De ministerieels Icrisls in Cuifsehland Nog do dood van admiraal Koltchak De Duitsche gruwelen Enne aardbeving In Italië Ministerie van Landsverdediging Namen zonder licht De moord der Savooiestraat NAAR LOURDES van 6 tot 14 September 1920. DE KAMER Een Luxemburgsch meisje sinds 1914 door de barbaren opgesloten. Eenige dagen geleden kreeg de bevelheb ber der gendarmerie van Aubauge hel bezoek van M. Bar..., van Messancy, die hem vol gend verhaal deed In de maand Oogst 1914, was mijnt dochter Marguerite, alsdan 16 jaar oud, in dienst in het St. Jacobsgasthuis te Namen. Tot aan dep wapenstilstand hoorde ik niets meer van haar en ik dacht dat zij door de Duitschers vermoord was. In de maand Januari laaisleüen kreeg de burgemeester van Messancy een brief van mijne dochter, vragende dat eene geboorte- akt zou opgemaakt en naar Dusseldorf ge zonden worden. Het stuk keerde terug met de melding onbekend Eindelijk op 17 Mei ontving ik een brief van mijne dochter waarin deze meldde, dat zij z'ch te Dusseldorf bevond bij Mevr. Schoe- macker, Barbarastrasse, li. Ik kon daar mijn kind gaan afhalen en naar Messancy terug brengen. En ziehier wat zij verhaalde In Oogst 1914 werd zij inde statie van Namen door de Duitschers aangehouden en er gedwongen het walgelijkste reinigings- werk te doen. Daar zij gepoogd had te ont snappen, werd zij veertien da*en later naar do statie van Hoei gebracht waar zij hetzelfde werk moest doen. Na tien maanden aldaar verbleven te hebben, werd zij naar Dusseldorf gezonden, alwaar zij haar intrek moest nemen bij zeke ren Krauss Jozef, Durendorfstrasse, 9. Eenige dagen na hare aankomst aldaar werd zij door Duitsche soldaten naar het stadhuis geleid, alwaar men haar portret n mi alsook hare vingerindrukken. De solda- e i zegden haar dat zij belicht was van spioeneerderij. Toen zij twee maanden en half in de won ng van Krauss verbleef, drongen zeke ren dag drie soldaten, familieleden van Krauss, in het huis, terwijl zij zich alleen daar bevond. De drie bandieten mishandelden haar op afschuwelijke wijzeen na die mishandelingen werd zij naar een tucht mis gesleept, waar zij in een kelder opgesloten werd en dagelijks de mishandelingen te verduren had, der beestachtige bewakers. Do ongelukkige werd later naar het gast uis overgebracht en schonk er het leven aan e i dochtertje. Het kind werd haar ontnomen en anderhalve maand later, bracht men haar schielijk bij het lijkje van het wichtje, dat bij gebrek aan zorgen bezweken was. Eindelijk kon het meisje toch ontsnap pen en zich verschuilen bij eene vrouw van het Groot Hertogdom Luxemburg, welke zij in het'^gtsthuis gekénd had. De toestand yin Margriet Bar... is zeer zorgwekkend en,zij vyoidt thunsin het gast huis van Aarlen verpleegd-. Zij bevestigt, (Jat er zich nog verscheidene meisjes vail Fran aCben oorsprong te Dusseldorf bevinden en ïr opgesloten gehouden worden. Geheime kampen in Duitschiand Een 2Sjarige jongeling van Thulin, Louis Lhoirgenaamd, in 1916 naar Duitschiand a eggesleept, is eerst thans in de ouderlijke woning teruggekeerd. De ongelukkige, die door zijne huisgenooten niet meer herkend weid, had daar heel den tijd aan onderaard- sein Jwerken gearbeid en wist twee maanden geleden nog niet, dat de oorlog geëindigd was. Twee maal poogde hij te ontsnappen, doch werd gevat en terug onder den grond gestopt. Eene derde poging was hem gun- 5ti er en nu een veertiental