Zwitser fan tl en bet Vatilnaa, Ds Conferencio van Boulogne Hst onweer in Holland Nog over Bheinüalilen deBelgische Hel ZüS fcalzan door brand versteld Een gevaarlijk iiasdiet geknipt De erge zaak te Verviers DE KAMER agasa Aanvragen dienen op 24n Juni len laatste te geworden bij het College van Burgemeester en Schepenen. 1. STAD TURNHOUT. Vier betrek kingen als politieagenten staan open te Turn hout. Aanvangswedde 3000 fr., maximum 5000 fr., na 20 jaren dienst, plus kleederen en schoeisels. De kandidaten dienen zich per soonlijk aan te melden, voor 25 Juni 1920, in het Politie-commissariaat. 4. Een betrekking als snel enmachien- achrijver staat open bij den Opzichter dei- Pupillenschool te Bi ussel. De voorkeur zal aan een gedemobiliseerden soldaat gegeven worden. Inlichtingen te bevragen in de bu- reelen van het Opzicht der Pupillenschool, tér Kazerne van het i6 Regiment Gidsen. Oe toestand in Ierland Een aanslag te Oublijn Dinsdag nhmiddag werd te Dublijn een aanslag gepleegd op M. Roberts, algemeen adjunkt- opzichter der lersche policie. Op het oogenblik dat M. Roberts, verge zeld van drie policieagenten in auto van de statie naar den policiepost reed, en onder de spoorwegbrug kwam, werden verscheidene vuurschoten gelost. De opzichter, alsook een der agenten, werden licht getroffen. De aan vallers wierpen dan nog twee bommen, doch bereikten hun doel nog niet. Ten slotte na men zij de vlucht. De onlusten te Londonderry De Belfast Telegraph meldt dat London den y Dinsdag morgend zonder melk en zon der brood was. De troepen, die er niet kon den in gelukken, de orde te herstellen, heb ben uil Belfast versterki g gekregen. Men verwacht er zich aan dat de staat van beleg zal uitgeroepen worden. Een later telegram meldt, dat M. Bonar Law in de Kanier der gemeenten verklaarde, dat er bij de onlusten van Londonderry negen personen gedood en 15 tol 20 zwaar gewond werden. De brigadegeneraal Campbell is uit Belfast naar Londonderry vertrokken, met volmacht om in den toestand te verhelpen. De gemeentenkamer nam eene motie aan, om zoo spoedig mogelijk den toestand in Ier land te bespreken. De slachtoffers der lucht vero vering Een vliegtuig, dat ter gelegenheid d r foore van Venloo boven de stad vloog, i; ten ge volge der ontploffing van den vergaarbak, neergestort. De vlieger, alsook de twee rei zigers die hem vergezelden, werden op den slag gedood. Een vliegtuig in zes gevallen Het Fransche watervliegtuig L. 11 uit St. Rupl aël naar Toulon vertrokken, is ten zui den van kaap Renat, in zee t estt Geluk- kiglijk bevond zich de sleepboot Polypheine in de buurt. De vlieger wérd gered en het vliegtni'g op sleeptouw gehónièn en naar de haven gebracht. Een Pauselijke nuntius te Bern. Do Curie, den wenscti uitgedrukt hebbende in Zwitserland eene nuntiatuur te zien op richten, heelt de Bondsraad zich uitgespro ken voor de komst va.i een nuntius te Bern. In 1874, tijdens den groöten godsdienst- si: ajd v. s de nuntiatuur geschorst. ii«.herstel daarvan beantwoordt aan den w c der Zwitsersche katholieken en is in Overeenstemming met de goede betrekkingen die tijdens den oorlog steeds bestaan hebben tusschen het Vatikaan en Zwitserland. TE DILBEEK. Dinsdag morgend, :ond 5 1/2 ure, stelde vrouw Vandenpa;, van Dilbeek vast, dat brand ontstaan va inbare woning. Zij riep dadelijk om hulp, doch het vuur nam zulke snelle uitbreiding, dat de toegesnelde geburen onmogelijk den brand konden blusschen. H lp verd gevraagd aan de pompiers van Aiiderlecht, en dc-ze kwamen