De toestand in Duitschtand Wetenschappelijk nieuws Rechterlijke vervolglagen £en Duitscher spionneert voor Chili Id Peru Doodelijk werkonaeiuk te Brussel, Nog 20-000 gevangenen wachten ln Siberië op hun bevrijding vw Lasfsle Berichten per> Telefcsss? STADSNIEUWS Central Cinema en Roller Skating Rink. Duivencachetten Verandering van Woonst Opening van een groot' Meubelmagazijn Korte Zoutstraat, 56, Aalst, prosper DE saedeleer Leert FKANSCH en ENGELSGH halen wij voor al de volkeren die in den groo ten oorlog gestreden hebben. Opdat iedere oorzaak lol oneenigheid vermeden worde en opdat de redenen van rechtvaardigheid na tuurlijk voldoende zijnde, voortaan onderling de vriendschapsbetrekkingen weer hernomen worden. De oorlog gedaan zijnde, teekent zich een beweging af naar de algemeene vol- kereneenheid. De Apostolische Stoel heeft nooit nagelaten in den oorlog het vergeven der beleedigingen en de broederlijke vei zoening der volkeren te prediken. Deze princiepen worden thans nog door de Kerk hoog gehouden, die niet toegelaten heeft dat zij in den oorlog verge ten werden. Ingezien de veaanderingen in de omstan- t) g eden en den loop der gebeurtenissen en ingezien, om de verstandhouding tusschen de beschaafde volkeren te behouden en te verzekeren, de wed rkeerige bezoeken tus- ichen de Staatshoofden en de regeringshoof den bijdroegen tot de volkerenverbroedering, zouden wij er ons niet tegeu verzet en om, op welke mrnier ook de burgerlijke voorwaar den te verzachten, die na de afschafliing der souvereiniteit van de II. Stoel, rechtvaardig werden bspaald door onze voorgangers om de reizen naar Rome onder offieieelen vorm te beletten vanwege die katholieke pringen. De woelingen in het Roergebied BERLIJN 31 Mei. Een Wolff telegram meldt, dat talrijke personen, die aangehou den waren in betrek met de woelingen in de maand Maart laaslleden in het Roergebied na ondervraging in vrijheid gesteld zijn. Zoo zijn te W^sel 450 beüchien op 700 lo^elilen. In \elègevallen maakte de Reichs president van zijn genaderecht gebruik. De kiesmeetingen BERLIJN 31 Mei. De kiesvergaderin- gen der Behoudsgezinden verloopen door gaans zeer woelig. Op eene vergadering te Schoenberg, bij Berlijn, verklaarde graaf von Westarp dal de meerderheidssocialisten Duilschland naar df.n afgrond voerden. Deze woorden waren nog niet koud, toen t vee groote roode vlaggen in de zaal ont plooid werden en men van de bovenverdie pingen met allerlei voorwerpen in de rich tingder tribunen wierp. De zitting moest ge heven worden. Eenige dagen geleden werd ook te Mecklemburg eene kiesvergadering gestoord. Tegen de Polen WAARSCHOW 31 Mei. Uit Rotom wordt gemejd, dat Duitschers gepoogd heb ben het gebied waar het Poolsch comileit ze telt te overrompelen. Zij werden echter te ruggedreven. Duitsche benden vielen dan het hotel waar de Poolsche Commissie verbleef, bij middel van handgranaten aan. De Polen verdedigden zich met revolvers. Vier Duitschers werden gedood en verscheidene gekwetst. Ook een Pool werd gewond. Afde lingen bezettings troepen hebben de Duitschers uiteengejaagd. Wenneer Spa ROME 3,1 Mei. De Messagero meldt, dal op bel aandringen van M. Millerand, M. Lloyd George en Witte er in toegestemd hebben de conferencie van Spa op 21 Juni aan te