APOTHEEK jVachy Pillen Incident op hst Vrouwencongres Laatst® H@r>ic!hfen pes* Tel©f©®sa DE KAMER RECHTBANKEN WISSELKOERS STADSNIEUWS Het Weezenbloempje Luisterrijke Feesten Rechterlijke Verkooping Landbouwbericht, Jér. RenneiJöog Opening van een groot Meubelmagazijn VERSTOPPING terugkeeren om 13u.2, of anders moet hij wear 5 uren wachten (tot 17u.59), alvorens te kunnen terugkeeren. Nog eenige -woorden over de STATIE VAN AALST. Bijjharen opbouw werd een ascensour geplaatst, die nooit gewerkt heeft, tenzij tijdens de bezetting door de Duitschers. Waarom is nu die ascenseur niet meer in gebruik gesteld 1 Nu ODdergaat de dienst der waren-ex pressen mer kelijke vertraging en (schade. Zijne heropriffi- ting zou voldoen .aan eene wezenlijke behoefte. Een ander punt is de kwestie der Zondagrusj die wol, volgens het programma, is toegestaan en volgens de onderrichtingen van den heer minister, In werking zou moeten gesteld zijn, maar die achtergebleven is voor de manoeuvers, i&mpistens en sommige andere werklieden. Die lèschikken maar alle zes maanden over eenen Zendag. Met een beetje overeenstemming en wat goe- den wil, zou het nochtans gemakkelijk zijn hun Voldoening te geven, met ze die dagen te laten Vervangen door andere leden vau het personeel Ik ondersteun insgelijks de vraag der onder- postontvangers, die op dit oogenblik min ver- 'dienen dan de briefdragers. Ik moet insgelijks de woorden ondersteunen door den achtbaren heer De Bruycker uitge sproken, betrekkelijk de verminkten uit den Oorlog. Het is een pijnlijk iets, wanneer iemand *yno pliokt gedaan beeft voor het vaderland en verminkt uit den strijd is gekomen, te bestati- ren, dat hij zijn gewoon werk niet kon vinden en fene bezigheid moet zoeken die hem toelaat ten joinste zijn percent van invaliditeitsvergoediug aan te vullen, om te kunnou leven. Rt zou vragen dat men aan die lieden ailijd de voorkeur geve voor het toekennen van sommige Jiehte plaatsen, zooals deze vanblokwachter, bareelwachter, zaalwachter, enz. Om te sluiten, wil ik ook de vraag onder steunen, zoo dikwijls herhaald door de Staats bedienden, ten voordeelo der vrye keus van hunnen geneesheer. Tot hiertoe, worden die bedienden verplicht zich tot eeuen bepaalden geneesheer te wenden. Welnu, in menig geval ban de genezing afhangen van den keus van den geneesheer. Ik vraag dus dat die vrije keus toegestaan worde; vreest men moeilijkheden, het zal altijd gemakkelijk zijn die te keer te gaan en ik geloof niet dat het rechtstreeks bedrog tegenover den Staat van wege dit keurkorps erg te vreezen is. De achtbare heer Van Isacker heeft eenige opmerkingen gedaan betrekkelijk het doen van examens. Ik ondersteun die ten volle, zooals ik, evenals hij, uit alle kracht de eischen onder- Meun van de Christene Spoorwegcentrale. De moord der Savooiestraat te St. Gillis Hel parket is er in gelukt om zoo te zeg gen met juistheid vast te stellen om welk uur de misdaad gepleegd is Wed. Pede is vermoord geworden Maandag avond, tusschen 10 ure en 10 1/4 ure. Zulks is gebleken uit eene hoogst belang rijke verklaring gedaan door eene buurvrouw. Deze bijna rechtover het huis der misdaad wonende, heeft verklaard, dat zij Maandag avond, om 10 ure, twee personen waaronder een in