Ons Vee uit Duitschland Burgerlijke oorlogslachtoffers DE BRUID DER ZON De toestand in Duitschland Dinsdag April 1920 Aftruggelarij van een diamanten ring van 21,000 fr- Wie huurt er mee een fortje Nijverheidsteruggave Een valschmun&ers bende Da verkiezingen in Tsjeko-SMye Schrikkelijk ongeluk op St-Anneke. Kerkstraat, 9 en 28, Aalst. Tel. 114 XXVI' JAARGANG NUMMER 94 T> A G BLAD -1 O CENTIEMEN Uitgever; J. Van Npffbl-De Gendt H. Anaetasius Zon op 4,48, omler 7,07 Voile Maan den 3 Mei genomen, mogen wij gerust zeggen, dat hel met de herinzameliug goed gaat. Er zijn gevallen van pootplaag die onmo gelijk voorkomen kunnen worden uit oorzaak van de lange afstanden die de dieren moeten afleggen. De Belgische en de Duilsche herin zamelaars bestreden de besmetting zooveel als mogelijk was de Duitschers gingen daarbij zelfs zoo ver, dat zij ieder dier afmaakten dat, in de koacentraiie-kampen, werd besmet bevonden. Dat gaat in de kampen, maar op de reis is dat niet te doen en het is al even onmogelijk om de dieren die onderweg be smet worden terug te zenden. Groote hulp om bij aankomst de uitbreiding der ziekte te verhinderen zou zijn, dat de landbouwers ten onzent alle voorzorgen zouden nemen, zooals door het Departement van Landbouw wordt gedaan, om onmiddelijk de besmetting te jestrijden. Gaat het goed met de aflevering van hoorn vee, die voor de paarden is tot nog toe min der bevredigend geweest. Doch aan die leemte zal nu ook spoedig een eind komen, daar M. De Roo onlangs met de Duitschers verschillende verbeteringen in de wijze van teruggave heeft vastgesteld. Het zelfde geldt voor schapen en geiten. En ik houdt mij er ten stelligste van overtuigd, dat de uitvoering van het bijvoegsel aan het vredestraktaat waarbij deze herinzamelingen vastgelegd zijn, in den kortst mogelijken tijd zal geschieden. Wat nog de paarden betreft, mogen onze afgevaardigden in Duitschland slechts paar den van echt vlaamsch bloed aanvaarden. De Duitschers schenen aanvankelijk van dat voorschrift te willen afwijken en brachten te veel al-bloedige paarden in de contratiekam- pen aan. Wij hebben daarop hunne aandacht gevestigd en gezegd, dat zij ons de 10.200 paarden, die wij terug willen, te leveren hebben geheel en al volgens de bepalingen van het bijvoegsel aan het vredestraktaat. De kommissie van herstel dringt er voortdurend op aan, dat dit zeer gauw zou gebeuren om dat, hoe langer men wacht, hoe moeilijker het wordt om het ras der dieren te her kennen. Een dat wij in het bezit zullen zijn van de dieren die ons moeten teruggeven worden, zal er een groote verzachting komen in de levensmiddelen-voorziening. Alleen de 92,000 hoornbeesten, in vollen drachttijd ongeveer 10 liters melk per dag gevende, zullen aan het land millioenen liters melk bezorgen, vanwaar 'dau tevens ook goedkoopere boler, enz. M. Tibbaut bracht bij dit streven naar spoedige in bezit koming van ons vee een "bijzondere hulde aan den heer Mullie en de afgevaardigden van het Ministerie van Land bouw, die in Duitschland, werkzaam zijn aan het keuren, aannemen en verzenden der die ren. Zij werken roet het volle besef van het belang hunner taakenmetden onverzwakten wil om, zooveel als het in hun macht ligt, de levensvoorwaarden van ons land te verbe leren. De Mouiteur bevat een koninklijk be sluit betreffende de vereffening der jaarlijk- sche uitkeerintren voorzien bij de wet van 10 Juni 1919 op het herstel te verleenen aau de burgerlijk oorlogsslachtoffers. Artikel 1 van dit koninklijk besluit luidt als volgt Zullen ingeschreven worden op het Groot boek der pensioenen ten laste van de open bare schatkist en betaald op de begrooting van de openbare schuld 1. De jaarlijkscbe uitkeeringen toegekend aan de burgerlijke oorlogsslachtoffers wegens voortdurende ongeschiktheid tot werken 2. De jaarlijksche uitkeèrïngen verschul digd aan de echtgenooten van de overleden slachtoffers alsmede aan hunne bloedverwan ten in de opgaande linie 3. De jaarlijksche uitkeeringen verschul digd tot den leeftijd van 16 jaar, aan de kin deren, kleinkinderen, broeders en zusters de: overleden slachtoffers. 