vangen. Men denkt dat de beraadsla gingen een aclital dagen zullen duren. Doodelijk automobielongeluk te ivierxem. Twee cooden Gisteren tegen den avond kwam een auto- kamion der mouterij Dandelois langs de Via; due gereden. Denkelijk bij bet mijden van een auto botste de kamion tegen de ijzerè afsluiting, die werd uitgedrukt. De kamion storle naar beneden van eene hoogte van acht nieters op de helling tusschen de vaart en een gracht. De kamion lag bet onderste boven. Men moest hem oplichten om de twee mannen, Coppens, 53 jaar en Van Dunneghem, 44 jaar, beiden van Merxem, er onder uit te halen. De eerste was dood, de tweede stierf kort daarna. Beide lijken werden naar bet doo- denhuis gebracht. Hei parket stelt een onderzoek in. PARIJS, 1 Juni. Verscheidene bladen melden, dat het parket der Seine een onder zoek bevolen beeft tegen een goed bekend zakenman, wegens verduistering van oor logswinsten. Het geldt bier M. Francois Thevenot, een 'der grootste ondernemers van openbare wer ken te Parijs en die lerzelfdertijd tot den beheerraad van allerhande maatschappijen behoort. Volgens Le Matin zou hij niet min dan 144 miljoen oorlogswinsten verduisterd hebben De stierengevechten in Spanje Doodelijke ongelukken De beroemde Spaansche stierenvechter Belnionle, de mededinger naar de volksgunst van wijion Joselito, is dezor dagen door een slier zoo ernstig aan zijn pols verwond, dat hij verscheidene weken niet zal kunnen optreden. Een andere matador Latira werd door een buitengewoon krachtigen en woesten stier op de horens genomen, en bekwam zulke zware verwondingen, dat men voorzijn leven vreest, Hij-had echter te voren het dier zoo met zijn zijn degen getroffen, dat bet aan de wonde is bezweken. Het publiek heeft den genoemden stier bet rechteroor afgesneden, en dat aan Larita op zijn ziekbed gezonden. Deze, zal dat onge twijfeld als een balsem voor zijn wonde be schouwen, meent de correspondent van de - Times te Madrid die dit bericht meedeelt Talrijke aanhoudingen Een Duitscher Flto Kohi werd onlangs te Lima aangehouden. Hit het ministerie van oorlog in Peru waren talrijke documenten verdwenen die betrek hadden op bet leger, Een jonge ambtenaar van liet ministerie heeft thans bekend Kohl's medewerker te zijn, Onmiddelijk werd bevel gegeven vele amb tenaars te Lima alsook talrijke leden der kolonies van Chili en Bolvie aan Ie houden, die allen met Kohl in betrekking stonden DE DOODRIJDERS Maandag rond den middag, bad op de Sainclelelleplaais te Molenbeek een erg auto- inubielongeluk plaats. M<-j. Marguerite wonende Pierstraat wi d Je plaats oversteken, toen zij omver geworpen werd door den auto van M. Van A..., wonende Statiestraat, té Jelte. Vooraleer dc autogelijder kon sloppen, was Mej. D..., reeds verpletterd. Ooggetuigen namen haar vreeselijk ge kwetst op en brachten ha3r naar het gasthuis. Haar toestand is hopeloos bet parket is verwittigd. Een werkman verpletterd. Maandag namiddag had een doodelijk ongeluk plaats op de werken van de Antwerp- sche Bank, Kunstlaan te Brussel. Een aardewerker, Lucas Spinoy, geboren te Opwijk in 1865, wonende te Brussel, Gast huisstraat, werkte in gezelschap van ver scheidene arbeiders in eenen put, toen eens klaps een grooten steen losgeraakte en hem op liet lijf viel. Spinoy werd na eenige minuten uit zijn netelige toestand verlost, doch de ongeluk kige had reeds opgehouden te leven. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Een onderzoek is geopend. Uit Stockholm wordt aan de Deutsche Allgemeine Zeilung gemeld, dat Fridtjof Nansen, die zich op het oogenblik te Stock- ijjlm bevindt, een lang onderhoud heeft ge had met den leider van het Zweedsche Roode Kruis, prins Karl, over den terugkeer der Duitsche krijgsgevangenen uil Siberië. Volgens de Nansen zal hel gehëele trans port 70.000 pond sterling kosten, die nog niet bijeengebracht zijn. Nansen hoopt, dat de helft der 200.000 gevangenen in Siberië voor den aanstaanden wfnter weer thuis zal zijn. Hel meerendeel der gevangenen blijken Oj tenrijkers en Hongaren te zijn, Het Rood Kruis meldt dat het lijden dezer diep onge lukkigén onbeschrijfelijk is. EEN BERG OP MARSCH Het stadje Mardy, in de vallei van Rhonda (Engeland) is thans erg in de weer, daar er een berg aan 't schuiven is geraakt en dreigt eene ganschc straat mede te slepen. 'l Is reeds verscheidene maanden dat men dit natuurwonder heeft vastgesteld, doch nu bestaat er onmiddelijk gevaar voor een twee tal huizen. Wel is waar heeft men bij middel van allerhande bouwmaterialen de bedreigde huizen geschoord, doch de inwoners zelf zijn er niet al teveel op gesteld, in hunne woonst nog langer te blijven, 't Was overigens reeds een heel tijdje, dat zij op de bovenverdiepin gen hunner woning niet meer dierven gaan. De straal zelf begint een verdacht uitzichtte krijgen, daar zij ook reeds op een «Montagnc Russe begint te gelijken. De overheden hebben nu eenige gewezen soldatenbarakken ter plaats gehaald om er de toekomstige dakloozen in te huisvesten. China en Japan Waarom Ghina weigert Het verdrag van Versailles te onderieekenen Reuter meldt dat China den vrede van Versailles niet teekende omdat al de rechten van Duitschland op Shanling aan Japan door het verdrag werden overgedragen. China weigert in deze ook met Japan te onderhandelen. China zegt, even goed als Japan, de spoorwegen te kunnen bescher men. Het plaatsen van Iroepen aldaar werd nooit aan Duilschland toegestaan. China verlangt dat de Japanneesche troepen ver trekken, wat nog niet beteekenen wil dat het verdrag van Versailles in zake ..Shantung wordt goedgekeurd. Provincie Oost-Vlaanderen LANDBOUW UITROEIING |V*N DiSTELS De Gouverneur, Gezien het Landelijk Wetboek; Gezien bet Koninkluk besluit van 2 Mei 1987, genomen in uitvoering van gezegd Wetboek; Gezien het advies van de Provinciale Land- bouwcommissie; BESLUIT Art. 1. Alle eigenaars, pachters, huurders, vruchtgebruikers of andere gebruikers, zijn gehouden, te beginnen! van 1 Juni en tot I Octo ber 1920 derwijze den bloei ervan te verhinde ren-, de distels uit te roeien ofte doen uilsteken, voorkomende op gronden waarvan zij eigenaars of bebouwers zijn of die zy in gebruik hebben Art. 2. Indien de belanghebbenden in ge breke blijven die maatregelen ten uitvoer te brengen, zal bij bevel van den Burgemeester, er toe van ambtswege overgegaan worden op de kosten der overtreders, en dit ongeminöerd de straften waarmode door artikel 4 van het tegen ■woordig bevelflchrif bedreigd'.wordt. De kosten der werkzaamheden zullon desge vallend