MARIE WIELAND Viert de maand Juni. Dinsdag Juni 1920 De omwënfeiinosvrees in Güitschlan Turkyë Ministerie van Landsverdsdigin Engslsche beiaardiers naar Balgië EEN PR ES!DEN TS WISSEL ING Voor Bewezen gevangenen Hst Duitsch vso is niet ziek. De strijd tegen de levensduurte. STEM XXVI* JAARGANG NUMMER 117 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 JLJ» .A. Gr IS X_j -A. 33 "7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-Dk Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs - en 105, Cheapsido, Londen, II. Jacobus Zon op 4,03, onder 7,52 Volle Maau den 1 Vandaag begint de maand van bet II. Hart van Jesus'dio tezelfdertijd ook gevierd wordt ter eore van bet H. Sakrament des Altaars. Immers 't is in bot goddolyk Sacrament dat we Jezus Hert voelen kloppen wezenlijk en waarlijk tegenwoordig. Oneer aan dat goddelijk Hert aangedaan herstel len wij best en meest met Jezus te ont vangen in de II. Communie, Hem te offeren met den priesteraanhet altaar Hem te aanbidden aan hot Liefde geheim. Dank zijn wij Jezus II. Hart schul dig, daarom onze krachten ingespan neti om onze vereenigingen, aanbid dingen en Communiën binst de Juni maand te vermenigvuldigen. Dank aan bet H. Hart werden we vrijge vochten en ontlast van vijandsjuk en protestansche dwingelandij. Vergeten we (iet niet Eere aan Jozus Hert aan wien alle oppereer toekomt. Hij beminde ons de eerste, dus wodorliefde voor Hem Lof zij bet II. Hart uil gansclter hert uit al onze krachten, uit geheel onze viel. Wezen wij apostelen der devotie tot Jezus H. Hart in bet aanbiddelijk Sacrament dos Autaars en we zullon meewerken meer en moer en door bet sterkste en zekerste middel aan onze eigene en een anders zaligheid, aan hetgeluk der families, aande welvaart der maatschappij, aan de uitbreiding van Godes Kork en aan den eenigen on oprechten Vrede dos Vaderlands Marc De gewapende voorbereiding Berichten uit Berlijn bevestigen dut er een regelmatigesnelbootendicnst werkt tussche Beieren, I'ommeren, Oost Pruisen en West- falen. Dagelijks worden gedemobiliseerde solda ten verzonden naar de groole eigendommen van Porometen en Oost-Pruisen. De burger wachten denken verder niet aan ontbinding. Te Koenig8bcrg wordt een aanvalstroep ge vormd, die bestaat uil G00 jonge officieren Van uit Berlijn vertrekken voortdurend heele ladingen kleederen en kisten met wapens. De burgerwacht op liet platteland is beter ingericht dan voorde staatsgreep van Kapp filetal de vrijwilligers vormt cL- burgerwacht in Beieren alleen een gewapende macht van 100.000 man. Von Muller heeft verklaard dat hij aan de Oostgrens een aanval der Bolsjewiki vreesde en er daarom een groot aantal troepen heeft heengezonden tot verdediging der grens. q* Ministerie van Landbouw Werkzaamheden in den tuin. Hel voornaamste werk dat er nu in de tui nen moet verricht worden'is wel het wieden. Ongeliikkigiijk wordt zulks door de Tuin- liefhebbers niet altijd voldoende begrepen. Het gebeurd maar al te dikwijls dat al de werkzaamheden in 'net voorjaar met veel zorg worden uitgevoerd en dat men gedurende den zomer alles zoodanig verwaarloost dat 17' Vervolg. IU imb lang genoeg die neiging bestreden. IV wist wel, dat die bekentenis u ongelukkig zou maken, en daarom heb ik tot nu toe ge- zwegen. O wanneer gij uwe Virginie geluk kig wilt maken, verbied haar dan niet zich geheel met baren bruidegom te vereenigen. En non worden Gij non Gij, de schoone, de gevierde Virginie Wal zou uw papa zaliger daarvan gezegd hebben Spreek is hel uwe tante Gasperine niot geweest, die u dit denkbeeld ingegeven heeft Neen, mama, ik verzeker 't u heilig, dat behalve God en mijn bichtvader, gij de eerste zijt, wie ik dit geheim