Brief uit Jerusalem MARIE WIELAND Hemming van 't Ministerie. Ministerie van Landsverdediging Een drama io bet gebergte Wat er ia de wereld Bsbeuren zal! Ds Duitsche uitvinder der stikgassen ontvangt den Nobelprijs Het plan eeaer wereldrevolutie. Kerkstraat, 9 en SS, Aalst.Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER 121 33 GS- 13 jl_. JA. 13 7 CENTIEMEN Uitgever: J, Van Nüffel-De Qendt I Zon op 4,01, onder 7,55 1 Laatste Kwartier den 9 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs - en 105, Cheapside, Londen. Hel Canakai of zaal «au hel laatste avondmaal Jerusalem 16 Mei 1920. Na de Hemelvaart van onzen Verlosser en Zaligmaker, de H. Maagd Maria, do Aposte len en eenige leerlingen van Jezus getrouw gebleven aan het geloof (ongeveer 12U perso nen) vergaderden zich in de zaal van het laatste avondmaal om te bidden en den H. Geest in hunne harten te ontvangen. Zoo werd dus de zaal van het laatste avondmaalde eerste kristene kerk en liet is daar dat de 11. Petrus zijn ambt uitoefende als plaatsvervanger van Christus en dat hij voor dc daar vergaderde Christen schaar, een rede" hield om ze op tc wekken tot hel kiezen van een nieuwen apostel den H. Mathias in plaats van Judas den verrader. Hier vergaderden de eerste Christenen rond de apostelen om hel woord Gods en de uitleg ging van Jezus'leer te hooren. Ilier bracht O. L. Vrouw de laatste jaren van haar sterfe lijk leven door. Het schijnt dat gedurende ï.et verschrikkelijk beleg van Jerusalem ten jare 70 de zaal van het laatste avondmaal geen groote schade leed, want de H. Epipha nius vertelt ons m de vierde eeuw dat de Keizer Adrianus bij zijne komst in Jerusalem de geheele stad in puin vond, maar dat dc ltleine kerk, waar de leerlingen na Jezus Hemelvaart vergaderden, daar nog stond. In-ze kleine kerk waarvan den H. Epiphanius spreekt is niets anders dan het Cenakel. Ten jare 350 de H. Cyril lus Bisschop van Jerusalem in een sermoon over den H. Geest spreekt ook zeer klaar over het Cenakel. Het i^ daar dat de Christenen hunne godsdienst oefeningen hielden op I'aaschdag en Zondags ra Paschen, om de twee. verschijningen van Jezus tc herdenken in het Cenakel. Daar ver gaderden de geloovigen op Sinksendag om dc ncderdaling van den H. Geest te vieren. Daar hadden lederen Woensdag en Vrij da des jaars andere plechtigheden plaats. Op goeden Vrijdag lieten de geloovigen het niet na een bedevaart te doen naar hef' Gena kcl, om daar voor de gceselkolom te bidden, ten dien tijden nog bevlekt met het bloed van onzen Veriosser en Zaligmaker. Den 26 De cember 115 werden de relikwiën van den II. ISteplianus teruggevonden in Cafargamala, naar bel Cenakel overgebracht, waar ze ver bleven tot het jaar 400, toen ze overgebracht werden naar dc Basiliek welke de Keizerin Eudoeia ter eere van den IJ. Stephanus ge bouwd had. Gedurende het belegVan Jerusa lem ten jare 1099 sloeg de graaf van Toulouse zijne tenten op lusschen het Cenakel en dc muren der stad, om zoodoende dit heiligdom te beschermen tegen de aanvallen der vijan den. Lenige dagen voor den Jaatsten aanval op Jerusalem, hielden de kruisvaarders een processie naar den Olijfberg, plaats des Hcféeftaarts en van daar naar het Cenakel. In de eerste jaren der twaalfde eeuw werd het heiligdom door de Latijnen hersteld. Het kerkgebouw bestond uit drie deelen. Daarin Bevund zich een kapelleken lot nagedachtenis van Maria's dood. In een andere kapel ver eerde men de eigentlijke zaal van hei laatste avondmaal en de ncderdaling vail den li. Geest over de Apostelen, in de gedaante van vurige tongen. Deze merkwaardige gebeurte nis had plaats vijftig dagen na zijne Hemel vaart. Van uit deze kapel daalde men in de zoogezegde kripte, gebouwd tot aandenken van de voelwassching der apostelen en aan de verschijning van Jezus na zijne verrijzenis. Er was ook een altaar toegewijd aan den H. Stephanus. Beelden en schilderijen versier den de muren, alles zeer kostbaar. Aan de linkerzijde der kerk zag men-eene schilderij ran het laatste avondmaal, aan de rechter zijde de nederdaling van den H. Geest en in de kripte, de voetwassching. (Vervolgt). 