MARIE WIELAND Zondag 6 Juni Maandag 7 Juni 1920 HET H. HART HET GEVAL. JAMAR AFSLAGBEWEGING Bedrog In 't opgeven van oorlogspade EERSTE BEDEVAART NAAR LOURDES Ministerie van XXVI* JAARGANG NUMMER 122 feeftatmt, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 H> A. Gr l~f- I—I A H> 4 O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt ^Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Norbertus I Zon op 4,00, onder 7,56 H. Paulina Zon op 4,00, onder 7,57 Laatste Kwartier den 9 Voor de vrienden van het Goddelijk Hart is er, dit jaar vooral, geen schoo- her maand dan deze van Juni. Do H. Kerk geeft immers aan de godsvrucht tot het H, Hart de groot ste beteekenis, brengt de luisterrijkste hulde, door de heiligverklaring van zijne dienares Margaretha Maria Alacoque, wie bet zoo dikwijls ver scheen en zulke - troostende beloften deed voor dezen die bet zouden bemin nen, oeren, doen beminnen en doen veroeren. 't Is wonder, nooit sprak men meer van deze godsvrucht dan op onze dagen. Eenieder wil vereerder zijn van Jezüs'Hart ten allen kante, in ieder buisgezin waar nog eenspram kei geloof is, daar wil men 't H. Hart een troon oprichten, zijn beeld de eereplaals geven. Overal waar zij be staan of waar men ze opricht, genieten de Bonden van 't Heilio Hart groo tere bijval en talrijker tootredingen. 't Is do godsvrucht van den tijd, en ze komt ten gepastentijde. Bij dien ver woesten stormloop tegen alle gods dienstige en zedelijke instellingen, rijst machtig en krachtig, minzaam, aanmoedigend en troostend, bet edele figuur op van den zegenenden Chris tus, uit wiens Hart vlammende stralen van liefde schieten die do zielen ver warmen, doen ontbranden in heiligen iever, en die de toekomst helder en hoopvol laten inzien. Jezus rijst op. Aan IIem de toekomst Zijn Godde lijk Hart weze gegroet Vrienden van't II. Hart, viort god vruchtig en vurig' de Junimaand, viert vooral den 11 Juni, feestdag van 't II. HartBrengt hulde aan uwen God, uwen Koning, uwen Vriend, geeft Hem uwe liefde, vraagt Hem zijn mildsten zegen. Nadert deze maand meermalen ter II. Tafel en verèenigt u inniger met Hem. Sluit u aan bij onze Moeder de II. Kerk, in do plechtige hulde welke zij aan Jezus brengt door de Heiligverklaring van de II. Margaretha. Onze bond sluit er zich bij aan. Niet genoeg kunnen wij onze leden aanwakkeren ditmaal ge trouw deel te nemen aan de volgende plechtigheid die in St Martenskerk zal geschieden op 11 Juni, feestdag van het II. Hart 's Morgends, om 7 ure, zal eene plechtige Mis gezongen worden, ter eere van het H. Hart. 's Avonds, om 8 ure, zeer plechtig lof, waaronder do gemoedelijke E. P. Maes, S. J. het sermoen zal prediken. De plechtigheden zullen gesloten worden door eene indrukwekkende processie met flambeeuwen, waaraan demannen vriendelijkverzocht worden te willen deelnemen. Na dezen godvruchtigen optocht, tluLDELIEB AAN IIET II. HART, door al het volk. 22° Vervolg. Uw plan vroeg de kapitein spottend. Kom van Gaveren, verkoop geenedwaasheid. Wat kapitein Helmond kon doen, past voor baron Louis niet. En waarom niet Ik wil ook strijden voor onzen Paus. ik ben jong en vol kracht. Waarom zou ik dan langer talmen om ter zijner vedediging te snellen Helmond lachte spottend. En uwe aanstaande Zij is sterk genoeg om zwaardere schei dingen te verdragen. En weet je, wat de menschen zullen zeggen Dat baron Van Gaveren berouw heeft over rijn engagement, en 't dus op de eene of andere manier wil afbreken, eerst door met een ander meisje te reizen en dan doorzouaaf te worden. Louis werd doodsbleek, maar hield zich toch bedaard. Laat hen praten, zooveel zij willen l Marie en zij,%die me kennen, zullen