Ome Vrije Brandweer. 08 algemeens prijsdaling Hulde der stad Aalst aan hare heldhaftige zonen Zondag 30 Mei Maandag 31 Mei f 1920 De vrouw Gemeenteraadslid A v XXVI' JAARGANG NUMMER IJS kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 33 A. Gr S3 3_i 315 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Gendt Eindelijk is men er toe gekomen voldoende -inlichtingen te verzamelen tot het opmaken van de lijst der soldaten onzer stad op het eerevcld gevallen, na krijgsverrichtingen spoorloosverdwenen, ten gevolge van üvweisurcn of gedurende den oorlog opgedane ziekten overleden. Het Stadsbestuur heeft i)f:list de namen der Aalstersche helden op marmeren platen ten stadhuize te huldigen. Om zooveel mogelijk alle begane missing in deze lijst te kunnen herstellen, wordt eene voorafgaande publicatie afgevraagd. Deze afkondiging zal in een Jvolgertd nummer ge schieden met de dringende bede aan eenieder die eene terechtwijzing over vergetenheid of onnauwkeurigheid zou vermecnen te moeten doen, er kennis van te geven ten Stadhuize Gemeentesecretariaat. Erg geteisterd kwam deze verdienstelijke c'n mensoklievcndc instelling uit den wcrold- ba iid Niet enkel hadden barbaarschc handen het kraaknette arsenaal bemorsd en bevuild de glanzende wapens ontstolen het materieel beschadigd werlc- en prachtuniformen be smeurd en vernield, wat allemaal, alhoewel met zich grootsclieopoiïeringen te getroosten, kon hersteld en vervangen worden, maar bovendien, werden uit de rangen dier een drachtige schaar, eene reeks manschappen gerukt, waarvan het verdwijnen eene diepe klove had nagelaten in de zelfstandigheid van dit heerlijk korps. Die leemte veropenbaarde zich te meer. daar onder deze, welke de Voorzienigheid ;ot Haar riep, zich den dappersten, den meest onverschrokkene bevond, namelijk Bevel hebber Polydoor Dc Pacpe, stichter dezer cdelm oeclige inrichting, vader zijner moedige brandweermannen. De persoon van Kommandant De Paepe, was in leven, zoo innig vergroeid met zjne Brandweer, dat zelfs den dood er hem onaf scheidbaar van maakt, zoodanig dat zijn aan genaam aandenken in dit midden nog immer zweeft, frisch als een morgenddauw, die maar opdampen zal, wanneer al zijn vroegere onderdanen zullen heen zijn. Una rein komt hel ons onmogelijk voor, te gowagen van onze Brandweer, zonder den naam te vernoemen van den onvcrgetelijken Bevelhebber Dc Paepe, met zijn ruw voorko men, zijn openhartig karakter, zijn guldon en weemoedig hart, en kunnen wij niet na laten bij elke gelegenheid welke zich vooi- doet, hulde te brengen aan de nagedachtenis van den dicnstwilligcn man die van zijne prilste jeugd, al zijne levenskrachten veil h.id voor zijne Brandweer, omdat hij ze be schouwde als de trouwe bewaakster en on- wankelbare beschermster der veiligheid van zijne medeburgers. Dank zij de taaie wilskracht, den onver poosden ijver, de wijze begeleiding van zijnen opvolger Bevelhebber Fritz De Wolf, ter zijde gestaan van zijne hulpvaardige, officieren en bestuurleden, is de Aalstersche Brandweer uit hare puinen opgerezen, en mag ze van heden af, zich roemen op dc aloude faam die zij genoot, gansch ons Belgie door, gedurende haar vijf en veertigjarig beslaan. Kortstondig na den wapenstilstand werden de handen aan 't werk geslagen,en zag men weldra het arsenaal herschapen in een juweel van ordentelijkheid en sierlijkheid; het mate riaal hernam zijne degelijkheid en luister van voorheen; de werk en oefeningsuitruslin- 1G® Vervolg. Dat moet ge met uw oom in orde bren gen. Zij is zijne nicht en hij is haar voogd. Ik heb niets over haar te zeggen. Best, tante doch als u er eens met oom over wilt spreken. Dank je wel Ik heb reeds genoeg te spreken over mijne eigene kinderen, en laat die van anderen rusten. Isu niet ingenomen met mijn plan, tante? 