Gemeenteraadszitting De conferentie van San Remo Ontiiygeling in Frankrijk. Bandielenslreek 18 Lonserzael. De verbrokkeling van Turkije. De bandieierijen te Gent Nog 6908 aanhouding te Rijsel De toestand in Ierland. GEMEENTE.KIEZINGEN De zaak van den vaische wissel Het onderzoek De aflevering der Daitsche schepen. ONEERLIJKE BEDIENDE Een moedige poiicieacjent STAD_AALST Onze troepen wandelde in grapjes door de stad. Terwijl het al eens gebéurd* is d?t een Fransch soldaat een slomp kreeg, is zoo iets »og niet aan Belgen gebeurd. De houding en de kleeding der Belgische troepen lokt de opmerkzaamheid der bewo ners uit. Voor de policiebureelen in de volkswijken ziet men lan^e rijen menschen die hun pas» komen afhalen. Frankfurt is nu de eerste stad op den rechter-Rijnoever die nu de ge noegens leert kennen van het regiem, dat de bevolking van bezet België vier jaren ge smaakt heeft. Onze soldaten zijn gehuisvest in het Les- siDg-Cymasium, gelegen inde noorderwijk der stad. De staf heeft zijne bureelen ingericht in eene moderne hoeve, die zich in de on- nnddelijke nabijheid van het Lyceum bevindt. Ook de mess der officieren is in dit gebouw ingericht. Onze soldaten slapen in de klassen van het Lyceum, waar zij elk een bed hebben en twee dekens. Electrische verlichting overal, en het is er buitengewoon rein. De keukens zijn opgesteld in de hoven. De Fransche Intendantie levert de levensmidde len. Deze worden genultigp in ruime spijsza- len op de verschillende verdiepen ingericht. Tweemcal in de week zullen de soldaten een stortbad kunnen nemen. Het aflossen der wacht Een Belgische afdeeling van 60 man en twee secties machiengeweren heeft de Fran sche afdeeling afgelost, gelast met de wacht der Opera. Als naar gewoonte woonde eene aanzienlijke menigte de parade bij, welke met muziek opgeluisterd was. Daarbij brachten de Franschen onze solda ten naar de verschillende posten die bezet moesten worden, De Belgische mitrailleusen weiden in stelling gebracht, en eerst wanneer dit geschied was werden de Fransche mitrail- ieuzen weggenomen. Ontruiming van het Roergebied Uil Zurich wordt gemeld dat, volgens een Wolff-telegram, de Rijksregeering aan den bevelhebber van de Reichswehr orders zou gezonden hebben om de onzijdige zone van de Roerstreek tegen 24 April te ontruimen De aanhouding van von Kapp Toen de policie te Stockholm «de pas van Kapp onderzocht, bleek het dat deze ver- valscht was, weshalve Kapp gevangen werd genomen. Tijdens het verhoor maakte hij zichbekend. Hij werd in een anto naar Stockholm ge bracht, waar hij door de justicie in verhoor werd genomen. De policie weigert verdere inlichtingen te verschaffen. Dr. Kapp moest in het jnsticie gebouw overnachten. De hoofdcommissaris van policie kan nog niet zeggen wat er ver- der-met Kapp zal geschieden, noch in hoe verre er van gevangenhouding of uitlevering «al kannen sprake zijn. Kapp is op een heel eigenaardige wijze ontdekt. Hij zal in het restaurant van zijn hotel oii bestelde een flesch Zweedsche punch Nu is dit volgens de wet op bet aleolism in Zweden onmogelijk, daar men ten minste met twee personen moet zijn en ook eten moet, alvorens rechtop punch te krijgen. Ren groepje vroolijke Zweden, die ook daar aanwezig waren, hadden meelijden met den eenzamen gast en noodigden hem uit aan hun tafel. Kapp dronk verschillende glazen punch en werd toen spraakzaam. Hij vertelde waarschijnlijk wat te veel, want den volgen den morden verscheen een journalist in zijn kamer, die hom wilde interviewen. Kapp vertelde toen dat hij loopman was ?n van politiek geen