MARIE WIELAND 29 De algemeens prijsdaling Zaterdag Mei 1920 fitialde der stad Aalst aan hare heldhaftige zonen Op zoek naar esa moordenaar. Eon vitriool drama te Bercliem De dleftea ten tiadeele van den Staat Dooiiolijke yal ts Brussel. van Landsvsrdeciiying XXVI» JAARGANG NUMMER 835 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 a G- "R T T~a y CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt ubliciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot liet Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Boerse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Felix I Zon opd.Od, onder7,50 Volle Maan den 1 Eindelijk is men er toe gekomen voldoende inlichtingen te verzamelen tot het opmaken van de lijst der soldalen onzer stad op het eereveld gevallen, na krijgsverrichtingen spoorloos verdwenen, ten gevolge van jkwelsuren of gedurende den oorlog opgedane Kiekten overleden. Het Stadsbestuur heeft geslist de namen der Aalstersche helden op 'taarmeren platen ten stad huize te huldigen. Om zooveel mogelijk alle begane missing Sn deze lijst te kunnen herstellen, wordt eene voorafgaande publicatie afgevraagd. Deze 'afkondiging zal in ons Zondagnummer ge schieden met de dringende bede aan eenieder die eene terechtwijzing over vergelenheid of onnauwkeurigheid zou verineenen te moeten doen, er kennis van te geven ten Stadhuize Gemeen tesecretariaat. De Engelsche Danken zijn de eersten ge weest om te weigeren geld te verschieten aan de zwendelaars en de opkoopers. De Banken der Vereenigde Siaten hebben dat voorbeeld gevolgd. Men moet nu echter niet gelooven dat de Bankiers dat gedaan hebben uit goedhartig heid of medelijdon met het hongerlijdende volk. Volstrekt niet De Engelsche en Amerikaansche bankiers weten dal er meer en meer voortbrenseicn komen, en ze zeggen als er veel voorraad is, komt ér afslag. Opgepast Indien wij geld geven om arti kelen op te koopen, men zal ze toch niet allemaal kunnen opkoopen, en de hooge prijzen handhaven. De koopwaren van welke men zich niet kan meester maken zullen afslag verwekken. Het is te voorzien dat de opkoopers groote verliezen zullen ondergaan, en als wij hun geld geven, 't zou kunnen gebeuren dat wij bet kwijt zijn. Dus, geen geld meer De opkoopers kunnen dus zooveel te min Dpkoopen en zooveel te rapper komt er afslag. Maar toch nog, patiëntie. Wol en Katoen De Times Trade Supplement - schrijft .- Pc verkoop van wol te Antwerpen heeft geen bijval gehad en men verwacht dat de niet- verkQchte balen van Antwerpen weer naar de Teems (Engeland) zullen overgebracht wor den. De Dailly Chronicle schrijft Tenge volge van de merkelijke» afslag der katoen- prijzen in Amerika is het Egyptisch katoen afgeslagen op de markt te Liverpool. Heden bereikte de afslag 9 1/2 pence— (fr. 0,95)—het Engelsche pond van 453gram men Vrijdag weer 2,25 fr. afslag. Het Epyptisch katoen 3shiilings 1,5 penny, of 3,90 fr. per pond beterkoop dan in Fe bruari laatst. Volgens een vakkundige van Liverpool 70u deze plotselinge daling van het katoen bel begin zijn van ecnen algemeencn afslag der prijzen. De prijs van het katoen daalde Vrijdag nog meer op dc beurs van New-York na melijk van 42,45 lot 38,00 dollars, dus 5,G5 dollars of volgens den wissel G7,80 fr. ten mmstc. Er was ook een algemeene daling van de graanprijzen. In Amerika hebben de spekulateurs in suiker de prijzen willen doen stijgen oin de 15® Vervolg. Hoe waet ik 't Louis zulk een huwe lijk zou ik nooit willen aangaan, al ware mijn aanslaande duizendmaal schooner er rijker dan die stijve Axel. Gasperine had gelijk met te zeggen, dat het bezwaarlijk is zonder Gods hulp ge lukkig te zijn. Neen, Marie, zoo stel ik mij 't huwelijk niet voor een