De conferentie m San Reme Vreeselijk ongeluk te Moorsel De OBlriggfliog vaB deo sneltrein Parijs-Gfierbonrg. van Ds vreesslijke misdaad der Edmond Plcardstraat te Elsene Het Hooger Comlteit van Toezicht tot 't Ministerie vanFinaaceu ultgebreig Een communistische aanslag In Letland Amerikanen op reis naar België. Grnwdijk tramongeluk te Luik. Het proces van den ex~kelz*r tegen de uitgeversfirma Cotta Esn moordenaaraangehoafien De bwesiie der oorlogspllcbtlgen Waiief z>J" te versterken en geheel de Roerstreek door, kaf> men in alle straten plakbrieven zien, waai in aanwervingen rooi de Reichwehrtroepen gevraagd worden. De gewone soldy der (roepen is 22 mark iaags, daarbij goede kleedij en zeer goed eten. Er zijn ode sele premiön te verdienen, da.r Je nijveraars eene premie betalen voor de bewaking hunner werk hu iaën. Zoo kregen Iwee dagen geleden all^soldalen eene premie van 40 mark. De manschappen, aangevoerd en gedrild door officieren en onderofficieren die gailsch den oorlog mede maakten, zijn schier den gebeelen dag op het oefeoingsplein. De aanhouding van Holtz De aangehouden Communistenleider van 8akscn, Holtz, weigert alle inlichtingen aen de Tebeekcn. Hij verklaarde dat hij enkel voor de rechtbank te Praag zal spreken. Men is te weel gekomen dat de aangehou dene, lloltz is, door andere aangehouden communisten, die met hem gekonfronteerd werden. In ïijn bezit vond men eene som van 130.000 mark. De Belgen te Frankfurt De Belgen bewaken to Frankfurt thans de post en telegraafbureelen. Op de deuren plakt een bericht in bel Duitsch waarop.te lezen staat, dat nadat er driemaal geblazen zal worden, de soldaten zullen schieten. Dit als verwittiging. Bij iederen post staan Duitsche politie agenten om zoo het ooit noodig mocht zijn tot de som malies over te gaan. De eerste garnizoens-mis. Zond3g morgend ha<l te 11 uur, in de O. L. Vrouwekcrk te Frankfurt, de eerste garnizoensmis plaats. De E. H. Stienon aalmoezenier, celebreerde. Er was veel volk aanwezig. De Fransche generaals Hemels, Vidalon en Barbier, wa ren tegenwoordig. De muziek van het 10e nam aan de plechtigheid deel. Bij de conse cratie werd de -Brabain;onne» gespeeld. Na de mis werd het «Domino solvum fac regem nostrum Alherlum» gebeden, wal een diepen indruk op dc aanwezigen naliet. Een opstootje in een schouwburg Wakscijow, 18 April. Uit Dydon wordt gemeld, dat tijdens eene Poolsche vertooning in den schouwburg, een groep Duilschers op hel loonoel drong en eischlen dat de aan wezigen het «Deuischland uber alles», zou den zingen. Een gevecht ontstond en talrijke personen werden min of meer erg gekwetst. Ben vuurberg in werking. Uil Pucbla (Mexiko) wordt naar Washing- Ion geseind, dat er sinds verscheinene dagen voor eene uitbarsting van den Popocatepelt, de grootste vuurberg van Mexiko gevreesd wprjJt. Eene djkke rookwolk ^ij'gt, uil den vuurberg op. De inwoners der slrecfe' hebben in fder haast have en goed in veiligheid gebracht. Een intervieuw met Mgr. Baudrillart Een opsteller van den Echo de Paris hee.'if zich bij Mgr. Baudrillart die met ver schillende bisschoppen, zich in den bij Ver- neuil-Vci nouillct ontriggelden sneltrein be vond. Mgr. zegde nooit te zullen vergeten den indruk die hij had toen hij»een vader dood onder een waggon zag liggen en nabij hem zijn twee meisjes van 12 en 14 jaar oud waarvan een de boenen waren afgereden en die hun vader onder hun oogen hadden zien sterren. Zij riepen om hun moeder. De waggon waarin de bisschoppen, zich bevonden kreeg slechts tweemaal een schok. Zij stegen uil en hielpen desewonden. Mgr. Harnas, die in een anderen wagen zat, moest door het vensier kruipen. In de buurt stonden vele bewoonde