"BttBnddsUd.aEVontt BE BRUID DER ZON ta San Beio 3 tosstand in DuifsGhland Ztmüag 2 Ssl MaanÈaa 3 Mêt 1S20 Geen opslag doch besparing. Brutale aanslag op eene fcank Ha da vraöescefitecia EES'E~GRU WELIJKEZAAK Dooil&lijk werkangeiuk to Sempst Esn juwsalenwlBkel la vallen ilag BsplHitord ts Hizza. De Fransch-Duitsehe ekonomische betrekkingen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI- JAARGANG NUMMER 134 T~> Q- B Li A 13 AO CENTIEMEN Uitgever: J. Van Npffkl-De Genpt H. Albans» óoa op 4,39, onder 7,14 I H. Kruisvinding Zon op 4,37, onder 7,46| Volle Maan den 3 Mei *V.OTlkB\iaMU, V OU nRUfi- T :p*HoU.I. bulten het Arrondi.s.men, Aelst, ziol, te wwdw lot hel Agep^apJUvAs, S, Martelaarpleio, te Brussel-TI-U.. de la Boaree, Parije - eo 105J_Cho^e JLonoen. In zijn nummer van 1* Mei, schrijft onze ltenfraler Het Handelsblad van Antwer pen, in betpek met 4e laatste redevoering van «M. Woeste in de Kamer Telkenmale men M. Woeste hoort kan men zich niet onthouden bewondering te ge voelen voor zijnen persoon en voor zijne ge dachten. Iloe meer de ouderdom hem uitput en hoe meer de last der jaren het gebruik van het woord hem zou moeien uemoeilijken, hoe meer bij hem integendeel de geest klaar *n helder is en hoe meer de stom, zonder verzwakken, binnen de spanne tijds van een uur het gedacht altijd duidelijk uitdrukt, het oordeel klaar doet kennen, met eene dialec tiek die den tegenstrever ontwapent en door geen gemor of onderbreking van de wijs is te hrengen. Naar aanleiding der bespreking van de l>egrooting is het in der waarheid de stoffe lijke en zedelijke toestand van het land die de achtbare Staatsminister ten toon stelde, eender eene enkele waarheid te verzwijgen die hij diende te moeten zeggen, zonder na ie laten zijne opvattingen voor de toekomst uit een te zetten. «Was het naar aanleiding der fundamenteele godsdienstbegrippen, der voortdurende ar beidsgeschillen, van het vrij onderwijs of der misslagen in zake buitenlandsche politiek op ieder dezer punten sprak de grijze Staats man met gezag, openhartigheid en eenvoud. •Want M.Woeste legt nooit grootspraak in een beloog en hij zegt op den correcten toon welke hem eigen is, dat hij de vijftig jaren van zijn politiek leven heeft besteed aan de verdediging der twee zaken die hem boven alles aan het harte liggen de nationale zaak en de katholieke zaak en de diepe teleur stelling die bij hem verwekt is door de onsa menhangendheid in de houding van zooveel werklieden, die door allerlei eischen, dikwijls 7onder grond, en door voortdurende werk onderbrekingen bet land naar eene duister toekomst leiden. Te nauwernood eenige verandering in de stem, daar waar hij aan voldoening, daar waar hij aan ontgoocheling lucht wil geven, maar toch volstaat dio kleine verandering van loon, om op den toehoorder gebruik te maken Als M. Woeste spreekt, verliest men geen woord van wat hij zegt, en de stroom van onderbrekingen der uitevste linkerzijde is uitgewoed eer hij zijne bank heeft bereikt is hij voorbij dan herneemt M. Woeste den zin aan bet woord, bij hetwelk hij bleef stil staan en hij volledigt den zin, als ware de onderbreking niet voorgekomen. n Men kan niet zeggen dat de kritiek van M. Woeste overdreven was en evenmin dat hij tot eene ministerieele omverwerping heeft aangezet. Zoo min als in de vergadering dei- rechterzijde nam zijne tusschenkomst den toon eeuer beschuldigingsakte aan. Het was een vertoog ziedaar alles; de optelling der kritieken is gepeperd, maar er is geen kwestie den kok af te danken. De hand staat open, om die te drukken dei- mannen van orde en van vrede die willen meewerken om de maatschappij, dat zoo dringend behoefte heeft aan heropbeuring terug in haar voegen te brengen. Maar het uur dezer heilzame samenwer king is nog niet geslagen maar de hand blijft open; en op een paar uitzonderingen misschien heeft de gansche rechterzijne toe gejuicht. 