Zaak Jamar, Lnys.Lougneville Mablman en Sglfnprd Ministerie van Spoorwegen Een stac'dtsffsr tier stikgassen. Eens houding, dis navolging verdient Belangrijke diefstal te Brasssl Doodelljk tramongsluk tc Oostende- Een gevaarlijke ksrel. Be latera parlementaire Esaferenele Smokkelhandel In zilveren mant DE'KAf^ER RECHTBANKEN beeft Idas persontf? bedrogen te Aalst, te Brugge enz. Tijdens zijn verblijf in de hotels, zendt de zoogezegde Golinet, aau zjoh zeiven telegrammen op naam ya* ^pperoflieieren van bet leger, schrijft zich brieven getcekend Generaal Mahien, kommandant Noël, enz. zulks om vertrouwen in te boezemen. Het signalement van den kerel is Ongeveer 30 jaar oud, lengte 1 m. 75 donkerbruin haar, bruine, korte knevel, langwerpig aangezicht, gezonde gelaatskleur. De kerel draagt een langen mantel in bleek wolachtig laken en daaronder een fijn officierspak fijne gele schoenen. Op den linkerarm heeft hij een donkerrooden band en 8 frontstrepen, op den rechterarm, drie strepen van oorlogswonden. De muts draagt het cijfer 14, in goud gebor duurd. Op de kraag der vest draagt hij de sterren van kapitein zonder andere teekens. 6o;ns berust de kerel op een stok, alsof hij aan het been gekwetst zou zijn. Er is in het Belgisch le*er geen kapitein-bevelhebber ge hecht aan den staf, welke zich Golinet noemt, Signalement der dame klein van gestal - te, zwarte haren, draagt gewoonlijk een blauw kleed en een mantel blauw en rood gestreept (écosais), een rooden hoed met wit lint, draagt in de hand eene zwarte sacocho (portefeuille) met naamletters. De zoogezegde Golinet, doet deze vrouw doorgaan als zekere Bertha Soignet, van Malmédy. Ook daar be slaat geen persoon van dien naam. Dc andere dame welke soms Colinet ver gezeld, is reeds van zekere ouderdom, met grijze haren, in 't zwart gekleed en een rouwhoed dragende. Deze personen schijnen zich ook metden handel in gouden geld bezig te houden, want te Aalst heeft de zoogenaamde Colinet aan een getuige e ne gansche greep goudstukken geloond. Schrikkelijk ongeluk te Lokeren Een I3jarige knaad doodgeschoten Woensdag morgend had op de wijk Nieuw- poort, te Lokeren, een «rouwfeest plaats. Te dier gelegenheid werden revolverscho ten gelost; op zeker oo.-onbUk trof een kogel de 13jarigc knaap David in volle borst en werd op den slag gedood. De onvrijwillige dader is zekere Achiel Buysse. Het lijk van den knaap werd naar het godshuis overgebracht. Het parket van Dendermonde is verwittigd sn wordt ter plaats verwacht. Voor de spoorwegwerklieden. Onder dezen titel hebben wij onlangs de drie soorten candidaten medegedeeld van wie, krachtens een minislerieele beslissing geen leel'iijdsvoorwaarden meer worden geeischt om aangenomen te worden voor bedieningen van werkman bij het Beheer van Spoor wegen of >oor bedieningen in hel kader der ambtenaars en beambten, bij wedstrijd tc begeven. Daar er voor zekere gevallen twijfel ont slaan is, verzocht hel'Beheer van Spoorwegen ons mede te deelpn dat alleen voor die candi daten geen leefiijdsvoorwaarden worden ge steld, die werkelijk aan den veldtocht 1914- 1918, hebben deel genomen, wil zeggen verminkten, invalieden, strijders en gemo- biliseerdcn, met uitsluiting van gelijkge stelde soorten. Woensdag morgend, rond 1 ure, vond men op den Antwerpschen steenweg, te Laken, een man stuiptrekkend en ten prooi aan hevige pijnen, op 'iet voetpad liggen. De man, zekeren