't Gaat me niet aan, Louis, 't kan me niet schelen. Neem me niet kwalijk, ik heb dezen brief nog niet gelezen. Louis stond op en ging heen, bedroefd dat Lij zijne tante had teleurgesteld. Al weer een huwelijksaanzoek riep zij wrevelig, en verfrommelde den brief tot een bal. Alles loopt me tegen. Gelukkig dat Lu cie zou goed getrouwd is. Die malle Adcle zul haar zin toch moeten hebben, en terwijl zij een ellcndigen muzikant krijgt, wordt Marie meesteres van Bagatelle, 't Is ellendig De heer Van Nieuwenburg was niet min der teleurgesteld dan zijne vrouw hij wist zich echter beur goed te houden en was de eerste om Marie te felieitcercn. Wie echter verbleekte en zich aller aange naamst verrast gedoelde door die tijding, was Max. Hij had in den laatsten lijd begon nen veel van 'tjonge meisje te houden. Zij was to goed voor Louis, Uitstond bij hem vast. En toch vertelde hij overal, dat Marie ren een onikuuijcnd meisje was, met niets hij gen der manschappen werden in hunnen vroegeren staat hersteld; nieuwe wapens werden aangebracht; vergaderingen, afwisse lende oefeningen, theorielessen traden terug in voege; de kaders werden zorgvuldig vol- ledigd; de betreurde afgestorvenen vervangen door jeudige krachten, verzameld uit bekwa me vakmannen en flinke Yzersoldaten voor wie de kachel ij leste rampen welke zich in onze stad mochten veropenbaren, niet kun nen opwegen tegen de honderdvoudige ge varen welke zij trotseerden gedurende den vijfjarigen wereldstrijd. Nog iets echter ontbrak aan de volledige -heropbeuring van deze heldhaftige verceni- ging Het prachtuniform. In acht nemende de bijna halfeeuwige diensten door het pompierskorps met de meeste offervaardigheid en naastenliefde aan zijne geteisterde en beproefde medebur gers onbaatzuchtig en zonder de minste vergelding bewezen, beeft de Stedelijke Raad bij eerste aanvraag van bet Bestuur der Brandweer, in deze ontbrekende noodwen digheid voorzien, en de noodige fondsen gestemd opdat 't pompierskorps van Aalst, waarop al onze inwoners trotsch zijn, en door alle Aalstenaars wordt gewaardeerd, zijnen rang en luister van vooroorlogsche dagen tussehen zijne medekorpsen van Belgie mocht hernemen. 't Is ter gelegenheid der huldiging dezer prachtuitrusting dat morgen, bij gunstig wéér, onze Brandweer, met haar nieuw muziek aan 't hoofd den uitgang gevolgd met een défilé voor Stedelijke 011 Militaire overheden inricht, ten blij lie van dankbaarheid aan de milde jonsle van den Stadsraad, en ten bewijze ha rer schitterende heropbeuring en herleving. Met nog meer losseren zwier dan voortijds zal de standaard onzer Brandweer, zijne drie kleur ontvouwen, en zijne fiere leuze Moed en Zelfopoffering» in de winden laten'waaien. "Moed en Zelfopoffering- inanaflige gevoe lens voorwaar, welke den menscli de drci- gendste gevaren trotseeren doen. die hem steeds meer en meer aanprikkelen hot bijna onmogelijke, 't is te zeggen heldendaden te verrichten. Moed en Zelfopoffering,- die steeds bat kenmerk warenonzer dappere Pompiers, den stempel welke door hunne stichters op het zinnebeeld van hun bestaan werden geprent, en steeds met de meeste getrouwheid' werden in 't ooge gehouden, als het edelste en verhe- vensle sieraad dat eene vlag in hare plooien bergen magjomdat z.e in zich bevatten dezelf- verioochening ten bate van den beproefden evenmenscii. Met die aloude fiere leuze in top, volgen wij onze Brandweer, op den weg der herop beuring welken zij heden, na de droevige oorlogsjaren, komt in te slaan, en geven lucht aan de overtuigde hoop, van binnen vijf jareu met meer luister en meer roem nog dan vroeger, bij bronzenen zilveren jubelfeesten ten toongespreid, het gulden jubèlgetij harer stichting te mogen zien vieren. Hier volgt het programma der feeslelijkhe den dat ons door het Bestuur van liet korps