Zaak Jamar, Luys.Longuevills Mak]man en Splingard t Ongeluk in de statie te Scbaarbeek Laatst© Bei>9cSiteiTperTebf(9mi Vreselijk drama te Audegem DE KAMER Sport Assisenhof van Antwerpen Zitting van Vrijdag morgend. Hel hof treedt binnen om 9 3/4 ure. Mahlman is voldoende hersteld om het verhoor bij te wonen. Bij den aanvang van de zitting deelt Mr. Wittemans mede, dat hij zoo pas een bezwa rend feit voor Splingard van wege een ge tuige vernomen heeft. Splingard zou voordat hij naar Duilschland werd overgevoerd, den genaamde Thirion, die uittreksels uit de Times verspreidde, aan den bezetter ver- klikt hebben. De bedoelde persoon zal als getuige opge roepen worden Voortzetting van het getuigenverhoor M. LAM AL onderzoeksrechter, zet zijne verklaringen over Splingard voort. Als er «praat is van de briefwisseling tus- Khen Pannecoucke en Wellers, welke door Splingard aan Jamar zoo overgegeven zijn, beweert M. Wittemans, dat Jamar nooit de origineeie stukken gehad heeft, doch enkel kopijen. p M. LAMAL. Mahlman heeft verklaard, dat de origineeie stukken neergelegd zyn bij ten persoon die hij niet noemen mocht. M. DE VOORZITTER. Heeft Jamar niet gezegd, waarom Splingard hem die stukken |üf? M. LAMAL. Jamar zegde enkel waar om hij de stukken had aangenomen. M. WITTEMANS vraagt of M. Lamal niet ontdekt heeft dal de postkaart van Panne coucke aan Wellers, waarin spraak was van ren rendez-vous aan de grens. Deze post kaart was de grondslag der verklikking bij generaal Onnen. M. LAMAL antwoord ontkennend. M. SERIGIERS vraagt of het niet waar is, dal na bet verschijnen van het artikel geti teld Schurkachtig de spioenendienst tusschen Pannecoucke en Wellers voortgezet werd. M.M. LAMAL en DE POTTER onderzoek- rechters, verklaren integendeel, dat op 12 Januari, onmiddolijk na l et verschijnen van het artikel Pannecoucke den dienst heeft moeten stoppen. Getuige Pannecoucke PANNECOUCKE begint met te verklaren, dat hij Donderdag bij het verlaten van het ►gerechtshof bedreigd is geworden. M. DE VOORZITTER. - Indien zulks nog gebeurt, moet gij u onmiddelijk tot de i jendarmen richten. jfcéM. DE VOORZITTER. bezigheden bij Terwagne. jb^FANNECOUCKE. Ik hield mij bezig ra^t propaganda M. Terwagne had het ont- Jwerp in bezet Bèlgid-en zelfs i*i Duitschland s propaganda te maken voor de Bondgenooten. f M. DE VOORZITTER. Ook Jamar en Dierickx waren daar in dienst. PANNECOUCKE - Dierickx was een Oiouwvager, die achter den rug van Terwag ne, de bedienden ophitste tegen het bestuur van het - Office Beige». Mr WITTEMANS. Gij waart ook me dewerker aan - De Belgische Socialist PANNECOUCKE. Ik schreef alle weken een overzicht over den militairen toestand. Toen ik echter zag, dat het blad eene ver keerde politiek begon te volgen, heb ik mij teruggetrokken. M. DE V OüRZl n ER. Hebt gij eenige lagen na de dielte der documenten niet ge mord dat Dierickx u zou bedreigd hebben PANNECOUCKE. Ik wist dat zij een •kument in handen hadden dat zeer bezwa rend was voor mij. M. DE VOORZITTER. Heeft iemand verwittigd PANNECOUCKE. Dr Terwagne bad mij gezegd dat ik het huis van generaal On nen zou moeien bewaken. M. DE VOORZITTER. - Heeft de com mandant Mamet u ook gesproken over de verklikking PANNECOUCKE. Commandant Mamet heeft mij geroepen en geze.