MARIE WIELAND Een buitengewoon voorval te Aken, Het Belgisch Trekpaard. Zondag 13 Juni Maandag 14 Juni 1920 gal de levensduurte afnemen Vlaamsche landfcoinÉoogeschool van dan Staal. Franscii-Baitsclia iacidenton ia Ojiper-SileziS. s in de Kamer. Düitsclie tarpadohooten naar Amerika Bols je wis tisch gel d in dha ven erkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER J28 3D .A. Gr JbS I_j _A. _5_> -1 O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt H. Anionic van Padua S jZon op 3,58,, onder 8,01 I H. Basilius Zon op 3,58, onder 8,021 Nieuwe Maan den 16 G ubljclteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hot Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de ia Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Sinds een paar weken staat de verminde ring van de levensduurte aan de dagorde, •siiet alleen van groote openbare meetingen, maar ditmaal ook van dc werkelijkheid. Wij'zouden dus het hoogtepunt der prijs, ^klimming bereikt hebben, en voortaan zou hot levensonderhoud minder en minder kos ten. Be eerste verschijnselen daarvan komen dit reéds in feite bevestigen, en ernstig wordt voorspelt dat eerstdaag die prijsvermindering nog grooter schakeering zou ondergaan. De toekomst lacht ons zonnig tegen, zoo wij, nadien bewolkten hemel, ook ditmaal in onze verwachting niet worden teleurgesteld ■t Is hoog tijd, want het steeds hooger be klimmen van den onmeetbaren berg der le vensduurte, moest ons dra en onvermijdelijk voor den afgrond brengen en in den onder gang neerstorten. Be aangekondigde prijsvermindering, de i;eeds begonnen daling voor sommige artike len van belang, laat thans al wal vrijer ademhaling toeen dien bekomen uitslag beamen wij naar waarde als voorbode van een nog grooteren. Sinds het einde van den oorlog echter mochten wij meermaals zulke schommeling in don levensstandaard beleven maar 't was steeds een tijdelijke oponthoud in de stijgen de duurte, die daarna weer met vasten'tred voortschreed. Is het thans misschien weerom zulke te leurstellende schommeling? Of zal ditmaal de vermindering der prijzen stand houden Zal de levensduurte afnemen, en eerlang tot een behoorlijk minimum worden terugge bracht De nieuwe gebeurtenissen op het gebied der prijsvermindering zijn den lezer genoeg zaam hakend het dagblad wees er reeds herhaaldelijk op. Verder zal de toekomst uitmaken Om niet meteen gewaagde voor spelling aan te draven, om niet enkel een y,oele hoop te laten spreken, waarde werke lijkheid alloen helling kan brengen, wordt dan ook dc vraag best aan den lezer ter be-» antwoording overgelaten. Een paar aanmerkingen nochtans omtrent de middelen tot bestrijding der levensduurte zijn vooral op dit oogenblik van een begin in de daling niet van onpas. Het weze een vin ger wijzing voor het gedrag van eenieder, om ook zijne meewerking in die zoo belang rijke beweging gaande te maken. Wij lazen onlangs in de dagbladen dat een gczagheilbend'Amerikaansch senator publiek protest aangeteekend had tegen de duurte van 't levensonderhoud. In groote bewoor dingen, meent ge, ter gelegenheid van een volksmeeting Ja, zoo zou het thnishooren in onze Europeesche lauden..." en daarna zou dc zaak blijven zooals zij tevoren was. Maar dc Amerikaan houdt nu eenmaal meer van de daad dan van woorden. Zoolang de levensduurte de huidige scherpte zal be houden, draagt deze edele senator overall ge lapte kleederen om er geen nieuwe te moeten aankoopen Is dat geen sprekend protest En is het ook een afdoend middel tot bestrijding der hoogö prijzen, ware dit voorbeeld van hooger nu eens nagevolgd door duizenden, ja mil- lioenen verbruikers Gij klaagt onophoudend over de ongeloof lijkste prijzen /oor de noodwendige artike len van 't