villas en op den weg stonden vele auto's stil. Geen enkel deur ging open en geen enkel autorij der stelde voor de gekwetsten ie vervoeren naar de statie die 1200 meter van de plaats der ramp lag. DÉ SELCI8GHE MINISTERS AANGEKOMEN DE Belgische ministers Hymans en Jas par zijn Zondagavond te 19,15 ie San Remo aangekomen. Ze werden ontvangen door M. Scialoja. Zondag namiddag vergaderden MM. Nitti Millerand en Lloyd George. De eerste ver gadermg maakte goeden indruk. De Turk sehe kwestie zal enkel politiek en niet raili tair behandeld worden. De Poolsche en Bulgaarse he delegaties ver zochten gehoord te worden. M. Poincarré l>eeft in zake Belgie's- verte gen woord) ging te San Remo in de Parijzer - Matin s geschreven dat Belgi'e eraan deel neemt als gelijke zijne groote geallieerden Het la-öd heeft dat door zijne houding ver diend en zoo men nog oens niet 't akkoord zou zijn, zou Belgie tegenwoordig voldoen do wezen om alle misverstand uit den weg te mimen. Te San Remo worden de minister van Finland te Rome, graal Tyszktew van Uk raine verwacht. San Remo, 19 April. Te 10 uur heden morgend bezocht M. Mil lemnö, na eene morgendw&ncbeling M M Jaspar en Hymans. Het onderhoud duurde oen kwart uur. Er heerschte volledige over eenstemming. De oerste zitting had plaats te 11 uur. Veel nieuwsgierigen stonden voor het kas teel Devashan, door de karabiniers afgezet. Opvolgentlijk kwamen M M. Lloyd George Matsui, Nitti, Scialoja en Millerand aan. De Amerikaansche gezant, maarschalk Foch noch geen enkel ander militair expert was aanwezig. Men denkt dat op de zitting en kei de politieke zijde van den vrede met Turkije besproken wordt. van een officier. De tocht werd steeds langs de kuslovoortgezet, tot op de hoogte van liet eiland Puna. Hier werd Pizarro door het ge licht van twee schepen verrast, die hem op nieuw KOrn n versterking en eenige paarden voor de ruiterij aanbrachten. Nu gevoelde hij zich sterk genoeg, rechtstreeks óp Tum- bez af te gaan. Het was in April des jaars 1332, toen hij met z jne legermacht de stad naderde. Maar Tnmbez was thans slechts een puinhoop. Niets dan dc vestinggebouwen, de groote tempel en vier of vijf der hechlste particuliere huizen stonden nog, ofschoon zeer bescha digd en van alle versieringen beroofd, over eind. De bewoners hadden de vlucht genomen. In Pizarro's gansche leger was geen enkele man. die de vertelling van de gouden tuinen van lumbez niet gehoord had geen een, die zich niet gedurende de vermoeienissen van den marsch met de hoop op dien verlokken- den buit getroost had. Doch het gond van Peru scheen slechts een bedrieglijk lucht kasteel te zij n,dal de gelukzoekers in duizend gevaren lokte en op hel oogenblik, vro^'op *ïj het meenden te t rijpen verdween Pizarro liet den omtrek door eene kleine •fdee'ing ruiterij verkennen. Deze nam, na eenige lichte schermutselingen, verscheidene inboorlingen gevangen en onder deze ook oen Kuraka van Tumbez. Zij werden vervol gens door tusschenkomst van den Felipillo in verhoor genomen. De Kuraka gaf te kennen, dat de gebieder van Quito Alahuallpa sinds eenige jaren Voor de militairen die dienst hernomen hebben. De Minister van Landsverdediging komt toelating te geven om burgerkleeding te dra gen builen de kazerne en de diensturen aan de gehuwde of ongehuwde onderofficieren en muzikanten van het leger en der gendarmerie die dienst hernomen hebben, alsook aan de korporaals en brigadiers die dienst hernomen hebben en een ambacht uitoefenen bij het leger. In geen geval zullen dezen die van de zen maatregel genieten en deel uitmaken van troepen-eenheden, burgerkleeding mogen dragen in de kazerne of in de inrichtingen waar zij dienst doen. De