dagen te Berlijn verborgen gebleven te zijn, kon hij in dag reizen de Belgische grens bereiken. Zijne reis *an Berlijn naar Keulen, duurde niet ai in dan 25 dagen. Lhoir verklaart dat er in de doodenba rakken in Duitschiand nog een duizendtal Belgische en Fransche weggesleepten en ge vangenen zitten, die van alle gemeenschap met de buitenwereld afgesneden zijn en niet sens weten dat de oui 1 >g geëindigd is. Officier en dief. RI'SEL, 15 Juni. De Engelsche pollcie heeft alhier een Engelsche officier aangehou den, beticht van talrijke ontvreemdingen van autos, gepleegd in het militair automobiel park, ingericht in de abdij van St. Maurus. Deze officier misbruikte liet vertrouwen dat men in hem stelde, om zich autos toe te eigenen, welke hij-dan verkocht in een ma gazijn, dat hij te Rijsel had ingericht. Het bedrag der ontvreemdingen zou tot meer dan eén millioen frank bcloopen. DE TOESTAND IN IERLAND De Sinn-feiners bevelen het boycotteeren der gendarmen In het graafschap Leitrim werd op bevel lier Sinn-feiners volgende bekendmaking langeplakt Algemeen hoofdkwartier der brigade van Roseomon, van het lersche Republi- leinsch leger. Bij deze wordt bericht gegeven, dat alle betrekkingen tusschen de onderdanen der lersche republiek en het deel der bezettings troepen, gekend onder den naam van Ko ninklijke lersche gendarmerie, voortaan ver boden zijn. De al*emeene boycolleering van dal leger wordt uitgeroepen en ieder Hande laar, die dit bevel overschrijdt, zal zelf geboycütteerd worden. p et.) De bevoegde militaire overheid. Daar de gendarmen en hunne familiën zoo wat o\er heel het land in afgelegen posten verspreid zijn, en zij zich bij de bevolking niet meer zullen kunnen bevoorraden, zullen de Engelsche overheden dus verplicht zijn, zelf voor die bevoorrading te zorgen. Nog een incident Londen. 16 Juni. Uit Dublijn wordt fan de Morning Post gemeld Dertig solda len, waaronder eenige gewapend met gewe ren, waren te Waterford (Ierland) in een trein gestegen. De machinist en de stoker weigerden te vertrekken, onder voorwendsel, dat eenige der soldaten gewapend waren. Na eene lange bespreking bracht een offi cier de gewapende manschappen weg en dan kon de trein vertrekken. XA/V ANCOUE 12 Juni. Dezen namiddag, rond 4 ure een hevige golvende aardbeving gevoeld, komende uit Zuidelijke richting. De aardschokken duurden vijf sekonden. De be volking kwam verschrikt buiten gevlucht. Er zijn geêne slachtoffers, doch er is nog al eenige schade aangericht. -VW De wapenschouwingen der reserve- Soldaten De wapenschouwingen der reserve-solda ten zijn zoo even geeindiigd en de verslagen diens aangaande in het Departement van Landverdediging toegekomen. De Overheden der Rijkswacht die de werk zaamheden der schouwing voorgezeten heb ben bestutigen eenparig. 1. Den goeden lichamelijken toestand, 2. de uitmuntende militaire stemming der groo- te massa reserve-soldaten. Hun ijver in het opkomen was opvallend. Te Gent namelijk waren nagenoeg een vijfde der aanwezigen opgekomen zonder een op roepingsbrief te hebben ontvangen. Een kompagnie-bevelhebber der Rijks wacht wijst, onder andere, op het vólgende Overal, inde nijverheidcentrums zoowel als, te lande, heeft men besiatigd dat de stemming werkelijk hoog was. In het algemeen waren allen zindelijk en wel wat fier. op hunne kleeding. Een distrikt-bevelhebber doet opmerken dat - allen fier waren gedurende den