Os toestand in Dsitschland ösd-süljders iiatoogingen De toestand in Frankrijk Erg ongeluk bij Gent. Een handgranaat ontploft. Talrijke gekwetsten. Belangrijke diefstal te Brassel Het ongeluk op de Schelde Onrustwek k en de verdwijning Stontmoedlge bandletenstreek DE TOESTAND IN IERLAND De aanslagen te Dublin Het vreeselijk drama ta Audegam. Provincieraad van Oost~VIaanderen Belangrijke dlefta te St-Denys'ffestreni; Geval van verstikking te Sint Amandsborg. toor hel tweede en 50 lire voor ieder der •ndere kinderen. De invalied, die zich in den ongelukkigsten toestand bevindt, kan 2460 lire ontvangen. Engeland Veranderlijk van 8 tot 40 shk per week voor den soldaat en 10,8 tot 63,4 jsh. per week voor den onderofficier van eerste klas (adjudant), volgens den graad van inva liditeit van 20 0/o tot 100 0/o, plus 20 sh. per week aan den invalied die niet in staat is de noodzakelijkste daden van het leven te bedrijven, plus 10 sh. 5,6 sh. en 6 sh. per week respectievelijk voor het eerste, tweede en elkeen der andere kinderen beneden de 18 jaar. De invalied, die zich in den onge lukkigste toestand bevindt, kan een jaarlijks pensioen ontvangen verschillend tusschen al20sb. voor den soldaat en 3996 sh. voor den onderofficier van 1* klas. Er is bovendien eene wekelijksche ver goeding voorzien voor het tijdperk gedurende hetwelk de invalied een cursus van beroeps- heropleiding volgt. Pensioenen aan weduvten en weezen Zij verschillen van 1600 fr. voor de wedu we en weezen van den soldaat. Dit pensioen wordt verhoogd met 300 fr. per kind bene den de 18 jaar, tot 2025 fr. voor de weduwe en weezen van den adjudant. Met de rente voor frontstrepen en de rente voor eereleekens wordt hel minimum-pen sioen der weduwe van een soldaat, zonder kinderen 2000 fr. FRANKRIJK Hel pensioen versbhilt van 3 560 fr. voor de weduwe of de weezen van den soidaat. tot 1859 fr. 50 voor de weduwe of de weezen van den adjudant, plus 300 fr. verhooging per kind beneden de 18 jaar, plus 100 fr. voor de rechthebbenden der krijgslieden die de Militaire Medalie gewon nen hebben. ITALIË Pensioen van 630 lire, voor de weduwe van den soldaat, tol 1500 lire voor de weduwe van den adjudant, plus 100 lire tooi' het et-rsie kind, 75 voor bet tweede en 60 lire voor ieder der andere kinderen. ENGELANDPénsioen van 20 tot 26,8 sh. voor de weduwe van den soldaatvan 26,8 .ol 35,7 sh. voor de weduwe van den adju dant, plus eene verhooging van 10 sh. per week voor het eerste kind, 7,6 sh. voor het tweede en 6 sh. voor ieder der andere kinde ren. Hulpgelden aan de ouders, groot-ou&rs en andere rechthebbenden Bij gebrek aan weduwen en weezen wordt er een jaarffjksch hulpgeld betaald, verschil 'end van 300 tot 800 fr., aan de ouders, groot ouders, enz. van gevallen of vermiste militairen. D; pensioenen aan weduwen, weezen en familieleden in opgaande linie noodzaken eene uitgave van 99.000.000 fr. Militie-Vergelding De militie-vergelding, geheel of gedeelte lijk, werd voort uitbetaald aan de gedemobi liseerde» gedurende 5 maand na het afdanken of wegzenden der belanghebbenden. Voor de achterstallige militie-vergeldingen dient men zich te wenden tot liet Departement van Binnenlandsche Zaken. FRANKRIJK De militie-vergelding werd trapsgewijze verminderend, uitbetaald gedu rende zes maanden na de afdanking. ITALIË Geen militie-vergelding. ENGELAND 28 dagen vergelding na de afdanking. De gezamenlijke maatregelen, tot nog toe getroffen