levensonderhoud. Meermaals wordt uw ontevredenheid in bitterheid geuit tegen boeren en middenstan- 28° Vervolg. De keele familie, van de ouders en de knappe Charlotte die reeds Italiaansch stu- deerde, af, tot aan den zesjarigen Jacques, wiens scheepjes en wagentjes de kapitein in orde bracht, was eenstemmig in 't verkondi gen van zijn lof. I)e uitnoodiging werd aan genomen. Louis heeft al zoo lang gewacht, hij zal nog wel een dag of vier kunnen wach ten, zeide hij tot zich zeiven. Donderdag namiddag kwam hij. na eene groote wandeling door 't bosch, op zijne kamer; daar lag Gasperine 's brief. Hij opende dien onverschillig, doch zonk dade lijk als verpletterd op eea stoel neder. Zon derling de ernstige kapitein en de lichtzinnige Estelle ondervonden 't zelfde gevoel van zelfverwijt door dat vreesdijke te iaat. Alfred, zei mevrouw Diknagel een kwartier later, ga eens kijken waar de kapi tein blijft. Wij wachten met T diner. Twee minuten later kwam de jongen terug. De kapitein heeft geen lust om te eten, mama. Geen lustEn waarom niet Hij heeft een doodsbericht ontvangen. Een doodsbericht riep de heele familie in koor. Ja, zijn neef, u weet wel die zouaaf, is overleden. Och zcidc de vader, dat zal de kapi tein zich niet sterk aantrekkerr. Hij was nooit extra goede vriendin met dien Van Gaveren. devs, die er toch zoo weinig schuld aan heb ben. Geen klachten m§er, die geen baat bijbren gen, maar bezuiniging in al uw uitgaven, en inkrimping uwer aankoopen tot het hoogst noodzakelijke. Zoodoende geeft gij een ja-antwoord op gestelde vraag -. zal de levensduurte afnemen" Berouw in Parijs? zoo lezen wij ook. Er zal in Parijs een ekonomische veld tocht op touw gezet worden als protest tegen de duurte en de verkwisting, die de laatste zea maanden geheerscht heeft. Terwijl de Vereenigde Staten met goed gevolg den strijd hebben aangebonden tegen de hooge prijzen, was Parijs getuige van de grootste verkwisting van geld, die, naar velen zej_ gen, eenig is in de geschiedenis. De buiten sporigheid blijft niet beperkt bij rijke personen, doch menschen van alle standen zijn er op uit alles te verteren wat zij ook maar verdienen. Om Ideze algemeene buitensporigheid te bestrijden en he< volk terug te brengen tot spaarzaamheid, is er nu een economische Bond georganiseerd, die propaganda za[ maken om het volk aan te 6poren tot vroegere levenswijzen terug te keeren. Wij leven in België Voorzeker, maai' kijkt eens aandachtig om u heen wat een praal in de kleederdracht, wat een gekke uitstalling van modeartikelen, wat een luxe overal en een verkwisting op groote schaal Zijn het enkel de rijken Wandelt even over de drukbezochte stoepen onzer stad, en ge zoudt licht besluiten dat er geen armen meer zijn I De geldverspilling aan de ijdelheid is al gemeen de reactie moet komen en deuzelf- den omvang hebben. Berouw in Parijs, zoo luidt het. Waarom ook niet berouw in Brussel, berouw in Antwerpen, Gent, Aalst, enz. berouw in gansch België Dat berouw, niet in woorden, m^ar daden, zal een afdoend bevestigend antwoord geven op uw aller bekommering zai de levensduurte afnemen Bezuiniging dus op alle gebied, inkriin ping vooral van de weeldezucht is de wet naar de vermindering van den levenskost. de Bij koninklijk besluit wordt eene Vlaam sche Landbouwhoogeschool- ingericht te Gent. De Minister van Landbouw, baron Ruzette, heeft besloten dal de cursussen bij de Land bouwhoogeschool zullen gegeven worden te beginnen van Oktober aanstaande. Verdere inlichtingen betrekkelijk de studie programma en de voorwaarden tot aanvaar ding der leerlingen, kunnen bekomen worden bij het Beheer der school, St-Amandstraat, 82, te Gent. Een Franschman verdronken. De Duitsche bladen melden, dat er zich een incident