21® Vervolg. Wat maakt gij daar voor moois vroeg hij Delphine lachend. Wel, kapitein, dat ziet n, iets zeer moois Ja, dat zie ik, Phine. Wat ken je da{ toch fijn en aardig uitwerken. En kijk mijn werk eens, neef riep de kleine Amelie en liet haar papier, dat met groote gaten versierd was, bewonderen. Mooi Amelie l riep Max goedkeurend, en zag beurtelings elk werk na mat die vrien delijkheid, welke ieders ha.it innam. Aan het O neef. 't mijne is 't mooiste, scheen geon eind te komen. Dan moet u Gasperine's werk eens zien kapitein, zeide Delphine, en zij liet hem een uit blauw papier geknipten abat-jour zien. ïs dat niet prachtig Bezie tegen 't licht. Max zag er even naar, om haar tevreden tc stellen, en legde liet toen weer neder. Doet ge cr ook wat aan, Max vroeg Gasperine. Neen nicht, hij drukte op dat woord r.oo ver heb ik niet 't gedachtPhine, ging hij schertsend wort, suf daar zoo niet boven dat fijne papierik verbeeld mij, dat liet een echt oude-vrijsterswerk is laat ons liever wat kegelen niet waar, kinderen. O ja, neef, heel graag riepen zij in looor Delphine wierp papier en schaar weg en rtond op. Doet ge mee, Gasperine... nicht vroeg De Herziening der Verdragen van 1839 Verklaring van minister van Karnebeek 's Gravenhage, 3 Juni. Jhr Van Karne beek, minister van Buitenlandscbe Zaken, heeft gisteren, als antwoord op eenige vragen door het Kamerlid Troelstra gesteld, in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd in zake de Wielingenkwestie. In de praktijd zegde hij, heeft deze kwes tie nooit aanleiding gegeven tot moeilijkhe den. Tijdens de onderhandelingen betreffen- de betekonomiscb verdrag in December 1919 sprak de Belgische afvaardiging den wensch uit allen twijfel omtrent het Belgisch-zijn van de Wielingen uit den weg te ruimen. De N'ederlandsche afvaardiging kon onmo gelijk deze zienswijze deelen zij stelde ver scheidene voorstellen voorop f-welke echter van Belgische zijde niet aanvaard werden. Begin Maart wijzigde de Belgische regee ring baar houding en stelde voor de kwestie te laten rusten, wat door de Nederlaridsche afvaardiging goedgekeurd werd. Tegen alle verwachting in, kwam de Bel gisctie afvaardiging, 21 Mei 11. op deze kwestie terug en deelde zij den voorzitter van de kommissie der XIV mede, dat de onderhandelingen opgeschorst werden, zonder de Nederlaridsche afvaardiging te hebben geraadpleegd of gewaarschuwd. Van de Nederlandsche regeering kan niet geëischt worden, dat zij een oplossing zal aanvaarden, welke alleen rekening houdt met do Belgische belangen. Het is ongetwijfeld jammer, in het belang der betrekkingen tusschen beide landen, dat na zulke langdurige onderhandelingen, de verdragen nog niet onderteckend werden, doch hierbij,/weze echter in acht genomen, dat Nederland deze herziening niet heeft gezocht en zij haar ook geen enkel voordeel aanbiedt. De minister trok daaruit de gevolgtrekking dat Nederland niet aansprakelijk kon worden gesteld voor de wending welke deze zaak heeft genomen. JOq Suikerwoeker. In den laatsten tijd was opgemerkt dat twee personen, altijd dezelfde zwaar geladen eenen winkel der Nationalestraut te Antwer pen verlieten en de policie besloot dit zaakje eens op le helderen. Gisteren dan werden die vrouwen. Maria De K.., uit de L. Doornijkstraat, en Char- lotta De F.., uit de Kloosterstraat aange sproken en moesten ze de mand groenten welke zij bij hadden laten onderzoeken. Wat vermoed werd, kwam uit. Onder de groenten vond men 49kgr. kristalisé-suiker. Het onderzoek wees uit dat die vrouwen links