toevertrouwd beb. Hoe komt gij er aan Nooit heb ik u op een kloosterschool willen doen, alleen opdat uw godsdienst niet naar fanaiismus zou gelijken. Des te duidelijker blijkt Gods vinger meruit, lieve mama. Hij heeft mij te midden van het gewoel der wereld uitverkoren om Zijne bruid ie worden. Hcor haar eens spreken als een mys tieke maagd uil de twaalfde ol dertiende eeuw. V/aarom heb ik u zulk eene schitterende opvoeding laten geven, waarom u zoo ont wikt eid Om eene waardige bruid van 't onbe vlekte Lam te worden. Zwijg met al die bijbeltermen. Ik vrees, dat vv. hoofd op hol is gebracht door dien de tuin, in plaats van met groenten, gansch met onkruid staat volgroeid. Het is dus niet voldoende met zorg te zaaien en te planten, men moet den grond ook voortdurend zuiver houden. Zoodra het onkruid verschijnt moet het worden uitgeroeid. Men wachte niet om te wieden, onder voorwendsel dat - het vuil nog zoo klein is. Hoe vroeger men erbij is. hoe beter. Men vergete niet dat het onkruid voedsel uit den grond trekt dat anders aan de groenteplanten zou ten goede komen. Het onkruit beneemt ook het licht dat aan de groenteplanten zoo noodig is. Het vermindert ook de vochtigheidsgeballe van den grond en zulks kan zeer nadeelig zijn in die tuinen waarvan de grond gemakkelijk uitdroogt. Tevens gedenke men dat daar waar onkruid groeit geene andere planten kunnen groeien. Men wiede dus bijtijds en met zorg. Hij die van de onkruid plantjes alleen het bovenste gedeelte aftrekt en de wortels met een deel van destengel in den grond laat zitten, doet maar half werk, ja doet soms meer kwaad dan goed. Trekt dus de plantjes goed uit. Laat ze niet liggen in de wegeltjes of voren. Werpt ze na het uittrekken onmiddelijk in eene mand, korf, slechten emmer of iets der gelijks en ledig deze op den vuilhoop. Men kan nu late andijvie zaaien. 01 het plaatsje waar men zaaien wil, maakt men den grond goed fijn. Is deze te droog dan is het aan te raden hem na het zaaien met een nat ten zak of iets dergelijks af te dekken welke men dan zoo spoedig verwijdert als het zaad ontkiemt. Dit afdekken met een natten zak is beier dan den grond nat te gieten. Turkije wil gewapend weerstand bieden Dd invloed der Nationalisten neemt toe. Naar gelang dc vredesvoorwaarden meer en meer gekend geraken, verliezen de gema tigden hun invloed of sluiten zich bij de na tionalisten aan. Het schijnt thans zeker dat het land gewa pond weerstand bieden wil tegen zijn vredes voorwaarden Druk worden de voorbereidin gen daartoe getroffen. Aan de vrijwilliger! worden groote beloften gedaan. Zoo zij aaVze^ len wordt geweld gebruikt. Aldus laten zich velen aanwerven. Van nu af aan wordt in heel Ar.atolic, in 'i gebied van Batoem en Ommiah de verdedi ging voorbereid. De streek is insectoren verdeeld. In iederen sector bevindt zich een bende en een centrale staf leidt de heelc macht. Al diegene, die in staat zijn wapens te dragen, worden als reserve beschouwd. Moest er een landing plaats hebben, dan zouden de landende troepen eene geweldige macht ontmoeten. De gueriHa-oorlog zou daarenboven zeer moeilijk on gevaarlijk zijn. In het villayet van Trebizonde alleen schat men dat er zich een leger van 80.000 man bevindt, welke zouden opstaan bij het eerste teeken der nationalistische leiders. De Nationalisten in Vele opstandige dorpen werden gebom bardeerd en de moordenaars gefusilleerd. De vredelievende bevolking betuigt haar tevredenheid over het krachtdadig optreden der Fransche troepen. Reuter verneemt van officieele zijde, dat Fransche strijdkrachten zich na hevigen strijd van Aintab, in Klein Azië, hebben meester gemaakt. De burgeroorlog Tusschen de regeeringstroepen