20* Vervolg Opeens klapte Idali zachtjes in de handen, en de romers hielden oogenblikkelijk stil. Een der inboorlingen in den kano van Idali opende een steenen, van onder met openin gen voorzienen pot, waarin gloeiende kolen waren, en ontstak daarmede eene groote fak kel, die een bloedrood schijnsel door het dichte duister verspreidde. En nu klonken tegelijkertijd diep klagende tonen door de stilte van het woud. Idali blies op de luit. Intusschen flikkerden langs den geheelen oever van het water vele kleine vlammen als dwaallichten, welke het eene oo«enblik ver dwenen en in het ander weer zichtbaar wer den. De muziek nam langzamerhand een wiid en hartstochtelijk karakter aan. De laatste toon was uitgestorven. Door de bladeren van het reusachtig ge boomte ging een zaeht ruischende wind Het was de eerste frissche adem van den morgen. Daar werpt de Inka bruid opeens het isntru- ment in den drabbigen vloed, ontneemt den roeier de fakkel, zwaait die om haar schoon voorhoofd en roept met vreeseliike gemoeds beweging Inka Huaskar De bruid wacht u Als mei een tooverslag verschijnen er langs den geheelen oe^er van het water honderden fakkels, die de geheele blaats in een bloed rood schijnsel huilen. Slechts op het punt, waarvoor juist de kano's liggen, is het donker in brandden geene fakkels. Als een bal De aftruggelaar te Brussel aangehouden en in vrijheid gelaten. Dezer dagen kregen de juweliers Anthony Wolfers, Meir, te Antwerpen, het bezoek van een welgekleeden jongeling, zoon eener achtenswaardige en wel gekende familie, in de Lamorinièrestraat woonachtig, die zegde verloofd te zijn en vroeg een drietal ver lovingsringen om thuis eene keus te kunnen doen. Daar de familie zeer gekend was en oolc de zoon, werd er geen bezwaar tegen gevonden en drie kostbare ringen werden hem toevertrouwd. Dit gebeurde op eenen morgen, 's Namid dags kwam de zoon X.. terug, bracht twee der ringen weder en deelde verder mede daj men den derden ring, een ter waarde van 21.000 fr. had gekozen en dat men de reke ning maar ten huize moest ontvangen. Doch toen de rekening werd aangeboden, kwam M. X. meedeelen dat hij er meer dan genoeg van had steeds voor zijn lekker zoon tje te betalen en dat men maar eene klacht bij het gerecht moeat indienen, wat ook dadelijk gedaan werd.. De rechterlijke policie stelde zich dadelijk op zoek en wist weldra dat de zoon X. in gezelschap van een onbekende mamezel op zwier was. Hij had goed gedineerd in een der fijnste restaurants der De Keyzerlei, en was verder naar Brussel getrokken. Een der fijnste speurhonden der policie werd naar de hoofdstad gezonden en zonder voorzien te zijn van een portret, wist hij het zoodanig aan boord te leggen dat de fijne af truggelaar in liet Grand Hotel steeds met zijne gezellin aangetroffen en aangehouden werd. Ilij had voor haar reeds eenen mantel van 1200 fr. gekocht, en maakte zeer groot verteer. Ia zijn bezit werd nog eene som van 5300 fr. gevonden, doch van het kostbare juweel, dat met eenon grooten brillant door 10 mindere omzet, .versierd was, werd geen spoor gevonden. De kerel werd zijne gezellin naar Antwerpen gebracht, waar hij verder aan een streng verhoor werd onderworpen. Den ring had hij denzelfden morgen aan de Club, in de Pelikaanstraat verkocht voor de som van 13,000 fr. Met deze som was het heerschap op zwier gegaan. De lieve juffer was weer een dier fransche straalloopsters, zonder opschrijving en zon der middelen van bestaan. Zoowel de aftrug- gelaar als de fransche toeloopster werden na door den onderzoeksrechter te zijn onder hoord in vrijheid gelaten. g- Het volgende is een occasieke voor men- schen