VOOR DE VROUWEN Het Internationaal zeelieden congres fwB8 broeders ter dood veroordeeld Vreeselijk spoorwegongeluk op de lijn BrusseUNamen STADSNIEUWS Het BankkantoaïGëêraerd Martens Laatste Berichten per Telefoon VENDlTIEvan MEUBELS Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading Baarmoederontsleking JOUVENCE van Abbe SOURY A Hooggeachte Juffer, Het zal U ongetwijfeld verwonderen deze eenige regels van mij te ontvangen. Eindelijk ben ik gelukkig in mijn lieven tehuis toegekomen. Ik zal nooit den tijd ver geten welken ik daar onvrijwillig heb door. gebracht. Ik kan uw vader te dankbaar zijn wegens de welwillende manier waarop hij ons behandeld heeft. Ik zal zijn aandenken altijd in eer houden. Verschoon, bid ik U, de stoutmoedig beid van mijn schrijven ik hoop dat het U nieti onaangenaams veroorzake. Hopende eerlang een klein antwoordje van U te ontvangen, sluit ik met U mijn wel gemeende groeten aan te bieden. (Get.) Fr. Pfeiffer. Gansbruck 1. Hann. Spiedelslrasse, 14 Het ware hardvochtig erop aan te dringen zelfs om de meening weer te geven van een gevangene zooals Peter Muilier, 219, Ritter- slrassc, Crefeld, die in Mei aan zijne familie schrijft dat men te Rheindahlen beter is dan in een Duitscbe gevangenis - Hier hat men es besser wie in einem Deutsche gefangnis Er is nochtans een ambtelijk duitsch be wijsstuk dat waard is overgenomen te wor den. Het is de brief waarin de burgenieestei van Rheindahlen bij den Pruisische Landrat (Prefect) bejammert Deze klacht werd door dezen laatste aan de Belgische overhe den seflens medegedeeld dat de bevolking van Rheindahlen minder goed gevoed wordt dan de Duitschers geinterneerd in het be ruchte hellekamp. Hier volgt de brief in heel zijne mooie oprechtheid Rheindahlen, 27 April 1920. Den Heer Landrat van en te OLADBACH. De Duitsche onderdanen, geïnterneerd in hel kamp van Rheindahlen, ontvangen dage lijks een broodrantsoen van 400 gr. Het meercndeel der Duitsche geïnterneerden be komen daarenboven reeds dubbel rantsoen t. t. z. 8u0 gr. brood per dag en dat op be vel van den lieer Bestuurder van het ge noemde kamp. Ondertusschen ontvangt de bevolking, volgens de voorschriften der broodrantsoeneering, slechts 1760 gram. per boofd en per week, t. t. z. 250 gram. brood per hoofd en per dag. De bloem bij wijze van broodlevering uit gereikt, dient gevorderd bij de gemeente overheden van Rneindablen en heelemaal en in ieder opzicht afgeleverd. Naar aanleiding daarvan dient men bevelen en inlichtingen te vragen bij de H. G.I.T.R IHooge intergeallieerde Commissie van het Rhijngebied) Moet dit groot broodrantsoen waarvan men naar recht en billijkheid niet mag spreken, aan de Duitsche geïnterneerden van hel kamp van Rheioduhlen uitgedeeld worden Zoo neen, zou ik U verzoeken de noodige voetstappen aan te wenden om het broodrant soen" te doen vérmindeféD. (Get.) Bornes. De Burgemeester. Dat Mr. Koriig vari den Tag dus een dergelijk treffc met den Buigenïeèstér Bornes cm' te beweren dat de geïnterneerden slechts eene ellendige soep bekomen. Deze be: schuldiging, zooals dezé der gruwelen, zooals alle andere lasterlijke aantijgingen van den duitschen dagbladschrijver, zijn van allen grond ontbloot en strijdig met de waarheid, Zij hebben, wij varhalen hel, als eenig doel de openbare aandacht af te