en de na tionalisten wordt verwoed gestreden in het gebied van Cabandja, Ababasar, Duzdle en Bolbn. liet gelijkt op een echten burgeroorlog. De plaatsen worden genomen en hernomen. Er heerscht ontmoediging en de boeren vluchten alles verlatend. Twee terdoodveroordelingen De krijgsraad heeft de doodstraf uilgespro ken tegen Reouf Bey, gewezen minister van marine, thans opgesloten in de gevangenis t( Malta en tegen Mcustapha Zevzi Pasja, ge. wezen minister van oorlog. Uit Triest hebben twee Turksche afgevaar digden aan den grootvizier gemeld dat zij met het vredesverdrag op weg naar Constan tinopel zijn. Turkyë vraagt uitstel De Turksche vredesafvaardiging heeft vredesconferentie verzocht het uitstel tot ant woord tot 11 Juli te verdagen. Te Parijs werd nog geen beslissing geno men. Tien Tt:rksclie notabelen opgehangen Uil Smyrna komt het bericht dat Je at'dee- lingen, die de Turksche regeering op Moe staphs Keoial had afgezonden met de natio nalisten gemecne zaak hebben gemaakt. Volgens nadere berichten zou de espeditie tegen de nationalisten slechts een voorwend sel zijn om hun munitie in handen te spelen en de geallieerden te bedotten. Het blad Alemdar - verneemt dat te Baloekesser 10 Mohaminedaansche notabelen door de nationalisten zijn opgehangen. fiSoordenaars der Christenen terechtgesteld Tengevolge der Moörderijen op de christe nen in het land van Tyr, is eene kolon van daar uit vertrokken. De henden plunderaars werden vervolgd. Jezuïet uw bichtvader. Hij heeft me niets aangeraden, mama. Pater T., wien ik twee jaren geleden mijn strijd bekend maakte, heeft me juist den raad gegeven otn niets met overijling te doen. Hij meende, dat het kin. dengril was, die met de jaren over zou gaan. Ik dacht 't nooit ik heb u gehoorzaamd, ik ben naar alle mohelijke partijen, comedies' en concerten geweest, vroolijk en opgeruimd, doch in mijn binnendste hoorde ik onophou delijk, in 'l gewoel vanden dans, te midden an muziek en gesprekken, de zoete woor den Veni sponsa Chrisli En denkt gij dat ik mijne toestemming geven zal 1 Nimmer, mejuffrouw. Morgen zat 'k er met uw oom en voogd over spreken, en naar zijn wcnscli maatregelen beramen. Zonder Virginie goeden nacht te zeggen, verliet de gravin de kamer en wierp met eweld de deur achter zich toe. Het jonge meisje zonk op haar bidbank neer en bleef langen tijd in zoele samenspraak met haar .oddclijticn Bruidegom. Eindelijk stond zij op om een weinig slaap te genieten. Veel usUen de beide dames echter niet. Toen Virginie's morgens inde ontbijtzaal wam, vernam zij, dat de gravin op iiare kamer ontbeet, en niemand, zelfs hare doch ter niet, wilde zien. Om half tien kwam haar oom, de burggraaf De ia Mèromére, en werd oogenblikkeltjk toegelaten. Hij trad in 't boudoir en vond zijne schoonzusier bleek, mel roodgeweende oogen, op da sofa zitten! Wat is er gaande I was zijne bezorgde raag. Onder tranen en zuchten verhaalde Kstellc baar gesprek met Virginie. Oouduitvoer uit Engeland Een zending van 250 ton In den laatsten tijd werd veel goud uit En geland naar de Vereenigde-Slalen uitgevoerd lot betaling der Britsche schuld. Dit om den wisselkoers te verbeteren. Naar het huis Morgan werd onlangs ui1 Hong-Kong voor 40 mtllioen p. st. verzonden Dc laatste zending echter overtrof de vor' ge. Zij bestond uit 250 ton goud. Oe gehuwda militairen en de kostwinners t Door een rondschrijven van 20 April heef dc Minister van Landsverdediging aan de Militaire, Overheden laten weten dat de toepassing van de yjprvimrawei op de bijzon dcre lichting van 1919 den werkelijken diensttijd der verschillende ca'ejoriën ge huwden en der kostwinners verkort tot vier maanden voor de kostwinners en