geïnd worden door het plaatselijk Bestuur, zooals in zake vao belasting. Art. 3. De Burgemeester waakt op de stipte akoming der maatregelen voorzien door het tegenwoordig bevelschrift. Art. -I. De overtredingen der schikkingen van artikel 1 worden, gestraft met eeno boete van 5 tot 15 l'rank. Bij verzachtende omstandigheden, kan de boete verminderd worden, zonder echter ooit beneden 1 frank teTrunnen dalen. Art. 5.Het tegenwoordig bevelschrift zal opgenomen worden in het Bestuurlijk Memo riaal, afgekondigd en aangeplakt worden gin al de steden en gemeenten der Provincie. Gent, den 3 Mei 1920 Maurice LIPPENS RECHTBANKEN Assisenhof van'Oost-Vlaanderen. Zitting van I Juni. ACTIVISME EPÏ VERKLIKKING Heden werd de zaak opgeroepen ten laste van Remi Coppens, onderwijzer, 29 jaar oud, we nende te Nieuv kerke, thans voortvluchiiy, beschuldigd van met kwaad opzet 's vijands politiek of plannen in de band te hebben gewerkt, de getrouwheid der burgers jegens den koning of den staal aan 't wankelen te hebben ge bracht of gepoogd te hebben aan het wanke len gebracht te brengen. b) Met kwaad opzet door het aanklagen van een werkelijk ol ingebeeld feil, Remi Grommelinck, burgemeester vaa Meire en Gilbert Grommelinck te hebben blootgesteld aan opzoekingen, vervolgingen of gestreng heden van wege den vijand. In den beschuldigingsakt lezen wij o. m., dat Coppens zich van den beginne af bezig hield met de inrichting van activistische pro- pagando en meetings. Te Meire was door hem een - Vlaamsche Activistische Bond gesticht onder naam van Jong Vlaanderen deze bond was werke lijk eene afdeeling van een dergelijke regio nale inrichting bestaande te Aalst met name - Ontwaakt Hij hield op 16 December 1917 eene meeting te Meire die veel ophef maakte, en onderteekende de plakbrievi n als voorzitter der vergadering. Burgemeester Crouimelinck, vernemende dat op het einde van December 1917, eene activistische meeting in het dorp Meire was belegd, bad op hel gestelde uur, de inwoner der gemeente doen oproepen ten einde hunne beroepskaart te overhandigen en zoo de meeting te doen mislukken. Coppens klaagde hem aan met zijn zoon Gilbert, die beiden bedreigd werden met opeisching. Hij had ook den zoon Cromiïielinck beticht van het afrukken van activistische plakbrieven. Coppens loochent de feiten hem ten laste gelegd, maar hij wordt tegengesproken door zijn eigen, schrijven. UITSPRAAK Coppens wordt veroordeeld tót 15 jaar dwangarbeid en eeuwige ontzegging zijner burgerrechten. Het vonnis zal op eene openbare plaats te Aalst aan den schandpaal aangeplakt worden, EEN TRAM OP HOL TE ÜKKEL. Brussel, 1 Juni. Dinsdag morgend rond 7 1/2 ure, toen de tram n. 19 naar Ulikel vertrok, aan de Albei'llaan, kreeg de wattman',j, Karei Latinis eene beroerte en storte op destraatstcenen. Do Irani"reed in volle vaart wege Toen de reizigers zulks bemerkten sprongen zij meest allen van den tram on vele weiden min o£ meer erg gekwetst. Op de Van der Kindere plaats bolste de tram op den tram n. 49. Al de vensterruiten d r beide trams vlogen aan stukken en verscheidene reizigers die zich op den tram 49 bevonden werden gekwetst. Eene dame moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. Ook den toestand van Latinis is zeer gevaarlijk. Een onderzoek