Vrijdag Gi Mei 1020 Verloren iliusiën» Vorminü ring van yervosrpiijs op üen Spoorweg voor maatsehappijso. Een baklter Leggen gelijk de kiekens i Hei Eogelsci! oariogskruis aan Ieperen. Minisierie van Landsverdediging - XXVI» JAARGANG NUMMER !I3 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 33 A Gr 33 X-. -A. H> 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Npffel-De Gendt Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich le wonden tot liet Agentschap IIavas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Hospicius Zon op4,12, onder 7,40 I Eersto Kwartier den 24 Na de kiezingon van 16 November 1919 welke voor de socialisten zoo goed uitvielen schreven de socialisti sche bladen dagen en dagen over dien triomf. Niets zou voortaan nog bij machte zijn, de roode vloed tegen te houden. 't Moet echter zijn dat zij een fijnen geur hebben, want zij hebben boel goed voorzien, dat bet kiezerskorps hen al spoedig den rug zou toekeeren. De uitslagen van de Senatorialo kiezingen van Zondag zijn daar 0111 het te bewijzen. To Gent dierven zij niet tegen de katholieken opkomen en te Brussel .dierven zij zich niet meten tegen katholieken en liberalen, alhoewel zij hier toch verzekerd waren gekozenen to hebbon. 't Is dat zij te veel vreesden voor het openbaar maken van bun stemmental. Zij weigerden in het strijdperk te tre den, omdat zij het voorgevoel hadden dat de politieke wind van 1919 niet meer in hunne zeilen blaast. Do heteokenis der volksraadpleging zoo wel te Antwerpen als te Brussel is klaar en duidolijk zij is anti-socia- listisch en zij bewijst, dat op 16 Nov. vele kiezers zich hebben laten verblin den door do hoop, dat de socialisten don boel gingen reddon. Men ziet nu dat, ver van den boel te redden, de rooden hem meer en rneer in de war brengen en dat zij ons, insteo van op de ruime baan van wel stand voeren in het straatje zonder eind van aanhoudende reglementatie en bestendigo onrust. Tegen dat regiem hebben de kiezers gestemd en daarom is er nu geween zaoals bij do dochteren van Juda over Jeruzalem, over hunne verloren illu- Aïiddel om geld ie slaan In Engeland is oen wetsontwerp neergelegd op de oorlogswinsten. Volgens de bepalingen van dat ontwerp voorziet men dal liet 30 miljard, zat opbren- gen. Engeland tel! 40 miljoen inwoners, in de relfje verliouding zou België ongeveer 6 i/2 miljard uitde oorlogswinsten moeten trekken. Bat is nagenoeg juist net bedrag der mar ken die gebleven zijn. Met zoo een sommeken zou ons landeken vast op zijn pooten kunnen gesteld worden. Is men liicr niet wat te voorzichtig uit vrees van die bloedzuigers zeer te dóen In alle geval, zooals men ziet, in Engeland, gaat men cr anders door Een ministerieel besluit luidtEen afslag van25t.h. op de gewone reizigersbiljetten 2e en 3° klas wordt verleend aan de werke lijke en vaste leden van algemeen gekende en bekoorlijk opgerichte maatschappijen (vercenigingen, kringen, clubs, broeder» schappen, (congregatiën), die samen reizen met een gekenmerkt doel, hetzij tot onder- 9° Vervolg. Nooit werd eene. belofte beter nagekomen. Marie kwam heel dikwijls bij hare vriendin. Deze was altijd even hartelijk, even vrien delijk. Zij nam 't weesje overal mee, waar ze heenging naar Artis, naar 't park, op dc wandeling enz. Varmans was steeds haar geleider. Soms ging zijne moeder of zijne veertienjarige zuster ook mee. Eene nicht van den heer Van Nieuwenburg bij zich te lebben, dat stond ook zoo voornaam Eens op een Zondagmiddag, in September waren zij weder in Artis 't weer was aller prachtigst en de tafels nagenoeg allen bezet. Mevrouw Van Drongelen, haar neef en schoon zuster zaten met Marie aan een tafeltje. Nog geen tien schreden van hen af, zat een officier met vier of vijf kinderen, blijkbaar niet uit den defiigen stand. Zie eens, Marie, fluisterde mevrouw Van Drongelen. Wat lijkt die man sprekend op je papa zaliger. Betoei sapa itoe Wie kan dat toch zijn Marie kreeg eene kleur met haar alleen sprak zij gaarne Maleïsch maar hier 't bijzijn van menschcn, die er niets van ver stonden, vond zij het hoogst onbeleefd. 