17 DE BRUID DER ZON Na de Staatsgreep in Duitschlnnd Zaterdag April 1020 Naar de opbeuring Bene anti'Belgische beweging Aan onze Hoptelers. De toestand der Katoenspinnerijen- Eea dronkaard in zijn bed levend verbrand. XXVI" JAARGANG NUMMER 91 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114— DAGBLAD 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Npffel-De Gbndt H. Rudolph Zon op5,06, onder 6,52 Nieuwe Maan den 18 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hayab, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Sedert den wapenstilstand werd er nooit zoo vinnig geklaagd over de le vensduurte dan op heden. En, noch tans, als men don handel en wandel van overtalrijko menschen nagaat dan komt men tot het besluit dat, bij hen ten minste, het klagen geen stand houdt. Zeker, vele lieden zijn door de vijf jaar oorlog letterlijk op den bodem hunner linnen- en kleerkasson geraakt en ze hebben broodnoodig in die leemte te voorzien. Wie in dat geval is, staat ongetwijfeld voor eene opof fering die in veel gevallen zijn fiuan- cieelen toestand te boven gaat. 't Is dus niet van zulke menschen, die echt beklagenswaardig zijn, dat we bier gewagen. We bedoelen slechts ben die geld gewonnen hebben met het trommelkon en die het nu met het fluitje verteren. Door hunne ijdelheid, door hunne pronkzucht, door geld met volle handen weg te gooien aan hun nen overdreven opschik, zijn zij eene der oorzaken dal over 't algemeen alles zoo peperduur blijft. Hoe toch zou men willen dat er vermindering kome in de prijzen, wanneer er men schen gevonden worden om hoopen gold lo besteden aan eeu aantal zaken die zij, allerminst, van noode hebben! Ongelukkiglijk werkt hun voor beeld aanstekekelijk op anderen, op menschen die zwaar moeten wroeten om hun bestaan te winnen, die zich door den stroom laten meeslepen en daardoor tot uitgaven gedwongen wor den welke hunne kracht te boven gaan. Dat al ziu kunnen verholpen wor den als de menschen wilden verstaan dat zij z ch moeten laten leiden door gedachten die in rechlstreeksche'ver binding zijn met do zedelijke en de christelijke orde. Ter verdediging van het Vaderland doet men allereerst een ben op op do zedelijke krachtinspan ning. Zóó ook moest bet zijn om de menschen te doen verzaken aan de weelde, aan de ikzucht. Na den vijand overwonnen te hebben, moeten wij ons zeiven overwinnen. Unze zedelijk heid hangt af van de grondbeginsels die wij willen aankleven. Onze voorouders, zij, waren geluk kig omdat zij eenvoudig en rein van zeden waren. Nochtans, in hunnen tijd werden zo meer geteisterd door het oorlogswoe dan wij op onze da- geil. En toch kwamen ze alles te bo- von, omdat zij,bezield met echt chris ten geest, zich met wilskracht boven de omstandigheden wisten te plaatsen omdat ze tering naar nering konden stellen. Bij hen bestond niet de onge lukkige ijverzucht om de eeneu de an deren de oogen uit te steken door uiterlijk praalvertoon, dat maar al te dikwijls leidt tot eon nasleep van schulden. 12* Vervolg Hoe tferdor zij voortgingen, des te luider •werden de stemmen, en haar echo veroor zaakte een onafgebroken sterk gegons. De Peruaan bevond zich nu voor den eersten bundel van lichtstralen een zachte uitroep van verbazing ontsnapte hem. De lichtstralen kwamen uit zeer kleine openingen die, in den vorm van gouden rozetten, in den wand bevestigd waren. Manuel keek met een kloppend hart door die opening heen, en zag in een met gouden sieraden overladen ver trek, dat door eene reusachtige gouden lamp met vier armen verlicht werd en met de firachligste exemplaren van levende^ planten angs den wand versierd was in dat vertrek zal op eene soort van sofa eeu zeer schoon meisje, aan wier voeten een ander meisje ge knield lag. Beide meisjes, die naar allen schijn, meesteres en slavin waren, hielden zich met de strengheden van een bloemen krans, en een groote, uit riet gevlochten korf vol prachtige bloemen en sierplanten, stond naast haar.