ten voordeele der militairen die den oorlog medegedaan hebben, hebben ten koste van liet land eene globale uitgave van onge veer 1 milliard 300 millioen noodzakelijk ge maakt, afgezien van een jaarlijksche last van ongeveer 120 millioen. Voor de zieke militairen De Minister van Landsverdediging brengt ter kennis van al de militaire overheden dat het kosteloos vervoer mag toegestaan worden aan de militairen die zich, volgens een bewijs van den geneesheer dienstoverste, moeien verplaatsen om bijzondere geneeskundige zorgen te bekomen die zij in hun garnizoen niet kunnen ontvangen. Voor de reserve- en gepensioeneerde officieren en geneesheeren Ten einde te kunnen overgaan tot het be noemen der voorzitters en militaire werke lijke en toegevoegde leden der verschillende commissies, aangesteld bij wetsbesluit van 28 December 1919. ter uilvoering van arti kel 67 der wet van 23 November 1919 be treffende de militaire pensioenen, verzoekt de Minister van Landsverdediging de Heeren Officieren en Geneesheeren die tot de reserve be hooien of gepensionneerd zijn, die werke lijk deelgenomen hebben aan den veldtocht 19H-1918 en die verlangen een bediening in genoemde commissies uit te oefenen, hem hun aanvraag te sturen (1* Algemeen beheer, 1® Bi stuur, 2® Bureel) vóór 20 Mei 1920 ten laatste. Deze aanvraag moet, benevens alle dienst- bijzonderheden (van af 1® Oogst 1914 tot den datum der gebeurlijke afdanking) nopens den aanvrager, de hierna vermelde inlichtingen aangeven 1®) Naam, voornamen en graad 2') Datum van-geboorte (ouderdom) 3°) Aantal en aard der verwondigen vóór den vijand bekomen 4") Ziekte opgedaan wegens frontdienst 5°) Zoo mogelijk, graad der gebrekkigheid, recht gevend op het ivaliditeits-pcnsioen 6®) Opgave der eervolle onderscheidingen, ontvangen wegens oorlogsfeiten of tijdens veldtocht. In grondbeginsel zullen de zittingen in bo vengemelde commissie» ieder over anderen dag plaats hebben, één dag gewijd zijnde aan het onderzoek der papieren dié ter be schikking van al de leden der commissie ge* jgd zijn de volgende dag gewijd zijnde aan het geneeskundig onderzoek der militai ren, die het pensioen of de afdanking we gens lichamelijke gebreken aanzoeken en. wier papieren den vorigen dag onderzocht worden. De reserve- of gepensionneerde officieren en geneesheeren die een of andere plaats in deze commissie bekleeden (uitgezonderd die van secretaris en bijgevoegd secretaris) zullen benevens hun gebuurlijk pensioen, een ver goeding van 25 fr. per zittingstijd ontvangen (de zittingstijd bedraagt 5 uren, in een of meer dagen volbracht.) Wat de ondergeschikte gepensionneerde officieren betreft, die zullen geroepen zijn om als sekretaris deel te maken van deze commis sies (of bijgevoegd sekretaris), deze zullen de jaarwedde van hun graad ontvangen indien zij in werkelijken dienst zijn, of wel de jaar wedde van de in dienst behouden officieren indien zij gepensionneerd en in dienst behou den zijn, of wel de sommen vastgesteld dooi de Minister van Landsverdediging. Voor die aanwijzingen zal de voorkeur ge geven worden aan de krijgs-gebrekkigen. Ehrardt neemt ontslag BERLIJN 8 Mei. Kapitein Ehrardt heeft het kamp van Munster verlaten, na zijn ontslag als kommandant genomen te hebben. De brigode van dat kamp wordt ontbon den volgens de Freiheil zou minister Gessier echter niet den noodiyen moed heb ben die ontbinding door te drijven en zouden nog manschappen voor de