Jaarwedden dar Vredegerechten Ministerie vai Landsverdediging De misdaad derEdGwsd'PIcardstraat D'Annunzio bombardeert een Italiaansche torpedoboot Lsnisfe Bei^sMesi pas* Telefoon Gedamobiliseerden Bijbals: Aalst, 10, Albert Llénaristr. Thérésia Pensaert Priesterlijke bsnosmlngen- STADSfÏÏkuWS diskontoTkantoor VOOR DE MILICIENS DER BMZONDERE LICHTING VAN 1920. Ten gevolge \an (Je gezamenlijke aan we zigheden onder do wapenen der klassen dis de bijzondere lichting van 1919 uitmaken, lieert de beer P.E. JANSON, minister van Landsverdediging besloten aan de miliciens de*er lichting een verlof zonder soldij toe te staan dat het onbepaald verlof voorzien door de Militie wet van 31n Augustus 1919, voorafgaatDit verlof zonder soldij zal ver leend worden aan de miliciens van goed ge drag, na 17 maanden aanwezigheid bij de ruiterij en tie bereden artillerie; na 12 maan den aanwezigheid bij de andere troepen. De gehuwden worden onder de verschillen do wapenen en dienstien, uitgezonderd de rui ter»} en de bereden artillerie verdeeld. De kostwinner the geschikt zijn tot den gewa penden dienst worden bij het voetvolk alleen ingelijfd. Voor wat de gehuwden der velschillende categorien en de kostwinners betreft; hunne diensttijd zal door toeDassing van de aan worvingswet vow de bijzondere lichting van 1919 verkort worden tot 4 maanden voorde kostwinners en de gehuwden met 2 of ver schetdene kinderen. Tot 6 maanden voor de gehuwden met één kind of zonder kind. ingevolge het voorgaande zullen de kost winners en de gehuwden met 2 of verschil lende kinderen der Idas van 1917 met verlof zonder soldij gezonden worden op 30n Sep tember 1920; de gehuwden met één kind of zonder kinderen, op 30n November 1920; De gehuwden der klas van 1917 zullen met ver lof zonder soldij gezonden worden op 31 n Mei 1921, deze behoorende tot de ruiterij of do bereden artillerie op 31n Oktober 1921. Anderzijds zullen de ongehuwde miliciens van Jiet bijzonder contingent van 1919, be hooiende tot (te Wassen van 1914, 1915 en 1916 met verlof zonder soldij gezonden worden op de volgende datums: I. Miliciens der klassen Yan 1914 en 1915 o.). Voetvolk, Artillerie), Genie Vervoer korps en Administrati&roepen op 1 Juni 1920 b) Ruiterij en Bereden artillerie op Je November 1920. 2 Miliciens der klas van 1916: a) Voetvoelk, Artillerie, Genie Verv jer korps ien A d mjplistea/bietroepe n op 30n Novembc-r 1920. b) Ruiterij en bereden Artillerie op 30n April 1921. Ei- dient nochtans wel te verstaan dat wan neer de datum van liet schiet en manoeuver ti jdperk saruenvatl met het verlof zonder sol dij de betrokken miliciens slechts na dit tijd perk zullen mogen vertrekken. De klas der miliciens van 1914 1915 1916 en 1917 die een verlof zonder soldij 'bekomen heb ben zullen slechts met onbepaald verlof kun nen geplaatst worden na verloop van liet normaal termijn van werkeliikc-n dienst voor het wapen of den dienst waartoe ze behoor een, zooals voorzien door hoi. artikel 63 <ler Militicwet van 31n Augustus 1913. DE MILITAIREN OP DEN IJZEREN WEG Het. Ministerie van Landsverdediging die komt ter kennis van alle Militaire Overheden te brengen dat de verplaatsingen per ijzeren weg voor militairen die betzij burgerkleede ren, hetzij in debet ter gelegendheid van een verlof reizen als volgt zullen geregeld wor den J. OFFICIEREN IN WERKEL1JKEN D1EST. op vertoon hunner eenzelvigheidskaarteen reiskaart bekomen met 75% vermindering. Als de reis van den officier door een ver voerbiljet gestaafd wordt zal de melding •VEROORLOOFD IN BURCERKLEEDEREN TE REIZEN» onderteekend door de overheid die liet vervneibiljet afgeleverd heeft'geschre ven worden in de rechten binnènhoek van