en rechts suikerbons opkochten waar mede zij dan naar den winkelier gingen in de Nationalestraat die de suiker afleverde aan 2 fr. plus 25 °/o verhooging. De vrou wen konden dat wel betalen want ze hadden vaste klanten die afnamen aan 5 en 6 fr. De policie heeft daarop in twee huizen reeds eene partij suiker aangeslagen en bij den leverancier uit de Nationalestraat zelfs 2000 kilo. Het Staatsblad van Donderdag morgen publiceert navolgende koninklijke besluiten krachtens dewelke 1° Het ontslag aangeboden den £n Juni 1920 door den heer Jules jRenkin, uit zijn ambt van Minister van Binnenlar.dsche Zaken, aanvaard wordt \2° De heer Henri Jaspar, Minister van Staathuishoudkundige Zaken, belast wordt met de portefeuille van Binnenlandsche Zaken Helmond, op den toon van iemand, die van eene weigering zeker is. Neen, Max, gij weet, dat ik 't onmoge lijk kan doen. Ailons done riep hij t We zullen 't gelukkige paar maar laten loopen, ze zien er zoo tevreden uit. O neen, was 't antwoord, Marie houdt zooveel van kegelen en Louis kan 't zoo goed. Ik kan 'took wel, Phine. Laat hen vrijen. We kunnen 't zonder hen ook. Louis maakte eene beweging alsof hij zich bij de partij voegen wilde, doch Marie weer hield hem zeggende .- Laat hem begaan, Louis. Het is de moeite niet waard hem na te loopen Dan zullen we onze wandeling maar weer beginnen, Marie, antwoordde Louis. Hij sprak verder geen woord. Zij was ja- loersch over Louis groote liefde voor Max, en zweeg ook. Gasperine ging naar binnen om ververschingen te laten opbrengen. Bij de kegelbaan ging het vroolqker toe. De kapitein maakte opzettelijk eene menigte poedels. Delphine lachte» dat zij schaterde. De kin deren jubelden bij eiken misslag, en hij trok een komiek lang gezicht. Dit is voor den winner, zeide hij, eene prachtige roos in de hoogte houdende eerste prijs. Maak ook een tweeden, neef! riep Leon, voor detrgene, die de meeste poedels heeft gemaakt. Delpbiné plukte eene groote vossenstaart, en op zijn verzoek ontlast van de portefeuille I van Staathuishoudkundige Zaken 3" Ridder Fernand de Wouters d'Oplinter, lid van de Kamer der Volksvertegenwoor digers, benoemd wordt tot Minister van Staathuishoudkundige Zaken. Wijziging van de bevoegdheid van de Minl- steriën van Binnenland, van Nijverheid, Arbeid en Levcnsmiddelenvoor- ziening en van Staathuishoud kundige Zaken. Art. 1. De bevoegdheid en de diensten betreffende de oorlogschade (met inbegrip van de commissie van herstel, van de inza meling en teruggave in uitvoering der over eenkomsten van wapenstilstand en vredes verdragen) en de maatschappelijke gezondheid der kindsheid worden afgescheiden van het Ministerie van Staathuishoudkundige Zaken en verbonden aan dat van Binnenlandsche Zaken. Art. 2. De ambtenaars van de onder voorgaand artikel bedoelde diensten worden naar het ministerie van Binnenlandsche Zaken overgeplaatst, waar zij hunne huidige graden en jaarwedden behouden, dewelke voort, tot nadere beschikking, op de begrootirtg van het Departement van Staathuishoudkundige Zaken worden aangewezen. Art. 3. De tijdelijke agenten van het Ministerie van Staathuishoudkundige Zaken die, krachtens voorgaand artikel, naar het Ministerie van Binnenlandsche Zaken worden overgeplaatst, blijven verder onderworpen aan de bepalingen der koninklijke besluiten van 31 December 1919 en 16 Maart 1920, betreffende deze categorie agenten. Art. 4. De bemoeiingen van het Beheer van Nijverheid, ter uilzondering 'nochtans van het opmaken der statistiek van de indus- trieele ondernemingen en arbeid en van de zaken betreffende de eereonderscheidingen verleend aan de werkmeesters, arbeiders, be ambten, dienst-en huislieden, worden afge scheiden van het Ministerie van Nijverheid Arbeid en Bevoorrading en verbonden aan het Ministerie van Staathuishoudkundige Za ken. Hetzelfde