innige band, nog vaster dan de liefde, de achting namelijk, moet beiden vereenigen dit zou met haar het geval geweest zijn. Of zij achting voor mij kotslerl weet ik niet, doch ik gevoel niets van dien aard voor haar. Ik zou mijne bruid In God beminnen, Marie, en ons huwelijk zou slechts een middel tot onderlinge heili ging zijn. Onze weg zou dan natuurlijk niet met rozen alleen bezaaid wezen, omdat het de hemel niet is maar ook niet met enkel doornen, want het is de weg daarheen. Zoo bedoelt de Kerk het ook, antwoord de Marie, doch daaraan denkt noch Axel noch Lucie. En gij Marie, wat rondt gij denken als Ilij bloosde en zij gaf haar paard de sporen. Marie, rijd zoo snel nietEen woordje slechte, gelooft gij niet dat wij beiden zulk een ideaal leven zouden kunnen leiden Laat ons liever wat voortmaken, Louis antwoordde zij droog zulke vragen beant woord men niet te paard in open lucht. Wanneer dan, nichtje, wanneer dan konfituurfabrikanten te dwingen suiker aan de hoogste prijzen te koopen. Maar zij hebben gerekend zonder don waard. De grootste konfituurfabrikanten van Amerika en Ivanada weigeren konfituur te fabrikeeren. En de suikerdievcn staan daar nu te gapen en zullen verplicht zijn de prijzen 50 t. h. te doen afslaan zooniet gaan zij den dieperik in. Londen. Covent garden markt Overal werden hier dc prijzen verminderd. Eieren 0,20 fr. 't stuk; kaas 3 fr. de kilo boter 5,50 fr. de kilo; groensels voor enkele centen. Zweden- en Noorwegen. Al de winke liers en handelaars hebben hunne uitstallin gen vernieuwd en op de vitrienen leest men: Algemeene afslag met 50 t. h. Italië. Overal afslag. De handelaars in kleersloffen verminderden met 40 t. h. Engeland. De klecrstoffen worden alle dagen goedkooper in de Londensche winkels. Een goede regenmantel, echte Gabardine, kost nog enkel 50 fr. Lngeland-Cardiff. Eene groote atslag op de kolen wordt aangekondigd. In da Engelsche schoenfabrieken Zooals men weet is Northamton de be langrijkste Engelsche stad der schoenfabrie ken. Welnu daar ligt reeds heel de week het werk stil, daar alle magazijnen letterlijk opgepropt zijn en er niets verkocht wordt. De schoone dagen der groote winsten zijn voorbij. Frankrijk koopt niet, zoolang de frank ntet tot zijne volle waaide is terugge keerd. De andere bijzonderste klienten van Nothampton, Italië, Duitschland en Oosten rijk kunnen onmogelijk koopen, daar üras, marken en kronen al te laag staan in ver houding met het pond sterling. Wel had men in Engeland gehoopt Rus sisch ruw leder te kunnen invoeren, om dan jemaakte schoenen uit te voeren naar Rusland doch 't is mislukt. Anderzijds, de Engelsche koorers zelf, vergenoegen zich nu met artikel van fhiddel- bare kwaliteit en schijnen zóó terug te keeren tot den smaak van vóór den oorlog. En dat is ook van groot belang. Op da mark! van Oen Haver De algemeene prijsvermindering heeft op de m,arkt van Den Haver eene heelc omwen teling veroorzaakt, daar men eerst van oor deel geweest was, dat het hier slechts een beursspekulatie gold en men dacht dat de prijzen weldra zouden gedegen zijn. Doch evenals de prijzen zes maanden lang klom men dalen zij nu reeds een viertal weken en verbazend snel. In eene maand lijds is het katoen op de markt van Den Haver 244 fr. per 50 kilogr. •afgeslagen. De koffie sloeg 70 fr. af. Daar er in Den Haver niet veel wol verhandeld wordt is de prijsvermindering hier slechts 35 fr. Op de voedingswaren is er nog niet veel ver andering te bespeuren, doch daarentegen is het koper reeds 150 fr. achteruitgegaan. Nu sedert de Sinksendagen is deze prijsda ling nog toegenomen. Op de markt zelf kan men deze daling wel verdragen, doch men verbergt het niet, dat dc daling groote gevol gen