5 EENë TE ONTHOUDEN LES SE BRUID DER ZON Dg toestand in Frankrijk. Woensdag Mei S920 HET DUUR LEVEN Duitschiand en de uitvoering van het Vredesverdrag In Ierland. De H. Bloedprocessie Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 ID A. Cr XXVI- JAARGANG NUMMER 106 IB I_i A. E> 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Qendt PubHcHeït buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Pius V, Paus Zon op4,34, onder 7,19 Laatste Kwartier den llgj In Duitschiand beginnen nu de oogen open te gaan en is men tot de overtui ging gekomen dat de regeering zoo niet eene misdaad, dan tocb oene on verschoonbare onbehendigheid begaan lieeft met bet socialistisch programma uit te voeren. Men mag met reden zeggen dat liet Noorden van Duilsch land letterlijk in een staat van poli tieke en maatschappelijke ontbinding is. Zoover is bet gekomen dat er geene uitkomst te zien is in den ekonomi- echen en financieelen toestand. Waar er nog eenigszins bevredigende uitsla' gen te bekomen zijn, is in de Zuider streken, waar er nog wilskracht is en waar ook nog de noodige kracht buist om de strooming te doen keeren en om de pogingen te steunen van hen. die beslist tegen de aanmatigingen van de socialisten willen optreden. Doktor Iloim, een Beiersch Staats man, zegde onlangs dat de invoering van den tien uren-werkdag en van het stukwerk zal volstaan om den wisselkoers te verbeteren. De huidige Boiersche regeoring deelt dat gevoe len en eischt, 't akkoord met al de politieke partijen, de herziening der Grondwet van Weimar. Immers daaïin zijn tal hervormingen inge schreven, ontleend aan het sociali stisch programma en welker uitvoe ring het land op den rand van den af grond gebracht heeft. De noodlottige invloed van Berlijn verlamt al hot persoonlijke optreden om de ontred derde zaken terug in hnnne plooi te brengen. Deroode syndikaten zijn inDuitsch- land oppermachtig, omdat de regee ring hen lijdzaam laat begaan en er niet meer durft togen opkomen, nu zij zelf het spel verbrod beeft. Maar Beieren is men niet van zin te plooien onder den druk van den rooden syn dikalistischen dw.ang, en 't is ook eene der redens waarom dit land zich wil losrakken uit het Duitsche rijk, Men wil er zijn eigen wegen gaan, nu bot nog tijd is om uit den dwinge landschen klauw der rooden los te ge raken. Willen Pruisen en de andere Staten die nog deel uitmaken van bot Duitsche rijk moedwillig hunnen on dergang te gemoet loopen. In Beieren heeft men daar geen lust op en men mag zeker zijn dat de aanstaande kie zingen aldaar de bankroet zullen be vestigen van 't roode dwangsyndi- kalism. r Wat inDuitschland op groote schaal geschiedt, begint in België op kleine schaal verwezenlijkt te worden. Het rood syndikalism, gesteund door vier socialistische ministers en aangemoe digd door de lamlendigheid van ka tholieke en liberale ministers, begint duchtig de horens op te steken. Het 27 f Vervolg Het meest werd Manko in het dal van Yu- kai gezien, dikwijls zonder gevolg. Hoewel Pizarro een ongehoorden prijs op zijn hoofd gesteld had hoewel hq reed» in een wijden kring door soldaten omringd was toch ontkwam hij telkens op onbegrijpelijke wijze, als kon hij zich onzichtbaar maken. Maar in bet Yukaidal voerde hij geen krijg tegen de koloniën aldaar, weshalve zij hem ook niet vervolgden. Voor de verovering van het land was Yukai hetwelk ongeveer op een afstand van vier legoa's van Kuzko lag, het lievelingsverblijf, der Inka's. Dit dal, door bergen ingesloten, voor de ruwe winden beschut en door den Yukaistroom gedrenkt, had tooverachtige È>09sc.hen met grotten, en uitgestrekte bloem- tuinen met springende bronnen. Het geheele dal was eene schoone tuin, steeds weerklin kend van het lieflijk gezang der vogelen en vervuld van de welriekendste geuren. Wel was het vroegere paleis der Inka's geplunderd en half verwoest, maar vele niewe villa's van ■rijk geworden Spaansche