oorlog te hebben gediend of nu deel uit te maken van het leger. Niet de minste wanorde deed zich voor en het aantal ontbrekenden was zeer gering. Zoo waren er in het distrikt AALST op 3579 manschappen met verlof slechts 4 die op de wapenschouwing ontbra ken. In het distrikt Geeraardsbergen was er op 2454 manschappen met verlof slechts één enkele ontbrekende zonder aannemelijke re den in het distrikt La Louvière 6 onlbréken- den op 3256 manschappen met verlofin het distrikt Soignies waren er op 1348 man- Sschappcn met verlof 6 ontbrekenden in Ath was er op 254-3 manschappen met verlof geen enkele ontbrekende. In het distrikt Gent, waar de verhouding, ontbrekenden voor den oorlog tot beliep, is déze Ver houding gedaald tot 2 per duizend. De Mi nister van Landsverdediging'is zeer tevreden over de be.sluitselen van dit verslag fiij zegt dat hij gelukkig is en fier over de goede 'stemming die do oud-soldaten bezielt. Het land heeft hun te danken dat het zijne vrijhéid heeft herwonnen eh tot een lot nog tóe on bekenden roem is gestegen. De briefwisseling voor den Bevelhebber van het Bezettingsleger Een deel der briefwisseling bestemd tot den Bevelhebber van het Belgisch Bezettings leger draagt nog als adres Aan Luitenant- generaal Michel. Ten einde alle vertraging in het bestellen van deze briefwisseling te vermijden worden de belanghebbenden verzocht liet adres als volgt op testellen Aan den Bevelhebber van het Belgisch Bezettingsleger. De private briefwisseling voor Luitenant- generaal Michel moet gezonden worden naar nr. 117, Adolf Buy! laan, ELSENE. Een Belgische duif De dame wier adres volgt heeft een duif opgenomen, welke aan den rechter poot een ring draagt met het opschrift 46.444 F. G. Beige H. 17. Zij houdt ze ter beschikking van den eigenaar. Adres Mad. ARNOULD, au Plagoussuy, prés deVoinslos, par Rozoy- en-Brie, Seine el Marne, FRANCE. Voor de gedemobiliseerde soldaten De Centrale Commissie voor het herstel van den baard der gedemobiliseerde soldaten (37, Liefdadigheiffstraat, Brussel) herinnert aan de gedemobiliseerde soldaten die den veldtocht medegemaakt hebben en aan de weduwen der gesneuvelde militairen) dat de uiterste datum voor het indienen der vragen lijsten vastgesteld blijft op 30 Juni. De Belanghebbenden dienen zich te wen den lot hel Gemeentebestuur hunner verblijf plaats en hun vragenlijst, behoorlijk ingevuld cn door den Burgemeester gewettigd, vracht vrij te sturen naar den Voorzitter der Recht bank van 1° aanleg van hun rechterlijk arrondissement. Openstaande belrekkingen Een betrekking als hulp-portier slaat open in de Handelsbeurs te Antwerpen. Do hulp portiers zijn belast met het toezicht aan de ingangen van het lokaal gedurende de uren der officieele Beurs van 't maandags tot 's vrijdags, vanaf 1 J/2 tot 31/2 ure, en 's zaterdags vanaf 11 1/2 tot 1 ure. Voor de bediening zijn geene bijzondere kennissen gevergd. De aangestclden moeten de twee talen grondig kennen en zich behoorlijk voor doen. 