geldt ten aanzien van den hooge- ren raad van nijvei Leid en handel en van de raadgevende commissie der clectriciteit. Art. 5. De ambtenaars en beambten van het Beheer van nijverheid, van de iuspectie der maten en gewic-JUen en van het midden- bureel der maten gewichten, worden naar het Ministerie van Staathuishoudkundige Zaken overgeplaatst-waar zij hunne huidige raden en jaarwedden behouden, dewelke voort, tot nadere beschikking, op de begroo ting van het Departemctt van Nijverheid, Ar beid en Bevoorrading worden aangewezen. Art. 6. De krachtens dit besluit van het eene naar het andere departement overge plaatste ambtenaars gaan voort met te stor ten in de kassen voor weduwen en weezen waarbij zij thans aangesloten zijn. M. Rankin minister van State Bij Koninklijk besluit wordt de heer Jules Benkin, lid van de Kamer der volksvertegen woordigers, gewezen Minister van Justitie, gewezen Minister van Koloniën, gewezen Minister van Spoorwegen, Zeeweezen, Poste rijen, en Telegrafen, gewezen Minister van Binnenlandsche Zaken,'benoemd tot Minister van State. Een dertienjarige herder, Louis Caproift, hoedde zijne schapen in het gebergte ten Noorden van Sarlena, Corsika, toen scheilijk een arend op een lam neerstortte en het wilde meesleuren. De knaap ging den arend met zijn stok te lijve, doch de arend bracht hem met den bek een vreeselijke wondein bet gelaat toe. De kleine greep alsdan zijn geweer en kon den arend neerschieten. en hechtte die aan Helmond's knoopsgat. We, zullen met 't bekronen een begin maken, kapitein, lachtte zij. Danku schoone koningin ik zal dien prijsden geheelen dag dragen, maar eerst nog eene vraag Waarom noemt ge mij zoo stijf, kapitein Omdat ik 't zoo gewoon ben, kapitein. En hem noemt gc toch Louis. Ja, maar hij is ook mijn volle neef. Laat dat neefschap varen, Delphine en noem mij doodeenvoudig Max. Ik durf niet, kapitein riep ze lachend, en nam den bal op om te gooien. De koning 1 precies 250 ik heb gewonnen kapitein. Ik zal niets opieekenen, als ge niet Max zegt. Max dan Toe, teeken me-aan. Hij glimlachte en telde de punten. Delphi ne had de meeste behaald, vervolgens Leon terwijl de kapitein, de beroemde kegelaar der provincie, een negatief getal had. Nu drinkt ge toch zeker een glaasje wijn zeide Louis toen zij in de tuinkamer terugkeerden. Dank u, ik drink zelden wijn. Foei wat een leugen riep Marie, ik heb u gisteren en eergisteren nog wijn zien drinken. - Wel, freule, als u zelden voor nooit opneemt. Ik verzeker u, dat het de eerste keer is, dat men mij op een leugen betrapt. Delphine, een glaasje limonade vroeg Gasrcrine. O, als je blieft Gasperine, riepen de kinderen. Een waarzegster die het weet. Sybelline Bellaugh, een Hongaarsche waarzegster, heeft de volgende voorspellin gen gedaan Voor het einde van 1920 zullen in geheel Europa de tronen hersteld worden, zoowel in Frankrijk en Polen als in Duitschland, Oostenrijk en Hongarië. De Hohenzollerns zullen weder op den troon komen, maar de ex-keizer wordt krankzinnig, en de kroon prins zal dit jaar nog vermoord worden Bloedige onlusten zullen het herstel van het koningschap in Frankrijk voorafgaan. In 1921 nog zal het bolsjewisme in Rusland afgedaan hebben. De vrede zal niet van lange duur zijn daar Mexiko de aanleiding tot een nieuwen wereldoorlog zal worden. De .geldmannen zien de toekomst te donker in. Binnen twee jaar zullen de wisselkoersen in Europa zich tot pari hersteld hebben. Ook zal dc algemeene duurte van thans spoedi; verdwijnen. Een uitwijking, grooter dan ooit, zal van uit Rusland cn Argentinië naar de Nieuwe Wereld plaats vinden. Die waarzegsters znllen het nog zoo ver brengen dat al de dagbladen een eeuw lang overbodig zullen worden De diefstal van zestig miljoen TÈ SPANDAU Da daders aangehouden Ruim een jaar geleden werden uit de cita del van Spandau