met bun mate riaal ter plaats. Er stonden alsdan reeds zes woningen in laaie vlam. Daar er gebrek aan water was, viel aan geen blusschen te denken en men mue<t de zes woningen laten afbranden. Slechts eemge meubelen konden gered worden. De oorzaak der ramp is nog niet gekend. De slotvergadering BOULOGNE 22 Juni. De gevolmach tigden der verbondenen vergaderden heden morgend, om 10 ure, in de villa van M. Par- jon, burgemeester van Boulogne. Waren aanwezig MM. Lloyd George, Millerand, Sforza, Bartolomi, lord Curzon, Chamberlain, Le Troquer, Dubois. Hymans, ïuspar, Maarschalken Foch en Wilson en generaal Weyland. In de officieele mededeeling wordt ver klaard, dat de kwestie der Duitsche schade loosstelling en hare verdoe ing onder de geal lieerden nogmaals onderzocht werd. Besloten werd dat de Fransche, Engelsche, Italiaansche, Belgische en Servische deskun digen te Parijs zouden bijeenkomen en ge meenzame voorstellen zouden doen, die zou den onderworpen worden aan de conferentie van Brussel op 2 Juli, om definitief de over eenkomst der geallieerden te bezegelen voor de bijeenkomst van Spa. De conferentie besprak evenals de kwestie der ontwapening. Zij keurde de teksten goed, voorgelegd door de militaire deskundigen, alsmede die betreffende den eigendom van bet vernielde materieel. De uitvoering der bepaling betreffende het leveren der kolen, werd opnieuw door de Fransche afgevaardigden te berde gebracht en zal de conferentie van Brussel onderwor pen worden die hier over een besluit zal ne men. Eindelijk besloot men dat de onderhande lingen van economische orde, te Londen met de Russische afgevaardigden begonnen zou den voortgezet worden, gezien er geen kwes tie is van politieke herkenning der Sovjets. Een intervieuw van M. Jaspar Een medewerker van Le Petit Journal had te Boulogne een onderhoud, met den Belgi schen minister Jaspar en deze verklaarde hem Wij zijn ?an degenen aan wie veel be loofd weid. Wij vragen min woorden"en wat meer daden. Ik zal u niet zeggen welke per cent der vergoedingen wij vragen. Men kan al vragen wat men wil, doch ik weet heel goed wat wij zullen kunnen bekomen. n Wij zijn vast besloten de ontwapening van Duitschland te eischen en jonze houding op dat punt zal onwrikbaar zijn. Ook op dat punt mag Frankrijk op ons rekenen. Voor wat betreft de Russische kwestie, ben ik van oordeel, dat door het bestrijden der Sovjets, wij de Russische vaderlandsliefde hebben opgezweept en aldus rond Lenine lieden hebben geplaatst welke op verre na niet lot zijne partij behooren. Ik geloof integendeel, dat door het aanknoopen van ekonomiscle betrekkingen met de Russen, betgeen hen zal toelaten tot bet normale leven terug te keeren en den eihendom zal leeren eerbiedigen, wij fien zullen aanmoedigen om naar een gouver nement van orde en lucht uit te zien. De afreis der gevolmachtigden BOULOGNE, 22 Juni. De Maid of Orleans is om 3 ure juist vertrokken, heb bende aan boord M. Lloyd George, lord Curzon, M. Austin Chamberlain „en de ande re leden van hun gevolg. Eenige minuten voor de afvaart, zijn MM. Millerand, maarschalk Foch, graai Sforza, Hymans en Jaspar den Engelschen kabinets- overste komen begroeten. Eene kompagnie voetvolk bewees de militaire eer. Op het oogenblik der afvaart bracht de menigte eene geestdriftige ovatie aan M. Lloyd George. Het muziek spselde het Engelsch nationaal lied, dat met ontdekten hoofde door de aanwezigen aanhoord werd. Om 4 ure 25 vertrokken de andere afge vaardigden naar Parijs. PARIJS22 Juni. MM. Millerand, maar schalk Foch, generaal Weygand en de leden der Fransche afgevaardiging welke aan de conferencie van Boulogne hadden deel ge nomen, zijn om 19 ure 52 per bijzonderen trein te Parijs aangekomen. In denzelfden trein hadden ook plaats genomen graaf Sforza, Italiaansche minister van Buitenland- sche Zaken, de leden der Italiaansche afge vaardiging en de leden dei' andere afgevaar digingen der Verbondenen. Polen tegen Bolschewisten. 