met een groot huishouden, die geen woning kunnen vinden. De ontvanger der domeinen le Eeckeren zal overgaan tot de openbare verpachting voor een termijn van 3, 6 of 9 jaar van de nagemelde vestingewerken 1* De forten Lillo, Sint Philip, de schrik schansen Beirendrecht en Oorderen en de batterijen III en IV, le Oorderen en Wil- marsdonck 2® De forten Stabroeck, Cappellen, Ert- brand, Brasschaet en de schrikschansen Smoutakker en Drijhoek. Wel, zoo'n klein schrinksehanke is toch beter dan niemendal. Voor hen die niet we ten wat een schrikschansken is zullen we er bijvoegen dat in 't Fransch zulk verslerkings- werk redoute heet. Een batterij is aanbevolen voor huwelij ken zonder kinderen, die van kanonnen hou den Volgende omzendbrief is door den heer arrondissementskommissaris aan de burge meesters sgesluurd Mijnheer de Burgemeester, Ik heb de eer den heer Burgemeester te aanzoeken de inwoners die. dienen terug in bezit te komen van duitsche bons, afgeleverd bij beslagneming of opeisching van koopwa ren, en welke bons zouden moeten dienen als bewijsstukken vóór de Rechtbanken van Oorlogsschade, doch door de Duitschers voor welkdanige reden ingetrokken of ingehouden zijn, zich le wenden tot het Service Valeurs Wiesbadeni2, rue de Spa, te Brussel, aan hetwelk zij de plaats, de dagteekening der tti beslagneming of opeisching en den aard der koopwaren zullen moeten doen kennen. Er is hier alleenlijk kwestie van bons te ruggenomen door de Duitschers, en niet van aflevering van bons voor waren door de Duit schers opgeeischt. In ieder geval zal zooveel mogelijk het Nr, de date der bons, de naam en de hoeda nigheid der Duiische overheid die ze heeft afgeleverd moeten gemeld worden. Bede aan het bovenstaande de grootst mo gelijke ruchtbaarheid te geven. De Arrondissements-Cotnmissaris GLÉNISSON. Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het AgenUobap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapeide, Londen. Een tiental dagen geleden schreven wij, ;dat de aflevering van het vee, door Duitsch land krachtens het vredestraktaat aan België gen Frankrijk verschuldigd, bedreigd scheen. iDe aanvraag der aflevering was zeer bevre digend geweest en de Duitschers schenen be- jzield met het verlangen om op drie tot vier uraand met den uitvoer gedaan te maken. Dat verlangen sproot deels voort uit de bekom mernis om te vermijden, dat door een lang durige aflevering ontevredenheid zou ont slaan onder de Duitsche landbouwbevolking en voor een gedeelte zal er ook wel niet -vreemd aan geweest zijn eene algemeene bekommernis van Duitsche zijde om, door spoedigs teruggave van iets Wat niet zeer moeil'ijk terug le geven is, de sympathie te winnen van Engeland en Amerika door blijk te geven van goede trouw bij de nakoming van het vredesverdrag, en met de verdere rievenbedoelingiim van die landen verzach ting van de bepalingen van het verdrag te krijgen voor moeilijker na te komen voor schriften. Enkele weken terug werden er onder de afgeleverde dieren een zeker aantal ontdekt die door klauwzeer waren aangetast. Deze werden geweigerd. Later bleek uit de be sprekingen die gevoerd werden tusschen de Belgitche, Fransche en Duitsche vertegen woordigers, dat het onmogelijk was de streugl.eid tot het uiterste door te drijven en iedere zending waartusschen een geval van besmetting zou voorkomen, te weigeren, zon der die dienst der lerin/ameling geheel in gevaar le brengen. Men lcwara dan overeen, dat de Duitschers eene boete zouden betalen voor ieder ziek dier, verder werd het aantal overgangsceutra tot 25 vermeerderd. Ons Ministerie van Landbouw wilde zich evenwel niet bij die overeenkomst neerleggen en besliste, dat de zieke dieren of afzonder lijk of in groep zouden teruggezonden wor. den. Dat had uitstel, of op zqn minst genomen vertraging in de aflevering voor gevolg kun nen hebben, wat tegen onze belangen