flauw besel bad. De journalist verwittigde daarop de policie, die nogmaals de pas van Kapp controleerde, en daar de pas vulsel: bleek, den vroegeren rijks kanselier aanhield. Zaterdag morgend werd er in de gemeente Londerzeol eene afschuwelijke bandieten- streek gepleegd. De eehtgenootcn Melders-Denis, land bouwers, bewonen eene schoonc hoeve op l:et gehucht De Linden. De man rijdt alle dagen naar devroege marktte Brussel. Zater dag morgend nu, rond 4 1/2 ure, drongen drie kerels met zwart gemaakt gelaat, die ongetwijfeld het vertrek van Melders afge spied haddon, in de hoeve. Zij doorzochten de verschillende plaatsen, doch geen geld vindend, klommen zij naar bel verdiep en wilden de echtgenoote Melders, onder be dreiging met hunne revolvers, dwingen hel geld dat in huis was af te geven. Daar de vróuw weigerde, werd zij naar de kelder ge sleurd, vreeselijk mishandeld, tot zij, door schrik overmeesterd, de bandieten ecu kistje aanwees, inhoudende eene som van 10.000 IV. en eenige juweelen van waarde. Twee der schurken trokken mei den buil op, lei wijl de derde hel slachtoffer met zijn revoher in bedwang hield. De twee eersion slaken het vuur aan dn hoeve en, toen de brand reeds volop woedde, namen zc de vlucht, gevolgd door den derde. Op hel hulpgeroep van vrouw Melders en van hare vier kinderen snelden de geburen tcy;- die al de huisgcnoolen uit den vuurpoel konden redden. Niettegenstaande het moedig optreden van <le geburen werden al de gebouwen aange tast en bleven vier schoone melkkoeien eiw heel het neerhof in de vlammen. Van heel de )iue\e en de afhankelijkheden slaan nog sieelils de zwart berookte muren recht. De schade, gedeeltelijk door verzekering gedekt, bedraagt rond de 50.000 fr. De gendarmerie van Vilvoorde, onmiddelijk verwittigd, begaf zich ter plaatse en liet de vreeselijke gebeurtenis ook welen aan het Parket van Brussel. Uil het onderzoek is gebleken dat de bandieten dn brandstichting pleegden hunne sporen uiC te wisschen. Het gerecht be«iï slechts een heel onduide lijke persoonsbeschrijving van de ellendelin gen. Alhoewel er eene klopjacht gedaan werd, kon men hun spoor niet ontdekken. Ongetwijfeld heeft men hier te doen met dê leden van de bende, die sinds geruimen tijd in de Brusselsche omgeving en ook verder hare gruweldaden pleegt. 't Is te hopen dat de akelige schurken spoe dig in handen van het gerecht zullen zijn. Zulk galgenaas verdient niet alleen dat het ter dood veroordeeld wordt, maar ook dat de beul hen werkelijk het hoofd voor de voeten legt. De bepalingen van 't Vredesverdrag Te San Remo zal de de tekst van het vre desverdrag met Turkije herzien worden. Turkije zal de helft van z ijn inwoners ver liezen. Het zal 9 millioen Ottomaansohe on derdanen behouden en twee millioen christe nen. Ongeveer 10 millioen Arabieren, Arme niërs en Grieken zijn bevrijd. Het kleine Turkije, dal zal blijven bestaan, zal onder nauwkeurig toezicht der geallieer den gehouden worden, zoo dat het niet meer gevaarlijk kan worden. Noord-Westelijk Armenië zal een onafhan kelijke staat worden. De Koerden zullen een aparte staatsregeling krijgen. De enclave van Turkije in Tracië zal aan Griekenland komen. De machtssfeer van het achterland van Adana en Adalia zal aan Frankrijk en Italië voorbehouden worden. Gonstanlinopel en de zeeëngten zullen een internationale status krijgen. (Nadere bijzonderheden.) '4 dooden. 