* Manuel street met de hand over zijne oogen. als iemand, die waant niet goed gezien te hebben, en zag toen opnieuw. Het was geen droom, maar werkelijkheid. Doel: zij om wie te zien bfj dezen gevaarlijken tocht ondernomen had, zij was het met. In een oogwenk was hij tien schreden verder ge sprongen, en bevond zich voor eene tweede rozet hij zag daar nogmaals een meisje, doch wederom die niet die hij zocht. Wel in W-ij ook moeten ons die wilskracht eigen maken, omdat het aan ons is de lotsbestemming te leiden van de toe komst, welke zijn zal lijk wij ze wil len. Koeren wij terug tot den eenvoud tot de zedelijke en christelijke orde bedwingen wij den lust tot pronkzucht en zij, die nu munt slaan uit onze ge breken, zullen spoedig gedwongen worden aan de monschen ook men- sclielijke prijzen te rekenen. te ]V£alx edy BERLIJN, 15 April. - Wolf's agentschap heeft het volgende telegram uit Aken geseind: De Volksfreund verneemt dat de alge- meene staking uitgeroepen werd te Eupen, Malmedy en Montjoie. Deze staking werd veroorzaakt door de ekonomische maatrege len onlangs door de Belgische regeering te Eupen en te Malmedy getroffen en is gericht tegen den afstand der lijn van Montjoie aan Belgie, door de Grenskoramissie besloten. De leiders der staking hebben een opgave van hun eischen aan de Belgische overheden en den Franschen bevelhebber ta Montjoie overgemaakt. Een groote Duitschegezinde bet joging zou te Malmedy hebben plaats gevonden. De staking is volledig in drie distrikten. Alleen de spoorwegbedienden hebben nog geen besluit geiomen. Post- en telegraafver- keer zijn stopgezet. Volgens inlichtingen die ons worden over gemaakt moet England thans 75 0/o der, door haar, gebruikte hop invoeren. Deze toestand zal ten minste, tot 1923 voortduren. Ook hebben de Engelsche brouwers tot dit tijdstip contraklen aangegaan, met de Ameri- lcaansche hoptelers. Er is spraak geweest den invoer van vreemde hop te verbieden. Doch, heel waar schijnlijk, zal dit voorstel niet toegepast worden, daar het Engelsch Beheer den hop teelt niet schijnt willen te begunstigen. De maximum-prijs der inlandsche hop is vast gesteld op 20 pond st. Om de Engelsche hop telers eenige voldoening te verleenen zal deze prijs waarschijnlijk wat verhoogd worden. Vreemde hoppen, Elzassche, Amerikaan- sche, Belgische, worden verkocht aan 27 en 27,10 pond st. (27 p. st. gelden met den hcdendaagschen wisselkoers ongeveer 1670 franken. Wij raden AL onze hoptelers aan, het plukken en bewerken hunner hoppen, ton zeerste te verzorgen, om hunne plaats op de Engelsche markten te behouden. Zooniet zui len ze alras door hunne Elzassche en Ameri- kaansche mededingers uitgesloten worden. D. B., Denderleeuw. De KaiserWilhelm II batterij. Bezoek de Kaiser-Wilhelm-li-batterij, le zen we op Fransche aanplakbrieven te Knok- ke. 't Is de geduchte Duitsche batterij, door de Duilschers tusschen Knokke en Duinber gen in den duin gebouwd. En wel mogen we van bouwen spreken bij dit reusenwerk, dat 26 millioen kostte. Vier kanonnen van 16 meter lengte liggen daar nu weerloos. Maar hier krijgt men een denkbeeld van het ge ducht Duilsch militarisme. Welke verdedi gingswerken Kamers in beton, met ontzag lijk dikke muren, en zolderingen, alles gedekt door vele meters zand en weggestopt alslagen daar onschuldige duintoppen. Zoo waren et- acht heuvels, die het monster verdoken. En als men deze werken vergelijkt met de scha- meer dan vijftig vertrekken, die naast elkan der lagen, lieten hij en zijn metgezel hunne nieuwsgierige