het. gezegde bewijsstuk. Dit voorschrift is teopasselijk op de officie ren (ter Nationale Gendarmerie. II. TROEPEN. Wanneer een militair van ondergeschikten rang in burgerkleederen moet reizen, zal de melding «VEROORLOOFD IN BURGERKLEE Dit voorsrturift is ook toepasselijk op de le den van het gendarmeriekorps. Wanneer het een militair van een graad onder dien van officier geldt, dient men het zegel van het Korps of den dienst waartoe de belanghebbende behoort, op deze meldin gen te plaatsen. DEREN TE REIZEN met rooden inkt het ?ij op den rei spas, hetzij op het verlof dat don belanghebbende gegeven werd geschre een worde n. IIV AMERIKA Een komplot. TJit Washington wordt gemeld, datdealge- meene wethouder een klomplot ontdekt heeft voor doel hebbende een twintigtal Jiooge ambtenaars le vermoorden Dit komplot maakte deel van het 1* Mei programma door de rooden ontworpen. De bijzonderste leiders van dit klomplot zijn in nauwe betrekking met de onluststokers van Europa. Overgroote hoeveelheden revolutionaire schriften werden verleden maand verspreid. In deze schriften wordt vooral gewezen op de onmenscbelijke houding van de Vereenigde- Staten en de Europeeschc landen legen Sov- jelisch Rusland. Gesmokkelde Duitschers. De ambtenaars van het inwijkelingen de partement hebben drie Stewards van den pake!poot Finland, aangehoudenonder betich- lin 1340 Ir. ontvangen te hebben, om zeven Duilscbers, die met valsche papieren op het schip verborgen zaten, naar Amerika over- lesmokkelen. De valsche papieren hadden nj in Rusland bekomen. De Drank..,. Een genaamde Jozef L..., van Schaarbeek was gisteren avond met eene jonge vrouw op ewier gegaan en rond 11 ure kwam hij zeer besc 'onken thuis. Toen hij zich wilde ont- klee len, sieldc hij vast dat hij zijne brieven- tcsch, 4000 fr. bevattende miste. L... ging er achter op zoek, doch zich niet goed meer herinnerende waar hij lualst ge- wecRt was, viel hij in een koffiehuis der Jozef Bi aemptstraat binnen en begon er alles kort en klein te slaan. De koffiehuishoudsfer werd meidagen overladen. Op liet hulpge roep der «rouw kwam de policie ter plaats en wilde den kerel aanhouden, doch deze ging nu de pohV e te lijve. 't Was slechts na een hevigen strijd dat de agenten er konden m gelukken den woestaard te overmeesteren en naar het policiebureel over te brengen. Hij kon er zijne roes uitslapen. ■"W" I -JF* E3 3EÏ Z-i Het ministerie van «trwid, rv ij verbeid en bevoomuir.g meldt ons dat naai' luid van eer ministerieel besluit hetwelk den 1 M van In-acht wordt, de pasteibakkers beschuit bakkers, de fabrieken van peperkoek enz aan den inkomprijs wat meel zullen beko men. Hiervoor zullen ze eerst een toelating moe ten bezitten te bekomen door dien dienst vau Bmnenlandsche voedingstoffen, n.31 Kunst laan, 1e Brussel. De gemelde nijverheden zullen liet gebruik van déze meelstof moeten verrechtvaardigen daarenboven zullen ioe uitsluitebjk binnen landsche suiker moeten gebruiken in het ver vaardigen van produkten waarvan de suiker die basis is. De huidige faktuurprijs van de witte meel is minstens 230 fr de 100 kgr. te Bleene De hersamensteMing der misdaad Vrijdag namiddag deed M. Coirbay, onder zoek srech Ier, overgaan tet de hereamenstel ling van de misdaad. Behalve het parket wa ren ook een landmeter en M. Van de Velde, de eigenaar van het huis aanwezig. Rond 2 1/2 ure werd de moordenaar, Jozef Gillaerts, onder bewaking van verscheidene gendarmen per auto naar het huis der mis daad gebracht. De schurk was niet het minst ontroerd en gaf er alle uitleggingen. Hij verhaalde hoe de gedachte der misdaad bij hem opgekomen was, toen hij op 12 April de ledige verfpot ten van zijn patroon kwam