24 Onderwijzersbelangen De toestand in Duiissliiaod DE BRUID DER ZON De Dnitschers volharden in hnn boosheid Zaterdag April 1920 De blijde intrede van Minister Destrée Osze inïoer uit Amerika. Een aanslag op generaal Mannerheim De zaak Caillaux, De landbouw In Noord-Frankrijk Een levende doode... XXVI* JAARGANG NUMMER 97 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 2I> Gr T ID 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tol liet Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Fideliua Zon op4,53, onder 7.03 1 Eerste kwartier den 25 M. de minister heeft het good ge vonden eenen strengen omzendbrief te zenden om het onderwijzend perso neel der gemeente-, aangenomen- en aanneembare scholen te verbieden n(L_ eenige franks buitenaf te verdienen aan openbaar of privaat werk en zulks omdat ze de kolossale maandwedde trekken van 265 a 475 fr. Want de minister schrijft letterlijk dat door de wet van 13 November 1919 de wed den aanzienlijk werden ver hoogd Laat ons eens zien door de wet van 1914 liepen de wedden zooal tusschen 1400 en 3000 fr. Dit waren, voor dien tijd zelfs, geene prachtwodden stonden beneden het noodige om or dentelijk te kunnen loven. Officieel maakt men bekend dat het leven thans 3 i/2 maal duurder is dan in 1914 in praktijk is bet wel hooger. Om dus met de wedde van heden dezelfde koopkracht to hebben als vroeger dus nog niet het ordentelijke zou ze minstens 31/2 maal zooveel moeten bedragen, bijgevolg van 4900 tot 10,500 fr. Helaas wat staan zij er var beneden Feitelijk hebbon de onderwijzers dus minder dan in 1914 wat spreekt M de Minister dan van aanzienlijke verhoogingen In die omslandighe den is bet schande eenige franks voor buitenwerk uit hunne gezinnen weg te trekken. Dat de school door dit bijwerk lijdt eou eepst moeten bewezen worden niet door een enkel maar door volo feiten. Werkzamen buiten de school fijn het echter ook in de school. De omzendbrief brengt ook veel ontgoocheling, want menigan dachten op eenen boteren loonstandaard im mers toon op 13 October 1919 liet ba re ma gestemd werd, legde M. Sou plit, in naam van de socialistische partij, eene verklaring af, waarin on der meer voorkwam De cijfers door de voorstellers Bcrloz, Buyl Marclc, enz. voorgebracht (die waren hooger dan 't gestemde), aanzien wij als een onontbeerlijk minimum, zo werden door de mindenafdeeling ver minderd tot een bedrag, dat aan do belanghebbenden geen voldoening zal schenken. De socialistische groep ver klaart dat zij aanstaande maand, op Da iegerdiensiiijd. Woensdag morgend vergaderde voor de eerste maal de gemengde kommissie gelast met hel bestudeeren der beperking van den legerdiensttermijn. Deze kommissie is samen gesteld uit hoogere officieren die allen bevel voerden in den oorlog, en parlementairen waaronder de socialistische partij in ruime mate vertegenwoordigd is. 18p Vervolg Ook boven het dal drongen reeds rniUioe- nen lichtstralen door de dampen en nevels van den nacht heen. Eene onbeschrijfelijke plechtigheid heersehtte over de naluurde aarde verwachtte de koningin van den dag En zij kwam, want als roode bliksems ver spreidde zich reeds haar stralenkrans. Nu verdween ook de laatste neveldamp boven het dal, en de zon steeg in haren vollen glans en glorie, gelijk zij zich alleen in de streken van den evenaar aan de blikken der stervelingen vertoont, uit de gloeiende golven boyen den horizon op. En op hetzelfde oogen- bl t verscheen ook de aarde in den frisschcn dauwglans, als in feestgewaad gehuld, met jeugdige bekoorlijkheid en blijheid als eene schoone bruid. Het wonderschrone natuartooneel had te vens de droefgeestige stemming der Spanjaar den verdreven. Hunne bewegingen waren levendiger en in hunne oogen straalde weder het vuur van moeden vermetele zorgeloosheid. Gelijk zij daar in den schijn der ochtendzon