voorgedaan heeft tusschen de Fransche soldaten en de Duitsche inwoner van Oppeln in Opper-Silezië. De Franschen, zoo melden de Duitsche bladen, zouden een Duitsche bruiloftspartij te Haln aan de Oder gestoord hebben. Er ontstond een handgemeen. Drie Fran schen werden in het water geworpen. Éen hunner verdronk. Ilij is erg bedroefd. Ik vond hem met t hoofd in de hand gezeten. En zij zag zoo bleek. Ja, maar, Diknagel, hij moet toch eten na zulk eene wandeling. Wacht kind, ik ga naar hem toe, en de goede man ging naar 'boven. Ik condoleer u wel beste kapitein, be gon hij met 't meewarigsle gezicht der we- rele. 't Is treurig, een lid van zijne familie te verliezen. Dank u, mijnheer Diknagel, dank u, ant woordde Helmond, 't Treft mij diep. - Ja, ja, 't pleit voor mijn hart. Maar, kapiteit, ukomt toch eten Wacht u op mij, mijnheer? Ik kom dadelijk. Hij begaf zich voor den spiegel, gaf een karamensireek aan zijn haar, schikte de strik an zijn das en volgde den gastheer. Berie den gekomen, nieuw koor van condoleanties de kapitein nam plaats, vast besloten door zijne houding geen reden van opmerkingen tc geven. Het kwam diknagel ongepast voor, over iets anders dan liet sterfgeval te praten. Wanneer heeft die treurige gebeurtenis plaats gehad vroeg hij. Maandag, geloof ik. Ik heb den brief nog niet geheel gelezen. En is de baron redds ter aarde besteld vroeg mevrouw. Dat weet ik niet, mevrouw, hernam Helmond, en trok den brief uit den zak. Alleen had hij den moed niet gehad dien te lezen nu, in gezelschap van anderen, oopte hij geestkracht genoeg te hebben om, Wij hebben gisteren de redevoering mede gedeeld door M. Woeste uiigesproken in de Ivamer, ter gelegenheid van de bespreking der begrooting van Buitenlandsche Zaken, waar vooral de Belgisch-llollandsche kwestie en 's lands verdediging ten berde kwamen. La Libre Belgique meldt daarover M. Woeste die sinds eene halve eeuw driftig aangevallen wordt door zijne politieke tegenstrevers, blijft nieiiemin op de linker zijden, en ondadks hen. eene ware toover- kracht uitoefenen. - Zulks kon men gisteren nogmaals waar nemen, toen de eerbiedwaardige staatsmini ster recht stond, om in de Kamer, den inter nationalen {oestand van Belgie af le schilderen. De Kamerleden, die in grooten getalie. in de wandelgangen der Kamer en in dc spreekzalen van het Natiepaleis in gesprek, keerden dadelijk naar de zittingzaal terug. En onmiddelijk heerschte er eene groolsche stilte in deze gewoonlijk zoo bewogen plaats De indruk, door de redevoering van M Woeste teweeggebracht, was zeer belangrijk Zoo schrijft L'Etoil*Beige daarover De siaatsminisier is zooals altijd klaar en duidelijk geweest en hij werd levendig toe gejuicht op een groot getal banken. Inderdaad, vrienden en tegenstrevers wa ren het eens, om de wonderbare krachtda digheid en de onvergelijkelijke geestesklaar- heid van dezen onderscheiden tachtigjarige te bewonderen, wiens onvermoeibare bedrij vigheid, van het begin tot het einde der zit tijden, een der verrassendste schouwspelen is van de huidige politiek Ministerieele krisis in Italië. M. Giolitti bij den Koning. ROME 10 Juni (vertraagd). Heden namiddag werd M. Giolitti door den Koning ontvangen. ROME 10 Juni (vertraagd). In de parle mentairëTci ingen, dringt mén er op aan, dat de keus van M. Giolitti als kabirielsoverste eene nieuwe richting zou geven aan de Bin- nenlaudsche politiek. Het komt er op aan, orde te brengen in den'finuncieelen toestand. Het programma van M.Giolitti zou een breed demokratisch karakter hebben. M.'Giolitti zou liet ministerie van Bkmeulandsche Zaken in handen nemen. Hij zelf zou niet'?naar Spa gaan, doch er afgevaardigden zenden. ROME 11 Juni. Heden morgend had de Koning een nieuw