DE TREINDlEVEN Drie kinderen al spelende bij Amiens gedood Een vrijwilligersleger ln Amerika Twee ArmeensGhs steden uitgemoord Eens Canadeesche gift voor de Leuvensche Universiteit. De internationale valschmuntors- Gruwelijke misdaad nabij Parijs Moord te Gent êtroomd. Naar het schijnt," zullen zij in 't algemeen niet vervolgd worden, zoo zij den aihtid hervatten. Velen vreezen nochtans te zullen gcfusil- jeerd worden. Moest men hen opsluiten, men zou geen gevangenissen genoeg hebben. De aangerichte schade. De schade door He rooden te Essen aange richt, bedraagt meer dan 40 miljoen mark. Nsir hel blijkt zou de regeering bereid zijn alle vernielingen en plunderingen uit rijksmiddelen te verbroeden. De alg6meene toestand in het Ruhrgebied Te Duisburg wordt in alle huizen naar wapens gezocht, Veel geplunderd goed werd gevonden. Te Munster zitten 300 rooden wegens plun dering gevangen. Terechtstellingen hebben plaats gehad van lieden dieontpjofbarestoffen vervoerden. Vele roode mijnwerkers zijn naar het Keulsch gebied overgelooperi, waar zij de wapens afleveren. In een paar plaatsen buiten het Ruhrge bied schijnt de Radenrepubliek weer uitge roepen te zijn. De Franschen te Babenhausen KOPENHAGEN, 10 April. De Fran schen hebben de stad Babenhausen beboet met 10,010 mark en met het leveren van 10 rijwielen en 10 revolvers, omdat, ten gevolge van een aanval, een Fransche jager van zijn uitrusting en van zijn fiets beroofd werd. De toestand te Darmstadt BAZEL, 10 April. Alles is kalm in de stad. De bladen verschijnen onder Fransche censuur. Kalmte in het bezette Maingebied PARIJS, II April. Gisteren was het overal balm in de sleden bezet door de Fran- ccheo, aan den Main. Het oordeel der mogendheden over Frankrijk4* houding PARIJS, 10 April. De openbare mee- tiing is liet, le Londen, niet eens met Lloyd George. Men moet evenwel niet de beteeke nis overdrijven van hel meeningsverschil lusschen de Fraosche en de Engelsche regee- ring. Japan keurt Frankrijk's optreden goed. Italië zwijgt er over. De Vercenigde Stalen meenen dat Frank- tijk niet z nder gegronde redenen zal gehan deld hebben en wenscht ze te kennen. Frankrijk's nota aan Engeland Frankrijk heeft er in een nota Engeland op gewezen niet buiten weten zijner bondgenoo- ten gehandeld te hebben. De bezetting van het Ruhrgebied was een verdragschending Duiischland's kwade trouw was reeds dikwijls gebleken een belofte tot ontruiming was onvoldoende. Frankrijk meende het Duilsch militarisme de boven hand niet te mogen geven. Hel wil van En geland een bondgenoot blijven, maar wil ook ap de uitvoering van het vredesverdrag kun nen rekenen. ww »."!jvTv»>n/ »"<"vvi bituiu ro mrrja. De Engelsche gezant heeft zich naar den Quai d'Orsay begeven en M. Millerand het int woord der Engelsche regeering op Frank rijk's laatste nota overhandigd. Zij blijkt verzoeninsge/ind, zoodat het tonflikt spoedig opgelost zal zijnen de Engel- iche gezant den gezantenraad weer zal bij wonen. Lord Derby bij M. Millerand. Lord Derby heeft bij de overhandiging der Antwoordnota aan M. Millerand gemeld dat de Engelsche regeering er belang aan hecht dal Frankrijk voortaan niet wil handelen tonder zich eerst van de goedkeuring dei Jbondgenooten verzekerd le hebben. De Engelsche regeering meende dat Frank rijk eigenmachtig voortaan wilde optreden, wat nu blijkt het geval niet te zijn. Het is een feit dat Londen van Frankrijk's actie niet vol doende verwittigd werd. M. Millerand houdt zich met liet antwoord op de Britsche nota bezig. De Belgische houding. Naar Fransche bladen melden, zou Enge land aan