op liet hoofdplein van Kaxamalka stonden, terwijl eene geheel nieuwe wereld tusschen hen en hun vaderland lag, geleken zij wel. een schaar van vrome kruisvaarders en toch waren zij slechts eene bende van roekeiooze gelukzoekers, die eene der afschuwelijkste trouweloosheden zouden gaan plegen, welke ooit door de geschiedenis opgeteekend is. Tegen den middag ontving de Spnansche bevelhebber eene boodschap van den Inka, bet oogenblik der terugkomst van de Kamers, een wetsontwerp zal indie nen, ingegeven door dn noodwendig heden van bet oogenblik en de waar digheid van het onderwijzend perso neel M. de minister, die tot die groep behoort, mee: t nu, op het oogenblik van nog nijpender noodwendigheden dan toen, dat onza wedden aanzien lijk verhoogd werden ea hij neemt zelfs droeve maatregelen in plaats van verbeteringen te brengen. En zulks gebeurt op 't oogenblik dat het besluit gaat genomen worden, b'j de verhoogde pres van minister, ook nog de verhoogde proo van volks vertegenwoordiger te voegen cu muls, die te samen 57,000 frs. zou den bedragen Arm onderwijzend personeel een briefdrager begint aan 3600 fr., eene eenvoudige zakkenmaakster voor het leger wint 8,75 fr. voor eenen acht- urondag Is zulke regeling volgens de waardigheid Dit brengt ons tot een tweede ge schenkje van M. den Minister. Hij raadt in diep omzendbrief de gemeen te- en schoolbesturen aan leorgangen voor volwassenen in te richten. Heel goed. Doch vele van dio bosturen ge ven hiervoor eene jaarwedde van 150 tot 200 fr. en toch verklaart M. de Minister uitdrukkelijk aan de heeren Volksvertegenwoordigers Buyl en Poncelet dat de onderwijzers verplicht zijn die lessen te geven, onverschillig de vergoeding. De socialisten stemmen de werk stakingen der stielmannen, dio geen 2 tot 3 fr. per uur verdiener, en hun vertegenwoordiger in 't ministerie verplicht de onderwijzers te werken en nog wel 's avonds, aan eenige cen tiemen per overuur. Ob, die nietige inteilcctueelen dio het zijn. Ziedaar de blijde intrede van Minis ter Destrée Vermindering van inko men en hongerloonen, zulks in plaats van de vervulling der plechtige be lofte van 13 October 1919. Kunnen onze Volksvertegenwoordigers don Minister niet tot echte democratische gevoelens brengen, gericht naar do noodwendigheden van bet oogenblik en do waardigheid van het onderwij zend personeel zooals M. Souplit zegde. Dat Amerika aan ons goeie zaken doet, blijkt uil de volgende vergelijkende cijfers in Februari 1919 voerden wij uit Amerika voor 2.100 dollars koopwaren in, terwijl wij in Februari 1920 uit de Vereenigde Staten voor 2.212,052 dollars koopwaren trokken, In Amerika wordt Belgie beschouwd als een der beste kalanten van de sterrekensrepubliek inhoudende, dat deze aan het hoofd van zijn leger naar Kaxamall^ zoude komen. Deze laatste omstandigheid was voor Pizarro niet zeer aangenaam. Niettemin antwoorde hij, dat de boodschap hem zeer welkom was en hij den Inka als vriend en broeder zou ont vangen. Des namiddags stelde zich het leger van Alahuallpa in bewegingen verspreidde zich over het veld voor de stad, zoover het oo» slechts zien kon. Het was ongeveer 50,000 man sterk. De voorhoede was slechts een kwartieruurs van Kaxamalka verwijderd, toen een bode aan Pizarro kwam melden, dal de Inka den nacht in ,';et kamp zou door brengen en eerst den volgenden ochtend de stad zou binnentrekken. Dit bericht kwam Pizarro zeer le onpas het dreigde zijn moordplan geheel in duigen te zullen slaan. Ilij liet daarom den Inka antwoordden, dat alles voor zijne ontvangst gereedgemaakt was, en dat hij daarom wensch- te nog heden een bezoek van hem te ont vangen. Alahuallpa wilde niet onbeleefd zijn en liet aanstonds aan Pizarro weten, dat hij den nacht te Kaxamalka doorbrengen en met een ongewapend gevolg naar-de stad komen zou. Te gelijk gaf hij