u MARIE WIELAND Bestuurlijke dwaasheden Miiiisterieele krisis in Italië. Ministerie van Landsverdediging Zaterdag Mei 1920 Algemsens Yeryaderiag van üen Belyisshen Bosrenöond. Xxx 2r3.ixslci3a.ca. Kerkstraat, 9 en 22, Aalsï. Tel. 114 XXVI' JAARGANG NUMMER 114 X> C3- X_i Jh. X> "7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt H. Dymp'ia i op 4,20, onder 7,32' i^awe Maan den 18 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te venden tot het Agentschap Uavas, 8, Martelaarplein, te Brussel; S, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. ««ME HELDENMOED BELOOND WORDT- Onze konfrater La Libre Belgique ont vangt volgend schrijven Een onzer dappere IJzersoldaien is op liet veld van eer gevallen in 1914. Heel zijne erfenis bestaat in zijn lpger- spaarboekje. Wat achlernageloop de ouders gehad hebben om er aan te geraken, zullen wij maarniet trachten te beschrijven. - Heden komt het er echter op aan, het bedrag, 't zij 794 fr. te ontvangen. De kapi tein kwartier-meester verwittigt de ouders, 'broeders en zusters, recht hebbende op de 'nalatenschap van hun broeder, dat de som 'ter hunner beschikking zal gesteld worden, jzoodra de erfenisrechten zullen betaald zijn. 'Hij verwittigt met den zelfden post de ont vanger van het enregislrcrnent dat eene na latenschap geopend is in Oktober 1914 (da. turn van het overlijden Deze ambtenaar, trouw en gewetensvol dienaar der wet, maakt zijne rekening en alhoewel zeer wettig is ze al te belachelijk. Ziehier De rechten beloopen tot 39 fr. 16, vermeerderd door de intresten sinds Oogst 1915. Daarbij komt echter eene boete 'van 7,860 zegge zeven duizend acht hon derd en zestig frank omdat de aangifte niet gedaan geweest is binst de zes maanden na het overlijden 1 Arme ouders... De staat straft hen, om dat zij niet gevvetcn en verklaard hebben, dat hun zoon als «lachtoffer voor zijn land gevallen was. Na een held aan het Vaderland geofferd je hebben, zullen deze ouders nu verplicht rijn voor den minister van financiën een knie- Val ledoen, om kwijtschelding der boete te bekomen Ons dunkens, zouden in gevallen als hierboven de ontvangers van het enregistre- inent wel doen eerst de noodige onderrich tingen te vragen anders zou men hen wel vaustompzinnigheid moeten verdenken.... Ministerie van Spoorwegen. Uitgifte van postzegels, Olympische spelen Ter gelegenheid van de VIP Olympiade die in 1920 te Antwerpen zal gehouden werden, werden bijzondere postzegels gemaakt die van 20 dezer af zullen tc koop gesteld wor den. De uitgifte beslaat uit zegels van 5 cen tiemen (groene kleur), 10 centiemen (rootle kleur) cn 15 centiemen (zwartbruine kleur) die legen een opgeld van 6 centiemen ten voordeele van liet Nationaal Werk der Oor logsverminkten zullen verkocht worden. Deze zegels zullen, tegen de waarde die er op uitgedrukt staat en enkel in het binnen- Terkcer, tot hetzelfde doel dienen als de ge wone postzegels. De verkoop er van zal op 30 October eerstkomende ophouden zij zul len tot 15 Januari 1921 geldig zijn. Da Eerelijst der postbeambten. Het Beheer van posterijen heeft de eerclijst van zijn personeel tijdens den oorlog open baar gemaakt. Wij stippen daaruit aan dat 376 postmannen, waaronder 15 klerken, 83 orderklerkcn, 76 brievenbestellers, 179 bo ventallige en 23 candiduten-brievenbestellers onder twee boventallige aan de Hollandsche grens werden gedood of gëeleclrocutcerd dal 8 postmannen werden doodgeschoten in gevolge een vonnis, 49 werden gedood zon der vonnis of tergelegeuheid v«n oorlogsfei ten dat 32 gestorven zijn in ballingschap of in de gevangenis of tengevolge van ziekte, opgedaan in ballingschap of in de gevange nis. wat een totaal van 468 dooden geeft. Voorts werden 5 postmannen verwond, 786 verbannen en 243 gevangengezet. De Algemeène vergadering van den Belgi schen Boerenbond heeft dit jaar plaats te Antwerpen in den Burgerskring Koning straat, 6, zij begint te 9 (negen) uur. Ziehier de dagorde 1. Verslag over den toestand van den Bel giscben Boerenbond en zijn werking in het jaar 1919, door Z. D. II. Kan. Lujtgaerens, algemeen sckrelaris 2. De standsorganisatie voor de boeren de arrondissementsbond van hoerengilden 3. Dceconomische'nood van den landbouw en de landbouwpolitiek 4. De technische toestand van den landb. 