Banque Centrale de Ia Dendre APOTHEEK KS?""" AüOllMk MEOMD OE KEZEL De goud» en zilverhandel doodelijke val De slachtoffers der gas Eene aanhouding op de dakken Naslesp van 't l'Meifeesl ("«afban kei ijk Syndfkaat der Bedienden en Reizigers van België Priesterlijke benoemingen. Laaisie ES@H©hten per Telefoon STADSNIEUWS Na amlooze Vennootschap De Banque Centrale de la Dendre beschikt over de volgende beleggingswaarden Kasbons Etterbeek, 5 0/0 uitkeerbaar den 1 Oct. 1923. aan Fr. 497,50. Kasbons Cred it Maritime et Fluvial deBelgique 5 0/0 aan Fr.. 492,50. Obligatiên Société Belge de Credit Maritime 4,50 0/0 aan Fr. 475. Obligatiên Société Générale de Belgique, 4,50 0/0 aan pari Obligatiên Charbonnages de Beeringen, 5 0/0 aan Fr. 480. Obligatiên Anciens Etablissements Bartsoen et Buysse, 5,25 0/0 aan Fr. 990. Obligatiên Ateliers de Construction delaMeuse 5 0/0 aan Fr. 485. Obligatiên Compagnie Auxiliairé d'Electricité de Nantes, 5 0/0 aan Fr. 475. De hoepons dezer titels zijn betaalbaar vrij van lasten. Al deze titels worden verkocht zonder eenige korting. Alle beursorders. Uitbetaling der vreemde koepons aan de hoogste koersen. Eene lijst, de prijzen aanduidend, waaraan deze koepons betaald worden, is altijd in de lokalen der Bank aangeplakt. 4385 Belangrijk Bericht 4. Boterstraat, 4, AALST Opening van een groot Meubelmagazijn korte Zoutstraat, 56, Aalst, Zooüis men weet wordt er tegenwoordig op groote schaal handel gedreven in goud en zilvergeld, dal meestal dc wijk neemt naar Holland. Dat die bandelaars zoo mede. helpen om het duur leven niel alleen in hel land ic houden, doch langs om duurder te maken, kan-hen bitter weinig maken. Deze dagen nochtans werden eenige goede vangsten gedaan. Maandag namiddag werd door de Ant- werpsche policie opgemerkt, dat vier man oen per auto bij eenen wisselagent in 't mid den der stad aanlandden en ceuc zware kas afhaalden. Daar deze wisselagent veel re- fclaam maakt met spekulatieop vreemd geld vermoedden ze dal dit wel iets kon zijn dat niet in den haak was. De policieofficier Morel der eerste wijk. met enkele agenten, vielen in huis en vonden de kas. Zij bevatte niet min dan 30,715 frs. silver-stukken van 5 frs. Dit geld werd aan geslagen en de wisselagent werd verzocht de politieagent naar het bureel te volgen. De uitleggingen waren niet duidelijk. Het moest nog geregeld worden, zegde hij. De mannen .die deze zilveren munt hadden ge bracht kende hij niel, alleen wist hij dat het afkomstig was van Moescroeo, van de Fran- icbe-Belgische grens dus. Tol daar het eerste onderzoek. Het parket tal zich verder met de zaak bezighouden. Vrijdag werd op de postboot Oostende- Dover een Gentenaar geknipt, toen hij met 20.000 fr. zilvergeld naar Engeland wilde. Naar het schijnt deed deze kerel verschei dene malen per'week de reis. Hij werd met de eerstvolgende boot naar Oostende terug febracht en is van daar gevankelijk naar rugge overgevoerd en opgesloten. Tijdens zijne /Ondervraging verklikte bij een Bruggeling, zekeren V... en deze werd Maandag ook op eene postboot aangehouden toen hij mol eeue partij gouden cn zilveren geld naar Engeland zou vertrekken. In hei bezit van N..., vond men een boekje de namen bevattende van verscheidene kerels die gewoonlijk gouden en zilveren geld op kochten en aan N... leverden. Het geldt hier dus eene wel ingerichte bende 't Is te hopen dal al de leden weldra in 't droge zullen zitten. Moorddadige