niet minder dan 60 miljoen lei gestolen. De daders zijn nu aangehouden. Het bleken vier vroegere bewakers van de citadel te zijn geweest. Zij hebben na den diefstal den buit verdeeld. Een hunner had een prachtige villa gekocht met een grooten tuin. Een tweede leefde rustig en dreef alleen wat handel met cigaren uit tijdverdrijf. De derde stond op liet punt met zijn gezin naar Nederland te verhuizen, de vierde had zijn gedeelte in de winst reeds verbrast. De vier daders hadden de miljoenen links en rechts en meest ver beneden de waarde aan den man gebracht. Daar men bij hen slechts betrekkelijk geringe sommen vond, vermoedt men dat de dieven het geld met het oog op een eventueele aanhouding in veilig heid hadden gebracht. Zij hadden ook aan verschillende personen sommen moeten uitbetalen om deze te doen zwijgen. Zoo kreeg een persoon 7000 mark. Hij gaf er zelfs een kwitantie voor, die thans in beslag genomen is. Hel onderzoek in de zaak duurt voort. Uit.Stockholm verneemt de Echo de Pa dat Woensdag de plechtige prijsuitdeeling aldaar heeft plaats gehad. De Duitsche we- tcnschap heeft haar deel gehad. Vijf Duitsche geleerden werden bekroond, onder dewelke professor Haboor, de uitvinder der stikgas sen. Hij ontvangt aldus meer dan een millioFn mark vooreen uitvinding die zoovele menschen in den bloei der jaren op de afgrijselijke wijze beeft gedood. Een Engelsche natuurkundige M. Barkla, de zesde bekroonde, drukte zijn vreugde uit zijn Duitsche collega's te ontmoeten. Met een glimlach op de lippen herinnerde hij dat een Zeppelinbom nabij zijn huis in Engeland tien personen had gedood, maar dat hij toch geen haat voor de Duitschers gekoesterd heelt, onder dewelke hij zijn beste leerlingen telde. Dat de geallieerde diplomaten bij de prijs uitdeeling afwezig waren, laat zich begrij pen. Men kan de uitvinders bewonderen, maar voor hen, die inhun hoogmoed om hun Phine, als ik u bidden mag, drink niets verkoelends, zeide Max. Het zal u dooden. Waarlijk vroeg het jonge meisje trouw hartig, en Gaspenrine vrieudelijk aanziende, zeide ze Tot straks nichtje lief. De kinderen, op Eveline na, bléven onder t lommer stoeien. De kapitein, naast Delphine gezeten, verhaalde haar iets over eene kegel, party, die hij met een paar liefhebbers ge- spaeld had, doch zoo zacht, dat niemand anders van zijn boeienden verhaaltrant profi- teeren kon. Marie vond de positie onontbaar en verwijdde zich Gasperine knipte door Louis trachtte eenige woorden op te vangen eindelijk zette hij zich tegenover hen neer. 't Is toch geen geheim vroeg hij. Och neen, 't is juist uit, antwoordde Helmond, draaide aan zijne knevels en zweeg. Wat zegt gij van Rome vroeg Louis. Dat 't er allertreurigst uitziet. Louis, vroeg Delphine, hebt gij ze ezien, die zonaren, welke van morgen naar Italië vertrokken zijn Er waren er meer dan twintig zeide Gasperine. Neen, antwoordde Louis, ik heb me an morgen verslapen. Maar wij hebben ze gezien, niet waar, kapi... Max Ze zagen er zoo gelukkigen zoo vrooïijk uit, maar niets opgewonden. Als ik niet was, wat ik benv zei Hel mond, dan trok ik met hen mee. 't Is beter Jvoor Pius te vallen, dan hier in eene vesting 'te suffen. Dal is mijn plan, hernam Louis. (Vervolgt.) vernuft, de goede gevoelens van hun hart tpl zwijgen brengen, kan men geen de minste achting meer over hebben. Een geheime communistische confersncia In Zwitserland. Volgens berichten uit BeiTqn werd op 11 April te Konstanz in Zwitserland een geheime communistische conferentie ge heime. Op voorstel van den Zwitserschen afgevaar digden Weisensild, zou dc conferentie be sloten hebben op 15 Juni een algemeene revolutie-beweging over al de landen ta ontketenen. De afgevaardigden zouden echter vastge* steld hebben dat Frankrijk en Engeland nog niet rijp zijn voor een wereld-revolutie. Openslaande