25- Vervolg De rooile gloed viel lot op de verre bergen. Pc ontelbare scharen der vijanden staarden net helsche vreugde liet vernielingswerk aan,.en maakten zulk een vreeselijk geraas, dat de geheele hel met al haar bewoners los gelaten scheen te zijn. En hoog boven de beangstigde Spanjaarden stak de grauwe vesting uit, die in een akelig bloedrooden gloed gehuld was en het spook der onder- gaande stad scheen tc zijn. Slechts aan de uitgestrektheid van het plein en aan de louter uil steen opgetrokken gebouwen, welke het omringden, 'hadden de Spanjaarden liet te danken, dat zij niet als vossen in afgesloten holen stikten. Toer, de vlammen uitgedoofd waren, be zetten zij met de wcinge kanonnen en buk schutters, die zij hadden, de muren der eigenlijke stad do voorsleden waren afge brand of in de macht der Peruanen gevallen en hun goed gericht en langzaam vuur hield de vijanden op eerbiedige» afctand. Tegclijketijd deden zij uitvallen. Maar hoe vreeselijk de ruiterij bij zulke gevechten ook in de Pernaansche drommen inbakte, toch leden de Spanjaarden, ondanks de meerdere voortreffelijkheid hunner wapenen, geduchte verliezen. Zeer noodlottig vooral was voor ■hen de lasso, een lang touw inet een strik aan het einde. De Peruanen wisten hot met de grootste juistheid om de poolen der paarden of om de halzen der ruiters te werpen. Met clksn dag slonk bet gold der Spanjaarden Reeds dikwijls hebben wij en ook' al onze konfraters geschreven over de ongewone en steeds stijgende duur te van het papier. De inkoopprijs van het papier is thans ongeveer twaalf maal zooveel als vóór den oorlog. Voeg daarbij de dure prijzen welke moeten betaald worden aan inkt, pers- doeken, kolen, gaz, electrieiteit, enz. en men zal begrijpen dat het voor de dagbladen nu juist geen gulden tijd»' is. Ook hebben vele dagbladen zicb gedwongen gezien in de laatste tijden hunne prijzen te verhoogen. Wij hebben besloten dien maatre gel niet te volgen. Aangezien er dagen in de week zijn op welke wij niet veel aankondigingen te plaatsen hebben, zullen wij die da gen op half formaat verschijnen, zoo dat de lezer er weinig o£ niets zal bij verliezen. Deze maatregel is natuurlijk slechts voorloopig en wij koesteren de vaste hoop, dat wij hem zoo spoedig moge lijk kunnen intrekken. Zoodra de papierkrisis gedaan is, komt De Volksstem terug op de regelmatige vier bladen en zes bladen s' Zondags. Wij durven verhopen dat, gezien noodzakelijkheid van het genomen be sluit, besparingen te doen en geene verhooging te vragen, onze lezers ons als te voren trouw zullen blijven, tfooe onze verkoopers Ten einde onze verkoopers gele genheid te geven zich eene bijwinst te verschaffen en hen aldus te helpen het duur leven te bestrijdon, hebben wij hen toegelaten bij hunne lezers ook brockuren te verkoopen, zeer lezens waardige en aantrekkelijke boekjes, ieder een afzonderlijk kompleit ver haal, waarvan de lijst volgt aan 0,30 fr. per volledig verhaal 1. De Jacht op de Zeppelins 2. Herovering van 't Fort Douaumont 3. MissCavoll, Heldin en Martelares. 4. In de Moerassen van Saint-Goud. 5. De Jacht op den Onderzeeër. 6. In den Doolhof verdwaald. 7. Do Franschen in den Elzas. België's Bloedbad en Verwoesting De Verovering van Tahure. 