'Minimum-wedde 1250 fr. per jaar. De betrekking zou goed kunnen passen als bijwinst voor zekere invalieden. De aanvra gen, vergezeld van een getuigschrift der Militaire Overheid nopens de dienstaangele genheden der kandidaten, dienen zonder uit stel den heer Burgemeester gezonden te worden. Trimborn, leider tan het Centrum aan het bewind BERLIJN, 14 Juni. De aan Heintze, een der hoofden van de gematigde behouds- gezinden, verstrekte opdracht om het kabinet sa'men te stellen, heeft althans dit voordeel opgeleverd, dat zij,een| helderen kijk op den staat van zaken gunt. De meerderheidssocialisten woigerden tot nu toe saam te werken met de partij die te Weimar tegen de fépublikeinsche constitutie heeft gestemd. De heer Trimborn, hoofd der centrum partij, is nu belaslmet de zware taak een mi nisterie te vormen," Volgens de verklaringen van vooraan staande leden van 't centrum zal hij trachten de gematigde beboudsgezinden, het centrum en de democraten saam te brengen in één groep maar de democraten zullen zich niet gemakkelijk daartoe leenen zij wrokken steeds nog over de lievige campagne door de behoudsgezinden tegen hen gevoerd. Van den anderen kant hebben een gedeelte der kiezers van bet centrum veel te vijzinnige denkbeelden om zulk eene politiek goed te keuren. Voorts zou deBeiersche Volkspartij, die onder de huidige omstandigheden zoo veel mogelijk baat wil,trekken uit haar 21 stem men, hoogstwaarschijnlijk niet veel lust too- nen om zich op dergelijke voorwaarden te verzoenen met't c^ilrum. UIT CONGO TERUG Aankomst van den Anversville De Belgische stoomboot Anversville kapitein Dorchairt, is Dinsdag avond ten 91/2 ure, uit Congo in de Antwerpeche haven aangekomen met 85 passagiers van eerste klas, 52 van tweede klas en 3 van derde klas. Van Tenereffe zijn-7 passagiers meegekomen. Tusschen de terugbeerenden bevonden zich als missionarissen, de eerw. zuster Cyrille en de eerw. paters riutsebaut, van de orde der PremonstreitenAi Kachel en C. Van Durme van de orde der Redemptoristen de eerw. broeder C. Marlens, van de Christene scho len. Het is eend voorspoedige reis geweest, alhoewel deze is gekenmerkt geworden door een overlijden. Op 10 Juni is de eerw. pater De Langli, van de orde der Trappisten over leden en zijn lijk }Verd ónder de gebruikelijke ceremoniën aan de zee toevertrouwd. De missionaris, was zeer ziek aan boord geko men. Zoo bij de terugreis een overlijden heeft plaats gehad, is tyj de heenreis een jongen aanboord geboren.. Het schip heeft eene volle lading allerlei koloniale waren aan boord. Te Plymouth zijn 23 kassen goud ontscheept. Ook heeft hefc sGhip een luipaard cn, eenige slangen medegebracht te Matirdi ingescheept, in bestemming; voor pnzen Dierentuin. Daar bet zeer tyrat ,\va8.verba«^nt>p de pas sagiers zich zoo. spoedig mogélijk om aan. wal hunne ïatifllieh. óp te zoeken, waarbij het om zoo te zeggen ónmogetijk Was het ,'èenfof ander nieuwüjt yönze kojónïe te vërriemêiL. Hevige havenbrand in Japan De heele haven van Kobe bedreigd Een hevige brand woedt in de haven van Kobe en levert groot gevaar op voor vele Japansche en bui tenia ndsche schepen, waar mede de haven vpl ligt. Een en twintig lichters met gasoline, be- hoorende aan den Rus Friedmann en na de nederlaag van Koltchak teruggezonden, heb ben vlam gevat. De brandende gasoline ver spreidt zich doof dè haven. Vijftig Japansche bootwerkers zijn reeds in de vlammen omgekomen. Algemeen heersehter groote verslagenheid ook onder de Europeanen, wegens hel ont zettend kapitaalverlies. Eene verkiarirjg van den Fransohen generaal Janin De stoomboot - ArmSnd Bahic is Dins dag morgend uit Rusland te Marseille aan gekomen, met aan boord den Fransohen ge neraal Janin en zijn staf, zijnde 30 officiers, die in Siberic waren toen de gebeurtenissen voorvielen welke den val van admiraal