'tls luitenant Helmond zei Varmans. Ja. antwoordde Marie, die is't juist. De gelijkenis, waarvan u sprak, viel mij ook dadelijk in 't oog. Weet u niet van wien die kinderen zijn Dal zijn zijne broertjes en zusjes, geloof richt, tot godsdienstige oefeningen, hetzij tot kunst ol sport, ter uitsluiting van eenvoudige uitstapjes of plezierroizen, welke de omstan digheden nog niet toelaten te hevoordéeligen Die afslag wordt maar verleend voor weg- lengte van ten minste 30 kilometers of daar voor betalende, terugreis niet inbegrepen en op voorwaarde dat de reis geschiede bij groepen van ten minste 20 personen of daar voor betalende en over den weg, met de treinen en op den datum door het beheer van spoorwegen te bepalen. die maar drie dagen op de week kleingoed mag bakken en een der pasteibakkers schrij ven ons om te vragen, hoe zij de andere dagen hun volk aan den gang moeten houden en of de stad, in verhouding hunner mindere verdiensten, ook hunne lasten zal verminde ren. Wij bekennen ooimoedig, Tiet antwoord te moeten schuldig blijven. Een ander vraagt ons ol men op de foor in de wafel- en smoutebollenkramcn ook maar drie dagen in de week bloem zal mogen ver werken 1 Men ziet dat deze kwestie de gemoederen nog steeds in beroering houdt. Stond de aanhotidsny van een verklikker. De kerel aangehouden te Maldegem, voor verklikking van den Eervv. heer Octaaf De Glercq, gewezen onderpastoor te St-Pieters- Buiten, gefusiljeerd tijdens de Duitsche he- zeiting, is zekere Jules Giesel, een oud inwoner van St-Pieters-Buiten. De Brussels vertrokken De Engelsche stoomboot Brussels waarvan wijlen kapitein Fryatt gevangen werd genomen is gisteren van Antwergen vertrokken in bestemming voor de Tyne, on der bevel van kapitein F. H. Bryant, D. S.C." Het schip werd gesleept door den Engel- schen sleper II. M. St.-Clementonder bevel van kapitein Richardson A.M.D.S.C. Deze sleper heeft juist eene belangrijke reis ondernomen te samen met de H. M. sleepboot St.-Arvans», in sleep hebbende denDuitschen stoomboot Amasis geladen met 10.000 ton graan, van Buenos-Ayres naar Cuxhaven in 107 dagen. Als een laatste hulde aan het schip van kapitein Fryatt, zal de sleper St. Clement geholpen door den grooten Belgischen sleper President De Leeuw onder bevel van kapitein P. Boodts, on toebehoorende aan de welbekende firma Sociëté Anonyme de Re- morqaugea Hélice te Antwerpen, op reis naar de Tyne rivier, alwaar de Brussels zal heringericht worden. Ben Brusselsch wisselagent op de vlucht. Aanhouding te Boulogne-aan-Zeè. Eenige dagen geleden was de wisselagent Van Dorsselaer, wiens bureelen gevestigd waren iri de Vredestraat, te Eisene, er van door getrokken, ten nadeele zijner klienten voor meer dan 250.000 fr. waarden mede nemende. Het signalement van den oneerlijken kerel werd in alle richtingen rondgestuurd, voor namelijk in Frankrijk, daar het gerecht redenen had le denken, dat hij zich daarheen begeven had. De prokureur des Ivonings te Brussel heeft thans bericht ontvangen, dat de bedrieger in een hotel le Boulogne aan Zee aangehouden werd. Hij had er zich onder een valschen naam laten inschrijven. De kerel is opgesloten in afwachting dat de uitleveringsformaliteiten vervuld zijn* ik hij zit in een rare familie zijn vader was ergens op een handelskantoor werkzaam vroeger was hij. gefailleerd. Hij komt druk bij u aan huis, niet waar, freule vroeg do jongejuffrouw Varmans. Ik heb hem, sedert de familie buiten is nog niet gezien. Andérskwam hij alle dagen. Dus kwam hij niet om u, Marie lachte mevrouw Van Drongelen. 