brengen van de misdadige verantwoordelijkheden die op de Duitschers neerkomen wegens de ongeloof lijke en onloochenbare wreedheden in België en in Frankrijk begaan. Lijst dsr dokumentaire photos van Rheindahlen Brief van Peter Müller. Postkaart van Ernst Lichte en Willem Rath. Portretten van Ernst Lichte en Willem Ralh. Brief van Herm. Unger. Brief van Broeder Jozef Heinrich Schieffer (in 't Nederlandsch). Brief van Mevrouw Joz. Montfort. Brief van Reinortz. Brief van de Weduwe Ed. Bausch. Paaschwenschen der Opgeslotenen. Postkaart van Wille. Brief van Fr. Pfeiffer. Poslkaartvan Breyer, Trimborn, Birgmann K. Willentrup, M. Krafft. Postkaart van Fritz Terhorst. Postkaart van Ernst Lichte en G. Klei. Brief van Theodoor Ficks. Bene siraf opgeloopen hebbende, verlieten de gebroeders Bel trand, van het 364' fransch infanteriereginient. op 29 Oktober 1918 hunne lijnen en liepen lot den vijand over. Zij werden naar bet kamp van Hammelburg overgebracht waar rij al9 taalmannen aange sleld werden en lal hunner gewezen wapen, makkers aan de Duitsche beulen verklikten Gisteren werden zij beiden door den krijgs raad van he: 4* legerkorps, zetelend te Mans bij verstek ter dood veroordeeld. Dijnsdag morgend rond 1 1/2 ure, vond men op de spoorbaan, nabij de barree] tus- scben St. Donia-Rovesse en Betizet, bel lijk van Victor Gelly, voerman te Saint Mare. Eenige meters verder vond men zijn dood -muildier en verbrijzelde kar. Een onderzoek werd geopend en daaruit bleek dat Geily te Beuzel eenige boodschap pen bad.gedaan. Toen het avond werd was hij huiswaartsgereden en had een binnenweg naar St. Denis genomen om zoo naar Mare in te slaan. Wellicht is hij met zijn gespan door den sneltrein welke rond 1 ure 's nachls te Na- men aankomt verrast geworden. Gelly was 67 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Eene Duitsche schuldbekentenis. In den schoot van het internationaal Zee liedencongres, te Geneve gehouden, was oneenigheid ontstaan betreffende de deelna me der Duitschers en de samenstelling hun ner afvaardiging. De Engelsche zeelui weigerden met de Duitsche zeelui samen te werken, zoolang door de Duitschers geen genoegdoening ge schonken werd voor de gruwelen tijdens den onderzeeschen oorlog gepleegd. De Amerikaansche zeelieden hebben ge weigerd aan de conferentie deel te nemen, daar het program der conferentie, waar het de lotsverbetering der zeelui betreft, hun onvoldoende toescheen. In naam van de Duitsche zeelui heeft de afgevaardigde Wissel thans een verklaring afgelegd, die aldus luidt - Wij betreuren de veelvuldige slachtoffers welke in de onderzeeschen oorlog gevallen zijn. Maar Duitscbland heeft dien onderzeeschen oorlog moeten voeren ten einde zich te we ren tegen de blokkade. De Duitscbe regeering heeft de verbintenis aangegaan, de geallieerde onderdanen die door den onderzeeschen oorlog geleden heb ben, schadeloos te stellen. Tegen de bepalin gen van hei Vredesverdrag dienaangaande heeft Duijschland niet geprotesteerd. En het ligt ook in zijne bedoeling niet zijne gedrags lijn te wijzigen. De conferentie beeft nota genomen van die verklaring. Nadien werd bestolen dat de Duitsche zee lieden zullen geeerbiedigd worden. Voortaan zal er een solidariteitsgevoelen tusschen al de zeelieden bestaan. De zeelieden van al de landen zijn