400U Bolsohewisien «srdiinken In een moeras. Het centrum en de rechtervleugel van Wrangei's leger zetten hun opmarach voort. D linker vleugel blijft staan aan dé Dnieper. Eén gróót gebied is heroverd en ër zijn weer duizend gevangenen en veel macbiengeweren genomen. Een telegram aan de Sunday Express uit Warschau geeft een verslag nver de vernieti ging van een divisie roode ruiterij door de Polen in de jongste gevechten. Een Oekrainsch boerenmeisje had de Polen verwittigd van de aanwezigheid van den vijand. De Poolsche ruiterij trok toen tegen de rooden op. Dezen weigerden zich over te geven en werden in een moeras gejaagd, waar vier duizend man in verzonken. Vreeselijk ongeluk te Luik. Drie lanciers door paarden vertrappeld Een doode. Gisteren morgend keerde een scbadron lansiers langs de Henvarlkaai te Luik. van het oefeningsplein van Bressoux terug naar de kazerne. Eensklaps verschrikten een aan tal paarden, door het voorbijrijden van ee» autokamion en gingen op hol. Drie lansiers werden ontzadeld en door de vluchtende paarden vertrappeld. Een hunner, zekeren F.., van Borgworm, kreeg een geweldigen hoefslag op de borst en een anderen op hel rechterbeen. De onge lukkige werd de borst ingedrukt en het been gebroken.-Naar het gasthuis overgebrac :t is bij er eenige uren later overleden. De twee andere soldaten kwamen er met lichte verwondingen van af. Een onderzoek is geopend. Talrijke personen doodgebllksemd Gelijktijdig met bet onweer dat over ons land gewoed heeft, heeft het onweer in Hol land ook op buitengewone wijze schade aangericht. Uit de berichten die uit verschillende dee- len van het land thans gekend zijn, dient vermeld dat een 14-jarig meisje te Nistelrode op een hooiveld door den bliksem werd gedood. Twee andere personen werden be wusteloos geslagen. De woning van den landbouwer van der Zande brandde af. Een molen geraakte in brand. Te Harnkampis een arbeider die nabij een draadloos toestel in een woning wilde schui len, door den bliksem getroffenen gedood. Te Groessen werd een groote boerderij door de#n bliksem getroffen en geheel in asch gelegd. Te Zwello sloeg de bliksem in een boerderij. Zij werd met den heeleninboedel /erbrand. Te Made is verder een 25-jarig meisje, te Dongen de landbouwer van Poppel en te Kootwijk een 27-jarige werkman, aie op zijn velo naar huis reed, door den bliksem dood geslagen, Sinds een heel tijdje reeds deed het parket van Brussel een gevaarlijk bandiet opzoeken, zekeren Verl.,., wonende Kasteelstraat te Etterbeek, die zich herbaalde malen had plichtig gemaakt aan nachtelijke aanvallen, gewapenderhand gepleegd en belangrijke inbraken. Ondanks de ieverigste opzoekingen kon men er niet in gelukken den bandiet te vatten. Gisteren morgënd, rond 4 ure, bemerkten twee poiiciemonhen op den Leuvenschen steenweg, een kerel, die zich trachtte te ver bergen. Zij hielden hem aan en konden hem, ondanks zijn hevigen tegenstand^ naar het gasthuis overbrengen. Daar bevond men al spoedig met wien men te doen had. In zijn bezit vond men eenen revolver, geladen met zes kogels, eene