5. Allerlei De leden der hoerengilden welke deze al- gemeene vergadering hij wonen hebben ook vrijen toegang tot de algemeene vergadering van hel Katholiek-Vlaamsch Congres, welke den 2® Sinxendag 's namiddags zal gehouden worden. Wie de algemeene vergadering van het Congres niet zou bijwonen, zou in den namid- dag gelegenheid hebben den molen van den Boerenbond, in de Vande Wervestraat, Cl, te gaan bezichtigen. De aandacht der leden onzer hoerengilden wordt ook getrokken op de vergadering dor iandbouwafdeeling van 'tKatholiek-Vlaamsch Congres deze afdceling vergaderd den Zon dag (1® Sinxendag) 23 Mei, te 2 uur in Sint Jan Berchrnanscollege, Meir, 36, te Antwer pen. Volgende punten worden er besproken 1. Landbouwwerklieden door E. II. Wal- ravens, landbouwingenieur 2. Vlaamsch lager, middelbaar en hooger landbouwonderwijs, door E. H. Van Olmen, landbouwscheikundige 3. Landbouwtoestanden. in West-Vlaande ren, door M. Gilet, bestuurder van 't bureel van den Belgischen Boerenbond teRoeselare; 4. Landbouwpolitiek, door hoogleeraar Sap Ook tot deze vergadering worden de leden uitgenoodigd. Ingevolge eene stemming der volkspartij betrekkelijk eene ondervraging nopens de beweging op touw gezet d_Qor liet personeel van Posterijen, Telegraaf en Telefoon, heeft het Ministerie Nitti zijn ontslag gegeven. Dd Osservatore Romano laakt do populaire partij. De Vatikaansche Osservatore Romano na gezegd tc hebben dat het buiten de parlemen taire partijen blijft slaan, zegt De daad der populaire partij, die de hui dige cris uitlokte, is niet gelukkig. Na van de regeering meer krachtdadigheid geëischt te hebben, straft men haar daags na eene krachtdadigheid. De buitenlandsche politiek van M. Nitti is goedgekeurd en nu brengt men ten val, ter wijl dc onderhandelingen met Joego Slavic aan gang zijn cn Italië morgen naar Spa moet gaan. De tegenwoordige omstandigheden zoo onder nationaal oogpunt als onder bet bijzon der oogpunt der stad Rome, hadden vol doende moeten zijn om deze crisis niet uil te lokken. Ook zou deze weinig gelukkige daad nood lottige gevolgen kunnen hebben voor de populaire partij. Al de bladen stellen overigens de populaire partij verantwoordelijk. Dc afkeuring der Osservatore Romano is des te opmerkelijker, daar de populaire partij zich op het katholiek standpunt plaatst. 4® Vervolg. Ik had gehoopt, dat hij haar leiden en dus Iietgeen in hare opvoeding mislukt was, her stellen zou, maar neen, hij vergoodt zijne jonge gade, en willigt al hare grillen in. Ik mag haar niet laken, Marie, zij is zoo schit terend schoon en verleidelijk ik was ouder dan zij, en wie weet ot ik niet erger zou ge worden zijn, wanneer ik hare schoonheid had. Foei Gasperine f 't Is waar, Marie, mijne moeder heeft mij van in mijn vroegste jeugd aan dat denk beeld van leelijkheid gewend. Ik heb er nooit om getreurd, en gedacht dat te doen vergeten door beminnelijk en nuttig te zijn. Of ik ge slaagd ben, weet ik niet, maar na Estelle 's verandering heb ik God altijd gedankt, dat ik niet schoon was. Doch we voeren hier een Jaeel ernstig gesprek gij hebt mij aan 't bab belen gemaakt, Marie kom, sta nu op en ga naaar de danszaal. Men mist u. Ach neen, Gasperine Ik zal me uit- Jtleeden, en dan kom ik wat bij u zitten als jgij er niets op tegen hebt. Om mij bloot tc stellen aan een stort vloed van verwijten