is geopend. DRIE WERKLIEDEN VERDRONKEN TE CONDE. BERGEN 31 Mei. Dézèft namiddag kwam een auto, waarin negen werklieden die van hun werk terugkeerden hacR den plaats genomen, langs de Schelde gereden te Condó. Men weet niet hoe, is de auto m het water gestort en drie werklieden zijn verdronken. DE HERZIENING DER GRONDWET. BRUSSEL 1 Juni. De Senatorial herzie- nin-skomniissie vergaderden beden morgend onder voorzitterschap van M. de Favereau. Mef 9 stemmen legen 8 werd besloten de kwestie van het vrouwenstemrecht te verdagen tot binnen eene maand, daar men eerst bet verslag der Kamerkommissie wil afwachten. Met 10 stemmen tegen werd het voorstel den duurtijd van het senatoriaal mandaat op 4 jaar le bepalen verworpen en met 10 stemmen legen 6 werd de duurtijd op 8 jaar bepaald. Ook het voorstel de Senaat met de helft te vernieuwen werd met hetzelfde getal stemmen verworpen. LUITENANT GENERAAL MICHEL AFGETREDEN Aken.l Juni Luitenant gene. raai Michel, sinds de eerste dagen der bezetting bevelhebber van.de Belgische Iroepen in Duilschland isafgetreden, daar bij de oudersdomsgrens bereikt heeft. EEN ONWEDER IN CENTRAAL-DUITSCHLAND Berlijn 1 Juni. Een vreeselijk onweder is over Midden Duitschland losgebroken. De stad Mansfeld is geheel overstroomd. Het water staat 1,50 meter hoog in de straten. 50 huizen zijn ingestort- Vliegtochten naar de Noordpool Het plan bestaai óm een vliegtocht naar de Noord poolstreek te' ondernemen, Men is voornemens bet hoofdkwartier in te richten te Etah (lila) in het Noordwesten van Groenland, maar het laatste opstijgster- rein nog Noorderlijkér te leggen, namelijk aan Kaap Columbia, óp de Noordkust van Grant-land, vanwaar Peary in 1909 den tocht over het ijs begoïi, die hem op 7 April aan de Pool bracht1. Óm oveV de Pool heen te kunnen vliegen, moeten aan de overzijden van het Poolbekken nog twee andere vlieg terreinen worden ingericht. Het eene komt aan Kaap Tsjeljoeskin, de noordpunt van Siberië, of op het benooi den daarvan gelegen Nicólaas-land, pas enkele jaren geleden ontdekt. Het andere zal gelegen zijn op Wrangel eiland, benoorden deBeringstraat. Die laatste statie is - noodig om de langste vlucht te wagen, over het grootste nog ge heel onbekende terrein; tusschen de Pool en dc Beringstraat gelegên. Maar men zal dan een vliegtuig noodig:hel>ben, dat een vlucht van 24Q0 km. kan uitvoeren wat trouwens 1000 km. minder is dan de vlucht over den Allantiscben Oceaan. De grootste postverbinding der wereld Eenige jaren voor den oorlog werd bet plan geopperd een spoorwegverbinding le maken tusscher. het eiland Cuba en Florida schiereiland van Noord-Amerika. Tusschen Florida en Luba bevinden zich ongeveer 100 kora'aleilandjes, die onderling, door zware betonbréggen verbonden zullen worden. Vanaf het bitterste eilandje tot de havenplaats Havana op Cuba kon wegens de groote uitgestrektheid geen brug geslagen worden. Deze afstand 130 km., zal echter door een reusachtige stoompöift/nfgelegd worden. Ver wacht wordt dat deze kostbare spoorwegver binding binnen kort in gebruik genomen kan worden. Het ongekende gebied onzer aarde Welke zijn de wjtfe plekken op de wereld kaart, die tot nu ioJ volkomen onderzocht zijn gebleven Bepaalt men zich tol de zeer groote, dan zijn nel, er