-d dat ik door Welke waren neergeslagen hield, slechts zachtmoedig beid en kwijning verrieden. Zij hadden voorna mei ijk eene groep tot rustpunt gekozen, welke blijkbear naar een waggon zocht, en die bestond uit drie dames en een lieer, wel ke laatste met alle mogelijke pakkèn beladen was. Eindelijk bemerkten zij den waggon, waaiin de kapitein en zijne beschermeling gezeten waren. De dame, die aan liet hoofd der groep stond, fluistnrde de anderen iets toe en klom bedaard de trede op, zonder zich te bekommeren om den heer, die twee pakken naast haar op de hank logde, en zich toen met eena diepe buiging verwijderde. De tweede dame spreidde een Schotschen plaid op de zitplaats, legde een tijgervel op den vloer, boog en ging ook heen, waarna tic derde en jongste der dames, die eigenlijk nog een meisje was, mede in het rijtuig trad. De dame plaatste zich in den hoek, aan de andere zijde dan dien waar Marie zat het meisje nam naast haar plaats. Het licht, dat boven in den waggon braodde, stond Marie toe haar op te nemen. Nog nooit had zij ruik eene schoonheid gezien. De dame kon ten hoogste 20 of 21 jaar oud zijn. Hare klceding was allersmaakvolst een prachtig grijs satijnen japon, een blauwe mantel van t fijnste laken met hermelijn gevoerd, een zwarte hoed me» grij*e pluim, een mof, ook al van hermelijn en eindelijk een grooie prachtige boa voltooiden haar toilet, 't Meisje was ten minste 14 jaren zij ook was aller liefst haar schoon, blank kopje geleek een parel in 't goud gezel door de lange, blonde krullen, die zij met eene lieve speelschc be- Jaroar bij den generaal Onnen was verklikt geworden. Maar dat deze zoo verontwaardigd was over die laffe daad van een Belg, dat hij mij niet wilde straffen. Vervolgens geeft getuige uitleg hoe hij door Splingard in betrekking is gekomen met den Duilscher Willy Weller. Hij bevestigt, dal tengevolge van brieven van Splingard aan Wellers broeder, gene raal Onnen iem lot 5 jaar forte res kon ver- oordeeien. M. DE VOORZITTER. Hebt gij Jamar zien snuffelen in hel bureel van Terwagne PANNECOUCKE. Ik ben op zekeren dag in het bureel van Terwagne gekomen en Jamar was in de papieren bezig. Dierickx stond aan de deur. Om beter den uitleg te geven over dit punt en op aanvraag van den advocaat-generaal, gaan de getuige en Jamar voor de gezwoor- nen uitleggen hoe het feit zich voordeed. Pannecoucke verklaart eveneens dat den dienst die in gang was sedert September, moest door 't feit der verklikking eindigen. Sprekende over de kaart door Pannecoucke aan Dr Terwagne gezonden betrekkelijk Kleinhaus zegt Pannecoucke, dat koraman- dant Mamet deze kaart gezien heeft bij gene raal Onnen. Mr WITTEMANS.Gij zegt onwaarheid want, bier is het origineeie van die kaart. M DE ADVOCAAT GENERAAL. Is noouig dat ik dat stuk in beslag doe nemen ol wilt ge het vrijwillig geven. De postkaart wordt eerst aan het hof en dan aan getuige overhandigd. PANNECOUCKE. Het is inderdaad het origineel. Alleenlijk had ik hel in potlood geschrevenen men is er met inkt overgegaan. De postkaart wordt door den heer voorzit ter bij het dossier gevoegd. JAMAR vraagt aan getuige wanneer hij hem m de papieren van Terwagne heeft zien snuffelen. pannecoucke. ---vóór Juü 1917. JAMAR. Na 19ft ben ik nooit meer in de bureelen van Terwagne geweest. Hij had mij den toegang ontzegd. De zitting wordt om 12 1/2 ure geheven. Namiddagzitting M' DE RAVENNE vraagt het woord en verklaart zich aan te stellen als burgerlijke party in naam van Pannecoucke. Hij vraagt de kosielooze