thans vereenigd. Hunne onderscheidenlijke groe pen zullen aan de conferentie deelnemen. Die besluiten, door den heer Thomas voor gelezen, werden eenparig aangenomen. RECHTBANKEN Boetstraffelijke rechtbank van Gent. VRIJGESPROKEN Volgens bet ministerieel besluit van 29 April 1920, is het verboden zoowel witte bloem in huis te hebben dan witte bloem te verbakken. De rechtbank oordeelde anders want Karei Francke, van Selzaete, Celina Knockaert, van Selzaete, bij wien witte bloem werd ge vonden, werden vrijgesproken. Valère Dhaens, van Gent, die op de Vrij dagmarkl boterkoeken en appeltaarten ver kecht, gebakken uit meel, boter en eieren was daarvoor vervolgd geworden, daar dit ook volgens het ministerieel besluit van 29 April 1920 Verboden wasj Dé rechtbank gprak lveiti vrij. Assisenhof van Oogt Vlaanderen. I HANDEL MET DEN VU AND BARAKKEN EN MEUBELS MAKEN :Urbain BaéYt schrijnwerker wonende te Gent, wordt beéchuldigt van aan dén vijand eene groote hoéveelheid Oorlogsmateriaal te hebben geleverd. BESCHULDIGIGSAKT In het begin der bezetting vervaardigde beschuldigde tafels en stoelen ih hout voor in rekening van den ondernemer. Van al 1916 stelde hij zich vrijwillig ten dienste van den vijand, voor het vervaardi gen van materiaal bestemd voor het Duitsch leger. Op dit oogenbük, was. het algemeen gewe ten dat de stad Öent sedert Juni 19l5 gewei gerd had nog barakken te doen vervaardigen voor de Duitschers, omdat zij bestemd waren voor het front. Niettemin richtte Baerl en Port Arthur een werkhuis in, kocht machienen en van dien oogenbük af vervaardigde hij op grooten voet, barakken en meubels. Op het eindje van de bezetting maakte bij zelfs een vijftig tal houten lanRs. Het materiaal werd geleverd aan de Beau direction en geladen op wagens. De beschuldigde werkte 'met een veertig tal werklieden. Hij moet zeer groote winsten verwezend ijkt ghebben. De stad ^Gent moest hem voor rekening der Duitschers niét min dan 576,699 frank te betalen. Betichte wordt verdedigd door MM. Hen drickx en Vermast. Voor de zaak zijn twee dagen gesteld. WISSELKOERS tan. 23 Jqni Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genète I talig Madrid Londen (pond sterl.) Parijs 396,00 tot 400,00 30,80 tot 31,30 204,00 tot 208,00 69,60 tot 73,50 188,00 tot 192,00 44.328 tot 44.875 96.75 0/0 lot 96,28 0/0 Dollar (New York) 11.000/0 tot 11.150/0 Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendie. HUWELIJK. Heden werd onze stads genoot Jef Crick te Etterbeek in deu echt vereenigd met Juffer Elza Caimeyn. Onze brste gelukwetifloben aan het jeugdige paar. Banque Tranentlantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninkinkestraat, (2, Kongresplaats- Bruesel, Telefoon 1956 en 1956, Post) oheokrekening 16,600. In bewaurgeving van fondsen voor korte en lange ter mijnen. 18456B KONINKLIJKE REDERIJKKAMER DE GATHARINISTEN. Donderdag 24 Juni 1920, te 8 1/2 uur, zal eene algemeenc herhaling der strijdliederen plaatshebben ten lokale der maatschappij, Keizerlijke plaats. VERLOREN in het - Lustig Bierhuis Park een wandelstok in ebbenhout, met zilveren kruk, erin gegraveerd F.De Loose. Een regenscherm, groene kruk, terug te brengen bij M. Edw. Steenhout, muzieklee raar, Geeraardsbergschestraat. Goede belooning. 10, Albert Liénartstraat. 