van hel le^f n leel overtuigd zijn. Ken ik u den niet vroeg Helmond met een minachtenden lach. Louis trilde van toorn Gasperine bemerk te, dat hij zich inhield evenals zij had Louis in zijne jeugd een opvliegend karakter. De godsdienst alleen en een vaste wil hadden benden zoo veranderd. Zij achtte het gepast, lussd.en beiden te komen en zeide 't Is zeker eene zaak, die rijp cn lang vorderL De inrichtende Bond durft verhopen dat zijnen oproep door de zoo vrome Aalstersche bevolking in ruime mate zal beantwoord worden, gezien de' meer en meer stijgende liefde tot het Hart van den Goddeljjken Meester, welke men dagelijks in onze door- christene stad kan waarnemen. Het geval van den socialistischen gekozene Jamar, dié onlangs door het assisenhof van Antwerpen tot vijf jaar ontzegging zij her bur gerlijke en politieke rechten vpriprdpeld werd, is Vrijdag in de bijzondere kommissie der Kamer onderzocht geworden. K* Brnnet was voorzitter der Kommissie. Na eene bespreking welke ruim 2 uren duur de, is men overeengekomen, dat Jamar, inge volge het vonnis van het assisenhof, het recht niet had, in de Kamer te zetelen. Hij zal dus den eed van volksvertegenwoor diger niet moeten afleggen. Dat punt vastge steld zijnde, heeft de Kommissie besloten, dat in algemeenen zin de Kamer het hoogste recht heeft om over rechterlijke besluiten te oordeelen. M. Mechelynckwerd verslaggever benoemd en zal Dinsdag aanstaande zijn verslag uit. brengen. In Engeland Londen, 4 Juni. Blakemare, de voor zitter van de nationale kamer van koophandel die eenige weken geleden eeh algemeene bekendheid verworven heeft, toen hij de jongste daling in de prijzen der levensmidde len in Engeland voorspelde, voorspelt nu andere dallingen. Andere levenbehoeften zullen in de naaste toekomst mee dalen. Hij heeft tot een man van de Daily Chronicle gezegd De tarwevoorraden zijn gedund ten gevolge van de slechte oogsten van verleden jaar. Er is echter een overschot in het Oosten en de prijzen dalen in Amerika, wegens de gunstige oogstvooruitzichten. In Frankrijk De Fransche levensmiddelen minister kon. digt ook aan, dat, indien de oogst even goed is als bij zich laat aanzien, Frankrijk geen tarwe meer op de wereldmarkt zal behoeven te koopén. Dit zal den toestand zeer verlich ten en, als er dan nog graan uit Rusland komt, zal het brood in liet komende jaar goedkooper zijn. De afslagbeweging deed zich Donderdag op de beurs te Marseille ook merkelijk ge voelen. De konkrete granen vielen van 390 fr. tot 285 fr. De groote drooge erwten van 235 fr. tot 205 fr. de boonen van 220 fr. tot 200 fr. de groene gebroken erwten van 210 fr. tot 205 lr. en van 130 fr. tot 125 fr. De arachi- den van 325 tot 230 fr. de arachiden olie van 625 tot 510 fr. De Kopra van 615 tot 450 fr. De handelsbulletijns stellen ook eene prijs vermindering vast voor de cacao en de caou tchouc. In leder en huiden is er ook een kleine afslag te bespeuren en minder vraa^ In weerwil van de prijsvermindering der grondstoffen, trachten be zeepfabrikanten lunnc prijzen in stand te houden. Overal dezelfde, de zeepbarons In Amerika De geschillen op de Amerikaanschespoor- wegen hebben een groote ophooping van ijoederen veroorzaakt, met het gevolg dat de jerichten uit Amerika pessimistisch zijn en er uit blijkt, dat de pakhuizen vol zitten en men aan het opruimen is. Indien het binnen kort mogelijk is den dollarkoers te verlagen en aan de ophooging op de spoorwegen in Amerika een einde te maken, dan is binnen kort de levering van goedkooper voedsej.aan Europa verzekerd en zal aan den ohhoudba- ren toestand eindelijk een einde komen. De prijs der rijst. Het Ned. Weekblad voor den