Kolt chak voor gevolg hadden. Generaal Janin heeft aan de vertegenwoor- di ers der Drukpéis eenige bijzonderheden meögedeeld over Koltchak. Deze kon op den oogenblik dut de ryinp in aantocht was, op 14 Januari, niet meer voor- of achteruit. Er was geen middel meer om hem te bescher men. De troepen die poogden hem te redden, vermochten zulks niet, omdat zij te zwak en le verre van elkaar verwijderd waren. Kolt chak was reddeloos verloren, ingesloten als hij was aan vier kimten door de bolchevisten die al hunne krachten op die punten samen getrokken hadden; HetTehcko-Slpvakische leger dat, tusschen haakjes gezegd ajierbesl afgericht is, had van zijne regeeiiiig. bevel gekregen niet tus schen to komen in de Siberische zaken le Irkoutsk en hel ibocht onder geen enkel voorwendsel de wypens opnemen ten voor dode van de Siberische regeering. Wat Kol tchak aangaat, verstaart generaal Janin dat hij vooral en bovenal gevallen is onder bet gewicht van zijne persoonlijke dwalingen en van zijne zware foijï.en. Wat men reeds over hem heelï kunnen sjehrijven blijft beneden de gaarheid. Aan boord vaii (bi Armand Behic was ook een bevelhebber van het Tcheko-Slo'ak- sche leger, die de Volgende korte verklaring' deed De omgéving var. Koltchak was niets waard en zijn, Jeger bestond meer in de verbeelding dan in'de werkelijkheid. Overi gens, toen Koltchak in handon viel van de bolschewisten, kon hij reeds niet meer reke nen op zijne troepen. Wat ons, Tcheko-Slo- vakken, aangaat, wij vonden bij onze aan komst te Irkoutsk een bevel van onze regee ring waarbij het ons ten stelligste opgelegd werd ons met niets te bemoeien. Wij stonden daar ontwapend tusschen de Russen en de Japaneczen. Maandag avond was alleen de statie van Namen verlicht. De Centrale van Auvelais.had voor drijfkracht gezorgd. Het bestuur van het gas-en-electriciteitge* sticht van Namen en de werkstakers hielden Maandag avond eene vergadering onder voorzitterschap van den socialistischen sche- pene Ronvaux. Men is er niet kunnen 'tak koord komen. Eene nieuwe vergadering zou Dinsdag morgend plaats hebben tenstadhuize. M. Magis, bestuurder van het gas gesticht, stelde voor, de zaak aan den beheerraad te onderwerpen. M. Procés, burgemeester, raadde de stakers aan, het werk te hernemen, tot de beheer raad had kuftnen vergaderen en eene beslis sing nemen. De afgevaardigden der werkstakers ver klaarden, dat zij het voorstel s namiddags op hunne algemeene vergaderingen zouden be spreken. In afwachting is Namen zonder licht en drijfkracht en licht schier aile nijverheid stil. De voortzetting der staking gestemd. In de vergadering der stakers, Dinsdag namiddag gehouden werd met algemeene stemmen min ééae de voorlzetting der-werk staking gestemd. BELGIE EN* HOLLAND Nog de Wielingen Het oordeel van een Hollandsch professor AMSTERDAM, 15 Juni. In zijn nummer van 12 Juni geeft De Telegraaf een arti kel van Prof. Nierróeyer, waarin deze op komt tegen de aanspraken van het Neder- landsch Gouvernement op de Souvereiniteit over het nauw van Wielingen, ter plaatse waar dat nauw langs de kust van Ëelgië loopt. Eerst bewijst hij, dat van de XV0 eeüw af de naam Wielingen heeft gediend om een nauw aan te duiden, dat zich iedere eeirw verplaatste, en nimmer is geweest datgene, wat men thans - de Wielingen noemt. Hij weerlegd de verklaringen, in de Ne- derlandsche Kamer, gevoerd dooi Jlir. van Karnebeek, en