blikken dringen. In alle be vonden zich de schoonste meisjes, het eene spelend, het andere dansend, een derde la chend, een vierde en vijfde bloemen strenge lend, of vruchten etend, enz. Het waren Zonnemaagden. De verspieders hadden het laatste vertrek bereikt. Zij waagden het niet te fluisteren en durfden nauwelijks ademhalen. Teleur gesteld wendde Manuel zich van de laatste rozet af. -y Ook daar is zij niet, fluisterde hij den Peruaan thans gejaagd toe. Deze legde den vinger opzijn monden ging opnieuw voorwaarts. De gang voerde nu weder tien tot twaalf treden in de laagte, de lucht werd weer aardachtig en er straalde geen ander licht meer, dan dat uit de lamp van den Peruaan. Wij bevinden ons weder onder de aarde begon deze thans waarschijnlijk onder een gedeelte van den tuin. De Dochters der Ster ren bewonen verscheidene huizen. Een daar van hebben wij doorgewandeld weldra zal de gang opnieuw opwaarts door een ander huis voeren. En dit was inderdaaad het geval. Zij kwa men nogmaals voorbij eene lange reeks ver trekken en beschouwden dezer bewoonsters. Doch de zoo vurig gezochte was er niet onder, ook niet in het derde en laatste huis. Zij is dood of in het paleis van den Inka I zeide Manuel op doffen toon. Zij is thans waarschijnlijk de bijzit van den Zoon raele verblijfplaatsen ginds Westelijker waar onze troepen lagen, dan krijgt men nog veel meer eerbied voor het uithoudingsvermogen der Belgen. Deze kanonnen van Knokke hebben slechst enkele malen gevuurd. Wie nog meer afkeer voor het militarisme wil krijgen, bezoeke de ze batterij. Millioenen kon hetvernielingwerk vinden. Nu is er in Duitsehland hongersnood. Uit een door het Nijverheidstoezicbt van het Ministerie van Staathuishoudkundige Za ken ingesteld onderzoek, blijkt het dat de katoenspinnerijen bisrte lande opnieuw flink aan den gang zijn. Zestig kaloenfabrieken en zes twijnfabrieken zijn in bedrijf en ge bruiken onderscheidenlijk 1,393,876 en 223,803 spillen op de 1,662,186 er. 279,206 spillen waarover zij in 1914 beschikten. Naar men weet, werden sommige spinnerijen volslagen tijdens den oorlog vernield (Roes- selare en Avelghem) en werden in tal van fabrieken turbiens, drijfriemen, koper, enz. door den bezetter opgevorderd. In April-Juni 1919 hebben het meerendeel der fabrieken den arbeid hervat, maar men kon slechts in de maand Juli daaropvolgend de uitkomsten van de werkheraeming ter dege opmerken. Onlangs hebben onze spinnerijen eene proef gedaan met in de provincie Manioma (Belgisch Congo) gewonnen, katoen, welke behoorlijk is geslaagd en waarbij deze ka toenvezels, voorwat lengte en sterkte betreft, als eene uitmuntende soort werden bevonden. De.Belgische nijverheid brengt thans 3,600,000 kg. draad per maand voort. Een zakencijfer van 90,000,000 fr. per maand wordt vastgesteld. Ministerie van Spoorwegen De Arthur Dubois-prijs. Het Spoorwegbestuur deelt ons den tekst mee van het reglement, betreffende den Ar thur Dubois-prijs, welke door de bestendige commissie van de Internationale Vereeniging der Spoorwegen werd ingesteld. Art. 1. Om de nagedachtenis van haren oud-voorzitter te vereeuwigen, stelt de Be stendige Commissie Tan de Internationale Veieeniging der Spoorwegen een driejaar- lijkschen prijs in, onder den naam van Ar thur Dubois-prijs. De laureaat ontv^gt een diploma en eene gouden medaille, ter waarde van duizend fr., met de beeltenis van den stichter. Op aan vraag van den laureaat, kan de medaille echter vervangen worden door eene som van duizend frank. De bekroonde mag den titel voeren van Laureaat van den Arthur Duboisprijs van 19.. (gouden medaille). Art. 2. Die prijs wordt op 1 Januari 1923 voor het eerst toegekend, aan den Bel gischen ingenieur, schrijver van het beste werk