brigade aangewor ven hebben. De ontruiming der Roerstreek MAINZ 9 Mei. In het mijngebied is reeds een aanvang gemaakt met de ontrui ming door de Duitsche troepen. Alles blijft kalm. Men kondigt de aankomst der veilig heidspolitie aan te Elbcrfeld, Banem, Rem- scheid en Hagen. Twee hooge ambtenaren beboet MAINZ 7 Mei. Politie-voorzitter Ehrler en gemeenieraadsvoorzitter Hoff, te Frank fort, werden elk met 100.000 mark beboet door den bevelhebber der bezettingstroepen van Frankfort. De eerste, omdat hij een voorraad polite- wapens niet aangegeven had de tweede om in den raad protest aangeteekend te hebben tegen de bezetting, zonder dat die kwestie op de agenda vermeld stond. Plunderaars door den kop geschoten Zondag morgend werden te Essen twee arbeiders, die op heeterdaad van plunderen betrapt geworden waren en door den krijgs raad ter dood veroordeeld werden, door den kop geschoten. De president der Duitsche- Republiek, Ebert, had hun genadeverzoek van de hand geweien. Een Plechtigheid te Koblenz AKEN, 9 Mei Luitenant-generaal Mi chel heeft zich naar Koblentz begeven, waar hij ontvangen werd door eenafdeeling ruiterij en naar het Amerikaansch-höofdkwartijer begeleid werd hier werd hij begroet door generaal'Allen. Daarna begaf de stoet zich naar de Cle- mentz-Platz waar de Amerikaansche troepen opgesteld waren deze werden door generaal Michel in oogenschouw genomen. Daarna versierde hij generaal Allen met het Oorlogskruis 'en verleende aan kolonel Mathieu de versiering van officier der Leo- polsorde. Vervolgens defileerden de troepen, de Bel gische afdeelfng vooraan. De algemeene toestand op de Fransche Spoorwegen was Zondag als volgt Op de Noorder en staatslijnen onveranderd op de Oosterlijn normaal, op de Zuider en Orleanslijnen voldoende. De werklieden van het arsenaal van Lorient bebben besloten Maandag morgend het werk le hernemen. Te Toulon hebben de bakkersgasten het werk gestaakt. De patroons-bakkers hebben echter de stadsoverheden verwittigd, dat zij in staat zijn voor de bevoorrading de stad le zorgen. Het brood zal echter een anderen vorm hebben. Zondag morgend hielden de Post- en Tele- graafbedienden eene meeting en besloten, dat zij op het eerste bevel van de Arbeiders- vereeniging het werk zullen neerleggen. Te Cannes hebben de werklieden der bouw nijverheid de werkstaking gestemd. Zij vra gen 2,50 fr. per uur. Te Rabanesse, bij Clermont-Ferrand wer den steenen geworpen naar een schildwacht. Deze schoot op zijne aanvallers, echter zonder hen te treffen. Te St.Etienne werd eene groole meeling in open lucht gehouden. De werking der Arbei- dersfederatie werd er goedgekeurd. Te Rijsel werd de algemeene werkstaking geroepen. Deze zou Maandag morgend be ginnen. Te Rijsel en te Hellemmes hebben de spoorwegwerklieden besloten zich bij de be weging aan te sluiten. Te Duinkerke werd eene dagorde gestemd, den strijd tot het uiterste voorstellende. Te Marcquoy, bij Rijsel had een zonder linge aanval plaats. Eene bende stakers be stormden er de gendarmerie. Deuren en ven sters werden bij middel van steenen verbrij zeld. De gendarmen maakten van hunne wapens gebruik. Na een verwoed gevecht, tijdens hetwelk verscheidene werkstakers gekwetst werden, konden negen stakers aan gehouden worden. Ondervraagd nopens de drijfveer van hunnen aanval, verklaarden zij, dal zij zich van de gendarmerie hadden wil len meester maken om er een Sovjet in te richten. Zij zijn in het gevang