zijn verlangen te kennen, dat hem een nachtverblijf zou verstrekt wor den in lietHuis der Slang een groot ge bouw, dat op het grootc plein stond en het beeld eener slang in den gevel droeg. De zon wierp reeds lange schaduwen, toen de voorhoede van het dienstdoend per soneel door de poort van Kaxamalka trok. Het Staatsblad van 22 April deelt het vol gend Koninklijk besluit mede Aangezien M. Philippot. burgemeester van Frcmière, (piovincie Namen) zijn be- roepsbelangen van hotelhouder boven de waardigheid van zijn ambt stellende. Duit- sche officieren als kostgangers heeft opgeno men terwijl in de gemeente andere hotels bestonden Aangezien hij voorbijtrekkende vijandelij ke troepen van levensmiddelen voorzag tot dat zijn voorraad geheel was uitgeput en dit op een oogenblik waarop de Belgische bevol king zich de strengste ontberingen moest ge troosten Aangezien hij, den dag van den wapenstil stand, de gemeente doortrok in gezelschap van een vijandelijk soldaat die zich met den burgemeesterssjerp omgord had Wordt M. Philippot, die zich onwaardig gemaakt heeft het ambt vau burgemeestei waar te nemen, afgesteld. Nieuwe lezing der Franc-tireurs-legende Er gaat geen week voorbij zonder dat men in de Duitsche bladen veniimge aanvallen tegen België leest ol zonder dat men. met verbazing eene nieuwe lezing aantreft van de beschuldigingen die gedurende den oor log tegen België werden verspreid. Reeds meermalen trof men opnieuw in de Duitsche pers de legende der franc tireursaan. Het moet gezegd worden dat tot hiertoe die bijdragen g'ewoonlijk geschreven worden door militairen of exmilitairen die door de Entente wegens overtreding van het Volke renrecht aangeklaagd, zich poogden wit te wasschen met de legende der vrijschutters eens te meer voor den dag te halen. Maar nu komt Kolonel Bernard Schwertfe ger op zijne beurt aan het woord. Wat hoog interressant is, dat is het feit dat kolonel Schwertfeger zich vroeger onderscheiden had door onloochenbare objectiviteit en dat hij bleek moed genoeg over te hebben om de lastercampagne tegen .België af te keuren Hij had immers een boek uitgegeven dat op hef maakte Der geestige, Kampf urn die Belgische Neutralitatien waarin hij, n ersnstige onderzoek (te-r beruchte Anglo- Belgiscbe conventies», Hot het besluit kwam dat Duitschland die documenten ten onrech te die dokunxenten tot jijne verdediging liet. Hij aarzelde niet tebekënnen dat de eenige oorzaak van den. DuitAhen inval in België te zoeken was in de Jnilitaire noodwendig he «J aldus te handaiea» Diezelfde Schwertfeger heeft nu te BeTlijn bij Hobbigg, een boek laten verschijnen, he ti tel dl <t Belgische Landesverteitigung und Burgerwacht (garde civique 1914». Er valt op te merken dat de studie geschre von werd im amtliche Auftrageen dus een officieel kark.it>r draagt. Schwertfeger tracht te bewijzen dat er in België vu /r den oorlog, geene klare opvat ting bestend, wat. betreft <le benuitigingdtr Burgerwacht in oorlogstijd en dat, wanneer de oorlog uitbrak, de bevoegde overheden niet wisten of al niet de niet actieve burger wacht tot militaire doeleinden kon o fmocht gebruikt worden. Dit gebrek aan duidelijke opvatting was, zegt Schwertfeger nog verer gerd geworden door de opvoering in 1913, van het drama vam L. du Castillon, La Patrie en danger» waar geen scherpe lijn getrokken werd tusschen don eerlijken strijder en den vrijschutter. Het. is dan wel te begrijpen dat-, wanneer de niet actieve burgerwacht optrad, zij het schouwspel vertoonde van eene vrijschut tersbende en dan ook als dusdanig door het «reguliere Duitsche leger» werd aangezien. De gevolgtrekking laat zich wel raden liet zijn die «franc tireurs» der niét actieve burgerwacht aan wien men verwaarloosd had armbanden en eocarden uit te deelen die op liet hoofd der ongelukkige burgers de rechtvaardige