Corned Bast». Argentina Ministorioele krisis in Italië. Os geheimzinnigs zaak van Peronnas Zaak Jamar,L«js,Longnevill8 Mahlman en Splingard ARGEMTIJNSGHE BOTER Belangrijke afttuggeiarij Het Duitsch vee. fiet drama vaa't Ter Kameralioscli De toestand in Frankrijk Een duivenliefhebber geknipt Viervoudige terechtstelling Erg ffiatocycletteonpliifctfl Merom- Staisedieven aan 't werk 4 PAPIERCmSIS Lsgsrüste Berichten p©i* TeSefaess STADSNIEUWS GÏHIO GEERAERD MARTENS Bijhnis: Aalst, 10, Albert Llénartstr. mSKONTÖTRANVGQgl Magazijn «Colonial» lShts, Kopland, ANTWERPEN Al de reizigers moeslen hunne brfwn- tesschen, juweelen en alle voorwerpen var? waarde afgeven.Zij moesten ook hun reisgoed open maken en daar stolen de bandieten a! wat naar hun gading was. Zoo konden zij foor meer dan twee miljoen geldwaarden be machtigen. De schrik was zeer groot onder depas- lagicrs. Naarmate de buitgrooter en grooter wci'd^ brachten de roovers hem in de sloepen welke afgelaten waren, zoodra het schip ge*, itopt hau. De aanvoerders der bandieten waren gemaskerd en beloonden zich recht onbeschoft. Na de vrouwen van hunne ringen en arm banden beroofd te hebben, poogden zij haar de hand te kussen. Aan iedere reiziger werd wat klein geld gelaten en de reizigers waarop de schurken geen geld vonden, stelden zij eene geldsom, van andere reizigers gestolen, ter band. Zoolang de plundering duurt, was de kapitein, steeds onder bedreiging der revol vers, verplicht aan de machinisten de bevelen over te maken welke de bandieten hem gaven. Een deel der bemanning moeal den buil en do bandieten aan land brengen. Het mag waarlijk een wonder geheeten worden, dat niemand gewond werd. 't Is overigens groolelijks aan de koelbloedigheid van den bevelhebber van het schip en van de bemanning te wijten dal geene erge inciden ten plaatshadden. Hoe ongelootlijk bet ook sohijne, deze dertig bandieten waren te Daloum inge. scheept voorzien van regelmatige reispassen. Opzoekingen zijn dringend noodig om de Verantwoordelijkheid voor den woeligen toe stand in Batoum en geheel den Iiuukasus 'vast te stellen. Op bevel van het parket heeft de policie zekeren Frcderik X..., aangehouden, die van een Brusselsch handelaar ccnc som van 2-33.OOO fr. ontleend had. Als borg had X.., die tot cene zeer achtbare familie behoort, drie wissels gegeven, twee van 100.000 fr. ieder en de derde van 85.000 fr. Deze wis 6els waren door een belangrijk handelshuis der plaats geaccepteerd geworden. Toen de geldschieter inlichtingen nam, kwam hij te weten, dat het handelshuis met X.., niets te maken had en deze dus zelf het handieeken bad nagemaakt. X werd aangehouden onder betichting van aftruggelarij, schrift ver va Jsching en ge bruik van valschc stukken. Hij is opgesloten. De United Review meldt dal bij de punten die Duitscbland ter conferentie van Spa wil oplossen, zich de kwestie bevindt van het vervangen van het weggevoerd vee. Duitscbland zal al zijuekracblen inspannen om het vee dat het te leveren heeft, te kunnen veryangeudoor andere produktcn barer nijver- beid, of door eene geldelijke vergoeding. Om deze plicht nieUe moeien vervullen, wijzen de Duitsch eis op hunne ellende, zij doen beroep-op onze goede gevoelens, maar j zij zeggen niet dat zij, volgens, de laatste statistieken, 250 