van Arras opgesloten. Zondag namiddag had op het St. Denijs- plein, bij Gent, een erg ongeluk plaats. Er was daardoor den Souvenir National* een militair feest op touw gezet en daar het weder mee wilde was er eene overtafrijke menigte samengestroomd. Juist toen de défilé der soldaten geëindigd was, hoorde men eene ontploffing tusschen' de personen, slaande op stoelen achter de offieieele genoodigden, Deze personen vluchten in alle richtingen en verscheidene hunner verloren bloed uit wonden aan het hoofd. Twee soldaten én een burger bleven ten gronde liggen en moesten weggebracht wor den. Een der soldaten was de voorhelft van den rechtervoet afgerukt; d® andere soldaat had erge brandwonden in het aangezicht;'de burger was er^ 'aan de rechterbil gekwetst. Deze drie slachtoffers .verden door den mili tairen geneeskundigen dienst en door het Roode Kruis verzorgd. Daarna werden zij naar het krijysgasthnis te Gent overgebracht. Nog een 25tal andere personen, die brand wonden bekomen hadden of licht gekwetst werden, moesten verzorgd worden. Uit het onderzoek dat dadelijk geopend werd, bleek het volgende Tusschen de stoelen, staande achter de plaats der offieieele genoodigden, zag een soldaat drie handgranaten liggen. Hoe deze handgranaten daar gebracht werden weet men nog niet. De soldaat zag dat uit een der handgranaten rook opsteeg, zoodal deze ging ontploffen. Hij zette er den voet op, juist op het oogenblik dat de granaat met een gewel digen knal ontplofte. De soldaat werd den voet gedeeltelijk afgerukt en al de bijstaande personen werden gekwetst. Gelukkiglijk zijn de twee andere handyranaten niet ontploft. - V Allerlei geruchten deden Zondag avond te Gent de ronde in betrek met dit ongeluk en zooals altijd werd de zaak fel overdreven. Men sprak van vèrsèheidene dooden. 't Is in alle geva't zöa reeds erg genoeg. Het onderzoek om le weten hoe de hand granaten daar tusschen de stoelen geraakt zijn wordt ieverig voortgezet. Deze handgranaten behoorden tot hel leger en mochten enkel behandeld worden door soldaten, die aan het front geweest waren en er dus het gevaar van kenden. De grana ten waren enkel inet poeder geladen en be vatten geenc mitraille Dank daaraan heeft de ontploffing geene dooden veroor zaakt. Ziehi er de namen der gek westen verzorgd in 't militair hospitaal Leon Van Rentergem, soldaat, wonende te Gent, teenen afgerukt aan den rechtervoet, erg gek wét aan 't gelaat. Jozef Appaerts, soldaat, wonende St. Bar- bar.asiraat, 2, te.Leuven, erg gekwetst aan mond en beenen. Laurent Van de Weghe, ..artillerie-onder officier, wonende Je Gent,'gekwetst aan een been. Paul De Ridder, 72jaaroud, wonende ;te GèiH, Achtermuide, 4, gekwetst aan knie, buik en arm. ■-'» Adriaan Schoorman, 26 jaar, wonende te Evergem, gewond aan de besnen ver zorgd in 't burgerlijk hospitaal. Emiel Van dér Stichelen, 58 jaar oud, wo nende te Gent, gekwetst aan heide beenen. Karei De Groeve, 52 jaar oud, van Wetle- ren, aan bil en hoofd gewond. Henri Geerinck, 65 jaar te St-Amanasberg en zijn tienjarige zoon, vader aan aangezicht en beenen, jongen aan beenen en rechterarm gewond. Marie David, 50jaar, St-Amandsberg aan beide beenen. i. Robert Van Damme, spoorwegbediende, Voetweg, Gent, aan 't been. Familie Hor riek, Hofbouwlaan 3, Gent, vader, moeder en een kind, aan de beenen. Zoë en Renilde Martens van Eecke, 25 en 22 jaar oud Helena Schepens, 27 jaar, Na- zareth, aan den voet. Georgine Willems, 14 jaar, Plezante-Vest, 233, Gent, aan 't been. Paul De Mey, accijnsbediende, Schoolstr. 