20 gewonden. Kardinalen, bisschoppen en M. Briand op den trein. Zaterdag morgen, om 8 ure, verliet de trein voor Cherbourg de statie St-Lasare te Parijs met talrijke reizigers, waaronder de kardinalen Amelte, aartsbisschop van Parijs, en Morin, aartsbisschop van Lyon Mgr Baudriliart, van de Académie Fran^aise de bisschoppen van Moulins, Nevers en Cler mont Ferraud Mgr Leroy, superior-generaal der congregatie van den 11. Geest en andere prelaten, die zich begaven naar de be rafenis van Mgr Dechelelte, bisschop van Evreux M. Aristide Briand, oud-minister voorzitter, die zich begaf naar zijn buitengoed in Nor- ma ndië de kamerleden kolonel Josse en Oudin. Te Vermouillet, waar men bozig was de lijn te herstellen, waren de riggels op eene lengte van verscheidene meters weggenomen. Te 8 uur 40 is de trein daar, met eene soojneid van 75kilom. in het uur ontriggefd. De bareel wachter had nog wanhopig met eene groene vlag gezwaaid, doch het was te laat. De locomotiev en de drie eerste waggons van derde kias vielen van de hooggelegen spoorbaan naar beneden een eerste klas rijtuig blgef op de helling hangen Vier reizigers werden gedood, 20 gewond, waartussohen een met afgeruktcn voet. De bisschoppen hebben ieverig mede ge werkt aan bel vervoer en verzorging der ge wonden. De werklieden, die aan de baan werkten, hadden vergeten dat de trein van Cherbourg, die driemaal op de week op dit uür rijdt dien dag moest komen. De veiligheidspolitie van Rijsel het onder zoek voortzettende betrekkelijk de drie aange houden Gentsche bandieten, heeft eene nieuwe aanhouding gedaan, deze van zekeren Karei Schmidts, 47 jaar oud, ook een Gentenaar in wiens bezit een volledig inbrekersmaterieel gevonden werd. In een zijner zakken vond men ook nog liet bericht, hem meldende dat hij door de Boetstraffelijke rechtbank Van Gent veroordeeld was lot 15 maand gevang wegens verheling. Schmidts zal ook uitgele verd worden. Steeds nieuwe aanslagen Londen, 18 April. De toestand in Ier land is nagenoeg onveranderd. Geen dag verloopt of er vinden strafuitvoeringen plaats. Vrijdagavond werd een Sinn-Feiner in een straat te Dunkalk door een onbekende met drie revolverschoten neergeveld. Gislerenochtend werd nabij Kerry bet lijk van een jong politieman gevonden hij had de banden op den rug gebonden en was ge blinddoekt. Zijn lichaam was geheel met kogels [doorboord, doch al het geld dat bij op zak droeg, was onaangeroerd. Een iersch rechter beschuldigt Lloyd- G?orges van moord Londen 18 April. De rechter belast met bet onderzoek in verband met den moord aanslag op den lord-meier van Cork heeft vei slag' uitgebracht en in zijn besluitselen beschuldigt hij formcoi de policie van zijnen aanslag. Hij zegt namelijk in zijn verdikt dat Alderman Thomas Mac Curtain, lord-mcier van Cork, op brutale wijze door ac konink lijke Icrschc policie werd ter dood gebracht, zulks op rechtstreeksche en officieele aanhit sing van de Britsche regeering hij brengt dus een verdikt uit van moord met voorbe dachten rade tegen David Lloyd George. Lord French zou ontslag nemen De «i Evening Standaard meldt dat lord French zijn ontslag als onderkoning van Ierland heeft overhandigd, doch io dienst blijft tot zijn opvolger aangewezen is. Petit PdriSien meldt dat onder de geal lieerden de volledigste overeenstemming is bereikt, wat betreft de ontwapening van Duitschland en het naleven van het verdrag van Versailles door dit land. Heeren Atodré Lefebvreen. Wilaton Chur- chil zullen naar San Remo komen meteen volledig afgewerkt gemeenzaam programma. Zaterdag avond zijn aangekomen te San Remo M. Lóyd George, vergezeld van zijne dochter en van lord Riddelzij werden afge wacht in de s'atie door M. Nitti en de ItuÜ- aansche ministers en generaals. Te 6 uur kwamen toe: lord Curzon, maarschalk Wilson en admiraal Beattry. Te 6 uur 40 M. Millerand, maarschalk Foch en M. Berlhelot, eveneens afgewacht door M. Nitti. Later de gezant der Vereenigde-Staten, M. Johnson. 