Neen, Marie, wees gehoorzaam. Gij weet, dat lot uwe bescherm ster benoemd ben. Gehoorzaam dus juffertje. Even nog, Gasperine zeg me eerst of Al dit linnen het uwe is Gasperine glimlachte. Neen, Marie, 'tis van de armen. Als •CieiK evenals ik, eenigc duizenden in't jaar rente heeft, dan mag men soms wel aan hen denken, die zoo rijk ïiiet gezegend zijn. Gij kunt u geen begrijp vormen, Marie, van dc ellende, die hier 's winters heerscht. Ik zal u eens naar de arme buurten meenemen, als ge wilt en sterke zenuwen hebt. O, ik heb geene zenuwen, in Oost kenj oen we dat ai iet. Wat kent men niet vroeg «ene slem en baron Louis trad binnen, een schaal met gebak in de hand. Zoo zijt gij hier, juf., nichtje Marie Ik had me in 't hoofd gezet, de mazurka met u te dansen en daar vind ik u nergens. Gij moet 't voorbeeld van onze oudere zuster niet volgen. Die zet nu hoog- sléns eenmaal in den winter een voet in een balzaal. Gasperine,, waai lijk, gij krijgt nooit meer iels lekkers van mij, zooals dit, als gij freule Wieland verbiedt te dansen. Ge zijt een malie jongen, Louis. Niet waar, Marie, Heb ik u niet juigt naar 't bal gejaagd Ach, zoo miskent men de zuiverste bedoelingen. Arme verdrukte onschuld Freule Wie- land, we zullen Gasperine maar alleen laten; zij heeft 't heel graag, dat verzeker ik u, en dan gaan wij deze wals dansen, of is u.... Neen, mijnheer, ik ben nog vrij. Laat dat mijnheer, er toch af. We zijn eigenlijk niet, maar toch zoo goed als nichtje en neefje, oict waar, zusje? Allong, Louis cn Marie, kortaf. En nu adieu, jeeide Gasperine, ga nu alsjeblieft niet zittenrmijnheer, Louis, anders krijg ik nog de schuld, dat ik u beiden op houd. Bonsoir. dank u voor 't gebak goed Handel in allernood zakelijkste voorwerpen, HetSlaatsblad van 12 Mei kondigt het vol gende koninklijk besluit af, dat genomen is om maatregelen te treffen ten einde den woe kerhandel in allernoodzakelijkste koopwaren te beletten of te beteugelen Al wie allernoodzakelijkste koopwaren te koop stelt of aan het publiek verkoodt zooals voedstoflen, voorlbrenselen dienende tot ver warming of verlichting, schoeisels, zeed al lerlei kleedij, enz., is er toe verplicht de verkoopprijzen van elko koopwaar op zicht bare en ondubbelzinnige wijze op te hangen aan de toon vensters of aan den ingang van het lokaal en daarenboven binnenshuis die bepaling wordt overeenstemmingshalve toe- pesselijk gemaakt op den handel gedreven door venters en door slijters ter markt. De opgehangen prijzen mogen niet over schreden worden. Het is verboden te weige ren aan de verbruikers kontant te verkoop en tegen de opgehangen prijzen en met hoeveel heden, die met de gebruiken van den slijl- handel overeenkomen. Elke handelaar of nijveraar is er toe ver plicht boek té houden ten einde het te allen tijde mogelijk te maken den aankoopprijs vast te stellen der door hem te koop gestelde waren of der grondstoffen die tot het ver vaardigen ervan gediend hebben, alsmede den familienaam en het adres van den leve raar. Hij moet daarenboven, gedurende min stens zes maand de bescheiden bewaren die van dc door hem gedane aankoopen alsmede van den familienaam en het adres van den verkooper of leveraar laten blijken. De boeken en bescheiden moeten vertoond worden op de eerste aanvraag der met het ontdekken der inbreuken bjlaste agenten. Die agenten hebben daarenboven het recht, te allen tijde binnen te dringen en opzicht uit te oefenen in de lokalen waar allernoodzake lijkste kaopwaren worden vervaardigd, op geslagen of te koop gesteld. Elke haudelaar is ertoe verplicht aan de verbruikers te verkoopen, niet alleen de voorlbrenselen te koop gesteld in de voor het publiek toegankelijkte ruimten maar ook, naar gelang van den uitverkoop ervan, de koopwaren die hij voor den verkoop in de opslagruimte van zijn bedrijf