't Schijnt van niet. Ik geef ook weinig om zijn gezelschap, 't Is een pedant mensch. Zoo dat zou men niet zeggen. Varmans zag Marie kennelijk verlicht aan. Hij bestelde kofiiic met saucijzenbroodjes, vast besloten ora tetoonen, hoeveel royaler hij wasean de luitenant, die zijn gezelschap blauwachtige melk liet drinken. Marie amu seerde zich goed. Een heer en twee dames gingen voorbij. Het waren Eslelle, haar echtgenoot en Vir ginie. Wat 'n beauté riep juffrouw Varmans. Bagoes soengoe, matanja (Wat mooie oogen sprak mevrouw Van Drongelen. Es telle zag Marie wel, doch groette niet. Virginia wilde naar haar toevliegen, toen ha re maniade hand op haar arm op haar legde en het verbood, 't Meisje keek om, glimlachte en zij gingen verder. Helmond raakte bij ■vijze van groet even zijn pet aan, en ont waarde nu ook Marie hij herhaalde dezelfde beweging, en draaide hét gezelschap den ru. toe. 't Meisje voelde zich beleedigd in hare diepste gevoelens. Waarom wilden ze baai- niet kennen, die trotschc Mêronniêres Ooi- Op bevel van het parket van Brussel zijn de zegels gelegd op een brandköfler welke Van Dorsselaer bezat in eeiie Brusselsche batik. Huiszoekingen werden ook gedaan bij twee zijner bedienden en verscheidene doku- menten werden aangeslagen. Tot nog toe waren de gesyndikeerde wer kers verplicht zich aan te sluiten bij de orga nismen van het Maiipndu Peuple en moesten dan ooi storten. t Mam ilijks f, dan ook wekelijks i,50 fr. in de Roode Kus Thans hebben zij .Wicht ontvangen dat zij 3 frank moeten storten. Die verdubbeling van bijdrage is aan velen misvallen en in groot getal regent het ont slagen van socialisten dié lievel dan 3 frank te betalen zich laten inschrijven bij de Kristene Sijndikaten. Het verwoeste Ieperen, dat reeds met het Fransch oorlogskruis vereerd was, ontving Woensdag ook het Engelsch oorlogskruis en 't was maarschalk French, de dappere bevel hebber der Engelsche troepen, die in 1914 Ieperen verdedigde tegen alle Duitsche aan vallen, en daarom deor koning Joris in den adelstand verheven werd met den titel burggraaf van Ieperen die gelast was het eereteeken te komen overhandigen. Om 4 3/4-ure, kwam de trein, waarmede koning Albert en zijn gevolg uit Brussel gekomen waren, in de statie aan. De krijgs eer wordt bewezen door linietroepen, terwijl de Koning verwelkomd wordt door burger lijke, militaire en geestelijke overheden. Eenige minuten later komt maarschalk French met zijn gevolg ook per bijzonderen trein uit Oostende aan. Koning Albert drukte den maarschalk hartelijk de hand en heette hem welkom. Na de gebruikelijke voorstellingen ging het nu in stoet naar de Groote Markt, onder het geestdriftig gejuich der dicht opeengepakte menigte. Vlak bij de puin en der Lakenhalle was eene tribuun opgetimmerd, waarop de overheden plaats namen. Onmiddelijk heerschte eene plechtige stilte en burgemeester Colaert nam dadelijk het woord. In treffende bewoordingen wees hij op de schitterende rol door het Engelsch leger te Ieperen en rond deze stad vervuld. Hij brengt eene roerende hulde aan de vele duizenden Engelsche zonen die hier hun bloed vergoten en hun leven offerden om de opmarsch der Duitsche barbaren te stuiten. Daarna nam maarschalk French het woord en sprak den lof uit van het Belgisch leger, dat steeds, van het eerste oogenblik af 'zijn plicht op bewonderenswaardige wijze wist te vervullen. De maarschalk verklaart zich fier, door koning Joris verkozen te zijn om Ieperen om zijne zelfopoffering met het Engelsch oorlogs kruis te komen vereeren. Terwijl dc maarschalk het eerekruis op het wapenschild der stad vaslspelde, speelde het muziek de Engelsche en Belgische natio nale liederen, terwijl