meta len doos met nog verscheidene kogels, een gansch inbrekèrsmateriaal, valsche sleutels, boren, beitels,'vijlen, enz. Alles werd in beslag genomen. De kerel bekende verscheidene dieften. Hij is ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Eene brandramp te Antwerpen Belangrijke schade Dinsdag namiddag, rond 4 ure, bemerkten werklieden der garage Knappels, ingericht in de oude St. Lambertuskerk, Rupelstraat, te Antwerpen, dat brand ontstaan was in eene partij balen kemp, in een ander deel van het gebouw neergelegd door de Noordnatie. Dadelijk werd alarm gegeven en de werk lieden poogden de drie automobielen, welke in de garagé 'Stónden te redden, doch het vuur kon door de licht brandbare voorraden zulke snelle uitbreiding nemen, dat zij wel dra op de vlucht moesten. Het duurde dan ook niet lang, of de vlam men bereikten ook het dak in geteerd karton opgeslagen. Intusschen waren de pompiers met hunne twee groote pómpen ter plaats verschenen en goed gespijsd door de Kempische vaart en door de waterleiding, werden weldra stroo men water op den vuurgloed uitgestort. Al spoedig kon men zich echter overtuigen, dat er van het brandend gebouw niets te redden zou zijn en de pogingen der pompiers be paalden zich dan ook hoofdzakelijk tot het vrijwaren der aanpalende gebouwen, name lijk de groote. magazijnen der Vereeniging der Belgische coöperatieven. Toen de brand ongeveer een kwart uurs op zijn hevigst woedde, weerklonken met korten tusschentijd twee geweldige ontplof fingen. 't Waren vermoedelijk buesen sa mengeperste zu'uï'stqf welke ontploft waren. In den omtrek werden alle ruiten verbrijzeld en stukken gloeiend ijzer kwamen op de on staande huizen terecht, waar zij ook brand veroorzaakten. Hier kon gelukkig lijk bet vuur spoedig uitgedoofd worden. j Na een uur werkeps .was,alle gevaar voor uitbreiding geweken, doch de balen kemp brandden nog .lang voort en de poijnpierS bleven den geheelen nacht tér plaats. Van het gebouw blijvéh 'nog enkel de vier muren over. Dé schade is zeer groot; doch door verzekering gedekt. Nopens deze zaak, waarover wij gisteren reeds eenige woorden zjgden, meldt de Covtrrier du Soir thans Wij v erne lp en uit zekere bron, dat de beheerder waarvan spraak is, zijn ontslag niet gegeven heeft, doch dat hij afgesteld is wegens zijn gedrag en omdat zijne familie sinds verscheidene weken gevraagd had hem onder rechterlijke voogdij te plaatsen. La Libre Èdgique voegt er nog bij, dat dit ontslag in .kwestie geenszins in betrek staat met het rechterlijk onderzoek, ingesteld in zake de spinnerijen. In de Engelsche koiennijverheid Daily Telegraph meldt, dat volgens de statistieken van den Board of Trade, op 10 kolencentrums in Engeland, er zes met ver lies arbeiden. Sir Archibald Huid, in hetzelfde blad dien toestand besprekende, wijst er op, dat Enge land zeven jaar geleden 73,500,000 ton kolen kon uitvoeren en daarbij nog 21.000,000 ton naar de verschillige aanleghavens zond voor de bevoorrading/der handelsvloot. De toezichter der kolen heeft in gevolge der kolenscbaarschte den uitvoer moeten be perken tot 21,000.000 ton. Het verlies daar door door het la,nd ondergaan wordt op meer dan 150 miljoen pond sterling geschat. Sir Archibald Hurt is van oordeel dat het 'niet alleen de mijnwerkers zijn die daarvoor aansprakelijk kunnen gesteld worden. De vermindering van voorlbrengst is ook toe te schrijven aan hel feit, dat men de uitbatings vermogens der mijnen niet meer uitbreidt, uit'oorzaak der dreigementen van nationali