onze regeering hebben laten weten, dat het zich niet verzet tegen het plan dat België Frankrijk steunen zou op den rechter oever van den Rijn. De Peruaan hoorde hem met groote oplet tendheid aan, doch anlwoorde niets. Waar schijnlijk hadden nog de tolken, noch hij zelf begrepen wat Pizarro gezegd had. Zijn gansche uitterlijk verried echter ecne zekere inwendige bezorgdheid, toen Pizarro hem de inrichting van het schip en het gebruik der wapenen verklaarde. Misschien had hij een voorgevoel van het gevaar, dat zijn vaderland van deze raadselachtige man nen bedreigde, die zijne landslieden in ver- nult verre schenen te overtreffen. Ondertusschen waren er nog vele inboor lingen aanboord gekomen, die, als vertrouw den zij hunne oogen niet, alle voorwerpen, ook de Spanjaarden zeiven, betasilen en bevoelden. Hunne verbazing steeg echter ten top, toen zij de Europeesche dieren aan boord ontdekten. Daar stak een haan zijn kop om boog enKukeluku blonk het overhel water der baai, waarschijnlijk, sinds de da en der Schepping, voor de eerste maal in i t gedeelte der wereld. De eenvoudige lieden sloegen dc handen in elkaar en vroegen den iolken, wat de vreemdeling gezegd had. Inderhaast had Pizarro een maaltijd op bet verdek laten opdragen en noodigde den finraka tendisch. Deze betoonde zijne tevre denheid over de vreemde spijzen, maar voornamelijk beviel hem de wijn, dien hij vrij wat voortreffelijker vond dan de door gisting bereide dranken van zijn land. Toen bij op het punt stond te vertrekken, vulde Pizarro den beker nogmaals, hief dien om boog en riep met luider slem Volgens een Brusselse!) blad is er geen sprake van, dal dadelijk Belgische" troepen naar dé Fransche strook zouden oprukken. Eerst moeten de onderhandelingen met de Fransche reg9ering klqargesponncn zijn. Onderhandelingen MENTZ, 11 April. UitDusseldorf wordt gemeld, dat eene afgevaardiging der stad zich gisteren naar Munster begaf, om er met kommissaris Severing te onderhandelen. Deze onderhandelingen zouden plaats h«bben voor aleer Dusseidorf door de Rcichswehr bezet wordt. De staalskommissaris en de krijks overheden hebben getracht le bewijzen dal deze bezetting noodig was, daar het militair beheer enkel Wesel, Mulheim en Dusseldorf kan benuttigen. 'VNAZ-vA Een 13 jarige diet verpletterd Reeds herhaalde malen I ebben wij mede gedeeld, dat de koogwarentreinen tusschen Brussel en Denderleeuw mei dieven af te rekenen hadden, 's Nachts werden waggons opengebroken en geledigd, doch over dag vallen de dieven op de kolenwaggons. Zondag morgend is nabij de brug over den Dender, tusschen Denderleeuw en Liedeker- ke, den 13 jarige Rufin Tas, van Liedekerke van een rijdenden kolentrein gevallen en onder de wielen terechtgekomen. Hij werd iiet rechterbeen vermorzeld cn den iiokenost afgereden. In hopelouzen tóestand werd Tas naar het gasthuis van Aalst overgebracht. Voor 100,000 fr. geweefsels gestolen. Zondag inorgend stelde men in de statie van S'-Katherina-Lombeek vast, dat een wag gon van den postlrem uit Oostende openge broken was. B7 balen geweefsels ieder van 20 tot 50 kilo wenende en eene waarde heb bende van meer dan 100,00 fr. waren ver dwenen Men heeft geen spoor der daders. Uit Amiens wordt gemeld dat vier kinde ren te Besire-sur-Ancre in een weide aan het speltn waren. Een houwitser in den grond bemerkend, willen zij dezen er^uit halen. De houwitser ontplofte. Drie jongens van 5, 7 en 8 jaar, werden gedood. De laatste, de kleine Denis werd vreeselijk verminkt. Het hoofdje en een been van den armen knaap werden in de verte weggeslingerd. De vierde knaap werd