Apotheek MEDARO DE KEZEL Vrseselljk ongeluk te La Croyère Frankrijk en Duitschland. Een gevaarlijke kerel Doodelijke botsing te Luik De toestand in Frankrijk D£ KAMER RECHTBANKEN Laatst® Berichten pes* Teüef©on DEMOBILISATIE VAN HET BELGISCH LEGER VERKOOP VAN AUTOVOERTUIGEN op Vrijdag] 28 Mei 1929 in het P. T. R. Luik, Oefeningsplein van Bressoux Openbare verknoping N. 31 Sport MEDEDEELING MEiRF. Grootscii Vaandeifeest TABAK. Meu verlangt te koopengroote partijen goeden tabak in bladeren. Stalen en prijzen brengen bij O. Vermeren, 18, Kerk straat, Aalst. 4606 BERICHT 4.Boterstraat,4, AALST Opening van een groot Jtfeubehnagaziju horte Zoutstraat, 56, Aalst, prosper DE SA EDELE ER bakert beli«lri<ïel(ï4290; voleindigd 1070. I AFDEELING Br Pensioepen, hulpgelden, toèp/tigifig, rente voor Irohtïtiepèn, 'Aantal zotien behandeld: 99JT0 voleindigd 2097 AFDEELING C. Eeretcefrens, frontelre pen, dienstsfrepen, veTvvónJingsstrepen, enz ■Aantal zaken behandeld: 3863 voleindigd '136* Daarenboven werden 2398 gevallen behan delet betrekking hebbend op rnilitievergeldin gen en waarvan 2193 ajs voleindigd moeten, beschouwd w'oraen voor wathet departement -Wil Landsverdediging aangaat. In ander halve maand werden dus 19.888 zaken be handeld (22.286 met vergelding erin begre pen) en 6968 zaken voleindigd (9161 met ver gelding inbegrepen.) Dit aantal dient, niet vergeleken met het gezamenlijk aantal zaken behandeld tot 3d Apiil maar wel met liet gezamenlijk aantal ,4alcen fóhapjlteBi' t&t 15n April, want (liet •termijn vereisoht tot het voleindigen eener zaak beloopt tot 13 dagen. In levemedigheid genomen mag men be sluiten dat tot 15n April ongeveer 12 500 za kern moeten behandeld gewoest zijn. £oodus werden meer dan de helft dezer zaken op gelost tot hiertoe. In de ketelmakerij Thirau, te La Croyère bad gisteren morgend een vreeselijk ongeluk plaats. Werklieden waren bezig een z waren ketel op le rijeben toen de kabel waaraan de ketel Hing doorbrak en do logge massa ten gronde plofte. Een jonge arbeider Alfred Deïattre. Son niet tijdig wegspringen en werd hel rech terbeen ijselijk verpletterd. Het slachtoffer ,werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis La Looviêre overgebracht, waar tot de afzetting «an het verpletterd lichaamsdeel werd overgegaan. De ongeluk kige is pas 17 jaar oud en woont te Ecaus- tónes. De ekonomische onderhandelingen. Een interview met M. Deutsch. Ondervraagd door Le Petit Journal heeft JU. Deutsch, voorzitter der Duitsche ekono mische kommissie, verklaard, dat deze enkel uit vijf leden is samengesteld aangeduid door de voornaamste nijverheidsgroepen. Zoo er echter spraak zou zijn van aangelegenheden, die speciale kennis vereischen zou men be roep doen op andere afgevaardigden. M. Deutsch heeft verklaard, dat de onder handelingen voor doel hadden eene basis voor samenwerking le vinden voor de nijve- raars der twee landen. Sedert vijfjaar werden Ontzaglijke industrieele waarden verwoest. Van den anderen kant heeft de wereld voort- brengst eene groote vermindering ondergaan ter wille van den achturen dag. Alleen weder- aijdfcehe hulp kan aan den toestand \erhet- fen. Duitsche concurrentie bestaat niet voor het oogenblik. Ook moet men inzien dat een grond tollen rijke land als Frankrijk besten dige uilwisseling behoeft met een productie land als Duitschland. Zoo Frankrijk 'en Duitschland economisch samenwerken, kun nen ze groote dingen verrichten. De modali teiten daarvan zal men onderzoeken. In Februari 1917 werd een genaamde August Beet'liman, van Ledeberg, door het Assisenhof van Oost-Vlaanderen tot 15 jaar dwangarbeid veroordeeld. De kerel gaf wel dra leekens van zinsverbijstering en wel in zoo verre, dat men verplicht was hem naar het Ghislaingesticht over te brengen. Het schijnt nu echter dat de bandiet zich enkel voor zinneloos deed doorgaan om uit het gevang le geraken want in den nacht van Woensdag lol Donderdag is hij uit het krank zinnigen gesticht verdwenen. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden. Woensdag morgend is op de Maghinbrug fe Luik, een automobiel gevoerd door M. Francois Plum, ia hotsing gekomen met een trein uil Herstal. Het 10 jarig neefje van den chauffeur, de kleine Karei Ja mar, werd onder het tramrij tuig geslingerd. Toen men den kleinen uit zijne gevaarlij ken toestand kon verlossen, stelde men vast 'dat hij den schedel gebroken en de bil ver pletterd was. Het arm slachtoffer werd naar het Beyersch gasthuis overgebracht, doch bij zijne aan komst aldaar had hij opgehouden te leven. Een onderzoek is geopend om de verant woordelijkheid vost te stellen. De Banque Centrale de la Dendre houdt nog ter beschikking barer kliënten een zeker getal obligation der Bel gische Binnenlandsohe Premieleening 5 t. li. aan den prijs van uitgifte. 4412 Het onderzoek nopens de werkstakingen. PARIJS 21 MEI. Ingevolge de talrijke huiszoekingen welke bij de leiders der sta kersbeweging gedaan werden, heeft men de hand gelegd op belangrijke documenten, waaruit klaar en duidelijk blijkt, dat de staking op touw gezet werd met medeplich tigheid van Russische Bolschewisten. Le Matin schrijft daarover, dat de aan dacht van het Fransch gouvernement reeds lang op de verdachte handelwijze van geken de Russische revolutionairen gevestigd was- Deze hadden vele bijeenkomsten met de lei- d.ers iler C. G. T. 't Is met geld, verstrekt door de Russische revolutionairen,' dat de Bolscliewistische bladen Le Sovjet en La Vie Ouvriére geslicht werden. De uitgevers en bestuurders dezer bladen zijn thans aange houden en een dezer is gekend els leider der 3* internationale. Volgens Le Matin zijn thans een dertigtal hoofdmannen der revolulieonaire beweging aangehouden. Allen zullen verVolgd worden wegens komplot tegen de veiligheid van de» Staat. Zitting van Donderdag 20 Mei. De zitting wordt geopend om 2 uur onder voorzitterschap van M. Brunei. BESPREKING VAN HET WETSONTWERP WIJZIGING BRENGEND AAN DE BELASTING OP HET INKOMEN. M. Mechelijnck wijst op de voordeden der nieuwe wet. Iïij wijdt breedvoerig uit over die (rechtvaardigheid* (van het nieuw belas tingsstelsiel en doet uitschijnen dat recht, billijkheid en rechtvaardigheid de grondsla gen zijn van liet nieuw wetsvoorstel. M. Wauwermans spreekt een lange lede voering uit waarin hij zegt dat voornamelijk de groote fortui nbezitters moeten getroffen worden en niet degenen die maar een klei niglieid bezitten. Er moet een groote taks zijn op de rijkdom die op kollen tijd verworven werd en een reukje van woeker heeft. M. Woeste is vijandig van het. voorgebrach te stelsel; had men zijn vroeger ontwikkeld stelsel aangenomen men zou de moeilijkhe den vermeden 1 rebben, welke men nu terecht, voorziet en ducclit. Het oude sitelsel der belastingen is 'tbeste ons volk kent dat sedert jaren en zou er zich gemakkelijk aan gedragen dan aan 'tnieuw stelsel dat ingewikkeld ia en daarenboven impopulaid is. Het nieuw stelsel van belastingen p bet inkomen zal eene bron van verwarring en bedrog zijn. Frère Orban, Malou, Beernaert, De Smet De Nayer waren ervaren en bevoegde staats mannen en ministers van financiën en zij hebben de omwerping van ons fiscaal stel sel niet aangedurfd daar ze