halen. Denzelf den avond en 's anderendaags zocht hij vruchteloos een medeplichtige en alsdan be sloot hij alleen den slag te doen. Rond f0 3/4 ure kwam hij aan het huis, belde en zegde aan de meid, dat er nog verf potten ontbraken. De meid verklaarde dat hij alles had medegenomen, doch hij drong aan dn deed de voordeur achter zich dicht. Reeds had hij uit den linkerzak van zijn overjas eene koord te voorschijn gehaald, waarmede hij de meid wilde binden, toen de meid instinkmalig achter den rug van den bandiet naar den deurappel greep om de deur open te rukken. Op dat oogenblik bracht Gillaerts, die het mes open in den rechterzak van den overjas had, baar een steek in de borst toe. Doodehjk getroffen liet de meid den deurappel los draaide op zich zelf om en de moordenaar plofte haar dan zijn wapen tot aan den hecht onder den rechterarm. De arme meid stortte als doodgebliksemd neer. Gillaerts snelde naar boven nam er een tapijt en een kussen an ging ze op het lijk leggen, daar hij schrik had het lijk in een bloedplas te zien liggen. Daarna ging hij naar boven terug en poog de er de kleerkas open te breken, doch ge lukte er niet in. Dan opende hij de laden der andere kassen en nam er al uil wal hij vond: zilverwerk, een revolver, kardoezen, flesch- jes reukwerk, kleedereri, schoenen, enz.,.. Op het tweede verdiep nam hij eene valies en stopte èr zijn buit in. Dan ging hij naar de kamer van zijn slachtoffer en nam er eene som van 40 fr. zonder te bemerken, dat in eene schuiflade der kas nog eene som van 100 fr. lag. Hij was reeds naar het gelijkvloers terug gekeerd en doorzocht er de meubelen, toen er gebeld werd. Daar men bleef bellen en het hondje, dat in de keuken opgesloten zat, blafle, dacht de ellendeling dat hij ging verrast worden. Hij klom naar boven en na er een kwart uurs verborgen geweest te zijn verliet hg het huis langs de voordeur, zonder gezien le worden Men weel het overige. De landmeter maakte het plan op van de plaats der misdaad, volgens de aanduidingen van den moordenaar. Toen de hersamen stelling afgcloopen was en Gillaerts het huis verliet, werd hij door de talrijke nieuwsgieri gen, die zich voor het huis verdrongen op gejouw onthaald. Demoordenaar werd terug naar het gevang van Vorst gevoerd. Te Fiume opgesloten soldaten van d'An- nunzio hebben de torpedoboot Stoeeo willen beletten de regelmatige troepen ten Noorden en ten Zuiden van Fiume le bevoor- raden. De commandant werd verwittigd maar luisterde niet naar d'Annunzio's bevelen, waarop de kanonnen van het fort twintig maal vuurden, doch zonder te treffen. Na de levensmiddelen en de post afgeladen te hebben vertrok de Stocco naar zijn plaats van herkomst. Generaal Cowigla heeft den commandant geluk gewenscht. Het commando der stad liep een ernstige waarschuwing op. Erge onselulLken. Verscheidene gekwetsten. Vrijdag namiddag rond 2 1/2 ure had op den Bergschen steenweg te Andcrlecht, een aulomohielongeluk plaats dat schrikkelijke gevolgen had kunnen hebben. Volksvertegenwoordiger Brugmann had een nieuwen auto gekocht en deed er een proefrit mede, gevoerd door den jockey Heapy een ervaren chauffeur. Ter hoogte van het huis n. 405 van den Bergschen steenweg, wilde de chauffeur uitsteken voor een tram rijtuig, dat in tegenovergestelde richting kwam afgereden, doch de wielen gleden weg en de auto reed het voetpad op. Na er twee personen omgeworpen te hebben, botste de auto met schrikkelijk geweld op den voorge vel eener herberg. Deze werd'ingebeukt. De chauffeur en de volksvertegenwoordi ger, die niet het minste letsel bekomefl had den spoedden zich ter hulp der gekwetsten. De slachtoffers, een handelaar in oude meta len, Henri Degand, 