rechtspleging. Zulks wordt toegestaan. Minister Anseele Deze getuige geeft uitleg hoe het kwam dat de socialistische volksvertegenwoordiger Ernest hem bevestigd heeft, dal er geen dos sier Jamar bestond. Een incident heeft plaats daar M* De Swarte aan M' de Ravenne het recht ontkent in stille tel de gezwoornen te spreken. Kommandant Mamet Getuige verklaart den .bripf door welken Pannecoucke vei klikt werd bij generaal Oo neh gezien te hebben. Hij ontkent, dat noch de generaal, noch hij zelf gezegd hebben, dat Pannecoucke door Jaipar verklikt was. Men loont aan getuige de kaart waarvan hierboven spraak is. Getuige verklaart, dat hij denkt zulke kaart bij den generaal gezien te hebben. Antwoordende op eene vraag van M. Ge- sclié verklaart getuige, dat hij Jamar ver dacht heeft Pannecoucke verklikt te hebben, daar bij wist, dat de kliek Huysmans tegen de kliek Terwagne gekant was. Getuige voegt er bij dal ei' geene schriftelijke verklikking is geweest, doch eene mondelingsche ver klikking gestaafd door twee bewijsstukken. Dan wordt Willy Wellers gehoord. Zijne verklaring levert niet het minste belang op. D' Terwagne Zoodra deze getuige verschijnt heerschl de grootste stilte in de zaal. M. DE VOORZITTER. Gij waart in Holland tijdens den oorlog. Wat was de Of lice Beige TERWAGNE. Het Officie Beige was ingesteld door bet gouvernement oin de Belgische belangen in den vreemde te verde digen. M. DE VOORZITTER. Gij hebt Jamar doen komen. TERWAGNE. Daar hij Fransch en ook Vlaainsch kende heb ik hem als secretaris weging ieder oogenblik van voren naar ach teren wierp. De kapitein kwam met een glas warmen wijn terug. Wel, of'took smaakt, zeide hij lachend, toen Marie bet verkwikkende vocht greth opdronk. Saperlool, voegde hij er zacht bij we hebben gezelschap gekregen, zie ik. Hij gaf hel glas aan den conducteur terug en slak een cigaar aan weinige oogenblik- ken later vertrok de trein. De dame scheen den rook van de sigaar des zeemans lastig te vinden zij begon te kuchen en het hoofd on rusttg te bewegen. Vraag die dame of de rook haar hindert kapitein, fluisterde Marie. Wel drneen 1 Ik heb betaald, even goed als zij. Waarom komt ze hier zitten, als ze er niet tegen kan Hindert mijn sigaar u ook, M... dame I Nog al. Mijnheer ik geloof dal cr een afzonderlijke wagon voor rookers is, ant- -oordilezij inliet Fransch. Ik kom er slecht af, bromde de kapitein wierp zijne sigaar weg en stak zijn pijpje met eenspijtigen zncht in den zak. We zullen bij 'l naaste station een an deren waggon zoeken, troostte Marie. Waarachtig niet. We blijven hier, meisje, lot Amsterdam. Is me dat een nul, die geen rook verdragen tao Dat zijn we in de Oost anders gewend, niet waai- Weet je wat, ik ga een dutje doen, wek me als we in Amsterdam zijn. Hel meisje zweeg en dook in een hoekje. Zij deed echter met zooals haar buurman het gesprek der twee dames klonk als muziek in dienst' genomen en i.em lerzelfdertijd eene plants bezorgd anh /let Belgisch Dagblad. lltj is or vrijwillig van door gegaan. Splingard deed goeden dienst in het Of- llice Beige. Pannecoucke aanzie ik als een volkomen eerlijk man. Dierckx deed goeden dienst, tot hij plots begon teaen !e werken en moest weggezon den worden. Zekeren dag heeft een ander medewerker van liet Oflice M. Lepièce hem gezegd dat Dierckx verklaard had dat men Panne coucke ging verklikken bij generaal Oonen en dat andere verklikkingen zouden volgen. Dierckx werd daarover ondervraagd doch loochende zulks gezegd te hebben. M. SEER1GERS. Hebt gij Panne coucke niet verwjtigd dat Jamar hem ging verklikken Gij kont hem zulks tocli doen verstaan. 