verloven in het leger Daar de verkorting van den werkelijken diensttijd, uil tedoen door de jaarklassen der bijzondere lichting 1919 besloten is, moeten de voorschriften van het ministerieel rond schrijven van 30 September 1919, aangaande de wekelijksche verloven gewijzigd worden om den tijd noodig tot het onderricht niet verder te verkorten. De Minister van Lands verdediging hecfl dan ook voorgeschreven dat, van af 1 Mei 1920. volgende maatrege len zullen toegepast worden, voor zoover de noodwendigheden van den dienst hel niet be- ielten a) de veralgemeende vergunning van wekelijksche verloven is afgeschaft, b) Ver loven zullen kunnen gegeven worden van 's, Zaterdags middags tot 's Zondags avonds binnen volgende perken ie) voor 20 der effectieven aali de millilairen die een militie- term volbrengen. 2#) voor 40 c/? aan dc be- roepsvrijwilligers of dezen die dienst herno men hebben, die een langen dienslterm volbrengen, c) Ieder militair kan gebeurlijk toelating bekomen om 's Zondags naar huis te keeren. d) De permissie en verloven zijn in grondbeginsel atgcschaftin de eenhe den die zich in het kamp bevinden voor bet tijdperk der schiet- en veldoefeningen. e) Hel regiem thans in voege bij hel B. L zal voort toegepast worden. Oe reserve-officieren op den ijzerenweg. Het departement van ijzerenwegen, zee wezen, post en telegraaf lieeft aan de reserve- officieren de vermindering van 50 0/o °P de normalen prijs der kaarten voor verplaatsin gen per ijzerenweg toegestaan. Dientengevolge worden de belanghebben den verzocht, vóór 25 April 1920, naar hnn korps-of dienstoverste, zooniet naar den bevelhebber der provincie in dewelke zij woonachtig zijn, eene aanvraag te sturen tot het bekomen der voormelde gunst en bij die vraag hun portret te voegen. De reserve officieren die in het buitenland verblijven dienen zich rechtstreeks tot het departement van Landsverdediging te wenden. Dit portret (getrokken in burgerklceren), alléén van voren- genomen, moet niet op karton geplakt zijn het moet 6 cm, hoog en 4 cm. breed zijn v het boofd minstens een cm hoog. Op de keerzijde moet bet portret vol gende aanduidingen dragen de naam en de vóórnamen, het nummer van het stamboek de graad, let regiment, de woonnlaats, de provincie, de geboortedatum van den belang hebbenden. Deze Aanduidingen dienen in inkt geschreven. dat hij weigerde maanden geleden diens leger totaal verslagen, Huaskar zeiven op bet slagveld gevangengenomen en zich te Kusko in de heilige Hoofdstad, van den alouden schepter van de Kinderen der Zon had mees tergemaakt. De bewoners van het eiland Puna die gezworen vijanden der stad Tumbez hadden, hadden zich de door de gruwelen van den broederkrijg veroorzaakte algemeene ontsteltenis ten nutte gemaakt, en de slad overrompeld en verwoest: Pizarro informeerde nu naar het lot der bij zijn eerste bezoek te Tumbez achtergebleven Spanjaarden. De Kuraka werd bij deze vraag zichtbaar verlegen en zeidc, dat zij aan eene besmette lijke ziekte gestorven waren. Toen men echter daarna de overige gevangenen afzon derlijk ondervraeg, gaven deze deels ontwij kende, deels root elkander, in tegenspraak zijnde antwoorden. Eenigen zeiden, dat de blanke mannen in den oorlog tegen Puna gesneuveld waren; anderen gaven te kennen, dat zij wegens een minnehandel hel leven verloren hadden. De laatsts verklaring hield Pizarro voor de waarschijnlijkste. Nadat de gevangenen weder vrijgelaten waren, liep hij, in diep nadenken verzonken, in zijne tent op en neer. Evenals bij het begin van zijn krijgstocht, stemde zijne opnieuw verijdelde hoop hem tot ernst en hij begreep, dat aj deze teleurstellingen op zijne troepen •en verderfelijkcn invloed