zal hebben voor degenen, die hoopten dat de prijzen maar steeds zouden blijven klimmen en in dat vooruitzicht alle mogelijke en onmogelijke koopwaren opstapelden. Men volgt met levendig belang de verande ringen van den wisselkoers, doch daarbij be paald het zich. Indien alles blijft afslaan, dan moeten de geborgen voorraden onvermij delijk te voorschijn komen invoer de handel met den vreemde, bijzonderlijk met Amerika zal dan ook stilliggen, vermits niemand nog iets durft bestellen en dan is het goed moge lijk, om zoo te zeggen zeker, dat de Ameri- kaansche markt zelf verplicht zal zijn, zijne al te groote stocks van de hand te doen, het geen den afslag nog zou doen toenemen. Zooveel te beter Provinciale Middelbare LandbouwberoepschooI Met October 1929 zullen te Gent de leer gangen eener laodbouwberoopschool van den middelbaren graad voor jonge lieden geopend worden, in de lokalen van het Casinoplein. Het leerprogramma omvat de vlaamsche, fransche, duilsche en Engelsche talen, aard rijkskunde, geschiedenis godsdienst, reken kunde, scheikunde, plantenkunde,dierkunde landbouwkunde, huisdieren kweek, boomteelt groeiilenteelt, bijenteelt, fruit- en groenien- benutliging, plantenziektenleer, gezondheids leer voor menscben en dieren, weerkunde, staatshuishoudkunde, rechten en wetten, samenlevingsleer, melkerij, boekhouden, teekenen en alles wat dan landbouwer noodig heeft te weten om liet grootste voordeel uit zijn bedrijf te trekken. De school, die de voortzetting is van het lager onderwijs en derhalve gelijk staat met een geslicht van middelbaar onderwijs zooals colleges, middelbare scholen en dergelijke, is toegankelijk voor al dezen die volledige lagere studiën gedaan hébben. De leergangen zullen drie jaren duren. Er zal ook aan de school eene boerderij gehecht zijn welke op moderne wijze naar de nieuwste eischen der wetenschap zal ingericht worden ten einfle het onderwijs zoo praktisch en op de meest nuttige wijze mogelijk te kunnen geven. Nadere inlichtingen nopens andere punten die de school- of het onderwijs aanbelangen kan men van nu af aan bekomen op het Pro vinciaal Bestuur, afdeeiing IV, te Gent, of wel bij den bestuurder Hector Scheerlinck, dokter in natuurwetenschappen, Lokaal Casino Casinoplein te Gent. Alle verstandige en vooruitziende landbou wers zullen met blijdschap vernemen dat er voor hunne zonen eindelijk eene school geo pend wordt, waar ze eene degelijke vakop leiding voor hun beroep kunnen vinden, on der de strengste zedelijke opleiding en met volledige praktische beoefening van al de vakken nevens de theoritische lessen. Ik weet het niet, en zij snelde voor waarts, zonder op den verbluften Louis acht le slaan. Hij wilde baar eerst volgen, doch bedacht zich, sloeg een zijweg in, dienaar 't dorp leidde, en trad de eenzame kerk in. Marie reed naar Bagatelle, in de hoop Gas perine te ontmoeten, doch deze was op Nieu- wenburg. Zij begaf zich dus daarheen, vertrouwde het vermoeide dier aan den knecht en vloog de trappen op naar hare kamerhier kwam zij eerst tol bezinninr Kon het hem ernst zijn, die goede Louis' zou hij haar, 't onbeduidende weesje, uitver koren hebben tusschen al die schoone dames, welke hem steeds zoo vriendelijk toelachten Zij barones Van Gaveren worden Nooit had zij aan zoo iets gedacht, en toch zij moest 't bekennen, dal zij dikwijls, bij zich zelve gezegd had, dat niemand van al die jongelui welke zich in haar kring bewogen, bksj* zoo beminnelijk toescheen als de jonge baron. Zij sprak met niemand zoo gaarne als met hem O, ongetwijfeld zij zou met hem, maar ook slechts met hem alleen, zulk ee.i leven leiden als hij wenschte. Overweldigd door haar ge voel zonk zij voor haar kruisbeeld neder, en