vier twee in de Poolgebieden, twee inden grooten Woestijn- gordel dei- Oude Wereld. Het grooLsle der vier is bet Zuidpoolgebied grootendeels een .vasteland, wapr o.j een hoogvlakte van ruim 3000 m. hoogte de Zuidpool bereikt werd-, door Amnndsen op 14 December 1911dóór Scoti op 18 J.auuari 1913. Hun tochten hadden plaats langs een betrekkelijk smalle strook, in de limiting van Nieuw Zeeland gelegen. Behalve die strook cn nog een paar inhammen is het ganschc gebied bezuiden den 70" jgraad nog volslagen onbekend. Vloeibare lucht als ontpioffingsstof Bij kruit is het de Salpeter die voor de plotselinge verbranding van koolstof en zwavel de benoodigde zuurstof levert. Nu bevat vloeibare lucht ongeveer 50 0/0 zuur stof en heeft daarom als mengsel voor ont pioffingsstof groote waarde. Men heeft thans proeven genomen door - spriogpatronen gevuld met lichtontbrand- bare stoffen en petroleum in aanraking le brengen met vloeibare lucht. De explosieve kracht bleek zeer belangrijk te zijn. Daar de bovengenoemde patronen en de vloeibare lucht afzonderlijk vervoerd kunnen worden is het gevaar van ontploffing dat steeds dreigde "bij dynamiet en dergelijke patronen, ondervangen en men verwacht dan ook in de naaste toekomst van deze nieuwe uitvinding een veelvuldig gebruik bij het maken van tunnels en mijngangen. St. Martinuskerk Bond van het H. Hart. De maandelijksche Communiemiszal plaats hebben op Zondag 6 Juni a. s. om 7 uren 's morgends, en op gedragen worden, even alsdeH. Communiën der leden, voordeziele- rust van den Heer Jozef Lltbaut, lid van den Bond. Na de Mis zal men gezamentlijk het lied zingen Toewijding aan het H. Ilart, waar voor er eene herhaling zal plaats hebben, voor de leden die over vrijen tijd beschikken, op Vrijdag 4 Juni 1920. Men zegge hel voort aan de medeleden. WISSELKOERS van 1 Juni Amsterdam (gulden) 446 tot 46G Keulen (mark) 311/8 tot 33 1/8 Genève 221 1/2 tot 2251/2 Italië 69 1/2 tol 731/2 Madrid 196 tot 20Ö Londen (pond sterl.) 48/57 1/2 tot 48.82 1/2 Parijs 95.50 tot 96.00 Dollar (New York) 12.35 tot 12.5$ Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendre. (NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ.) Maatschappelijke zetel Lange Ridderstraat, Aalst. j De heeren aandeelhouders worden ver zocht de algemeene buitengewone vergadering bij te wonen, welke zal plaats hebben op 16 Juni aanstaande om 40 ure 's morgendst in den zetel der maatschappij. DAGORDE 1. Verslag over de balans. Desgevallend, goedkeuring der balans en der rekeningen van winsten en verliezen. 2. Verslag der kommissarissen. 3. Ontlasting te geven aan de oude be heerders en kommissarissen. 4. Wijzigingen aan de statuten. 5. Wijzigingen en veranderingen aan de lokalen. Middelen van uitvoering. 6. Verschillige. OVERREDEN, pr Maandag is hel 6 jarig knaapje Jules De Wit wonende Fort, tijdens de.afwezigheid zijner moeder buiten geloo- pen, met het gevolg, dat het onder een auto terecht kwam. Het kind werd aan hoofd en aangezicht gekwetst en moest door Dr Herte- cant verzorgd worden. Banque Transallantiïjuo Beige. Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraat, (2, Kongresplaats) Brussel, Telefoon 1955 en 1966, Post- checkrekening 15,500. In bewaargeving van fondsen voor korte en lange ter mijnen. 