bewijst vervolgens, dat men niet kan spreken van eenvoudige rechten van Holland op de huidige Wielingen, en dat die waterweg, welke zich thans in de Belgische territoriale wateren bevindt, nietsib,eeft uit te 'slaan met dé oude. aldus, in de (geschiedenis genoemd nauw'.; De schrijver van het artikel zegt, dat de verklaringen van dén ^Hollapd- sehen Minister van Buitenlandsche'Zaken in de Kamer gëen steek" houden. M I N IT A LIÊ itie ministerkrisis Is opgelost, Ce w menstelling van hel kabinet Giolitti. ROME, 15 Juni. M. Giolitti had heden een laatste onderhoud met de politieke per sonen, waarop hij beroep wil doen bij het vormen van zijn ministerie. Tegen den avond zal hij aan de Koning zijn beslissende keuze voorleggen. Morgen vroeg zal reeds de me- dedeelina: verschijnen, dat de Koning aan Giolitti officieel opdracht geeft om een kabi net te vopien. Gedurende den Idag zal dan de lijst der kabinetsleden uitkomen en zullen die denzelfden dag nog den eed afleggen. Enkele veranderingen zijn ter elfder ure nog mogelijk tengevolge van de onderhonden welke M. Giolitti gedurende den dag nog moet hebben. Voorzitter en binnenland, Giolittibuiten- laud, Sforza koloniën, Rossi (lib.) rechts wezen, Fera (rad.) schatkist, Meda (pop.); geldwezen, Tedesco (lib. dein.) onderwijs, Croco of Berepini (ret.) nijverheid, Alessio (rad.) jlandbouw, Micheli (pop.) arbeid, Labriola (indep. soc.)bevrijde streken, Bassalo (rad.) Wat Italië als oorlogsvergoeding eischt ROME 15 Juni. De bladen weten te vertellen, dat Italië's rekening inzake schade vergoeding gereed is en de kleinigheid van 66 milliard 600 millioen lire bedraagt. Bij dit cijfer zijn de oorlogspensioenen en het herstel van oorlogsschade inbegrepen. Niiti was van plan, die rekening voor te leggen aan de Geallieerden, om te beraadslagen over het aan Italië toe te kennen deel van de som men, welke Duitschiand zal moeten betalen. te St. Gillis NADERE BIJZONDERHEDEN Mev. Jeanne Pede, bet slachtoffer der gru welijke moord, werd geboren te Oostende, den 1 Maart 1868 en woonde sinds 1914 in de Sasooiestraat le St. Gillis. Het is hare eigene zuster, Maria Pede, wo nende Albertlaan, die het lijk ontdekte, toen zij Dinsdag morgend de kamer kwam in orde brengen, hetgeen zrj iedeven morgend deed, daar Mev. Joanna Pede winkeldochter was in een handelshuis der Zuid'san. Het lijk was reeds koud en stijf, toen men het vona, zoodat de misdaad reeds uren te voren moest gepleegd zijn. Eengebuur is komen verklaren, dat hij Maandagavond, rond 10 1/2 nre Mev. Pede op het balkon zag en dat zij riep Wie is daar hetgeen doet veronderstellen, dat iemand t-ebeld had. Er was echter niemand meer te zien en uien vermoedt, dat de moor denaar met eenen vahscben sleutel binnen drong. In de kamer van het slachtoffer lag alles overhoop geworpen, zoodat diefstal waan* scbqnlijk de drijfveer der misdaad is geweeste Al de huisgenooten werden ondervraagt en de echtgenooten C..., wonende op het ge lijkvloers werden aangehouden doch de< avonds terug in vrijheid gesteld. Hel onderzoek wordt voortgezet. EERSTE BEDEVAART van de bewoners der Denderstreek onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 Sep. in den voormid. Aankomst te Lourdes op 7Sep. 's namiddags. Vertrek uit Lourdes op 13 September. Terugkomst te Aalst op 14 Sep. 