hoornbeesten bezitten- per 1000 inwoners., wanneer, voor hetzelfde getal inwoners, Belgi? er slechts 164 bezit. Opdat België evenveel hoornvee zou heb ben als Duitschland (per 1000 inwoners) zou Lel ongeveer 600.000 dezer dieren moeten afstaan hetgeen gelijk is mei het aantal weggevoerd vee. Welnu, het aanhangsel IV voorziet slechts het leveren van 92.000 hoorndieren. Dit, bij uitsluiting van schapen, geiten, zwijnen, enz. Zeker is het dat de levering der beesten, door de Duitschcrs, bunnen financieelen toe stand kan benudeelen. Zij wordt hierdoor genoodzaakt een gelijke hoeveelheid vleesch in den vreemde te koopen, wanneer hunne waarden zoo lang gekwoleerd zijn. Doch Belgic is in hetzelfde gevalhet moet engehoerde prijzen betalen'voor melk, boter, vet en vleesch, en het is genooodzaakt zijn vlcesch in het buitenland te koopen, hetgeen zijn imncieelen toestand wankelend maakt. Duitscbland zou zich op ons ontlasten van bene kwaal die door geen enkele belofte tol vergoeding verzacht lean worden. Voor wat de paarden betreft, is het vraag stuk nog omsliger. Den paardenkweekerij was ten alle tijde de meest bloeiende nijver heid van ons land. Voor den oorlog voerde België voor 60 millioen frank paarden uit. Indien wij heden nog hetzelfde getal konden uitvoeren, zou deze uitvoer do inkomst Ver tegenwoordigen van een kapitaal van ver scheidene milliards doch Duitschland heelt onze beste paarden geroofd en onze kweekerij een harden slag toegebracht. Geen vergoe ding don ooit dit verlies verzachten. De geheele wereld door vraagt men onze paai den en wij kunnen de vragen niet voldoen. Het verzaken aan ons recht van wederbe- koming zou een Lelreurlijhe weglating zijn der lamlbouwbelan-en, die zoo erg miskend weiden bij de conventie van den wapenstil stand van Spa. De liooge raad heeft dientengevolge de aandacht van den minister van landbouw ge roepen op het nieuw gevaar dat ons land dreigt. Jeroom Herman, een der droevige helden fan hel drama dat een tiental dagen gebeurde in de Victorialaan, in het Ter Kamerenbosch, is van het St Pietersgasthuis naar het gevang van Vorst overgebracht en er onder belich ting van moord opgesloten. De wetsdokters, die lot de schouwing van het lijk van Celina Van Dyclc, de vriendin van Herman, overgingen zijn tot het besluit gekomen, dat de jonge vrouw zich onmoge lijk zcli'cen kogel in hel hoofd kan gejaagd hebben, daar zij - rechts was en de doode- lijke wonden aan den linkerkant van het hoofd toegebracht zijn. I)e aigemeenc toestand kan in enkele regels samengevat worden. Alleen in de mijnwer- ker§3)';ddens wordt er om zoo te zeggen ge- heef ges'aaJft- In de havens, spoorwegen enz, neemt het aantal" werklustivéR gedurig toe. De staking in de electricileit is reeds geëin digd. De gasdienst ïs verzekerd. Le Pelit Journal schrijft over den toe stand, dat de beruchte C. G. T. (Arbeiders- vereeniging) een vreeselijken knak zal ge kregen hebben, door deze ontijdige staking uit te lokken. Niet alleen kecren alle andere klassen der bevolking baar den rug toe, doch zelfs in hare rsngen neemt het aantal ontevredenen gedurig toe, Zoo heeft men te Clermont-Fer rand en te Toulon vlakaf geweigerd de sta kingsbevelen uit te voeren. EENE ERGE ZAAK Levering van bier aan de Duitsche troepen Wij hebben gemeld, dat de bestuurder