de conferentie te Boulogne Zondag 27 Juni Baandag 28 Juni 1920 Aan al de Weldenkende handen- en van hei Ministerie van IJ, P.T.T. en Z. Dirk Martens, Belgis houdt nog steeds het rekord van het daar leven. Teruggave van een Veronese aan Italië- OE UIMEB VAN 9. L. VB01JW buitengewone winsten Eene erge zaak fe Brugge Valsche Munters in Duitschlan A Ben doodelijk ongeluk in hei XXVI* JAARGANG NUMMER 149 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 13 -A. Q- IQ X-ji -A. X> 10 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit bulten hel Arrondissement Aalst, zioli te wonden lot I.et Agentschap ÏIavas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de Ia Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. li. Ladialaus j Zoq op 4,00, onder 8,05 H. Ireoeua Zon op 4,01, onder 8,05 Volle Maan den 1 Wij wachten allen met ongeduld naar de beslissing die vallen moet aangaande het vraagstuk van den duurtetoeslag en iedereen vraagt zich met rede af wat de oorzaak is van het te lange uitblijven van dien maatregel. Het is noodzakelijk dat de agenten var. IJz.P.T.T. en Z. weten hoe de zaken staan en gelegen zijn, omdat iedereen met kennis kan oordeelen en de verantwoordelijkheid daar stellen. Twee stelsels staan regelrecht tegenover elkander zoo hebben wij het voorstel van het Kristen Syndikaat die rekening houdt niet de samenstelling van het gezin en onder scheid maakt met getrouwde en ongetrouwde, huisgezinnen met kinderen en zonder kin deren. Dit voorstel was het volgende 3 fr. voor dc getrouwde 2 fr. voor de ongetrouwde 1 fr. per kind en per dag Tiet Kristen syndikaat wilde hoegenaamd niol weten dat de nieuwe loonsverhoogingen wouden samengesmolten worden in de duur- letoeslag. Het Nationaal syndikaat stelde voor een duurtetoeslag van 150 tr. per maand met in begrip van dc loonsverhooging voor al de agenten. Viij moeten het onlogische van dergelijk voorstel niet laten inzien, daar iedereen met een greintje gezond verstand het zal moeien toegeven dat in zake duurtetoeslag cv rekening dient gehouden van het aantal personen die er te voeden en te kleeden,zijn daar het onte gensprekelijk is, dat als wanneer een jong man 0,30 fr. per dag meermoet betalen voor het aankoopen van brood, hel huisgezin die een verbruik heeft van 5 of 6 brooden, 2 of 2.40 fr. per dag meerdere uilgaven heeft. Het is ook onmogelijk aan te nemen dot de reeksen die loonsopslag bekomen, opnieuw als slachtoffer moeten vallen van eeo draconi sche voorstel. De regeering door dc argumenten van het Kristen Syndikaat overtuigd, deden op Maandag 14 Juni het volgende voorstel 3 fr. voor de getrouwde 2 fr. voor de ongetrouwde 0,50 fr. per kind en per dag; een opslag van 50 fr. per maand voor de maandloonen en 2 fr. per dag voor de dag- looneii zoodanig dat er met duizende werk lieden eene jneerdere inkomst zouden ge nieten van 150 fr. minimum per maand. Iu den namiddag van 14 Juni werden de svndikaten door een afvaardiging van mini sters ontvangen. Het Kristen syndikaat ging 't akkoord in zijne groote lijnen met dit voorstel, doch het Nationaal syndikaat verwierp het en bleef stijfhoofdig op zijn on verklaarbaar voorstel staan. De onderhandelingen bleven duren en men ksvam tot geen stap nader zoodanig dat op dit oogenblik nog geen beslissing ii genomen en zelf meer, dat het zeer goede dat in het regeerings voorstel besloten lag op dit oogen blik gevaar loopt te verdwijnen en met dui zend handen- cn geestnarbeiders in hunne belangen gaan beschaadt worden. Indien de geruchten welke heden in om loop zijn bewaarheid worden, mogen wij reeds verklaren dat eene ontgoocheling het personeel te wachten slaat dank aan de on verzoenlijke houding van het Nationaal svn dikaat. Het Kristen Syndikaat waakt fsteeds op de belangen van het personeel en blijft kracht dadig zijn zienswijze verdedigen, daar dit