zouden uitoefenen. Hok ging hem het onbekende lot zijner vroe- Een aanliouding Wij hebben l enfeld in welke omstandighe den Mej. Casilde Syeys, dienstmeid in een huis der Edmond»Picardstraai, te Elsene, vermoord werd. J De onderzoeksrechter M. Gorbay, bijge staan door de rechterlijke policie, bad reeds daags na de misdaad eene hoogst gewichti, getuigenis ontvangen. Een scliildersgasi, die in bovenvermelde straat aan 't werlc was, had verklaard dat hij daags voor de misdaad, Mej. Casilde Saeys aan de deur barer woonst had zien slaan mei de meid van het aanpalend huis en met een manspersoon, waarvan hij slec-ds eene ondui delyke beschrijving^ wist le geven. De meid van het aanpalend huis, den avond na de ontdekking van het lijk onder vraagd, beweerde niets gehoord of gezien te hebben, alhoewel men heel goed in het hui harer meesters kon hooren, wat er in het aanpalend huis omging. Deze meid was in geheel niet ontróerd, toen zij vernam dat Casilde Saezs vermoord gevonden was en 's anderdaags morgends deed zij haar gewoon werk alsof er niets voorgevallen was. Toen de onderzoèksrechter nu oen policie agent bij haar zond, om haar le vragen wie de persoon was, njel wie zij en het slachtoffer daags voorde misdaad hadden staan pralen verloor zij al dadelijk hare kalmte en loo chende. Nadien gaf zij herhaalde verwarde inlichtingen. Zij werd dan ook op bevel van den OBderzoeksrech'ter aangehouden en op gesloten. De H. Minister DELACROIX, in overleg met zijn collega Van Spoorwegen, heeft, de Kon mg een besulit Ier onderLeekening on dei-worpen, waarbij het ministerie van Fi nancien begrepen wordt in de bevoegdheid van het Hooger Kom teit van 'toezicht, dai in 1910 bij het Ministerie van Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen en Telegrafen werd in gesteld en laterhand uitgebreid werd lot de Departementen van Landbouw, Landsverde diging, Binnenlanüfiche Zaken en Openbare Werken. DE Eerste Minister wenscht ooit dot het Hooger Komiteit, v,a;n Toezicht hem inlich tingen verschaffe over liet gebruik van de buitengewone kredieten die ter beschikking van ,(le ministerieels Departementen worden gesteid najnelijk (yooi* de uitvoering van werken èn van leveringen. De H'. VERHAEG'HE, Bestuurder in het Ministerie van ï^nancjëh, werd aangesteld om dit departement, in den schoot van het Hooger Komiteit van Toezicht le vei-tegen woordSgen. De dienst der internationale treinen. Blijkejis eene mededeeling- der Elsasslach Lothai'ingsche Spoorwegen, rijdt trein 34 de wélke te 9.5 uit Brussel N. naar Luxemburg Straatsburg en Bazel vertrekt, tot nader be richt niet verder dan Luxemburg. Peretelegram men voor Noord Amerika. De dienst voor perstelgrammen tegen ver minderd tarief is hersteld in het verkeer van België met de lahden van Noord Amerika. Al de nieuwsbladen en al de publiciteits agentschappen 2ijn er loegemachtigd soort gelijke telegrammen aan te nemen. Ds omwenteling in Mexico De opstand in de Staten Michoacan en Sonora. Officieel bericht/ die Mexikaansche regee ring dat een revolutie in den Staat Milchoa can is uitgebroken Generaal Pascal Rubia gouverneur van den Staat, is de leider dei- omwenteling. Hij is met 150 man met de schatkist van den Staat gevlucht. De regeering heeft de troepen gelast hem te achtervolgen. In den Staat Sohara zijn de revolution naire troepen van generaal Flores te Culia can binnengetrokken. De Mexikaansche. regeering heeft aan de regeering van de Ver. Staten gevraagd om zijn troepen toe te laten oven- Amerikaansch grondgebied de opstandige Staat Sonora bin nen te rukken. Er werd nog niet geantwoord torlog voerde tegen den Inka Huaskar kameraden des te meer ter harte, dewijl hij in hun achterblijven, legen den raad van den ouden Ruizin, toegestemd bad. Zal de vader-zijn zoon niet van mij terugeischen mompelde hij. En mocht hij het niet met woordèn doen, dan zullen zijne toonige blikken tóch steeds een pijnigend verwijt voor mij zijn. Op dit oogenblik trad een officier zijne tent binnen en meldde, dat een Peruaan, die Kastilieansch sprak, den opperbevelhebber verlangde te spreken. Ten hoogste verwon derd, dat een inboorling van Tumbez de taal der Spaanjnardën. 