29, Gent, aan bil en arm. Nog een tiental anderen wer Jen door splin ters getroffen en licht gekwetst. Enkele der gekwetsten zijn na verzorging huiswaarts kunnen keeren. Geen enkele is dpodelijk getroffen. Drie aanhoudingen Eenigen tijd geleden werden ten nadeele van het huis Kodak, van Londen eene partij fotograaftoestellen gestolen. Deze toestellen waren uit Londen naar het hulphuis te Brus sel gezonden. Eene klacht werd neergelegd, men kon er niet in gelukken de dieven te ontdekken. Een bediende van den bestolene bemerkte Zaterdag, bij eenopkooper te Brussel, nieuwe fotograaftoestellen verkocht werden aan prij zen beneden de tvaarde. De policie werd verwittigd en de opkooper, behendig onder vraagd, bekende weldra de toestellen gekocht te hebben van een scheeplosser, die ze ge stolen had. De opkooper en de dief werden aangehouden. Ook een tweede opkooper, bij wierook gestolen fotograaftoestellen aange slagen werden, werd in 't drooge gezet. te Antwerpen Ter hoogte der statie Waes, heeft men uit de Schelde het lijk opgBvischt van den sol daat autovoerdcr Jos. Reyners, die met zij nen vrachtauto van den overzetboot in de Sehelde was gereden en verdronken. Het lijk dat in gevorderden staat van ontbinding ver keerde is naar bet doodenhuis van 't Kiel gevoerd. Zondag hadden in verschillige steden oud- stiijdersbetodgingcn plaats. Te Aalst Een lange stoet, waarin niet min dan vijf in-.zieken baddert plots' genomen, doortrok Zondag namiddag de bijzonderste straten der stad. Talrijke opschriften, de eischen der oud-strijders vermeldende werden in den stoet gedragen. In den Stadsschouwburg, welke barstens vol was, werd het woord gevoerd door MM. Neyrinckx, voorzitter der oud-strijders, eene vrouw, in naam der weduwen en weezen, Meert, voorzitter der invallieden, Van Lan- genhove, voorzitter der geïnterneerden, volksvertegenwoordigers VanSchuylenbergb, Van Opdenbosch, Nichels, Borginon. Deze beloofden al hunnen steun, om in de Kamer de rechtmatige eischen der oud-strijders te doen inwilligen. Hunne verklaringen werden dan ook door de oud-strijders geestdriftig toegejuicht. Te Brussel - Niet alleen van Brussel, doch ook van de voorsteden en..,, van elders nog, waren verscheidene duizenden oud strijders, wedu wen en weezen opgekomen om aan de betoo ging deel te nemen. Talrijke opschriften, recht eischend voor de oud-strijders, voor de oorlogsweduwen en'weezen, bestraffing vragend der oorlogs- woekeraurs, enz. werden in den stoet ge dragen. Een betreurenswaardig incident had plaats op de Kunstlaan. Een Belgisch officier, die, men weet niet waarom, weigerde de vlag der oud-strijders te groeten, werd door de menigte omringd en zoo erg mishandeld, dat hij naar 't krijgsgasthuis moest overgebracht worden. Te Luik Hier ook waren er vele duizenden betoo- gers. Op de St. Lambertplaats werd eene openlucht-meeting gehouden. Te Gent Te Gent had de betooging 's morgends plaats. Begunstigd door een echt Meiweder, had de stoet dan ook eene overtalrijke me nigte te been gebracht. Te Mechelen Een drieduizendtal betoogerg* namen aan den optocht deel. Oveial waren de huizen ter cere der oud-strijders bevlagd. Te Geeraardsbergen Een duizendtal oud-strijders namen aan de betooging deel. De opschriften in den stoet gedragen, verwierven allerwege de goedkeuring der bevolking. Te Antwerpen Heel