alleen eene rechtvaardige oplossing daarstelt. Uit dit alles moeten wij besluiten, dat de belangen van het personeel niet verdedigd worden door liet nationaal syndikaat het wordt meer dan tijd dat onze werklieden en bedienden vaarwel zeggen aan het N. S. en de rangen versterken van het Kristen Syndikaat daar het noodzakelijk is dat op eene'gezonde en reehtzinnige wijze de belangen van het personeel verdedigd worden. Belgie hield voor den oorlog het hoofd in alle statistieken. Met den oorlog is er het duur leven bij gekomen en daar heeft Belgie ook de leiding genomen, ongelukkig genoeg. In vergelijking met de prijzen van Juli 1914, was het leven in Maart 1920, 345 per honderd duurder geworden. In Frankrijk is de vermeerdering 273 per honderd voor Parijs en 220 per honderd voor de andere steden. In Italië is de vermeerdering nage noeg hetzelfde als in Belgie voor de nijver- heidsstreek van Milaan, doch voor Rome zelf is het maar 210 per honderd. In Engeland alwaar liet vee, de boter, de eieren, het koorn, duurder zijn dan in Belgie, is de gemiddelde vermeerdering slechts 155 per honderd. Daarentegen zijn kleederen kolen, schoenen er veel goedkooper dan hier. Ziehier overigens eene statistiek medege - deeld door den Daitij Telegraph Vermeerdering per honderd Denemarken 151; Holland 106; Noorwegen 198; Zweden 194 Zwitserland 137 Vereenigde Staten 107 Australië 73 Canada 115 Engelsch- Indie 59Nieuw-Zeelond 63Zuid Afrika 83. Op voorstel van den minister van Weten schappen-en Kunst, is een wetsontwerp neer. gelegd, waarbij de regeering gemachtigd is de schildering van Paolo Veronese, Juno hare schatten over de stad Venetië plengenddie zich in het Koninklijk Museum der Schoone Kunsten van België, te Brussel bevindt, aan de Italiaansche regeering terug te geven. Deze teruggave geschiedt met het oog op terugplaatsing van Paolo Verone's werk aan de zoldering der zaal van den Raad der Tien, in het Dogenpaleis, le Venetië. Daar heeft die schildering gestaan tot aan de afschaffing van den Venetiaanschen Staat; zij werd dan naar Parijs overgebracht en in 1811 bracht eene verdeeling der overvloedige schatten uit den Louvre haar naar Brussel. BOOR Mr C. M. BRAME. 3" Vervolg En toen het schijnsel der avondschemering op vijn Saksisch gelaat en zijne schoone haren viel, ging hij voortWat ziet die christen slaaf er bekoorlijk uit Hij is zeker iemand mt don vo rnamen, «delijkcn stand van zijn land dat ons dus een goed rantsoen ople veren Op liet bevel des hoofdmans, wierp oen der ruiters het bcweginglooze lichaam van den jongen kratsvader op zijn zadel, en voerde hem als gevangene in de handen der Sarace- cenen mede. Onbeschrijflijk was de verslagenheid in net kamp bij het vernemen, dat de Ridder van O. L. Vrouw krijgsgevangenen was ge maakt. De Koning verklaarde terstond wraak le zullen nemen doch de gewichtige gebeur tenissen, die nu volgden, waren oorzaak, dat niemand lijd had zijne dierbaarste vrienden te wreken noch te betreuren. De Koning van Frankrijk had het plan om naar zijn land terug te keeren openlijk aangekondigd, en liet geheele loger verkeerde in de angstige spanning. De zon had hare laatste stralen reeds ach ter de Westerkim verscholen, toen Bertrand zijne oogen opende. Onder het geleide eener Satnceensche ruiterbende werd hij naar de woning van den dwingeland gevoerd, om daar als gevangene te verblijven, totdat hij Zijn zwaren losprijs zou betaald hebben, DAT GAAT TE VER Uit Tongeren wordt aan een Antwerpsch konfrater geschreven Er gebeurt thans te Tongeren iels onge looflijks. Gedurende de bezetting was een officier van liet Duitsch werkdadig leger, zekeren Schniedcr, te Tongeren einkwarlierings meister en als dusdanig wist hij de bcvol king op alle manihren te duivelen. - Die kerel is nu naar Tongeren terugge keerd, om er liet hof te maken aan eene Evasdochter