43-'a nabij ds Statie, te Aalst wisselt het Fransch Geld uit aan den li00:sten prijs; .geeft INTRESTEN aan 4. 4 1/2, 5 en 1/2 O/O (volgens den duur hoogsten 3 jaar) op de gelden in loo- pende rekenipgen geplaatst. Alle Beurswaarden (Schatkislbons, Kas bons, Belgische Reiitenleeningen van steden nijverheidsgestichten, enz.) worden er ver handeld en de intresten ervan betaald zelfs wanneer deze stukken of papieren elders aangekocht geweest zijn. N. B. De klienten worden er vriendelijk ontvangen en met de meeste welwillendheid en IN HUNNE TAAL ingelicht en bediend. Bvurgerllj tten Gebooktbn ^annd9k ='eakchl 8) 10 Vrouwelijk Huwelijken F. Clotnrun, bed. niet J. De Smet, z. b. A. De Brucker, voerman,met M. De Neef kleerm. F. Van Cauwenbergh, tw. met E. De Waen, br. R. De Smedt, pasw. met M. Sleenhaut, naaister. J. De Vyl- der, wever, met A. De Smet, br. G. Van der Gammon, leurder, met A. Smekons, tw. R.Van der Biest, metser, met M.Rogiers tw. A. Kojs, plaf. met A. Waegemans, fab. OVBRLIJDENS. E. Beeekma», kleerm, 19 j. Kerrehroek- str. S. Van Everbroeck, vr. Baert, z. b. 73 j. Gentsohest.w. 2 kinderen onder de 7 jaren. TOMAAT CONSERVE!* Bloerrun en Beklaamsioet Op ZONDAG 18 JULI, zijnde den derden Zondag van Aalstkermis, zal een prachtige bloemen en reklaamstoet de stralen onzer stad doorkruisen en tevens zal er ook een wedstrijd voor versierde uilstallingen zijn, hetgeen niet weinig zal bijdragen tot de her leving van handel en nijverheid alhier. Er worden 3000 fr. prijzen uit geloofd voor de verschillige prijskampen, waarvan hier de lijst volgt 1* PRIJSKAMP. Voor de schoonste en rijkst versierde Automobiel: prijs 100 fr. met diplo ma en eeremetaal; 2* prijs 50 fr. en eeremetaal; 3" prijs 25 fr. 2® PRIJSKAMP.. Voor het schoonst en rijkst versierde Rijtuig op vier wielen mot 2 of 4 paar den bespannen 1» prijs UO fr. met diploma en eeremetaal; 2« prijs 50 Ir. en eeremetaal; 3° prijs SS* .fr., M I 3® PRIJSKAMP. Voor hot schoonst en rijkst versierde rijtuig op vier of 2 wielen met één paard bespannei l®prii8 50 fr. met diploma en öoremetaal; 2® prijs 25 fr. en eoremetaal 3® prijs W*i fr. ,r-7»' n~"~ - 1 tui4® PRIJSKAMP. Voor het schoonst versierd Karretje bespannen met schaap-, geit of Rond )f,prijs 50 fr.jnet diploma en eoremetaal;2® prijs 25 fir. en eerémétaal; 3® prijs 10 fr. 5® PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels- voertuig (auto-vrachtwagen): 1* prijs 100 fr. met diploma en eeromotaal 2° prijs 50 fr. en eere- metaal; prijs 25 fr. 6® PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels- voertuig met paard bespannen: 1® prijs 100 fr. met diploma en eoremetaal2® prijs 50 fr. en eeremetaal; 3® prijs 25 fr. 7® PRIJSKAMP. Voor het schoonste ver sierde Motorrijwiel met of zonder ziidekar: 1® prijs 30 fr. met diploma en eeremetaal; 2® prijs 15 fr. en eeremetaal; 3* prijs 10 fr. 8® PRIJSKAMP. Voor den schooustcn en rijkst versierden Groep Wielrijders, n ins tens 10 deelnemers: 1® prijs 70 fr. met diploma en eeremetaal; 2® prijs 40 fr. en ceremetaal; 3® prijs 20 fr. 9® PRIJSKAMP. Voor het schoonst afzonder lijk Rijwiel: 1® prijs 25 fr. met diploma en eere metaal; 2® prijs lOfr. qn eeremetaal; 3® prijs 5 fr. 10® PRIJSKAMP. Voor bet schoonst versierd Kinderrijtuig: 1® prijs 15 fr. met diploma en eoremetaal; 2® prijs 10 fr. en eeremetaal: prijs 5 fr. 