ernstig gekwetst. Bloedige twist te Maldegem Een erg gekwetste Tusschen een paar jongelingen die des avonds in gezelschap van andere makkers, van eene cinemavoorstelling huiswaarts keer den, ontstond eene woordenwisseling, rr De twist bedaarde. Gekomen in de herberg R. De Vogelaere, op het Vossenhol her begon de kijfpartij en de jongelingen, de genaamde Dobbelacre en Heyman, beiden wonende bij hunne ouders, op de wijk Bur- -kH^g^étó^èib^Ktiaftyèff^iusscnenHeyman had in den loop van het gevecht een viertal steken bekomen, waaruit Bij veel bloed ver loor. Hij werd naar de ouderlijke woning over gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De Amerikaansehe Senaat heeft besloten de vrijwillige dienstneming in de plaats te stellen van den algemeenen militairen oefen- plicht. Het nieuwe systeem wordt van kracht in 19:22. Het bepaald dat de mannen tusschen de 18 en de 28 jaar zelf kunnen kiezen in welk jaar zij vier maanden willen worden afgericht. Te Londen kwam het officieel bericht toe dat de Tartaarsche barbaren, tijdens het door hen aangerichte bloedbad, twee steden, hel hooge en het lage Akoulis, met 10,000 en 15,000 inwoners en gekend als Klein Zwit. seriand uitgemoord hebben. De steden worden thans beschouwd als niet meer be staande. Slechts een twintigtal inwoners bleven ge spaard. Al de andere werden gedood. Leve Kastiliëen onze roemrijke koning De trolsche vlag van K.istilië werd in top heheschen, en een kanonschot bulderde over de stille wateren der Zuidzee. Het flikkeren van liet kruid, de plotselinge knal van het geschut en het in de verte weg stervend gebulder vervulden de Peruanen met schrik. Eeuigen vielen op het dek neder, het gelaat met de handen bedekkende, terwijl anderen zich met gebogen hoofd en smeeken- de gebaren, als naderden zij een hooger wezen, tot Pizarro wendden. Pizarro lachte, cn zijne vriendelijkheid deed hunne vrees allengskens weden verdwijnen. De Kurak ging nu naar hel kanon en ver zocht Pizarro, de metalen slang nog eens te laten spreken. De Spaansche bevelhebber wisselde eenige woorden met den man, die het geschut bediende, en wees vervolgens, terwijl hij den Kuraka vragend aanzag, naar de regenboogkleurige vlag op de vesting. De Indiaansche prins, die door den wijn opgewonden was, sloeg irotsch op zijne borst en zeide, dal dit het heilige vaandel van den Zoon der Zon was. Nu laadde de kanonnier het gesehut op nieuw, doch dezen keer met scherp, stelde het zorgvuldig in de gewensehte richting en zette toen de lont aan hel kruid. Een knal toen de rook optrok, was de regenboogbanier van den toren verdwenen. Samiogo en Kastilicklonk laid de jubelkreet der Spanjaarden. De heidensclie banier ligt voor de ebristenvlog van Kastilié ir« het stof Het wapen van Ukranië Het wapen van tien nieuwen Staat Ukra nië is een heel raadsel. Het trekt op niets en toch op jf^sl Hit is zoo een soort drie tand op eëii otrifcp^êiden driehoek rustend Men is gewoon in eeai landswapen meestal de maan, de zon tif stenen te zien, ofwel een vogel of een m.er. De beteekenis vaj» de figuur in het Uk reensch wapen is Viböï iemand die geen Uk ranièr is een onbegijpelijk mysterie. Het is oen symbolisch teekfen van macht; het heeft zijne geschiedenis, -w Het Ukreenseh wajben is niet iets dat nu verzonnen is. Integ^deel het heeft een zeer hoogen bijna, lOOOjafigen leeftijd. Het wordt reeds gevonden op de Ukreensche munten, uit den tijd van Wla^Umir, den Grooten (979 1015} en zijn opvolg®: Jaroslaus den Wijzen Dat dit wapen toerf" in Ukranië algemeen bekend was, wordt ook bewezen door het feit. dat het zieh