'verstond, liet Pizarro den man terstond voor zich brengen. Wiezijt gij vroeg hij hem. Is de blanke krijgsman een vriend van de blanke mannen, die eens te Tumbez woonden vroeg öd zijne beurt dc Peruaan in don Kastiliaanscoên tongval. Ik ben bun vriend en tevens hun wre ker, indien hun leed geschied is antwoordde Pizarro Gij weeLzeker, wat er met hen is voorgevallen, en hoe komt het, dat gij de taal der blanke mannen spreekt De Peruaan keek voorzichtig in het rond en begon toen zijn verbaal. Met de grootste verwondering hoorde Pizarro hem aan. Toen hij geëindigd bad, gaf Pizzarro den wacht hebbende!) officier het bevel, eone aldeeling soldaten gereed le houden. Kort daarop trok dc troep, aan welker hoofd zich Pizarro gi) de Peruaan bevonden, naar het paleis vagden Kuraka. Dit gebouw werd van binnen (foor de soldaten bezet en uitwendig oroeingé#, {Vervolgt.) De Minister president Ulmanis voor de tierde maal ontsnapt Tegen den eersten minister Ulmanis van Letland werd een aanslag uitgevoerd lier ijl hij op kiesveldtocht was in het gebied Walki. De daders schijnen communisten werkend in overeenstemming met de Russische bol chevistem Zij hackten een ontploffingstuig onder een boom gelegd, zoodat de boom om viel, maar gelukkiglijk dé auto vön den mi nister niet trof toen deze voorbijreed. Er werd van weerszijden geschoten; de da ders narnen de vlucht. M. Ulmanis bekwam geen letsel, 'tls de derde maal dat tegen nem een aanslag wordt gepleegd en hijont snapte. De Daily Express verneemt uit New-York dat de uittocht der rijke Amerikanen naar Enropa thans een aanvang genomen heeft Het zijn meestal personen die de slagvelden van Frankrijk en België gaan bezoeken. Een groot aantal reizigers hebben het inzicht zicli naar Antwerpen te begeven om er de Olym pische spelen bij te wonen. Gisteren namiddag had in de Rue des Vennes te Luik, een gruwelijk ongluk plaats Eene 33jarige huishoudster, vrouw Tons saint L.., van Grivegnée, wilde er van den tram springen vooraleer deze stilstond. Zij sprong dan nog in verkeerde richting, met liet ongelukkig gevolg, dat zij tusschen hei eerste en hel tweede rijtuig terecht kwam. Vooraleer de walmann kon stoppen, was de arme vrouw reeds een twintigtal meiers medegesleeptgeworden. Men moest het logge voertuig oplichten om hel slachtoffer te be vrijden. Dan stelde men vast, dai zij letter lijk in twee gesneden was en reeds had opge houden le leven. De ongelukkige verwachtte haar vijfde kind. Het gerechtshof te Stutgart heeft uitspraak gedaan in het proces van den ex keizer tc gen de uitgeversfirma. Cotta wegens de uit gaven van het derde deel van Bismareh' Gedahken und Erinnerungen L>e uitspraak luidt dat het vroeger gewezen vonnis wordt gehandhaafd, echter met dien verstande, dat die beide j> band bil Iets» van den ex keizer er buiten "vallen. Bovendien wordt de uitgeversfirma tot de kosten van 't proces veroordeeld. Ingevolge deze uitspraak zullen bij de uit gave van het bewuste derde- dpel de brie ven van den ex keizer weggelaten moeten worden met uitzondering van bovengenoem de handbill ets». Eene brandramp ie Vorsi Overgroole schade. Maandag avond, rond 6 ure, is een hevige brand ontstaan in de meubelfabriek