45 jaar oud, wonende op den Brugscl.en steenweg en zijn knecht, Felix Van Broogcnhroeck, van Gtabbeek bg Hal, werden bij hoogdringendheid naar het gasthuis overgebracht. Daar stelden dè geneesheeren vast, dat Degand de beide beenen gebroken was. De werkman kleeg over zware inwendige pijnen. De schade aan de herberg is zeer groot. Men heeft maatregelen moeten nemen om te beletten dat een deel van hot gebouw zou in storten. Op den hoek der Ravenstein- en Caoler- steenstraten, te Brussel, had Vrijdag namid dag ook een erg ongeluk plaats. Een kamion bespannen met twee paarden en toebehoeren- deaan M. M.., Koolmijnkaai, te Molenbeek, wHdede Caulersleénslraat inrijden en kwam er in botsing met d$p tram nr. 24. De schok was verschrikkelijk en een der paarden ont luisd, sloeg op h«l«f De dessel van den kamion doorboorde het paniieel van het tramrijtuig en vier reizigers werden nog ai erg gekwetst. Twee hunner moesten naar hel gasthuis overgebracht wor den de twee anderen konden na verzorghis huiswaarts keeren. De twee voerlieden, die zich in den kamion bevonden, werden teii gronde geslingerd, doel», ontkwamen het ongedeerd. Een onderzoek is geopend. Een Amerikaansche duikboot beschiet een duikboot. In den nacht van Maandag op Dinsdag 1.1. ie een Amerikaansche duikboot, de S. 4 aan de kust van Florida scher prnet sterk bescho ten door een duikboot jager. De duikboot was onderweg naai* de werf der marine te Washington en stond onder commando van kapitein ter zee Robotten). Ei- werden 10 12 schoten op den duikboot gelost maar geien daarvan tref doel; maar de officieren die zich op de brug van den duikboot bevonden hoorden de kogels tuiiti) en een ervan miste de duikboot slemis met enkele meters. Later kwam de duikbootjager langszijde de duikboot. De gezagvoerder van oerstgénoem de vaartuig zegde, orders te hebben ontvan gen om alle schepen die van dranksmokke larij. verdacht waren aan te houden. Volgend Koninklijk besluit wordt in den Moniteur afgekondigd Aangezien lui deus de wet de bevolking van elk kanton dient bepaald te worden op grond slag van het getal inwoners op de 31 Decern her van elk der jaren 1914 en 1918 en dat de kantons in vier klassen moeten worden in gedeeld, hierbij schikkende In de eerste klas de vredegerechten wier kantons minstens 60000 inwoners tellen. In do tweede kla6, cfe vredegerechten wier kantons minstens 40000 inwoners hebben. In de derde klas de vredegerechten wier kantons minstens 20,000 inwoners tellen. In dte vierde klas de vredegerechten wier kantons min dan 20,000 inwoners tellen. Overwegende dat wanneer een gemeenten de zetel van twee of drie vredegerechten is elk kanton moet geacht wordenr de helft c-f het derde der gezamenlijke bevolking der twee of drie kantons te hebben, en dat de indeeling dezelfde moet wezen wanneer er meer dan drie kantons zijn; Op voorstel van onzen minister vail bin nenLamdsehe zaken en van onzen minister van justicie, Wij hebben besloten en we besluiten: Art. 1. De bevolking van elk vredegerecht kanton en de indeeling' dezer kantons in vier klassen wordt overeenkomstig dè hieronder staarde lijst, bepaald volgepp de bevolking op 31 ecember van elk der jaren 1914 tot 1918 (Volgt de lijst dier indeeling voor de ja ren 1914 tot 1918). EEN OPSTOOTJE TE PARIJS. PARIJS i Mei. Gisteren SVond bij het eindigen eener meeting, door do communisten ingericht om verzet aan te teekenen tegen de behandelingen in het tuchtkamp vau Saue (Puy-do-Döme), in de aaar der Wetenschappelijke vereenigingen te Pari6, werd een brigadier van policie, Rodeaux genaamd, door een revolverkogel in den rng getroffen. Het vuurschot werd gelost uit eene groep beteogers, doch de dader kon