bandel in; kruidenierswaren verneemt, dat binnen drie weken de rijstprijs belangrijk zal dalen. Goedkooper wol. Uit Antwerpen bereikt ons de lijding, dat te Londen Merinos {net 20 t. h. en Cross- bredstof met 10 tot 15 t. h. gedaald zijn. Reeds herhaaldelijk heeft de minister van staatshuishoudkundige zaken de aandacht gaande gemaakt van de staatscoramissarissen op de noodzakelijkheid, alle gevallen van bedrog bekend te maken welke zij bij het onderzoek der eischen tot herstel van oorlog schade waarnemen. Na de vervallenverkla ring van de rechten der daarbij betrokken personen door de rechtbanken voor oorlog- schade te hebben doen uitspreken, heeft hij het parket verzocht den schuldigen te ver volgen. Onlangs heeft een provincie-rechtbank een gepensioneerden luitenant-generaal van het Belgisch leger van zijne rechten op herstel vervallen verklaard. Deze had aan de Duit- schers verkocht hout willen doen doorgaan als zijnde door de Duitsche troepen wegge nomen hij werd dan ook bij het parket aangeklaagd en zal voor de rechtbanken worden vervolgd. Rijp, dat kan zijn, nicht, maar lang, niet. De Garibaldisten mochten zich geduren de dat beraad eens haasten om de "Romein- sche grenzen over te trekken. Hij tr.ok zijne handschoenen aan en ging voort Denkt gij nu, Van Gaveren, dat zoo'n dandy als gij zijt, bestand isaegen dat zware leven van den soldaat Gij zijt daar eene te, fijne pop voor. Ik wist niet dat ik een dandy of een pop was, antwoordde Louis, rood van toorn. Kom, kereltje, als ik u een raad schul dig ben, laat anderen van die grootsche taak vervullen. Gij zijt er niet voor berekend. Blijf liever bij uw zusje eu uw bruidje, of anders. Toen brak de jonge baron los Max riep hij buiten zich zich zelverr uit, gij vergeet dat gij in ïhijn huis zijt Lieve Hemel, Delphine, hernam de kapitein doodbedaard, dat wil nu soldaat worden en kan niet eens tegen een wenig plagen hoe zult ge de plagerijen van uwe chefs velen Het doet me echter genoegen, Van Gaveren, dat ge me zoo gulweg bekend maakt, dat dit uw huis is. Ik meende dat het 't mijne was, voor gij er mij aan herinnerdet. Wes niet bang, dat ik het ooit zoo zal be. schouwen. Ik ben hier voor 't laatst geweest. Hij stond, altijd even onverstoorbaar kalm op. Louis kende zich zeiven niet meer. Kapitein, zeide hij op hoogen toon, ik heb u niet 't recht gegeven mij Je beleedigen. Pe prijs der melk. Het Ministerie van Bevoorrading meldt da het de bedoeling van het bestuur der binnen- landsche zaken is, den verkoop vun melk te regelen noch den verkoop uitsluitend flesschen of kruiken op te dringen. Anderzijde blijkt uit bel verslag van een deskundige dat de fabricatiekosten der stede lijke melkerijen gemiddeld 65 centiem per liter bedragen, normale winst inbegrepen Degenen die den prijs der melk, door de voortbrengers geëischt, met moer dan 65 centiem verhoogen, vragen dus woekerprij zen. Het ministerie van bevoorrading zal noch tans geen maxima prijzen voorstellen. DE TOESTAND IN MEXICO Adolfo de la Huerta, verleden week tot voorloopig president gekozen, legde Woens. dag -middag inde Ka me.- van Afgevaardigden den eed af. Er was veel militair vertoon. Op de galerijen woonde een talrijk publiek de plechtigheid bij. De rust in het land blijkt echter nog niet hersteld. Villa heeft de geheele spoorlijn tus- schenParcal Jiminez en Chihuahua vernield, ten einde te trachten de vervolging der regee- ringstroepen op te houden. De Amerikaansche Senaatcommissie heeft vastgesteld dat -in Mexico aan de grens het aantal in 10 jaar tijd gedoode Amerikanen op 800 man wordt geschat. Misplaatst vertrouwen Een nijveraar der Ruslandstraat te St. Gil lis, M. B..., gelastte zijne meid, Simonna Crouvreur, 23 jaar oud, in wie hij volle ver trouwen had, eene som van 2000 fr. uit den brandkoffer te nemen om eene betaling te doen. De meid nam de 2000 fr. doch maakte zich ook meester van eene som van 20.000 fr. welke zij zorgvuldig verborg. Zij ging de 2000 fr. en de sleutels bij haren patroon dragen waarna zij het huis verliet onder voor wendsel eene boodschap te gaan doen. 