A. BOULEMBERCQ Vichy Pillen Belglë's ekonomisehe heropbloei DE KAMER STADSNIEUWS OPROEP! Laraist© Berichten pea* Telefsussa Algemeene leveringen voor de Eiectriciteit Menwslr. 38, Aalst Quai au foin, 53a, Brussel Aangenomen Normaalschool VERSTOPPING Opening van een groot Meubelmagazijn Korte Zoutstraat, 56, Aalst, Jér. Benneboog Leert FRAN8CH en ENGELSCH DB TOESTAND IN ITALIË Een tekort van 13 miljard Rome, 9 Juni. Tijdens de bespreking der begrooling heeft de M. Saleri, onderstaat- secretaris der voedselvoorziening medege deeld, dal de begrooling meteen tekort van 13 miljard sluit. De regeering gaf reeds 6 miljard uit voor het aanknopen van graan ten bate van de noodlijdende bevolking. Relletjes Het besluit waarbij de broodprijzen ver- hoogd worden verwekte onlusten in Milaan. Te Bari werden twee eethuizen door beloo- gers besiormd en leeggeplunderd- De troe pen moesten gewaperhand optreden. Twee Burgers werden gewond. Door de socialistiche partij worden groote betoogingen belegd in de voornaamste steden van het land. Een paard op hol. Woensdag morgend werd de Wolstraat te Antwerpen in opschudding gebracht door een op hol slaand paard behoorende tot het leger en dat in eenen wagen gespannen was. In de Wolstraat kwam het gespan in botsing met een ijsroomwagemje dat voor de deur van den eigenaar Frans Wijngaardt stond. Het werdt erg gehavend. Op bet kruispunt gekomen van de Kalhe- jijnevest en Kipdorp liep het paard op eenen voorbijrijdende autoeamion, toebehoorende aan M. J. Heidens, Leopoldslraat. De voer- der Jo2ef Jordens, 30 jaar oud, Schoy testraat, werd onder zijn rijtuig geslingerd. De voor trein van den auto werd onder de hoeven van het paard vertrappeld, waardoor het mekaniek verw rongen werd door de botsing was ook een der wielen afgebroken. De voerman werd met verschillende kwet suren opgenomen en in de pompierskazerne gebracht, waar dokter De Herdt hem de eerste zorgen toediende. Het slachtoffer werd verder met de pompiersauto naar St-Elisa- bethgasthuis overgebracht. Dc adjunkt De Wit heeft een onderzoek ingesteld. De Brilsehe pers uit hare verbazing over de snelle aanbolering van België's ekonomi- scben toestand. t Het blad Financial News schrijft dat het meerendeel der reizigers welke uit hel vasteland terugkomen het eens zijn om te verklaren dat dc Belgen eerlang lot hunnen ijver en arbeidzaamheid van vóór den oorlog zullen teruggekomen zijn. Heizelfde blad be- sluit daaruit dal de aankoop up de Londen - sche markt van de Belgische rente van 3 t. b. tegen 50-sh. eene zeer stevige geldbelegging djaarstelt. De - Financial Times- stelt zijner zijds vast dat'de door België gemaakte vor deringen wal betreft heropbouwing. binnen- lamlsehen voorspoed, en bedrijvigheid zijner nijverheidsinrichtingen, alsmede de betrek kelijke kalme stemming welke in dc bedrijf- standen heerscht, de wereld tol les strekken en het blad besluit daaruit dat België's eko- nomiscbe toekomst rijk aan verwachtingen is. Zittingen van Woensdag 9 Juni. Movgendzitling geopend om 10 ureonder voorzitterschap van M. Brunei Bogrooting van spoorwegen. De algemecne bespreking van de begroo- tin? van spoorwegen wordt hernomen. M. H ET MAN vraagt dat een wetsvoorstel zonder verwijl den achturendag voorzie voor hel