tuchtigingder Duitsche soldaten hebben doen neerkomen. En zoo komt Schwertfeger er toe de be bevolking te verontschuldigen en des te er ger de Belgische regering ce pelê, ce ga leux d'ou vient tout le mal te betasten. Voorwaar er is vooruil gang waar te ne men. Men durft niet zoo gemakkelijk meer over burgers vrijschutters te spreken, maar Eerst kwamen eenige honderden mannen, die zorgvuldig den weg schoonveegden en daar bij liederen zongen, welke leelijker klonken dan het gekras van duizend raven. Achter hen kwam eene schaar van hooger geplaatste mannen. Velen droegen klcedercn met witte en roode vierkante vakken, evenals de vak ken van een schaakbord. Anderen waren ge heel in het wit gekleed, en droegen hamers ofknodsen van zilver en koper. De lijfwacht en de persoonlijke dienaars van den Inka onderscheidden zich door eene hemels blauw e kleederdracht, die van onder tot boven met sieraden opgesmukt was. Na hen kwam de Inka op eeue draagbaarhij zat op een mas sief gouden* troon, slak boven zijne geheele omgeving uit en schitterde van smaragden, welke, met zijne overige sieraden, wel tegen de waarde van een geheel koninkrijk opwo gen. De draagbaar werd door een groot aan tal der voornaamste edellieden gedragen, die hunne vonkelende sieraden, volgens de woor den van een Spaansch ooggetuige, als de zon schitterden. Alahuallpa was rijker gekleed dan den vorigen avond. Hij droeg een halsband van smaragden, zoo schoon als zij nooit in Europa gezien waren. Zeldzame sieraden versierden zijn kort haar, en om zijne slapen was de koninklijke borla gebonden. Zijne houding was vol waardigheid. Hij zag rustig voor zich heen, gelijk iemand, die gewoon is te bevelen. De stad Kaxamalka geleek een steenen sdook. Geen enkel geluid deed zich hooren. Met diene stilte trok de koninklijke stoet door^ (le nieuwe lezing der legende is er niet min der venijnig om. Het ware zijn tijd verbeuzelen .hier voor de zooveelste maal dien laster te weerleggen De Belgische regeering heeft op afdoende wijze hierop geantwoord in «het Derde Bel gische Grijsboek» (bid. 10 tot 19.) Het moge volstaan hier te verwijzen naar den omzendbrief dien de Minister van Bin nenlandsche Zaken aan d® Gouverneurs der verschillende provinciën liet. geworden, en waarin verklaard werd, dat het niet in de bedoeling der militaire overheden lag de 'niet actieve burgerwacht, onlangs tot actie ven dienst uitgeroepen, op dit oogenblik tot. lcrijgdienst te gebruiken en dat, om die re dens, ze zich moesten bepalen .bij hunne zending van politie en verdediging der open bare orde en dienen als veiligheidswacht». Is het dan niet leuk Kolonel Schwertfeger in absolute tegenstrijdigheid te zien met 't geene het officieele Duitsche Witboek» van 10 Mei 1915, zelf bekende On blz. 3 van vermeld Witboek verklaart immers de Duit sche regeering openlijk dat geene nnkele niet actieve burgerwacht op welke wijze ook aan de krijgsverrichtingen in België er aau deelnam I Voorwaar de aartsbisschop van Munich had het niet slechts voor wanneer hij onlangs openlijk verklaarde dal de georganiseerde- leugen Duitschland naar den afgrond had gebracht.» Tien personen aangehouden. Uit Stockholm wordt geseind dat een aan slag op het leven van generaal Mannerheim was gemeld. De aanslag moest plaats hebben tijdens de plechtigheden te Tammerfors om de over winningen te Tammersfors te herdenken. Op het laatste oogenblik waagde de dader zijn granaat niet te werpen en vluchte naar Rus land. Tien personen, in het complot betrok* ken, werden aangehouden. Amerika en de vredestoestand De Vereènigde-Staten zouden zich uit Europa's aangelegenheden terugtrekken. Do commissie der buitenlandsche zaken te Washington gaat een besluit neerleggen waar door de Vereenigde-Slaten zich bepaald te rugtrekken uitdezaken die het vredesverdrag van Versailles en de