soldatenkleederen, het huis der mis daad heeft zien binnengaan. Het ging niet gemakkelijk om de deur te openen, zoodat men denkt, dat zij verscheidene slentels moesten ..beproeven, vooraleer binnen te ge raken. De voordeur was met een electrieken draad met do kamer der Wed. Pede verbonden. Waarschijnlijk is deze electrieke bel aan l' rissèlen gegaan en 't zal dan zijn, dal Wed. Pede op hel balkon is komen vragen wie er binnenkwam. Daar zij niemand meer zag dp straat, zal zij dan de deur harer kamer geo pend hebben om te zien wie er was, en zoo hare moordenaarsin handen geloopen hebben. De ellendelingen zijn slecLts zeer korten tijd in buis gebleven hoogstens een kwaart uurs. Het doorzoeken der meubelen vroeg niet langer werk. Op liet oogenblik der misdaad, was er nog sléchts een huurder in buis aanwezig een oude, doove dame, welke reeds te bed was, en dus niets gehoord heeft. De bijzonderste huurders van het huis zijn om 10 1 j'Z ure thuis gekomen en dan waren de dieven reeds ver weg. Woensdag morgend werd het lijk van het slachtoffer geschouwd. Daaruit bleek dat Wed. Pede verwurgd werd, tezelfdertijd als reen haar een prop in de keel duwde waar. door zij verstikte. Daarop zegde de Fransche voorzitster' Mevr. De Wilt dat zij van de verklaring acte nam, en dat zij betreurde deze ehkel in per soonlijken naam te hooren afleggen. Zij vroeg daarop dat de Duitsche vrouwen zich tol de Belgische zouden wenden. Mevr. Leverrier zegde dat de Fransche vrouwen te vergeefs op een protest der Duit sche vrouwen hebben gewacht. ï)eze namen het op zich aan de Belgische vrouwen per- soonlijk hun leedwezen uit te drukken. De gcldsmokkelaars Nog eene aanhouding te Oostende. Gisteren werd te Oostende een kerel ge knipt, op het oogenblik, dat hij aan boord van den mailboot Stad Antwerpen naar Do ver wilde oversteken. Men vond in zijne /alies voor lO.OOOfr. goud- en zilverstukken. De aangehoudene, zekere V.., van Ant werpen werd naar het gevang van Brugge overgebracht en er opgesloten. Dramatisoïie brand. Een 10 jarig knaapje in de vlammen omgekomen. Verleden nacht ontstond brand in de wo - ning van den koster van Berbroek (Limburg). Het vuur nam spoedig zulke groote uitbrei ding, dat de koster en zijn gezin in nachtge waad moesten buiten vluchten. Slechts dan bemerkte men met schrik, dat een der kinderen, een 10 jarig knaapje zich niet bij de ontsnapten bevond. Alle pogingen om nog binnen te geraken, waren vruchte loos en ondanks de ijselijke hulpkreten van den arme kleine kon men hem onmogelijk redden. 't Was slechts toen het vuur, bij gebrek aan voedsel uitgebrand was, dat men in de puinen het akelig verkoold lijkje terugvond. Spreker hoopt dat de vroegere partijgan gers van hei vrouwenstem recht, aan de so cialistische linkerzijde aan hunne princiepen zullen trouw blijyeo. n M. Woeste plèjt ten slotte voor de evenre dige vertegenwoordiging. M. FALONY, Gij spraakt zoo niet over dertig jaar. M. WOESTE. Het decord van het land is veranderd, waarom zoudon de parlemen taire debatten zich onder geen anderen vorm voordoen. Gij begrijpt de redenen der veran dering niet. Het land, dat ons moet oordeelen zal ze b-;rijpen. (Toej. rechts.) M. LE.MONNIER bestrijdt daarentegen het vrouwenstemrecht en zal het bestrijden zoolang