1ERWAGNE. Ik ben geenadvokaet en ken die knepen niét. (gelach). M. SEERIGERS antwoordt onverslaan baar... h IERWAGNE. -Ik heb liever mijn stiel dan de uwe. Gij moet u zoo niet opwinden. M. WITTEMANS. Gij hebt gezegd dat toen gij vernomen hebt, dat men Jamar be schuldigde, gij opgesprongen zijl van verras sing. IERWAGNE. Opgesprongen Dat gaal zoo gemakkelijk niet. Getuige verklaart, dat het onbetwistbaar is dat de spioendienst van M. Victor Ernest, door de verklikkingen onmogelijk gemaakt werd. Dan is er kwestie van de koppij van een brief, doorM. Terwagne aan een vriend in Engeland gestuurd cn waarin stond, dat de houding van Hofland logen de verbonde nen was. Deze koppij werd gestolen. M. WIT TEMANS. Heeft Jamar u deze diefie niet bekend gemaakt TERWAGNE.Neen 1 Eenigen tijd later vond ik de kopij terug bij generaal Boncaveil in hel Fransch gezantschap. Van af het eerste nummer van de Belgische Socialist viel men mij aan en zegde, dat ik een vijand van Holland was. Mr MEiSMANS, De werking van Ter wagne werd door de Belgische ministers in Le Havre afgekeurd. TERWAGNE.Ik heb aan Vander Velde geschreven dat ik geen twee meesters dienen kon de Internationale en mijn Vaderland 1 Mr WITTEMANS. De Belgische gezant in Hofland heeft u afgekeurd. TERWAGNE. Dal hebt gij gedroomd. De minister was volkomen 't akkoord met mijne werking en heeft zelfs gevraagd de Belgische Socialist te doen verbieden. (De advokalen onderbreken). Ik zal mij niét laten verdringen. Als ge neesheer doe ik dikwijls vuil werk, maar gij doet nog vuiler werk met zulke argumenten (Hevig protest van wege de advokalen). Het OPENBAAR MINISTERIE noodigtM rcrwagne. uit gematigd te blijven. De zitting wordt om 6 ure geheven. Vervolg van hel getuigenverhoor Maandag om 9 ure. Nadere bijzonderheden. Het erg ongeluk Vrijdag morgend in de statie van Schaarbeek voorgevallen, heeft jammer genoeg reeds de dood van een der slachtoffers voor gevolg gehad. Deze, een genaamde Frans Dhondt, was door den schok, van den waggon kalseide waarop hij zich bevond, met geweld len gronde geslingerd geworden en had zich daardoor den schede! gebroken. Het slacht offer woonde in den omtrek van Dendermon- de. De toestand van een tweede slachtoffer, Edward De Bondt, is ook onrustwekkend'. Deze is erg gewond aan het hoofd en klaagt over hevige inwendige pijnen. De derde ge kwetste is na verzorging kurroen huiswaarts keeren. Tol hiertoe heeft het onderzoek nog niet kunnen opmaken, hoe de waggons schie ijk aan het rollen gegaan zijn. De Banque Centrale de la Dendre houdt nog ter beschikking barer kliénten een zeker getal obligation der Bel gische Binnenlandsohe Premieleening 6 t. b. aan den prijs van uitgifte. 