waarmede hij reeds tijdens zijn eerste verblijf le Tongeren kennis had. Onnoodig te zeggen dat hij dadelijk dooi de bevolking herkend werd. Het huis waar hij verbleef werd omsingeld en zonder het krachtdadig optreden der policie hadde men Schnieder een aardig uurtje doen beleven. - Toen men hem zijne papieren vroeg toonde hij een reispas, volkomen in regel, hem toelatende drie weken te Tongeren te verblijven Dat gaat nu toch te ver 1 Met wie houdt men den aap Een Pruissisch officier die tij dens den oorlog de Belgen uitbuit en nu toe lating krijgt in Belgie te verblijven Als hel zoo voorlgaat, is er kans dat wij ook Sanguinetto, Forck en Almenrüden hier terugzien. Terwijl nu de manschappen eene korte wijle op den straatweg van Damascus stilston den om wat uit te rusten, keerde de gekwetste langzamerhand tot bewustzijn torug. Toen zijn eerste blik op de donkere, woeste gelaat strekken zijner wachters viel. kromp zijn hart van schrik en afgrijzen ineen, want hij zag, dat het meer dan den dood gevreesde lot hem thans was ten deel gevallen hij was de gevangenen der Saracenen. Door het zware bloedverlies verzwakt en uitgeput en met de somberste droefheid in het hart, werd hij onder het blauwe schijnsel der sterren verdei' naar Damascus gevoerd. Op dezen jammerlijken tocht dacht Dij met wee moed aan zijne goede, dierbare moeder, die juist op dat stille avonduur, godvruchtig neergeknield, voor liem placht te bidden. Hij deed slechts eene vraag Wiens gevangenen bon ik Ofschoon zijne bewakers de taal, waarin hij sprak, niet kenden, begrepen z.ij toch de be- teekenis zijner vraag, en antwoordden met forsche slem Gij zijt de gevangene van onzen machti gen vorst Solymon, bet Saraceensch opper hoofd. rr Solymon, die nabij Damascus woont Dezelfde, Was het antwoord. Toen klopte liet hart van den jeugdigen Ridder schier niet meer. ~T Vn ^,0'' waartoe hebt gij mij veroor deeld 1 riep hij woest uil Waarom ben ik in de handen gevallen van hem, die mijn vader om het levea bracht KONTRAKT VERBROKEN De burgerlijke rechtbank van Antwerpen heeft besiist dat drukker Junssens, van Ant werpen, zich in de onmogelijkheid bevindt om eere te doen aan zijn handteeken, dat hij een tijd geleden plaatste onder een kontrakt aangegaan met bet stadsbestuur. Het is on mogelijk de drukwerken uit te voeren aan de prijzen in het kontrakt vermeldtde materia len en grondstoffen in den huidigen ekono- raischen toestand zijn daarvoor veel te duur. De ministerieele kris is in Duitschlancl Het kabinet is officisjl samengesteld Rijkspresident Ebert heeft volgend minis terie aangenomen, dat door M. Fehrenbach samengesteld was Kanselier Fehrenbach. (centrum)justicie en onderkaoselier Dr. Heintze (nationaal-liberaa!) buitonlandsche zaken, Simons (demokra?it)binnenlandsche zaken, Koch (demokaaat)finrncen, Wirth (centrum) voeding, Heines posterijen, Giesberts (centrum) verweermiddelen, Groe ner (demokraat)reichswehr. Geszier (de* mokraai) openbare ekonomie, Scholz (na tionaal-liberaal) schatkist, Raumer (natio naal-liberaal). Hot ministerie van heropbouw is nog niet toegekend en voor het ministerie van arbeid worden de onderhandelingen nog voortgezet. Het nieuw kabinet zal zich Maandag voor den Reichstag aanbieden. Eeu minister biedt reeds zijn ontslag aan BERLIJN 25 Juni. De Vossische Zei- lung meldt, dat ten gevolge der drie notas der Entente, vragende dar het Üuitsche leger op 100.000 man zou gebracht worden. M. Gessier, minister der Reichswehr, lieden mor- gend zijn ontslag heeft aangeboden aan den rijkskanselier. M. Gessier aanziet den toe stand als uiterst ernstig. Volgens het Wolff's agentschap zou deze tijding echter nog niet officieel bevestigd zijn. peperkoek, smierseife enz. geleverd heeft, benevens groote hoeveelheden glazen picailili ingelegd fruit, sigaretten, solferstekskens, duizenden liters