seering der mijnen, daar zulks degenen die zonden verlangen er kapitalen bi te plaatsen weerhoudt of ontmoedigt. De anti-Belgische propagande TE MALMÉDY Nieuwe aanhoudingen ln den nacht" van Zaterdag lot Zondag werden opnieuw verscheidene aanhoudingen gedaan in den omtrek van Malmédy. Aide aangehoudenen rijn naar Verviers overge bracht. Bij een onderwijzer vond men eene groote boeveelheid brochuren, waarin de aanhech ting bij Belgie genekeid werd", alsook laste rende vlugschriften tegen generaal Baltia. De propagandisten werden ondervraagd. Zij loochenden tot een stelselmatig ingericb- ten dienst te behooren, waarvan de zetels te en tfc Berlijn zouden zijn. Men heeft evenwel in 't bezit van een der aangehoudenen een boek gevonden waarin rekening gehouden wordt van ontvangsten en uitgaven gedaan voor hetkomiteit van Berlijn. »w-yv Zitting van Dinsdag 22 Juni Namiddagzitting geopend om 1314 itrtt, onder voorzitterschap van M. Brunei. De huishuurwet De bespreking wordt geopend aangaande de wijzing van de aanvulling van de wetten van 30 April en 25 Augustus 1919 op de huishuren. M. DEBUNNE verdedigt de belangen der huurders van Meenen en omstreken en vraagt dat de vrederechters zich aan de zijde der huurders zouden scharen. M. VANDERVELDE minister van rechts wezen. Ik heb volstrekt geen invloed op de vrederechters. M. DEBUNNE. Waarom stuurt ge hun geen circulaire M. VANDERVELDE. Ik zond circn- lairen aan bet parket maar niet aan de vre derechters. M. CRICK verklaart zich 't akkoord met de opeisching der beschikbare woningen, maar hij weigert zijne goedkeuring aan het artikel der wet dat de vermeerdering met meer dan 30 p. h. verbiedt van de huur wedden van 19i4. Dit artikel zegt M. Crick, is in den grond eene onteigening, de eige naars slaan voor hooge kosten. De wet, zooals zij door de regeeving wordt voorgesteld, verbiedt de vermeerdering met 30 0/0 van de huurwedden van voor 1914. De wet die maar tot 1921 moest van .kracht blijven, wordt in voege gehouden tot 1923. Zij voorziet straffen voor degenen die de buur opdrijven en de opeisching van de be schikbare woningen door de gemeentebestu ren. M. VANDERVELDE verdedigt het ontwerp dat, in tegenwoordige omstandigheden, in dezen tijd van crisis zeer gematigd is. De beperkingen van het eigendomsrecht, die door deze wet worden ingevoerd, zijn tijdelijk. In 1923 zal dat alles voorbij zijn. Indien in afwachting, de belangen van de kleine eigenaars geschaad worden, is dat zeer spijtig, maar het algemeen belang gaal voor alles. De minister van justitie z«gt vervolgens dat de inkomsten van eigendom niet zoo eer biedwaardig zijn als de inkomsten van arbeid of van zaken M. MARCK zegt dat de twee wetten, die thans moeten gewijzigd worden, niet veel goede uitslagen hebben opgeleverd. De huur ders hebben, hetzij uit onwetendheid, 'hetzij uit onverschilligheid, weinig gebruik ge maakt van dg verweermiddelen hun door de ze wetten tër-iiescbikkirig gesteld/ OverigènSde twee teksten van de wet de Fransche efiidë Vlaamsebe, waren in tegen strijd met elkaar. 