10. Een Iialiaanscke Held Gesare Balisli, enz. IJ WASHINGTON DE DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. Tegen avond reden zeven ongemaskerde bandieten in een grooten auto tot voor een banl; te -Sandy Sorings. Zij gingen de bank binnen, schoten den bestuurder dood en slo ten vier bedienden, en een vrouwelijke klerk in een kluis op waarna ze de plaat poetsten met een buit van 30,000 dollar. Er werd een belooning van 20000 dollars uitgeloofd en bet geheele land werd u'ge zocht. Ten slotte werden vier man die aan het opgegeven signalement beantwoordden te Elkton aangehouden en nog twee andere te Brunswick op liet oogenblik dat ze spoor kaartjes namen. Het is een van de brutaal ste bankberoovingen welke ooit in de streek hebben plaats gehad Een redevoering van M. Lloyd George. De eerste Englsclie minister-M. Lloyd Geor ge. hleft Donderdag avond m bet Lagerhuis eene belangrijke redevoering uitgesproken over de werkzaamheden der Vredesoorderen cie te San Rerno. Voor de con terende zegde hij bestonden eenige erge misverstanden onder de Bondge nooten die dan nog verzwaard werden door de opstok inge n van eeuige slebct bezielde en onvoorzichtige personae. Nu ben ik zeer ge lukkig te mogen verklaren dat de hemel on bewolkt is. Voor zoover fit erover kan oordêc len is iedereen tevreden en is iedereen over tuigd die oorzaak te zijn van die tevredend beid. De redens waarom iedereen tevreden is moet niet gezocht worden in de behendig heid van de besprekingen, die plaats gehad hebban, maar wel in hot feit dat alle misver stand en alle kwaad vermoeden uit de weg zijn geruimd. M. Lloyd George ze;: ie nog dal; men Dansen land op eene konferencie uitgenoodigd had, daar zal de kwestie der herstellingen bespro ken worden. Duitschland met- zijn 70 miljoen inwoners kan groote rijkdommen voortbrengen. Voor het oogenblik kan het niet beialen, maar ze willen weten welke maatregelen het zal tref ten en het moet voorstellen doen aangaande de wijze van betaling. Het moet betalen en ten laatste den 25 Mei moet liet zijne voor stelen indienen Er was te San Rerno volle dig akkoord tussclteo de Bond^enooten en de konferende was eon zegepraal voor den goeden wil van ons allen. Vóór den oorlog leefde het echtpaar Carti- ^nies-Puraart te Valenciennes (Noord-Frank rijk) in de beste verstandhouding, 't Had twee kinderen en men verwachtte een derde. Maar de krijg brak uit en de man vertrok naar 't leger. Den 28 Augustus werd het derde kindje geboren en Alfred gedoopt. Tijdens den oorlog werd Airtje Pumart de minnares vaneen negentienjarigen jonkman. In 1918 werd zij moeder van een meisje, Eniilienne. De man CarUgnies vernam bij der. wapen stilstand het slecht gedrag van zijn vrouw en ging met zijn twee oudste kinderen alleen wonen. Dc vrouw vestigde zich met de beide an dere kleinen bij een familielid van haren ininna*.ir, zekeren J. B. P..., te Douchy. Ze stierf den 28 Oktober II., en beval haar kin derkens aan de hoede van vroutv P.., aan die zelf moeder was. Eenigen tijd daarna overleed ook Emt- lienne, die toen 2 jaar geworden was. Men zag Alfred niet meer in het dorp. De meter stelde een onderzoek in en vond in bet huis een afgeteerd, met puisten en venijn bedekt kind. Het was de kleine Alfred. Den 21 April overleed de jonge martelaar in hei gasthuis van Valenciennes. Het parket stelde nn een onderzoek in en liel ook het lijkje van Emilisnne ontgraven en schouwen. Dan beval het de aanhouding van hel echtpaar P... en nog een derde lid der familie. Het drietal werd naar de gevan genis van Valenciennes overgebracht. Her spoorwegbeheev doet thans belangrij ke werken uitvoeren tusschen Sempst - Hefctade bij Mechelen. Een waggontje geladen met aarde, sloeg onvoorziens'om en kwam op den 23 jarigen Jean Van Laere, vanCappellen-Boschterecht Toen men hem na eenige moeite, uit zijne netelige positie kon bevrijden, bevond de ongelukkige zich in deerniswekkenden toe stand. Het slachtoffer was den schedel gebro ken en verscheidene ribben (ingedrukt. Hij bezweek eene halve uur later. Het parket is ter plaats geweest om een om een onderzoek te doen. Een juweelenwinkel der ZegepraaHaan te Nizza, de meest bezochte laan der stad, is in vollen dag geplunderd geworden, terwijl de eigenaar, M. Bonfante en zijne bedienden gaan ontbijten waren. M. Bonfante had zooals gewoonlijk de ijzeren