had kunnen uitdraaien, daar het vredestraktaat ieder dag meer spleten vertoont. Ten einde tot eene aannemelijke en af doende regeling van het geschil te komen, werd besloten, dat de heer volksvertegen woordiger E. Tibbaut zich naar Wiesbaden zou begeven (waar onze herinzamelingsbu- reelen zijn), voor het treffen van maatregelen, die het gevaar der besmetting tot een mini mum zouden terugbrengen zonder dat het werk der herinzameling er zou door ver traagd worden. Intusschen is die voorgenomen reis, zooals M. Tibbaut ons zelf verklaarde, overbodig geworden. M. Tibbaut heeft het geval met het Departement van Landbouw hesproken en M. de Roo, algemeen opzichter, heeft de moeilijkheden met zeer veel gemak weten op te lossen. De aflevering van ons vee door Duitschland, aldua M. Tibbaut is bevredigend. Op 47 Ap ril j. I. hadden wij reeds 12.190 stuks hoornvee, 769 paaiden, 7014 schapen, 2075 gei ci en 7357 kiekens teruggekregen. Ik ben er van overtuigd, dat de Duitsche overheid bezietd is met den vasten wil om de .aftevering spoedig af te handelen. Zij zeif dringt daar herhaaldelijk op aan. Het spreekt van zelf, dat de gebeurtenissen te Frankfort, aan de Ruhr en in Wesifalen aanzienlijke vertraging in de verzending voor gevolg hebben gehad, waarvan wij nog wel gedu rende enkelen tijd de weerslag zullen onder vinden. Maar alle omstandigheden in aanmerking brug meer lag, kantelde de vrachtwagen do Schelde in. De soldaat heeft zich niet kunnen redden en is met zijn wagen de diepte in gegaan. Tot nu toe is de eenzelvigheid van het slachtoffer nog niet vastgesteld. te Mecneleu. NADERE BIJZONDERHEDEN Ziehier eenige bijzonderheden over hel onderzoek te Antwerpen (Kiel). De rechterlijke policie dezer stad heeff Zaterdag morgend dadelijk met deze erge zaak zich bezig gehouden en een bezoek ge-, bracht in de woonsten der aangehoudenen. Nergens werd eenig spoor van valsche briefjes gevonden, doch bij P., van den Boomschen steenweg werden eene partiji valsche nikkelstukken gevonden. Daar de aangehoudenen beweerden de- briefjes ontvangen te hebben van zekere B., uit de Wittestraat, werd daar eveneens eene huiszoeking gedaan. Hier ook werd geen spoor van valsche briefjes gevonden, enkel een toestel om genever te stoken werd aan geslagen. B. werd aangehouden en ter be schikking van het gerecht van Mechelen opgesloten. Daarenboven is nog bericht toegekomen dat in betrek met de uitgifte van de valsche bankbriefjes een inwoner van Aertselaar is aangehouden. springt de roeier uit de kano van den Inka in die van Idali, en tegel ij leertijd geeft hij aan de boot, waarnit hij sprong, zulk een gewel digen stoot met den voet, dat zij naar den oever drijft, juist op het punt, waar het zeer donker was. En wilder en wilder zwaait steeds de zon- ncbruid hare fakkel, zoodat de vlammen steeds heller worden en den donkeren hoek verlichten. Op den oever lag eene gevlekte reuzenslang ineengerold en met den staart om een boomstam gewonden, op de loer. Slechts tien schreden van dit vreeselijk mon- storlag de kano, waarin zich de Inka Huas kar bevond. De bruid verwacht u riep Idali terwijl zij hare vlammende fakkel heen co weer zwaaide en hare smaragden als groene licht vonken glinsterden, zoodat zij daar in haren glans, te midden der duisternis, als de type der vraag stond. Eerst nu bemerkte Huaskar, die, verrast en bedwelmd, niet begreep, wat met hem geschiedde, de vreeselijke slang. Een schelle angstkreet ontsnapte aan dc borst der onge- lukkigen. De slang zag den Inka aan met dien scherpen blik, welke het slachtoffer ver lamt en als het ware willoos maakt en de Inka was niet bij machte om te vluchten 'slechts verschrikkelijke angstkreten en diepe zuchten stiet hij uit. Uwe slaven hebben mij de witte roos, de bloem van mijn geluk, gedood, liep de Inka-bruid. Uwe slaven moesten mij in uw verachtelijk huis slepen. Idali's hart