eener brouwerij- uit den omtrek van Brussel aangehouden was, onder betichting bier ge leverd te hebben aan de Duitsche fronttroepen. M. Leeocq, de aangehouden bestuurder der Brouwerij Sl-Guidon, vcrcheen Vrijdag morgend voor den Raadskamer, welke het aanhoudingsmandaat bekrachtigd heeft. Volgens de betichting zou de brouwerij St-Guidon tol 40 per honderd van hare voorlbrengst aan dë Duitsche troepen gele verd hebben. Het bier werd geleverd aan een Duitsch onderdaan, zekeren Kaisser, die te Brussel verscheidene koffiehuizen had enkel toegankelijk voor Duilschers. 't Schijnt echter dat het grootste deel niet in deze koffiehuizen getapt werd, doch onmiddelijk van de brou werij naar de Turn- en Taxisstatie gevoerd werd, waar het op waggon geladen en naar het front verzonden werd. M. Lecqeq beweert echter, dat hij in deze kwestie niet verantwoordelijk kan gesteld worden, daar het zijn oom was, die alsdan/ eigenaar en bestuurder was van de brouwerij. Deze oom is thans overleden. Gisteren morgend rond 5 ure, hoorde M. Mertens, wonende Jubelfeesllaan te Molen beek, gerucht op z^n zolder. Vermoedende met inbrekers te doen te hebben, verwittigde hij een politieagent, die zich juist in de straat bevond. Samen doorzochten zij het huis en vonden op den zolder een kerel, die zich trachtte te verbergen. Deze werd aangehouden en Daar het polieieburccl overgebracht, waar men spoedig zijne identiteit kon vaststellen. Hel was een genaamde Van D..., wonende Mo lenbeekstraat. Ondervraagd over zijne aanwezigheid in liet huis van M. Meilens, bekende Van. O...,' dat hij op den zolder gedrongep was, om het duivenhok van M.' Mortens te plunderen. De oneerlijM^durvenliefhebber is ter be schikking van den prokureuf des Konjngs opgesloten. te Vlneennes PARIJS, 14 Mei. Heden namiddag deed het gerucht de ronde in de omgeving van het Gerechtshof, dat vier ter dood veroor deelden van het verklikkingsproces van Laon Zaterdag morgend te Vinceunes zouden te rechtgesteld worden. Het zijn de genaamden Georges Toqué, Moise Lemoine, Leandre Herbert en Alice Aubert. Zooals men weet werd de doodstraf uitge sproken tegen vier andere betichten, Georges Roselle, Gaston Vinet, Georges Louchet en Helène Favre, veranderd in eeuwigdurenden dwangarbeid. Deze straffen werden uitgesproken op 28 Juli 1919. Gisteren avond rond 6 ure heeft een erg ongeluk plaats gehad. M. Scharlaeken, eige naar der gaarkeuken, n. 74 aan de Anlwerp- sche dokken, reed met groote snelheid op zijn motocyclelfe-side car, in dewelke zijne vrouw had plaats genomen. Op de hoogte van den Ouden-Barreel te Merxeifi gekomen, sprong een der verhitte banden, met het gevolg dat beiden met ge weld op de baan geslingerd werden. De man kwam er goed van af. Doch dit was r.iet het geval voor de vrouw die met gebroken schouders en arm en inwendige kneuzingen naar het Sl-Walburgis moest gebracht worden. to Qeeraardsbergan Verleden nacht zijn dieven in hel goederen- magazijn der statie van Geeraardsbergen gedrongen. Een der bedienden, Arthur Collart, gerucht gehoord hebbende, ging zien, waarop de dieven de vlucht namen, hun buit ter plaats achterlatende. Reeds hadden zij eene baal geweefsel ter waarde van 2100 fr. een pak zijde ter waarde van 1500 fr. en een pak lijn waad ter waarde van 1200 fr. gereed gelegd