bevindt op een steen van de kathedraal van Kiéw, die door Wladimir gebouwd werd Welke beteekenis hééft de figuur? Zonder twijfel stelt zij de püht van een scepter voor Sen dergelijk teeken ;kvas in gebruik in het Byzantynsche rijk en Wladimfr heeft» als wapen het gebruikt. De oorsprong van dit teeken moet echter In de oude Griekfiche geschiedenis gezocht worden en ljomt voort uit de Grieksehe my thologie. De drietand van de beheerscher der Zee, Poseidon,' is het wapen géworden van het Bazantynscbe Rijk. Wltadimjr De Groote was zooals men weet, gehuwd met de zuster van den Bazontynschen keizer en heeft ook het kiisterfdoni van daar naar Uk ranië overgebracht. En van daar stamt ook het Ukreensche wapeh af. Men ziet dus, dat de geschiedenis van het Ukreensche wapen m verband staat met ae geschiedenis van Byzantium en het Oude Griekenland. En dit verleent aan hot Ukreensche wapen juist de geschiedkundige vaarde. De slachtoffers der gas. Zondag morgend werden de bewoners van een huis der Verbondstraat te St. Joost len- Noode een ergen gasreuk gewaar. Men door zocht het huis en vond dat de geur uit eene kamer kwam bewoond door M. Ernest C.... Daar de deur langs binnen gesloten was. moest C.., dus thuis zijn. Dedeur werd open gebroken en men trof C.., bewusteloos aan. Dank aan de spoedige zorgen van een ge neesheer, kon O... nog tot hel leven terugge roepen worden Zijn toestand is evenwel zeer bedenkelijk. Bloedig drama te Saventhem. Een meisje vermoord. De dader pleegt een aanslag op zijn leven. Mej. I.., van Saventhem, bad sedert énkele maanden kennis nan een soldaat, Leo D... van Brussel. Beiden hadden elkander zeer lief; maar zekeren dag vernam Mej. I.. dat D.. gehuwd was en vader van 2 kinderen. Zij wees hem af, niettegenstaande het her haald aandringen van D.. Deze begaf zich Zondag morgend naar Sa venthem, om nog een laatste onderhoud te hebben met het meisje, en ging deze bij het uitgaan der mis afwachten. D., smeekte haar.op.haar besluit terug te komen. Zij weigerde beslist. Gedreven door jaloerschheid, greep D., die in soldaten pak bracht de moordenaar zich zelf een afschu welijke wonde aan den hals toe en stortte naast zijn slachtoffer neer. Een dokter kwam toegesneld het meisje blies weldra den laatste adem uit de moor denaar werd in bedenkelijken toestand, naar het St-Jansgasthuis te Brussel gevoerd. EEN VALSCHE KAPITEIN Eenige dagen geleden stapte een officier, dragende de eereteekenen van het Leopolds orde, de Kroonorde en het oorlogskruis, in gezelschap zijner vrouw en zqne schoonmoe der in een hotel van Thienen af. De officier verklaarde er aan den hotelhou der, dat hij gelast was met een belangrijk onderzoek en dat hij verscheidene dagen te Thienen moest verblijven. Hij toonde een grooten verzegelden omslag en beweerde, dat daar zeer belangrijke geheime dokumenten in staken. Na een zestal dagen goed geëten en ge dronken te hebben, vertrokken de officier met vrouw en schoonmoeder naar Brussel, zoogezegd om er eene vertooning te gaan bijwonen. Zij keerden echter niet meer terug. De hotelhouder nam alsdan inlichtingen en vernam zoo, dat hij zich door een behendigen De Peruanen stonden als wezenloos van schrik. De geduchte uitwerking van het schot ging hun gedacht te boven. Waren de Spanjaarden door hunn£ schoone gelaatskleur en hunne schitterende wapenrusting voor hen eerst voorwerpen van bewondering geweest, thans beschouwden zij hen als Kinderen der Zon die met den bliksem en den don der gewapend waren, en beloonden zij hun eene mengeling van bijgeloovige vrees en eerbied. Pizarro was over deze gemoedsstemming