niet teruggevonden wor den. De bijzondere policic-opzichter Lecempte werd ook erg mishaudold. Dc toestand van beide policiemannen ie bedenk el ijk. HET GEHEIMZINNIG I RAMA TE LAKEN. Hot onderzoek nopens de geheimzinnige dood van don gendarm Henri Van Cruysberghe is bepaald gesloten. Het parket is nu overtuigd dat do ongelukkige zich gezolfmoord heeft en dat bij nooit de waarden heeft bezeten, waarvan bij aaa zijne jonge vrouw gesproken had. De zaak zal dus goklaseeerd werden. DE REIS ROME TOKIO. FOU-TCHEOU, 28 April. - De Italiaansche vlieger Ferraris ia hierin goede voorwaarden neergedaald. Het is de eerste vlieger die lang6 den luchtweg in Chin* aankomt na een vliegtocht vari 12,5000 kilometers. Hij werd door de overheden en de bevolking zeer geestdriftig onthaald. Luitenant Masiero bevindt zich te Canton on wordt ookteFou- Tehoou verwacht. VALSCHMUNTERS TE WEENBN. WEENEN, 30 April, Wegens namaak van d» Oostenrijksehe stempels op de biljetten van duizend en tienduizend kronen, werden volgens be richten in de bladen, zeven personen, onder wie eeu steendrukkersleerling van de Oostenrijksche bank aangehouden. Er wordt aan de gedemobiliseerd enen de weduwen van gesneuvelde solda'en van 't Ar rondissement Audenaerde ter kennis gebracht dat, om eene vergoeding te kunnen bekomen, tot herstelling hunner haardsteden, alle vra gen móeten ingezonden zijn ten langste den 30 Juni 1920, aan den Voorzitter der Ar rondissement Commissie tot herstel der haardsteden van gedemobiliseerde soldalen. Vragenlijsten zijn te bekomen bij de hee- ren Gemeentesekretarissen, die aangesteld zijn om alle verdere inlichtingen te geven. De vragen dienen ingezonden te worden aan don H. Gemeentesecretaris der hoofdplaats van 't Konten. Briefwisseling met de Arrondissemenst- Commissie is postvrij. II\T Ce lersohe kwestie LONDEN, 1 Mei. Eene talrijke menigte vergaderde gisieren avond wederom voor het gevang van Wormwoods Crubbs waar de gevangene Sinn-Feiners opgesloten zijn. Eene groep jongelingen uit de wijk wierp met steenen, enz. naar de be'oogers. Deze moesten zich ten slotte terugtrekken. Ver scheiden» betoogers wérden gekwetst. LONDEN, 1 Mei. De medewerker van den Morning Post te Dublijn meldt, dat een buitengewoon feit thans nogmaals klaar in 't daglicht stelt, hoe afkeerig men in Ierland jegens het leger gesterad is. De krijgsover- beden hadden besloten een kamp in te rich ten te Dincle, in het graafschap Xerry. Te dien einde hadden zij een trein geladen met tenten en het noodige materiaal naar Dincle gezonden. Men had alles in de statie laten staan, om het 's anderendaags te lossen. s Nachts kwam het volk naar de statie, bracht al het materiaal naar eene weide en stak er het in brand. Aan de statie of aan de waggons werd niet de minste schade aangericht. Op den spoorweg Van af 1* Mei boudt den trein n. 3018 stilstand in Denderleeuw-Ternatb. Aalst (Noord) vertrek om 7,15 u. Aank. te Denderleeuw om 7,25 u. vertrek om 7 27. aankomst te Ternath om 7,36 u., vertrek om 7,37 u., aankomst te Brussel 7,57 uren. WISSELKOERS Amsterdam (gulden) 5.66 0/0 5,16 0/0 Londen (pond sterling) 60.221/2 Parijs Keulen (matk) Dollar Madrid Genère Italië Stockholm Ghristiania Copenhagen 93.00 3/4 26 00 1/2 15.07 O/O 265 1/2 2801/2 67 1/2 332 0/0 302 0/0 267 1/2 60.47 1/2 94.00 1/8 28.00 1/2 15.80 0/0 269 1/2 284 1/2 71 1/2 336 0/0 306 0/0 269 1/2 WISSEL- BEURS- EN BANKKANTOOR GEERAERD MARTENS Naamlooz» Maatschappij Kapitaal 5,300,000 franke Intresten op gelden in loopende rekening: 4 0/0 met vóórberioht van .9 dagen 4 1/2 O/O neergelegd voor 1 jaar 5 O/O neergelegd voor 2 jaren. 