's namid. VOORWAARDEN DER REIS Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeelig gekende Reis-Agentie van Londen. De reis geschiedt in bijzonderen trein, in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. 0., zonder omstijgen of veranderen ondërwege. De bijzonderste hotels te Lourdes zijn aan onze bedevaarders voorbehouden, namelijk Voor de reizigers van 1* en 2* klas Grand Hótel Heins Hótel d'Angleterre Hótel Royal Hótel de la Chapelle. Voor de reizigers van 3* klas Hótel Beige; Villa Ste-RoseCroix de Lorraine. De prijzen zijn bepaald als volgt IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en ter.ug alleen l*klas fr. 400 26klasfr.28o 3ekla$fr. 190 IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes, en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes leklas fr.550 2fklasfr.4i0 3®klasfr.275 Het groot getal inschrijvingen, tot nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succes tegemoet zien. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. Voor alle inlichtingen wende men zich tot de Heeren van het uitvoerend komiteit. HET UITVOEREND KOMITEIT E. Heer De Witte, onderpastoor, St Martinus, MM. Modest Cercelet, Leopoldstraat, 11. F. De Hert, burgemeester van Aalst F'. De Loose, Botermarkt, 11. V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Mo(?ns;de Hase, Keizerl. Plaats. Artb, Van Eytyelde, Moorsejbaan. - Pol. Van Gyseghem, Dirk Martensstr. \Jan Van Nuffel, Kerkstraat, 22 $m R W tv- RSSEIWE BKSCHRMVE'RS E.' H. P. C^syps, Onderpastoor, Geer- aerdsbergen. 'i Mej/ Elodie'i CoSyns, Geeraèrdsb'ergen. Mej. Clemense Cosyns, Geeraerdsberger* Mej. Tberesia Renneboog, Aygem. Mej. Silv. De Ryck, Aygem. Mej. Rachel D'Haeseleer, Heldergera. Mev. Maria Van Wassenhove, Heldergem Mev. Van Bever, Aygem. Mej. J. P., Aalst. Mej. Clotilde Borreman, Aalst. M. O. T., Aalst. Mev. Wed. Alfons Matlhys, Hofstade. E. H. Van de Maele, Prof. Ninove. E. H. De Cock, Onderpastoor, Ninove. Mej. Elodie Crombeecke, Maldegem. Mev. Florimon Leirens, Wetteren. Mej. Jeanne Leirens, Wetteren. Mej. Lea Leirens, Wetteren. Mej, Berthe Leirens, Wetteren. Mej. Jeanne Verstraeten, Wetteren. Voor onse arme zieken. Overdracht ?an óe vorige lijsten fr. 6086,16 Mej. Maria De Saedeleer, Leopoldstraat 5,00 Totaal fr. 6091.10 Zondag 20 Juni, xaB men ten huize de 5", 6° en 7C komen ontvangen. Zittingen van Dinsdag 15 Juni. Morgendzitting geopend om 10 ure, onder onder voorzitterschap van M. Brunnet. De begrooting van Landsverdediging M. BUYL verslaggever bewijst dat Belgie in de toekomst een sterk leger moet hebben om zijne onafhankelijkheid te verdedigen. M. CRICK oefent kritiek uit op de inrich ting van de kas der weduwen en weezen. M. BORGINON vraagt de inrichting van Vlaamscbe en Waalsche regimenten. M. VAN HOËCK vraagt dat de regeering; zich het lot der oud-strijders zou aantrekken. De zitting wordt om 12.25 u. geheven. Namiddugzitting geopend om 1.50 u. onder voorzitterschap van M. Brunet. Voortzetting der bespreking. M. VAN REMOORTEL kritikeert eene reeks posten op de begrooting van 's lands verdediging en namelijk de uitgaven voor den Legerbode het militair weekblad dat, volgens spreker totaal overbodig is geworden. Verder verdedigt M. Van Remcortel de ontwapening van Belgie. M. MAX. Dat is defaitisme in vredes tijd. M. REMOORTEL doet dan epn hevige» uitval legenden militaristische opvoeding va» de Belgische jeugd. M. BR1FFAUT. Ga dat in Duitschiand. zeggen, M. Van Remoortel.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2