11® PRIJSKAMP. Voor de schoonst gekostu meerde Groopen, minstens 20 deelnemers: 1® prijs 150 fr. mot diplsma en eeremetaal; 2® prijs 75 fr. en eeremetaal; 3® prijs 30 fr. 12® PRIJSKAMP. Voojr de schoonste of rijkst versierde Praalwagen: 1® prijs 150 fr. met di ploma en ceremetaal2® prijs 75 fr. met eere metaal; 3® prijs 30 Ar. 13® PRIJSKAMP. Voor den schoonsten en talrijksten versierden (Jroep Ruiters prijs 50 fr. met diploma en eeremetaal; 2® prijs 15 fr en ceremetaal; 3r prijs iü fr. Oude', de Muziekmaatschappijen van minstens 25 deelnemers, 300 fr. premiën te verloten. N. B. Bijprijzen kunnen nog toegekend wor den aan deelnemers, wiens voorstelling niet zou voorzien zijn in bovengenoemde Rategoriën. Inschrijvingen te zenden voor 24 Juni aanstaande naar het bureel van Openbare Werken ten Stadhuize; alhier. DE HERZIENING DER GRONDWET. BRUSSEL 23 Juni. De herzieningskont missie der Kamer vergaderde heden morgend onder voorzitterschap van M. Brunet. lit kommissie onderzocht de amendementen neergelegd voor de artikelen betrek hebbende op de inrichting der Kamer Het amendement Hauras en Masson bepalende dat het aanta volksvertegenwoordigers moet in evenredigheid zijn van het aantal kiezers werd verworpen. De kommissie zette daarna de bespreking voort van de inrichting van den Senaat. De leden van den Senaat zullen voorlaan gekozen worden door dezelfde kiezers die de volksvertegen woordigers kiezen. HET GEHEIMZINNIG DRAMA VAN MELIN. NIJVEL 23 Juni. Vrouw Chris tens, en niet Driessens, zooals verkeerdelijk gemeld was, de echtgenoote van het slachtoffer der geheimzinnige moordpoging van Melin, bij Geldenaken, en haren minnaar hebben volledige bekentenissen afgelegd. Het is de minnaar, zekeren Collar, die den man tijdenf zijnen slaap met een hamei' heefl aangevallen. De moordenaar was door vrouw Christens in huis gelaten geworden. IN HET DUITSCH BEZETTE GEBIED. AKEN 22 Juni. Generaal Rucquoi op. perbevelhebbcr van het Belgisch bezettingsleger in Duitscbland, heeft Maandag te Coblens een bezoek gebracht aan generaal Allen, bevelhebber van het Amerikaansch Rhynleger. ter gelegenheid van zijne aanstelling als opvolger van generaal Michel. Ter dier gelegenheid had een wapenschouw plaats, 's Avonds werd door generaal Allen een ontbijt aangeboden, gevolgd door eene ontvangst waaraan meest al de notabiliteiten van Coblenz deel namen. Generaal Rucquoi verliet Dinsdag Coblenz om naar Aken terug te keeren. DE M1NISTERIEELE KRISIS IN DUITSCHLAND. Berlijn, 23 Juni. He» schijnt dat de ministerieele krisis in Duitscldand in 'i geheel nog niet opgelost is. Alhoewel gisteren middag, zoo schrijft Die Freih*ity alles scheen aan te duiden, dal de middenblob stevig gevestigd stond, lagen gisteren avond de verschillige partijen wederom overhoop tengevolge va'n geschillen, opgerezen in het verdeelen der portefeuillen. DE OPSTAND DER TURKSCH E NATIONALISTEN. Londen, 23 Juni. Ui Constautinopel wordt gemeld, dat de Turksche nationalisten de Engelschen aangevallen hebben nabij Israid. Na een kort gevecht verwijderden de Turken zich. Men denkt dat zij nu oprukken tegeh. de Grieken, die van de Entente toelating bekwamen om vooruil te rukken. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. DINSDAG 29 JUNI 1920, om 8 uren voormid dag, ten sterfhuize van M. Reyniers, |te Aalit, Dendermondschen steenweg, 25, zooals Gueridontafel in accajou met coulissen en 5 planken, 8 geboureerdc stoelen in acoajou, 2 geboureerde zetels, buffetkas in accajou, twee groote spiegels, foyer eu koolbak, gaslusier, carpetten, gecaneleerde stoelen, posturen, co- lonnen, regulateur, gasvuur, dubbel Engelsch bed met wollen matras, eiken kleerkas, eiken lavabo en nachttafels, kerselaren lijawaadkas, kerselaren bed met ressort en wollen matras, gemakstoel, lavabo met garnituur, eiken bed, zilveren crucifix onder bocal, kachel, kande laars, koperen lampen, vazen, wereldbol, volle dig tafelservies voor 18 personen, koffie- on dessertservies, oud koffieservies in porcelein. kristalen wijn- bier- en charopagnerooiners, ser vies bestaande uit 12 lepels. 12. vorken, 12des sertlepels en soeplepel in wit metaal, zilveren taartschopper en andere voorwerpen. Verder groote coffre-fort in allerbesten staat. Gewone voorwaarden. 4861 Duivennieuws Maatschappij Dè Eendracht lokaal bij Boin, Kerkstraat, 1, Aalst, Café de l'AUiance, Zondag 27 Juni 1920, prijsvlucht uit Noyon, met oude en jonge duiven, elk afzonderlijk. 1> jongen mogen in dubbel vliegen. Inbrengst Vrijdag van 7 tot 10 uren 's avonds. 4856 Uitslag van de pirsvlucbt uit Quievrain van Zondag 20 Juni. Lokaal E. Commerrnau Oude duiven 1. De Cock G. Herdersera; Breckpot O. Aalst 3. De Leeuw F. Moorse!; 4. Meert 0. Haeltert, 5. De Beul M. Aalst6. Gooma.n P. id; 7. Camphyn, id; 8. De Block, Moorse]; 9. De Leeuw F. id; 10. Van Gromphaul, Erembodegem, enz. Jonge duiven 1. Van Stichel E. Aalst; 2. Sterek H. Aalst; 3. Camrau H. Erembo- _9m; 4. De Winter O. Moorsel 5. De Wolf C. Aalst 6. Marens S. Aalst; 7. Van de MaeleA. Aalst; 9. Boheerlinck G. Aalst; 10. Van Haut, Aalst; énz. Alle weken prijsvlucht uit Quievrain als ook op 29 Juni (St-Pietersdag). Inbrengst daags te voren. RAADGEVENDE KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbedarf bare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van den Minister van Nijverheid, Arbeid en Bo- i'oorrading, om de deskundigen vao hot parket in <ie mogelijkheid te stellen, het besluit van 5 November 1918;'31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk ,hei<l too te paseen. leaer handelaar is er toe gehouden navolgende lijktder artikels toétnaam en pr(jsaan teplakkeu. De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn er toe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze Insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats of handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima prijzen moeten niet verward wer den met de normale prijzen, die enkel voor doel hebben hei publiek iu te lichten nopens den ge middelden prijs, die redelijker wijze kan prac- tisch zijn op het oogenblik zelf der bekendma king, de verkoopprijs kan dus met den normale prijs verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van de hoedanigheid der koopwa ren zonder deu verkooper of don kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPRIJZEN Bevroren wleesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der ievriezingsdiunst). Exlger ce portrait Elke vrouw, wier maand stonden onregelmatig en pijnlijk zijn,vergezeld van kolieken, lendenpijnen, pijn in het onderlijf; zij die on derhevig zijn aan witte vloed,bloedstorting, maag