Georges N.., 40 jaar oud, een oud strijder, had eene krisis gekregen, voortkomende van eene vergiftiging veroor zaakt door de stikgassen aan het front. Men bracht hem in der baast naar een naburig poücickoinmissariaat, alwaar een geneesheer bem de noodige zorgen toediende. Daarna werd hij naar het gasthuis over gebracht. Eene laffe daad. Dc 43jurige slachter Pieter P.., die sinds verscheidene maanden zijne vrouw en kin deren verlaten bad, kwam gisteren avond in hunne woning, Antwerpse li en steenweg, te Brussel, om er eene stalen staaf te halen, waarop hij zijne messen zette. Zijn 22jarige zoon ontmoetende, bracht de brutale vader hem mei de slaaf een ge weldigen slag in het aangezicht toe, zoodat de jongeling bewusteloos ten gronde stortte. Hij was deu neus gebroken en de bovenlip gespleten. De laffe kerel werd aangehouden eu opge goten. Reeds twee maanden geleden poogde Pieter P.. zijn zoon bij middel van revolverschoten ie dooden, doch drn had men hem nog tijdig kunnen ontwapenen. De Peruaansche gezant te Washington, jenor Don Frederico Pezet, gaf dezer dagen een bewijs van zedelijken moed en geloofs overtuiging, dat wel vermelding verdient. Een der Engelsche Katholieke tijdschriften vermeldt het volgende De gezant was tegenwoordig bij een lezing, door den president van de International Hu manity League gehouden. Tijdens de lezing richtte de spreker eene reeks scherpe verwij len tot den Paus, omdat deze niet had mede willen werken aan de bekende beweging tot eenheid onder de kerkgenootschappen. Dadelijk stond de gezant toen op en bracht een krachtig protest uit legen de aanvallen op den Paus. Verschillende personen steun den den gezant bij zijn protest en zoo krach tig werd op laatst het verzet tegen de on waardige uitlatingen van den spreker, dat de -vergadering geschorst moest worden. AUTOMOBIELONGELUK TE L^KEREN. Twee erg gekwetsten. Woensdag morgend kwam op de wijk NienwüOOll te Lokeren, een aan" gereden, toebeu^^de een inwoner van Waasmunster, geleid doofden chauffeur M. Vandeputte van Gent en waarin nog een an der persoon was gezeten. De auto kwam met geweld op een boom terecht, de twee inzittenden werden uit hel voertuig geslingerd. De chauffeur werd den schouder gebroken en de andere reiziger erg gekwetst. Beide slachtoffers werden door toegesnelde personen in eene nabuFige wo ning gebracht, waar zij geneeskundige zor gen ontvingen. De auto was ganscli ontredderd. Een wisselagent der Kogelstraat, te Brus sel, M. R..., heeft bij de policie der 3" wijk eene aanklacht ingediend, betrekkelijk eene geheimzinnige diefte waarvan hij slachtoffer werd. M. R..., had in zijnen lessenaar een pak, bevattende 48 obligation, ieder van meer dan 2000 frs. waarde neergelegd. Woensdag morrend, stelde hij vast dat de obligation verdwenen waren. Al de bedienden werden ondervraagd, doch geen enkele wist van iets. Het onderzoek wordt ieverig voortgezetde nummers der verdwenen beurswaarden zijn in alle richtin gen medegedeeld geworden. De sdituremaerkda^. Uit Washington wordt gemeld dal in do laatste buitengewone zitting van het Parle ment de regeerin- bevestigd heeft dat zij het praktischaisonuitvoerbaar beschouwd, overal den 8-urenwerkag in te voeren. De regeering zal tevens wijzigingen indie nen voor een uitleg op breederen grondslag van het besluit van de arbeidsconferentie van Washington. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Woensdag morgend had te Oostende, rechtover de statie een doodelijk tramongeluk plaats, wederom toe te schrijven aan de on voorzichtigheid van het slachtoffer. De stoomtram voor Nieuwpoort was reeds in beweging, toen een werkman de onvoor zichtigheid beging er te willen opspringen. Hij berekende zoo slecht zijn sprong dat hij tusschen twee rijtuigen terecht kwam en on der de wielen geraakte. Op het geroep der ooggetuigen stopte de tram, doch het slacht offer was reeds een tiental nieters ver mede- gesleept. Men vond nog slechts een vreeseüjk vermorzeld lijk. Het slachtoffer, August Mahieu, wonende te Moere, was gehuwd en vader van drie kinderen. -yyy Gisteren avond kwamen twee werklieden lanys de Edward Wachensstrrat, te Luik huiswaarts, toen zij aangevallen werden door een mijnwerker van Herstal, zekeren Georges Marès. Deze, een ware herkuul, wierp hen ten gronde en overlaadde hen met slagen. Toen beiden bew usteloos bleven liggen zette den brutale kerel zijnen weg voort. Op deQuai de Ia Ribuée, viel hij een wiel rijder aan, wierp hem van zijn rijwiel en nam h'-m dan op, dreigende hem in de Maas te werpen; Op het hulpgeroep van hel slachtoffer kwamen verscheidene policieagcmten löege- loopen. Marès liet nu zijn slachtoffer los en viel de agenten aan na een verwoeden strijd kon hij evenwel overmeesterd worden en sterk gekneveld werd hij naar het policie- bureel en van daar naar het gevang gevoerd. De vrede «wet Hongarie De overhandiging van het antwoord van den Oppersten Raad op de Hongaarsehe te genvoorstellen werd heden door Kolonel Hen ry zonder plecht aan de Hongaarsehe afvaar diging gedaan. M. Millerand drukt cr de hoop in uit dat Hongarie den vrede zal bevorderen. Zijn schuld aan don oorlog kan echter niet uit het oog verloren worden. Van een volksstemming is geen spraak. De grenzen worden niet verder veranderd. De bepalingen zullen niet meer gewijzigd worden. v Eene dievenbende geknipt De gendarmerie van Vilvoorde heeft aldaar Woensdag zeven kerels aangehouden, die in de laai sterftijden, bij raiddel van braak en beklimming in verscheidene fabrieken en werkplaatsen gedrongen waren en er lederen riemen en lood gestolen hadden. De dievenbende is ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Dinsdag is de internationale parlementaire Konferencie te Parijs vergaderd in de zitting zaal van den Senaat. De president der Repu bliek, M. Desehanel, heeft de afgevaardigden der verschillende landen het welkom toege stuurd. M. de baron Descamps, Belgisch Staatsminister M. Lewis-Haslam, voorzitter van hel Iiandelskomileit van net Brilsch Par lement en M. Chaumet, voorzitter van het parlementair Franscb handelskomiteil hebben {geantwoord. M. Chaumet sprak de openingsrede uil. Hij zegde dat het noodzakelijk is de ekonomische verstandhouding ouder de Bondgenpoten te bewaren. De Konferencie is open voor de gewezen vijanden, wanneer zij zich schikken volgens de verplichtingen van het Versailles- Traktaat, en verzaken aan hunne oneerlijke bedrijven van hamlelsmilitarism. M. Isaac kondigde de aansluiting aan van Frankrijk tot het Internationaal HaadeJsge- sticht, waarvan. ae zetel te Brussel gevestigcf is, en de eerste zitting werd gesloieir baren Descamps gemeld had, dat men de kwestie van den wisselkoers Woensdag, in algeineenn YCTgadering zou besprokon hebben. 