zulks boven bun kracht achtten. Uit welke planeet is M. Dela croix wel gevallen De algemeene bespreking wordt gesloten verklaart en men gaat over tot de bespre king der artikelen van het wetsontwerp. Eene wijziging door MM. Brughman en Matbieu strekkende o mgedurende twee ia ren de belasting met te lseffen op het iiiko men van oud strijders wanneer dat. inkomen de 12,000 frank met. overtreft, wordt ebstre de 12,000 frank niet overtreft wordt bestre den door M. Delacroix alhoewel hij noch tans verklaart dat hij den moed niet zou gehad hebben, de vrijstelling van den taks te weigeren aan de verminkten. Na eenige woorden- over de staking der trambedienden in den Borinage door M. De lacroix wordt de zitting om 12 u. gelieven. Namiddagzitting geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Brunei. HET ONTWERP VAN BELA8TING OP DE BUITENGEWONE WINSTEN. M. Tschoffen. Mijne vrienden en ik van de demokratische rechterzijde en ik zullen bet wetsvoorstel stemmen omdat het eene demokratische wet zal stemmen. (Toejuichingen bij de socialisten) Wij zullen dus de wet stemmen niet oni dat wij ze volledig vinden, maar omdat ze een noodzakelijkheid is en wij hier voor eene realiteit staan. M. de Limburg Stirum maakt verscheiden opmerkingen onder meer dat de bankdepots bij lm mie vernieuwingen meermaals zullen getroffen worden. M. Delacroix, minister van financien die neemt vervolgens het. woord ter verdediging van zijn ontwerp. De minister zegt. dat hij ul de opmerkingen grondig Jieeft overwogen en onderzocht, en er geeaie reden heeft Inge vonden om het ontwerp te wijzigen. Wij treffen niet dezen die verliezen of-oift beringen hebben geleden, maar dezen die fortuin hebben gemaakt. Vroeger moest men 25 en 30 jaren noest arbeiden om eene fortuin te verkrijgen, en nu vergaart men er op zes maanden. .(Toejuichingen bij de socialisten) De minister is ook vijandig aan de amen dementen en voorstellen van M. Tschoffen Deze zouden naijver opwekken onder de bur 'gers en het moet immers gelijk zijn opwel ke marker men met zijn geld winsten ver wezenlijkt. Die wijzigingen zouden vijand schap doen ontstaan onder de lastbetalers. Het land moet gemakkelijk leven. Dat is een der voornaamste waarvoor de minister vraagt dat de Kamerleden zijn ontwerp zou den aannemen, al moesten zij er zelf door lijden. Bedenkt dat het is voor 'theil van het land I (Toejuichingen op de socialistis sche en op eenige banken rechts. M. Heyman onderbroken door de Waalsche socialisten omdat hij Vlaamsch spreekt ver klaart zich aan te sluiten bij de opmerkin gen van M. Tschoffen. M. T/cbcffen stelt voor de sommen die door de samenwerkende maatschappijen van werkmanswoningen worden gebruikt niette belasten. M. Ansecte verklaart zich inderdaad tegen een amendement CarlierSoudan vragend dat de gelden van de door M. Tschoffen be doelde maatschappijen indlerdtaad vrij zou den zijn van belasting op voorwaarde even wel dat, de winsten zouden gestort worden in de kas van de Nationale Maatschappij va n Werkmanswoningilrt (De socialisten gaan geweldig aaiï'thuL len en schreeuwen tegen gezel Anseele.) M.Heyman zegt dat de tekst der regeering vollediger is dan deze van hte voorstel Car lier Soudan. Dit -voorstel wordt verworpen Een amendement van de regeering waar bij de sommen die aan den bouw van werk manswoningen- worden besteed belastingvrij zijn. wordt bij staan en zitten aangenomen M M. Carton de Wiart en Tschoffen stellen een amendement voor, vragende dat de som men welke besteed worden voor liet vei lie teren van liet materiaal voor 50% zouden vrij zijn van lasten. M. Deteeroij