word medegedeeld. Om 8 uren voormiddag bijeenkonlst ten Arsenale en schouwing. Om 9 uren optocht met muziek aan 't hoofd langs de volgende straten Groote Markt, Kerkstraat, Bruss9lschestraat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijke Plaats (Zuidkant),Boterstraat, Botermarkt, Hopmarkt, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats (Noordkant), Korte Zoutstraat, Lange Zoutstraat, Groote Markt, Leopoldstraat, 'Esplanade, Esplanade straat, Graanmarkt, Kapellestraat, Molenstraat, Groote Markt. Om 10 uren, ter Groote Markt, uitreiking van Eereleekens aan de manschappen dié 25 en 15 jaren dienst tellen. Om 10 1/2 uren, Défilé voorde Stedelijke en Militaire Publiciteit builen hel Arrondissam.nl Aalst, zich 18 wenden tot liet Agentschap -Havas, 8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapsido, Londen. H.^Ferdinandus I'Zon op 4,04, onder 7,51 I H. Prelonilla I Zon op 4,03, onder 7,521 Volle Maan den 1 zonders aan zich,doch daardoor juist geschikt voor Louis die toch eigenlijk een nietig ke- reltje was. Adelaide was hartelijk blijde, dat dc zaken zulk een loop hadden genomen en Louis niet langer de mededinger van V'ercassoli was. Na lang smeeken verkreeg zij Papa's toe stemming, als hij' namelijk op den eersten Januari 1S6S nog getrouw was. Do bruiloft van Louis cn Marie kon eerst in Mei 1868 gevierd worden, daar Louis in d/e maand vij en twintig jaar werd zijn va der had bepeald,.dat hij niet voor dien lijd huwen mocht. Graaf Wenpelsborg zei de, na 't gclukwen- schen treurig tot Louis Ach, gij zijl wel gelukkig, baron zal ik ook zoo goed ontvangen worden als gij Wees gerust, Virginie mag u wel lijden. Neen, ik vrees er voor, ik heb mede dingers. Zoo, en wie dan Dat weet ik niet, en die onzekrheid pijnigt mij 't meest. lederen keer, als ik uw nichtje nader, schijnt het me lo eene s'em te' hooren, die mij 'toefluisterde Ze is niet voor u bestemd. Dwaasheid stoor u daar niet aan. Vir ginie is nog zeer jong, en, geloof me, zij mag u gaarne lijden. Helaas ik vrees, ik vrees Hebt gij haar reeds gevraagd. O neen, ik wil uwezuslerde vraag doen, zoodra het rouwjaar orn is. Van Estelle kunt gij verzekerd zijn. Dit is, ni.e ik. haar liai tewcnsch. BELGIE EN HOLLAND Holland zou toegeven. Uil betrouwbare bron wordt medegedeeld, dat de Nederlands che regeering in zake het geschil met België belreffeude de Wielingen kwestie, geneigd zou zijn de soevereiniteit van Belgie over dit nauw, dat de haven van Zeebrugge beheerscht, toe te geven. Zijn de Wielingen Belgisch of Hollandsch Zonder vooringenomendheid kan deze kwestie gemakkelijk door eene kleine be redeneering beantwoord worden. Ofwel is het nauw van Wielingen Hol landsch'en dan mag men de vraag stellen, waarom Holland zich gedurende den oorlog niet verzet heeft tegen den doorvaart der Duilsche onderzeeërs die naar of uit Zee- brugge vaarden, vermits het zich verzet heeft tegen het beschermen van Antwerpen door oorlogsbodems der verbondenen. Ofwel is het nauw van Wielingen Belgisch, vermits Holland zich tegen de doorvaart der Duilsche booten niet verzette, en dan is het eene onkieschheid van wegc Holland, nu dc Wielingen als Hollandsch eigendom op te eischen. Het oordeel van de Daily Mail LONDEN, 2S Mei. De Daily Mail schrijft dat de eisch van Holland ten opzichte van de souvereiniteit over het nauw der Wielingen insgelijks Grool-Britlanje aanbe langt. Zoo het nauw aan Holland toegekend wordt, zou de toegang naar Zeebrugge kun nen versperd worden, hetgeen onder de hui dige omstandigheden groote diensten *aan Duitschland bewijzen zou. daar aldus het ver- leenen van een spoedige hulp aan België uit gesloten is. De houding van Holland in zake het nauw der Wielingen is onbegrijpelijk, te meer daar de Wielingen tijdens den oorlog als Belgisch aanzien werden