personeel van spoorwegen, post- en telegraaf. Spreker oefent dan kritiek uit op de ban delwijze van het zoogenaamde Nationaal Syn- dikaat van spoorwegbedienden, dat in 't ge heel niet onzijdig maar socialistisch is. M. DOMS. Dat syndikaat is wel onzij dig, maar hel.is aangesloten bij de syndikale kommissie omdat liet zich op het terrein van den klassenstrijd stelt. M. DE SCHUTTER. In het Nationaal Syndikaat is er plaats voor alle opinies. (Ver zet, rechts.) M. HEYMAN vraagt aan den minister van spoorwegen of hij het stakingsrecht aanneemt voor zijn personeel. M. DOMS. Als de arbeidersverenigin gen sterk genoeg zijn, nemen zij hel stakings recht. Den dag dat de kristene syndikaten sterk genoeg zullen zijn, zullen zij hetzelfde doen. (Verzet rechts.) Mi HEYMAN herinnert aan de incidenten van 1 Mei. M. DOMS. Het personeel der spoor wegen heeft gebruik gemaakt vau een onbe twistbaar recht. M. HEYMAN besluit met aan den minister te vrapen het princiep van gezag le hand haven, dat den regelmatigen gang vau den dienst moet vei zekeren. M. MAESeiscbt hel stakingsrecht en hooge looneo voor de spoorwegbedienden. M. VAN ISACKER vraagt dat er geene tyndikalislische propaganda meer zon ge maakt worden tijdens de diensturen. M. VERBINDEN. Waarom vraagt ge geen bijzonder reglement teSen het Nationaal Syndikaat M. DE BRUYKER, vraagt dat bij de be noemingen de oud-strijders be voorkeur zou den genieten. De nieuwe kieswet. M. I1UYSMANS vraagt uit naam der bij zondere commissie gelast met het onderzoek der nieuwe kieswet, dat de commissie gelast met het onderzoek van bet wetsontwerp be trekkelijk de aanduiding van burgemeester en schepenen door de gemeenteraden, bij eerstgenoemde commissie worde gevoegd. (Aangenomen). Begrooting van spoorwegen. Verdere opmerkingen van meer lobalen lard worden gemaakt door M.M. Homans ?n Baeis. De zitting wordt geheven om 19 u. 10. Namiddagzitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van Al. Brunnet. BegroMing van spoorwegen. M. DEGREVE vraagt verbetering van het treinverkeer voor de arbeiders, Mie naar Frankrijk gaan werken. M. FISCHER houdt zich bezig met de in nerlijke inrichting der staties, met hare ver lichting namelijk en met het verbeteren van der reizigerswagons. M. OZERAY vraagt verbetering van hel verkeer in Luxemburg. M. ROMBAUTS drukt op de noodwendig heid van /erbelering van het verkeer in Limburg. M. MOURY vraagt opslag voor de spoor wegarbeiders en maakt verder opmerkingen van bijkomenden aard. Do wedden der magistratuur Dan wordt het onderzoek hernomen van de amendementen aan het wetsontwerp be treffende de wedden der magistratuur. M. VANDER VELDE, minister van rechts wezen zegt dat onder de gestemde amende menten er slechts een onaanneembaar is. namelijk dat waardoor aan de toegevoegde grifliiers, buile hunne verhooging van wedde nog twee vermeerderingen van wedde, wegens dienstjaren, worden toegestaan. De door de Kamer gestemde amendementen vermeerderen de begrooling met 870,000 fr. M. PONCELET verdedigt het amendement ten voordeele van de toegevoegde griffiers. M.M. MOURY en TSCHOFFEN maken nog opmerkingen, waarna het geheele wetsont werp met algemeenheid van stemmen wordt goedgekeurd. Zitting op Zaterdag Na een verwarde gedachtenwisseling be