onderhoud^met M. Giolitti. Giornale d'Italia beweart dat de Koning officieus aan M. Giolitti liet aanbooe ^deed, het ministerie samen te stellen. De Messagero meet le kunnen verzekeren dat M. Giolitti aanvaard beeft. Spoorwegramp in Amerika Acht dooden, zestig gekwetsten In onze Laatste Tijdingen van gisteren hebben wij melding gemaakt van de spoor wegramp die bij de statie van Schenectady plaats heeft gehad. De Amerikaansche sneltrein bestond uit negen wagens en was geheel gevuld met ijlverzending. Hij botste op den BufFalo- sneltrein en versplinterde hiervan 2 wagens. Vele passagiers van den laatsten werden tusschen de puinen gevonden. Geneesheeren en Roou-Kruis-verpleegsters snelden toe en brachten de slachtoffers naar de gasthuizen. Gemeld wordt dat er 8 man gedood en 60 gekwetst werden. De oorzaak der ramp schijnt wel nooit te zullen gekend zijn, daar de machinist eu de stoker ook gedood zijn. zondes ontroering te laten blijken, den inhoud te doorloopen. Daar viel zijn oog op Loui 's laatste woorden zijne hand beefde, zijn ge- heele lichaam trilde, hij sprong op en snelde de kamer uit. Wat trekt hij zich dat aan, zei Alfred. Ik dacht toch, dat hij zich juist niet te beroemen heeft over dien neef. Dat heeft hij ook niet, antwoordde papa die baron beleedigde hem eens op een schan delijke wijze. - Ja, kinderen ging de moeder voort, met een traan in de oogen, gij moogt allen aan den kapitein een voorbeeld nemen, hoe, hij, niettegenstaande de slechte behandeling van zijn neef, hem toch nog zoo genegen is. Ver geef uwe vijanden, bemin hen, die u haten, luidt net Goddelijke voorschrift. Zie, hoe het in behoefening moet worden gebracht. En de kindeken luisteiden met aandacht en stichting, Charlotte met glinsterende oogea de vader met goedkeurenden blik, terwijl hij wien dit alles aanging, bleek en ontsteld" op zijne kamer den brief doorliep. Alles sche merde voor zijne oogen. Een legaat -van oo-000 gulden was dit niot te veel, niet verschrikkelijk Neen, liet was niet om den grootmoedige, de verdrukte onschuld tc spe len, dat Louis zich in dat testament beschad igde hij sliert, en zijne laatste woorden aren voor den neef, die hem op duizende wijzen gekrenkt had. Ik neem ze niet aanik mag 't niet doen riep Max, en zijn hoed nemende, vloog hij de trappen af. Ekcuseer me, mijnheer, mevrouw, rel* Bezoek aan aile Amerikaansche havens Het departement van marine heeft heden bericht gekregen dal het Amerikaansche oorlogschip •Hancock» en drie sleepboolen, van Schotland zijn vertrokken met drie vroe gere Duitsche torpedojagers op sleeptouw op weg naar Brest. De slagschepen -Ost Friesland», de krui ser «Frankfurt- en de genoemde torpedoja gers zullen waarschijnlijk midden Juli naar de Vereenigde Staten vertrekken. De torpedobooten zullen direct naar Was hington gebracht worden, terwijl de beide groote oorlogschepen waarschijnlijk een rond reis zullen maken langs alle Amerikaansche zeehavens en dan voor het publiek ter bez.ick tiging toegankelijk kullen worden gesteld. DE DRAMAS DER ZEE Op 68ne mijn gevaren Zestien dooder» Amsterdam 11 Juni. Verleden nacht is de Engelsche sleeper Bottoell, hebbende op sleeptouw den stoomer Santa Thérésia, ter hoogte van Terschelling op eene mijn geva ren. De Botiuell, vloog in de lucht en zestien koppen der bemanning kwamen om. De ove rigen konden aan boord van de Santa The- resia opgenomen worden. De stoomer werd dan door een Holland schen sleeper weggebracht. Wij lezen in La Libre Belgique De stad Aken komt in rep en roer gesteld te worden, door een zonderling feit, waarvan het buitengewoon karakter het onderwerp is aller gesprekken. Zulks wordt ons gemeld door onzen briefwisselaar, uit het bezette gebied, die nochtans gewoonlijk zeer