't Is slechts verscheidene uren later, dat de patroon vaststelde dat hij bestolen was. Het signalement der dievegge is in alle richtingen rond gestuurd. len, wie ik ben en wat zijt,de zoon van een... De kapitein verbleekte* Delphine slaakte een gil, en Gasperine legde ijlings hare hand op Louis, die opgestaan was en met vlam- mende oogen zijn neef aanstaarde. Louis, zeide zij verwijtend, gij hebt u vergeten. Bedenk dat... Laat mij met vrede, Gasperine ant woordde Louis reeds te lang heb ik zijne minachting getrotseerd. Nooit heb ik de min ste aanleiding tot tweespalt gegeven. Hij schijnt met ons te willen breken. Het zij zoo Spoedig misschien zal de dag komen, waar op hij met zijn bloed 't gebeurde zou willen uitwisscheu. Baron, sprak Max met vaste slem, het valt me zwaar als Katholiek en als neef op deze wijze te handelen. Doch zoo mijne ka meraden wisten op welke wijze men mij hier beleedigd heeft, zouden zij zich Schamen naast mij te dienen. Ik ben dagelijks op net kasteel te spreken bier is mijne handschoen. En eene-stijve buigiog makende, verwijderde hij zich. Er was dien avond eene soiree op Nieu- wenberg eerst zou er niet gedanst worden doek toen al die dametjes, zoo vroolijk door de muziek geworden, een walsje vroegen, kon mevrouw niet nalaten Eugene te zeggen, aan het algemeen verlangen te voldoen. De kapitein was beminnelijker dan ooitLouis stil en teruggetrokken hij had berouw over zijne oploopendheid Marie lachje en schert ste, doch haar hart bloedde. Hij had haar Wij zijn volle neven, en om die reden heb ik!zijn plan meegedeeld. Bij dc tweede polka voor zoover ik weet, u nimmer doen gevoe-l door Louis gespoeld, kwam Max naar haar van de bewoners der Denderstrèek van 6 tot 14 September 1920. onder het Eerevoonitterschap van dtp Zeer Eerxo. Heer Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 Sep. in den voormid Aankomst te Lourdes op 7Sep. 's namiddags Vertrek uit Lourdes op 13 September. Terugkomst te Aalst op 14 Sep. 's namid. VOORWAARDEN DER REIS Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos.Cook en Son», de zeer voordeelig geleende Reis-Agentie van Londen. De reis geschiedt in bijzonderen trein, Belgische rijtuigen, met doorgang en W. G., zonder omstijgen of veranderen onderwege. De bijzonderste hotels te Lourdes zijn aan onze bedevaarders voorbehouden, namelijk Voor de reizigers van 4* en 2° klas Grand Hótel Heins Hotel d'Angleterre Hotel Royal Hótel de la Chapelle. Voor de reizigers van 3* klas Hótel Beige Villa Ste-RoseCroix de Lorraine. De prijzen zijn bepaald als volgt IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en te alleen l®klas tr. 400 2®klasfr.28o 3#klasfr. 190 IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes 1® klas fr550 2' klas fr410 3® klas fr. 275 Het groot getal inschrijvingen, tot nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succes tegemoet zien. Aangezieh er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 2:" Aalst. Voor onze arme zieken* Overdracht van de vorige lijsten fr. 6041,10 M. en Mev. Van Erlvelde, 5.00Naam loos, 5.00; Era. Van Strvthem, Oultre, 10.00; Mev. en Mej. Leirens* Wetleren, 15.00 Mej. Bertha Leirens, Wetteren, 5.00 Mej. Verslraeten, Wetteren, 5.00. Totaal fr. 6086.10 Ben heldhaftig