de vrouwen niet beter zullen ontwik keld zijn en zelf het stemrecht vragen. M. CARTON de WIART zegt dat men tegen het vrouwenstemrecht niets dan oude, versleten argumenten weet in te brengen. De kwestie van het vrouwenstemrecht is eene kwestie van rechtvaardigheid. M. TRÖGLET beschuldigt de rechterzijde het stemrecht op 21 jaar te doen dienen als een ruilmiddel en een koopje te willen slui ten met de linkerzijde, ten einde het vrou wenstemrecht los te maken. De socialistische volksvertegenwoordiger ontwikkelt langdurig zijn meening dat het vrouwenstemrecht gèleidelijk moet verleend worden. M. HUYSMANS zegt dat men zich moet houden aan de wel van 19 Mei 1919, die de voorwaarden heeft, vastgesteld van de aandui ding der gekozenen. Spreker zegt dat hij sedert lang partij ganger vau het vrouwenstemrecht is, dat ons land niet zal ontsnappen aan het vrouwen stemrecht, maar dat men geleidelijk moet handelen. De zitting wordt om 5 u. 30 geheven. Belangrijke aanhoudingen te Antwerpen De rechterlijke policie van Antwerpen toont zich sinds eenige dagen op de hoogte harer laak. Zoo werd een 'Hollandsdh postbediende eekeren D..., die uit Ooslburg weggevlucht was, na uil de kas der posterijen eene som van 45.000 fr. ontvreemd te hebben, in een huis uit den omtrek van het muzeum aange houden. Hij had nog enkel 9000 fr. en eenige jnweelen in zijn bezit. De rechterlijke pólicie is er verder in gelukt de identiteit vast te stellen, van een inbreker, d;e onlangs ten nadeele vaneen meester-kleermaker, voor 30.000 fr. stoffen gestolen had. Eindelijk is zij ook op het spoor geraakt van een schriftvervalscher, die bij middel van valsche stukken ten nadeele van den staal eene zeer belangrijke aflruggelarij ge pleegd had. Op het fooreplein werd na een hevig ge vecht een berucht inbreker gevat. Deze deed weldra volledige bekentenissen zoodat men hoopt de hand te kunnen leggen op eene dievenbende welke in de laatste lijden veel van zich deed spreken. te Genève De Duitsche en Belgische vrouwen Toen de leden van het internationaal vrouwencongres to Genève wilde heengaan vroegen de Duitsche deelneemsters een ver klaring af te leggen. Mevr. Schreiber zegde dan in haren per soonlijken naam dat de Duitsche vrouwen, door de censuur nooit geweten hebben dat de Duitschers gruwelen in den oorlog begaan hebben, die trouwens allen aan het milita risme te wijten zijn. Ook Mevr, Popp sprak m deu zelfden zin. Eene erge zaak te Eupen Elf Duitsche studenten aangehouden De gendarmerie van Eupen, op ronde in den omtrek van Loutgen, heeft verleden nacht verscheidene groepen jonge kerels aan gehouden, die gelast waren vlugschriften brochureu en open hrieven in het nienw Belgisch gebied te verspreiden. Het waren elf Dujléche studenten, van Aken, Keulen en Crefeld, 18 tot 20 jaar oud Allen droegen groote pakken bevattende vier verschillige brochuren, in 'tDuitsch opge steld, en waarin het Belgisch gouvernement, de volksstemming en generaal Baltia hevig aangevallen werden. Ook in den omtrek van Ifergenrath werden leden derzelfde bende gezien en achtervolgd doch zij gelukten er in te ontsnappen. De elf aangehoudenen zijn naar Verviers overgebeacht en ter beschikking van den onderzoeksrechter opgesloten. Nog andere aannondingén