ontploffing Twee soldaten van het 10öe regiment zwa re artillerie, Roger Dubreys en Paul Chaudet waren bij middel van handgranaten in de Vesle aan 'i vissehen. Een der ontploffende bandgranaten veroorzaakte de ontploffing van eene menigte zware obussen, door de Duitsebers bij hun aftocht in 1918 in de rivier achtergelaten. De ontploffing werd zes mijlen ver gehoord. Een reusachtige li achter werd in de rivier veroorzaakt. Op den oever vond men de twee vrceselijk verminkte lijken der soldaten. Do hoofden konden echter biet terug gevon den worden* In eene naburige weide, waar 400 stuks Duitse!» hoornvee graasden, werden 14 dieren gedood en een aantal anderen gekwetst. Een telegraaflijn, in de buurt der plaats der ramp werd doorgesneden. Eene bewogen aanhouding Verleden nacht werd op de slaapkamer van M. J. Galis, woonachtig Lange Beelde- kensstraat, tc Antwerpen, een inbreker op becterdaad betrapt. De schelm ging op «Ie vlucht, op de hielen gevolgd van een politie agent. De agent die vreesde hem te zien ont snappen, lostoeen drietal revolverschoten in de richting van den vluchteling zonder hem te treffen, doch ook zonder hem te beïnvloe den, want de kerel klauterde over eenen af sluitingsmuur der achterbuizen 12, Lange Zavelstraat en kwam toen op dc koer terecht van het huis nr 20. Burgerwelzijn, waar men hem eindelijk te snappen had. De inbreker Jules P. 29 jaar oud, wonende Violetstraat, werd ter beschikking van den procureur des Ronmgs opgesloten. Twee medeplichtigen, die aan den overkant dei straat de wacht hielden, zijn langs het De Coninckplein kunnen ontsnappen. In de cimenlfabriek van Visë is de 26jarige werkman Joseph Guillaume, van eene zes meters hooge stelling gevallen. Het slachtoffer werd bewusteloos opgeno men en naar het gasthuis gevoerd, waar men vaststelde dat de jongeling den schedel ge broken had. De ongelukkige is een paar uren later be zweken. Maandag morgend werd ceu löjarige Pool, Abraham Posnazhi genaamd, in eene kamer ran een hotel der Planlenstraat, le 81. Joost ien Noode, verstikt gevonden. Een bijgeroepen geneesheer kon hem tot bet leven terugbrengen. Het slachtoffer moest evenwel in bcdenkelijken toestand naar het gasthuis gevoerv worden. pe jongeling bad des avonds bg zijne t huiskomst den gasbek slecht gesloten. Een genaamde JanF..., van St. Jans-Mo- lenbcek, was door de Boetstraffelijke Recht bank van Brussel veroordeeld geworden tot 20 maand gevang voor diefte. De kerel had de wijk genomen naar Bergen, waar bij zich verborgejP-bjeJd. De recmerfijke policie was er ecmer zijn adres te weet gekomen en trok er heen om hom aan te houden. Pas had F... de agenten gezien of hij vluchtte naar boven en klom op bet dak, achtervolgd door een.der agenten. Ziende dat hij ging gevat worden trok y... een revolver en bedreigde den agent. Dexe liet zich daardoor niet afschrikken en greep F... vast. Eene gevaarlijke wor^e',n£ ontstond en ieder oogenblik vreesden tal rijke ooggetuigen, dat beide mannen gipgo in de diepte storten. 