Europeesche aangele genheden in het algemeen aanbelangen. De Vereenigde Staten willen de rechten op de vijandelijke goederen behouden hun tijdens den oorlog in handen gevallen. Zij willen ook als bevoorrechte natie in zalte den handel van Duitschland beschouwd worden. De debatten van het proces Caillaux, de gewezen Fiansche kabinetsoverste, thans be schuldigd fan hoogverraad of ten minste loch van verstandhouding met den vijand zijn afgeloopen en het Hooger Hof zal nog deze week uitspraak doen. Zeer beteekenisvol zijn reeds twee stem mingen, door het Hooger Hof uitgebracht. De besluitselen van den prokureur-gene- raai, strekkende tot de toepassing van'arti kelen 77 en 79 van het strafwetboek, werden verworpen, met 213 stemmen tegen 28 en met 128 stemmen tegen 110 en 3 onthoudin gen, werd besloten, dat verzachtende om standigheden ten gunste van Caillaux mogen aangenomen worden. Volgens bet strafwetboek, kon Caillaux veroordeeld worden tot 10 a 20 jaar dwang* arbeid of opsluiting, indien er geene verzach tende omstandigheden waren. Nu zulks ech ter hel geval is, zal die straf slechts 1 tot 5 jaar zijn. Caillaux heeft echter reeds 2 jaar gevang gedaan zoodat hij in alle geval wel dra voorloopig zal in vrijheid gesteld worden. Men weet nog niet of het Hof ook de be. rooving der burgerlijke rechten zal uitspre- en, doch 't is zeer waarschijnlijk dat Cail laux zal veroordeeld worden tot de kosten. Deze bedragen de bagatel van meer dan 800,000 fr. De toestand van den uogst in Fransch- Noorden, dat zooveel onder de vier jaren bezetting der Duitschers geleden heejft, is heel hoopvol. Voor hei oogenblik moeten er nog 15 duizend hektaren landbouwgrond in staat van opbrengt gesteld worden, hetgee n' legen den 1 November aanstaande een vol- 7^-okken feit zal zijn. De krachtinspanning der landbouwers van het verwoest Franscli gewest is bewonderenswaardig. Eenige cij fers zullen volstaan om beter te scha'ten welken ontzaglijken arbeid verricht werd. In 1913 werden 123,000 hectaren tarwe gewonnen, 60.000 hectaren haver, 5500 hec» gerst, 7,600 hectaren rogge. In 1919, eerste jaar van den heropbouw, bebouwde rit n 52,000 hectaren tarwe, 47,000hectaren haver, 9,500 hectaren gerts, en 2,500 heet. roggo in 1920, is dit onderscheiJcüjk gestegen lot 85,000 hectaren tarwe, 56.000 hectaren ha» ver, 9,500 hectaren gerst, en 6000 hectare» rogge. Het ontwerp dat de Fransche regeering binnenkort op het bureel der Kamer zal neer leggen, om het zaaien van tarwe aan te moe digen, zal de landbouwers doen besluiten leiug te keeren tot dit graangewas, dat vroe ger eene vooraanstaande plaats bekleedde iu de bezaaiingen. de poort. Op het groote plein heerschte eveneens eene akelige stilte. Vijf a zes dui zend man stonden daar geschaard. toen Atahuallpa daar was aangekomen deed hij de dragers stilstaan, en een vorschenden blik om zieh been slaande, vroeg hij Waar zijn de blanke gebaarde mannen Alleen de Peruanen stonden op het plein. Daar ontbrandt plotseling een kanonschot van de vesting, welke door de Spanjaarden bezet was. Nog weerklonk de knal tusschen de bergen, toen de Spaansche ruiters opeens uit de ingangen op het plein aanreden, en met den oorlogskreet Santiago op de weer- looze Peruanen aanvielen. Verrast en overvallen, bedwelmd door het geknal der kanonnen en geweren en door den kruitdamp, die zich in zwavelachtige wolkeu als een aschgrauw lijkkleed over het plein uitstrekte, trokken de inboorlingen, voor zoo ver zij niet door de kogels neerge schoten en door de paarden vertreden waren, met een verward gehuil rondom hunnen ge bieder samen. Zij boden geen weerstand, en hadden met uitzondering van enkele lijfwach- teu van Atahuallpa, ook in het geheel geene wapenen. Jammerend strekten zij hunne armen uit, om de vreeselijke sabelhouwen der ruiters af te weren, die als echte duif