scherm vóór den ingang van het magazijn neergelaten. Toen hij terugkeerde, vond hij het deurtje in de scherm openstaan. Binnentredend bemerkte hij dat heel de uit stalling geroofd was. De ledige juweelen doosjes lagen over den vloer verspreid. De daders van dazen stoulmoedigen aan slag zijn gezien geworden door eene jonge werkvrouw, die van een hunner een tamelijk volledig signalement kon opgeven, zoodat men hoopt hem terug te vinden. Naar het schijnt zou de buit meer dan 300.000 fr. bedragen. Van de muren afkonden zij zien, hoe Manko in eene Europeesche wapenrusting, op een buitgemaakt paard en met e'cne lange lans in de hand, zijne krijgslieden aanmoedigde. Acht dagen lang verdedigden zij de stad tegen de duizendmaal talrijker vijand. Maar het was niet mogelijk, langer in dien toestand te blijven, zonder een beslissenden slag te slaan. Hernando vereenigde daarom zijne kleine schaar op het groote plein en sprak haar aldus aan Wij kunnen de stad niet langer behou den. Evenmin kunnen wij haar verlaten. Al le bergpassen zijn bezet. Het is onmogelijk om ons over een afstand van honderden legua's, naar de zeekust, door den vijand heen te slaan. Ongetwijfeld woedt de opstand door het geheele land. Alle hulp van" builen is ons afgesneden de dood schijnt ons on vermijdelijk lot te zijn. Er is slechts één weg lot redding open. Wij moeten de vesting we der veroveren, die daar boven onze hoofden dreigend uit slaat. Wij kunnen niets meer verliezen, maar alles winnen. Zult gij den moed verliezen, Kastilianen Zijne woorden werden op hetzelfde oogen blik op schrikkelijk wijze bevestigd. Een dozijn menschenhoofden werden van de vesting afgeslingerd en vielen op het ploin neder. In de bebloede gezichten herkenden de Spanjaarden de trekken hunner landge- nooten, van wie wij wisten, dat zij afgezon derd en eenzaam op hunne Haciendas geloofd hadden. Overwinnen of sterven klonk het den aanvoerder der van moed ontvlamde schaar tegen. Kort voor zonsondergang reed Juan met eene ruitenbende uit het verwoeste Kuzko naar een tegenover de vesting gele gen punt, als had hij een strooptocht op het oog. Want de Peruanen, die niets van de belegeringskunst afwisten, hadden de stad niet nauw ingesloten, maar hunne slagliniéi in uitgebreide bogen, en dikwijls met groote openingen tusschen beiden, opgesteld, ten einde buiten het bereik der klein© kanonnen en buksen je zijn. Des nachts deden zij echter nooit een aanval. Zij hoopten de belegerden doorfhonger te overwinnen. In den nacht keerde Juan heimelijk om vond gelukkig de bergpassen onbezet en be reikte ongemerkt den buitensten wal der vesting. De Peruanen verstonden zoo weinig de Europeesche krijgskunst, daj zij niet eens schildwachten en voorposten uitgezet hadden om de vesting voor overrompeling te be schermen. De buitenste ingang was mot reusachtige steenblokken gesloten. Het eischte veel tijd om die weg te ruimen, zonder de opmerk zaamheid der bezetting te wekken. De ruiters stegen af. De vertwijfeling gaf hun meer da gewone kracht, en eindelijk was er een klein opening gemaakt, waardoor dc paarden ach ter elkander konden doorgaan. Zij kwamen nu aan den tweeden, muur, maar toen kwam er leven onder dc bezetting. Een hagelbu van steenen en werpspiesen gebood hun halt te maken. Nogmaals stegen de ruiters tot op enkelen na of, hielden hunne sterke schilden In de Pruisische vergadering BERLIJN, 29 April. De Pruisische Ver gadering heeft zich in hare zitting bezigge houden met de kwestie der burgerwachten en met de gebeurtenissen van de Ruhr. Na den socialistischen afgevaardigde Stein- drunck, die verklaarde, dat de burgerwach ten bijna overal reactionair zijn, nam de heer Severing, minister van Binnenlandsche Zaken en Rijkskommissaris, het woord. Na uitge leid te hebben over de door hem in de Ruhrstreek genomen maatregelen, deelde