't Was slechts toen twee andere agenten ook op het dak klommen om hunnen kollega bij te slaan, dal F... kon aangehoudenen naar beneden gebracht worden. MADRID, 3 Mei. Officieel wordt uit Vslenza gemeld, dal Maandag- morgend de algemeene werkstaking is uitgeroepen om de invrijheidstelling te bekomen der arbei ders Zaterdag bij een opstootje aangehouden. Eene bende van drie honderd stakers drong in de hallen en vernielde er de uit stallingen. De gendarmen snelden toe, doch werden op vuurschoten onthaald. Zij schoten terug. Twee stakers werden gedood en ver scheidene anderen gekwetst. Vier aanhoudin gen werden gedaan. Alles is thans weer rustig. De Economische toestand tin het Buitenland Oe Europeesche vervoeres isis. Volgens een Engelsch statistiek bevindden er zich thans in herstelling in Engeland 6 per cent wagons 21 p.c. locomotieven; in Ita lië 18 p.c. wagons, 27 pc., locomotieven; in Frankrijk 15 p.c. wagons 22 p.c. locomotieven In Hongariz 24 p.c. wagons, 73p.e. locomo tieven; in Biulgarië 44 p.c. wagons, 63po. locomotieven; in Zuid Rusland 25 p.c. wagon en 49 p.c. locomotieven. Samen met de vernietigde scheepsruimte is dit gebrek aan apoorwegmiateriaal eenen grooten factor in de levensduurte. Oe levensduurte in Bulgarië. De vorgie maand zijn in vergelijking met Maart van ltet vorig jaar de levensmiddelen zeer in prijs gestegen. De boter verhoogde sedertdien met 15 p.c de kaas JOOp.o,; de aardappelen ?5p.c. het zout 103 p.c. de' suiker 15 p.c. Duitsche uitwijking naar Zuid Amerika. Naai* Zuid Amerika wijken vele Duitschers uit. Uit Chili wordt gemeld dat deze week op twee maanden tijds aldaar drie schiepen met inwijkelingen uit Midden Europa ver wacht worden. Zij zullen 5000 Duitschers en Oostmeij kers veivoeren die zich als kolonisten in Zuid Chili zullen vestigen. Argentinie's economische opbloei. Door de tariefverhoogingen hebben de Ar gentijnsche spoorwegen hun inkomen fel zien toenemen. Gedurende één jaar heeft dit hun 440 p.c. meer opgebracht dan vroe ger. Deze statistiek geldt de spoorwegen in Britisch gebied. Ook de Staatsspoorwegen ontwikkelen zich in denzelfden gunstigen zin. In Jandari van 't vorig jaar bedroegen de inkomsten 154,636 posos in dezelfde maand van dit jaar 1050226 pesos. De handelssirijd om China. De Fransche pers klaagt er over dat de Framschem en Belgen in China verdrongen worden. De Engelsohen en Jap'aneezén vero veren de markten en de Amerikanen en Ita lianen verschijnen ook tér plaatse- Wat Japan betreft bet zag zijn uitvoer naar China met meer dan miljoen yen den Chi neeschen invoer in zijn land overtreffen Uruguay's buitenlamlsche handel. Nog nooit bereikte Uruguay een zulk iioog uitvoeren fer a.ls be' laatste jaar. Van 60 mil lioen dollars in 1915 steeg ds°:i uitvoer thans tot meer dan 137 millioen doliars. De uitvoer vermeerderde met 30 p c. De uitvoeiartikelen liestaan hoofdzakelijk in de wol, vleesch huiden en landbouwvoortbreng selem. De haven van Hamburg. 13e st ilstaan! in de scheepsvaaitbeweging te Hamburg is door de opheffing (ter blo':kade ten einde geraakt. De vroegere cijfers werden echter nop niet bereikt. Vele scheepvaartlinies hernamen 't verkeer doch de uitlevering der Duit-sche schepen heeft ten gevolge (lat. de vreemde er hoofdzakelijk verkeeren Ook de hooge loonen hebben invloed intgeofend. Deze ste gen van 5.40 mark tot 37.20 per acht. urendag RECHTBANKEN Boetstraffelijke Rechtbank vs<n Denderm. AANKLAGHT AAN DEN VIJAND. Van Opdenb...Stanislas, leurder, te Aalst, staat terecht om den heer De Schepper Albert, uit wiens dienst hij ontslagen was bij de Duitschers verklikt te hebben. Hij wordt ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en 300 fr. boet. MISBRUIK VAN VERTROUWEN De landbouwster De Woll-Van Steen, van Mespelaere had in haren dienst zekeren Vere kens Desideer, afkomstig van Antwerpen. Op zekeren