4412 in hare ooren het werd in 't Fransch ge voerd, en schoon de meeste woorden verdoofd werden door 't snorren van den trein, was 't geluid haar onbeschrijfelijk aangenaam. Zij mijmerde en twee tranen glinsterde aan hare wimpers. Ach, bet was ook een treurige onbekende toekomst, die haar wachtte. Binnen weinige minuten zon ze verschijnen oor haar onbekenden oom, en zijne familie. Zij was de dochter zijns broeders, die een jaar geleden te Padang, op Sumatra overleden was. De heer Gaspar Wieland Van Nieuwen- burg, aanzienlijk koopman, had nooit vele betrekkingen met zijnen broeder, den kapi tein gehad. Jaren waren voorbij gegaan, zon der dal er een brief gewisseld wasdoch toen Marie's vader zijn einde voelde naderen, wendde hij zich tot den schatrijken broeder om hem zijn onverzorgd weesje toe te ver trouwen. Het antwoord kwam veertien dagen na Wieland's dood. Laat zij bij mij haar intrek nemen gij zegt, dal zij goed opgevoed is, dus kan zij als gouvernante mijner kinderen optreden. Had de kapitein den kouden brief gelezen, zeker had hij dan die barmhartigheid van de band gewezen, en ergens anders een onder komen gezocht. Nu was Marie echter een zaam en verlaten eeu goede vriend had zij slechts, en dat was de gezagvoerder van 't barkschid Nymph. Zij nam tot liem hare toevlucht, en hij bracht haar naar Holland. Tot nu toe was Marie onbeperkte gebied ster In 't huis baars vaders geweest hare moeder had zij reeds sedert jaren verloren, ,en de geheele ziel van den kapitein had zich ONS VORSTENPAAR OP REIS. BRUSSEL, 8 Mei. De Koning en de Koningin zijn Zaterdag morgend in vliegtuig naar Londen vertrokken, om er een bezoek te brengen aan de Engelsche koninklijke familie. VERKLIKKER AANGEHOUDEN. GENT 8 Mei. De verklikker van den Eerw. Heer onderpastoor De Clercq zaliger van St. Pieters buiten te Gent, die door de Duitsche gefusiljeerd, zou Vrijdag teMaldegem aangehouden zijn. ACTIVISTEN VEROORDEELD. BRUSSEL 8 Mei. Het Assisenhof ran Brabant heelt Zaterdag morgend bij verstek veertien aktivisten, allen professors aan de Hoogeschool van Genten deleden van den Raad van Vlaanderen gevonnist. Volgende straffen werden uitgesproken ter dood Kimpe en Van öoxstaefe eeuwig- durenden dwangarbeid Van den Brande 20 jaar dwangarbeid Karei Borms, Brulez, Claus, Fornier en Meert 15 jaar dwangarbeid Toussy, Gobée en Schoenfeld 10 jaar dwangarbeid Dt Vreeze. De staat, die zich als burgerlijke partij had aangesteld bekomt 300,000 fr. schade-ergoeding. M- JASPAR IE PARIJS. PARIJS, 4 Mei. M. Millerand, Fransche kabinelsoveste, ontving heden morgend M. Jaspar, Belgisch minister van ekonomische zaken. DE TOESTAND IN FRANKRIJK. PARIJS, 8 Mei. - Gisteren avond werden vijf kerels, verdacht van ophitsing tot woelmaken, aangehouden. In hun bezit werden bezwa rende dokumenten gevonden. Dientengevolge werden verscheidene huiszoekingen gedaan ia verscbillipe lokalen. Ook daar werden dokumenten aangeslagen. PARIJS, 8 Mei. De werkstakingen loopen ten einde. Verscheidene hooggeplaatste oersonen verklaarden heden morgend aan dagbladschrijve r, d Ide staking der spoorweg bedienden Maandag zou geëindigd zijn. PARIJS 8 Mei. De arbeidsfederatie gaf gisteren avond een manifest uit, waarin ge zegd wordt, dat tegenover de halsstarige houding van het gouvernement, de federatie ver- plicht is maatregelen te nemen om kortelings nieuwe kalegorién het werk ledoen neerleggen. Mioord. t© JBéthmn© Een jongeling van Deerlijk vormoord na bestolen te zijn geweest. Uit het kanaal van Bélhune heeft men het lijk opgetrokken van den 22 jarigen Antoon Vercautere, afkomstig van Deerlijk en waar bij met zijne ouders verblijft. Vercautere, schrijnwerker van beroep, was werkzaam te Bélhune. De jongeling werd se dert Maandag laatst niet meer gezien. Hij was drager eener som van 900 frank, die op hem niet meer werd gevonden. Men ver moedt dat de ongelukkige in een hinderlaag is gelokt. Hel parket van Rijsel heeft een onderzoek ingesteld. Zaterdag morgend werd Audegem in op schudding gebracht door de ontdekking van een vreeselijk drama. Jonge soldaten, die hun regiment'moesten vervoegen, kwamen een hunner gezellen, zekeren De Vos roepen. Daar alles in dezes woning gesloten was en zij geen antwoord bekwamen, drongen zij binnen en vonden de echtgenooten De Vos in een bloedplas liggen. Beiden waren bij middel van revolver schoten gedood geworden. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat De Vos, die pas vier weken geleden in het huwelijk getreden was, Vrijdag naar Gent is geweest en daar een revolver en kogels j "kocht heeft. Ongetwijfeld heeft hij 's nachts zijne vrouw haren slaap gedood en zich daar gezelf- moord. .De oorzaak van hel drama is onbekend. Zittingen van Vrijdag 7 Mei. Mórgendtiltiitg geopend om 10 ure onder voorzitterschap van M. Brunei. De algemeen© begrooting. M. LEMONNIER betwist dat in zake het toekennen van vergoeding voor ooriogschade, enkelen bevoordeeligd zijn geworden. Hij zet verder tol besparing aan en beweert, dat de werklieden te veel verteer maken. M. K. HUYSMANS. De verkwisters zijn de uilzondering. M. LEMONNIER verzet zich ten «lotte tegen de voortdurende stakingen. M. DEJARDIN beweert dat, als men M. Strauss moest volgen, men lot een katholiek- liberaal ministerie zou komen en het dan be stendige werkstaking zou wezen. M. de LIEDEKERKE doet op zijne beurt de noodzakelijkheid van bezuinigingen uit schijnen. De zitting wordt geheven om 12 ure. Namiddag zitting geopend om 1 ure 50 onder voorzitterschap yan M. Brunet. De begrooting. M. de LIEDEKERKE zet zijne redevoering voort. Hij verklaart zich tegen de belasting op liet kapitaal, welke vele eigendommen in vreemde handen zal doen overgaan. M. PUSSEMIER is van oordeel, dat door meer samenwerking in de verschillige mini- steriën veel kan gespaard worden. M. HOUTART verslaggever, spreekt eene lange en merkwaardige rede uit, waarin bij de gansche begrooling onderzoekt, ieders plichten onderzoekt ten overslaan van het belang des lands en de overtuiging uitspreekt dat, als iedereen eenige opoffering wil doen, België zich herstellen zal met eene vlugheid die zelfs Amerika zal verbazen. De meeste leden van de Kamer, zonder on derscheid, kwamen M. Houtart, gelukwen- schen en de hand drukken. Nog verscheidene leden, waaronder M.M. Buyl, Van Dromme en VJuysmans voeren het woord voor eene bijna ledige zaal. M. HEYMAN drukt er op, dat niet d« grooie looncn, oorzaak zijn van het duur le- ven, doch hei leit dat men de Tien geboden Gods niet meer navolgt. Hij vraagt, dat minister Delacroix samen met de partijen het program-ma der regeering zou opmaken. M. DELACROIX, antwoordt beknopt aan de verschillende sprekers. Hij verdedigt op nieuw zijne politiek, en kondigt aan dat de Kamer weldra zal te stemmen hebben over een ontwerp van schadevergoeding, dat voor zeker de algemeene goedkeuring zal weg dragen. De algemeene bespreking wordt gesloten. De zitting wordt ten 6 3/4 ure geheven. Er waren buiten M. Delacroix, nog vier leden aanwezig. Kerkelijk JVieuwe NAAR AFFLIGEftl De jaarlijksche Bedevaart der Stad Aalst, naar onie Lieve Vrouw van Vrede, zul als naar gewoonte plaats hebben op O. H. He melvaart, den 13 Mei. Bijeenkomst om 3 ure, aan de Grot van Mijlbeke. De Juffrouwen Inrichtsters der Bedevaart zullen hunne gewone