worden ver wacht. EENE NIEUWE SOVJET REPUBLIEK. LONDEN 17 Juni. De Times verneemt uit Teheran, dat'de roode revolutionaire kommissarissen te Perthes eene proklamatie uitge vaardigd hebben, meldende dat de Sovjetrepubliek uitgeroepen is voor heel het gebied van Reskt. (Azie). VERGADERING DER RECHTERZIJDEN. BRUSSEL, 17 Juni. De rechterzijde j der Kamer heeft eene nieuwe vergadering gehouden om over de kwestie van het Vrouwen*' stemrecht te beraadslagen. Na kennis genomen te hebben van het besluit der socialisten heeft de rechterzijde van baren kant besloten ook niet tce te geven. De rechterzijde zal er op aandringen, dat het voorstel naar de Kommissiën verzonden worden. i DE MINISTERIEELS KRISIS IN DUITSCHLAND. BERLIJN. 17 Juni. -4- Wolff's agentschap meldt, dat Dr Mayer, de Duitsche zaakgelastigde te Parijs, den post van rijkskanselier geweigerd heeft, voorwendende, dat hij eene veel belangrijker taak te. vervullen heeft te Parijs. IN DEN PRUISSISCHEN LANDTAG. BERLIJN 17 Juni. Tijdens eene zitting der commissiën van den Pruissischen landtag, besteed aan de herziening der grondwet,, stelden de onafhankelijken eene motie vóór, vragende dat de Ilohenzollerns voor immer van den troon zouden vervallen verklaard worden en dat hunne bezittingen zouden aangeef slagen worden ten voordeele van den Staat. Deze motie werd met groote meerderheid ver worpen, daar niet alleen de Hohenzollerns van den troon verwijderd werden, doch iedereen; die zich zou willen het recht toeeïgenen over de andere Duitschers te heerschen. Voor waf betreft het aanslaan der bezittingen, dit voorstel werd verworpen, omdat het strijdig is mef de grondwet. Zitting van Woensdag 16 Juni. Namiddagzitting geopend om 1,4 Q onder voorzitterschap van M. Bi'ühet. Ouderdomspensioenen M. HUYSMANS legt op het bureel van.: de Kamer hel verslag neer van de midden- commissie, gelast met het onderzöhk van het wetsvoorstel betreffende de ouderdomspen sioenen. Grondwetsherziening Men bespreekt dan de herziening van art. 39 der grondwetDe stemmingen worden uitgebracht met luider stem of bij rechtstaan en neerzitten. Over het geheel der wetten wordt altijd hij naamafroeping en met luider slem gestemd. De kiezingen en de voorstel ling van kandidaten geschieden bij geheime stemming. M. LEMONNIER oordeelt dat het niet noodig is dat artikel te herzien. M. HUBIN stelt voor in 't bereik van ieder lid een elektriek knopje te stellen. Het zou maar 100.000 fr. kosten en veel tijd zou kunnen gespaard worden. M. NEUJEAN bestrijdt dat stelsel en is voor de naamafroeping. M. JASPAR verdedigt den tekst door het gouvernement als hierboven voorgesteld. MM. CARTON de WIART en WOESTE houden liever aan den ouden tekst. De tekst van het gouvernement wordt ge sterad niet 80 stemmen legen 72, doch daal de twee derden niet behaald zijn, is de tekst niet aangenomen. Algemeene begrooting Daarna stemt men over het geheel der al gemeene begrooting, Deze wordt met 125 stemmen tegen 7 en 2 onthoudingen aange nomen. De heer WOESTE. Ik stemde niet te gen de begrooting, omdat de diensten moe ten verzekerd worden en ik stemde niet voor wegens het groot getal nuttelooze uitgaven die de begroeting behelst. Grondwetsherziening Men gaat over tot de bespreking van het herziene