cognac, rhum, enz. Met eene enkele levering gencver zou men aan 350,000 man een druppelke kunnen geschon ken hebben De schrijver van deze onthullingen belooft er nog anderen en verzekert dat hij kaart op tafel goat spelen. De zaak belooft zeer belangrijk te worden, en als hij met bewijzen voor den dag komt, zou het een geheel spelleke kunnen worden. Te Brngge, zooals men wel denken kan, wordt de zaak fel besproken en velen die binst den oorlog fortuinen gewonnen hebben, zitten gespannen in hunne schoenen. Frankrijk en hst Vatikaan Oe onderhandelingen geëindigd M. Colrat heeft in de commissie van buiten- landsche zaken verklaard dat de Fransche regeering hem bericht heeft dat de onderhan delingen tusschen Frankrijk en het Vatikaan geëindigd zijn. Het ontwerp kan eerstdaags de Kamer bespioken worden. Aan Havas verklrarde M. Colrat dat er aan Frankryk's binnenlandsche wetgeving niet zal geraakt worden en dat de onderhandelin gen steeds als een kwestie van buitenland- sche politiek aan weerszijden werden be schouwd. Het einde der onderhandelingen, zegde M. Colrat, bewijst dat het Vatikaan en de re geering aan hun verbintenissën zijn getrouw gebleven. De betasting op de Onze geachte staatsminister, senator de Sadeleer, heeft in de vergadering van den Senaat, van Donderdag 24° Juni eene merk waardige redevoering uitgesproken over dit belangrijk onderwerp. Wij zullen deze rede voering in ons volgend n immer mededeelen. Opzienbarende onthullingen Wij hebben onlangs de ontdekking gemeld an een notaboek van het berucht Duitsch handelshuis Boddickor, van Hamburg, dat binst de bezetting te Brugge gevestigd was en alleenlijk aan de Duitscbe legers en kantie nen leverde. Op dit notaboek slaan de leve raars van de firma, meestal Brugsche hande laars, aangeteekend. De persoon die het in handen gekregen heeft zit sedert eenige maanden ie het gevang van Brugge, onder verdenking met de Duit- schers handel gedreven te hebben. Dat hij zinnens is van hetzelve gebruik te maken ten gepasten tijde tegen de personen in hun boekje vermeld, schijnt geen twijfel te lijden en zulks bewijst het druksel dat hij nu in de stad komt uit te geven, waarin hij zich eerst (natuurlijk) tracht wit te wassehen tegenover dg DII»"" - Te Neuhaldensleben werden onlangs 20 valsche munters aangehouden, die voor 8 millioen aan valsche 50 mark-biljetten in hun bezil hadden. Tn hun werkplaats hadden de heeren twee machinegeweren, 8 infanterie-geweren, 60 handgranaten en eone groote hoeveelheid patronen en buskruit, 'VW De toestand in Ierland LONDONDERRY 25 Juni. De toestand is heden wat verbeterd, doch alle zaken lig- gen nog steeds stil. Men hoort nog bij tus- schenpoozen vuurschoten weerklinken, gewa pende benden hebben twee treinen en een automobiel, waarmede postzakken verzonden werden, tegengehouden.*De postzakken wer den doorsnuffeld en de inhoud op de baan geworpen. Zulks geschiedde te Ballvhaine, Kilfrer en Louth. - '""wvimii kl.-gOIIV»Cl Je Brugsche bevolking, maar waarin hij ook eindigt met verdachtmakingen en aantijgin gen tegen verscheidene personen. Hij vraagt onder andere waarom een dezer in hen ge vang niet zit, om 1915 miljoenen sigaren aan de Duitschers geleverd te hebben, en tot den laatsten dag van den oorlog een leveraar van het huis Boddicker geweest te zijn, aan het- welk hij zeer veel duizenden kilos chicorei, De eK-keszer te Doorn. Bezoek van prins Joachim. Donderdag avond zijn uit Amersfooi, eenige ex-keizerlijke auto's in snelle vaart het kasteel te Doorn binnengereden. De wagens waren zwaar met koffers geladen en zij die er in zaten waren half verdoken. Den dag nadien zag men twee heeren op het terras van het hotel Palest «milten. De eene was graaf von Moltke, de andere prins Joachim, de jongste zoon van den ex-keizer en die te Berlijn in het Adlon-hotel onlangs het gekende avontuur