dn gehuwden met twee ot verscheidene kinderen en tot zes maanden voor de gehuwden met één kind of zonder kinderen. De Minister brengt nu onder de aandacht der militire Overheden dat er bij de toepas sing der schikkingen ten voordeele der gehuwden dient rekening gehouden met de voorwaarden voorzien door arikel 6 der wet van 15 November- 1919, vervat als volgt: Voor zooveel als de noodzakelijkheden dei- diensten het niet verhinderen en indien het gedrag der belanghebbenden voorbeeldig i geweest, zal de werkelijke diensttijd (terug roepingen nietinbegrepen) door het verleenên van verloven zonder soldij kunnen verkort worden tot 4 maanden voor de gehuwde militairen van het bijzonder contingent van 1919 wier huwelijk voltrokken was op 15 Juli 1919. Openslaande betrekkingen a.) Dc kwartiermeester van het lste linie te Antwerpen vraagt lijdelijke bureelbedien den, oud strijders, bij voorkeur gewezen rekenplichtigen. Aanvankelijke wedde 300 frank, plus vetblijl en gebeurlijk familiever goedingen. De oom vloog als buskruit op. Is zij stapelgek geworden? vroeg hij. Dal heb ik haar al gevraagd, snikte Estellc. 'tMag niet gebeuren zuster, 'traag niet. Voor een klooster is mijne schoone nicht niet opgevoed. Maar wat moeten we dan in 's Hemels naam doen Virginie is, evenals haar vader, niet van een genomen besluit af te brengen. - Praatjes standvastigheid is gecne vrouwendeugd. La donna mobile, de vrouw- is veranderlijk dat weet ge wel zuster. Estelle was te bedroefd om hem tegen te spreken. Wat raadt gij mij dan aan, Gaston Wel, haar verstrooien op alle mogelijke wijzen. Dat zal wat helpen Sedert de twee jaren, dat zij haar intrede in de wereld ge daan beeft, leeft dat plan in haar. Nu. er zijn andere afleidingen dan hals en opera's. Gij moet reizen. Reizen en Esleile.s oogen schitterden. Maar met wien zuchtte ze dadelijk cr op. Met wien Wat drommel Waarvoor iicbt gij dan een broeder Met Louis reizen Ja 't denkbeeld is niet kwaad. Hoe blij ben ik, besie Gaston, dat ik u geraadpleegd heb. Ik zal hem dude- 'ijk telegrafeeren om hier te konten. En dan moet hij uw plan voorstellen als of liet geheel 't zijne was. Gij kunt het vooruit maken. Uitmuntend Maar graaf Wengelsberg. Wel, die moet wachten totdat gij ge daan hebt met uwe reis. Wil bij dit, goed n.) Vijf plaatsen van tijdelijke bedienden staan open in het bureel van den 1 Kapitein kwartiermeester van het 8 Regiment Artille rie te Hasselt. Vereischte voorwaarden Oud onderofficier rekenplichtige zijn of weleenige kennis van rekenplichiigheid hebben. Alie inlichtingen te jbevragen bij den betrokken kwartiermeester, Herekenrode Kazerne, Maestrichtstraat, te Hasselt. c.) Tien betrekkingen als tijdelijk werk man met dagloon van 10 fr. zijn te begeven bij het Gewestelijk Beddeumagazijn te Luik De beiaardiers der katholieke kathedraal van Southwark vertrekken eerstdaags naar België om er de Belforten een bezoek te bren gen. Zij zullen in ons land de verschillende klokketorens beklimmen en er de beiaarden bestudeeren. De E. P. Stephens, der kathedraal, staat aan bet hoofd der zending. IN FRANKRIJK? Opzienbarende geruchten PARIJS, 30 Mei. Pr Balinski, een der meest beroemde specialisten voor zenuwziek' ten werd gisteren naar het Elyseum geroe pen. Het gerucht doet de ronde en wordt vooral door politieke vrienden van den beer Clemenceau verspreid dat de beer De scbanel zou aftreden als voorzitter der Fran sche republiek. Le Matin weet te melden dat de heer Deschanel, vóór het ongeluk, overspannen was en reeds rust noodig had. fileer dan ooit wordt hem nu deze rast voorgeschreven, doch hij weigert daarop in te gaan. Hetzelfde blad deelt verder nog mede dat de wonden van den