art. 47 der grondwet. üe afgevaardigden voor de Kamer der volksvertegenwoordigers worden rechtstreeks gekozen door de ingezetenen van volle 21 jaar, die sedert ten minste zes maanden woonachtig zijn in dezelfde gemeente en zich niet bevinden in een der gevallen van uitsluiting bij de wet voorzien. Eike kiezer heeft slechts recht op ëéne stem M. WOESTE verdedigt hel vrouwenstem- recht indien de vrouw deelneemt aan de stemming zullen de gekozenen werkelijk de vertegenwoordigers zijn van ganseh de natie. Boetstraffelijke Rechtbank van Denderm Voor het niet aanplakken der prijuir St... marktkramer te Aalst, en W... F. van Meire welke als verkoopers van voorwerpen van eerste noodzakelijkheid de prijzen hun ner waren niet hébfien aangeplakt op zicht bare wijze krijgen ieder 50 fr. boet. Verscheidene molenaars zijn geetraft totgeldboet, met bevel van aanplakking van het vonnis om meel voortkomende van in landsche brood granen welke niet door de gragnaankoopcommissie geleverd werden te •hebben vervoerd. Zij kregen ieder 50 fr. boet en het aangeslagen meel werd verbeurd verklaard. BEDRIEGER. De genaamde B... G., handelaar in rij- vfielenYe Aalst thans in failliet verklaard staat terecht om 1. 65 fr. te hebben afge troggeld ten nadeele van Saeys Michel te Lede. 2. 11fr. hebben afgetroggeld ten nadeele van Dellaert te Erpe, en 3. een rij wiel te hebben achtergehouden toebehooren- de aan Beeckman Alfons. De kerel krijgt èïf maanden gevang en 200 fr. boet en wqrdt ter zitting aangehoud. Parijs V 95.75 0/0 tot 96,25 0/0 Dollar (New Yorlt)> 12.20 0/0 lot 12.30 0/0 Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendre. KERK3NTIBJTJWS Zondag 20 Jubi, zal in al de kerken der stad, orider alle Missen, eene omhaling ge- 'daan worden, door de oorlogsinvalieden, ten voordeele van Het Weezenbloempje tan 17 Juni Amsterdam fguldén) Keulen (mark) Genève Italië ft Madrid Londen (pond sl$rl. 436,50 tot 446,50 29,375 tot 32,375 221,50 tot 225,50 68,50 »ot 72,50 203,00 tot 207,00 48.45 0/0 lot 48.70 0/0 BEDRIEGER. Heden morgend liep een vreemd persoon langs de kanten der Eiland- straat de huizen af, om lepels en vorketten op te halen om ze te vertinnen. Hij zou ze voor den middag thuis bezorgen aan een matigen tarief. DÓ kerel is er echter met de lepels en vorketjen van door getrokken en werd niet pieer terug gezien. Klacht is neer gelegd en in versplieidene huizen kregen de huisvrouwen 's middags een standje omdat er geen gerief was om mede te eten. ten voordeele dcc. Weezen van den Oorlog OP ZONDAG 20 JUNI 1920 met de welwillende medewerking van de Legerpupillenschool, de Fooiballolub De Eendracht en verscheidene Muziekmaat schappijen der stad. Programma TEN KIOSK GROOTE MARKT: Concert; door de Koninklijke Fan faren Les vrais Amis Constants, om 1 i 1/2 ure; Concert dodrde Fanfarenmaatschappij Tot heil des Volksom 12 1/4 ure, IN HET VOLKSPARK 's Morgens om 101/2 ure, opening van het Park. Ingangs- prijs fr. 0,25 ,-S namiddags om 2 1/2 ure, TURNOEFENINGEN door de Leerjongen der Pupillenschool FOOTBALLMATH door de 1® Equipe van de Eendracht tegen de 2' Equipe, van C. T./6 D. Concert door de Fanfaren 1land aan/Jhtndom 1/2 ure; Concqr-t door de Koninklijke Har- 1/2 ure. CONCERT op Zondag 20 Juni, om 11 1/2 ure, Groote Markt, door de Koninklijke Fanfaren Les vrais amis constants de 1'Har- mie van Aalst. La Royal Vainqueur, pas red. J. Volant. 