over de exploitatie of het aanleggen van spoorwogea, aangeboden voor 1 Juli 1922, die op het tijdstip der bij volgend artikel voorgeschreven neerlegging minder dan 35 jaren oud is. Die prijs wordt de tweede maal toegekend op 1 Januari 1926 en zoo vervolgens. Art. 3. Ten minste zes maanden voor de toekenning van den prijs (hetzij voor het eerst, uiterlijk op 2 Juli 1922), leggen de candidaten aan het adres der Bestendige Commissie een exemplaar van hun werk neer, met de verklaring dat zij verlangen mede te dingen. Art. 4. De prijs wordt toegekend door eene bijzondere Commissie van 3 leden, be noemd in de eerste maand Yan elk driejaar- lijksch tijdvak, door de Bestendige Commis sie van de Internationale Vereeniging der Spoorwegen. Als de onderwerpen der wer- der Zon vervolgde bij, bitter lachend, en zijne oogen schoten zulke vlammende blikken dat zijn metgezel er van ontstelde. Want in het rijk van den Inka werd het voor de hoog ste eer gehouden, die eene maagd wederva ren kon, dat zij tot eene nevengezellin van den Zoon der Zon verkoren werd en zelfs diegenen, welke hij weer verliet, werden op grooten voet en op koste van den Staat in hare ouderlijke woning onderhouden en alge meen met eerbied behandeld. Nooit werd er eene aan een andere man uitgehuwelijkt. Wraak, geduchte wraak aan den Inka! ging Manuel tot zich zei ven sprekend, voort. Ik wil de natuur eens tijgers aannemen, en als Pizarro met zijne strijdkrachten terugkeert dan zal.... Een blik op den Peruaan, die hem met de lamp in de hand wantrouwend aanzag, deed hem verstommen. Heeft mijn blanke broeder iets slechts in den zin vroeg deze op een vorschenden toon. Sluipen de blanke mannen dan met zoeten honig op de tong en doodelijk venijn in het hart de vreedcamc hutten der roode mannen binnen Ik sprak onzin, ik sprak op den toon van vertwijfeling, omdat zij verdwenen is, antwoordde Manuel terug. Volg mij, wij zijn den gang nog niet ten einde, zeide de goedhartige inboorling, terwijl hij weder vooruitging. Ofschoon de gang hier donker was, bleef hij toch boven de aarde, en na nog ongeveer vijftig schreden gevorderd te zijn, zagen zij eeu zwak ïcli^e! vap jjuht. Zij hadden bel ken gekend zijn, mag de Commissie echter aangevuld worden met een persoondiè ineen der behandelde onderwerpen gespecialiseerd is. Het lidmaatschap der Commissie is een eereambt. Art. 6. De prijs wordt niet verdeeld. Oordeelt de Bijzondere Commissie hem niet te moeien toekennen, dan wordt de onge bruikte som bij het kapitaal gevoegd. Zij mag ook dienen om een of meer bronzen medailles te maken. Art. 6. De hoogste leeftijd van 35 jaren vastgesteld bij artikel 2, wordt op 40 jaren gebracht voor candidaten die, als strijders, deelnamen aan den jongsten oorlog of tijdens dezen naar Duitsehland weggevoerd werden. De lastkohieren van den spoorweg. Uit hoofde van de ongemeene slqging in de prijzen van het papier en het drukwerk, heeft de Minister van Spoorwegen, Zeewezen Posterijen en Telegrafen besloten de lastko hieren uitgaande van de verschillende dien sten van het Departement en kosteloos afge leverd aan al wie ze aanvroeg, in 't vervolg te te doen betalen. Een verkoopprijs zal dus op deze doku- menten aangeduid worden. De verkoop ge schiedt door bemiddeling van het kontoor der Aanbestedingen, Augustijnenstraat, 15, te Brussel, aan welk adres de aanvragen die nen toegezonden. Reizigersverkeer tusschen Oostende-Dover In Maart II. hebben de Staatspaketbooten tusschen Oostendeen Dover 13.734 reizigers overgebracht, tegen 10,227 in 1919 en 6,775 in 1914. Sedert 1 Januari 1920 werden 37,691 reizigers overgebracht, tegen slechts 19,180 voor het overeenkomend tijdvak van 1914, zegge eene vermeerdering van 96 0/o- Bovendien weze nog aangestipt dat