zeer in zijn schik en wachtte zich wel, de Peruanen tot andere gevoelens te brengen. Hij behandelde den Kuraka met welwillend heid, doch met de welwillendheid van een machtig gebieder, die men genade noemt, en schonk hem, bij zijn vertrek, eene stalen bijl, waarover bij zijne verwondering op eene bijzondere wijze had te kennen gegeven. De Peruanen kenden het ijzer niet. Bij het afscheid noodigde de Kuraka de Spanjaar den met veel plichtplegingen uit, de stad Tumbez een bezoek te brengen. Wat zegt hij riep Montenegro, die zich aan eene der flesscben wijn van Pizarro's tafel meester gemaakt en haar juist met zijne deganscheede onthalsd had. Moeten wij te Tumbez komen? Wij zullen komen, rood bruine prins, met en zonder uw verzoek, met groote zakken voor uw goud en met dorstige kelen„ indfën gij heidenen ten min ste iets menschelijiiers te drinken hebt dan water. Zijn watervloed w$rd door een langzaan) bedrieger had laten beetnemen. De schurk heeft reeds vele slachtoffers gemaakt, zoo in Belgie als in Frankrijk. Zijn signalement is in alle richtingen rondgestuurd. Een drama in den naslit Dieven Moordenaars In den nacht van Zaterdag tot Zondag had in een huis der Carolystraat, te Elsene, een dramatisch looneel plaats. Toen M. Armand S.., 22 jaar oud, rond 1 ure te huis kwam, werd bij tegen het lijf geloopen door twee kerels, die zich in de trapzaal verscholen hielden. De jongeling wilde een der kerels vastgrijpen, doch de andere loste drie revol verschoten in zijne richting. M. S..., kreeg een kogel in den schouder en stortte neer. De bandieten namen de vluchten konden niet meer achterhaald woi- den. Zooals men denken kan 1 adden de vuurschoten heel de buurt in rep en roer gezet. Het slachtoffer werd badend in een groo ten bloedplas aangetroffen. Zijn toestand is zeer erg, daar de kogel nog niet kon uitge haald worden. De policie heeft een eerste onderzoek ge daan en verwittigde het parket. Daar het drama in de duisternis plaats had, beeft men niet de minste aanduiding nopens de bandieten. M. Goor, consul-generaal van Belgie te Ottawa, heeft aan Z. E. Kardinaal Mercier, eene som van 60.000 fr. ter hand gesteld, als bijdrage tot het herstel der Leuvensche Universiteit. Deze gift komt van de regeering der Pro vincie Quebec (Canada). Die vrijgeviglrdd zal dea te meer dankbaarheid wekken en dit bewijs van sympathie is des le treffender als men weet dal de Laval Universilet te Montreal, die in November 1.1. door brand vernield werd, op dit oogenblik zelf de hulp van ge noemde regeering inroept met het oog op haar heropbouw. Bekentenissen. Zaterdag werden de aangehoudenen lang durig door den onderzoeksrechter onder vraagd. Een der aangehoudenen, Louis N..., deed volledige bekentenissen. Dank aan zijne ver klaringen is men te weet gekomen, dat de valsche briefjes van 40 gulden gedrukt wer den in een huis der Hoogvorststraat le Schaar beek. N..., verklaarde ook aan den onder zoeksrechter hoe de bende werkte, 't is te zeggen, welk aandeel ieder lid der bende had, in het vervaardigen en uitgeven der valsche bankbriefjes. 4 DAT KOMT ER VAN Zondag namiddag had een handelsreiziger -yanJLuik, Victor D...