en de Engelsche oorlogsschepen gestadig langs daar koers maakten. Wij verhopen dat dc Engelsche Regeering den rechtmatigen eisch van Belgie om toe zicht over zijn eigen kustwateren uit te oefe nen, steunen zal. Eens verstandige Hollandsch8 persstem De Telegraafvan Amsterdam, zegt in een hoofdartikel over hei vraagstuk van Wie lingen Wij kunnen in het JJölgische standpunt niets onredelijks ontdekFeh. Ónze lezers we ten welke houdiug wij steeds hebben aange nomen tegenover de annexionistische eischen uit België Indien er thans opnieuw sprake zou zijn van een openlijken of verkapten aan slag op Nederlandsch grondgebied, zouden wij ons wederom met de meeste beslistheid hiertegen keeren. Dit is evenwel niet bet ge val. Bctgie vraagt de souvereiniteit uit te kunnen oefenen over de wateren, die binnen de driemijls grens voor zijn kust zijn gelegen, en waardoor de haven van Zeebrugge wordt ingesloten, Nederland weigert dit op grond van historische rechten. Zoo het deze rechten erkend wilde zien had het die ook tijdens den oorlog niet mogen' prijsgeven. Hier wreekt zich weer eens de slappe politiek van het kabinet Gort van der Linden. To Brussel. Gisteren had de afslag, die zich ook voor doet in den lederhandel, zijn terugslag te Brussel, dank zij het likwideeren van voor raden tegen lagere prijzen en de aankomst van builenlandsch leder, gekocht tegen voor- deelige voorwaarden. Zekere firmas schijnen erg bedreigd enkele spreken van hun kontrakten te ver- Maar Virginie Dat is de hoofdzaak. Moed, moed 't Zal wel gaan. Wie weet hoe spoedig ik uw oom ben De graaf lachte treurig en verwijderde zich Hij dacht het zjjne. VIT. Moeder en doch/er Het bal bij. den. Oostenrijkschen gezant was naar algemeen genoegen afgeloopen de sterren van 't feest waren ongetwijfeld de beide dames Dc Ia Meronnière geweest. De schoone stiefmoeder in haar ruischend kleed van wit-moiré antique en dan de niet minder bevallige stiefdochter in haar blauw gazen gewaad met eenvoudige witte bloemen in het haar. Thuis gekomen, wilde Virginie hare moe der als naar gewoonte omhelzen, doch Estel le wees haar vriendelijk terug. Wacht een oogenblik, lieve, zeideze, kleed u eerst uit. Ik kom dadelijk bij u. Virginie gehoorzaamde. Boven in haar smaakvol slaapvertrek stond de slaapdronke- ne kamenier haar op te wachten de freule moest hoofdzakelijk zich zelve helpen, want het goede schepsel was tot niets in staat. Ga maar slapen, beste Justine, zei ze lachend, ge doet hier toch niets anders dan me oveiioopen. Ach, freule, neem me niet kwalijk, maar 't is ook al zoo laat. Ja ik begrijp 't Justine. Ga nu maar gauw naar bed, ge zult niet lang meer last van mij hebben. Toen de dienstbode zich verwijderd had. breken andere stellen het stopzetten en ver dere fabrikatie in 't vooruitzicht. Thee en ingelegde eetwaren. De thee daalt merkelijk ten gevolge van de duurte van het geld en van de groote voor raden. die aanwezig zijn hij kost thans 1 shilling minder dan de inkoopprijs. Het zelfde doet zich voor betreffende de blikjes spijzen, waarvan de verkoopprijs aanhoudend daalt. In Frankrijk. In Amerika hebben tal van riffineerders aanzienlijke voorradeft suiker opgestapeld, ifiet het doel te speculeeren. De Fransche regeering onderzoekt boe daartegen in te gaan, in geval den opslag van deeuiker zich ook in Frankrijk zou doen gevoelen en zal waarschijnlijk overgaan tot de opvordering van al debinnenlandsclieen koloniale suiker. Uit Havre wordt geseind dat de onvoor ziene daling der prijzen een groote stoornis heeft teweeggebracht in den handel. Op een maand heeft katoen 244 fr. per 50 kgr. van haar waarde verioren kollie, 7G fr. wol, 35 fr. koper 150 fr. In den Wolhandel. Rijsel, 29 Mei. De Wolhandel was las tig in dc Beurs; weinig amino bij dekoopers, waaronder Belgen, Nederlanders