om mede le nemen. Men achtervolgde nog de dieven, doch vruchteloos. De ministerieele krisis in Italië schijnt be trekkelijk spoedig opgelost te zullen zijn, daar op aandringen van den Koning en van M. Nitti. M. Mela, leider der Katholieke Volkspartij er in toegestemd heeft, zijne me dewerking te verleenen aan de samenstelling van een kabinet Nilii-Metta. M. Nitti zou verkozen hebben, dat M. McU het bewind zou in banden nemen, doch M. Mela weigerde, zeggende dat hij voor zulke taak niet opgewassen was en dat M. Nitti genoeg bewezen had de geschikte man te zijn om de laak le torschen. Volgéns latere berichten, zou M. Bonomi aanvaard hebben een ministerie samen te stellen, waarvan.ook MM. Nitti cn Meta deel zouden maken, M. Bonomi behoort tot-de pa:tij der socialisten-reformisten. Hij zal trachten een zeer breed opgevat ministerie le vomefi, waarvan de Volkspartij de kern zou zijn. (toij Bincne). Het onderzoek. Eene belangrijke verklaring Men zal zich herinneren, hoe cenige weken geleden, uit de vijvers van de mijnen van Peronnes-bij-Binche, het lijk opgehaald werd van een jonge mijnwerker, TelesphoreHuprez genaamd. Twee andere mijnwerkers Victor Canion Rèné Van den Daele werden aangehouden, onder belichting Huprezin 'twater geworpen le hebben. Zij loochenden echter alle plich— tigheid cn beschuldigden zekeren Louis Vieuxtemps de moord gepleegd te hebben. Deze werd ook aangehouden, doch moest bij gebrek aan bewijzen vrijgelaten worden. Dezer dagen Vieuxtemps nu twist met eene vrouw waar hij op logist was en de vrouw hem bij het gerecht als de moordenaar van Huprez aanklagen. Vieuxtemps werd opnieuw aangehouden en ondervraagd. Hij verklaarde nu dat hij inderdaad bij Canion en Van dén Daele was, toen deze Huprez in 't water wierpen en dat zij hem voetstompen op het hoofd toebrachten tel kens hij weer boven kwam. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. HET VERTREK VAH DEN EX-KEIZER HAAR DOQR& Donderdag avond heeft in verband met het vertrek van den ex-keizer naar Doorn een groot afscheidsdiner plaats gehad, waar bij de familie Bentinek van Zuilestcyn cn de burgemeesters van Amerongen en Leersum tegenwoordig waren. Om half negen begaf bet Amerongsche muziekkorps zich naar het kasteel. Het was uilgenoodigd enkele nummers te spelen in verband met het vertrek van den ex-keizer, die ten gevolge van een kleine vertraging met het in orde brengen van het huis Doorn eerst heden vertrekt. ROME, 13 Mei. Uit een onderzoek, in gesteld in verband met het besluit waarbij de bladen pp 20 centiemen worden gebracht, blijkt dat 22 papierfabrikanten, beschikkend over een kapitaal van 36 millioen, jn drie jaar 210 millioen hebben gewonnen. Assisenhof vari Antwerpen j MorgcndzUting van Vrijdag i 4 Mei. Getuige Van Aersè.hot die reeds gehoord werd, heefteen brief aan den voorzitter van het Hof gezonden, om protest aan te teekenen tegen de getuigenis van Regnier, die be weerde dat de verbondenen de Belgische bladen in Holland steunden. Verder meldt hij, dat Terwagne, Ernest en Pierard, de schadelijke perslocht van de Belgischh Socialist bij Van der Velde hebben aangeklaagd. Volksvertegenwoordiger Pierard. Getuige verklaart dat hij ten stelligste de campagne en strekking van den Belgische socialist afkeurde. Hetgeen hem bijzonder walgde, zegt