offer Do dood van Generaal L ape mine. Wij hebben gemeld in welke omstandig heden de Fransche generaal Laperrine in de Sahara omgekomen was. De adjudant-vlieger Bernard, die het vlieg toestel bestuurde waarin generaal Laperrine had plaats genomen, heeft thans te Biahra volgende bijzonderheden verhaald over het einde van zijnen generaal. Generaal Laperrine is niet bezweken aan zijne verwondingen, noch aan oomiddelijk gebrek aan voedsel. Hij is vrijwillig van honger gestorven, om het leven te redden van den mecanicien Vasselin en van mij. Op 19 Februari viel ons toestel in de woestijn, verre van alle gekende wegen. De schok was zeer geweldig. Generaal Laperrine werd twee ribben ingedrukt en het schouder blad gebroken. Zulks was niet erg, daar de generaal een zeer kloek gestel had. Ondanks de hevige koorts weigerde de generaal meer te drinken dan wij. Wij hadden op dat oogenblik 36 doozen ingelegd vleesch, een weinig beschuit en 36 liters water. De eerste dagen stemde de generaal, dien toe, en noodigde haar uit voor den dans. Zonder aarzelen nam zij zijn arm aan en zij gingen een oogenblik zwijgend naast elkaar. Kapitein begon Marie eindelijk. Freule antwoordde Helmond. Kapitein, is 'tu ernst, dat gij met Louis duelleeren wilt - Ik kan niet anders handelen, freule iedereen weet hier van de zaak ik kan toch zoo'n beleediging niet laten voorbijgaan. Ach, kapitein Louis was driftig, en beken 't, u heeft hem cr reden toe gegeven. Ik heb hem geplaagd, freule, en daar scheen hjj niet tegen te kunnen maar is dat een reden om rïuj zoo iets te zeggen Bedenk toch, kapitein, dat uwe moeder de zuster zijns vaders was dat de Kerk de tweegevechten streng verboden heeft. En als bij u nu excuus verzocht, zou u dit aannemen? Er is geen punt, freule, waar ik zoo kwetsbaar ben als op dit. Mijn vader beeft geboet voor zijn misslag, en ik niet minder. Dat weetik, kapitein. Louis spreekt ook nooit anders dan met den grooten lof over uw gedrag in dat opzicht. Hij is zoozeer op uwe vriendschap gesteld, en 't valt hem zwaar, dat gij hem telkeos terug stoot. Als hij in tegenwoordigheid van Del phine, zijne zuster en nog een derde zijne woorden intrekt, dan vervalt mijne uitdaging. Dat weet Louis ook maar dit is 't niet wat hem zoo kwelt. Hij is zoo bevreesd, alle echt op usye achting en vriendschap te heb ben verleren. Freule, de wond is toegebracht ik zal zijne woorden nimmer kunnen verge ten. (Vervolgt.) wij in de schaduw onder een der vleugels van het vliegtoestel gelegd hadden, er in toe een weinig voedsel te nemen. In den morgend van den vierden dag riep de generaal mij en vroeg mij waar de mecanicien Vasselin was. Deze was vertrokken Jom te trachten eenig spoor te vinden. Ik verklaarde zolks aan den generaal, die mij zegde Gij moet uwe krachten be sparen. Ik heb u beiden te spreken. Toen Vasselin teruggekeerd was, deed de generaal ons teeken te naderen en zegde ons Mijne kinderen, hel zal minstens drie weken of eene maand duren vooraleer men ons ter hulp komt. |lk ken mijne woestijn. Wij zijn zeer ver van alle punten, waar de opzoekingskolonnen eerst zullen gaan zoeken. Hebt vertrouwen bespaart uwe krachten. Wat mij betreft ik wil niet meer het weinige eten dat er nog overblijft met u deelen. Ik ben de oudste en daarbij ik ben uw overste. Ik denk dat ik zal gehoorzaamd worden. En daar ik wilde verzet aanleekenen besloot de generaal Het is een bevel, ad judant Bernard En de generaal weigerde volstrekt eten of drinken, bij zooverre, dat wij zelf enkel dierven eten of drinken wanneer het donker was en de generaal ons niet kon zien., u Scholen voor onderluitenanten der reserve De miliciens die drager zijn van een