's Avonds' had een onderhoud plaats tus- schen M.M. Nitti en Loyd George, later een tusschen M. M, Nitti en Millerand. M. Johnson, de Amerikaansche gezant, is enkel voor zijri plezier te San Remo en niet als zaakgelastigde der Unie. De llaliaansche regeering heeft inmiddels de Vereenig'dë-Slaten officieel uitgenoodigd iemand naar San Remo te zenden. Tusschen Nizza en Monaco heeft M. Mille rand de vertegenwoordigers van Havas en Reuter ontvangen en gezegd dat hij volkomen instemde met de verklaringen door M. Lloyd Georges te Marseille afgelegd over de volle dige en onyoorwaardulijke samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk. Aan al de hotels te San Remo wapperen geallieerde vlaggen. Het weder is betrokken. r, j Zondag voormiddag samenkomst tusschen MM. Nitti, Millerand en Lloyd Georges, met De conferentie begint Maandag morgend. De Belgische afvaardiging is Zondag na middag te Sau Remo aangekomen. De Moniteur kondigt het model af van de kieslijsten opgemaakt met het oog op de sa menstelling der lijsten van gemeentekiezers in 1920. De lijst beval twee afdeelingen eene voor mannelijke en eene voor vrouwelijke kiezers. M. Langier, onderzoeksrechter te Parijs, heeft Zaterdag dm Hollander Gom ad Deutsc - mann, die op 26 Maart laatstleden in eene bank te Parijs een valscben wissel van 140 duizend fr. wist bp te strijken, ondervraagd. De kerel bektjnde, dat hij in Belgie ten nadeele eener bank, briefpapier met het finnahoofd had weten te stelen en dat zulks hem in d2 mogelijkheid 'gesteld had den valschen Wissel te doen uitbetalen, diar hij aan zich zelven schreef, 't is te zeggen bij schreef le Brusstd den brief aan de bank dei Noordertanden té Parijs, en vertrok dan zelf naar Parijs om er den wissel le gaan ont vangen. Uil het onderzoek is ook gebleken, dat hij in April 1919 een wissel van 45,000 wist ie oDtvangen en ib November 1919 een anderen van 91,000 fr. JV/ïilitianeai. Het is hoogst noodig eene degelijke voor bereiding te géven aan de jongelingen die, met 1 Juni, tot den krijgsdienst "opgeroepen worden. Drie geestelijke afzonderingen zul len gegeven worden in 't Retraitenhuis van Gent op 8, 15, 22 Meideze beginnen tel kens zaterdag avond en eindigen maandag namiddag. Zich wenden tot bestuurder Be- stormstraat, 36, Gent. CHERBOURG 18 April. De Duitsche kruiser Kolberg c 11 zeven kanonneerbooten, die door Duitschland moesten afgeleverd worden, zijn van de Seilly-eilandcn naar Clerbourg vertrokken, alwaar zij op 24 April verwacht worden. Deze oorlogschepen worden vergezeld door den Duitsche stooiner Leuia welke dan de Duitsche bemmanningen naar Duitschland zal terugbrengen. M. Z..., wisstjlagent te Brussel, was zeer verwonderd, een zijner bedienden Jules X..., wonende te Laken, in verscheidene dagen niet gezien te hébben. Deze had ook niets la ten weten. M. Z..., kreeg vermoedens en deed de boeken van X... nazien. Daaruit bleek al spoedig, dat er in de kas eene som van 14,000 frs. ontbrak. De expert, vond bij hei nazicht der boeken ook talrijke sporen van schriftvervalsclijng. Eene klacht werd tegen don oneerlijken bediende neergelegd. Deze is sinds een acht tal dagen niet, meer in zijne woning gezien geweest. Zaterdag namiddag kwam een molocyclisl in overdreven snelheid langs de Paleizen- straat te Schaarbeek gereden. Een polieie- agent, die hem Tan verre zag komen, trad in het midden