bad slechts om 'tgeen haar zalig was. Er was groot feest 's avonds ter cere van de familie-gebeurtenis. Louis was bijzonders stil hij zat gedurende del» geheelen avond alleen. Hij denkt aan zijne bruid, die hem zoo aardig door Bornslierne afhandig is gemaakt zei Max spottend, terwijl hij zich onophoude- lijk met Marie bezighield. Toen de pijnlijke UYOncl.eindelijk om was Sa hiiisliEiuriHe!. De middenafdeeiing behoudt de 30 O/'o» De middeoafdeeling uit de Kamer besprak gisteren de nieuwe hnishuarwet. Het ontwerp werd aangenomen, met de volgende wijzigingen 1. De uitsluitend voor nijverheids- of han delsdoeleinden gebruikte huizen zullen, zoo wel als al de andere onroerende goederen, onder toepassing der wet vallen. Aangenomen met 5 stemmen tegen 2. 2. Onderdanen van neutrale landen ge nieten zoowel van de voordeelen dor wet als de Belgen. Aangenomen bij eenparigheid. Een amendement van M. Braun, om de huurverhooging van 30 op 500/0le brengen,1 werd verworpen met 5 stemmen tegen 2. Dc meerderheid der middenafdeeiing oudt dus aan het beginsel dat de huurprijs slechts 30 O/'o hooger mag zijn dan de huur van Augustus 4914. M. Soudau, socialist, is verslaggever be noemd. Een Duitsch officier veroordeeld voor diefte. Tijdens de bezetting werd het huis van M. Rysman, rechter te Doornijk, bewoond door een geneesheer van het Duitsch leger, zekeren Jozef Herman, van Neuwied, in Rhijnsch Pruisen. Het huis werd schier leeggeplunderd. Na den wapenstilstand trok M. Rjsman naar Neuwied en vond er den wonderdokter terug. Met hulp der Amerikaansche bezet tingstroepen werd Herman aangehouden cn zijiie woning doorzocht. M. Rysman vond er eene heele menigte voorwerpen hem toebcl.oorende, alsook wat er nog van zijn wijnkelder overbleef. De diet had er namelijk etiketten opgeplakt, aan duidende dat de wijn voortkwam uit de kel ders van den heer rechter Rysman. Herr doktor werd naar Doornijk overge bracht en stond daar nu voor diefte terecht. Hij werd tot twee jaar gevang veroordeeld. Verbond dor Katholieke Vereenigingen, Kringen en Wsrmanskringen. 23, Brockstraat (Brussel). Aan de Katholieke Vcreenigingcn, Kringen en Werkmanskringen. Op 13 Juni aanstaande, zal eene nieuwe Zitdag plaats grijpen, gedurende denwelke de belangrijke vraagstukken zullen onder zocht worden, welke aan de dagorde stonden van 1 en 2 Mei cn wier onderzoek, gedurende deze te korte zittingen, niet kon tot een goed einde gebracht worden. Het is te hopen dat de katholieken van gansch het land er zullen aan houden zich in groot getal naar deze nieuwe vergadering te aegeven en dat zij in hunne werkzaamheden den geest van eendracht, hartelijkheid en ijver zullen betuigen die tegenwoordig de ontwaking van de katholieke bedrijvigheid n heiland kenmerkt. De Federatie. Het parket van Brussel heeft het signale ment ontvangen van een Amerikaansch soldaat, zekeren Jean Schlitz, alias Mosker, die er in gelukt is uit het gevang van Koblenz (bezet Duitschland) te ontsnappen. De kerel was er opgesloten wegens moord gepleegd op een zijner gezellen. Men denkt dat hij de richting naar Brussel genombn heeft. trad Louis de kamer zijner zuster binnen. Gasperine, zeide hij lachend, ik kom u spreken. Zoo, en... waarover Ik heb mij in 't hoofd gezet Lucie 's voorbeeld te volgen, doch beter te doen dan zij. Ik weet er al meer van dan gij, lieve Louis antwoordde zij schalk. Meer, hoe zoo niemand anders weet er iets van dan ik en... Zij, niet waar Nu, wat zondt ga zeg gen, als zij er over gesproken had 1 Met u, Gasperine, met u Zeker En wat zei ze dan 1 Och, Gasperine, spoedig, ikbraud van verlangen. Zij heeft gezegd, dat ze altijd een bij zondere voorkeur heeft gehad voor zekeren. Voor wien... Laat me