had. Heel Doorn kwam even kijken, waarop de twee heeren het dorp inwandelden. Prins Joachim zoekt, naar het schijnt, een huis om te Doorn te blijven wonen. Uit Amsterdam wordt gemeld dat een ministerieel decreet verboden keeft aan alle vliegers boven Doorn te vliegen. Dit is enkel aan de Nederlandsche militaire vliegers toe gelaten. Het voortdurend bloedverlies verzwakte hem zoozeer, dat hij van niets ter wereld meer bewust was alleen gevoelde hij nog dat gespierde armen hem op dezen treurigen tocht ondersteunden. Toch waren al dezo pij. nen en smarten niet te vergeefs, want hij offerde die op in vereeniging met hel lijden van zijnen goddelijken Meester. Eindelijk bereikte men Solymon's prrchtig paleis, waar de uitgeputte gevangene in eene enge cel geworpen werd. Die cel was echter niet donker, noch vochtig, want liet Saraceen- sche opperhoofd was niet van plan zijn jeug digen gevangene eenig kwaad aan te doen hij hoopte zelfs dat hij weldra herstellen mocht, om des te spoediger het zware rant soen le kunnen betalen. Het was oen klein laag kamertje, aan h«t westelijk gedeelte van het gebouw, met het uitzicht op een groot deel van den praclitigen, aan het paleis be hoorenden tuin. De jonge ridder werd nu op eene ellendige, inderhaast bereide slaapstede neergelegd, zijne wonden werden door be kwame, hulpvaardige handen verpleegd en naast zijn bed plaatste men verschillende ver- frisschende dranken, met het uitdrukkelijk hevel, dal het hem overigens aan niets, wat voor zijn herstel noodig was moch ontbreken. Hij kreeg heerlijke, rijpe vruchten, en als de koorts die hem zijne wonden veroorzaakten, af was, dronk hij den zachten, zuidelijken wijn, die hart en zinnen verkwikt en opvroo lijkt. r Groote sommen gouds zal de Engelsch- man die thans op zjjn ziekbed kwijnt, mij voor zijn rantsoen moeten betalen 1 placht het Saraceensch opperhoofd tot zijne vrienden te zeggen. De jonge ridder, op geen rantsoen bedacht was zeer verbaasd over de buitengewone zor. gen en weldaden, die hem ten deel vielen. Onder Solymon's gevangenen bevonden zich mannen van bijna alle natiën het heerlijke Frankrijk, het schoone Italië, Spanje, de bakermat der ridderschap, kortom, alle Ka tholieke natiën waren daar vertegenwoordigd, doch het grootste gedeelte dezer ongelukkige werd met barbaarsche wreedheid behandeld. Met ijzeren ketenen beladen, werden zij tot zwaren arbeid gedwongen, ontvingen weinig of geen voedsel en stierven dus grootendeels van ellende cn gebrek. Bestond er evenals bij Bertrand Talbot, eenig vooruitzicht op een groot rantsoen, dan hadden zij niet te klagen was echter die hoop weer verdwenen, dan werden zij tot eene k\v(jnende, hoopelooze gevangen schap veroordeeld. De Ridder van O. L. Vrouw kwam allengs- kees tot zijne vorige krachten en gezondheid terug, en altijd bleef hij zijne H. Moeder de Koningin hulp en verlossing afsmeeken. De mensch begrijpt doorgaans niet. dat God hem "alleen uit liefde en rampspoeden en ellenden dezer wereld toezendt, om hem tot de glorie des Hemels voor te bereiden. De hoovaardige moet vernederd, en de drif tige, opbruisende natuur, door beoefening van geduld en zachtmoedigheid, onder be dwang gebracht worden. (Vervolgt.) DE STAKING IN CONGO Eene vergissing, Het telegram van M. Franck verkeerd uitgelegd De verklaring Donderdag in de Kamer ge daan,. door M. Vandervelde, plaatsvervan gend minister van koloniën, over de werk staking der ambtenaars in Congo, heeft eone zekere opschudding in de pers veroorzaakt, door de verkeerde uitlegging van een tele gram, door minister Franck gezonden on waarvan in de Kamer lezing werd gegeven. Dit telegram zinspeelde op de werkstaking: van de maand April en zegde dat daar eene staking van inboorlingen in drie of vier cen trums op gevolgd was. Men heeft verstaan, en van daar de dwa ling, dal de minister