speculanten vorm den met hare witte muren een schoon contrast met het zachtte groen der boomen aan beiden zijden van dc rivier. En boven dat alles ver- Lief zich het heldere gewelf des hemels, dat van blauw sallier scheen te zijn. In het midden van Yukai, naast het ver- v-'oeste Inka«-paleis, lag het kleinste landhuis. Eenige liooge mngnolicboomen slaken er met liunne welriekende bloemkronen boven uit, heeft reeds zynen wil en welke dwaze wilweten op te dringen in zekere openbare besturen waar er gedanst wordt lijk de rooden fluiten. Wat thans in Duitschiand te besta- tigen is, zou de oogen moeten openen aan onze katholieke ministers, verte genwoordigers der meerderheid van de Belgische bevolking, om hen aan te zetten eene andere politiek te voe ren dan deze welke zij ingehuldigd hebben. Men is hier ten onzent ook volop bezig met bet socialistisch pro gramma te verwezenlijken en de eerste Meigrap toont ons wat potsierlijke gevolgen zoo iets kan hebben. Als men Belgie niet den rampvollen weg wil zien ingaan die door Duitschiand in geslagen werd, moeten onze katho lieke ministers eindelijk eens toonen dat zij mannen van wilskracht en van karakter zijn en dat ze zich niet de les laten spellen door de socialisten. De roode syndikalistiscke dwang die zoo noodlottig werkt op de massa, mag niet drukken op de ministers, door ons katholieken, gekozen omdat het hun en ons onteert en omdat wij zulks niet kunnen noch willen dulden. Het is voor niemand een geheim, dat er uit Antwerpen bij middel van schepen veel voedingswaren naar Holland gesmokkeld worden. Het leven is duur, in Belgie, en de Hollanders kunnen dank aan de smokkelasrs aan het gouvernement, dat door ge brek aan toezichtsmaatregelen bet smokkelen mogelijk maakt. De Antwerpsche policie is er nu toch eens in gelukt de hand te leggen op eene belang rijke partij bloem men spreekt van 30,000 kgr. op het oogenblik dat zij op een lich ter, in bestemming voor Antwerpen zou ge laden worden. Deze partij bloem lag re'eds verscheidene maanden pp eene gunstige gelegenheid te wachten tim naar Holland uitgevoerd te wor den. Zij was reeds een drietal malen voort- verkocht geworden aan Hollanders. De smokkelaars "hadden nu géhoord, dat een Eugelsch schip te Antwerpen een partij bloem, bestemd voor Holland, zou overladen. Zij verstonden zich met den reeder, den schipper en Holland, om met denzelfden lichter ook hunne bloem naar de bestemde plaats te krijgen. 't Is hun echter tegengevallen. De bloem is aangeslagen en zal in jBelgische magen te recht komen. Uit Duitsche bron wordt gemeld: Alle regeeringspersonen te Berlijn en in het rijk werken thans met koorfsacht-igen ijver om de bepalingen van het vredesver drag, waaraan moest zijn voldaan in haar geheel ten uitvoer te krijgen. Naar de Westfalische Landes Ztg»; meldt dat de militaire ontwapening op zijn laatst tegen midden Med voltooid zijn. Bovendien vindt, er betten <een grondige controleering plaats van het nog voorhanden oorlogsma teriaal, waarbij groote hoeveelheden wagens- munitie en oorlogstuig zal worden gereed ge maakt voor uitlevering. Voorts neemt die volledige demobilisatie van de den laatsten tijd vrijwillige gehor meerde plaatselijke weerwachten, voortgang Duizenden manschappen en officieren zijn den laatsten tijd ontslagen. De Duitsche regoermg gelooft dat het haar voor 24 Mei zal zijn gelukt aan den eisch der geallieerden te hebben voldaan. Wanneer tegen dien tijd de Rijkskanselier Muller aan de conferentie der geallieerden te Spa moet deelnemen moet hij in de posi tie verkeeren van het bewijs te kunnen leve ren, dat het vredesvrdrag door Duitschiand zoover vervuld is als maar eenigzins moge lijk was. Slechts op dien grondslag zal der Rijkskanselier met succes kunnen handeter Daaromtrent koestert men hier niet de min stens twijfel. Ook die Nationale vergadering zal zich in haar zitting van 19 tot 21 Mei met de ten