2. Ouverture Faniastique J. Govaeit. 3. Les Clóches de Corneville R. Planquelte. 4. Liecy, valse Rousseau. 5. Fantaisie sur Giselle Adam. De jaarlijksche prijskamp voor hoornvee heeft dit jaar plaats op Dinsdag 6 Juli op de Houtmarkt. Er zijn vele premicn te winnen. 5° Inschrijvingslijst voor de vernielde Kerken van België Lisle de souseription pour les Eglises dévdstées de Belgique. M. Bocqué, 1 M. Philemon Claessens, 1 M. Edouard Beeckmau, 1,50 Naamloos, 1 M. Fr. De Kocker, 2; M. Fr. Verhofstadtl Al. Meert 1 M. Schutijzer. 1 fr. M. Singelijn,'2 M. Moens, 2 M. Van Mieghcm, 2 M. Wed. Rogiers, 2 M. Robijns, 1M. De Smedt, 2 M. Petrus Cop- peus, 2 M. Charles Coppens, 1 Kinderen Ver- eecken, 2 M. Gustaal'Rossoel 1 M. Louis Van Geit,Naamloos, 2 M. Alfons „Verstraete, 1 M. Edouard De Leeuw, lMcj. Pauline Singelijn 5; De jaarlijksohe prijskamp voor paarden en veulens van zwaar fnlandsch trekras zal plaats hebben op Zaterdag 10 Juli. Inschrij vingen worden van lieden af ontvangen bij M. Jozef Herte, Café de 1' Esplanade Esplanade, 14, Aalst. Talrijke prachtmetalen en premiën zullen toegekend worden. VOETBAL De werkende leden der Eendracht Foot- ball-Club, worden verzocht de vergadering bij ie wonen, Vrijdag 18 Juni, om 8 ure, in het gewoon lokaal, ten einde er te verklaren of zij zinnens zijn zich bij de Belgisehe» Voetbalbond te laten aansluiten. Zondag aanstaande, om 3 1/2 ure, in het Park, Weldadigheids Voetbalmatch, ten voor deele "der Oorlogsweezen. Op Zondag 27 dezer, tweede halve finaal voor de schaal der stad. De netto opbrengst van dezen match zal door Eendracht F. C. aan hel werk der teringlijders der stad Aalst besleed worden. Gedurende verssheidenö, fi| pm h p* H pj weken leed ik aau tand» [9 K\gH §j pijn om er het verstand Rn IV H hij te verliezen. Navels Bhrd a ra Ba geneesmiddelen ge bruikt te hebben, heb ik van de Dentogène gebruikt ge maakt. In een oogwenk was de p;jn over. Sinds dien. héb ik niet meer de minste pijn gewaar geworden. (Geteekend) EchtgenooteNYS-VAN VAL.) St-Picter Nieuwstraat, te Gent. 1 De Dentogèae geneest in ee^ij oogenblik do razendste tandpijn. De flescK Dentogène Sfr. OOalle apotheken. 20ü6j8j HOLLANDSCHE KALFKOEIEN ENT) KALFVEERZEN opnieuw aangekomen obi Donderdag 17 Juni, bij de weduwe Beuoitj De Wael, Aalst-Mijlbeek, Botermelkstraat, 66. 4827 TOEGEKOMEN zwarte langharige hond,! met pluimstaart, vier bruine poolen. Terug, te bekomen bij August Van Impe, Nieu werkerken, Pijpenbeek, 66. WORDT GEVRAAGD chauffeur automo bile en ook kennis hebbende van huiswerk. Schrijven ten buroele van hot blad onder de letters Z. Z. 4^23 MEN VRAAGT een bekwamen leerjongen of halven gast. Zich aanbieden bij August Callebaut, hoefsmid, Koolstr. Aalst. 4825 GEVRAAGD deftige meid voor alle werk, niet noodig de keuken te kennen, Lange Zoulstraat, 15, Aalst. 4826 MEN VRAAGT TE KOOPEN schooue champagneflessohen aan de hoogste prijzen, alsook wijnfle8schen. Zich te wenden bij Hector Van Gutsera, St-Camielstraat, 16, Aalst. 