4 De gauwciievo», Eed handelaar van Dampremy, M. J. S. Quinét, had Woensdag morgend te Berchem St. Agatha den tram voor Brussel genomen. Aan den Zwarten Vijver wrong een jongeling sehijnende ongeveer 25 jaar oud, eene klak en eene overjas op den arm dragende en die naast M. Quinét op het platform gestaan had, zich mei geweld tusschen de andere reizigers door, sprong van (Jen tram en nam de vlucht. Bijna ophetzelfde oosenblik stelde M. Quinét vast, dat zyne brieventesch, eene som van 2.350 fr. bevattende verdwenen was. De gauwdief kon niet meer ingehaald wor den. -VW ERGE HOEFSLAG Een löjarige knaap, Hippoliet V..., reed Woensdag morgend per rijwiel langs de Lambermontlaan, te Brussel, toen een paard, dat schuchtig geworden was en door zijn be rijder niet kon bedwongen worden hem een geweldigen hoefslag op het hoofd toebracht. De kleine V...V, werd met geweld ten gronde geslingerd en bleef bewusteloos lig gen. Na in eene nabtime apotheek verzorgd te zijn geweest moesl'bet slachtoffer naar het gasthuis gevoerd worden. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. te Antwerpen. Woensdag heeft men weer een staaltje ge had hoe er met ons zilveren geld gewoekerd wordt. De toezichler Hodeige met eenige tol beambten hebben een bezoek gebracht aan boord van de Mosselschüit YE 46, schippers De R.., vader en zoon. Aan boord werden voor 8800 fr. zilveren munt in stukken van 5 2 en 1 fr. gevonden en cogenblikkehjk aangeslagen. Daarbij bleef het niet want ook de schippers werden aan gehouden en opgeslbten. De mosselsebuil kwam van Brussel en vaarde naar Holland. Het is dus zeer duidelijk waar onze zilveren munt naartoe gaat. -VW Zitting van Woensdag 5 Mei. onder voorzitterschap van M. Brunet. Groot-Brussel De zitting wordt, ie 2 1/2 ure geopend. M. MAX wijst er op, dat een voorstel •wordt gedaan om de verschillende ontwer pen betreffende Groot-Brussel naar de com missie voor de jpemeenle-verkiezipgen te verzenden. Spreker keurt dat voorstel goed. M. DE VOORZITTER stelt voor de ont werpen Max-H.allet en de Bue door de Februari-afdeelingen te doen onderzoeken. Wordt aangenomen. Vergunde spoorwegen M. POULLET, liiinister van spoorwegen, dient een voorstel in op de tarieven van de vergunde spoorwegen. Be pensioenen Komt in bespreking het wetsvoorstel op de pensioenen. M. DELACROIX, minister van geldwezen, vraagt dat zijn wetsvoorstel zou gestemd worden, zooals het werd neergelegd en niet met de amendementen van de middenafdec- ling en van M. Carton de Wiart. Het zou met de aangebrachte wijzigingen veel te duur komen te staan. Dit wetsvoorstel is voorafgaandelijk' goed bestudeerd gewor den. Wij moeten ons mild tonnen, maar die mildheid mag niet overdreven zijn daar zij moet blijven tusschen de grenzen van de financieele middelen'van de begrooting. Ik kan verder onmogelijk het amendement Buyl aannemen, dal vraagt om de militaire pensioenen van voor den oorlog op de basis van de huidige pehsioenen te brengen. Ook het amendement Carton de Wiart, strekkende om de jaren die gebruikt werden om een wettelijk diploma te bekomen in de reeks dienstjaren tc tellen, kan ik niet het mijne maken. Evenmin kan ik mij vereenigen met het amendement-Peel, in verband met de spoorwegambtenaren. M. OZERAY onderzoekt het wetsvoorstel en besluit, dal de pensioenen niet moeten betaald worden op de basis van de trakte menten van 1914, maar op de basis van de huidige traktementeii vandefunctionnarissen. M. CRICK maakt eene