der ge broeders De Waet, levens houthandelaars Van Volxcmlaan, te Vorst. Het vuur was uitgeborsten in de fabriek zelf, ingericht in een gebouw tusschen het woonhuis en een grooten koer alwaar een reusachtige voorraaci planken en hout opge stapeld lag. Gespijsd door de groote hoeveelheid licht- b rand ba re stoffen, in de fabriek aanwezig grepen de vlammen bliksemsnel om zich heen en bij de aankomst der pompiers was heel de fabriek nog slechts een vuurpoel. Moedig vielen de pompiers met heel hun materiaal het vuur aan, doch zij waren mach teloos, om het vuur te beperken cn moesten de pompiers van Brussel en St-Gillis ter hulp roepen. Deze waren ook weldra ter plaats, doch niettemin nam de brand maar steeds uitbreiding. De vlammen hadden zich reeds medegedeeld aan de houtstapels op den koer co de eene achter de andere werd vernield. De hitte was zoo groot dat de pompiers alle moeite hadden om het vuur te naderen. Zoo vreesde men op zeker oogenblik, dal heel de wijk in vlammen zou opgaan. Van den eenen kant der meubelfabriek bad het vuur zich medegedeeld aan eene fabriek van galochen en aan den anderen kant aan een Jedermaga- zijn. Bij middel van talrijke lansen, werd een stortvloed van water over den vuuroven ge goten en eindelijk, om 8 ure 's avonds, was He gevaar voor uitbreiding geweken en konden de pompiers van St-Gillis naar hunne kazerne térugkeeren, terwijl deze van Vorst en Brussel ter plaats bleven. Om 9 ure was men het vuur meester. De meubelfabriek en de galochenfabriek zijn heel vernield en de houtstapels der De Waet's zijn grootendeels opgebrand. Het ledermaga zijn kon gedeeltelijk gevrijwaard worden. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak der ramp is nog onbekend. Een onderzoek werd geopend. Doodelijke ontploffing in eene 6teengroef. Een vreeselijk ongeluk gebeurde Maandag morgend in eene steengroef te Frasnes, bij Philippeville. Twee werklieden hadden er verscheidene mijnen geplaatst, om steenbrokken te doen springen. Daar een der mijnen niet ontplofte naderden de twee mannen om te zien wat er haperde. Op hetzelfde oogenblik bad de ont ploffing plaats. Steenbrokken vlogen in alle ichtingen en troffen de twee werklieden. Een hunner werd op den slag gedood en de andere werd doodclijk gekwetst. Eene erge zaak. Het parket had verscheidene klachten ont- angen ten laste van notaris E.., van Seilles. Een onderzoek werd geopend, met het gevolg dat de nolaris aangehouden werd. De achtergehoudene sommen zouden meer dan COO.OOÓ fr. bedragen. De slachtoffers zijn meest allen nederige lieden en kleine burgers. Naar het schijnt is b?i geld door beurs spekulatiën verloren gegaan. BELASTING Op du ongehuwden en kinderlooze echt- genoolen in Frankrijk De Fransche Kamer heeft zich uitgesproken voor een taks van 25 0/0 der belasting op het inkomen voor al de ongehuwden en geschei den personen, die ouder zijn dan 30 jaar en. die voor niemand le zorgen hebben. Zij die reeds twee jaar gehuwd zijn, op 1 Januari van het jaar waarin de belasting van kracht wordt en geen kinderen ten hun nen lasten hebben zullen de hierboven ge noemden taks, met nog 10 o/0 vermeerderd te betalen hebben. Uitzondering werd gemaakt voor hen die al hun kinderen in den oorlog verloren. t Is een wet die een somber licht werpt op den bevolkingstoestand van Frankriijk. Niet door belastingen teven zooveel per cent. maar door de hervorming van den familie geest in christelijken zin alleeo, zal het leven der volkeren nieuw bloed worden ingespro- ten. DE DRAMAS DER ZEE Een nitiraatsftoomeBMn brand New-York 19 April. Aanboord van den stoomer Haifried geladen met nitraat, i? brand ontstaan welke verscheidene ontploffin gen