dag belastte de bazin haren knecht eene» postbon naar de statie van Audegem te gaan ontvangen. Verekens vertrok met het mandaat en het rijwiel van De Wolf. doch van dien oogenblik af zng men hem niet meer terug. De kerel wordt bij verstek verwezen tot zeven maanden gevang met onmiddelijke aanhouding*. Mon verzoekt on6 het overlijden te melden van M. VICTOR VAN BELLE geboren te Laken den 21 Januari 1895, overleden in het gesticht der Broeders van Maria, te Aalst, den 2 Mei 1920, voorzien van de HH.Sacramen ten der stervenden. De plechtige lijkdienst, gevolgd door <39 be grafenis, zal plaats hebben Woensdag j5 Mei, om 9 ure, in de Kapel der Broeders van Maria. WISSELKOERS isterdam (gulden) 5.651/2 6,75 1/2 nden (pond sterling) 66.15 0/0 60.46 6/0 P-trijs 93.00 3/4 94.00 1/2 Kenlen (rnaik) 26.00 3/8 28.00 3/8 Dollar 15.650/0 16.75 0/0 Madrid 263 0/0 267 0/0 Genève 2741/2 278 1/2 68 0/0 72 0/0 Stockholm 330 0/0 334 1/2 Christian» 3010/0 306 0/0 Copenhagen 2610/0 267 0/0 MEDEDEELING AFQfELlNG AALST De leden welke verlangen, de lessen van boekhouding te volgen, worden vriendelijk verzocht in den loop dezer week hun naam en adres te willen sturen aan den heer Robert Van der Vorst, Secretaris, St. Martensplaats. 2, of te wel ten lokale Landbouwershuis» Keizerlijkke Plaats, Het Besiuur. 4582 De Eerw. Heer Chi Rosen, onderpastoor te Evergem, is tot onderpastoor benoemd tc Eecloo. SINTJOZEFSCOLLEGB. Meimaand, Woensdag s Morgens te 7 u. Communie- mis met zang. 's Avonds te 8 u. plechtig lof. Zondag te 5 ure, rozenhoedje, plechtig lof en sermoen door den E. P. Antonis. WERKRECKTERSRADEN Herziening der Kiezerslijsten 't College van Burgemeester en Schepenen maakt bekend dat de bepaald vastgestelde lijsten voor de kiezingen der Werkreclitera- raden zijn neergelegd in het Gemeenlesecre- lariaat en in de bureelen van den Arrondis- sements Commissaris. Bij rekwest af te geven,"of, bij verklaring te doen bij den heer Arrondissemis (Commis saris mag er beroep ingeslagen worden vóór 5 Juni 1920, fegen beslissingen van ons College genomen op vroeger ingediend be zwaar. Aalst, den 2 Mei 1920. De Burgemeester en Sehepeneo, De Secretaris, F. De Heit. Oscar Reyntens. Christen Ouderwijzersverbond van Aalst en Omstreken Zaterdag 8 dezer, ten 4 uren slipt, ten lokale Paviljoen, Groote Markt, t. s., be langrijke algemeene vergadering. Dagorde: 1) Hoogst belangrgke mededeelingen over onze werking en stoffelijken toestand, 2) Bespreken der oonferentielessen. 3) Ons congres. Katholiek Vlaamse!) Verbond der slad Aalst Op Zaterdag 8 Mei, belegt hel K. V. V. eene algemeene vergadering in hel lokaal van den Katholieken Burgerskring. Korte Zout- slraat, om 7 1/2 ure 's avonds. Werden dringend uitgenood)#*, alle Katholieke Vla mingen die hunne eisehen opgelost willen zien binnen de grenzen van het Vlaamsch- minimumprogramma. Het woord moet ge vraagd wurden. DAGOK DE 1. Vervlaamsching der Gentsche Hooge school en van de Besturen, door M. Petrus Van Schuylenberg, Volksvertegenwoordiger. 2. Bespreking nopens deze twee punten en wegsturen bon moties. 