vergelijking tus schen de militaire en de burgerlijke pensioe nen en vraagt ruimere toepassing ten gunste der soldaten M. BUYL. Dit wetsontwerp beoogt niet ecno herziening van de pensioenwetten, maar wil de pensioen verl]oogcn. Spreker wijslop onbillijkheden,die zich bij de pensioenen van'hel onder wijzend perso neel voordoen. De pensioenen moeten bere kend worden op den. voel van 1/43, met tot, maximum van 3/4 van da jaarwedde. Hel jaar der hoogste wklde moet de basis zijn voorde betaling van de pensioenen der on derwijzers, die tusschen October 1919 en October 1924 aan de ruslgangers moeten worden toegekend. Spreker behandelt verder nog de pensioe nen der gescheiden vrouw, van de officieren, de ambtenaars, enz. M. WOESTE, vraagt voor de aan te nemen onderwijzers een pensioen dat gelijk is met dat van de aangenomen en de gemee-fte- onderwijzers. Volgens het voorstel van M. Buy! zou dit pensioen maar 3/5 bedragen van net officieel pensioen. Spreker die regeling, die hij onrechtvaardig noemt, en dient een amendement in volgens zijne zienswijze. M. BUYL bestrijdt dat amendement, om dat daaruit zware lasten door de begrooting zouden ontstaan. M. dc LIEDEKERKEzal het wetsontwerp stemmen al geeft hel hein geene algeheele voldoening. Spreker is van oordeel, dat ook de rijkswachten de militaire pensioenen zou den moeten deelachtig worden. M. LEMONNÏER wensc'ut de regeering met dit wetsvoorstel geluk en spreekt den wenscl» uit, dat doelmatige overgangsmaatre gelen zullen worden getroffen. M. DEBUNNE vraagt, dat spoedige afbe taling zou volgen der achterstallige bedrag#». M. PEPIN zegt, dat de socistische groep het projekt zal stemmen zooals het is en dan nog liefst zoo ganw mogelijk, want veel men- schen wachten op eene vaste regeling van de pensioenen. M. CARTON de WIART verdedigt uitvoe- zijn amendement. M. VAN OPDENBOSCH vraagt, dat de amendementen op art. 3, die door de midden- afdeeling werden verworpen, door de Kamer zouden worden aangenomen. Hij spreekt verder ten gunste der onderwijzers en dringt aan op toegevendheid. Er mogen geen uit zonderingen zijn ten nadeele van de onder wijzers van aanneembare scholen. M. GENDEBIEN zag gaarne, dat de jaren doorgebracht in het vrij onderwijs ook zou den worden in aanmerking genomen. M. HUYMANS steunt voor een* gedeelte het amendement Carton de Wiart, waardoor de hoogeschoolstudies kunnen bevoordeeligd worden en aangemoedigd. M. DELACROIX verdedigt nogmaals zijn wetsvoorstel en beantwoord uitvoeiig de verschillende sprekers. M. DESTREE minister van kunsten en wetenschappen. Spreker roept de wet van 1914 op, die de vrije onderwijzers gelijk stelt mei de oflicieele. M. Gendebien wil dat de gelijkheid voor wat betreft de loonen ook toegepast wordt op de pensioenen. Doch we moeten waarborgen hebben be treffende de koedanigheid van vrij onderwijs waarop door de Staat geen toezicht wordt geoefend. Gelijkheid in salaris tusschen vrije en oflicieele scholen is een moeielijke zaak, maar ik moelu hier doen opmerken dat iede re toelage of ieder voordeel die van den Staat komt, een toezicht met zich zal brengen. Als wij dan de gelijkheid volledig willen doordrij ven dan zou er ook toezicht moeien zijn van Staatswegen. M. MELCKMANS, stelde voor, dat als basis voor de pensioenen zouden genomen worden de loonen van 1920. M. WINANDY. Het 'S niet overbodig dc regeering cr óp te wijzen dat Staatstoe zicht