hij mede, dat in Pommeren de geheime policie naar geheime opslagplaatsen van wapenen schietvoorraad zoekt. Voorts zette hi uiteen, dat het Pruisisch Gouvernement bevel heeft gegeven tot de ontbinding van de bur gerwachten, niet alleen om de teruggave van de bezette steden te bekomen, maar ook om dat het overtuigd was, dat de burgerwach- ten niet beantwoordden aan het beoogde doel de verdediging van de bevolking in de nijverheidsstreek van de Ruhr, in Silezic en Pommeren. Eindelijk gaf hij te kennen, niet op zich te willen nomen de verantwoordelijkheid, de onderprefecten, die een werkzaam aandeel in den staatsgreep von Kapp hebben genomen, op hun post te laten. In alle provinciën moet men onverwijld overgaan tot een stelselma tige zuivering. Wolff's agentschap meldt nog over de voetstappen door M. Goeppert bij M. Mille rand gedaan en dezes gunstig antwoord Reeds lang koesterden wij den wensch tot rechtstreeksche onderhandelingen over te gaan. 't Zal er dus te Spa van komen en zulks kan enkel gunstige uitslagen hebben voor de beide partijen 0e hoogeschoo! van Berlijn gesloten Tengevolge der gedurige gevechten welke plaats hebben in den omtrek der Hoogeschool van Berlijn, tusschen Joodsche en andere studenten, is de Hoogeschool gesloten ge worden. De afgeleverde wapens in het Roergebied De Berlijner bladon melden, dat op 20 April, volgende wapens afgeloverd waren door de arbeiders van het Roergebied 29.300 geweren, 583 karabijnen, 450 pis tolen, 995 bajonetten, 14 kanonnen, 159 zware machiengeweren, 115 lichte machicn geweren, 20 mijnwerpers, talrijke kisten munitie voor artillerie en mijnwerpers, een half millioen geweerkardoezen en 10.000 handgranaten. Berlijn De policie heeft Donderdag opnieuw een razzia gehouden in de buurt van betStettinei Bahnhof te Berlijn. Een 200 lal personen, meestal jongelieden van 20 h 22 jaar, werden door de policie opgebracht. Ongeveer 40 hunner werden in de gevangenis opgesloten, daar het bleek, dat zij door de justicie gezocht werden. Da overigen werden, nadat hun identiteit vast-- gesteld was, op vrije voeten gesteld. De benden in het Ruhrgebied Officieel wordt meegedeeld dat dc toestand in het Ruhrgebied ernstiger is geworden, daar er zich verscheidene benben gevormd hebben naar het voorbeeld van Hoelz. De regeering ziet zich genoopt tot omvang- ijke, krachtige policiemaalregelen. In de gevangenis van Dresden zijn reeds 250 leden van de roodc garde van Hoelz op gesloten. Zij zullen te Dresden voor de recht bank verschijnen. De bloedige onlusten in Pcsan De staat van bateg afgekondigd In zake de onlusten te Posen wordt nader gemeld dat de spoorwegwerldie Cf optocht hielden door de stad, die door de policie was fgezet. Toen de betoogers door deze afspemngen wilden heendringen, schoot de policie op de menigte. Verschillende dooden en gewonden ielen als slachtoffer van deze botsingen. Terwijl de dooden en gewonden worden weggevoerd, trokken de betóogers naar het policiebureel. Hier werden de ruften inge worpen. De betoogers dwongen de trams stil te staan. Zij droegen overal een dooden mee door de stad. Bij een kerk verlangden zij; een kruis, dat hun werd gegeven. Men trok vervolgens naar de militaire ge vangenis en bevrijdde er alle gevangenen, tot zelfs de zware misdadigers, die geboeid op straat kwamen. De troepen zorgen thans voor de orde in de stad. Dc slaat van beleg is afgekondigd. Hel treinverkeer ligt stil. VS\ stormdak vormden en begonnen toen de ver sperring der tweede poort weg te ruimen Meermalen brak een van boven neergewor pen steenklomp het dak der schilden dooi en dan zonk telkens een Spanjaard met ver brijzelden schedel op den grond neder. Een ander trad dan in zijne plaats, totdal de bres geopend was. Daarop drongen de zwaar ge pantserde ruiters de vesting binnen, alles neersabelende, wat