diplo ma van volledige humaniora, deze die van de voordeelen genoten hebben voorzien om tot de hoogescholen toegelaten te worden en alzoo niet behoefden een diploma van volledi-l ge humaniora te bezitten, alsook deze wier gedane studiën een basis van algemeene kennissen vereischen welke deze van de volledige humaniora duidelijk evenaren, zullen voortaan naar de Scholen voor onder luitenanten der reserve (deze benaming zal in 't vervolg gebruikt worden in vervanging van C. I. S. L. A. R.) gezonden Jworden één maand na hun aankomst onder de wa pens, hetzij den 30 Juni 1920 voor de mili ciens van 1917 en van de voorafgaande klas sen die een uitstel bekomen hebben. De verdeeling van de kandidaten der wapens en diensten tusschen de verschillen de scholen zal door het Departement van Landsverdediging gedaan worden. Deze handelwijze zal toelaten beter rekening te houden met dc gedane studiën. Ora deze verdeeling te verzekeren zullen de bevelhebbers van een korapanie. eskadron, batterij of gelijkwaardige eenheid, reeds b£ elk aankomst der recruten eener klas, een' uitleggende staat opmaken voorieder milicien die de gewenschte voorwaarde van onderwijs vervult en gebeurlijk voor de vrijwilligers' die begeeren de cursussen in een dezer scholen te volgen. Deze staten, door den Korps of dienstover ste verzameld, zullen rechtstreeks naar het Departement, Alg. Staf, Sec. A, Auderghem- sche laan, n.15 gezonden worden, ten laat ste 12 dagen na de aankomst der recruten, hetzij den 12 Juni voor de klas 1917 (De korpsen en diensten die geen kandidaten tellen, zullen voor dezen datum een slaat met de melding niets indienen. Deze staten, door het departement van Landsverdediging aangevuld voor wat de aanduiding van elk milicien tot een bepaalde school voor onderluitenanten der reserve betreft, zullen langs den korpsoversle naar de kandidaten terug gezonden worden; deze zullen zo te zamen met hun overgangstukken af leveren aan de bevelhebbers der scholen voor onderluitenanten der reserve, toen zij in deze (scholen aankomen. Ieder bevelhebber eener school voor onderluitenanten der re serve zal de lijst ontvangen der miliciens die aangeduid zijn om de cursussen in de onder zijn bevel geplaatste school te volgen. De miliciens die aangeduid zijn voor een andere School voor onder-luitenanten dei- Reserve dan deze van hun wapen of dienst, gaan bij hun aankomst in ae School voor onderluitenanten der Reserve voor goed over naar het wapen met hetwelk deze School in verband staat. De verdeeling tusschen de regimenten van een zelfde wapen zal door het Departement (Ist Alg. Beheer) genaan worden op voorsteL van den Algemeenen Opziener van het betrok ken wapen. De miliciens van het Vervoerkorps alleen zullen kunnen voor de ruiterij aangeduid worden geen vermeerdering van millitaire verplichtingen zal daaruit voortspruiten voor hen. De dienstplichtigen der ruiterij of batte rijen te paard aangewezen voor een ander wapen, behouden hunne militaire verplich tingen, voor wat den duur van het verblijft onder de wapens aangaat. Het ziltingstijdperk der Scholen voor onder-1 luitenanten van de reserve beloopt8 maand' voor de infanterie, 8 1/2 voor de ruitery, dc artillerie, de genie, den hulpdienst en den veeaartsnijdienst. De onderwijs-programma's dienen gewijzigd, rekening houdend met het* feit dat het voorbereidend militaire onderricht- den leerlingen in het regiment enkel begon nen werd en dat het moet voltooid werden in de School voor onderluitenanten der Re serve. Bij het einde van den zittingstyd wor den de miliciens en de beroeps- of dienstlied nemende vrijwilligers, kandidaten tol den

De Volksstem | 1920 | | pagina 1