bestrijdt- dat» voorstel en Dij vraagt de stemming bij naamafroeping. Net voorstel wordt verworpen met 122 tegen 32 en 3 onthoudingen. M M. Van Hoegaerden en Strauss vragen of de odvokaten die de .woekeraars verdedi gen en de notarissen ook zullen gestraft wor den. M. Detacrcix. De wet zal alle buitengewo ne winsten treffen. De zitting wordt om 6 ure geheven. Boetstraffelijke rechtbank van Gent. DE ZAAK POMONA In de zitting van Dinsdag naimdda# droe feu .Meesters Yiierbergh en Dierckx de ver (lediging Voor van A. Sevens. Mr. VLlERBERüM legde nadruk op de stichting van Pomona gedurende den ooi- log, en het presidentschap van M, Van Gin derachter, aan welken liij verwijt als tus schenpeisoon en taalman te zijn opgetreden. De verdediger deed opmerken dat al de ge di oogde vruchten denzeüden weg opgingen als de konfüurén waarvan rnen hier mets ic zien kreeg t.t.z. naai' de Duitsche bevoor rading. Hadde men de drogerij der fruiten niet ingericht, het fruit had niet kunnen uit gevoerd worden en men ware wel verplicht geweest hetzelve aan de bevolking te laten. Mr. Vlrebergh leest twee dokumentenwaar uil blijkt dat het wel door bemiddeling en lussehenkomst van Pomona was dat het fruit aan den vijand geleverd werd. De advokaat eindigt mei tip verdediging zijner hesluitsllen, die wel bepaalde feiten bevatten, waarvan Sevens vraagt het bewijs te mogen leveren. Mr. Vlierbcrgh teekent verzet aan tegen de beschuldiging dat verweerder zou bande len met het doel geld of t» persen, en herin nerl nogmaals de krachtdadige en vaderland sche houding van zijn klient. Mr. Dierkx herhaalt dat Sevens vervolgin gen wilde uitlokken, door een algemeenen veldtocht, en het geenszins bijzonder op de eischers gemunt heeft- De verdediger here deneei-t de zaak. onder oogpunt van rechts kwestie. Mr. Dierkcx onderzoekt de draagwijdte der artikels» van den «Witten Kaproen» Sevens begon met de handelwijze te he knibbelen van de onderzoeksrechte die een hrochuur uitga/, waarin hij zijn onmacht verklaart tot vervolging der misdrijven be doe ld in art. 115 van liet S. W. B. De gehei me onderrichtingen van den mmisetr van justicio moesten niet aan den neus gehangen worden van dezen die schandalige en kolos sale fortuinen wonnen. Sevens heeft magistraten gehekeld en de manier op welke zij die bediening waarne men. Hij iieeft dus ook het recht den grond zijner aanteigmgen te bewijzem De verdediging der eischers die zich tot de baestmffelijko rechtbank wendden in plaats van tot de jury vanwie ze een vrij spraak vreesden gesteund op de handels zijze van andere nij vera are om de hunne te verrechtvaardigen houdt geen steek. De eischers zelf in hunne besluitselen, er kennen naar de (kommandatur te zijn ge gaan en daar verhandeld te hebben met per sonen die thans voor het Assisenhof gedaagd worden. Zij bezorgden fruit aan die ellen dige kerels. Wanener Pomona het drogen der vrucli ten begon .kondigden plakbrieven aan dat al het fruit werd in beslag genomen voor het Duitsche leger en aan Pmoona» moest, ge leverd worden. De fabrikatie van konfituur neemt toe. Doch d^ Belgen krijgen erlangs om minder af. Mr. Dierckx zegt dat men beter zou doen door de boeken te bewijzen dat 50% derkon fiture-n aan de Belgen ewrden geleverd. Hij betreurt het dat twee magistraten in die uit bating waren betrokken. Indien men het woord Chantage» aan Sevens verweten opvat in dien zin dat liij rechterlijke vervolgingen wilde uitlokken dan mag zulks a.ls erkend worden. Dat is de chantage van den heer minis ter van rechtswezen zelf. Uit de rechtspleging van het Verbrekings hof. nopens de toepassing van art. 125 S_.