of in alzonder- lijkc lokalen voorradig heeft, met uitzonde ring" van de voor de umniddehjke behoeften van zijn gezin noodige hoeveelheden- Indien mende identiteit van de leveraar wiens naam in de vertoonde boeken en be scheiden voorkomt niet kan vaststellen, wor den gemelde boeken en bescheiden als smok- helmiddel aangemerkt, en wordt de betrokken handelaar vermoed, aan dagen prijs gekocht woekerwinst verwezenlijkt te hebben. Strenge straffen zullen de overtreders van Do zegeviorende opmarsch der Polen. De onweerstaanbare opmarsch van de Poolsch-Oekrainsche troepen is bekroond met de verovering van Kieff, Sjmerinka, Toelsjin en Jampol. Het Dnjeper-leger be vindt zich in de buurt' van Kieff. Het garni zoen van Odessa heeft de zijde van de Gekraine gekozen. Het leger van generaal Pawleoko heeft Balta en Birzoela bezet cn nadert Razdielna. Afgevaardigden van dit leger hebben deelge nomen aan de plechtige intocht van Petljoera leKamenetzin Podolië. Petljoera is naar het front vertrokken. De Oekrainsche overheid is met koort^ch- dit besluit treffen, dat m den ministerraad, eenstemmig goedgekeurd geworden is. Voor de handelaars is oppassen dus de boodschap. dat gij 't mij gebracht hebt, ik had niets, en zij lichtte 't deksel op van een korfje, vol lekkernijen. O ciel had ik dat geweten, en ik heb nog zoon moeite gehad om dat beetje bij me kaar te halen. Nu gaat 't mijne ook al naar de eene of andere zolderkamer. Zie ik u nog van avond Gasperine Ik denk het niet, goeden nacht. Goeden nacht, en hij kustte haar harte- ijk. Kom, Marie, uw arm, cousine. Beiden traden in de zaal, toen de wals be gon. Spoedig was het paar in de dansende rijen verdwenen. De muziek had opgehouden en de paren liepen nog maar op en neer. Louis onderhield zich allerminzaamst met zijne dame. Hij had de schoonheid\an Estelle en dan nog al de vriendelijke goedheid van Casperine. Zoudt ge mij ook kunnen zeggen, vroe^ hem Marie, wie die luitenant is, die met Delphine danst Hij gelijkt zoo op mijn papa zaliger. Is 't waar Dan was uw papa een knap man, mooier dan oom, fluisterde hij zacht; maar heeft hij zich nog niet aan u voorgesteld? Neen. Wel, dan /al ik 't maar dadelijk doen. 't Is zijn neef Max Helmond, en met hem maak ik geen complimenten. O, 't is het liefste mensch, dal ge zeker ooit ontmoet hebt; hij is zoo knap en toch in weerwil van zijne kundigheden zoo nederig. Wilt ge wel geloo- ven, Marie, dat ik nooit iemand gezien heb met zulk een edel, verlaten karakter Waarlijk tige haast bezig aan de regeling van het bur gerlijk bestuur in de bevrijde streken. OfficieelDc Oekrainsch-Poolsche troepen zijn onder groote geestdrift van de bevolking Kieff binnengerukt. Pawlenko heeft Odessa bezet. De regeering is naar Winnitza vertrok ken. Nieuwe aanvallen der Rooden Eene mededeeling van den generalen staf gedagteekend. Warschau, 12 Mei meldt Den 10 zijn geweldige gevechten geleverd op den linkeroever van den Dnjeper. Al zijne krachten verzamelend, die er in gelukt waren over den stroom te komen en verder nieuwe troepen uit Noorden en Zui den in het gevecht werpend, viel de vijand onze stellingen aan,dewelke Kieff verdedigen. Niet alleen hielden de Poolsche troepen stand, doch namen twee bataljons gevangen. De vijandelijke kanonnen beschieten Kieff, dcch richten weinig schade aan. In Polesië hebben de Poolsche troepen de lijn der Beneden Berezina bezet en eene on beschadigde spoorwegbrug op den Dnjeper, genomen. Moskou in brand PARIJS 13 Mei. Men meldt uit Londen aan - Le Journal - dat, volgens bijzondere telegrammen, te Kopenhagen ontvangen, erge onlusten zijn uitgebroken te Moskou. Ver scheidene branden zijn aangestoken en mili taire depots vernield. Da hoofden der coöpe ratieven zijn aangehouden. Eene stad en een iapaansoh garnizoen door do Bolschewisten uitgemoord. Eenige