en Engel- schen. y De fijne wolsoorten, merinos, daalden met 15 t. h. de halffijne met 7 tot 8 t. h. en de gewone met 10 t. li. IN DU ITSCHLAND Militaire voorbereidsels De Berliner Morgen Postmeldt Een regelmatige staffetten dienst is inge richt tussehen Beyeren, Pomeranie en Oost- Pruisen. De burgerwacht gaat niet uiteen, doch wordt in de groote eigendommen van Pomeranie en Oost Pruisen ondergebracht. Te Koeningsberg worden aanvalstroepen afgericht door vijf honderd jonge ofiicieren. liet zijn vooral de rechterpartijen die eene nieuwe staatsgreep beoogen. De behoudsge- zinden partij heeft thans het masker afgewor pen en verklaard, dat het alle hoop, het huidige gouvernement met wettige middelen omver te werpen, opgegeven heeft. Uit Berlijn worden schier dagelijks gansclie la dingen wapens cn kleederen naar Oo3t Prui sen gezonden. evenals in alle geldvergende kommissiën, h toch zoo goed als zeker En dat alles dank aan het ministerie van Union Sacrée Voor de Belgen die zich naar Keulen begeven." In 't belang der Belgen die zich naar Keu len begeven of in deze stad een oponthoud' hebben, verzoekt men ons mede te deelcn dat hel stadsbestuur aldaar rechtover de statie (Deichmanshaus) een huisvestingskantoor heeft ingericht ten behoeve van reizigers die eene kamer wenschcn te huren hetzij in ho tels, hetzij bij bijzondere. EEN GOEDZAAKJE Het parket van Tongeren onderzoekt,, thans eene belangrijke zaak van aftruggelarij ten ten lalste van een bediende der suikerfabrie ken van Gembloers, zekerenM... Deze vindingrijke kerel had in het verleden seizoen voor rekening zijner firma belangrijke aankoopen van suikerbeeten gedaan in de provincie Limburg. De beeten weiden op tijd en stond door de landbouwers geleverd, doch onder allerhande voorwendsel wist M.. steeds de betaling te verdagen, totden lange leste, de landbouwers zich tot het gerecht wendden om betaling te bekomen. Men vernam alsdan, dat da kooper eene som van ongeveer 100.000 fr. ontvangen had in de fabriek om de landbouwers te betalen cn dat hij het geld voor zich behouden had. Het parket van Tongeren is er nog in elukt eene som van 30.000 fr. aan te slaan, welke in een bank op naam vanM..., was neergelegd. 't Blijft nu echter te zien, wie de beeten zal betalen 1 KOLENHANDEL De Moniteuv kondigt het volgend konink lijk besluit af, genomen op voordracht van den minister van economischs zaken Artikel 1. De inbeslagneming, deop- eisching cn de verdeeling der kolen worden geregeld, in dc mate waarin de economische noodwendigheden het zullen vereisehen, clou' onzen minister van staathuishoudkundige zaken, die zich te dien einde de medewer king van door hem aangenomen private or ganismen kan verzekeren. Art. 2. Alle inbreuk op de krachtens voorgaand artikel 18 genomen beschikkingen worden volgens de gevallen gestraft zooals voorzien is bij artikel 8 van het wet-besluit van 5 November 1918 of bij art. 2 van de wet van 11 October 1919. Art. 3. Er wordt in het Ministerie van Staathuishoudkundige zaken eene kolencom- missio ingesteld waarvan de leden door ons worden benoemd en die zal beraadslagen over al de punten, welke haat'door den mi nister in verband met de toepassing van on derhavig besluit zullen worden voorgelegd. Heeft men nu nog geene lessen genoeg ehad met suiker, enz. Gaat de z.wendelarij blijven duren Dat het in deze kolenzenlrale zal gaan trok Virginie het gordijn op en bleef naar buitsn staren in den stikdonkeren winternacht. Wat hebt ge daar nu weer te zien, Mademoiselle 1' Astrologue zei Estelle schertsend, terwijl ze binnenkwam en zich op de sofa neervlijdde. En wat wil mijn lieve mama? vroeg Virginie. terwijl ze een tabouretje aan de voeten der gravin schoof. Estelle streek over hare prachtige, gouden lokken, die als een mantel over het sueeuw- witle