omhaling doen voorde Offerande. De geldinzameling zal dienen om een zilveren voorwerp ter versiering van den Autaar van O. L. Vrouw van Vrede te laten vervaardigen. Men rekent op eene milde bijdrage der ver eerders van Onze Lieve Vrouw van Affligem, en dat zij talrijker dan ooit zullen opkomen' om in de Abdij, om 5 ure, het plechtig Lof Cn Sermoen bij te wonen. WISSELKOERS Amsterdam (gulden) 5.47 0/0 5,52 0/0 Londen (pond sterling) 58.27 1/2 59.52 1/2 Parijs Keulen (raaik) Dollar Madrid Genève Italië Stockholm Christian ia Copenhagen 93.00 3/4 28 00 0/0 14.95 0/0 252 0/0 265 0/0 71 1/2 222 0/0 281 0/0 232 0/0 93.00 7/8 30.00 O/O 15.05 0/0 256 0/0 269 0/0 77 1/2 226 0/0 2H6 0/0 236 0/0 gehecht aan het schoonc, verstandige kind. Hij had een zwaar offer gebracht door zijne lieveling van haar tiende tot haar vijftiende jaar op het pensionaal der Dames Ursilinen te Noord wijk (Batavia) te besteden. Zijn offer was echier goed beloond. Als eene lieve, maar geest en hart ontwikkelde jonkvrouw, kwam het kind bij hem terug. Marie bleef zijne trouwe gezellin gedurende al die om zwervingen, welke hij in vier jaren lijds maken moest. Zij hield de eer van zijn huis met de haar aangeborene bevalligheid op. Hoe verschillend zou nu de toestend zijn, die haar in 't prachtige buis van haren oom wachtte De trein stond stil men was te Leiden. Mama, daar is hij, riep het reisgenostje jubelend, steeds in 't Fransch. Maric keek vreemd op die jonge dame moeder Wel dacht ze, wat blijven de menschen hier toch lang mooi Stil, Virginie, hij zal ons wel zien, ant woordde de dame in dezelfde taal. Het meisje was niet tot bedaren te bren gen, en zij trilde van ongeduld om een naam te noemen. Marie bemerkte den heer, die te 's Gravenhage da pukken in den waggon bad gele.d en die zich nu tot een jongraensch wendde. Snel keerde deze het hoofd oid, keek naar den waggon, waarin de dames za ten, en was in dri«» sprongen op de tree het was een schoon, friscb gelaat, versierd door prachtig zwart krullend haar. Hij droeg een studentenpet en zijne geheele losse bevallige houding stemde ter zijner gunste. (Vervolgt). TOMAAT CONSERVEN VOETBAL Heden Zondag 1/2 uien in het Park f9 Aalst. Eendracht P.O. I tegen Verrewinokei II voor de schaal Cauchy We verhopen eene schoone overwinning onzer Wit en Zwarte. Om 4 1/2 ure, Eendracht réserves tegen Racing C. II Lokeren. Een match wel ke zal fel betwist worden, daar Zondag II. in Lokeren deze ploegen elk 1 punt bekwamen. Beker der Stad Aalst. Dezer Beker zal ten loon gesteld zijn van morgen bij den Heer M. De Witte, photo- graphe, Leopoldstraat. Acht der beste elf tallen van Brabant en Vlaanderen zullen aan dezen wedstrijd, welke op 23 Mei begint om te eindigen op 2* kermis Zondag deelnemen. WIELRIJDEN VELODROOM VAN LIEDEKERKE Zondag 9 Mei, om 3 ure zeer stipt, prach tige sporuereeniging 1° Huldebetooging aan Arthur Van Bran, tegbem, vin Aalst, Overwennaar Brussel- Luik 1920. 1' Achtervolgings- snelheids en ploegkoer- sen met de bijzonderste beroepsrijders van de slreke Arthur Van Branteghem, Louis Coppens, Assch Jozef Van Isterdael, Den. derleeuw Frederik Willems, Pamel Ja- room Van Daele, Liedekerke Emiel Van Nevele, Dilbeek Fielleken Beeckman, Meer- beke en Basie) Matthijs, Zeevergem. 3* Aankomst der rende van Vtaamscfi België, 1. rit 125 km. 200 deenemersk Prachtige concerten door eene fanfsar

De Volksstem | 1920 | | pagina 2