de troepen de wapens boden en vliegtuigen bóven da plaats zweef den. De menigte juichtte geestdriftig toe. Hel was een onvergetelijk schouwspel. Doch wederom wordt alles doodstil. De Koning neemt op zijne beurt 'net woord, in het Engelsch, en herinnert aan de heldhaftige offers door Engeland voor de zaak der Ver bondenen gebracht. In naam van Belgie zegt hij dank aan de gesneuvelde Engelschen en belooft dal alle Belgen immer met diepe ontroering voor de dat ze met menschen omging, die ze tot nu toe als haar gelijken had aanzien Zij ver langde te breken met die kleingeestige lieden Was zij te min voor hen, welnu, zij zou too- noü, dat ze hen versmaadde, dat ze hen niet noodig had. Hoe dat wist ze zelf nog niet. Thuisgekomen verwachtte haar de alles behalve plezierrige tijding, dat de heer en mevrouw Van Nieuwenburg dien avond ver wacht werden. tNog mooieren dan zal ik misschien verwijtingen moeten hooren, van te veel uit gegaan te zijn. O ware ik toch nooit in deze familie gekomen, mompelde zij. Zij was alleen op hare kamer, toen er een brief kwam van eene onbekende hand. Half ontroerd 'opende zij hem qn verbleekte. Hij kwam van Frans Varmans. In zeer beleefde bewoordingen gaf hij baar le kennen, hoe zij zijne achting en liefde had gewonnen, en hij 't niet langer durfde uitstellen haar te ver zoeken, zijn dierbaarsten wensch te vervullen én zijne gade te worden. Zij had 't verwscht, 't verwonderde haar nietwant zij was te veel vrouw, om niet te merken hoe buitengewoon vriendelijk het jonge mensch haar behandelde. Eenige woor den, die hem nu en dan ontvallen waren, haddan daarenboven zijn gevoel verraden, en op dezen stap rekende zij misschien, toen ze het besluit nam, de familie Nieuwenburg te verlaten. Zij mocht Varmans wel lijden anders niet. Liefde, neen, die gevoelde zij volstrekt niet voor h m.- Doch zij zon nn ten minste die vervelende leerzaal vaarwel kun nen zeggen en dc bijtende opmerkingen hater graven van dezen die vielen om de vrijheid der wereld te verzekeren. De stoet vormt zich dan weder cn men begeeft zich naar het kerkhof waar 2000 gesneuvelde Engelschen in den laatsten slaap rusten. Allen ontblooten het hoofd, d_e pntroering is algemeen, terwijl koning Albert eene prachtige kroon neerlegt aan den voet van het gedenkteeken opgericht op het kerkhof. Maarsckalk French logt dan ook kronen neer op de graven der Belgische gesneuvel den, eene in naam van koning Joris, eene tweede in naam der Éngelsche soldaten aan hunne Belgische strijdmakkers, en anderen nog... Een Scholsch muziekkorps speelt in ge- dempten toon het Belgisch nationaal lied, terwijl het Belgisch muziekkorps het Engelsch volkslied speelt. De Koning, maarschalk French en hun gevolg groeten eene laatste maal de graven en men begeeft zich naar de statie. Daar wordt nog een laatste hartelijke handdruk gewisseld en om 6 1/2 ure vertrekt maar schalk French met zijn gevolg terug naar Oostende, waar hij Donderdag morgend zou inschepen Om 6,35 ure vertrok de bijzondere trein van koning Albert en zijn gevolg naar Brussel. KARDINAAL MERCIER XE1 ROME ROME, 19 Mei. Tijdens zijn verblijf te Rome heeft Kardinaal Mercier ondervonden hoe hij algemeen geacht en bewonderd wordt. Gisteren avond werd hij plechtig ontvan gen door de Vereeniging Atheneum welke het Jeanne d'Arcfeest vierde. Bij zijn intreden in de zaal werd hij door de talrijke aanwezigen eene geestdriftige ova tie gebracht. Talrijke bewonderaars van den Belgischen kerkprelaat gingen hun naamkaartje afgeven in het St. Alfonskloostqr. alwaar Kardinaal Mercier was afgestapt. Deze is heden avond naar Belgie vertrok ken. Hij werd in de statie begroet door M. d'Ursel, talrijke leden der Belgische kolonie ne vele Italiaansche bewonderaars. Medalies voor de Burgerwachten Het Departement