zich aan hen voordeed. Een vreaselijk bloedbad werd er aangericht. Als van medelijden "vervuld, bedekte de nacht met zijn dikke duisternis het afschuwelijk tooneel. De wallen waren bestormd. Op dat oogenblik kwam Hernando met eenige versterking en met stormladders uit de stad aan. De zwakkere toren was spoedig beklommen. Dcgroolere werd door den com- mandant der vesting zelf verdedigd. Deze een man van reusachtige gestalte, van een Spaansch sohild en pantser voorcien, en met eene vreeselijke met koperen tanden beslagen knods gewapend, welke hij met geweld om heen zwaaide liep langs de tinnen van den toren, moedigde zijne krijgslieden aan, wierp de opgeslagen stormladders omver en sloeg met zijne knods de hoofden in, die langs de ladders boven den rand van den toren opstegen. Dat is een lichamelijke duivel, rie Juan zijnen broeder toe ik zal hem met mijn zwaard te lijf gaan Dit zeggende, wierp hij zijn helm af, daar hij aan dc wang gewond was, en p^et de. boven het hoofd, zoodat zg daarmede ecnjlinkcrhand zijn schild boven het hoofd hou-. Kane bewogen reis. Zooals men weet is de Engelsche kroon prins thans op reis in Australië. Evenals een doodgewone reizigers komt hij er ook nu en dan een avontuur tegen. Zoo moest hij zich naar Rotorna begeven, alwaar hem eene ontvangst bereid was door de Mao ris. De koning der Maoris werd steeds ge kozen uit den stam der Waikatos en toen deze nu vernamen dat de kroonprins naar Rotorna g en niet naar Ngaznawahia, het gebied der Waikatos weigerden zij naar Rotorna te gaan. Zij dreigden zelfs zich allen op de spoorbaan te leggen, om den koninklijken trein te beletten door te rijden. t Is slechts nadat hen beloofd was, dat zij eene andere gelegenheid zouden hebben, om den Engelschen kroonprins hunne hulde te brengen, dat zij van hunne bedreiging afza gen. Onderweg liet men aan den prins een« prachtige reeks treurwilgen bewonderen. Deze wilgen stammen af van de drie wilgen, welke op St-Helena het graf van Napoleon sierden. Te Rotorna had een nieuw incident plaats. De spoorwegwerklieden gingen er in staking en de prins en zijn gevolg stondenin panne. De reis moest dus onderbroken worden tot de werkstaking geëindigd is. De staker» hebben den prins aangeboden hem per hij zonderen trein naar Auckland terug tc voeren, i' doch de prins wilde daar niet van hooreni Hij drukte den wensch uit, het geschil zoc| spoedig mogelijk opgelost te zien, om aa^j zijn reisplan niets te moeten veranderen. dend, terwijl hij in de rechte het slagzwaard zwaaide, gaf Lij bevel, alle ladders te gelijk om den toren te plaatsen. Het geschiedde. Nu klom hij snel eene ladder op, terwijl zijn broeder opsteeg langs die, welke er naast stond, en reeds wilde hij- met den ouden oorlogskreet Santiago over den rand springen, toen de knots van den. reus hem trof. Hij slorte neder, en nog in zijn doodstrijd riep hij Santiago Her nando sprong over den rand en te gelijk met hem vele andere ruiters. De toren wasgeno-fj Dn. :_j Wat tegenstand wilde bieden, werd maW* doogenloos neergehouwen. 4 Grijpt den reus levend donder Her*2 nando. Toen de Inka-boefdraan zag, dat alles" was verloren, bedekte hij zijn gelaat met zijn mantel en wierp zich als over kop van den toren af. Hij stierf als een echte Romein, den laatsten strijd voor de vrijheid voor zyn vaderland gestreden te hebben. Nu waren de Spanjaarden weder meester van de vesting, en konden met grond ver trouwen, de stad te behouden. Maar de lang gevreesde hongersnood deed zich eindelijk voor en dwong hen, strooptochten te maken, teneinde zich levensmiddelen te verschaffen. Elke tocht gaf aanleiding lot een hevig ge vecht met den vijand en kostte steeds aan eenige soldaten en paarden het leven. Er verliepen vijf maanden. Van buiten kwam hulp nog tijding. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1