betrekkingen Betrekkingen als taalman en als teekenaar zijn te begeven in de verschillende onder commissies van de militaire toezichtscommis- sie der Verbondenen in Duitschland, ten gevolge van het vertrek van de miliciens dei- klassen 1914 en 1915. De militaire overheden worden verzocht ten spoedigste aan het Ministerie van Landsverdediging, 1ste Alg. Beheer, 2* Bestuur, 5® Bureel, voorstellende laten geworden ten voordeele van de militai ren (beroepsvrijwilligers) of ongehuwde dienstplichtigen van 1916, dte begeeren een. dezer betrekkingen te bekleeden. Een tijdelijke betrekking als klerk, met maandelijksche wedde van 250 fr., slaat open bij het Provinciaal Bestuur te Antwer pen. Volledige middelbare studiën worden vereischt. Aanvragen dienen schriftelijk ge stuurd naar den Burgerlijken Goeverneur der Provincie Antwerpen, St. Bernardus- straat, n. 3 Een betrekking als tijdelijk schrijver staaf open bij den Dienst der Militaire gebouwen, van West Vlaanderen, Hooistraat, nr 17, te Brugge. Vereischte voorwaarden onberis pelijk Fransch en Vlaamsch kunnen schrij ven. Wedde 370 fr. plus verblijf cn fami lievergoeding, Vijf betrekkingen als tijdelijk bediende staan open in de bureelen van den kapitein kwartiermeester van het 1 Reg Karabiniers te Brussel. De kandidaten moeten een schoon geschrift en eenige kennissen van militaire rekenplichtigheid hebben. Vijf betrekkingen als tijdelijk bediende stpan open in de bureelen van den kapitein kwartiermeester van het 5® Regiment Jagers' ie voet te Bergen. Deze betrekkingen zijn bestemd voor oud strijders die eenige kennis' van militaire rekenplichtigheid Jhebben of bij gebrek aan strijders voor burgers die kennis van rekenplichtigheid hebben. Te Merxem slaan eenige plaatsen van politieagent open. De kandidaten moeten minstens 22 jaar en hoogstens 32 jaar oud zijn en 1.68 met. grootte hebben. Jaarwedde volgens nieuw barema ter inzage der belang hebbenden. De voorkeur wordt aan de oud strijders gegeven. Schriftelijke aanvragen te richten aan het Cojlege van Burgemeester en Schepenen, ten laatste op 15 Juni 1920. Te Wilrijck is een plaats van gemeente klerk te begeven. Aanvankelijke wedde vol gens barema 3600 fr. Vereischte voorwaar den hoogstens 32 jaar oud zijn en drager zijn van een diploma van middelbare studiën. Aanvragen in te dienen vóór 6 Juni 1920. De voeding der soldaten De Minister van Landsverdediging heeft voorgeschreven dat er, van 8 Juni af en tot nader bevel, 's Dinsdag en 's Vrijdags (ver- bruiksdagen), zal uitgedeeld worden Aan de manschappen van het Bezettingsleger, 80 grammen vruchtengelei in vervanging van de 40 grammen reuzel, aan de andere troepen 55 grammen vruchtengelei in ver vanging van de 25 grammen reuzel. Anderzijds dienen de magazijnen voor offi cieren en troepen genoegzaam voorzien te zijn van reuzel, opdat de gezinnen der man schappen er, mits betaling, voor het bereiden der maaltijden en boven de voorziene rantsoe neering, de hoeveelheden reuzel kunnen verkrijgen, die hun zouden noodig zijn binst' de dagen waarop de vruchtengelei uitgedeeld wordt. Ovarwinningsmedaljes en Herinneringsmedaljes. De levering der Overwinningsmedaljes aan het Ministerie van Landsverdediging geschiedt thans in voldoende voorwaarden. Men mag voorzien dat het meerendee! der e^hthebbenden het voor bestemd juweel in den loop der eerstkomende maand zullen kunnen ontvangen. Anderzijds is de Hcrinneringamedalje be steld en zal er binnen Lort met het slaan der zelve begonnen worden. J)e Minister van Landsvet delging laat nog niet toe dat die medalje, wëRier kunït- eigendom hij verworven heeft, in 't klein ver.' kocht worde hij zal het namaken en den Ulein-verkoop ervan slechts toelaten uadat hij, de door hem bestelde medaljes ontvangen In overtreding met bet reebt van den Staat^

De Volksstem | 1920 | | pagina 1