18456B EVUBitie lichting 1321 De Burgemeester der Stad Aalst brengt aan de jongelingen, geboren in het jaar 1901 ter kennisdat het inschrijvingsregister hunner klas gedurende de maand Juni ge opend is. 0 De inschrijvingen worden gedaan, ten Stadhui/.©, Bureel van Militie, alle dagen van 9 lot 42 uur 's voormiddags. De belanghebbenden worden verzocht, den trouwboek hunner ouders mede te brengen. Aalst, den 31 Mei 1920 De Burgemeester F- DE HERT. TE KOOP Twee schoone uitstaIkassen, aan woordee- Isfjesa prijs. Groote Bfiarkt 19 Aalst. 4729 BENOEMINGEN Dinsdag morgend zijn in de geheime zitting in den gemeenteraad volgende benoemingen gedaan Als bestuurster der lagere stadsmeisjes school Mej. De Lauw. Als onderwijzeres, Mev. Wed. J. Liebaut; als onderwijzeres voor den 4* graad Mej. De Paepe. M. Desiré Ysebaert is adjunkt van policie benoemd. Ook werden nog vier policieagenten be noemd. MEDEDEELING STAD AALST. Oproep aan alle Middenstanders. Alle Burgers, Ambachtslieden en Nering- doeners van Aalst en omliggende worden uitge- noodigdtot de Algemeene Vergadering van dan Middenstandsbond, op Maandag 7 Juni 1920, te 61 \2 uren 's avonds in de bovenzaal van het LandUoti\versliuis Keizerlijke Plaats, Aalst. Dc heer Arthur De Macrc, afgevaardigde van het Ministerie van Arbeid en Nijverheid komt er het woord voeren over Hot tijdelijk vakonderwijs de vereeniging in de ambachten en de strijd tegen de coöpera tieven. Eenieder is toegelaten tot de vergadering. Burgera, begrijpt <1e belangen van uwen stand, I ü.ii j'f-baart U samen, komt naar do vergadering Breedte j ouder oprechte verzekering van strenge onpar- Hei Bsbtüur, Om op de vergadering toegelaten te wor den zijn de heeren aandeelhouders verzocht, zich te schikken naar de bepalingen van artikel 32 der standregelen. 4727 De Beheerraad. te bekomen, ten bureete dezer, in doosje met fleschje inkt. PRIJS 4,20 Fr. Camiel VAN DEN STEEN. handelaar,' 45entsche steenweg, 1, Aalst, is kooper van allerande flesschen (bijzonderlijk champagDeflesschen) aan hooge prijzen.4717 WORDT SEFFENS GEVRAAGD Een goeden houtzager in de houtdraaierij der fir ma P. J. Gve. Van de Velde, Scherreveldstraat n°14 Aalst. Verzekerd werk, goed loon. 4664> TE BEKOMEN bij E. Rumoaut Van den Bossche, Gentscheslraat, 48, Aalst, beste' Grof en fijn Zout voor Crème a la Glacé,Taan fr. 25,00 de 100 kilogr. 4723' WORDT GEVRAAGD bekwame draaiep met ondervinding in het vak. Zich te wenden, Oscar De Wolf en Benj. Van Goethem,) Zoutstraatpoort, 78, Aalst. 4721? VOOR SCHOENFABRIEK. Aanstonds gevraagd, naaier voor maohien Black. Te bevragen Burgemeesterplaats, 10, t.s. 4726 Bij deze verwittig ik mijne achtbare klienten dat te rekenen van heden, mijne magazijnen van porceleinen, glas-en gleisWerk, pracbtarlikelen, enz., overgebracht zijn vande Nieuw^ straat naar de 4728 LANGE ZOUTSTRAAT, 38 Aifons Roggeman-De Smedt DOOB Slaapkamers, Eetplaatsen en alles wat den stiel betreft iD alle stijlen en soorten van' hout. Matige prijzen. 4423". Te verkrijgen ten bureele en bij onze voortverkooperr zonder meester Vlaamsch-Fran8oh l*en2*deel, per deel 6 fr-f 3® deel 7 fr.: Vlaamsch-Eugelsobprijs O Verzameling van BrievenSmeekschriften en aanvragen in 'I FJ. en in 'ifr, fr, 6,00

De Volksstem | 1920 | | pagina 2