uitvoerlegging van hot vredesverdrag bezig houden en verstrekkende besluiten nemen, over de belangrijke kwestie van het herstel De meerderheidspaitijon zullen eeaen ge meerischa.ppelijke verklaring afleggen, waar bij ze het uitvoeren van het verdrag vanVer sailles als een emstigen plight erkennen en hun wensch te kennen geven om tot over eensternming met de entente Staten te komen In hoever zulk een wensch ook bij de Enten te Staten en vooral bij Frankrijk voorhau den is zal de conferentie te Spa moeten toe nen. Indien dit het geval is, zullen de Duit sche meerderheidspartijen bet oogen, dat een herziening van het Verdrag van Versaille.c verstandig en noodzakelijk is en de besterr grondslag voor een overeenstemming zal we zen. De hongerstaking Uit Cork wordt aan den Daily Telegraph gemeld 1 De aangehouden sinn-feiners, in liet ge vang van Cork opgesloten, hebben op hunne beurt den hongerstaking begonnen. Zij heb ben aan den gouverneur van het gevang laten weten, dat zij de hongerstaking zouden be ginnen, indien zij niet onmidaelijk in vrij heid gesteld werden en daar er aan hun eisch niet voldaan werd weigerden zij alle voedsel. Zulks duurt nu een drietal dagen en reeds moesten er naar de ziekenzaal overgebracht worden. zoodat het door een reusachtigen bloemen krans omringd scheen te zijn. Het huis had slechts twee verdiepingen de bovendste had een balkon van gepolijst porfiier. De vensters waren met kunstig gewerkte en aijk vergul de traliën voorzien. Aan de achterzijde was een groote tuin met lommerrijke lanen, en het geheel was door een muur omgeven. Op het balkon waarover een blauwzijden baldachijn gespannen was, stond een zacht rustbed en daarop lag een man, die zich ver lustigde in het aangename nietsdoen. Naast hem stond een gouden beker. Het was na middag. - Todos Demomos I die bedrieglijke schoften bromde hij terwijl hij den beker uitdronk het moest aguardiente de Italia wezen, en het is nauwelijks aguardiente de Castilla... Diabolo 'k verveel mij hier als een zeehond, neon, als alle zeehonden in alle ijszeeën der wereld te zamen. Hij stond open zag over het bekoorlijke lnngsehap heen. Na eenige oogenblikken zuchtte hij, zoo ongeveer als een beervoor een onbereikbaren honingkorf zuchten zou, en streek zich den baard. Ho Nog een beker aguardiente de Italia riep hij met luider stem binnenin de villa. Het is echter slechts aguardiente de Cactilla, bromde hij toornig en als tot zich zei ven. Eene jonge negerin sprong te voorschijn, haalde den beker en bracht dien aanstonds weder gevuld terug. Daar zij staan bleef en haren gebieder met een bovenmatig lang gespleten mond toelachtte, zeide Montenegro ERG ONGELUK TE LOPHEM Drie slachtoffers Drie kinderen Van Lefevre Basile, land bouwer, speelden buiten de wete der ouders, met een handgranaat welke zij gevonden had den in het bosch tegen de hofplaats. Al met eens hoorden de ouders eene ontploffing, zij snelden de woning uit en zagen drie kinde ren terrgronde liggen, die harrverscheurend'e kreten slaakten. Alle drie waren getroffen in bet aangezicht hat meisje 5 i/2 jaar, was erg gekwetst aan de wang en keel, de beide andere knechtje; 4 en 5 jaar waren ook in het aangezicht en in de oogen getroffen, waar van een zijn oog zal verliezen. De droefheid der ouders was groot. TE BRXJQGE Dank aan een prachtig weder dat plotse ling hersteld is na een dag van verschrikke lijke onweders heeft de beroemde H. Bloed processie na vijf jaav onderbreking haren traditionneele ommegang kunnen hernemen Gansch de stad is in feest; ha.re kronkelen de straten zoo schilderachtig met hare punt gevels, wemelen van een ontelbare menigte trein, trams en velos hebben tienduizenden Vreemdelingen medegebracht; de Halletoren op wiens top de reusachtige Meiboom is ge plant doet de stad dreunen met de zware bronzen stem zijner triomfklok. De bevlag ging is algemeen. Te 11 ure, na de pontificale hoogmis