nachtgewaad hingen. Hoe hebt ge u geamuseerd, Virginie zoo begon ze. O, mama, zeer goed zoo goed ten minste, liet ze er op volgen, als'ik mij op eene partij amuseeren kan. En met wien hebt ge zoo al gedanst? Met jonker Van Zandvoort, met baron T., met graaf De Sl-Olme, met.... maar met den Secretaris van 't Pruisisch gezantschap, graaf Von Wengelsperg, 't meesL Ja, hij heeft met mij ook gedanst. Dat zag ik mama, of liever, ik heb hem gedurende den heekn wals met u in de serre zien looperi. Ja, kind, bet was hem ook niet te doen om te dansen hij wilde me spreken. Zoo Ja, en wel over u, Virginie. Gij begrijpt ie. liet nieisje kreeg eene kleur en zweeg. Nu, V irginie-lief, hoe denkt gij er over Zou er geene lieve gravin Wengelsperg van u te maken zijn Liovi mama, antwoordde Vivgit De heer Carton de Wiart heeft een wets voorstel ingediend, waaarbij de verkiesbaar heid van de vrouw in de gemeenteraden geregeld wordt. De wet van 15 April 1920 die de vrouwen gemeentekiesrecht toestand, zegt M. Carton de Wiart in de uiteenzetting van zijn voor stel, heeft artikel 65 van de wet van 12 Sep tember 1895 die de voorwaarden van de gemeentelijke verkiesbaarheid regelt, niet gewijzigd. Alhoewel de tekst van dit artikel dat zich bepaalt tot het eischen van 3 voorwaarden Belgische nationalist de ouderdom van 25 jaar huisvesting in de gemeente de vrouwen niet uitsluit van de verkiesbaarheid, toch -vloeit uit de lezing die tot heden aan die schikking is gegeven niet voort, dat aan de vrouwen is toegesiaan zitting te nemen in de gemeenteraden. Het is daarom dat wij het nuttig oordcclen, om op juiste wijze een zoodanig dat geen enkele dubbelzinnigheid meer kan bestaan, deze kwestie van gemeenrecht te regelen door aan art. G5 van de wet van 12 September 1865 toe te voegen de woorden zonder onderscheid van geslacht In de kommissie die het ontwerp heeft onderzocht dat op 15 April wet werd, heeft de verslaggever, M. Huysmans, gezegd, dat wij liet eens waren om tè zeggen dat van het oogenblik dat de vrouwen mogen kiezen, zij ook moeten verkiesbaar zijn. Veronderdsteld zelfs, dat er geen enkel noodzakelijk verband zou bestaan tussehen liet kiezen en de verkiesbaarheid, dan nog aanzien wij het alsAvenschelijk, dat de vrou wen, die meer en meer belang stellen in de gemcentevraagstukken en vooral in die van gezondheid, openbare moraliteit, onderwijs, liefdadigheid, kinderbescherming, in 't ver volg zouden gemachtigd zijn, indien het kie zerskorps haar daarvoor bekwaam acht, deze belangen in de gemeenteraden te vertegen woordigen. een oogenblik nadenken, heeft de graaf mij ne hand gevraagd Ja, en ik heb hem geantwoord, dat hij van mijne toestemming zeker kon zijn, cn dat alles afhangt van uw ja of neen. Wat mag ik hem zeggen, engel Zeg hem, mama, dat Virginie reeds verloofd is. Estelle verbleekte. O, Virginie, riep ze. is dat mooi van u gehandeld, zoo zonder mijne voorkennis uw woord te geven En wie is bij Niemand uit onzen kring, geloof ik. Ja, 't zal weer eene mesalliance zijn; zeker een Neen, mama Hij is boven ons. Wie is Ydan, zegt 't me spoedig O, wat heb ik mij in u bedrogen Hij is meer, mama, dan baron Wengels perg, dan de gezant, dan de Koning zelf. Geef me geene raadsels op, Virginie. Ik ben niet gestemd, ze op le lossen. Wie is de gelukkige Het jonge meisje was opgestaan. Zij stond daarin l volle licht van de heldere lamp, schoon als een engel, die gereed is zijne vlucht ten Hemel te nemen. Onwillekeurig dacht Estelle hieraan. Plechtig antwoordde zij i Het is Jezus Christus, mama, onze Verlosser en Zaligmaker. ZLjt gk gek geworden riep de gravin woedend, wat bcteekend dat Antwoord me terstond O, mama, lieve mama smeekte Virgi nie op haar lieflijk, vlcicnden toon, word niet mie, n^[zoo boos. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1