der straal en deed hem teeken dat hij moest vertragen, doch de motocycb'st reed maar door, zonder zich om het ontvan gen bevel te storen. Toen hij den agent wilde voorbijsnellen, sprong deze schielijk op hem en beiden vlogen ten gronde. De agent ontkwam het ong e- deerd, doch rde motocyclist zekeren M., wonende Ro^erstraat word nog al erg ge kwetst. Het nmclïien was geheel ontredderd. Onnoodig te zeggen, dal de gekwetste er nog een goed proces-verbaai ui bij hebben. De zitting wordt goopend om 5 o. 50 onder voorzitterschap van M. De* Hert, burge meester. Desekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting. Dit wordt aangeno men zonder opmerkiugeD. Men gaat over tot de dagorde. I. Ge meent eleening mei l Gemeentekrediet. M. MOYERSOEN, schepene van financien, geeft uitleg hoe de leuningen aangegaan met het Gemeentekrediet, op aanvraag van dit laatste zullen geconsolideerd worden. Het voorstel wordt goedgekeurd. 77. Gemeentebelastingen. M. MOYERSOEN geeft uitleg over eene verhooging van belastingen op Hopwaag enz. Goedgekeurd. 777. Aankoop van een huis voor de inrichting van een policiekommissanaat in Mijlbeke. De aankoop van liet huis gelegen op den hoek der Kloosterstraat, voor de inrichting van een pollciekoinmissariaat, wordt goed gekeurd. De kosten zullen rond de 75,000 fr. be dragen. IV. Spaarkas. Rekening 1919. Begrooting 1921. M. MOYERSOEN doot verslag over den toe stand der Spaarkas. Deze is zeer schitterend. M. DE WINDT. Mon mag dus gerust zyn gold aan de Spaarkas toevertrouwen. V. Lager Onderwijs. Rekeningen en begroetingen. M. BOSTEELS, schepene van onderwijs, geeft uitleg over verhef bingswerken welke dringend noodig zijn vou. 't volksonderwijs. M. DE WINDT dringt aan, op de spoedige inrichting van het ouderwijs in den 4* graad. M. BOSTEELS. Inde huidige lokalen is zuiks praktisch onmogelijk, doeh wij zün 't akkoord en zuilen met den grootsteu spoed hel noodige doen. M. BLANCKAERT vraagt eene school aan den blok Bórreman. M. DE WINDT drukt de meaning uil, dat men zinnens is de centrale stadsschool af te schaffen. MM. MOYERSOEN en BOSTEELS. -- Uwe vermoedens zijn volstrekt ongegrond en wij zijn ter uwer beschikking zoo gij nadere in lichtingen wilt. M. DE HERT. Het ware wenscholyk, meer dan eene school te hebben. M. DE WINDT stelt mot genoegen vast, dat liet schepenkollegie de belangen van het officieel ondorwys behartigt. MM. BOSTEELS en MOYERSOEN. Wy verdedigen het onderwijs in 't algemeen. VI. Middelbare scholen. Rekeningen 1918-1919. M. BOSTEELS. - - De begrooting van 1920 kan nog. niet neergelegd worden, daar de bedragen der jaarwedden door hot staatsblad nog niet.vastgesteld zijp. Spreker geelt uitleg over do wevkzaumhe- don en hot onderricht in de Nijverheids school.0 M. DÉ WINDT vraagt of er ook leden be- hoerende tot andere partijen kunnen be noemd worden in de kommissie welke de leeraars aanstelt. M. BOSTEELS. Wij trachton de beste leeraars te vinden en bekommeren ons niet over de partijschap. VIL Teeken- Muziek- en Nijverheids scholen. Begrootingen. Goedgekeurd. VIII. Kerkhof. Grondafstand. Goedgekeurd. IX. Kerkfabrieken. Rekening 1919. Goedgekeurd. X. Burgerlijke Godshuizen. Aanneming der Weezenscliolen. Verkoop van landen le Denderhaulem. Goedgekeurd. XI. Vergoedbigen voor levensduurte aan de gemeentebedienden Goedgekeurd. XII. Brandioeer. Wijziging aan de instellingsvordering. Goedgekeurd. XIII. Onderhandelingen mei de maat schappijen Gasen Electriciteitsverlichling uitbatende. M. MOYERSOEN vraagt om de kwestie der electriciteic te verdagen tot eene volgende