Amerikanen en Armeniërs, die er i gelukten uit Nicolaiewsk te ontvluchten, doen gruwelijke verhalen over de gebeurte nissen aldaar. Toen de Bolschewisten hunne intrede deden le Nicolaiewsk, verklaarde het Japaansch garnizoen, ter sterkte van een bataljon, zich onzijdig. Pas waren de Bolschewisten binnen, of alle Russische onderdanen, burgers en sol daten werden aangehouden. Een 200 tal wer den vermoord en in den stroom geworpen. De bevelhebber van het Japaansch garnizoen protesteerde tegen die gruwelijke feiten, waarop de Bolschewisten eischten dat de Japanners de wapens zouden neerleggen. Daar doze weigerden werden zij door de Bol- schewiken aangevallen. De Bolschewisten waren veel sterker dan de Japanners en deze werden tot den laatsten man gedood. Ook de Japansohe consul, zijne vrouw en zijne twee kinderen werden ver moord. Daarna staken de Bolschewisten de stad in brand en vermoordden alle inwoners. Een oed honderdtal inwoners werden van hunne kleederen beroofd en zoo in het gevang opge sloten, waarna de Bolschewisten zich uit'de stad terugtrokken, de opgcslotenen aan her. lot overlatend. Daar zich niemand meer in de stad bevond en de Bolschewisten alle toegangen tot de stad hebben afgesneden, is het zeker dat de ongelukkigen aan hongerdood gestorven zijn. Duitsche wapens naar Finland. In 't Lagerhuis werd bevestigd dat onlangs twee schepen Duitsche wapens en munitie naar Finland vervoerden om aldaar door de witte garde te worden gebruikt. Een lehkere president. New-York 14 Mei. Dc nationale raad der socialistische partij beeft bij toejuichingen gezel Debs als kandidaat der partij voor'het presidentschap der Vereenigde Staten aange duid. Deze gezel Debs zit thans ia het gevang, waar hij eene straf uitboet van 10 jaar dwang arbeid wegens spioeneerderij O, als ik u eens vertelde, hoe hij zijne geheele carrière heeft opgeofferd om zijn vaders naam van schande te bewaren 't Is hier de plaats niet, ziet gij, om daarover te spreken, maar later eens. Max, mag ik u aan mijn nichtje voorstellen Luienant Helmond, freule Wieland I De officier boog hoogst beleefd. Veel eer freule Wieland, zeide hij en keek toen Louis even spottend aan. Wal hebt gij daar een rare das om wees maar voor zichtig, man, daar zitten 'n paar dames, die jou met je das om 't hardst uitlachen. De arme Louis kreeg een kleur. Zie ik er zoo bespottelijk uit vroeg hij en trok onbarmhartig aan 't lieve blauwe dasje. Ridicule, kerel, vindt ge niet, Phine Neen. luitenant. Ik heb Louis juist gezegd, dat hel zoo lief stond. Bah, liefFoei Phine, wat hebt gij een smaak Kom, vooruit, en hij liet Louis en zijne dame geheel verlegen staan. Wacht even, Marie. Ik zal eene andere das omdoen. Waarom, Louis? Ik geloof dat hij u plaagt. Deze staat zeer goed. De dans is uit. Max beeft een goeden smaak en hij liegt nooit. Ik kom dadelijk terug. Toen Marie alleen zat, kwam Helmond naderbij. Hij zette zich naast haar, en vroeg om volgenden dans zij had nu alle rc- deivom zijne beminnelijkheid te waardeeren. Hij sprak met veel zaakkennis over Java en over de reis, op een toon, die de eemgzius De toepassing der Militldwalten en der wervingswetten op de miliciens der bijzon- dere lichting van 1919. (Klassen van 1914 tol 1919.) De Minister van Landsverdediging komt aan al de militaire overheden aigemeenc on derrichtingen te laten geworden, welke de(' toepassing regelen, voor wat hen betreft, van de militicwetien en wervingswetten op de' miliciens der bijzondere lichting van 1919 (klassen van 1914 tot 1919.,i De Wervingswet van 1. Maart somt in al gemeene bewoordingen de verschillende ge-; vallen van ontslaging en verkorting van wer- ltelijken dienst op. Deze ontslagingen en verkortingen worden toegestaan door de overheden in zake militie- geschillen (Wervingscommissie en provincia le