* op de Bogierplaats, te DTussej, nenms aangéanoopz nier eene- jonge vrouw. Na verscbillige drankhuizen bezocht te hebben, gingen zij in een groot hotel avond malen. Daar wendde de gezellin van D..., voor even naar den koer te moeten gaan. Haar niet ziende lerugkeeren, kreeg Victor D..., argwaan, en weldra stelde hij vast, dat zijne brieventesch, eene som van rond de 4000 frs. bevattende gaan vliegen was. De bestolene kon enkel eene klacht gaan neerleggen. Het signalement der dievegge werd in alle richtingen rondgestuurd. Toen de echtgenooten Henninot, van Le- vallois-Peret, bij Parijs, Zaterdag avond van hun werk kwamen, vonden zij in een koffer het lijk van hun negenjarig dochtertje. De ouders dachten eerst, dat hun kind spelend in den koffer gekropen was en het deksel toegeslagen zijnde, de kleine verstikt was. - Een bijgeroepen geneesheer stelde echter sporen van verwondingen vast en verwittigde het parket, dat de lijkschouwing bevool. Daaruit bleek, dat het meisje gruwelijk mishandeld en dan verwurgd was. Men heeft geen spoor van den ellendigen moordenaar. geklok opgevolgd, waarna bij de ledige flesch met verachting over boord wierp, terwijl hij mompelde Wijn is toch geen aguardiente hij vult de maag wel, maar ge Yoelt hem niet Diabolo Nadat de Kuruka van Tumbez het schip verlaten had, legden nog verscheidene bal sa's daarbij aan. Zij beladen met geschenken dieuitgroote vijgen, pisangvruchten, brood wortelen, zoete aardappelen, Indiaansch ko ren, cacaoboonen, ananas en vele andere kostelijke voortbrengselen van het dal van Tumbez bestonden. Ook brachten zij eenige leveade lama's mode. Van deze merkwaardige dieren hadden de Spanjaarden reeds veel gehooid, doch er nog nooit een gezien, zij noemden ze kleine kameelen, en bewonder den voornamelijk hun vacht van doorvenge- raengd wol en baar, waar de Peruanen hunne wollen stoffen uit vervaardigden. Des anderdaags zond Pizarro een Grieksch edelman, Pedro de Candia, in volle wapen rusting, met het zwaard op zijde en de buks over den schouder, vergezeld van een uil Panama in het schip medegebrachten neger en van de Indiaansche tolken, naar Tumbez. Zij bleven den ganschen dag in de stad. Des avonds aan boord teruggekomen verhaalde de edelman wonderen van de stad en liet volk. Den Tempel der Zon beschreef hij let terlijk met gouden en zilveren platen over dekt. Naast dit gebouw stond een ander, het Huis der Sterren, dat voor de bruiden van den Jnka was ingericht en vele honderden der Belangrijke diefstal te Brussel Zondag morgend werd vastgesteld dat die ven in den Grooten Entrepot van Brussel gedrongen waren. Verscheidene kisten wit goed, bestemd voor een groot magazijn der hoofdstad werden gestolen. De dieven moe ten ongetwijfeld een auto-camion gehad hebben om hunnen buit te vervoeren. De waaide van het gestolene beloopt tot meer dan 75,000 frs. Het parket is verwittigd. ONGELUKKIGE DIEF Verleden nacht werd M. M..., wonende Damberdstraat, te Brussel, gewekt door een verdacht gerucht aan zijne voordeur. Hij gin.' eens door het venster zien en bemerkte een kerel, die traditie bijmiddel van valsche sleutels binnen te geraken. M. M..., nam een revolver, rukte de voor deur open en hield den verbluften inbreker zijn wapen onder den neus. De dief werd zoo in bebwang gehouden tot bij de aankomst v;in een polieieagent, die hem naar het policiebureel bracht. Het is een Franschman zekeren T..., sinds eenige dagen in een logement der Grensslraat wo nende. Dc ongelukkige dief is opgesloten. Hij doodt zijne minnares en doet veron derstellen, dat zij zich gozelfmoord heeft. Opeen kamer van nr. 14op de Groensel* markt een koffiehuis met het opschrift «ln Bassevelde - woonde sinds eenigen tijd zekere Clara Claeys, geboren te Gent, op 6 Februari 1890 gescheiden echtvenoote van Joseph Wilfems, en Frans Van der Crussen, geboren te Gent op 4 Maart 1892, ongehuwd paardenkoorman. Gisteren Zondag avond was Van der Crus sen alleen uitbegaan, zijne minnares op de kamer achterlatend. Hij kwam rond half elf terug