\VB blijkt dat MM. Va^i Gin eterachter en Verwil ghe moeten vervolgd wortLen om ban die vijand» fruit te hebbenbezorgd, niüte fcen kommissielpon van 20% aan leveraars die voor de jury gaan verschijnen. Wanneer Sevens die vervolgingen vraagt maakt hij gebruik van zijn recht en de recht bank moet hem toelaten, zijn aanklacht te bewijzen, hoewel de bekentenissen van de eischers reeds voldoende zijn om lien te ver oorcfeelen. Sevens heeft het recht te vragen dat som mige personen veroordeeld worden zooals het overigens den wil is der openbare mee ning. En hét geld voor zijn propaganda? Wel dat komt van alle Belgen die willen dat deze zich in rechte te verantwoorden hebben, aan wien men hunne, onvaderlandsche houding verwijt.» De beer substituut Lesaffre», openbaar mi nisterie.zal op 2 juni zijn advies doen kin nen. De replieken in de zaak tegen de Flandre Libérale» worden verdaagd tot 7 Juni M. BESTREE IN ITALIË, p— ROME 2}. Mei. M. Destée, Belgisch minister van Kun sten en Wetenschappen, is r»aat Milaan vertrokken, om er Zaterdag de tentoonstelling dei Belgische kunstenaars te openen. IN DE DUITSCHÉ NATIONALE VERGADERING. BERLIJN 21 Gisteren arond heeft de Nationale Vergadering eene motie der socialisten. ten gunste der intrekkiila van den slaat van beleg aangenomen. Na'de vergadering hield de ministerraad eenp zittjnJ om over den toestand le beraadslagen. Er werd met algemeene stemmen beslist, dat de motie als een verzoekschrift zou atmzien worden en dat men zou trachten naar mate van het mogelijke voldoening te geven. Cm socialistische leden van het kabinet verklaarden, dat hunne houding zou afhangen van de houding welke de meerderheidssocialisten 20uden aannemen. WOELIGE MEETING. LLDWIGMSIIAFEN 21 Mei Gisteren avond, teen M, Stresemann het woord zou nemen op eene meeting belegd door de Duitsche Volkspartij, steeg van de bovenvcrdiepinge'n der y^al een oorverdoovend geschreeuw op. M. Stresmanff trachtte vruchteloos zich te doen hooren. Er werd van boven met stoelen en banken gewor» pen waardoor vele personen gekwetst werden. Ten slotte deed de polieie de zaai ontruimen HET POOLSCH OFFENSIEF TEGEN DE BOLSCHWISTEN. WARSCHORD 21 Mei. Legerbericht van het Poolsch hoofdkwartierDe vijand heeft opnieuw aangevallen' ten Noorden van den Dnaester. In den sector van Krzikgopol werd de vijand bij den schit terenden aanval onzer infanterie, gesteund door vliegers 20 kim. achteruitgeworpen. In den Noordsektor van de Berezina düren de aanvallen voort. De vijand viel tot 9 maal onze stel lingen aan. Op hel Iront onzer 3* divisie werd hij achteruit geslagen, 500 gevangenen iir- onze handen latende. Aan de midden Berizina gelukten sterke vijandelijke afdeelingen er in over de rivier te komen, doch zij werden terug geworpen. Kerkelijk Nieuws AALST. SINT MAARTENSKERK. Groote begankenis tot den H. Donatus, bij zondere patroon tegen de vreeselijke uit werksels van bliksem en onweder. Op Zondag 30 Mei, zal van 'stmorgends 5 ure tot na de goddelijke diensien de H. Relikwie van den H. Donatus,den gelo.övigen ter vereering aan geboden worden. Om 10 ure solemneele mis om 4 ure Lof, Sermoen en Pauzelijke Zegen ter gelegenheid van H. Drievuldfgheids-Zondag. 's Ander daags om 8 ure, mis voor de afgestorvene leden van het Broederschap. KERK' DER EE. PP. CAPUCÏENEN Sinxcn, om 9 uur, plechtige Hoogmis, 's Avonds plechtig Lol met Sermoen, door den E. P. Pr Bei thuhl.- Cap. DE BROUWERIJ CALLEBAUT, WIEZE, vraagt overal voortverkoopers van hun extra kloeke bieren S$outa Flandria, Janneke, Ceres. Winkeliers, Herbergiers, Burger», vraagt deze bieren rechtstreeks, aan de Brouwerij, waar geen voortverkoopers bestaan. 