4809 Dtiivennieuws Maatschappij De Eendracht lokaal bij L. Boin, Kerkstraat, 1, Aalst, Zondag 20 Juni 1920, prijsvlucht uit Noyon, inbrengst Vrijdag van 7 tot 10 uren 's avonds, 4811 Studie van Deurwaarder Valery NOTERIS te Dendermonde De Deurwaarder V. NOTERIS, zal open- baarlijk verkoopen, op Zaterdag 19 Juni 1920. om 10 uren 's morgens, op de open bare Markt der stad Aalst, de volgende aan geslagene meubels en voorwerpen. Herberggerief in olmenhout, spiegels, tafels, banken, kassen, Leuvensebe stoof, lavabo met marmeren blad, rijwiel; (Merk Pigeon) en andere meubels en voorwerpen, te lang om te melden. Gereed geld zonder kosten. 4824 GEVRAAGD Eene juffer kunnende Fransch. en Viaamsch en goed rekenen, vooi bureel. Schrijven bureel van dit blad onder de letters D. B. 4817 De ftlaatschappüj SINGER 9, Albert Liénarlslraat, vraagt voor de stad, deftig en vlijtig persoon als verkooper ontvanger. Vast loon en commissie. Kleine waarborg vereischt. 4818 TURFSTROOISEL TE KOOP, zich t® bevragen Mouterij De Wolf-Gosyns, Gent- sche steenweg. ONM1DDELIJK TE KOOP eerste kvya- liteit van booigras, gedroogd en gereed lig gende op de weide. Zich te bevragen Mouterij De Wolf-Cosyns. TE BES*®frI£i\3 ter oud Graanstokerij Loois GALLEBAUT-VER STRAKTEN, Burgemeester, Nieu werkerken alle soorten van Likeuren, vooral Oud Systeem en Speciaal. 4774 De Hoeren Landbouwers der stad die nog Duitsoh vee begeeren, moeten zich doen in schrijven 'bij den Aeer Kamiel Pilaxe, Nieuwstraat,. N° 30, T/S, voor 25 dezer. Maanr/a?, Woensdag en Vrijdag van ieder week van 9 tot 12 uren en van 1 tol 6 uren, VOORWAARDEN le) Men moet landbouwer zijn. 2°) Aan voldoende ïandbouwoorlogschade reebt hebben. 3') Nog niet in het bezit zijn van 't zelfde getal runddieren dat men in 1914 bezat. De Afgevaardigde van 't Mifiieterio van Staathuishoudkundige zaken Kamiel PILATE, 4810Nieuwstraat, NT 30, Aalst oud-militair Apotheker g- AALST, Nieuwstraat, 7 Nabij de Groote Markt Uitvoering van alle voorschriften der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsche en uit— landsche specialiteiten. TROUWE BEDIENING 3396 Hij verklaart zich met zijne vrienden be- jnionie Af Groeiend Blecievd. om reid ofirden ouderdom van 21 jaar en niet j Verschillige aantrekkelijkheden, zooals dien van 25 jaar aan le nemen, op voorwaar-1 Patisserie, Crënie la glacé. Wafelhuizen, de dat het vrouwenstemi'éébt in de grondwet [Bodega, Bierhuis, Bloemenkramen, Sigaren, „worde mgescifeven. Jgigjretien, enz. m. BERICHT Aft?.' GE BAKKERS Tt koop per wagon Sparren-brandhout. Zich wonden tot M. L. De Ryck, Erembodegem. 4821 i Olmen ËÜG&at bijzonder dienstig voorjl wagenmakers. Zich le bevragen Nieuwstraat j" 47, Aalst. JES©2r±olX"i. Ondergetekende laat! wirtoiT dat hij zich van heden af wil gelasten 1 met het bewerken van soliaap-, geit- of. kalfsvellen totsohoon. sterk en uilmunteud loder. Levoring binnen de 14 dagen, zwart, of l>ruiii ^echromeerd, eerste keus. Matige'; Ipnjzeo en trouwe bediening. Uw dienaar. P. De Troyeï-, 4813 ZonnMrant, 13, Korte Zoutstraat, 56, Aalst, DOOR prosper DE SAEDELEER Slaapkamers, Eetplaatsen en alles wat den stiel betreft in alle stijlen en soorten van- hout. Matige prijzen. 4423 Vermijdt de hevige purgeermiddelen BKraCSEFT DE genezen de Lever en Maagkwalen, in alle apotheken j Depot 49, Luxemburgstraat, Brussel 8740

De Volksstem | 1920 | | pagina 2