en, na goeden avond te hebben gezegd, aan de voornaamste medebewoners van 't huis, ging hij naar de kamer, welke hij met Clara Claeys betrok. Tot nog toe weet men niet wat er juist voorgevallen is. In alle gevallen hoorden de kofliehuishoudeds geen enkel gerucht. Frans Van der Crussen, na een 20 tal minuten op zijne kamer te zijn gebleven, stormde plot? naar beneden roepend dat hij zijne minnares dood kwam aan te treffen. Aan den kofliehuiss houder verklaarde hij dat zijne minnare- stervend op de kamer lag toen hij bovenkwam Zij had zich namelijk een messteek in de richting van hel hart toegebracht. De koffiehuishouder ging zien. Inderdaad op het bed lag het ontzield lichaam van Clara. Bloed vloeide uit eene breede wonde aan dt linker borst. Een geneesheer werd onmiddelijk ontbo den.Inmiddels begaf de herbergier, vergezeld van Van der Crussen, zich naar het policie bureel, waar hij zijne verklaringen her nieuwde. Doch de van dienst zijnde policie- ofticier hechtte geen geloof aan zijne woorden en deed hem in 't gevang opsluiten. Na het parket verwittigd le hebben, begal uc jroncre zich ter-plaats der misdaad. Zij trof er den geneesheer aan, die de dood van- het slachtoffer kwam vast te stellen. Clara was door een messteek in volle borst ge troffen geweest. Tot hiertoe heeft men het wapen der mis daad niet ontdekt. Heden Maandag voormiddag slapte het parket ter plaatse af. Hierna had de over brenging van bet lijk naar het hospitaal plaats. De verdachte plichtige werd langdu rig ondervraagd. Men heeft de overtuiging, dat hij de moord beging en dat jaloerschheid de drijfveer van de misdaad was. Frans Van der Crussea is ter beschikking gesteld van den pooeureur des konings. Hevige brand te Vilvoorde Zondag morgend, rond 91/2 ure, is brand ontstaan in de mekanieke zagerij Verschae- ren, Vlaanderenstraat, te Vilvoorde. Het vuur dat in een grooten hangaar welke vol planken enz. stak, ontslaan was, nam spoedig eene groote uitbreiding. Daar de pompiers van Vilvoorde machte loos waren om hel vuur te bemeesteren, wer den de pompiers van Schaarbeek ter huif gevraagd. 't Was echter slechts na drie kwartuurs vereenigde krachtinspanning dat men er kon schoonste meisjes herbergde. Deze hadden, ondanks de strenge tucht, waaronder zij stonden, de grootste nieuwsgierigheid laten blijken om hen te zien. De tuinen van dil gebouw beschreef hij als bezaaid met zilveren en gouden bloemen. De woning des Kuraka's vond hij op het kostbaarst ingericht, met schildwachten aan de poorten cn inwendig overvuld met gouden en zilveren voorwerpen. De stad bezat groote openbare gebouwen, waterbronnen en lieflijke tuinen. De soldaten hieven een luid gejuich aan want de werkelijkheid had eindelijk hunne stoutste verwachtingen overtroffen. Wat de Peruaansche vrouwen betreft, vervolgde de edelman, het zijn eenvoudige, goede schepsels zij konden maar niet geloo- ven, dat de zwarte kleur van den neger natuurlijk was, maakten zijne huid nat en en wilden hem schoonwasschen. Een luidruchtig gelach beloonde den ver-, teller. Het was reeds laat, en op de ruime water-! vlakte begon het eenigzins koel te worden. De een na den ander verliet het dek, om in zgne hangmaat van het gehoorde nieuws te droomen. Ook de edelman, die vermoeid was, wilde zich ter rust begeven, toen Mon tenegro hem bij het dekluik staande hield. Wa* lk zeggen wil, Don Pedro, fluis terde hij ik heb n nog geen woord over het drinken hooren spreken hoe staat het met den ziekentrooster Dit /eggende, maakte hij het gebaar yan iemand die drinkt. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2