sluit men met 80 stemmen tegen SO en 4 onthoudingen Zaterdag namiddag te zetelen. Men redekavelt nog over de dagorde der werkzaamheden der Kamer en dan herneemt men de bespreking, die het bijzonderste voor werp uitmaakt van de vergaderingen van heden. Begrooting der spoorwegen M. POULLET, minister van spoorwegen antwoordt aan de vèrsehillende sprekers. De minister zegt dat om aan het aanzienlijk le kort in de ontvangsten van de spoorwegen te voorzien, men weldra eene nieuwe verl.oo- tjing der tarieven zal moeten invoeren. In Frankrijk heeft men 125 per honderd ver hooging vastgesteld. Hier in België zullen wij ons met 10 per honderd vergenoegen op het reizigersvervoer en 25 per honderd op het koopwarenyervoer. Daarenboven zal men aan het personeel de verhoogingen toeslaan, die op al de banken van de Kamer werden aangevraagd. M. Poullet verrechtvaardig! verder de posten zijner begrooting, die het voorwerp uitmaakten van de opmerkingen der Kamer leden. Over de vragen tot uitbetaling der achter stallige looneil, zegt hij, dat de bedienden zullen moeten dulden dat de sommen, die zij tijdens de bezetting, onder welken vorm ook, getrokken hebben, van hun achterstal afge? trokken worden. Uitzonderingen kunnen gemaakt worden voor degenen die van hun ne familie gescheiden waren en die, in feite, twee huishoudens moesten onderhouden. Dan spreekt de minister over het stakings recht der spoorwegbedienden. De Kamer, zegt hij, heeft den ernst van dit vraagstuk begrepen meer dan 120.000 agenten zijn in dienst van de spoorwegen, weldra zal de minister van spoorwegen, de grootste patroon in het land, een milliard salarissen uitbetalen In alle rechtzinnigheid zegt de minister dat het hem onmogelijk is met één woord, met ja of neen te antwoorden op de vraag of de spoorwegbedienden het recht hebben de staking uit te roepen. Indien hij zich op het standpunt stelt van het personeel, zal hij ja antwoorden, maar tevens er op drukken dat het stakingsrecht slechts dan moet inge roepen worden wanneer al de verzoenings- middelen. uitgeput zijn. Maar terzeifderlyd wil de minister de vertegenwoordiger, de handhaver blijven van het nationaal gezag. Indien er lichtzinnig beroep wordt gedaan op het stakingsrecht, wil de minister vrij blijven om aan het personeel de oogen te openen, om beroep te doen op het verstandiger persooneei en om, desnoods, degenen uit de administratie af te danken, die, zonder drin gende noodzakelijkheid, gebruik gemaakt hebben van het stakingsrecht. Bij elke werkstaking dient men zich af te vragen of het algemeen belang deze staking niet verbiedt. De minister bewijst met voor beelden dat zulks gewoonlijk het geval is. Vóór het overige blijft M. Poullet partijgan ger van het theoretisch princiep der vrijheid van het personeel. Belgie moet voorspoedig worden door de democratie, die tevens de orde en de vrijheid eerbiedigt. (Tcej.) Dan herbegint de reeks aanbevelingen van gewestelijke Belangen in zake spoorverkeer. De algemeene bespreking is gesloten. De artikelen worden aangenomen bij eenparig heid der aanwezige leden. De zitting wordt ten 8 ure geheven. RECHTBANKEN Boetstraffelijke Rechtbank v. Oendermonde SMOKKELINVOER VAN SACHARINE Cap, Marie van Kieldreeht, werd over enkele dogen gevat op