hij, waren de persoonlijke en hatelijke aanvallen van bovengenoemd blad. Hij zelf wordt in verborgen zinnen aange wezen. Mter WITTEMANS. Denkt ge niet dat vele der journalisten in Holland, maar occa sie-journalisten waren en zij niet zoo verant woordelijk zijn PIERARD. Jainar is een groote verant woordelijke geen kwade jongen, maar geeft zich geen rekenschap van hetgeen hij schrijft. Dit alles gezegd zonder kwaadheid Eene confrontatie. Senator Colleaux .werd nu geconfronteerd met volksvertegenwoordiger Ernest. ERNEST. Er waren vijf Engelsche diensten in Holland en die ééue kende de andere niet. Sedert 1917 maakte ik deel van den Russischen dienst. VÖORZ. Sedert het begin der debatten beweert de verdediging dat die dienst niet bestond en dat alzoo de verklikking Panne- coucke in werkelijkheid niets verklikte. Gij houdt staande dat den dienst bestond en dat Pannecoucke er deel van maakte. ERNEST. Vast en zekerPannecoucke had een secleur M.Javana was in dienst van generaal Boucquabeille. Zekeren dag is Dij gelast geworden aan De Belgische Socialistïe vragen eene campagne op louw te zetten voor het bespoedigen der Duitsche revolutie. Het blad weigerde. M. Kamie! Huysmans verklaart, dat dank aan de werking van I)e Belgische Socialisi vele weggevoerden uit Duitschland konden lerugkeeren en anderen hun lot zagen verzachten, 't Is vooral Jamar die hier veel goed deed, alhoewel ik hem in alles niet kon goedkeuren. Ondervraagd over het artikel - Schurkach tig verklaart getuige, dat hij er niet veel belang aan hechtte. Verscheidene andere geluiden komen dan inlichtingen geveivde verschilüge betichten. Eene belangrijke getuigenis wordt afgelegd HUISZOEKINGEN TE LONDEN. LONDEN, 15 Mei. Gisteren avond deed de policie eene huiszoeking in de bureclen van een socialislisch-communistich weekblad te Locden verschijnende. Zij vond er eene menigte vlugschriften voor doel hebbende de tucht m het leger te verbreken. De hoofdopsteller van het blad, M. Harold Burgessa werd aangehouden en opgesloten. Nog andere aanhoudingen worden verwacht. DE VIERVOUDIGE TERECHTSTELLING TE VINCENNES, PARIJS, 15 Mei. lieden morgend, om 1} ure 28, werden aan Het Wille Huis - te Vincennes, Toqué, Le moine, Herbert ên vrouw Aubert, door den kop geschoten, wegens verklikking van Fran- sche en andere soldaten der Verbondenen, die zich in het bezette gebied verscholen hielden. KNAAPJE VERPLETTERD TE ST-AMANDSBERG. Gisteren namiddag werd de 9 jarige Raymond Thienpont, wonende Azelearstraat, aan den hoek der Schoolstraat door het gespan van een landbouwer van Loochristy omgeworpen en overreden. Het knaapje werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en na verzorging naarde ouderlijke woning gevoerd. DOODELIJKE VAL TE DRONGEN. GENT, 15 Mei. Gisteren namiddag wqs de electricien, Georges Slock, in een huis der Statiestraat, te Drongen, aan het werk, toen hij het evenwicht verloor en van eene hoogte van 6 meters ten gronde stortte. De ongelukkige werd den schedel gebroken en bleef op den slag dood. Het slachtoffer Iaat cenè weduwe met één kind achter. IN MEXIKO. Londen, 15 Mei Uit New York wordt aan den Dally Mail geseind, dat op vraag der Engelsche onderdanen, te Vera Cru« verblijvende, het Amenkaansch gouvernement een kruiser gezonden heeft om de Engelschen