in de hoofdkerk gecelebreerd zet de stoet zich in bweging. Hij is geopend door een afdeenng lansiers; de soldaten van tiet voetvolk vor men de lüaag op gansch den doortocht. Overal is de menigte buitengewoon opeen gepakt.. De processie opgeluisterd door ver scheidene burgerlijke en krijgsmuzieken, be komt een zeer grooten bijval hare estlietieke inrichting is veer verzorgd ondanks al de moeilijkheden des tijds. op drogen toon Maak u weder onzichtbaar. Zamba Uwe zwarte gestalte past slecht in mijne rooskleurige droomen van den gouden tuin te Tumbez. Zijne oogen vielen op bet verwoeste Inka- paleismet zijne verwilderde tuinen. De Spaan sche kolonisten waren er met eene' onver klaarbare huivering voor vervuld, en wilden er nog binnengaan noch het herstellen. Zij lieten de plaats stil liggen, gelijk men met een oud kerkhof doet. En het was ook in zekeren zin het kerkhot van oude herinne ringen aan een uitgestorven groot geslacht van koningen. Lrng beschouwde Montenegro de belangrijke plaats. Op eens stond hij haas- lig op, hield de vlakke hand als een scherm boven zijne oogen op en staarde op een plek in den tuin. Na een poos schudde hij het hoofd en mompelde Reeds gisteren was het mij, als zag ik het kleedje van goudpaarlen der slavin van ïdali tusschen de boomen huppelen. Bah 'k zie waarschijnlijk mijn eigen droomen of zou die beker mij een poets spelen? 'k Wil toch eens van nabij zien Door ziju plotseling besluit aangedreven, ging hij de villa binnen, en spoedig daarna kwam hij de hoofddeur uit. Hij droeg noch helm, noch dantser, noch zwaard, maar eene witte muts met witte vederen en een gesp van smaragd, een korte broek van gele zijde met lange kousen van witte zijde, een korten, zwart fluweelen mantel, ee aan een sierlijken gordel een langen dolk, waarvan hel gevest van smaragden glinsterde. Op den schouder droeg hij een buKS, en een groote bloedhond Na liet voorbij trekken der zeer fraaie gods dienstige groepen, die als zooveel kleine stoe ten zijn ingericht door de zeve nstadsparo chlen, vormt het Bijbelsche deel vertegen woordigonde de voornaamste gebeurtenissen va n Christus leven. Eene gansche bij zonde melding van den groep: de zegevierende in tocht van Jezus te Jerusalem, op een ezelin gezeten te midden eener indrukwekkend ho sanagezang vergezeld van Thebuaanschen trompetten. Het derde gedeelte van den groep is sa inengesteld uit kloosterorden en geestelijkhe den der ster, de onschatbare relikwie van het H. Bloed vooraf gaande, dte langzaam voorbij gedragen wordt te middlen wierook wolken en de geknielde menigte. Volgen met mijter en staf Z. Exe. Mgr. Nicotra, Apos tolisch nuncius te Brussel en HH. DD. HH. Seg-ors en Crooy, bisschoppen van Gent. Door nik en Brugge, de Ed-ele confrérie van het H. Bloed de overhden geleid door de heeren gouverneur en burgemeester. Het is 1 uur als de stoet zich komt scharen op de Burgplaats, waar Mgr. Nicotra van if liet hoogaltaar den laatsten zege geeft ■net de onschatbar relikwie, onder het- spe len der muzieken, de uitvoeringen van litur .rische zongen de eerbewijzen der troepen, het gebrom der zegeklok en het zoete klin gelen van den beiaard. De ontzaggelijke m» nigte gaat langzaam uiteen, onder den i druk van deze onvergetelijke plechtigheid. Rechterlijke maatregelen. PARJJS 3 Mei. Drie Boetstraffelijke Rechtbanken hebben Maandag morgend een dertigtal personen, waaronder drie vrouwen veroordeeld, die op 1 Mei op de Magentalaan en op de Republiekplaats te Parijs deel ge nomen hadden aan de betoogingen en daar. bij aanslagen hadden gepleegd op policie- igenten. Straffen gaande van 8 dagen tot 13 maand gevang en boeten van 100 tot 200 fr. werden uitgesproken. Verscheidene veroordeelden kregen daarbij nog van 6 maand tot 2 jaar ontzegging van verblijf. PARIJS 3 Mei. De policie deed gisteren huiszoekingen bij verscheidene syndikalisten- leiders, wier aanhouding bevolen was. De