uitspreken Voor zekeren baron Van Gaveren, en zij gelooft slechts zijner onwaardig te zijn. O Gasperine, is't waar En zij stemt dus toe Die lieve, goede Marie Doch wat zegt er van Dat weet ge, goede broer, Marie is mijne beste vriendin. Beter aanbeveling kon zij niet meebren gen. Zij is niet rijk, niet heclschoon, doch zij schenkt me iets me beters. Haar goed karakter. Ongetwijfeld Ze verzookt u echter gedurende oenigen tijd dit alles geheim te houden eerst overeen of twee maanden wil ze u haai besluit afdeelw. Verleden week had in een huis der Ridder straat, teBcrchem, bij Antwerpen, een vitriool- drama plaats, waarvan eerst gisteren de policic ingelicht werd. Zekere De Kwonende te Borgerhout, had eene veroordeeiing van 10 jaar opgeloo- pen voor verklikking aan den vijand, en was de echtelijke woning ontvlucht om zich in den omtrek van Luik schuil te houden. Verleden week had hij het gewaagd naar hier te kpmenen bracht een bezoek bij zijnen broeder in dc Ridderstraat te Berchem. Daar trof bij juist zijne vrouw, waarop een krakeel tusschen beiden ontstond. De K. wierp zijne vrouw eene hoeveelheid vitriool in het aan gezicht en takelde haar verder af. Daarmede vnas zijne woede gekoeld en ging hij op de vlucht. Dc vrouw die door doktor Lcelef ver pleegd werd, is nu naar het St. Mariagasthuis ;evoerd. De kerel is natuurlijk nergens meer te- vinden. Vijf aanhoudingen te Haren. Onlangs werd de bevelhebber der gendar merie van Haren verwittigd, dat schier dage lijks dieften van meterialen plaats hadden op de werven aan den spoorweg. IJzeren poutrellen en zware stukken hout weiden iederen nacht als weg getooverd, on danks de scherpe bewaking. De bevelhebber der gendarmerie deed een ïeverig onderzoek, dat weldra de beste uit slagen opleverde. Ingevolge aanhoudingsmandaten afgele verd door den onderzoeksrechter M. Chevalier werden Donderdag morgend vroeg huiszoe kingen gedaan bij de genaamde» August V. zijn stiefzoon Achiel V., de gebroeders Edu- ard K., en Frans M... Overal werden groote hoeveelheden poetrellen en stukken hout aangeslagen. Er waren drie kaniions noodig, om heel het boeltje weg te voeren. De vijf kerels werden ter beschikking van den pro- kureurdes konings in het gevang van Vorst opgesloten. Eene grauwvuurontploffing te Valenza, Eene grauwvuuronlplofting heeft plaats gehad in de mijnen toebchoorendc aan do Noorderspoorwegen. De onlplolling veroor zaakte eene inzakking, waardoor 22 mijn werkers ingesloten werden. Spoedig werden de reddingswerken inge richt en de ingesloiene konden weldra terug gevonden worden. Twee hunner hadden echter reeds opgehouden le leven. De andere waren min of meer erg gekwetst. De schildersgast Jan De Coninck, wonende Thiefrystraat te Brussel, was gisteren aan 't werk op eene hangende stelling, aan bet huis nr 24 der Jozef II straat, toen hij het evenwicht verloor en van eene hoogte van een tiental meters op het voetpad viel. De ongelukkigewerd ijselijk gekwetst aan hoofd en boenen en in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Dus wij zijn nog niet geëngageerd Neen, Louis, eersteen weinig geduld hebben cn u beider gevoelens goed onder zoeken. Het schijnt dat Louis in September een bevredigend antwoord verkreeg, daar hij zich in die maand in het kabinet van me» rouw Van Niewenburg deed aanmelden. Tante, zoo begon hij, ik kom u over iets gewichtigs spreken. Zoo, beste jongen Nu, laat eens hooren. Ik ben waarlijk nieuwsgierig. O, tante, u vermoedt het zeker reeds Neen, waarlijk niet, Louis-lief. Wat is 'l dan Haar hart klopte van blijde verwachting zij dacht aan Adelaide. liet hooge woord moet er uit. Ik kom u de hand vragen van... Nu, wees zoo bloo niet, dat ligf anders niet in uw