5 1/2 O/O neergelegd voor 3 jaren. Vrij van Belastingen. Ook alle Beurs- en Bankbewerkingen. UKwiasolon van vreemd geld enz, 4282 De kinderen van Baronnes Leo de Bethone laten aan familieleden, vrienden en kennissen welen dat de missen der Broederschappen, voor de zielerust van baronnes Léo de Bethene in de Kerk van den H. Martinus zullen be ginnen op Maandag 3 Mei. De gregoriaansche missen zullen gelezen worden aan het Hoogaltaar in de zelfde kerk, telkens om 7 ure 's morgends, van af Zonda 16 Mei. Mejuffer Marie PEN8AERT Mijnheer August PENSAERT Eerw.Zi ster Paula in het klooster der Zusters Maricolen te Lede, geboren Anna PENSAERT Mevrouw wed. Kamiel DE BEER, geboren Emérence PENSAERT Mejuffer Honorine DB BEER Eerwaarde Heer Clement DE BEER, Priester- Zendeling (Vereenigde StateD) Amerika Mijnbeer Omer DE BEER Eerwaarde Heer Albert DE BEER, Leeraar in het klein Seminarie te Sint-Niklaas j Mejuffer Anna DE BEER Mijnheer on Mevrouw Alfons VAN DEN BOS- SCHK-PENSAERT en hunne kinderen Maria en Eduard De Familiën DAELMAN en PRESIAUX melden Ued. met diepe droefheid en christene gelatenheid het smartelijk verlies dat ze onder gaan door het afsterven van hunne teerbeminde Zuster, Tante en Nicht MEJUFFER Jubilarisse en Assistente der Congregatie van O. L. Vrouw. Geboren te Hofst&de den 24 Mei 1843 en aldaar d'eeuwige rust ingegaan den 1 Mei 1920 in de stichtendste godsvrucht en uediend van al de rechten der H. Kerb. Zij bevelen bare ziel aan uwe godvruchtige gebeden. De plechtige Lijkdienst waartoe Ued. uitga- noodigd wordt zal plaats hebben in de paro-' duale kerk van BoJ'stade, op Drnsnae, 4 Mei, om 9 1/2 ure. De Namissen op Wobnsdao, 5 Mei, om 7 en 8 ure. Men vergadere ton sterfhuize, Dendermond- schen Steenweg, Nr84, om 9 1/4 ure. De Gregoriaansche Missen zullen gelezen worden (e beginnen van 3 Mei 1920. Vrienden en bennissen die bij vergetelheid geen uitnoodiging zouden ontvangen bobben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Bisdom van Gent. De Eerw. Heer Alois Geeraert, diaken, in het Seminarie, is sur veillant benoemd te Ronse. ZONDAGRUST. Zondag 2 Mei, zal alleen open blijven, van 's middags lot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Van Gaelenbergb, Leopoldstraat KERK VAN SINT MARTINUS. Maandag aanstaande, 3 Mei, të 2 1/2 ure, maandelijksche vergadering voor de Hais- moeders der Heilige Familie. Men is ver zocht de hdkaart mede te brengen. SINT JOZEFSCOLLEGE Vijftigjarige instelling van 't Broederschap van O. L. Vrouw van. het Hart. 1870 1920. Zondag 2 Meite 5 ure, plechtig Lof, ge zongen door dén E. Pater Rector. iSermoen door den E. P. Maes. Woensdag 5 Mei's morgens te 7 ure, Communiemis voor de leden van 't Broeder- ap. 's Avonds ten 8 ure, Rozenhoedje, plechtig Lof, Jubellied. Vrijdag 7 Meieerste Vrijdag der maand, Communiemissen van o tot 7 ure. 's Avonds ten 8 ure. Lof, akt van eereboet aan het H. Hart. GEVOELIG VERLIES. Zaterdag mor- gend verloor Jozef De Ghendt, Ajuinstraat, 36, zijne brieventesch met 400 frank. DUITSGH VEE. - Vrijdag zijn in de Koopwarenslatie 300 stuks Duiiscl» vee, koeien, vaarzen en kalveren, bestemd om verdeeld te worden onder de gemeenten der gewezen Kommandantuur Aalst, toegeko men. De dieren zagen er wat mager uit, doch volgens verklaring van den rijksveearts M. Ren neboog waren zij goed te pas. 'I Is toch wederom zooveel gewonnen J AUTOMOBIELONGELUK. Zaterdag morgend is op de Keizerlijke Plaals een auto mobiel in botsing Kekomen met de kar van een beenhouwer. De kdr werd m splinters geslagen. Geene gekwetsten. De Banque Centrals de la Oendre houdt nog ter be3ehilcking barer kliënten een zeker getal obligatién der Bel gische Binnenlandsche Premieleeoing 5 t. I). aan den prijs van uitgifte. 