liet ougenhiik dat zij met 6 kgr. sacharine die zij uit Holland had binnengesmokkeld, weg ivilde naar Antwer pen. Zij krijgt vier maanden gevang en 1000 fr boet. De sacharine is verbeurd verklaard. DIEFSTALLEN Voor diefstal van briketten ten nadeele der spoorwegmaatschappij MeclieJen-Torneuzen, krijgen: Wy... Uyriel, Van Duy... Petrus- Frans en Beh... Jozef, werklieden te St-Ni- kolaas Ieder 1 maand gevang en 2(i f. boet. Van Vreck... Georges, mijnwerker - - --rv mijl. «i i.t not it Zwijndrecht, voor diefte ten nadeele van De Zitter: 1 maand gevang bij verstek. Van der Vr... Arthur, schipper te Antwer pen, heeft le Aalst len nadeele van Mijnheer Leclercq spaansehc tarwe ontvreemd en krijgt daarvoor I maand gevang en 26 frank boet, voorwaardelijk. VERZET. Óp verzet tegen een vonnis vaa 17 Mei 1929, is Verb... Desideer van St-Nikolaas, verwezen in eene gevangenisstraf van 1 maand en -eene geldboete van 6 fr. ter oorzake van die/le van kolen, ten nadeele van den Saatsspoorweg. JACHTMISDRIJFVoor jachlmisdrijf en smaad jegens den jachtwachter Van Winc- kel, krijgt Gooss,.. Gustaaf van Overmeire tweemaal 100 fr, boet of 2 en 1 maand ge vang voorwaardelijk. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. Woensdag namiddag is voor het llof te Gent het proces afgeloopen ten laste van Jan en Maurils Canepecl, belicht van de bandie- tenslreek van Aalter. Jan Canepeel werd ver oordeeld tot 10 dwangarbeid en Maurits Canepoel tot 20 jaar dwangarbeid. Aanranding en diefte. Heden werd de zaak opgeroepen ten laste vau Jozeï Van Landuyt, 34 jaar oud, wonende to Nienwkerke, thans voortvluchtig. Hij wordt beschuldigd van 's nachts op den openbaren weg teu nadeele van Kamiel Cornand eene som van 105 frank gestolen te hebben bij middel van gewelddaden. De beschuldigingsakt zegt De genaamde Kamiel Cornand, oud 40 jaar, dagbladverkoopor, gehuisvest te Aalst, was sedert geruimen tijd werkzaam bjj zekeren Raoul Vuvbt, landbouwer, wonende te Nieuw- kerken. W ekelijks twee of drie maal keerde hij 's avonds van zijn werk huiswaarts to voet. Den 14 Mei 1918 na gansch den voormiddag bij voornoemden Dè Vuyst te hebben gewerkt, verliet Cornand dezes woning rond 10 ure 's avonds, dit langs zijn gewone weg rond 10 1/4 ure kwam htf op een eenzame weg, genaamd Sielegen Kouter, gelegen op 500 meters van het naastbijgelegen huis. Eensklaps werd bij vastgegrepen door twee personen, waarvan een gewapend was meteen mes; hij bekwam eensklaps een slag, werd ten gronde-geworpen en dan nog deerlijk geslagen. Hij erkeude als een der aanranders Van Landuyt het was deze overigens die zijnen geldbeugel ontstal, inhoudende ongevoer 105 frank. Van Landuyt, die aaugehouden werd, daags na de diefte, loochende eerst de feiten, maar bekende te slotte, Het was op 15 Mei 1918 dat beschuldigde aan gehouden werd; maar hij werd op 3 November door de Duitschers in vrijheid gesteld en onttrok zich, door te vluchten, aan het Belgisch gerecht. UITSPRAAK Jozef Van Landuyt wordt verwezen tot 3 JAAR GEVANG. Assisenhof van Brabant Jozef StelhenkSmp, nijveraar, wonende Vleugelstraat, te Schaarbeek, beticht van handel met den vijand, zooals nien reeds meldde, werd Woensdag namiddag veroor deeld tot 6 jaar gevang, 1000 fr. boet en 10 jaar ontzegging van