Antwerpen was te been om den op tocht der oud-strijders bij te wonen. De groep der oorlogsweduwen en weezen werd vooral opgemerkt. Als gevolg op hunr.e betooging van giste ren morgend werd (Namens den Nationale» Oucl-strijdersbond) eene dagorde gestuurd aan; Z. M. den Koning, aan den Minister van Oorlog, den Eersten Minister en Voorzitter der Kamers. Zij zeggen Overwegende dat aebtien maanden na den wapenstilstand hunne rechtmatige eischen nog geen bevrediging hebben ontvangen, verklaren dat zij niet geneigd zijn nog langer die recktsontkenning te dulden. Eischen dat de Regeering zonder verder uitstel hare inzichten te kennen geve en ver klaren dat het wetsvoorstel tot vergoeding der oud-strijders samengevat door de volks vertegenwoordigers-soldaten Van Remoortel en Siccard een minimum daarslelt dat wij vast besloten zijn le veroveren door alle middelen. Eischen verder de geheele ontslaging der huren en lasten voor het oorlogstijd perk en de onverbiddelijke vervolging der woekeraars schacheraars en andere volksuitbuitera. Aanvaard, waarde heeren, de verzeke ring onzer hoogachting. Sinds 20 April is men zonder nieuws over een oorlogsinvalied, Olivier C..., geboren te Leopoldsburg, wonende Pleinplaats, te An- derlecht. Den dag zijner verdwijning moest de inva- lied naar de kazerne der gidsen gaan, om er door een geneesheer onderzocht te worden. Hij is daar niet geweest en sinds heeft men alle spoor van hem verloren. De invalied die bel linkerbeen korter heeft dan het rechterbeen, was op het oogenblik zijner verdwijning drager van eene som van verscheidene honderden franken. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden. -te Brussel Een Herbergier overvallen De h. De Waele, herbergier op de Kroon- laan te Elsene, opende Zondagochtend, om streeks half zeven, zijn herberg, toen kort daarop een 25-farige kerel, gekleed met een bleeke regenjas en een donkeren slappen hoed op, binnenkwam en een glas bestelde. De onbekende praatte een wijl met den baas, wierp zich toen plots op hem en diende hem een vuistslag op zijn Amerikaansch toe die den heer De Waele haast in bezwijming deed vallen. Deze wist echter dadelijk zijn koel bloedigheid terug te winnen waarop de ban diet, ziende dat zijn opzet mislukt was, de plaat poetste. Daar de stralen op dit oogen blik nog zeer verlaten waren, slaagde hij daarin zonder moeite. Toen hulp opdaagde, ,svas bij reeds verdwenen. De b. De Waele is er zoo erg aan toe, dat bij le bed moest gaan. De politie stelt een onderzoek in en heeft de persoonbeschrijving van den aanvaller in alle lichtingen rondgezonden. De aanslag opeen defectief te Dublin had plaats in een straat vol volk. Twee kerels schoten hem in den rug. Deze werden door de policie achtervolgd. Zij konden hen echter niet aanhouden. Intusschen baadde het slachtoffer in zijn bloed omringd door de menigte, 't Is zijne vrouw die haar man de eerste zorgen toedien de. Men hoopt hem te redden. Amerikaansch protest Er kebben 38 leden van het Amerikaansch Kongres een telegram gestuurd aan Lloyd Georges om te protesteeren tegen het feit dal Ieren in de gevangenis werden geworpen en daar werden gehouden zonder dat zij voor den rechter werden geleid. Een valschmunter geknipt te Borgerbout Bij eenen inwoner der Raapslraat, te Bor- gerhout, heeft de rechterlijke politie weer een valschmunterij van nikkelstukken ont dekt. Niet minder dan 900 stukken in zakjes ingepakt werden aangeslagen. Op