4412 Oproep aan al de Meesters Schrijnwerkers Meubelmakers, Wagenmakers en andere Houtbewerkers vereenigde en onvereeniyde van Aalst en omliggende. Het Syndikaat der Brusselsche Houlbe- werberabazen noodigt Ued. uit tot het bij-, wonen der voordracht, welke zal gegeven worden op Maandag 3 Mei, om 7 uren des avonds, Militiezaa], Stadhuis te Aalst, door' zijnen Bestuurder en Voorzitter, M. Teir- links, voordrachtgever der Belgische Fede ratie van Houlbewerkersbazen. Dagordef Dringende noodzakelijkheid en voordeel der vereeniging, Economische belangen. Doel dor Belgische Federatie in de huidige omstandigheden. Verscbillige andere punten zullen bespro ken worden op aanvraag. Gezien de belangrijkheid en het nut dat deze voordracht kan opleveren ia het te hopen dat niet een patroon outbroke. Het Bestuur. BAKKERSBOND. Dringende vergadering vergadering op Zondag 2 Mei, om 2 uren. Ernstige besprekingen. 4574 DE - BANQUE CENTRALE DE LA DEN- DRE laat hare achtbare klienien, die dra gers zijn van Duitsche waarden, weten dat ze gelast is vanwege het Ministerie van Staats huishoudkundige zaken de koepons en n-it- keérhare titels, vervallen vóór den 10 Januari. 1920, in ontvangst te nemen, ten einde hun ne betaling door bemiddeling van hét u Office Bek'e de Vérification et de Compensation o te bekomen. Zrj geeft aan hare winketten Dienst der Koepons) alle inlichtingen er» noodige formulen. 4375 BERICHT AAN DE HOVENIERS EN PLANTENVERKOOPERS. Maandag aan staande, 3 Mei 1920, zal de jaarlijksehe lolinsr plaats hebben voor de marktplaatsen om 2 1/2 ure namiddag, ten Stadhuize. Aalst. 4572 DIEVEGGE GEKNIPT. Zaterdag mor gend had Leontine Sleemans van Gyae^em,, in een magazijn der stad een regenscherm gekocht. Toen zij wat later op de markt aan een kraam een aankoop betaalde, stelde zij haren regenscherm tegen het kraam. Hem willende terugnemen, bemerkte zij dat hij verdwenen was. Opzoekingen werden gedaan naar eene vrouw welke naast de bestolene gestaan had. Deze werd teruggevonden en had den regenscherm in haar bezit. De dievegge werd naar het policicbureeU gebracht, waar zij verklaarde van Ste-Cathe- rine Lopbeek te zijn. Daar zij echter geer» identiteitskaart op zich had, mocht zij on danks haar gekerm en gesmeek in de wacht blijven tot men uit Sie GaUierina-Lombeek inlichtingen bekomen had. Proces verhaal is opgemaakt. der Nationale Bank van België, te Aalstj Diskonto intrest Aangenomen wissels 5 1/2 t. h« Warenbrieven (warrants) 5 t. h* Niet aangenomen wissels 6 t. b. De leden van gezegd kantoor houden zich alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATG, 32 waar men aangaande voornoemde bewerking gen alle inlichtingen kan bekomeD. 2079 VOETBAL BEKER CAUCHY. Te Aalst Parrk, tiedee Zondag om 2/12 3e match tussehen Eendraeh/ F.C.I. en A.A. St. Gilloise Brussel. Zooala we reeds zegden zal vaii dezen match groe tendeels de rangschikking van Eendracht af hangen. We twijfelen niet of onze wit ep zwarten zullen zegepralen. Ingang Rechts 1 fr. Links 0,50 fr. De rangschikking in Serie A is tot hiertoe» Eendracht, Aalst 4 punten voor 2 matchen] A.A. St. Gilloise, 4 punten voor 3 matchen] Racing, Brussel 2 punten voor 2 matchen] Verrewinckel II, 1 punt voor 3 matehmj St. Louis. 1 punt voor 3 matchen; In serie B staan Vemewinckel I, Groener} dael en A.A. Louviéroisp op denaeWüe voef daar ze al hun gespeelde matchen gewon nen hebben. OP HET BUREEL DER REGISTRATIE! te Aalst, Kerkstraat, 41, worden bedienden gevraagd. De voorkeur wordt gegeven aan diegene welke zouden willen ontvanger worden. 4578 TE KOOP een goede pers voor eteen te bakken, zoo goed ale nieuw. Zich te bevra-^ gen bij de W* Lievens Kraainesl Erpe. 451$

De Volksstem | 1920 | | pagina 2