verblijf. Assisenhof van Henegouwen. Een zestigtal getuigen ten gunste moeten worden gehoord, op aanvraag van Mortiau. Mr Fulgence Masson, die in Augustus 1914 nog schepene te Bergen was, verklaarde dal de stad op 23 Augustus 1914 door Duilsche troepen werd bezet. Mortiau leverde het vleeseh. Betuige gal' aan al de veehandelaar} den raad zich te onthouden. De héér Thomas, veearts te Bergen, was toen bestuurder van het slachthuis. Getuige houdt staande dot Mortiau, Soussez, Godin, Rënoud, Lhermide, Gochely, Mairesse en Degin beesten opkochten bestemd voor het Duitsche leger. Stichting van een Groep der Vrije Beroepen. De Christene Werklieden der Stad Aalst zijn vereenigd om hunne rechten en belangen te verdedigen. De Katholieke Middenstanders, de Katho lieke Landbouwers maken ook afzonderlijke groepen uit in dén schoot der Katholieke Partij der Stad. Buiten die drij groepeeringen, staan nog een groot getal katholieke kiezers die niet wenschen aan te sluiten bij eene van die drij groepeeringen; van daar is het gedacht en de noodzakelijkheid gekomen een vierde groe- peering van katholieke kiezers te maken. 't Is de Groep der Vrije Beroepen. Sedert verscheidene weken zijn er voor- loopige bijeenkomsten belegd geweest om dien groep der Vrije Beroepen te stichten, tot denwolken reeds een honderdtal katho lieke kiezers hun toetreding gegeven hebben. De bestendige slichting zal plaats hebben óp MAANDAG 14 JUNI 1920, om 8 1/2 ure 's avonds, in den Katholieken Kring, Groote Markt. Die groepeering van de Katholieke Kiezers der Vrye Beroepen, met een gedacht van eendracht en samenwerking in den schoot der Katholieke Partij opgevat en ontworpen, heeft voor doel de propaganda voor de katho lieke beginselen in 't algemeen, en in 't bij- zonder de verdediging onzer katholieke en godsdienstige vrijheden, de verdediging onzer vrije instellingen, de behartiging eener broe derlijke verstandhouding en vruchtbare samenwerking van al de standen en leden der maatschappij lot verbetering van den zedelijken en stoffelijken toestand van iedereen. Al de katholieke kiezers der Stad die niet verlangen aan te sluiten bij de alzonderlijke groepen der Christene Werklieden, der Mid denstanders en der Landbouwers, kunnen lid worden van dien Gioep en worden uit- genoodigd tot de Sticbtingsvergadering. De jaarlijksche bijdrage is twee frank. In afwachting kan men zich laten inschrij ven als lid bij M. B. Moyersoen, Schepene of bij Frans Eeman, Advokaan DE ZAAK COPPEE. Brussel, 10 Juni. Heden morgend is Baron Evence Coppée voor den onderzoeksrechter verschenen. Ifij was bijgestaan van twee verdedigers waar- o der meester Braun. Het aanhoudingsmandaat werd bekrachtigd. ROND EUROPA IN VLIEGTUIG. PARIJS 10 Juni. Men is zonder nieuws over Luitenant Royer, gisteren morgend per vliegtuig uit Villa-Coublay vertrokken naar Warschow. DE ONLUSTEN IN ALBANIË. ROME 10 Juui. Het is dc Ituliaanscbejegeering onmogelijk versterkingen le sturen naar Albanië, daar de zeelieden zich verzetten tegen bet overzetten van Itaiiaansche troepen. ie TELEFOON 91 Aankomst eener tiai-tij Elektrische Eïioioren alter krach ten Vraagt prijzen der Elebtrisclio Siaierieelen. 