van koloniën eene nieu- Wë staking van ambtenaars meldde. Welnu, daar is niets van, want andere uit Congo aangekomen telegrammen zeggen dat er voor het oogenblik geen spraak is van eene nieuwe staking. kamp van Beverloo Een obus, in hel zand verborgen ontploft. Twee dooden en een doodelijk gekwetste. Soldaten, die gisteren uit liet kamp vair Beverloo terugkeerden, verhalen dat op 18 luni aldaar een vreeselijk ongeluk gebeurde. Een bataljon was er aan het oefenen, rond 3 ure 's morgends, toen een soldaat op een obus trapte, welke nauwelijks iO centimeiers diep in het zand verborgen zat. De obus ont plofte en drie soldaten werden neergeveld. Twee hunner, de genaamden Dehasque err Urkens, werden op den slag gedood. Een dorde Glibert genaamd leefde nog, doch moest in hopeloozen toestand naar het krijgsgast- huis overgebracht worden. De plaats waar de soldaten aan het oefenen waren, diende vroeger als munitiedepot det Duitschers. Een onderzoek is geopend. De jacht op de speelhuizen TE ANTWERPEN Wij hebben deze week reeds gonield, dat een speelhuis ontdekt werd door de policie te Antwerpen, 't Is daarbij niet gebleven. Nog twee andere speelhuizen zijn sinds dan ont dekt en gesloten geworden, materiaal en inzet aangeslagen. Een eerste inval werd door de rechterlijke brigade gedaan in een huis der Schrijnwer kerstraat. Daar waren niet min dan 23 per sonen rond de speeltafel, opgesteld in eena achterkamer van het tweede verdiep, 't Was dan ook eene nlgemeene vlucht en verschei dene spelers klommen het dak op. Het andere speelhuis werd ontdekt in een machtig 'heerenhuis op den hoek der Van ..erius en Lange Herenthalschestaten. Hier waren niet minder dan drie uitgangen aan het huis. Toen de nachtelijke policie bij de zen vriend van oorlogscommerganten binnen viel bevonden zich acht personen, allen be- hoorendc tot weltellende familien in eene groote, prachtvol ingelichte speelzaal. Het was rond halftwee s' nachts... De reglementen der speelzaalhuizen aan den muur, doch er werd niet gespeeld, daar men wellicht bij tijds verwittigd geworden was. Men vond evenwel eene lreele reeks speelpenningen, waaronder 1ÜOO, S00, 200 100, 50, 20, 5 en 2 frank... Daaraan alleen is te zien, dat er voor grof geld gespeeld werd. De aanwezigen ontkenden overigens niet, dat zij samengekomen waren om het overige van den nacht spelend door te brengen... De bijeenkomst te Brussel De afgevaardigden van Frankrijk, Enge. land, Italië, Japan en Belgie zullen deze Conferentie bijwonen. Er is uit hen een com missie van deskundigen samengesteld, be staande uit een lid voor elk land, die bet percantage, dat aan elk van de geallieerds volken toekomt, zal vaststellen. Het verslag der commissie zal worden opgesteld voor 't vertrek naar Spa. De conferentie aldaar zal dus op op 5 Juli beginnen in den loop van den namiddag. Een bijzondere trein zal de afgevaardigden naar Spa brengen, waar de Duitschers ongeveer tegelijkertijd zullen aan. komen. Er zvlien daar ook Polen, Tsjecho- Slowaken, Grieken en Roemenen aanwezig zijn, maar die afgevaardigden zullen aan da conferentie slechts deelnemen, wanneer et- een kwestie is, waarmee zij in 't bijzonder gemoeid zijn. In andere gevallen zullen zij er geen deel aan nemen. Daar men moeilijk een gepaste villa in de omstreken van Brussel zal vinden, weid voorgesteld het Paleis der Akacemiën of het Egmontpaleis er voor in te richten. De kwestie der verdeeling der Duitsohe vergoeding. PARIJS, 25 Juni. Nopens dc meenines- geschillen in betrekking tot de akkoorden van 1919 aangaande de verdeeling onder dc. ;ea!lieerden \an de door Duitschland te beta- en schadevergoeding, meent de Echo de Pu. ris te kannen verzekeren 1) dat het besluit van den Oppersten Ruad, dd. 28 Maart 1919, zeer vaag was. ïn dat besluit werd eenvoudig gezegd dat de ver^

De Volksstem | 1920 | | pagina 1