466$ I. Om 9 1/2 ure, 11 te herstellen autos. IX. Om 10 1/2 ure, 7 torpedos, 2 kleine kamiona, bruikbaar. III. Om 14 ure, 10 carrosserién. IV Om 14 1/2'are, 2Okamion0, 2 chassis van kamions, 2 omnibussen, 2 trao- teurs, te herstellen. "V. Om 15 1/2 ure, 8 bruikbare kamiona. VI. Om 4 1/4 ure, 4 sloopwagens. Alles ziohtbaar op het Oefeningspleio te Bressou*, op Donderdag 27 Mei 1920. Vraagt omstandige prospektussen aan den Beatuurder van het P. T. R. Luik, Oefeningsplein van Bressou*. Telefoon Luik 5102. De volgende verkooping ia het P. T. R. Luik zal plaats hebben op Vrijdag II Juni I92B- 22596 Verkoop io het P. T. R. Brussel, Nieuwe Statie vao liet Klein Eiland, Gronde- lingenstraat, Cureö-hem-Anderlecht, op DONDERDAG 3 JUNI 1920. Verkoop in het P/T. R. Antwerpen, Wilryckpleiu, op DINSDAG 8 JUNI. M. DELACROIX door dc rtaamafroepin^ fe vragen nopens bet voorstel Carton de Wiart en Tschnffct vroeg feitelijk eene stemming van vertrouwen voor liet wetsontwerp betrek kelijk de belasting op de buitengewone win sten. Ziellier de 32 leden die zi< h tegen bet be ginsél van bet wetsontwerp verklaarden: M M. Vergels, Wauwermarts, Winandy. Woeste Baels Begerem, Braun, Brifaut Buis set, Brugmonn Carton do Wiart Cocq David David De Gèrardan, de Liedekerke, deSelys ï.ongchamps Doutreligne Gendebien Ilougof IToutart, Jourez (Léon), I^n>onniei, Pasiur Pa-mez Poncelet Pusseuiier Stóndaerf. lib bauL Strailgs, Tschoffen eii Van Hoeguerden 't zij *22 katholieken, 9 liberalen en 1 onaL Jiankelijke (national heropbeuring). Verloren kleine bleek-gele porte feuille, gaande van de Lange Zoutstraat tot aan de Cumontstraat. Terug te brengen tegen belooning bureel van dit blad- WISSELKOERS Amsterdam (gulden) 4.871/2 4,97 1/2 Londen (pond sterling) 51.57 1/2 52.02 1/2 Parijs Keulen (mail) Dollar Madrid Genève Italië Sloc'tliolm Christiania Copenhagen 96.001/4 95.00 3/4 27.00 7/8 20.00 7/8 13.50 0/0 13.60 0/0 214 0/0 283 0/0 06 1/2 254 0/0 221 0/0 215 0/0 218 0/0 287 0/0 69 1/2 258 0/0 225 0/0 247 0/0 Groote Jaarlijksche Gerrebolling naar 250 h\, op Zondag 30 Mei, bij de wed. Meert, - A la ville de Roubaix Moorsel- baan, 171, Aalst Mijlbeek. Den inleg is bepaald op 1 fr. per 8 bollen. Men mag niet meer dan 8 bollen vervolgens spelen en ten hoogste voor 15 fr. inschrijven. Inteekening van 2 tot 4 uren. Ingeval van slecht weder den Zondag nadien. WIELRIJDEN Velodroom Liedekerke. Zondag 28 Mei (Sinxendag), om 3 ure stipt, 100 kilom.koers, met de groote pistbazen Jef_ Van Beverkampioen van öelgie in snelheid; VerhaegenMechelen; Van den HocchLeuven Fie'rens, Waesmunster; Gebroeders Fons en Victor Standaert, Nino- ve; J. Tuyten, Oostende; Jef Van hlerdael. Denderleeuw; Kindermans enLedu, Brussel. Een prachtprogramma waar al wie sport kent zal op aftrekken De Ronde van Belgie Zondag aanstaande wordt te Brussel het vertreksein gegeven van de Ronde van Belgié voor beroepsrijders. Dit jaar echter springt Aalst er over. De rijders komen niet door onze stad. Ziehier overigens de verschillige ritten 1. rit, Zondag 23 Mei: Brussel, Nij^el, Charleroi, Bergen, Doornijk, Kortrijk, Rous- selare, Thourout, Brugge, Eelsloo, Gent, 300 kilometers. 