erels hadden echter geraadzaam gevonden /.ich uit de voeten te maken. PARIJS 3 Mei. Le Populaire meldt lat het syndikaal raadslid Delagrange, van de lijn Parijs-Orléans, in zijne woning te Périgueux aangehouden werd. TOULOUSE 3 Mei. Zondag avond heb ben 500 arbeiders, te Decazpville, departe ment Aveyron, het stadhuis overrompeld en den sekretaris der syndikaten, M. Verdier, legen wie een aanhoudingsmandaat afge leverd was, bevrijd. Deze werd niet meer teruggevonden. MARSEILLE 3 Mei. In gevolge een aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen M. Totti, lid van het stakingskomiteit der spoor wegbedienden, werd deze op eene meeting aangehouden. Een bloedig gevecht ontstond laar de stakers hem uit de handen wilden ha len. Twee policieagenten en verscheidene stakers werden gekwetst. Een kom plot PARIJS 3 Mei. L'Iniransigeant meldt dat in den ministerraad van Maandag mor- jend maatregelen voorzien zijn, betrekkelijk de politieke zijde der huidige beweging. Het schijnt zeker, dat zoo het gouvernement bewijzen kan vinden dat er een komplot ge smeed was tegen de veiligheid van den staat, het niet zou aarzelen om onun'ddelijk al de leiders dezer beweging achter slot te zetten. PARIJS 4 Mei. L'Echo de Paris meldt dat er buiten de reeds vermelde aangehou denen, ook nog eene andere aanhouding gedaan werd. Deze schijnt een persoontje van belang te zijn, daar dezen naam enkel vandaag zal gekend zijn. Ande're bladen verzekeren dat de aanhou ding van den extremist Loriot ieder oogen blik verwacht wordt en dat deze reeds gedurig bewaakt wordt. met scherpe, moedige oogen begeleide hem. De vroegere avonturier had nu een zeer deftig aanzien. Met rassche schreden liep hij naar den tuin der Iuka's. Op de eens zoo zorgvuldig onderhouden bloemperken groeide overa hoog gras. Toen hij aan de laan gekomen was, die tol het paleis voerde, bleef hg staan, gaf het vernuftigde dier een wenk op den grond te letten en ging langzaam voort. Op eens meent bij in het zand den flauwen af druk van een kleinen voet te zien. Snel zag hij naar den hond, die voor hem liep. Ook deze hield den neus aan den grond en snuf- felde. Wat dunkt u, Becerillo 1 Is er iets los Het dier zag zijn meester met vernuftige oogen aan, kwispelde met ziju staart, snuffel de herhaaldelijk, knorde zacht en sprong vooruit. Dat meen ik ook, mijn viervoetige geheimraad, lachte Montenegro zachtjes in zijn baard, wij zullen over dit geval behoor lijk de stukken onderzoeken. Het was duidelijk, dat Becerillo een spoor gevonden had, en Montenegro moest snel gaan. Tot zijne verwondering liep echter de hond niet naar het paleis maar sloeg in de nabijheid daarvan eene zijlaan in, die onge veer honderd schreden verder in een park achtig bosch uitliep. Nog altijd volgde de hhnd een werkelijk of ingebeeld voetspoor door het vrij groote bosch. De reeds afgelegde weg bedroeg zeker wel een halfuur. Monte negro bemerkte, dat hij reeds de geheele breedte van het dal doorioopen had, en zich Eene valschmuntersfamilie Door de policie van Meel telen werd vee leden week een leurder van Borgeri\ont aan gehoudèn vow het uitge^n van valsclie nile keistukken. Hij beweerde deze ^ekeeeen le hebben van zijn broeder" eveneens te Borger, hout woonachtig. Twee agenten dear rechterlijke policie van Mechelen zijn naar Antwerpen gegaan en stiel den zich dadelijk in verbinding met de rechterlijke policie dezer stad. Samen ging men op zoek en de broeder van den leurder werd gevonden die ook do/Lelijk bekende; maar hij had de stukken gekregen van zo keren D. wonende Wyneghemstraat te Bor, gerhout. Men kwam juist ten huize van D. toen deze wilde uitgaan. Eeai huiszoeking werd gedaan en onder den plankenvloer werd een volledige inrichting gevonden tot het maken van valse he nikkelstukken. Zelfs erdennog 330 versch gegoten nikkelstukken doch on afgewerkt aangeslagen. Het zijn ruw gegoten stukken die bijna geen