pijn, brakingen oplappen, zuur, gebrek aan eetlust en altijd zware gedachten heeft, moet de BAARMOEDER ONTSTEKING vreezen. De vrouw die daarvan is aangetast zal zeker genezen, zonder operatie, door ge bruik te maken van de' Dit geneesmiddel ie onfeilbaar op voor waarde dat het bijtijds gebruikt worde. De Jouvence van Abbé Soury geneest de Baarmoederonts'ehing zonder operatie, om dat zij samengesteld is uit bg/.ondero plan ten, die voor eigenschap hebben den bloeds omloop te bevorderen, van de kranke lichaamsboeien blocdopdrang te weren en ze te genezen. Het is goed iederen dag inspuitingen te doen met de HYGIENITINE des DAMES de dooq 4 fr. 00, plus belaeting 0 fr. 30, totaal4' fr. 80. De Jouvence van Abbé SouriQT is de roge laar der maandstonden bij uitnemendheid en alle vrouwen moeten er bjj regelmatige tus- schenpoozen gébruik van maken om: ge zwellen, kanker, vezelgezwelleii, kwade ge volgen der bevalling, witte vloed, aambeien, aderspat, bloedaderontsteking, zwakheid, moedeloosheid, de ongevallen van 't keeren der jarenverhittingen, vapeurs, bedrukt heid, enz., te voorkomen en te genezen. De JOUVENCE van Abbé SOURY bevindt zich in al de apotheken van Belgie aan den prijs van 7 fr. 50 de flesch 8 fr. 50 vrachtvrij. De 4 flessehen vrachtvrij tegen postbon30 fr. gestuurd aan 't algemeen depotApotheek VIRARIO, rue de TUniversité, Luik 21596 Boter door de regeering ingevoerd Kaas Canadeesche Chedder, 1* hoedanigheid volkomen zuiver per kilo Canadeesche Chedder, 2®hoedanigheid Verduurzaamd wleesch Corned Beef 14,00 11,— 0,- 2,45 Verduurzaamde Visch. Portugeesche sardienen 1/4 22 ra/ra Fr. 1,50 id. 1/4 club 30 m/m (de beste) 1,60 Roze zalm van Alaska (hooge doos1 1 pond 2.10 Zout Geraffineerd zout voor boter per kilo 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken 0,50 Rijst ameldonck per 1/2 kilo 2,60 Belgische lucifers (wit hout) het pak 0,50 VoedingadeeQ VermiCelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (inlandscb) per 1/2 kilo 2,00 Macaroni (inlandsche) 2,25 Buitenlandsche voedingsdéeg per kilo 4,20 Gewone rijst 3,25 Vat en pekelwaran Amerikaansch spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanigheid) Margarineboter Allerlei Petroleum Groene sraeerzeep Olijfolie Grondnootolie (sla-olie) Chocolade (wettelijk) Koffie. Dc gebrande Koffie allerbeste van het Ministe rie van Bevoorrading, het pak van 500 grammen netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per kilo gewone goede gewone Gebrande koffie Santos beste per kilo 8,50 8,00 8,00 6 50 tot v,50 tot den lier 1,20 per kilo 3,75 tot4,50 den liter u,00 10,00 per kilo 0,— Kinderspfjzen. Havervlokken in pakjes Aardappetbfoem. Onverpakt In pakjes van 1/3 kilo Gecondenseerde melk Verdampte melk gew. goede gewone 9,25 8,45 7,85 11,35 10,35 9,35 3,00 het pak p t kilo 3,00 T,75 de doos 2,40 2,10 Eli ebt wel de echte JOUVENCE van Abbé SOURY met het handteeken Mag DUMOHTIER. (Kostelooze met nota inlichtingen) TE KOOP bq M. Van der Heyden, Moor- selbaan, 500 ra, Decauville-spoorweg (rails), piketion en draad voor afsluitingen. 4869 AANSTONDS GEVRAAGD, een* mekf, kunnende een weinig de keuken. Loon 80 fr. per maand. Schrijven ten bu> reele van he* blad onder de letter* O. V. C. 4860 GROOTE KEUS AALST KERKSTRAAT. 22 4-

De Volksstem | 1920 | | pagina 3