zitting, daar er een voorstel tot overeenkomst is met do maatschappij cIöï* eleetriciteit. Voor wat do gas betreft word volgens Ko ninklijk besluit vau 13 Februari 1920 de prijs der gas gebracht op 45 centiemen. Wij hebben onderzocht of zulks toepasse lijk was voor Aalst en inlichtingen ingewon nen in het ministerie, waaruit blijkt, dat de stedou, die reeds tijdens den oorlog de ver dragen met de maatschappijen verhoogden, nu niet onder toepassing van het Koninkljjk besluit vallen. Spreker geeft lezing van volgenden brief, gezonden aan het bestuur der gas Aan den Bestuurder vau de Naamlooze Maatschappij Société Centrale pour VEocplio- talion Intercommunale du Gaz et de lElec- tricité. T/S Aalst, 6 Maart 1920. Naar inlichtingen ingewonnen in het Mi nisterie van Binnenlandsehe Zaken, is het Koninklijk besluit van 13 Februari 1920, niet toepasselijk op uwe uitbating in deze stad, waar in gemeeue overleg met uwe maat schappij concessiehoudeter, de verhoogingeu der tolbedragen bepaald werden bjj acte van 9 April 1918. Daar aldus de onzekerheid over de toepas sing van dit Koninklijk besluit, dewelke onze brief van 24 Februari 1920, Het blijken weg genomen is, noodigen wy u uit, do bekend- makiug in' t plaatselijk dagblad De Volbs stem verscheneD, letrffende eene verhoo ging van gasprijs, in te trekken en de her ziening van vroegere betalingen voor gas verbruik uit te stellen, tot wanneer de zaak bepaald zal geregeld wezen, in uitvoeriug van de wet van 11 Oktober 1914. Ons collegieis niet gerechtigd te onderzoe ken welke beweegredenen uwe maatschappij he' ben aangezet om de akte van 9 April 1918 aan te nem«n. Alle voorbehoudingen vóór of na de omlorteekening dezer akte kunnen niet van aard zijn om de vaste bepalingen in deze akte geschreven te wijzigen of de nkte zelve te doen vollen, wanneer deze ophoudt voor- deelig te zijn voor eene der contractsluitende partijen, te meer dat er hier kwestie is van ene acte in de wettige vormen gesloten inoo rene gemeente "onder goedkeuring van Ge meenteraad en Bestendige Deputatie vau den Provincieraad. In reclfle zijn dan uwe vermeende tegen- brieven niet aan te nemen. Daar de toestand nu geregeld blyft door het uithatingskoutr;<kt met de wjziging êr aan gebracht den 19 April 1918, is het de wil van den Gemeente raad, dat de overeenkomsten nageleefd wor den. Wij aanzoeken dus uwe maaischappij: !e De openbaro verlichting trapsgewijze te herstellen zooals zj voor den oorlog was ingericht -, hiervoor zal te beginnen van 1' April 1920, liet getal in ge ruikyestelde lan- taarneu hetwelk alsnu tut 170 beloop', met honderd lantaarns vermeerderd wezen en tel kens van maand tot maand, den 1" der maand met honderd vermeerderd worden. Bij gebrek aan deze verplichting te vol doen, zal uwe maatschappij de boete dragen, voorzien in artikel 37 van het konlrakt, in afwachtiDg dat ons bestuur de noodige m regelen zal hebben kunnen nemen, om op uwe kosten den dienst te verzekeren of dat er gebruik zal gemaakt worden van de eind- schikking van artikel 37. 2° De hoedanigheid van het gas te verzor gen. Om dezo te bestatigen, is bet noodig een onderzoekslokaal in te richten. Wij bidden (J ons te laten weten, of uw bestuur bereid is, dit lokaal in uw gesticht te verschaffen. In alle geval, züllën dooi' uwe maatschappij, krachlens ariikel 18, de noodige experiëniie- moter en kosteloos het gas moeten geleverd worden. Wij eischeo ook, dat wanneer de door ons collegia aangestelde deskundigen of schei kundigen zich met regelmatige commissie in uw gesticht aanbieden om de vornchiingeu der fabricatie te volgen, de toegang in uw gesticht niet meer ontzegd worde aan hen. Anderzins zal artikol 39 van het kontrakt toegepast worden. 