lieer Deschanel zoo goed als genezen zijn. Andere bladen melden dat de presidents wisseling over een paar maanden zou plaats hebben. De belgische onderdanen welke door de duitschen zijn gevangen genomen geweest, en bij hunne vrijlating de sommen, welke zij in hun bezit hadden (marken) aan de fransche Urijqsoverheclc.n hebben overhandigt, tegen ontvangstbewijs,worden verzocht, zich te wenden tot de 0. P. G, Kruidtuinlaan, 41 te Brussel, alwaar zij hunne ontvanstbewijzen moeten doen toekomen voor onderzoek. De minister van landbouw. M. Ruiette, verklaarde de geruchten, als zou hel vee, dat Buitschland nu aan Belgie leveren moet, ziek zijn. van allen grond ontbloot zijn. Men beweerde dat in Vlaanderen 90 0/0 van deze diereu stierven en de Duitschers het vee vergiftigd hadden. In werkelijkheid bedraagt op 40.000 t underen het sterftecijfer slechts enkele honderden, wat riet hoog is, wanneer men nagaat, dat deze dieren eene lange reis—soms 1000 kil.volbracht hebben. Binnentandsche leening met 5 °/o premie Lossing dar inschrijvingen Krachtens artikel 3 van het ministerieel besluit van jongstleden 27 Januari (Jlonileur Beige nr 30) zijn do inschrijvers op de lee ning 5 mei premie, die binnen de vijf da gen de storting niet hebben gedaan van den sedert 15 Mei 1920 invorderbaren tweeden termijn, 't is te zeggen 399 frank per titel van 500 frank waarvoor is ingeschreven ge it hij i niet ook goed. Virginie zal toch uitmuntende partijen in overvloed vinden. En als ze dan nog niet veranderd is Maak u daarover niet ongerust, zusje Na een of twee jaren roizens zal uwe dochter aan heel iets anders denken dan aan een klooster. Ik geef u daarop mijn eerewoord. Estelle zuchtte. Zij was er zoo zeker niet an. Nadat de gravin Louis een telegram ge stuurd had, ging zij zich kleeden om uit te gaan, en liet Virginie zeggen, 't zelfde te doen. Toen het jonge meisje, beminnelijk als immer, hare moeder den morgenkus kwam brengen, was Eslelte even goed gehumeurd als anders. Zij liet zich geen woord over 't voorgevallene ontglippen en Virginie, blijde de gunst barer stiefmoeder nog te bezitten, zweeg ook. s Avonds zaten beide dames bij den vroolijk knappenden haard Estelle in haar armstoel, Virginie tegenover haar zij las vooruit een der drama's van Metastasio. Met weemoedig genot luisterde Estelle naai- hare fraaie Ita- 'iaansche uitspraak, terwijl zij op het schoone gelaat alle ontroeringen der engelreine ziel jespiedde. En dat schoone wezen, dat beminelijke sb'nepsel zou nu levend hegraven worden in een klooster, terwijl zij alles kon genieten, at de wereld verrukkelijks aanbiedt 1 Die gedachte viel dc wercidsche vrouw -ceselijk zwaar zij had geen begrip van offer, van bovennatuurlijk ziclcleven met God. Al hare gedachten bepaalden zich tol den kring barer Vermaken. Daar werd dq kvorden, bij de betaling, eenen intrest voor verwijl tegen 6 over de achterstallige soit? te vergoeden. De minister van financien vestigt de aan dacht der achterstallige inschrijvers op het voordeel dal zij hebben met hunne inschrij vingen zoo spoedig mogelijk le lossen. Dc Maatschappelijke Koopcrsbond heeft gisteren Zondag in de zaal van de Union Coloniale eene vergadering belegd, waarop als sprekers opgetreden zijn de heeren Delacroix, eerste minister, prof. Mahaim,' E. P. Rutlen en Mevr. Lalla Vandervelde. Op het verhoog hadden plaats genomen de heeren Delacroix. Vandervelde, Jaspar, P. Rutten, prof. Mahaim en Mev. Lalla Vander velde een typisch beeld van Union Sacrée Pater Ruiten spreekt. Een ruimer maatschappelijne zin, een breeder gevoelen van rechtvaardigheid en een overvloedige geest van zelfopoffering, worden door Pater Ruiten als eenige doel-, treffende