3. Herkiezing van het Besiuur. Katholieke minimalisten, we rekenen op U. De Voorzitter Dr. J. SCHELFHOUT. N. B. Er worden geen persoonlijke uitnoodigingen gestuurd. GEKNIPT. Sinds geruimen tijd werd langs dc kanten van A a 1st-Schaarbeek wasch- goed gestolen, zoo onder meer bij de Wed. Claes, bij Philemon De Boeck, enz. enz. De dief ontzag hel zich niet openingen in hagen te snijden om den buit te gaan bemachtigen. De gendarmen deden een onderzoek en zijn er thans in gelukt den dief te snappen, 't Is een 15 jarig kereltje uit de Sinte Appolonia- straat, zekeren Petrus W..., die reeds vroe ger wegens dief ten bij den kinderrechter geroepen werd en er dan niet eene strenge berisping van af kwam. 't Zal hem ditmaal zoo goed nietafloopen." Ook de verheelster, die van den jeugdigen schelm het eestolene kocht, was nu spoedig gekend. Het is eene vrouw van den Gent sehen steenweg. Bij éene huiszoeking ten harent werd nog gestolen goed teruggevon den. Be Ranque Centrale de la Oendre houdt nog ter beschikkiDg barer kliönte» een zeker getal obligatiên der Bel gische Bionenlandsclie Premieleening 6 t. h. aan den prijs van uitgifte. 4412 ONDERWIJZEND PERSONEEL. De cursus in zielkunde wordt voortgezet Woens dag, den 6* dezer, ten 5 1/2 ure, gewooD lokaal. EENE KLOEKE KAR. Zondag mor gend hotste de auto van M. Van der Nolten, van Berchem, op de Keizerlijke Plaats op het gespan van een poeldenier van Meire. In tegenstelling met de gewoonte, is de kar er ongehavend uitgekomen, doch de auto was erg beschadigd. 1 VERGADERING DER RECHTERZIJDE. De rechterzijde van Kamer en Senaat Dinsdag morgend vergaderd, hebben volgende dagorde, aangenomen door M, Delacroix, gestemd De rechterzijde van Kamer en Senaat, hun programma behoudende overwegende dat' de katholieke partij in 'talgemeen belang hare medewerking wil verleenen aan het bestuur; het heropbouwen des lands overtuigd dat de leden van het gouvernement er zullen op 'waken dat de offers door de party gebracht zich zullen beperken tot de noodwendigheden dezer taak, zonder ooit de hoogere belangen des lands of de grondslagen van den maat- schappelijken vrede, der orde en van den openbaren voorspoed le schaden behouden bun vertrouwen aan de katholieke ministers en drukken terzelvertijd den wensch uit, meer eendracht te zien tusschen de vcrschillige katholieke groepen en de katholieke leden van het gouvernement. DE TOESTAND IN FRANKRIJK. PARIJS, 4 Mei. De toesund in de stetiën verbetert voortdurend, daar er zich vele vrijwilligers aanbieden en het aantal stakers gedu rig afneemt. Le Journal meldt dat te Clermont-Ferrand eene erge beismgf beeft plaats eehad tusschen stakende caoulchoucbewerkers en niet stakers. Deze laaisten werden door de stakers aangevallen bij middel van steenen en matrakken. De troepen kwamen tneechen en konden de stakers uiteendrijven. Er zijn een vijftigtal gekwetsten. IN DUITSCHLAND. AKEN, 4 Mei. Een regiment Reicbswehr troepen en 500 man der Sicherheilwehr zijn te Dusseldorf aangekomen, zoogezegd om er de rust te herstel len, alhoewel alles kalm was. De arbeiders hebben gedreigd de algemeene staking tc zotten uilroepen, indien de troepen Woensdag middag Dusseldorf Biet verlaten hebben. DRAMA DER ZINNELOOSHEID TE BOUSSU. Dinsdag morgend heeft eene vrouw van Boussu, 24 jaar oud, terwijl haar man op zgn werk was, in eene vlaag van heete koorts haar 4 jarig dochtertje met een scheersmes de keel afgesneden en zich daarna ook eene erge snede in den bals toegebracht. Het kindje was dood toen men het vond. De toestand der moedei' is hopeloos. DUIVHIVIVIEU-WS DUIVENMAATSCpA^PIJ EENDRACHT Lokaal Leopold BoiD, Kerkstraat, 1, Aalst Op aanvraag der leden op Zondag 9 Mei No.yon in plaats van Pont-St-Maxence. 