3 Spreker stelt dan voor de categorie der eigenaars, 'die de b.uurver|engjng mogen weigeren, duidelijk af.teibakenen.: M. Marck zal zijne opmerkingen samen vatten in eene reeks amendementen, die hij bij de bespreking van de artikelen, zal neer leggen. M. WOESTE. Dit is het vierde ontwerp dat ons voorgelegd wordt op de huurkwes tie. Dat feit vast te stellen is zeggen dat het een lapmiddel is dat geen rekening houdt met de algemeene beginselen. Daaruit volgt dat eenige belangen geëer biedigd worden, en vele eerbiedwaardige be langen verwaarloosd. Daarom mag ik zeggen dat dit ontwerp een kort bestaan zal hebben. Het zal voldoening schenken aan sommige belangen, maar niet aan de algemeenheid der wettige belangen. Naar aanleiding van dat ontwerp kregen wij tal van opmerkingen en klachten. Zoo ik er van spreek is het om u te bewijzen dat gij de groote meerderheid niet zult voldoen Er bestaat een krisis maar met zulke wetten zult gij ze niet oplossen. Eenerzijds hebben de rechtbanken alge meene richtingslijnen in het Burgerlijk Wet boek anderzijds kan de rechter die een betwisting moet beslechten, niet weigeren een beslissing uit te brengen door zich te verschansen achter de onduidelijkheden der wet. In zulk geval moet hij die algemeene beginselen overeenbrengen met het belang van partijen. Ik zou de handhaving verkozen hebben van die algemeene regelen, behalve twee of drie bijzondere punten te regelen. Dol hetinnert mij dat er te Parijs een gemeen spijshuis bestond, met bet uithang bord - A l'hasard de !a fourchette Door middel van een vork stak men op goed volle 't uit in een ketel. De ons voorgelegde wet geeft eveneens op goed valle 't uit een lekke ren beet aan dezen of genen belastingplich tige. Maar de groote hoop zal niets hebben. Men zal dus alleen het getal ontevredenen vermeerderd hebben. Had de Regeering een anderen weg ingeslagen, dan zou zij het slachtoffer niet zijn van bet avontuur waarin zij ons ook wil medesleepen. Ik zou verschillende der bepalingen van het ontwerp willen onderzoeken. Ik verklaar, in afwachting, dat verscheidene gevallen werden opgelost tegen de beginselen van het recht in. Het is mogelijk dat sommige rechtsplicbti- gen hebben te klahen gehad over de rechter lijke beslissingen maar over het algemeen zijn die rechterlijke beslissingen volkomen rechtvaardig. Uw ontwerp zal misschien som mige rechtsplichten voldoen, maar een grooter getal zal het ontevreden maken. Dat voorzeg ik 0. De toekomst zal bewijzen dat ik mij niet vergist heb. M. SOUDAN verslaggever, verdedigt het ^ntwerp. Do vervanging van Jamar De Kamer neemt M. Sumijn, plaatsvervan ger van Jamar, aan als lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers. De huishuurwet M. BRAUN verdedigt de belangen der 'kleine eigenaars, wier belangen door de nieu we wet niet worden behartigd. Hij zou willen dat de kleine eigenaars met 50 per honderd hunne huurwedden van 1914 zouden mogen vermeerderen. M. MELCKMANS haalt gevallen aan van hoofdhuurders, die de onderhuurders uitbui ten. Hij hoopt dat de wet hieraan een einde zal stellen. M. PUSSEMIER is 't akkoord met M. Braun om aan de eigenaars eene vermeerde ring van 50 0/0 toe te staan op de huurwed den van 1914. Hij is ook partijganger van de opeisching der beschikbare woningen, maar hij oordeelt dal men de wet niet moet verier.* gen tot 1923. Beter is het, volgens hem, de wet naar gelang de omstandigheden, te wij zigen. M. OZERAY pleit voor de kleine eigenaars M. WAUWERMA'NS oordeelt dat het eenige middel om in de woningcrisis te voor zien bestaat in het bouwen van nieuwe huizen M. STRAUS zegt dat men de nieuwe wet gemaakt heeft voorde kleine minderheid der eigenaars die niet van goeden wil zijn. Overal bestaan misbruiken. Waarom de de vermeerdering der huishuren beperkt tot 30 0/0, terwijl men in den handel groote winsten toelaat Waarom niet liever vrij spel laten aan de wet van vraag en aanbod Na enkele opmerkingen van M. Verlinden, wordt de algemeene besprekifg