de zolder kamer werd de valschmunter aangehouden. Hij was volop aan den -arbeid. Op de stoof stond een pot met kokend gietmetaal. Vor men werden aangetroffen om 12 stukken ineens te gieten. De valschmunter werd ter beschikking van den prokureur des koning9 opgesloten. Nadere bijzonderheden. Nopens het vreeselijk drama van Aude» ghem, dat wij reeds Zaterdag mededeelden, vernemen wij nog Gustaaf LeVos was na den wapenstilstand opgeroepen geworden voor het leger, en was na zijnen diensttgd te hebben uitgedaan nog maals voor enkele weken binnengeroepen geweest. Na zijne vrijstelling was hij in het huwelijk getreden. Thans echter moest hij opnieuw eene maand kamp gaan doen naar Boverloo. Aan verscheidene personen echter had Gustaaf De Vos verklaard dat hg niet meer naar het leger zou terugkeeren, en herhaalde zulks zelfs nog Vrijdag aan den knecht van zijnen vader, toen hij naar Gent vertrok, zoo gezegd om naar de markt achter varkens te 'gaan zien. Men veronderstelt echter dat hij het wapen der misdaad Vrijdag zal aange kocht hebben. Vrijdag namiddag was Gutfaaf De Vos terug van Gent tehuis gekomen en niets liet hel drama voorzien dat weinige uren nadien zou worden afgespeeld. ^Zaterdag morgend ging de knecht var» vader De Vos naar het -huis van Gustaaf doch vond de deur gesloten en gegrendeld. Geen antwoord bekomende op zijn geroep poogde de knécht langs het zoldervenster binnen te dringen, doch dit ook ging ;nief. Ten slotte kon hij met de hulp van andere personen de woning binnendringen waai zich in de slaapkamer der echtgenooten De Vos een ijselijk schouwspel aan hunne oogen ver toonde. De jonge vrouw lag zielloos op het bed, het lichaam, borst en armen met zeven re- volverkogels doorboord. De zeven ledige hulzen werden in d« ka mer teruggevonden. Nevens haar lag het lijk van haren mar», getroffen dooreen kogel in den buik en lus-* schen hen vond men den revolver, het wapen der misdaad, nog met zes patronen geladen. De moordenaar moet eerst op zijne vrouw, terwijl zij te bed lag, de zeven schoten van zijn revolver hebben afgevuurd en vervolgens opgestaan zijnde, het wapen herladen hebben en zich ten slotte, insgelijks te bed liggende, een doodelijk schot in den buik hebben gelost. Dat ijselijk drama heeft in de gemeente groote opschudding verwekt. Het parket van Dendermonde is Zaterdag teAudeghein afgestapt, om ter plaats van dit drama een onderzoek io te stellen. Buitengewone zittijd. De leden van den Provincieraad van Oost- Vlaanderen zijn in buitengewonen zittijd bijeengeroepen op Vrijdag 21 Mei, oui li ure, om over te gaan tot de aanduiding van den candidaat voor de plaats van eersten ondervoorzitter bij de rechtbank van Eersten Aanleg, te Gent, in vervinging van den heer baron de Pélichy, en tot bespreking van enkele kwesties van bijzonder belang en van inwendige orde. Gisteren nacht zijn dieven ingebroken in den schoenwinkel van Karei Van Melle. St Denijsslraat, 28. De schurken hebben langs achter eene ruil uitgesneden, zijn doof de opening gekropen en vervolgens in den winkel gedrongen, waar zij een gouden zak uurwerk, rijgkoorden en eene groote hoe* veelheid schoenen hebbon gestolen ter waar de van 4 a 5000 frank. yy y y~ Zondag werd de 38jarige Bruno CoIIyn,, Kunststraat, 50, in zijne woning dood gek vonden. De man was door gas verstikt geworden.. Eene opengelaten gaskraan was oorzaak va» bel ongeluk.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2