goed ingelicht is. Sinds Dinsdag middag is eene prent van het Heilig Hart, aan den muur hangende, in een buis van het Cefiter der Stad, echte tra- nen beginpen weenen. Woensdag hielden de tranen op, doch weldra begon bloed over het aangezicht op de print te vloeien en dreepte tot op eene servet in zijdepapier, wel ke men dadelijk onder de print bevestigd had, om het bloed op te vangen. i> Het bloed werd in hel labatorium ont leed en erkend als zijnde waar mensehen- bloed. Talrijke ooggetuigen van dit wonder hebben onder eede hunne verklaring afge legd bij den policie president en bij de stads- overheden. Natuurlijk verwekt de zaak de grootste opschudding. Eene ontelbare menigte ver dringt zich vóór het huis om te trachten binnen te geraken en het wonder te aan schouwen. Een policiedienst moest ingericht worden om de orde le handhaven. Ook is een offi cieel onderzoek geopend, om de echtheid der feiten vast te stellen en de ontvangen verkla ringen te konlroleeren. Het mirakelhuis zooals men reeds zegt, staat op de Hühnermarkt nabij het stadhuis. Het portret bevindt zich in eene kamer van het eerste verdiep, daar het ge lijkvloers door een eierwiqkel ingenomen is De print in kwestie is een doodgewone chromo, welke de eigenaar beweert uit Holland medegebracht te hebben. Zoovèr slaan de zaken. Wij zullen onze lezers op de hoogte hou- den der eigenaardige zaak en hebben onzen briefwisselaar gelast, een onderzoek te doen De zaak is nog al kiesch en juist daarom mag men de omstandigheden welke er over verhaald worden, slechts met de grootste omzichtigheid aanvaarden. de hij, maar ik ga dadelijk naar Nieuwen- burg misschien kan ik nog bij de begrafe nis zijn. - En gaat u zoo maar, zonder eenig goed, zonder eten? Wacht een oogenblik Alfred zal zijne cabriolet inspannen. Pardon, mevrouw Ik kan *«iet wach ten. Tot wederziens en zonder iemand de hand te geven, ging hij heen. Tweo uur later was hij aan 't laatste station bij Land rust. Ik zal den weg maar loopen, dacht hij. t Is een klein halfhuurtje. 't Was voor 't eerst, dat hij zich alleen bevond. In den waggon waren er veel men schen, 't gesprek was algemeen en hij had geen tijd tot denken gehad. Nu was hij ein delijk alleen met zijne gedachten. Een vreese- lij ke chaos doorwoelde zijn brein. Hij had slechts een gevoel, en wel een, dat hij vroe ger nooit gekend had verachting van zich zeiven. Hij wierp een büK op die plaatsen, waar hij als kind gespeeld had op die boo- mën, waar bij, tot wanhoop der oude Pieter nel, zoo menig huis verscheurd had op die l.agen en die braambosschen, waar eens de meikevers hem toegelachen hadden, en dan die beek met hare wateren, zoo helder, dat men er de vissohen in kon zien zwemmen. Plotseling stond hij stil, hij was voor Baga telle. Een rouwfloers lag over 't lieve buiten, de blinden waren gesloten, het zware hek op den grendel, de beelden met grijs doek overdekt een kwartier nog, en dan was hij bij het dorp, (Vervolgt.) van Antwei'pen M. Lauthem, overste der wielrijdersbri- eadc, heeft mededeeling ontvangen van een zijner agenten, dat in onze haven zich een stoomboot bevind, die voor een miljoen geld aan boord heeft, toehoorende aan dc bolsje wisten en dat een dezer dagen door de be manning aan wal moest gebracht worden. Dit nieuws is aan het parket meegedeeld. De XXXP wedstrijd te Brussel. De een en.dertigste wedstrijd van fok paar den, ingerichtdoor de bekende maaatschappij Het Belgisch Trekpaard, ving Vrijdag morgend aan in het Jubelpark te Brussel. Een overtalrijke menigte bevond zich ter plaatse en stelde met een zichtbaar genoegen den gemaakten vooruitgang vast. In 1919 waren er 810 tentoongestelde paarden dit jaar zijn er slechts 641, docli de hoedanigheid overtreft