niet in plagerij mag on Haarden. M. PONGELET behandelt in het kort de militaire en burgerlijke pensioenen. M. CARL1ER dient een amendement in op art. I ten gunste van hen die door den bezetter wegens spioneering werden gevan gen gezet. Minister DELACROIX wijst er op dai dit amendement geheel overbodig is en dat hel wetsvoorstel veel gunstiger regeling voorziet. Bij staan en zitten wordt het amendement aangenomen. Er wsren te 6.05 u. nog 30 leden aanwe zig. De regeering neemt enkele amendemen ten van de midden-afdeeling aan. De voortzetting van de besprekingen en stemmingen over het voo.istel zullen morgen plaats hébben. De zitting wordt geheven om ruim half 7 IN DEN SENAAT De echtscheiding der oud-strijders Dinsdag, op bet einde der zitting werd de bespreking geopend over het wetsontwerp waarvan de voi-mvereischten voor de echt scheiding ten behoeve van de strijders van den Grooten Oorlog vergemakkelijkt worden. Het wetsontwerp ontmoette veel verzet. Mgr Keesen, onder andere, sprak eene merk waardige redevoering uit, waarin hij aan toonde dat zelfs denkers zooals Proudhon, Laurent, ook Voltaire, die de katholieke leer vijandig waren, de onverbrekelijkheid van den echt voorstonden. - Het huwelijk zegde Mgr Keesen, is eene overeenkomst, door Christus tot een sakra- mer.t verheven, opdat de eohtgenoolen deel achtig zouden worden in de genade, die zij noodig hebben, voor de verheven taak die zij te vervullen hebben. Voor een christen is het sakrament onafscheidbaar van de over eenkomst het huwelijk is voor hem onver breekbaar. Niemand kon het verbreken, noch dc burgerlijke noch de geestelijke overheid Zelfs de Paus beeft van Christus niet de op dracht gekregen het te verbreken. Daarbij de echtscheiding laat een nieuw burgerlijk hu welijk toe, en dit huwelijk bestaat niet omdat het buiten de inzegening staat. In geweten, kan ik liet wetsontwerp niet goedkeuren. Minister Vandervelde maande den Senaat aan niet in verzet te komen tegen de meer derheid der Kamer, met het wetsontwerp te verwerpen. En de Senaat heeft het wetsontwerp ver- worpen met 42 stemmen tegen 37. Na een paar andere wetsontwerpen van ondergeschikt belang gestemd hebben, is de Senaat tot 11 Mei uiteengegaan. V Do gainjgM® Transailaisitique Naumlooze Maatschappij-, 152, Koninklijke slraat, Brussel, verhandelt snel en juist alle bank en wisselopecatiën, aan de voordeeligsto voorwaarden. In bewaar geving van fondsen in rekening op richt, voor korte #u lange termijnen. 38-16 eAsis&nhof van Antwerpen Zitting van Woensdag morgend Zij werd hernomen ten 9 1/2 uur. Ondervraging van Lays M. DE VOORZITTER. Gg waart aae Office Bel e gehecht als propagandist. Eerst hebt gij aan het Belgisch Dagblad medegewerkt en daarna aan de Belgisch© socialist LUYS Ik ben nooit medewerker ge weest aan een blad. Jfc werd alleenlijk lid genoemd van het uitvoerend comiteit. Ik waa bestuurder van den - Bond der Belgische) Arbeiders De Belgische socialist was het orgaan van dien bond. M. DE VOORZITTER. De getuige Wymen heeft verklaart dat gij de propagande van het «Belgisch Dagblad» gesaboteerd hebt, LUYS. Ik heb nooit die M Wymen gezien en weet niet hoe die getuige zulke kan beweren. M. DE VOORZITTER. Wij zullen dsn getuige daarover hooren. Gij waart tegen woordig wanneer bet artikel «Schurkachtig» werd gepubliceerd. LUYS. Men heeft mij gezegd wie hel geschreven bad en uitgelegd waarvoor hel moest