Beroepscommissie. De duur van hel militie-termijn blijft vast* gesteld op 13 jaar (8 jaar in het werkdadig leger, gevolgd van 5 jaar in de resérve.j Het militie-termijn van de miliciens dei' bijzondere lichting van 1919 neemt aanvang op 15 September 1919, welko ook de datum zij waarop de betrokkenen in werkelijke» dienst getreden zijn. De Wervingswet van 1. Maart 1919 heeft niets veranderd aan den duur van wérkelijke» dienst, in de verschillende wapenen, die vast gesteld blijft gelijkvormig aan de voorschrif ten van art. 03 der gerangschikte mililiewet- ten. In ieder geval vervullen de zware artil lerie en de begeleidings-batterijen van dc veld—artillerie denzelfden diensttijd als de infantetie. Anderzijds vervullen de manschap pen van de hulptroepen, hetzij dat zij er rechtstreeks ingedeeld werden, hetzij dat zij oorspronkelijk tot een andere eeuheid be hoord hebben, den diensttijd die van de ad ministratie troepen gevergd wordt. Openstaande betrekkingen Drie bedieningen van rekenplichtigc staan open in het M. O. T. te AKEN. De voor keur zal gegeven worden aan de gewezen rckenplichtigen die ernstige bekwaamheden bezitten. Zij zullen aangenomen worden als tijdelijke rekenplichtigen met een salaris van 10 fr. per dag werk, en eene premie voor goede voorbrengst van 0 tot 25 fr. tijdens de drie eerste maanden, vervolgens van 0 tot 40 fr.eindelijk van 0 lot 50 fr. na zes maan den dienst. Bij uitzondering zal deze premis op 100 fr. kunnen gebracht worden. Wan neer wij zullen verplicht worden een halven dag te werken, op Zon- of Feestdagen, zul len zij het volledig salaris ontvangen. Een oud-strijder, goed op de hoogte zijnde van het maebienschrijven (belgisch of weder- landsch toetsenborb) wordt gevraagd voor tijdelijke bediening, tc vervullen bij de af- deeling Torpedisten en Mariniers, Prinsen straat, 13 bis, Antwerpen. Een bediening van tijdelijken teekenaar staat open in de bureelen van den Kolonel bevelhebber der Militaire Gebouwen, Mei straat, 21, te Antwerpen, waar de aanvra gers zich mogen aanbieden op de werkdagen tusschen 9 en 12 u.,ten einde de aanneming» voorwaarden te kennen. Een oproep wordt gericht tot de oud-strij ders, in onbepaald verlof of gepensionneerd, met het oog op het toekennen van twee tijde lijke bedieningen van archivaris, die thans open staan in de bureelen van het 16 Linie- Regiment te Antwerpen. i: Drie tijdelijke bedieningen bij de Besten dige Commissie voor Tweede Onderzoek lo schuwe Marie geheel op haar gemak bracht. Kijk, Louis heeft eene andere das om, zeide hij eensklaps, die staat hem eigenlijk even leelijk als die blauwe. Een kwast, vindt ge niet, freule Neen, luitenant, dat kan ik niet zoggen. Ik vind hem, evenals zijne zuster Gasperine», zeer aardig en Gasperine aardig Ha, lieve freule, gij zijt de eerste, die 't zegt Foei neen, ik mag de Van Gaverens volstrekt niet. Louis is een huichelaar, freule een ijdel, kwasterig ke reltje Gasperine is eene oude vrijster, die met haar mond vol vroomheid zit, doch van binnen.... Freule, ik weet niet, of ik 't recht heb u een raad te geven. Maar gaat niet te veel met hen om. ïlc heb Gasperine en Louis lieel anders beoordeeld. Ja, dat begrijp ik, maar den uiterlijken schijn, doch wees op uwe goede. Mevrouw de la Méronière is 'l ijdelstc schepsel, dat ik ken, maar toch verkies ik haar boren de twee anderen. Marie was onaangenaam getroffen door die woorden zij hechtte er min of meer geloof aan. Helmond'» stem klonk zoo overtuigend hij scheen zoo door en door een braaf en de gelijk mensch, en toch Louis, met zijne kin derlijke opene manieren, kon geen veinzaardL zijn en dan dié liefderijke, weldadige Gas-, perineZou haar engelachtige lach slechts het masker rijn eencr kwaadsprekende, ca ontevredene ziel (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1