de hoeveelheid 345 prachtige hengsten en 216 merries wer den naar de tentoonstelling gezonden, alsook 76 merrieveulens. Onze lezois .weten dat do Duitschers ons 84.000 merries en venlens ontnamen en tot nog toe slechts 2000 paarden terugschonken. De 3-jarige hengsten, 1.62 m. en meer, en dc 2-jarige veulens, l.GOm. en minder, waren de talrijkste. Volgden onmiddellijk daarop de 3-jarige hengsten, 1.62 m. en minder en de *5-jarige hengsten, 1.65 m. en minder. Voor den prijs Tiberghien, 4 merries van 3 jaar en meer, waren er 15 inschrijvingen. In de kalegorie Kampioenschap Prijs Mérode-Westerloo voor den prachtig ster. hengst, werden 6 paarden vermeld en voor den Prijs Emmanuel Dumont deGhassart voor de prachtigste merrie 5. Op het verhoog hadden o. m. plaats geno men baron Eugcen de Kerchove-d'Exaerde, voorzitter ridder Hynderick de Theulegeet, secretaris baron 'dé Steenhault de Waer- beek de h. Felix Goossens en de hh. hulp secretarissen Üevriendt en Peelmans, en de h. Poivre. De Fransche regeering zond een afvaardi ging, onder leiding van den h. Bellamy, die een twintigtal raspaarden zou opkoopen. De minister van Landbouw, baron Ruzette bracht een bezoek aan de merkwaardige tentoonstelling. De uitslagen Wij geven biei onder de uitslagen behaald door paarden tot onze streek behoorende. EERSTE KATEGORIE Belgische trek paarden. Hengsten van vijf jaar en meer, hebbende eene gestalte van 1 m. 65 en meer. Eerste prijs Prince Leopoldaan M. Van der Schueren, van Vollezeele Tweede prijs, Gaston de Monligmyaan M. Van den Bos sche, van Vollezeele3e prijs, Lion de. Flandre, aan M. Thieleman, van Iv walrecht 4e prijs, Yser de Pette, aan M. Michels van Peteghem-Audenaerde 5e prijs, Vendöme aan MM. De Donder, gebr. van Mercntem. TWEEDE KATEGORIE Belgische Trek paarden. Hengsten van vijf jaar en meer, hebbende een gestalte van min dan 1 m. 65. Eerste prijs Piot de Corroy aan M. Vanden- hende, van Vijve-St. Baap 5® prijs Prince de Silly aan Mad. Van Landuyt, van Onkcr- DÊRDE KATEGORIE Belgische Trek paarden. Hengsten van 4 jaar, beb'bendó eene gestalte van 1 m. 65 cn daarboven (geen twaalC volwassen tanden). Eerste prijs Hector de Bierset aan M. Van der Schueren, van Grimberghen. VIERDE KATEGORIE Belgische Trek? paarden Hengsten van 4 jaar, hebbende eene gestalte van min 1 m. 65, (geen 12 vol wassen tanden). Eerste prijs Albert de Boeregem, aan M. Van der Bracht, van Neder-Eename Vierde prijs, Scarrou, aan M. Van Eeckhoudt, Vollezeele en J off re du Chateau aan M. Van den Bossche van Vol lezeele. VIJFDE KATEGORIE Belgische teek- paarden. Hengsten van drie jaar, hebbende eene gestalte van 1 m. 62, en daarboven (geen acht volwassen tan-Jen). Tweede prijs Marcel II aan M. Van den Bossche, var. Vollezeele; Vierde prijs: Cresusdc Velsique, aan M. Van Tem§cbe, van Velzieke. ZESDE KATEGORIE Belgische trek paarden. Hengsten van drie jaar, hebbende eene gestalte van min dan 1 m. 62. (Geen acht volwassen tanden). Vierde prijs: Prince de Graty, aan M. Van Eeckhoudt, van Volle zeele Vijfde prijs Victoricn aan M. Van Eeckhoudt van Vollezeele. ZEVENDE KATEGORIE Belgische trek paarden. Hengsten veulens -van twee jaar, hebbende eene gestalte van 1 m. 60 en daarboven (geen vier volwassen tanden). Derde prijs, BeauJoseph, aan M. Van Eeckhoudt, van Ytfllezeele. ACHTSTE KATEGORIE Belgische trek paarden. Her,gstenveulens van twee jaar, hebbende t&ne gestalte van min dan 1 ra. 60 (geen vipv volwassen tanden) Vierde prijs, Albert dc Hemel aan M. De Brauwcr, van Hen^lveerdegem. In de 9ö, 10e en 11e kategoriën, voorbe- houden aan het Ardeensch ras, worden mees' al de 'prijzen gewonnen door MM. Mathieu, broeders en zustïrs, van Bastognc.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1