dienen. Doch dit alfes is maar opper vlakkig besproken geworden. M. DE VOORZITTER. Zulk een artikel mocht niet oppervlakkig besproken wor den door den opstelraad. LUYS. De dienst, die door hel artikel beschreven werd, bestond zelfs niet. Het kon dus geen kwaad deen. M. DE VOORZITTER. Wanneer het aan Pannecoucke persoonlijk geen kwaad kon doen, dan verwekte het toch den arg waan der Duitschers voor hetgeen eraan de grens omging. Welk was het doel van dit artikel LUYS. Dit artikel was niet in het min ste eene onvaderlandsche bedoeling, anders zou ik nooit mijne toestemming tot inlasscheu gegeven hebben. Het was alleenlijk eene campagne tegen Dr Terwagne die voor eigen rekening fondsen gebruikte welke hem niet toebehoorde. Ondervraging van Longoville M. DE VOORZITTER. Gij waart eveneens op de redactie van den Belgischen Socialist» LONGVILLE. Ik was eerder corres pondent, want ik woonde niet in Den Haag, maar te Rotterdam. En zonder langer te dralen begint Long- ville met grootc gebaren zich op voorhand te verdedigen. LONGVILLE. Geen enkele Belg kan mij iets ten laste stellen. Ik weet goed dat geen enkele getuige ten laste mij een feit kan verwijten. M. DE VOORZITTER. Gij waart te* genwoordig wanneer Splingard het artikel in .kwestie gebracht heeft. LONGVILLE. Ik was daar. Ik heb Ja- mar hooren uitleggen wat het artikel was, nadat Splingard vertrokken was. Wanneer de heer voorzitter Longville on dervraagt over het bewustzijn van bet gevaar zulk een artikel te publieeeren, antwoordt beschuldigde hetzelfde als Luys. Dan valt Lonuville weder in eene lang© rede om te bewijzen dat nog voor de Belgen, nog voor Terwagne of Panecouckc in 'l bij zonder, dit artikel geen.kwaad kon.' Hij zegt dat de Hollandsche policie zich niet bekom merde o"er betgeen er omging en de cencuur sloot de oogen. ADVOKAAT GENERAAL. Maar als dit alles waar is, wal kon dit artikel dan aan Terwagne doen LONGVILLE. U moet niet vergeten, M. de advocaat-generaal, dat geheel deze zaak eene politieke kwestie is. Incident Mr SERRUGIERS. MaarM de advo- kaat-generaal, heeft de spioenendienst van Pannecoucke ooit bestaan M. DE ADVOCAAT-GENERAAL. Ik antwoord daar nu niet op. Ik zal later in mijn rekwisitoriurn vermelden wal daarvan is. Mr SERRIG1ERS. Ziedaar sinds het begin dat wij trachten te weten te komen. En telkens trekt gij u terug. M. DE VOORZITTER. Het is nu den tijd niet om te pleiten. Ik verzoek u niet uil het oog te verliezen dat wij met de onder vraging bezig zijn. v Wanneer men terugkomt op de kwestie van het artikel Schurkachtig Iaat Long ville zich weer uit in lange beschouwingen, met veel gebaren. LONGVILLE. Kan men verzonden worw den /oor een assisenhof, omdat men niet vsn de partij is. Dat men ons veertien dagen vrijheid ^eve en er zal van de bela chelijke beschuldigingen die op ons weegt, niets meer overblijven. Ondervraging van Mahlman M. DE VOORZITTER. Gij zijt veroor deeld gewoest voor braak van zegels. Gij waart ook aan den opstelraad van het blad. Mahlman was ook tegenwoordig wanneer Splingard bij Jamar gekomen is met Jzet ar tikel. Hij doel het verhaal van hetgeen gebeurde. M. DE VOORZITTER. Gij hebt ook» uwe toestemming gegeven voor bet iirlasscheiï van het artikel MAHLMAN. Jamar zegde dat het meest dienen om eene pers-campagne tc doen ein digen. M. DE VOORZITTER. Weel gij wie bel P.S. beeft gebracht aan dit artikel 1

De Volksstem | 1920 | | pagina 2