gesloten. De zitting wordt geheven ten 6.05 uren. Een nieuwe reeks bewijsstukken. De veldtocht tegen het Belgisch Bezettings leger en tegen het bestuur van het internee- ringskamp van Rheindahlen wordt in den a Tag door M. Aug. Konig voortgezet. Nu dan, op 15 April 1920, tijdstip binst hetwelk Konig beweert op het kamp te hebben gelet, schreef M. Gottschalk, rechterlijk raadsheer bij den Hooge Commissaris voor Belgie, in het register der bezoeken, de volgende beoor deeling. Door den heer Hoog-Commissaris van Belgie in de Bezette Grondgebieden belast met een onderzoek in het fntenieeringskamp van Rheindahlen, heb ik al de diensten van hel kamp nauwkeurig bezocht. Ik heb mij rekenschap kunnen geven van de uitmunten de inrichting van elk dezer diensten. Het bevalt mij teerkehnen dat de installing voor treffelijk onderhouden is, dank aan de waak zaamheid, de krachtdadigheid en hel recht vaardigheidsgevoel door den Bestuurder betuigd. Binst de afwezigheid van dezen laatste heb ik de 136 gevangenen ondervraagd: en heb geen enkele klacht opgevangen nopens het stelsel waaraan zij onderworpen zijn. Vergeet niet dat er> op 15 April, een hon derdtal militairen der Reichswehr en roo den van de Ruhr te Reindahlen opgesloten waren. Ter gelegenheid van Pasc|ien hadden nu de opgeslotene van Reindahlen naar den Bestuurden een adres gezonden, waarin zij hem een - Gezegend en aangenaam Paasclu feest - wenschten en hem innige dankbaar heid betuigden voor de welwillende manier waarop*zij behandeld worden. Ten andere, niet alleen wanneer zij to Rein dahlen vertoeven, bedanken die gedoem- den den Bestuurder, maar zonderling en eenig geval in de geschiedenis der galeien en gevangenissen, wanneer zij te huis weerge keerd zijn laten zij niet na geïllustreerde postkaarten te zenden naar hun beul- bestuur- der. Zij houden hem op de hoogte hunner persoonlijke aangelegenheden en overladen hem met bewijzen van erkentelijkheid. Breyer, Trimborn, Birgmann, K. Millen- trup, M. Kraffl, onderofficieren bij de Sicher- heits-Polizei, schrijven hem op 27 April 192C uit Munster. De vier ondergeteekenden nemen de - vrijheid U te laten weten dat zij hunne eenheid zooeven vervoegd hebben. Wii maken van de gelegenheid gebruik om U nogmaals te bedanken voor de goede be- handeling waarvan wij het voorwerp zijn geweest. (GelBreyer, Timborn, Birgmann, K. Millentrup. De gewezen wachtmeester Richard Willie «veroorlooft zich op 5 Mei 1920 vele groe ten te zenden naar oen Bestuurder van het Interneeringskamp te Rheindahlen nu dat bij tenzijnent is teruggekeerd. Ernest Lichte, onderofficier bij het 7® Jagers, en Willem Rath, onderofficier-elec- ti'icien bij bet zeewezen, zenden naar den strengen doch rechtvaardigen Bestuurder» tezamen met hun portret, de oprechte groeten van twee jongelingen die opnieuw van hun» ne vrijheid genieten. Lichte dringt daarenboven aan, en uil Duisburg stuurt hij, op 25 April, een andere postkaart naar den Bestuurder te Rhein dahlen. Ditmaal is zijn mede onderteekenaap J. Kiel, van de Reichswehr. Fritz Terhorst, wachtmeester bij de vei ligheid, schrijft uit RiViingen. Ruttingen, d. e./ 5, 1920. Aan de Heer Bevelhebber. Oprechte groeten en dank voor de goede zorgen tijdens mijn verblijf te Rheindahlen. (Get.) Pritjs Terhorst. Wepper bij Ruttingen., Nog meer Ziehier wat de wachtmeester Frederich Pfeiffer, van de Sicherheits-Pollzei op 5 Mei, schrijft naai' Juffer Maogin doch ter van den Bestuurder te Rheindahlen.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2