in 1914 tlagelijks drie afvaarten m elke richting wa ren, terwijl er thans maar eene is. Post naar Belgisch-Congo. De kantoren Antwerpen I en Brussel I ver zenden op 17 April a. s. een post naar Belgisch Congo, in te schepen op ae paket- boot A nversville. De postzending uit Brussel vertrekt met den trein van 3.15 u. uit Brussel (Noord). Een bijkomende post wordt 's anderendaags over La Rochelle-Pallice verzonden, te 11.45 uur uit Antwerpen (Centraal) en te 13.53 uur- uit Brussel (Zuid). Om met deze post te kunnen meegaan, moet de briefwisseling derwijze ter post be steld worden dat ze te Antwerpen I of te Brussel I (hoofdkantoor) twee of drie uren voor het vertrek van den trein aangebracht is, naarmate het gewone briefwisseling of aangeteekende stukken geldt. Een oude duitsche schoenmaker Karl B.., sinds een vijftigtal jaren te Brussel wonende, op eene zolderkamer der Lange Wagenstraat, kwam Donderdag morgend rond 4 ure dron ken thuis. Ror.d 51/2 ure werden de andere huurders van het huis gewekt door het vallen van voor werpen. Terzelfdertijd stelden zij vast, dat een stikkende rook het huis vulde. De rook kwam uit de kamer van den schoenmaker. De geburen stampten de deur in en be merkten dat geheel de kamer in laaie vlam stond. Op het brandend bed lag de dronkaard te spartelen. Spoedig werd hij buiten ge bracht, doch hij was reeds zoo erg verbrand, dat hij in bedenkélijken toestand naar het gasthuis moest overgebracht worden. De pompiers, inmiddels ter plaats gesneld, konden na een kwart uurs werkens de vlam men uitdooven. einde van den gang en de laatste rozet be- raikt. De Peruaan gluurde er doorheen, doch sprong untsteld terug hij knikte met zijn hoofd, boog met zijn gansche lichaam, legde de vlakke linkerhand op zijn rechterschou der en kustte de lucht. Ten hoogste verwon derd, keek Manuel op zqne beurt door de rozet. De Tempel der Zon l riep hij onwille keurig uit. Juist tegenover zich zag hij een groot altaar dat verscheiden treden boven den grond ver heven was. Het scheen geheel en al met gou. den platen overdekt te zijn. Er bovenop flik kerde het zoogenaamde heilige vuur, welks vlammen, die door de gouden platen weer kaatst werden, een tooverachtig licht in het rond verspreidden. Boven het altaar, aan den tempelwand, fonkelde op een zware, met edelgesteente bezette gouden plaat een man. nelijk aangezicht, dat tailooze stralen in alle richtingen afwierp het beeld der Zon, de hoofdgodheid der Peruanen. Doch Manuel's blikken staarden onbeweeglijk op de vrouwe lijke gestalte, die, als bewaakster win het heilige vuur, op de onderste trede van het altaar zat. Zij werd door een langen, van gouddraad geweven sluier zoodanig omge ven, dat zij bij de zwakke verlichting en van uit de verte, daar Manuel stond, als door eene schitterende wolk omriogd scheen te zijn. Zij is lietriep Manuel doch de Peruaan schoot als eene slang op hem toe en legde de hand op zijn mond. Dc Zonnepriesteres bief het hoofd op Tusschen Saksers en Toheck-Siovakkeit De leider der Saksische communisten Halz,- heeft door een parlementair aan 't Tchecbscht Slovaksch gouvernement doen vragen of Dij met 6000 gewapende arbeiders mocht over de grens komen om ze in Tcheeksch gebied tc laten ontwapenen en interneeren. Het Tcheeksch gouvernement weigerde en versterkte zijne grensposten. Anderzijds wordt gemeld, dat gewapende benden, door de Reichswehr verjaagd, in de richting der Boheemsche grens* vluchten. Reeds werden verscheidene groepen op ver- schillige plaatsen door de Tchecken ontwa pend en geïnterneerd. Eene nieuwe reactionnaire poging De Berliner Zeituug am Mitlag meldt Daar men vermoedt dat een nieuwe staatsgreep op touw gezet wordt, heeft het Rijksgouvernement Donderdag morgend be sloten de