veroorzaakte. Daardoor kwamen ver scheidene andere schepen, in de haven liggende, in groot gevaar. Verscheidene sleepbooten zijn ter plaats gevaren, om te trachfen den brandenden stoomer buiten de haven te slepen, waar men hem zou doen zinken. Een landbouwer door eone ploeg den hals doorgesneden. Maandag avond, rond '7 ure, was de land- bouwerKarel Louis De Wolf, zoon van Petrus De Wolf, wonende Moorsel Spruithoek, be- r het land te beploegen. Op een gegeven oogenblik wilde hij de positie van hel ploegijzer veranderen. Toen hij zich tusschen het paard en de ploeg be vond, sprong het paard eensklaps vooruit, met liet gevolg dat De Woif omvergeworpen werd en het ploegijzer hem den hals door sneed. Ooggetuigen kwamen dadelijk toegeloo- pen en trokken het slachtoffer van onder den ploeg. De ongelukkige had echter reeds opgehouden te leven. Het-lijk werd naar de ouderlijke woning overgebracht. Het slachtoffer was 48 jaar oud en onge-t huwd. Hevige brand ie Merxem Maandag avond is een hevige brand uitge broken in het ijzermagazijn Meyboom en Lacroix, te Merxem. Daar de brand dreigde eene groote uitbreiding te nemen, werden de pompiers van Antwerpen ontboden. Deze snelden met hun materiaal ter plaats', doch bij hunne aankomst aldaar, was alle gevaar eeds geweken. De schade is vrij aaazienlijk. TE MENTON (FRANKRIJK) Eenige dagen geleden werd te Menton een kerel van rond de 20 jaar aangehouden, toen hij gepoogd had ten nadeele eener Engelsche juffer een handteschje te stelen. Op het policiebureel verklaarde hij zich Frank Valuzzi le noemen, snelschrijver van beroep, geboren in Amerika. Daar er in zijn bezit geene identiteitspapieren gevonden wer den, was de policie wel verplicht hem onder dien naam op te sluiten. Gisteren morgend kreeg de policie van Menton echter van de policie van New-York het signalement van een kerel, zekeren James Palcaccio, die onder den valschen naain van Jinimiff Stiff, in de eerste dagen van Maarl laasileden, te New-York eene-dubbele moord gepleegd had. De twee slachtoffers waren twee meisjes, Lena Spinelli en'Josephine Geutile. Bij bel signalement was ook een Dortrct van den moordenaar gevoegd en dade- ijk werd deze door de policie herkend als zijnde de aangehouden dief. Hel parket van Nizza heeft de Amerikaan sche policie over deze belangrijke vangst in gelicht. Door electriciteit gedood. In de Hoogovens en pletterijen van de Samber, te Hautmont werd een dertigjarige eleclriekwerker in dramatische omstandighe den gedood. De werkman, Jules Latouche genaamd, was er bezig de leiddraden van den elektriscnen stroom te herstellen, toen de dienstoverste, niet wetende dat Latouche aam werk was, stroom gaf. De ongelukkige Latouche werd neerge bliksemd en bleef op den slag dood. LONDEN 19 April. M. Bonar Law in de gemeentekamer ondervraagt nopens het veroordeelen der oorlogsmisdadigers, ver klaarde, dat hij enkel naar zijne eerste ver klaring kan verwijzen en dat overigens de onderhandelingen nog niet afgeloopen zijn. En de exkeizer LONDEN 19 April. M. Bonar Law werd ook ondervraagd nopens den gewezen keizer. Hij herinnerde aan- de notas welke met de Hollandsche regeering gewisseld werden ten gevolge waarom Holland zich verbanden ïeeft, den gewezen keizer te bewaken, zijne, briefwisseling na te zien en zijn® betreklin- gen met het buitenland te kontroleeren. Er is hem daarom eene verblijfplaats aangeduid in de provincie Utrecht. Aan een ander lid van de semeentenkamep werd nopens dezelfde kwestie geantwoord., De Entente trachtte het Hollandsch gou-i vernement tot eene andere houding le bren-, gen. Zij kon er niet in gelukken, en is niet- zinners geweld te gebruiken

De Volksstem | 1920 | | pagina 2