van Landsverdediging en het C. C. A. (Puleizenstraat, nr. 42, te Brussel), ontvangen dagelijks aanvragen, uitgaande van oud-leden der Burgerwacht, die om de Overwinning*. en Herinnerings- inedalies aanzoek doen. Ten einde nutlelooze briefwisselingen te vermijden, werden de belanghebbenden ver zocht zich rechtstreeks te wenden tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, die de leden mag voorstellen welke de voorwaarden vervullen, die vereischt zijn tot het bekomen dezer onderscheidingen, volgens het Konink lijk Besluit dat het verleenen dezer Overwin nings- en Herinneringsmedalies van toepas sing verklaart op zekere leden der Burger wacht. Openstaande betrekkingen a) Betrekkingen als Ieeraar in fransche taal, vlaamsche taal, wiskunde, geschiedenis, natuur- en scheikunde, teekenkunst, duitsche taal en Engelsche taal zullen open staan met October aanstaande in de Kadettenscholen met fransch regiem en vlaamsch regiem (1°- 2e en 3e der koninklijke Atheneums.) Met geldelijke bekwaamheid zullen de beschikbare leerstoelen eerst den oorlogsver minkten, daarna den oud-strijders toegewe zen worden. De voorwaarden te bevragen voor 30 Mei bij den Bevelhebber der Kadet- tenschool met fransch regiem en vlaamsch regiem, te NAMEN. b) Betrekkingen als Ieeraar in fransche tante, Lucie en Adèle, de stille minachting van Eslelle en Max niet meer te verdragen hebben. Zij zou hun toonen, hoe zij hun aris tocratie verachtte, hoe zij gelukkig kon zijn zonder hun klatergoud. Achter de toonbank eens galanteriewinkels zouden noch de rijke koopman en zijne adellijke vrouw en hare kinderen, noch Estelle haar willen kennen* Maar Gasperine en Louis?... Voor 'teerst dacht zij aan hen. Het geschikte oogenblik was nu gekomen, om te zien of zij ook be smet waren van die dwaze ideën, of zij Marie Wieland in hare eenvoudige positie nog zoo gaarne mochten lijden als voorheen. Zij ge voelde eene pijnlijke vreugde over dat alles dat zij er 't meest bij verloor door zich aan zulk eene eenvoudige familie te verbinden, kwam niet in haar geest op, nog minder dan haar oom iels tegen Varmans' verzoek zou hebben. Zij was immers slechss de gouver nante zijner kinderen men dacht ten minste zoo, en op Frits viel niets te zeggen. Stonden zijne vooruitzichten niet goed, was hij niet fatsoenlijk en daarenboven Krlholiek Haar hart klopte van vreuhde bij de gedachte van vrij ie zijn, zonder te bedenken, dat juffrouw Varmans, evenals freule Wieland, door nigen hand zou geketend zijn. Om 10 uur verried eenbuitengewoon ge- druisch dc aankomst der Nieuwenburg's. Marie was vast besloten, en de koelheid of spotternij der nichten versterkte haar nog meer in dit besluit. Den volgenden ochtend stuurde zij Var- man's brief naai; haar oom, en wachtte vol ongeduld, water komen zou. liet liet zich taal, vlaamsche taal, wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde, teekenkunst, duitsche taal zullen open staan met October aanstaande in de Vlaamsche Pupillenschool van Middelbaren graad te Aalst (46 5® en 6e der koninklijke Atheneums.) Met gelijke bekwaamheid zullen de beschik bare leerstoelen eerst den oorlogsverminkten, daarna den oud-strijders toevertrouwd wor den. De voorwaarden te bevragen voor 30 Mei bij den Bevelhebber der Pupillenschool, te AALST. c) Betrekkingen als Ieeraar in vlaamsche taal, duitsche taal, wiskunde, natuurlijke wetenschappen en teekenkunst zullen open staan met October aanstaande in do Pupillen school met fransch regiem middelbaren «raad te Marneffe. (4° 5° en 6® der koninklijke AJhe- neuras.) Met gelijkebekwaamheid zullende beschik, bare leerstoelen eerst den oorlogsverminkten daarna den oud-strijders toevertrouwd wor den. Dc voorwaarden te bevragen voor 3Q Mei aanstaande bij den Bevelhebber dei Pupillenschool te