te beschermen en desnoods in te schepen. De aanvoerders der muiters hebben de bestuurders der verschillige petrool- kompagniën op eene vergadering uilgenoodigd en van hen eene som van 500,060 pond sterling voorschot gevraagd, som welke moet dienen om in de eerste uitgaven van het voorloopig gouvernement te voorzien. DE TOESTAND VAN PRESIDENT WILSON, LONDEN 15 Mei. Uit New-York wordt aan den Daily.Telegraph gemeld, dat de toestand van President Wilson veel erger is dan wel gdacht wordt. In zijne omgeving vreest men dat eene hervalling niet kan uitblijven. EEN OPSTOOTJE TE LYON. LYON 15 Mei. Tijdens een opstootje dat gisteren avond te Lyon plaats had, werden 15 personen gekwetst. Drie hunner moesten in bedenke- lijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. DE SUIKERVOORRAAD. WASHINGTON, 14 Mei. M. Hoover heeft verklaard dat indien Europa het suikerverbruik niet rantsoeneert, er 2 of 3 jaar zullen noodig zijn vooraleer de normale toestand terugkeert. Indien het suikerverbruik blijft wat het nu is, dan zal de schaarsehte nog toenemen. door zekeren De Jong, een Hollander, die gedurende den oorlog aan den Hollandschen veiligheidsdienst gehecht was. Volgens dezen is het Splingard die Klein- haus verklikt heeft. Daarover ondervraagd, antwoordt Splin gard, dat het mogelijk is dat hij zulks gezegd heeft. Getuige verklaart verder nog, dat er ge durende den oorlog in Holland 20,000 spi- oenen waren van alle nationaliteit. Hij zelf had een register met de namen van 4 tot 5000 spioenen welke hij kende. Ook Terwagne, Pannecoucke en Splingard stonden op die lijst. Hij legt uit, dat deze lijsten moesten dienen voor het geval dat Holland in den oorlog zou treden, om het gouvernement toe le laten maatregelen te nemen legen die spioenen. De zitting wordt om 5 ure geheven. WISSELKOERS Amsterdam1 (gulden) 5: IT 1/2 5,24 Londen (pond sterling) 54.001/8 54.00 Parijs flS.ÓtfO/O 96.00 Keulen (mark) 28.001/8 30.00 Dollar 14.15 O/O 16.25 Madrid 2351/2 23!) Genève 246 0/0 250 Italië 710/0 75 Stockholm 298 0/0 302 Christiania 208 O/O 272 Copenhagen 231 O/O 235 ZONDAGRUST. Zondag lCMei, za. alleen open blijven, van 's middags tol mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Renneboog, Nieuwstraat. Katholieke Volkskring St Jozef Meulesohettestraat Op Zondag 16 Mei, om 9 uren voormiddag, Meifeest der Chrislcne Werkliedenter ge legenheid der verschijning van den beroem- don woreldbrief - Rerum Novarum die do gan8che wereld heeft in beroering ge bracht, een nieuwe richting gegeven aan gedachten van Wetgevers en Landbestuur der, het uitgangspunt is geweest en de bron van ontelbare maatschappelijke in richtingen, ter verbetering van het lot der lijdende arbeidsklae bet Evangelie van Kapitaal en Arbeid; 't Wetboek van Patroon en Werkman. Zulk feest moet door ons christen volk mot geestdrift gevierd worden; daarom zal de Volkskring Sint Jozef met genoegen aan den oproep beantwoorden en met leden en vlag en Fanfaar deelnemen aan de feeste lijkheden van Zondag aanstaande. Om9uren stipt, bijeenkomst in het lukaal Mouleschetteslraat voor al de leden van den Volkskring Om 9 1/4 uren, optocht, onder de leiding onzer bloeiende Fat faar «Willen is Kunnen» naar liet Groen Kruis St Jorisstraat. Om 9 1/2 uren, stoet der Christene Werk lieden naar St Martenskerk, alwaar om 10 uren eene plechtig© mis zal gecelebreerd arden. Na de H. Mis optooht door de stad naar liet lokaal van den Volkskring Mouleschet- testraat, alwaaraanspraak door ouzon Volks vertegenwoordiger P. Van Schuylenbergh. 