karakter. Ik raad het reeds. Dat doet me plezier, tante u billijkt mijne keus, nietwaar? Zij is inmers zoo'n lief, goed schepseltje, die beste Marie Marie... Marie Wieland en mevrouw Van Nieuwenburg kreeg eene kleur als een kalkoen. Zij werd zich echter spoedig mees ter en vervolgde Hebt gij de zaak mei haar reeds in orde gemaakt Ja, tante. Zoo Ik wist niet, dat men achter mijn rug vrijdde. Neen, tante Ik heb haar niets anders gevracgd, dan of zij er in toestemde mijne vrouw te worden. (Vervolgt.) Voor de moeders der voor hot Vaderland gestorven militairen Dc we! van 17 Maart 1920 verleent aan de moeders der voor het Vaderland gestorvene militairen het recht de ecreteckens te dragen die aan hun zonen toegekend werden Het besluit van den 21 April 1920 bepaalt het kenteeken dat, met uitsluiting van elk ander, zal moeten vastgesteld zijn op hel lint van het eercteeken. Een zwart email staafje van 3G mi li meter breed en 3 milimeter hoog, omringd van een zilveren omlijsting van 1/2 milimeter, zat waterpas geplaatst worden halfverlioogtc hc; lint. Be moeders der voor bet Vaderland ge storvene militairen worden verzocht hun rechten le doen gelden bij den Burgemeester hunner verblijfplaats. De juweclen zullen door tusschenkomst van de bevelhebbers der militaire omschrijvingen afgeleverd worden. Ilei is wel te verstaan dat de moeders, wier echtgenootendeeereleekenen ontvangen hebben die aan hun afgestorven zonen toege kend wei den, enkel nog de staafjes ontvangen hebben die op de juweeien moeten vastge maakt worden. De tföt van 17 Maart 1920 is enkel van toepassing voor wat de Belgische cereteekent ben eft. Da miliciens der bijzondere lichting van 1919 Krachtens onderrichtingen gegeven op 5 Mei 1.1. door den Minister van Landsverde diging, werd den militairen die de vereisch- te hoedanigheden vereenigen om gebeurlijk een graad te bekomen (of deel uil te maken van een muziekkorps), oorlof gegeven -binnen te komen voor de oproeping hunner klas tot werkdadigen dienst. De Minister beeft besloten dat de miliciens der bijzondere lichting van 1919, versmolten mei de klas 1917, voortaan niet meer zullen veroorloofd worden voor den datum hunner oproeping, zoouls voorzien op 5 Mei binnen komen. Dit oorlof zal insgelijks geweigerd worden tol verdere orders, acn de mannen der zelfde lichting, vereenigd melde klassen 1918 en '19 vijf maanden voor den datum op den welken hun klas tot den werkdadigen dienst opgeroe^- pen wordt. De officieren oorlogsinvalieden De officieren oorlogsinvalieden, die ge»« pensionneerd zijn of hun pensioen afwachten, en die hegeeren voordeel le trekken uit de begunstiging voor verplaatsingen per spoor weg, aan alle invalieden of oorlogsvermink ten verleend, dienen hun aanvraag tot het bekomen eener eenzelvigheidskaa.rt te sturen naar den Bevelhebber der Provincie waar zij woonachtig zijn. Zij moeten hun pensioen- bi evet vertoonen of de bijzondere nota afge leverd door het Beheer van den dienst dei Pensioenen, Hulpgelden en Voorziening. Openstaande betrekkingen Betrekkingen als klerk, voorbehouden aan oud-strijders, staan open in de bureelen van den dienst der militaire gehouwen, nr 11, Leencrd de Vincistraat. De kandidaten die op voldoende wijze de middelbare studiën van lageren graad voleindigd hebben mogen de openstaande plaatsen die vasle betrekkin gen zijn, bekleedon in afwachting dat bet exammen bun toegang verleenc tot het blij vend kader der genie klei ken. Oa dienst der militaire begraafplaatsen Is hefe mogelijk dalbelgische militairen die aan den IJzcr vielen nog niet bog raven woc-n den Waarom I Wij hebben deze dubbele vraag gesteld' aan een officier die bijzonder op de boogie is,

De Volksstem | 1920 | | pagina 1