els met hunne bliksemende /.waarden op hen aanrenden. Het was een vreeselijk moord too- neel, een afschuwelijk bloedbad. Alle toegangen tot het plein waren door Spaansche voetknechten bezet. Steeds ijselij- ker werd bet gehuil der Peruanen, steeds luider het duivelschc gebrul der Spaansche, Het parket van Brussel zocht sinds eenigen tijd zekeren Van H..., die te Charleroi en omstreken eene gansche reeks aftrtijgcla-ijen gepleegd had. Woensdag avond werd n H., in een koffiehuis der Vooruitgangslraat door een polieieoflicier herkend en aangehouden. De policie vroeg inlichtingen aan het parket van Charleroi en daar vernam men, dat Van H.., oVerleden was. Daarover ondervraagd, verklaarde Van H. dat hij met een schip van Congo kwam, toen het schip door de Duitschers in den grond geboord werd. Talrijke passagiers verdren-' ken, doch Van H.., werd gered en toevallig werd zijn naam op de lijst der vermis'en ge bracht, van waar dien naam dati^a u 'dm burgerlijken stand van Cnarleroi medege deeld werd. Dc ontwapeningskwestie. De Matin doet uitkomen, dat het voor» naamste motief, waarmede de Duitsciie regee ring voor den dag komt de onmogelijkheid is over te gaan tot de ontwapening van hel leger en doet naar aanleiding van dez° al dan niet geveinsde bekentenis van zwakhnd op merken, dat een krachtdadige houding van wege de Geallieerden noodzakelijk is. Indien Duitschland waarlijk onder den biel van de militaire kaste ligt zul het onmogelijk zijn het te beschouwen als een vredelievenden Staat, die economisch met de Geallieerden kan samen gaan. Welk gevolg moet dan aan Duitschland's verzoek gegeven worden De Matin is van gevoelen dat dit gebaar naar uit de aanvankelijke opgedane indruk ken blijkt, een gansch andere uilwerking zou kunnen hebben, dan die welke Berlijn verhoopte door munt te slaan uit de uiteen- loopende opvattingen onder de Geallieerden. Wij mogen er gerust over zijn, herneemt het blad, dat Engeland schoon het Duilschland's economische wederopleving begunstigt onmo gelijk kan toestemmen in zijn militaire wederopleving. Nogmaals laten we hopen, besluit fret blad, dat Duitschland, daar het te vroeg met open kaarten speelde, een flater begaan heeft, die bij de neo-Duitscbge/.inden van de Entente argwaan zal kweeken. De Echo dc. Paris schrijft in denzelfdeu geest. Het is onmogelijk te gelooven, dal soldaten en al kleiner en kleiner de schaar hunnerslachtoffers, in wier midden Alahuallpa nog altijd op zijn gouden troon zat. Maar de draagbaar giug heen en weer, al naar gelang het onweerstaanbaar gedrang der mannen voor- of achterwaarts drong. De edellieden van den Inka wierpen zich in gesloten gelsderen op de aanvallende rui ters, klemden zich vast aan de poolen der jaarden of aan de zadels, tot dat een sabel- jouw hunne handen afkapte en hun lichaam onder den buik der paarden rolde en door dezer hoeven vertrapt werd. De Spanjaarden waren reeds vermoeid van hst moorden, en nog altijd zat Atahuallpa, van schrik verstijfd op den schitterenden troon. Ik zal er een einde aan maken zeide opeens een der voorste ruiters, terwijl hij zijn paard de sporen in het lijf drong, waarop het dier met wilde sprongen den menschen- muur rondom den Inka doorbrak. De ruiter zwaaide zijn paard boven het hoofd van Ata huallpa, doch de slag werd opgevangen door Pizarro, die daardoor aan de hand gewond werd en zijnen mannen toeriep Niemand ver^rijpe zich, op straffe des doods, aan den Inka V Nu volgde eene laatste vreeselijke slach ting rondom de draagbaar. Steeds meer en meer begon zij te waggelen, en toen eindelijk twee der dragers te gelijk op den grond stort ten, viel Atahuallpa neder. Pizzarro en enke le ruiters vingen hem echter op tegelijker-» tijd rukte een soldaat hem de borla van het hoofd. Dc overige Peruanen Henen rich nu mol de

De Volksstem | 1920 | | pagina 1