gelijkenis hebben met de echte. D. werd dadelijk aangehouden en kon dus niet anders meer doen dan volledige beken temssen afleggen. Hij deelde verder .mee dat hij deze maak te en dat de andere ze kreeg om uit te geven waarvoor hij 25% ontving. De aangehoudene D. is de vader van den anderen valschmunter die verleden week door de policie van BOrgerhouf. werd aange den en ter beschikking van liet gerecht op gesloten. Verregaande onbeschaamdheid Men zal zich herinneren, dat toen Koning Albert op 18 November 1918 zijne blijde intrede deed te Antwerpen, hij eerst aan de gemeenteoverheid had laten weten, dat zoo MM. Abrecht en Melis bij de ontvangst ten stadhuize zouden aanwezig zijn, hij niet zon komen. Zondag ging de Koning de Antwerpsche floraliën ofte bloemententoonstelling openen, en voorzekers zou hij er niet heen gegaan zijn, hadde hij kunnen vermoeden, dat de eerste dame welke hij er zou ontmoeten, eene Duitsche zou geweest zijn. Op het oogenblik dat de Koning de groote zaal der tentoonstelling binnentrad, stonden de damen van het Komiteit der floraliën, daar vergaderd om den Vorst te groeten. Eene dame, die daar volstrekt geen zaken had, wist zich op den eersten rang te plaatsen, en zoodanig te manoeuvreeien, dat zij zich yoor de voorzitster van het Komiteit deed door gaan r Zij drukte aan den Koning haar groot ge noegen uiten verzekerde hem, dat het den schoonsten dag van haar leven was.... Die dame was niemand anders dan Mev. Olto Menzel, weduwe van een volbloed Duitscher, zelf zoo Duilschgezind als haren oorsprong 'tis eene geborenElisa Golden- berg maar toelaal. Tijdens de Duitsche bezetting liet zg het aan iedereen zien, dat zij van Duitsche afkomst was, bij zooverre, dat geene enkele der leden van het komiteit er zou in toegestemd heb ben, daarvan deel te maken, indien zij er de Duitsche moesten ontmoeten. Dat het onbeschaamd optreden der vrouw groote verontwaardiging verwekte hoeft wel niet gezegd te worden. Ons dunkens zou het komiteit echter betere maatregelen moeten nemen hebben, om zulke betreurenswaardige feiten te voorkomen. EENE BRANDRAMP Zondag avond is brand ontstaan in een4 verwerij van breigoed te Trojes. Ondanks de spoedige hulp, nam de brand zulke groote uitbreiding, dat schier de ge heele inrichting in de vlammen opging. De schade wordt op een tiental miljoen franks berekend. Tien pompiers en burgers die bij de blosch- werken hielpen, werden door het ontploffen van bussen naphte'enz., erg gekwetst of ver brand. bijna aan den steil opstijgenden bergrug bevond. Na een kort eindwegs en hij stond met den hond voor eene grot, die zich ver in den berg scheen uit te strekken en waaruit hem het melancholische ruischen van een bron tegenklonk. Becerillo wilde zonder eenige ceremonie er aanstonds ingaan. Tus rtep Montenegro. De hond gehoor zaamde en keerde tot hem terug. Wij zullen echter de zaak wat nauw keuriger onderzoeken, wijl zij ons den hals zou kunnen kosten, en wij hebben er, helazs, maar een. Ook hebben wij plan hem Dog langer dan vandaag hem op de schouders te dragen. Eensklaps werd hij weder ernstig gestemd door langgerekte doffe toonen, die hem uit het binnenste van den berg tegenklonken. Zorgvuldig onderzocht hij den staat zijner buks, en daarna stak hg met zijn lont eene dikke waskaars aan. die hij uit zijnen mantel te voorschijn haalde. Nu voorwaarts. Becerillo riep hg dan hond zachtjes toe en volgde hem in de don kere grot. Een koude vochtige lucht omgaf hem. Na omtrent vijftig schreden kwam hij aan de bron, die met een frisschen en kristal- helderen straal ter dikte van een arm uit den otswand sprong en in een met porfier bek ken viel. Hoewel dit bekken klein en tot aau den rand met water gevuld was, liep het toch niet over, waaruit Montenegro opmaakte dat er eene afleiding moest zijn door onderaardsche buizen, wellicht naar den tuin heen. 'Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1