3" De schikking in artikel IV van de akte van 9 April 1918 na te leven en regelmatig, iedere maand de bewijsstukken voor to leg- gon tot bet bepalen van den gasprijs. Ziedaar wat wy geschreven hebben. Wij hadden er dan niet aangedacht zulks door de dagbladen te doen kennen, daar wi& vermeenden, dat de gas er rekening zou van gehouden hebben en niet meer dan 38 cen tiemen zou rekeneD. 't Is maar toen wij vernamen, dat de gas toch 45 centiemen rekende, dat wij onmid delijk deden afkondigen dat er niet meer dan 38 centiemen mocht betaald worden en ik ben de eerste geweest om te weigoren te betalen. Voor liet oogyiiblik is er voor de lieden die 45 centiemen betaald hebben, niets anders te doen dan de wachten. Die zaak zal later ge regeld wórden, riubnen zij te veel betaald zy zullen het terug krijgen. Wordt er een ander cyfer bepaald, dan zullon zij moeten opleg gen. Er moet nu aan geen processou geducht worden. M. BLANCKAERT. Ik heb het bericht- van rle 38 centiemen enkel gelezen in D« Volksstem. Men zou zulks op de vior hoekeu der s ad moeten aangeplakt hebben. Alleman leest geen gazetten. Er zjjn nu nog menschen die niet weten hoeveel zij moeten betalen. Do gasverbruikers zouden ook moeten we ten hoeveel zij verbruikt hebben. M. VAN DER STEEN. De vorbruikers zoudon moeten een boekje hebben. Nu zeggen do bedienden der gas 't Is zooveel en zy zijn weg. M. VAN DEN BREMT. Men bedreigt ook de gas te zullen uitbreken, indien mon goen 45 centiemen betaalt. M. MOYERSOEN drukt or op, dat als iemand's gas afgesneden wordt, omdat hy geen 45 centiemen wil betalen, hy onmidde lijk het schepenkollegie moet komen verwit tigen, dat dan vervolgingen zal inspannen togen do gas. M. DE WINDT wenscht het schepenkollegie geluk, omdat het eens goed op de duimen del gas geklopt heeft. Hy vraagt ook met MM. Blanckaert en Vau der Steen, (lat men zulks op do vier hoeken der stad zou uitplukken. M. MOYERSOEN wijst er op, dat hy zeer bestreden isgeworden, toen hij 2juar geledon do veranderingen aan 't kontrakt voorstelde. Hot kontrakt is nu voordeelig voor de stad en 't moet nagoleefd worden. (Bijtreding). M. DE WINDT dringt er nogmaals op aan, dat onmiddelyk vervolgingen zouden inge spannen worden, indien er nog 45 centiemen goeischt wordt. (Instemming). XIV. Ontwerp Waterleidingen. Goedgekeurd. XV. Buurtspoorweg Aalst-Dendermondó M. DE VALKEN EER geeft uitleg over de ontworpen tramlijn. Deze zou loopou over Ilerdersem, Wieze, Denderbelle (Dries), Lebbeko-Dorp, St-Gilli» en zoo naar Dendormonde. Daar zou er een© andero lijn zijn, welke over Baesrode en Lille naar Antwerpen voert. Aan de brouwerij Callebaut, te Wieze, zon er eene afleiding zijn over Moorsel-statie, Baardegem, Meldert, Maxenzeel, alwaar de tram in verbinding zou konvja met de ïyn Maxenzeel-Wommel-Brussel. Volgens de vooruitzichten zal de tram Oor- degem-Aalst-A8Sche in April 1921 rollen en ook doorrijden tot Maxenzeel, om daar aan sluiting t» geven voor Brussel. Algemeeue goedkeuring. XVI. Ontwerp van straal tusschen de Varkensmarkt en de Moorselbaan. Het ontwerp van het iegget eener straat tusschen de Varkentfmarkt en de Moorselbaan noodig door het gedurig toenemen van heb verkeer in deze buurt wordt goedgekeurd. Toen de burgemeester vraagt of iedereen er mede 't akkoord is, vraagt een persoon uit het publiek het woord. (Algemeen gelach). M. DE WINDT. Gy hebt htt recht te, luisteren.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2