2. rit, Maam'ag 24 MeiGent, Dender- monde, Willebroeck, Niel, Antwerpen, Oost- malle, Turnhout, Moll, Maeseyck, Lanaeken, Visé, Luik, 290 kim. 3. rit, Woensdag 26 MeiLuik, Spa, Ver- viers, Malmedy, Vielsalm, Bastenaken, Die- kirek, Echternach, Luxemburg, 284 kim. 4. rit, Vrijdag 28 Mei Luxemburg, Aar len, Virion, Florenville, Bouillon, Recogne, Ciney, Yvoir, Namen, 245 kim. 5. rit, Zondag 30 Mei Namen, Brussel. VOETBAL BEKER DER STAD AALST Dijnsdag avond had de loting plaats der matchen tussehen de ingeschrevene ploegen in den Beker der Stad Aalst. Ziehier den uitslag voor de eerste reeks afvallingsmatchen Zondag 23 Mei, Ass. Sp. Renaisieune Ronse (Kampioen 2® divis. O. Vlaanderen) tegen V.G. Eendracht Gent (3C kamp. 2®div. O Vlaanderen). Maandag 24 Mei, White Star Brussel (2* kamp. Brabant tegen C. T. 6 D. A. Ar senaal Etterbeek (Militaire Ploeg). Zondag 30 Mei, Sport Veaeen. Audenarde tegen Eendracht F. C. Aalst. Zondag 0 Juni, Footbal Cl. Ronse (4° der kamp. 2® div. O. VI.) legen Racing F. C. Lokeren. Zooals men zien kan hebben de beste tweede divisie ploegen ingeschreven. GEVRAAGD meid kunnende burgerskeu- ken en goed werk. Goed loon zich te bevragen Kerkstraat, 22, Aalst 4665 WORDT SEFFENS GEVRAAGD: Een goeden houtzagar in de houtdraaierij der fir ma P. J. Gve. Van de Velde, Scherreveldstraat n°14 Aalst. Verzekerd werk, goed loon. 4664 WORDT GEVRAAGD. Eene boerenmeid kosten inwoon, zeer goed loon, bij Valery Van Nuffel, St Jobkapel, Aalst. GEVRAAGD winkeldochter voor kruide nierswinkel, fr. en yl. kost en inwoon Gosde getuig8cb. Schrijven letters A. D. W. bureel van het blad. 4660 MEN VRAAGT eene goede meid, kun nende alle werk. Zich te bevragen bij M. Arthur Roelandt-Keppens, Molenstraat, 23, Aalst 4611 TE KOOP PER OCCASIE een goede Ponay en Kar met patentas en neerliggende kar, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragenMeuleschettestraat, 23, Aalst.4661 De Banque Transatlantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraat, (2 Kongresplaats), Brus sel, Telefoon 1955 en 1956, postoheckreke- ning 15,500, doet aan de voordeeligsle voor waarden alle Bank-, Wissel- en Beursver- handelingen. 18456A op Zondag 23 Mei, om 3 uren namiddag, Al de lezers van onze Volksslem moeten op Sinxendag naar Meire. De Oudstrijders heb ben daar een Verbroederingsfeest ingericht waaraan 10 Oudstrydersbonden en 4 Muziek maatschappijen znllen deelnemen. Voor de Aalstenaars een schoon v.-andelinsken; dus meegaan mei den*Oudstrijdersbond van Aalst KOEIEN EN VAARZEN aangekomen j gekalfd en ongekalfd, goede en gezonde 'soort, in alle prijzen, iedereen kan koopefi vermangelen, bij R.De Meyst, Varkensmarkt, 23. t.s. 4667 GEVRAAGD keukenmeid,zeer goed loon, Keizerlijke Plaats, 35, Aalst. Ik ondergeteekende Urbain Corael, Tapissier, neem de eerbiedige vrijheid het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij geplaceert heb in alle soboone occasies van Behangpapieren. Hopende door mijne goede, spoedige en verzorgde bediening, aan matige prijzen, de gunst van eenieder te znllen verwerven, bied ik Ued. mijne beleefde groeten. 4610 Brbaïn Corael-Seminck Tapissier, Gentse bestraat, 149, Aalst. tusichen de Vleeschmarkt en Botermarkt). Nauwkeurige uitvoering aan billijke prij zen van de voorschriften der hoeren Dokters. Alle inlandsche en uitlandsche speoialiiei- ten. Breukbanden, verbandstoffen, essencen. Specialiteiten voor vee en plniragedierte. EENIG DEPOT VAN Kephalgine van Medard De Kezel. On feilbaar legen migraine, hoofdpijn, tandpijn, zenuwpijn. Maag en Qalpillenvan Medard De Kezel zuiveren het bloed, verdrijven galen slijmen, verwekken den eetlust, enz. 1894 Hoestpillen van Medard De Kezel, tegen grippe, influenza, boest, valling, verkoudheid. Bloedpillen van Medard De Ke'.el, tegen bloedarmoede.bleekzucht, algemeene zwakte DOOR Slaapkamers, Eetplaatsen en alles wal den stiel betreft in alle stijlen en soorten van hout. Matige prijzen, 4423

De Volksstem | 1920 | | pagina 2