iniddeien ter bestrijding van de levensduurte aangeduid buiten dc werking van die drie factors, beslaat er geen werk*- dadige actie tegen de hnidige crisis. De godsgeleerden der middeleeuwen heb ben aangeleerd dat de prijs van een product in verhouding dient te zijn tot de juiste waar de van dit product. Het verschijnsel van prijsopdrijving, datj zich thans'voordoet, kwam in de middeleeuwen niet voor. De openbare nieeniiig zou er zich tegen verzet hebben. Pater Rutten predikt ook de staking der Aerbruikers aan. Het woord is aan Lalla Vandervelde. Mev. Lalla Vandervelde tracht met veel Engelsoh humour te spreken. Zij hekelt som mige dagbladschrijvers die kletspraat ver tellen en het aangedurfd hebben de handels politiek wan het ministerie Wautcrs te bestrijden, en de kwaliteit van het bevroren vleesch in twijfel te trakken. Zij zet de rijken aan hunne uitgaven te beperken. Even als P. Rutten verdedigt zij de staking der ver bruikers. Als voorbeelden Jhaalt zij aan de houding van den Amerikaanschen senator Thomas, die met gelapte kleedoren en ver sleten schoenen in den Senaat zetelde, en tevens haar eigen huishouden, waar enkel' bevroren vleesch en margarine, verbruikt worden. (De heer Vandervelde knikt instem-» mend). Mev. Vandervelde |heeft het bijzonder ge- munt op de kinema's en dancings alsook op de pasteibakkerijen. In één pasteibakkerij werden in een week tijds, 500 kilos boter en 2500 eieren verbruikt. Is dat niet overdreven wanneer tien duizenden Duitsohe en Oosten- i'ijksche kinderen honger lijden. In ieder huishouden zou thans bij het middag- cn avondmaal slechts een plat - mogen opge diend worden. Overigens was de rede van filev. Lalla Vandervelde een hulde aan het ministerie van bevoorrading, dat sigaretten te koop biedt tegen 1.10 fr. per 10 stuks terwijl dezelfde sigaretten in de winkels tegen 3 fr. verkocht worden. Wat eon hoogleeraar er over d9nkt. De heer Mahaim leeraaraan de hoogeschool an Luik zette het doel en werking van den Koopersbond uiteen. De verbruikers verslaan de kunst niet om te koopen. Wij zullen Hun die aanleercn'. Te dien einde wordt een inlich tingsbureel gesticht en zal getracht worden de fabrieksprijs van alle voortbrengsels vast te stellen. Wij zullen de verbruikers in meer •echtstreekschc voeling brengen met de voortbrengers. Wij zullen de organisatie van deur behoedzaam geopend en Louis, of lie ver zijn hoofd alleen, vertoonde zich in de opening. Een lief tooneel, riep hij schertsend. Juist eene photographie van twee zusters. Beiden keken verschrikt op. Méchant gargon, zeide Estelle, terwijl ze opstond cn hem langzaam te gemoet ging. Virgioie was luidruchtiger. O oompje, riep zij uit de volheid van haar hart, wat verrast u ons weer Dut is nu recht lief. En ik u niet eens gefeliciteerd met uw engagement. Nu oom, u heeft goed uit uwe oogen gekeken. Een liever meisje dan Marie Wieland ken ik niet. Wel, Nini, antwoordde Louis verheugd- dat doet me plezier, zulk een lef van uwe lipjes te hooren en wat zegt mama er van Die zwijgt, stemt toe niet waar Dit zeggende, zette hij zich naast haar neer. en kuste hare prachtig gevormde hand. Nu, Louis Ik zou niet welen, waarom, ik niet oprecht zou zijn. Gij zijt rijk genoeg om niet naar geld bij uw vrouw te zien. Be neden uw stand is Marie ook niet. Er valt' niets op te zeggen, doch ik beken gulweg,; dat ik u liever met een her Nieuwenburg V had zien trouwen. Zoo en met wien dan filet Lucie, met wie ik reads half en half verloofd was, cn die zooveel karakter getoond heef'., of wel met' Adelaide, die eigenlijk, eene verwende narai nuf is En Delphine Delphine is nog een kind. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1