4775 2° Insohrijvingslljst voor de vernielde Kerken van België 2" Lisle de soiiscription peur les Eglises déuastées de Belqique. Mevr. Moyersoeu-van den Hende 50 fr.; Mevr. Du Four 10; Mevr. Baionnes Cl), de Béthune 25; Naamh 20 Mev. Uyttondaele 5; Mev. Pletinckx 2; Mej. Chevalier 3; Mcj. Sejts 5 M. Do Smet- Duval 5; Mev. Hermans 5; M. Van Steen berglio 10; M. Henri Eeman 10; M. Poysaert 5; Naam loos 5 M. Borreman-Mally 100; Naamloos 100 Naamloos 10 M. L. C'rick 5; E. H, Van Herre- wege 100; M. Poinman 5; M. A. Eeman 50; M. C.Van Brande 5; M.P. D'Hoir 5;M.J. Dierick 1; M. J. Cojjpens 1 E. H. Demeester 5 M. Van Cieemput 10; M L. Schollaert 1; M.J. De Pril 2; M. E. Fourdin 2; M. Haven 2 M. Van den Bosch 5 M. L. Van den Broeck 2 M. Van Bande 5; M. A. Saey 5; M. A. Van den EyndeS; M. B. Van Lierde 3; M. J. Moignot 5; M. A. Kestelyn, Mev.Van Acker 5; M.Van den Bosch3; Mev. C. De Coninck-De Windt 5M. R. Me- ganck 5 M. T. Van den Borrö 5 M. De Ryck- Limpens 5 M. L. De Bisschop 1 M. Franck 1; M. Docter Daolman 10; Naamloos 10; Naam loos 5; M. F. D'Herde 5; M. J.Van Mossevolde 5; Naamloos 10; Naamloos 20; Naamloos 20M. P. Sanders 2 M. G. Claus 3 M A. Callebaut 2 M. S. en L. Leroy 2; M. F. De Saedeleer 1; Mev. Wed. Van der Hoyden 2 M. E. Rumbaut 2; Mev. Wed. Knaus 1 M. F. Buylo 0,50; M. Van den Brande 1 M. L. De Nul 5; M. C. Van Es* sche 2 Mev. Wed. Scminck 1; M. H. Barrez 1; Naamloos 2 M. P. Van Ghysegheui 25; M. Dan- ckaert 5; M. VanGeem2; Vau Mossovelde<>; M. E. Claus 5; M. F. Malfroy 5; M. P. Van der Poorten 10; M. Poelaortö; M. en Mev. Van Lon dersole-Van Lierde 10; M. De Backer 10; M.Doc ter De Bolle; Naamh os 2 Naamloos 10; Naam loos 116,70 fr. De jaarlijksche prijskamp voor hoornvee heeft dit jaar plaats op Dinsdag 6 Juli op de Houtmarkt. Er zijn vele premiën te Winnen. VERLOREN op den Brnsselschensleen- weg, tussclien de Brug en het Kasteel van Overhamrae, een paraplu met zilveren kruk, kleur wit en zwart. Terug te brengen tegen belooning ten bureele van 't blad. VOETBAL Toekomende Zondag om 3 1/4 uren in het Park grijpt voor dc schaal der Stad Aalst de eerste halve li naai plaats. De Ass. Sportive van Ronse kampioen 2* divisie Oost'.-VI. zal de - White Star Brussel (2* van hel Bra bant's kampisenscliap) ontmoeten. Daar de overwinnaar van dezen kamp in eindmatch voor de Schaal zal treden hoeft er niet gezegd te worden hoe hevig den strijd zal wezen. Aangezien beide ploegen aan 't hoofd hunner afdeelihg in hunne provincie mogen we dezen strijd aanzien als een be slissing tusschen de genoemde provincies. Geen sportliefhebber zal Zondag op Eon- dracht's terrein afwezig zijo. Prijzen der plaatsen Rechts zitplaatsen l f. Links algemeenen ingang 0,50 fr. De jaarlijksche prijskamp voor paarden en veulens van zwaar inlandsch trekras zal plaats hebben op Zaterdag 10 Juli. Inschrij vingen worden van heden af ontvangen bij M. Jozef Herte, Café de I' Esplanade Esplanade, 14, Aalst. Talrijke prachtmetalen en premiën zullen toegekend worden. HET WEEZENBLOEMPJE Zondag 20 Juni, zal in gansch Belgie het - Weezcn- bloempje verkocht worden, ten bate der oorlogsweezen. De minimumprijs is 10 cen tiemen doch er zullen ook kaarten verkocht worden, aan 1 frank die het publiek van alle verder aanzoek der verkoopsters zullen ontslaan. Er zijn ook kaarten aan 3, 5,10, 20 en 25 frank, respektrevelijk