0m4uren namiddag, in liet «Groen Kruis» Feestrede door den geliefdon volksredenaar Pater Rutten. Om 6 uren. Luisterrijk Tooneelfeest, kosteloos aangeboden aan do loden der Christene Vakvereenigingen en hunne fami lie, in de bovenzaal van liet «Groen Kruis». Beste Loden, houdt u vrij op 16 Mei; wij rekenen op u den gansclien Zondag, van 'b morgens af te 9 uren, in den Volkskring, Meuleschetleslruat. De Banque Centrale de la Ocndre houdt nog tor beschikking r.arer kliënten een zeker getal obligation der Bel gische Bi; ne;.landsche Premielecning 5 t. li. aan den prije van uitgifte, 4412 KERK DER EE. PP. CAPUCIENEN. Zondag 16 Mei, om 5 1/2 ure, Rozenhoedje, plechtig Lof met Sermoen, door den Z. E. P. Colonibanus. Na liet' Lof, Lofzang ter eere van 0. L. Vr. TOMAAT CCNS3RVBI9 WISSEL BEURS- EN BANKKANTOOR Naamlcoze Maatschappij Kapitaal 5,300,000 franke Intresten op gelden in loopende rekening 4 0/0 met voorbericht van 3 dagen 4 1/2 0/0 neergelegd voor 1 jaar 5 0/0 neergelegd voor 2 jaren. 5 1)2 OjO neergelegd voor 3 jaren. Vrij van Belastingen. Ook alle Beurs- en Bankbeworkingen. Uitwisselen,van vreemd geldenz. 4282 der Nationale Bank ven België, ié Aalst. Diskonto intrest Aangenomen wissels 5l/2t. h. Warenbripvou (warrants) 5 t. h. Niet aangenomen wissels 6 t. h. De leden van gezegd kantoor houden zich alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATS, 32 waarmen aangaande voornoemde bewerkin-' gen alle inliohtingen kan bekomeD. 2075 VOETBAL ••Het eerste elftal van Eendracht speelt heden Zondag in Brussel tegen de F.G. ia Fores- toise Kampioen 2® divisie van Brabant. Toen de horestoise aan 't hoofd van zijne reeks stond (gedurende dezen winter) maakte die ploeg met onze wit en zwarte hier te Aalst gelijk spel 2-2. We zijn nieuwsgierig, onze mannen morgen opnieuw tegen de kampioen- nen zien op te komen, ditmaal op het terrein der Forestoise. VERTREK MET TREIN VAN 13,1 uren. Schaal dor Stad Aalst. Dijnsdag avond, om 6 uren, in het lokaal Esplanade, loling der matchen voor de inge schreven ploegen. Toekomende Zondag eerste match te Aalst. De beste ploegen van 2® divi sie zijn ingeschreven. Woensdag geven we uitslag der loling en datum der matchen. BUITENGEWOON AANBOD Eerste A^Eerlc in doozen van 6 engelsche ponden (net omtrent 2 12 kilos). aan 17 fr. de doos in magazijn genomen te ANTWERPEN. fKIHBKSURI KWANTITEIT In magazijn genomen per doos. Om m liet «binnenland te verzenden togen voorafgaande betalingper kas van 12 doozeita beste hoedanigheid GEZOUTEN Fr. 25. de doos van 2.27 kilos brut. Fr. 55. -dodco® van 8.— ksios brut. VERSCME s Fr. 60. de doos van 5.kilos brut. MINIMUM KWANTITEIT - In magazijn genomen per doos. Om in het binnenland verzonden te worden tegen voorafgaande betalingper kas van 18 doozen van 2.2 kilos j per kas van 6 doozen van 5 kilos. De verkoop en de aflevering geschieden in hel N.B. Deze produkten KOMEN NIET VOORT van don legervoorraad. Zo zijn 1)1 REKT VAN ARGENTINE INGE"- VOERD en in aanzienlijke kwantiteiten ver kocht, 22505

De Volksstem | 1920 | | pagina 2