verdorde toen de laateten blik van haien blank» Ziehier de uitslagen der algemeene ver kiezingen van de Tsjeko-Slovakische Kamer 8,000,000 vrouwen en mannen hebben er aan deelgenomen. Alles is kalm verloopen. Slechts in enkele Duitsche distrikten hebben zich relletjes voorgedaan. De sociale democratie heeft een schitterende overwinning behaald. De katholieke partij is versterkt. De liberale burgerij is de slapste partij geworden. Zij vertegenwoordigt even 9 a 10 t. h. van de kiezers. Bij de eerste stemming werden 163 afge vaardigden in Bohemen, Mo ra vie en Silezie gekozen w. o. 12 nationale democraten (libe rale burgerij, 14 katholieken, 17 nationale socialisten, 21 Sgrariers, 44 sociaal democra ten, 1 vertegenwoordiger van de klein-nij- verheid, 23 Duitsche sociale democraten, 2 Duitsche democraten, 8 vereenigde Duit schers. In Slovakye werden bij de eerste stem ming verkozen 22 sociale democraten, 15 nationale landbouwers, 14 katholieken. Een leger-vrachtauto rijdt de Schelde in. Een soldaat verdronken. Zaterdag morgend is een verschrikkelijk ongeluk op het Vlaamsch Hoofd voorgeval len. De St-Anneke's-boot lag daar gemeerd,, toen er een vrachtauto van bet leger kwam aangereden om over te zetten. De boot lag echter te veel overzij en een der valpoorten die men neerlaat om het volk te laten afstappen, was opgetrokken. De auto-geleider riep aan den stuurman ietswat te verhalen, om de twee valpoorten neer te laten en dat bij achteruit zou sturen. De stuurman stemde toe en verhaalde iets of walen, wat er dan is gebeurd, deed een luiden schreeuw bij de aanwezigen opstijgen. De auto-geleider moet denkelijk verkeerd gestuurd hebben, want in stee van achteruit te rijden, reed hij vooruit, en daar er geen bruidegom op haar viel. Alle vreugd is ver vlogen de haat alleen is haar gebleven, de haat, die naar wraak verlangt. Het uur der wraak is aangebroken Eene doodelijke pijl, door een vaste hand afgeschoten, siste door de lucht en bleef trillend Jin den buik der slang steken. In woede ontstoken, hief het dier zich bliksem snel op, en wierp zich roet onweerstaanbare kracht op den ongelukkige. Een ijzingwek- kendejgii klonk boven het water de slang had zich om haar slachtoffer gekronkeld. Het werd duister en stii. De bruid der zon had hare fakkel uitge doofd.... hare wraak was volbracht. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK De scheiding In den tuin van het Inka-paleis te Anda- marka lag Montenegro,|fie raidden van wel riekende bloemen op de kussens. Hij was vermoeid en kon niet slapen. De indrukken en de gebeurtenissen van den laalsten nacht wilden zich niet uitzijn geest laten verdrijven. Wanneer hij slechts even de oogen sloot, hield zijne verbeelding hem het beeld voor van de reuzenslang, die zich om Huaskar had gekronkeld. Zoo wentelde hij zich uren lang op de kussens, hoorde niets van het schoone gezang der vogels, was onverschillig voor den aangenamen geur der bloemen, welke hem omringde, dacht met weemoed van het verre lieve vaderland, en snakte naar de aguardiente van Kastilic. Een zacht gedruis onderbrak opeens zijn wakend drooraen. De Communisten in 't Rhurgebied. In het bezette gebied bovinden zich '{nog tal van roode wachten. Er schijnt 'nog een kern van propaganda aldaar te bestaan. In het onbezette gebied schijnen zich nog vele wapens der rooden te bevinden. De ordelijke afdeelingen van het roode leger zijn weer naar het onbezette gebied terug gezonden,, Ongewenschta vreemdelingen. UiUDuisburg wordt geseind dat uit het bezette gebied eenige treinen met 600 Rus sen en Polen aangeksmen zijn, die zonder* pas of met valsche passen in Frankrijk aan gehouden zijn en teruggezonden. Inliet door de Engelschen bezet gebied schijnen er zich duizenden vreemdelingen le bevinden. Er worden maatregelen genomen om deze vreemdelingen ook uit het bezette gebied te verwijderen. Een leger