gebouwen van het gouvernement, de ministerien enz., door policie te laten be waken. Bovendien zijn 15 groote tanks, 20 auto mitrailjeuzen en 4 afdeelingen mitrail- jeurs geconsigneerd. De Reichswehr in Saksen De Reichswehrtroepen, die reeds Dinsdag Plauen bezet hadden, zijn thans te Klingen- thal binnengerukt. De volgelingen van Holz zijn over Unter- sachsenberg en Jaegersgruen naar Auersbach gevlucht na de spoorwegbruggen en de spoorbanen zelf vernield te hebben. Te Schoeneck werden talrijke Roode wach ten aangehouden. In hun bezit vondt men aanzienlijke geldsommen. Het Rijk8gouvernement en het Roergebied. BERLIJN, 15 April. M. Gessier, mi nister der Reichswehr, verklaarde gisteren in de Nationale Vergadering, nopens het Roergebied. Wij koesteren geen vuriger wensch, dan zoo spoedig mogelijk de troepen uit de onzij dige streek terug te trekken en zulks omdat wij willen, dat indien men zich eerlijk toone jegens ons, wij zelf heerlijk onze verplich tingen moeten naleven. u De onafhankelijke socialist Brass bewees dat generaal von Watter in de Staatsgreep van von Kapp eén zeer twijfelachtige rol had gespeeld en deze had bevoordeeligd evenals de overdreven handelingen der Reichswehr. M. Gessier kon daar niets op antwoorden. Hij kloeg enkel, dat M. Brass zqne dokumen- ten aan Fransche dagbladschrijvers had overhandigd in plaats van ze aan de Duitsche ministers ter hand te stellen, 't Is daardoor dat het gouvernement de sameniweering niet heeft kunnen ontdekken. Dat is eene zonderlinge bekentenis, indien men overweegt dat generaal von Watter lot hiertoe steeds door het gouvernement verde digd is geworden tegen de formeele en dui delijke beschuldigingen der linkerzijde. Een nieuwen burgeroorlog. LONDEN, 16 April. Uit Berlijn wordt aan den Times gemeld De Junkers van den eenen kant en de Spartakisten van den anderen kant maken alle toebereidselen, om een nieuwen burger oorlog te ontketenen. Zq verzamelen aller hande oorlogsmateriaal vliegtuigen en stik— gasbommen inbegrepen. Het ontwerp der Junkers is Berlijn en de groote nijverheids steden af te sluiten, ten einde ze door honger tot overgave te dwingen. De eigenaars der groote domeinen van en scheen te luisteren. Vervolgons stond zij op, besteeg langzaam de treden van het altaar voedde de vlam met nieuwe stukjes bout en wierp er met een kleinen gouden lepel wel riekende bars op. Knetterend steeg eene hel dere vlam omhoog, welke de priesteres plot seling in eene zee van geel licht hulde. Zij is het, zij is hetriep Manuel nu zoo luid, dat de dofle echo zijner stem door de tempelgewelven weergalmde. De jonkvrouw luisterde opnieuw, en toer. alles weer stil bleef, zette zij zich weder op de treden van het altaar, terwijl zij haar hoofd met de hand ondersteunde. Weldra scheen zij geheel in gedachten verzonken, en begon overluid tot zich zeiven te spreken. Heb ik niet reede tweemaal zijne slem gehoord Idali is ijlhoofdig geworden, spotten mijne gezellinnen, omdat ik urc-u achtereen, wat zeg ik, gansche nachten iu het prieel Daar de Zuster der Zon zat te luren, idali is strafbaar, zegt de Mamacuna, omdat hare handen in haar schoot zinken, als zij de wol der vicuna moeten spinnen, of omdat zij te veel water in het kankudeeg doet. Ik beu niet meer de vroolijke Idali. Idali is eene ijl hoofdige haar geest ziet slechts dcu blanken jongeling, zelfs in den Tempel der Zon. Het was een droom. Ik heb toen wel degelijk ge slapen, en mijne ziel verliet het lichaam civ wandelde in hel land van de Kinderen der Zon daar zag zij haar redder en bevijder ik droomde slechts en ik droom nog altijd voort... Idali is zeer gelukkig. ZusterUw blanke broeder, die u uit uwe slavernij verlossen wil, is bier, riep Mam

De Volksstem | 1920 | | pagina 1