4585 Inbrengst Vrijdagavond van 8 tot 11 ure. OPENBARE VERKOOPING van BOUWMATERIALEN voortskomende van afbraak TE AALSTHOUTMARKT. Deurwaarder MAHIEU te Aalst, zal op Donderdag 6 Mei 19^0, om 9 ure voormiddag namens wie 't behoort, te Aalst, Houtmarkt, toud magazijn De Bteuw), overgaan tot de openbare verkooping van allerhande Bouwma terialen verdors eon goede lichte camion voor kleine sQverhsid, enz. Op gewone voorwaarden en mot gereed goM, 4544 TE AALST Assche, Beveren (Waes), Boom, Dandarmendo, Gooraordsbergon Hamme, Herzale, Lokeren, Ninore, Puers, St. Nlklaat. VERLOREN. Een klein grijze porte feuille met pression, inhoudende 80 fr. met sleuteltje, gaande van de Lauge Zoutstraat naar de Graanmarkt. Terug te brengen, tegen belooning, Sl Camielstraut, 19. KOEIEN EN VAARZEN aangekomen, gekalfd en ongekalfd, goede en gezoDde soort, in alle prijzen, iedereen kan koopen, bij R.DeMeyst, Varkensmarkt, 23, t.s. 4582 MOLLANDSCHE KOEIEN EN VAARZEN nieuwen transport echte melkkoeien en beste veerzen komen aan op Donderdag 6 Mei, volle en versciie gekalfde bij Alois Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. 4584 Van af Maandag 3 Mei zullen wij onze volle melk rerkoopen aan 0,75 fr. de liler- ffesch. De gemengde melk met een vetgehalte van 10 graden aan 0,55 fr. de liter. Aller beste Crêmeboter aan 14 fr. de kilo eigen fabrikaat. Ook alle dagen versche botermelk aan 0,20 fr. de liter. Daar onze melk zuiver en vrij van alle ziektekiemen is, raden wij de bevolking aan ich tot onze verkoopers te wenden. Men gerieft ook ten huize van 7 tot 11 uur mor gens en van 2 tot 4 uur namiddag. 4681 Hielkerij "Flandria,, Bergeroeerschenatraat, 20, Aalst. WORDT GEVRAAGD. Eene boerenmeid kosten inwoon, zeer goed loon, bij Valery Van Nuffel, St Jobkapel, Aalet. MEN VRAAGT eene goede strijkster. Schrijven ten bureele dezer onder de letters J. V. N. 4580 GEVRAAGD goede Snijder in schoenen. 3 r. de Ia Saoresti, Brussel, nabij de Vlaam- ache Poort. 22050 GOEDE MEID WORDT GEVRAAGD teeen hoog loon (50 tot 60 fr. per maand volgens bekwaamheid). Zioh te wenden, 162, Pendermond8C.hen eteenweg, AaUt. 4580 ÖP HET BUREBL BKR REGISTRATIE te Aalst, Kerkeiraat, 41, worden bedienden gevraagd. De voorkeur wordt gegeven aan diegene welke zonden wiHeo ontvanger werden. 4675 OCCASIE, HAASTIG IE KOOP: twee deuren, eene dubbele en eene enkele pomp, een venstor met glazen, gegalvaniseerde schouwpijp, 0,25m. dikte 3m. lengte, Lange Zoutstraat, 38, Aalst. 4579 tusschen de Vleesclimarkt en Botermarkt). Nauwkeurige uitvoering aan billijke prij^ zen van de voorschriften dor heereu Dokters. Allo iniandsche en uitlandsche specialitei ten. Breukbanden, verbandsloffen, essencen. Specialiteiten voor vee en pluimgedierte. EENIG DEPOT VAN Kephalgine van Medard De Kezel. On feilbaar legen migraine, hoofdpijn, tandpijn, zenuwpijn. Maag en Galpillen van Medard De Kezel zuiveren bet bloed, verdrijven galen elijmeo, verwekken den eetlust, enz. 1894 Hoestpillen van Medard De Kezel, tegea grippe, influenza, hoest, valling, verkoudheid. Bloedpillen van Medard Da Keiel, tegen bloedarmoede.bleekzucht, algemeens zwakte DOOR Prosper DE SAEDELEER Slaapkamers, Eetplaateen en alles wit den stiel betreft in alle stijlen en soorten va» hout. Matige prijzen. 44231 Apotheker AALST, Miesmtraat, 7 Nabij de Qroote Markt Uitvoering vaa alle voorschriften der Heeren Dokteore. Te verkrijgen alle inlaudsche en uiï- landsohe specialiteiten, TROUWE BEWENING

De Volksstem | 1920 | | pagina 2