der grondwet. De minister van binnenlandsche zaken be sloot een.leger der grondwet op te richten. Het zal bestaan uit 5958 werklieden, 1899 kooplieden en 1894 soldaten uit vredestijd. De werklieden in de andere steden /an het land zullen in de policie vertegenwoordigd worden met 15 tot400/o der geheele sterkte. Het onderzoek betrekkelijk de verantwoordelijkheid voor den oorlog,- Vrijdag werd eene zitting gehouden van de parlementaire onderzoekskommissie, inge steld, om de verklaringen te ontvangen der. politieke personen, die eene rol gespeeld' lebben in Juli 1914. Een veertigtal hooge persoonaadjes werden onderhoord, waaronder den gewezen kanse lier von Bethman-Hollweg, den gewezen mi nister van Buitenlandsche Zaken von Jagow, de gewezen Duitsche gezant te Londen Lit- chowsky, en verder nog MM. Debruck, Heli. ferich, Krupp en dezes bestuurder M. Muchlen. M. von Betthmann gaf een kort overzicht der 10 jaren welke den oorlog voorafgingen en hield zich nog steeds overtuigd, dat Rus land alleen verantwoordelijk is voor den oorlog, doordien het Servie steunde. Eene dienstmaagd bracht hem vruchten en chicha. Geheel verbluft staarde Montenegro zijne schenkster aan. Het jonge bloed, dat nauwe lijks de kinderschoenen ontwassen was, droeg een nauw en gesloten kleed zonder mouwen, geheel van goudpaarlen gemaakt. Gouden banden omringden hare armen en enkels. Aan hare voeten had zij met goud ge borduurde pantoffels. Haai' op het hoofd te zaamgebonden haar werd door een gouden bam vastgebonden. Montenegro moet er zeer zonderling uitge zien hebben, want het kamermeisje had alle moeite om niet te lachen, terwijl zij hem chicha aanbood en hem met schelmachtige oogen opnam. Wat echter hare opmerkzaam heid het meeste trok was zijn ruige zwarte baard, en wanneer Montenegro met welge vallen zich deo baard streek, klapte zij luid lachende in de handen, sprong snel als een gems op hem toe, trok hem aan den baard en liep dan weg. Nog tn de verte hoorde hij baar gelach, dat als de toonen van een zil veren klok klonk. Dat duivelsche kind 1 zeide hij verge noegd tot zich zeiven, doet mij, ouden heer, het hart als een koorddanser in hetopsprin gen. Het is mij, als ware de akelige geschie- nis van den Inka slechts een wilde droom, en het ontwaken is thans des te aangenamer Kom, wat laat ik mij ook aan den Inka ge legen liggen Dat kind heeft een vederdos, ik wil zeggen, een kleed, van louter echte goudpaarlen, en wellicht draagt het uog op feestdagen een slsepkleed van echte diaman ten en robijnen. Maar opgepast 1 De satan neemt zelfs de gedaante van schoone vrouwen aan, om een Christen ten val te brengen, heb ik wel eens hooren zeggen. Diabolo 1 Altijd weer die verwenschte chicha. Toch dronk hij den beker geheel en al uiL, Bah dat smaakt als lauw spoelwater Het zijn toch betreurenswaardige wilde heu, denen, die Peruanen 1 Hij hoorde iemand komen. Het was Idali. Hij verschrikte toen hij haar zag naderen.1 Haar blik was hol en zonder glans, haar ge laat verwrongen. Zij droeg den grooten zwar ten sluier, maar geene sieraden. Montenegro stond op. Zij gaf hem een teefcen, zich weder neer tad zetten en nam zelve naast hem plaats. Nr een korte poos begon zij te spreken. De dood van mijn blanken broeder id gewroken I Vragend rustten hare matte blikken op Montenegro. Vreeselijk gewroken, antwoordde bij sidV derend enfals eene doffe echo. De vriend van mijn overleden blanken broeder heeft getuige willen zijn van dij de wraak van eene dochter der Inka's. HSt heeft het gezien en kan na naar Kaxamalka bij zijne landgenooten terugkeeren. De blan ke krijger zoeken hebzuchtig naar glanzende steenen hier, neem dezen steen. Heden nacht droeg Idali hem voor de laatste maal. Hij was het sieraad van de zich wrekende bruid. De wraak is volbracht, het sieraad is nu overbodig. De bloem van het geluk heek

De Volksstem | 1920 | | pagina 1