MARNEFFE. d) Een betrekking als tijdelijk bediende slaat open in het bureel van den Kapitein- Kwartiermeester van het 3° Regiment Jagers te Voet, te DOORNIJK. Die betrekking zal bij voorkeur toegestaan worden aan een oud-on- deroflicier rekenpllchtige of aan een oud-strij der die een goed geschrift en kennis van rekenplichtigheid heeft. e) Een betrekking als kok staat open in de Pupillenschool to Marneffe. De voorkeur zal aan de oud-strijders gegeven worden. De aanvraag te sturen naar den Bevelhebber der School te MARNEFFE (bij Hoei.) De remunerate Vergoeding Men heeft tot den Minister van Landverde- diging de vraag gericht of de beroeps-vrij willigers mot aanvankelijke soldij aangewor ven voor 1. October 1919, cn die op dezen datum, beneden de 18 jaar oud waren, vanaf den dag waarop zij dezen ouderdom bereikt hebben kunnen genieten van de remuneratie- vergoeding, voorzien door art. 1, en 3° alinea van het Koninklijk Besluit van den 19 Sep tember 1919, nr 6148 bis, dat het art. 7 van het Koninklijk Besluitvan 18° dito nr6l46 4 vervangt. De Minister van Landsverdediging komt aan al de militaire overheden te laten weten dat deze vraag dient bevestigd opgelost te worden. Pupillen- en Kadettenschool De ouders of voogden die begeeren een of versdheidene kinderen te doen inschrijven als kandidaten-pupillen of- kadetten voor het schooljaar 1920-21, worden verwittigd dat de aanvragen om toegelaten te worden zullen ontvangen worden van heden af tot 31 Juli eerstkomend. Het verzoekschrift, vergezeld van de stuk ken voorzien door de onderrichtingen, dient gestuurd te worden naar den Opziener der Pupillen-scholen te ETTERBEEK (Brussel.) Uittreksel van deze onderrichtingen mogen aan gezegden Opziener gevraagd worden. Er bestaan Lagere scholen fransch stelsel le BOUILLON, vlaamsch stelsel te SAF- FRAENBERG (St-Truiden)Middelbare scholen fransch stelsel te MARNEFFE (bij Hoei), vlaamsch stelsel te AALST Middel bare scholen van hoogeren graad of kadetten scholen, fransch stelsel en vlaamsch stelsel te NAMEN. Twee betrekkingen als tijdelijk schrijver slaan open in de bureelen van het 2® Beheer der Legergebouwen, gebied over de militaire gebouwen van Antwerpen-Stad gevestigd in n° 21, Meistraat, te Antwerpen, waar degene die naar gezegde betrekkingen dingen zich mogen wenden op alle werkdagen van 9 tot 12 u. ten einde de voorwaarden tot aanneming te bekomen. niet lang wachtenna de les om halfeen, trad mademooiselle Romeiet, de Fransche kamenier'van mevrouw, binnen, en verzocht Marie haar te volgen. Mevrouw Van Nieu wenburg zat op de sofa, deftig en keurig gekleed, kennelijk op 'tpunt van uit te gaan. Marie, zeide ze kortaf, uw oom heeft mij den brief gezonden en de zaak geheel aan mij overgelaten. Wat is uw antwoord Dal ik 't voorstel aanneem, tante, ant- woorde Marie éedremmeld. Zoo, neemt gij het aan Ja, ik heb ver keerd gehandeld, u zoo zonder opzicht hier alleen te laten ik moest toch welen,... Tante, viel zij, rood van verontwaardiging in, ik heb niets gedaan, waaróver ik mij zou behoeven le schamen 'Ik had vergeten, dat men eene geheele andere opvoeding dan de uwe moet ontvan gen hebben, om een of twee maandan alleen te blijven, zonder dat er iels berispelijks voorvalt. En nu heb ik niets anders te zeggen dan dat gij bedenken moet, dat gij Marie Van Nieuwenburg heet. Het meisje speelde zenuwabhtig met. hare vingers en keek voor zich. Gij heet, zooals uw oom en ik heelen, ging de tante voort, en zij begrijpt, dat wij niet zullen dulden, dat onze naam verbonden, wordt met dien van een winkelier van dea Nieuwendijk. Zoolang ik iels te zeggen heb, zal ik dat dwaze huwelijk met al mijne kracht trachten te beletten. Onze toestemming krijgt ge niet dat spreekt. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1