recht gevend aan de bronzen, verzilverde of vergulde begiftigingsmedalie of aan den bronzen en verzilverden kunslpenning. De medalien en kunstpenningen kunnen uitgewisseld worden tegen de strooken der kaarten in den zetel van het plaatselijk be stuur, Leopoldslraat 11 te Aalst, van 1 tot 15 Juli, tusschen 8 en 10 ure. MEDEDEELING AAN DE OUD STRIJDERS. De Oud Slrijdersbond van Erembodegem, richt op Zondag 20 Juni (zijnde 1® kermis dag), een verbroederingsfeest met vlagenstoet in. Hij noodigt alle Strijdersbonden uit deel te nemen aan dit feest en hunne bijtreding zoo gauw mogelijk le sturen. De Voorzitter K. Van Varenbergh. der Zusters van den IJ.Vincentius, Gijsegam. Hel aannemiiïgsexaam zal plaats hebben den 12 en 13 Oogst. 4779 WISSELKOERS van 10 Juni Amsterdam (gulden) 444,50 tot 454,50 Keulen (mark) 31,371 J2 tol 33,37 1/2 Genève 224 0/0 tot 228 O/O Italië 69 1/2 tot 731/2 Madrid 201,50 tot 203,50 Londen (pondsterl.) 48.67 1/2 tot 48.92 1j% Parijs 95.37 1/2 lot 95.87 1/2 Dollar (New York) 12.37 1/2 lot 12 47 1/2 Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendre. Duiven maatschappij Eendracht lokaaj bij L. Boin, Kerkstraat, 1, Aalst, Zondag 13 Juni, prijs vlucht uit Compiegne. Inbrengsl Vrijdag avond, van 7 tot 10 uren. 4768 Duivenmaatschappij Het Land van Aalst lokaal - Paviljoen Zondag 13 Juni Compiegne in plaats van Pont St-Maxenoe. InbreogBt Vrijdag avond van 6 tót 9 u. 4778 MEN VRAAGT eene dienstmeid, kun» nende de keuken, iu huisgezin zonder kin deren. Goed loon. Schrijven ten bureel* dezer onder de lettors R. I. 4771 ON DEM AN DE pour une importante maison de commerce, un employé muni de bonnes références, bien au courant de la oorrespondance francaise, tlamande et an- glaise, et possédant des notions de compta* bilitó. Adresser lettres, bureau du journaS B. B. EEN OUD SOLDAAT, de graad bekomen van 1® sergeant major, vraagt plaats alts bediende op het bureel of meestergast in een fabriek. Schrijven bureel van 't blad, onder de letters V. B. ONGEHUWD OFFICIER zoekt gemeu- bleerde kamer in stad. Schrijven Luitenant De CoeD, Pupillenschool, t. s. 4777 Olmejl Hout ffijzonder dienstig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraal 47, Aalst. NIEUW RUWIEL, merklF. N., te koop bij Ch. De Graeve, Statieplein, Aalst. 4778 Vermijdt de hevige purgeermiddelen BEPROEFT DE genezen de Lever en Maagkwalen, in alle apotheken Depot 48, Luxemburgstraat, Brussel 8740 DOOR Prosper DE SAEDELEER Slaapkamers, Eetplaatsen en alles wat den stiel betreft in alle stijlen en soorten vau hout. Matige prijzen. 4423 oud-militair Apotheker H AALST, Nieuwstraat, 7 Nabij de Groote Markt Uil voering van alle voorschriften der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsohe en uit— landsche specialiteiten. TROUWE BEDIENING 3396 TE BEfii&ftlEN ter oud gekend* Graan stokerij I oois CALLEBAUT-VER STRAKTEN, Burgemeester, Nieuwerkerkon alle soorten van Likeuren, vooral Oud Systeem en Speciaal. 4774 Te verkrijgen ten bureele en bij onze voortverkooper* zonder meester Vlaamsch-Fransoh l"en20deel, per deel 6 fr* 3® deel 7 lV„ Vlaamsch-Engelseh, prijs 0 fr»; Verzameling van Brieoen, Smeekschriften* tn aanvragen in 't VI. en in 'Mr. jr.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2