Een dynamietaanslag te Milaan De slachtoffers der lucMveroverlcg. Nog een slachtoffer van den oorlog- v Garmelltesssn en stemplicht Hst aatoffloMelsngsIuk te ükkel De Jeanne d'Arc-hulde in Frankrijk SENAAT De belasting og de buitengewone winsten. IN DUITSCHLAND De Ontwapening BERLIJN. 27 Junj. De Freiheit schrijft over aeoptwapenyig van Duitschland; Het is onnoodig, d&t wijno^maals verkla ren, dat voor wat betreft de ontwapening van Duitschlaijd, wij er vast San houden, dat het vredesverdrag van Versailles nageleefd worde. Onze holding is niet alleen ingegeven door de internationale betrekkingen |van Duitsch- jamJ, doch <jooj' de vrije ontwikkeling van bet land. De vermindering der Reichswehr is eene noodzakelijkheid der innerlijke politiek dea Republiek geworden. Oe Levensduurte BRUSSEL,$27 Juni. De medewerker van Le Soir te Aken; meldt dat er ver leden week in de streek van Crefeld eenige onlusten plaats hadden, onder voorwendsel protest aan te teekenen tegen de levens duurte. liet gepeupel verzamelde zich in den omtrek der magazijnen Tietz, drong er bin nen en begon alles te plunderen. Al wat maar draagbaar was, werd medegenomen en het overige verbrijzeld. Al de vitrienen en ruiten werden uitgesla gen. De schade bedraagt meer dan 5 miljoen mark. Andere magazijnen ondergingen het zelfde lot. De Duiische policie was onmach tig om de plunderingen le beletten. De Belgische troepen namen dan maatre gelen en zetten eenige straten af. Een kerel poogde een soldaat te ontwapenen en greep zijn geweer vast. De soldaat schoot echter en de Duilsclier, het hoofd door een kogel doorboord, stortte dood neder. Een andere kerel werd door een bajone'steek gekwetst. Te Maagdenburg is het op den wekelijk- schen marktdag lol ernstigen troebelen ge komen van wege de duurte der levensmid delen. Bereden politie heeft de orde hersteld. De stad Heidenheim in Wurtemberg, waar in don laatslen tijd voortdurend troebelen heersehten van wege levensduurte, is door do politie-weerbaarheid bezet. Ruddraaioi-s werden in hechtenis geno men. De staat van beleg is afgekondigd. Noske wordt voorzitter van den oppersten raad van Hannover De benoeming van Noske tot voorzitter van den oppersten raad van Hannover, wordt door de onafhankelijken zeer slecht opgeno men. De Freihdt schrijft erover, dat deze be noeming eene schaamtelooze uitdaging is, daar Noske niet alleen bewijs heeft gegeven een slecht mensch te zijn, doch zich door de militaire caste geheel liet beheerschen. Deze benoeming bijwijst dat de meerder heidssocialislen hel nog steeds eens zijn met Noske, en dat president Ebert goed voor zijne vertrouwelingen zorgt. Hij heeft niet verder gezegd dat de geal lieerden den toestand in Bef Oosten meester zouden kunnen zijn, indien zij verèenTd-Lle- ven en over de noodige strijdkrachten be schikten in overeenstemming met de te verde digen belangen. Verder heeft hij gezegd., dat zpolang de duivelsche geestin Duitsland nog zal blijven bestaan, scherp tegen dal land gewaakt moet worden. Wielrijders overreden Gisteren morgend kwamen de echtgenooten F..., wonende te Laken, per rijwiel door de Floralaan, in het Ter Kamerenbosch gereden, toen zij omgeworpen en overreden werden, door een auto welke uil tegenovergestelde richting kwam. De man werd bewusteloos opgenomen en moest in bedenkelijken toestand naar het St. PieterSêjasthuis overgebracht worden. De vrouw was enkel licht gekneusd en kon na verzorging naar hare woning overgebracht worden. Een onderzoek is geopend om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Een die 50 uren piano speelt. Het record van den pianist Kemp. Een zekere heer Kemp te Croydon, profes sor Kemp, zegt de Daily Mail, is bezig een aanval te doen op het duurrecord pianospelen! Hij heeft zich tot taak gesteld, minstens 48 uur aan één stuk te spelen. Hij begon om negen uur 's avonds en zijn grootmoeder, een krasse vrouw van 82, hield hem tot elf uur gezelschap. De professor speelt bijna alles van buiten, maar voor af wisseling ook enkele malen van blad Hij wordt gevoed met melk, chocolade, en hardgekookte eieren en wordt dag en nacht bewaakt door vier moedige mannen. De eerste twaall uur, aldus Kemp, zijn altijd de ergste. Daarna kom ik er pas goed in. Toen hij het 50 uur lang volgehouden had toonde hij teekens van vermoeidheid. Een zijner vingeren ging aan't zwellen. Op zeker oogenblik viel hij in 't slaap, maar door het masseeren van zijn gezicht kwam hij weer terug tot de werkelijkheid. Wij beklagen de geburen van dien pianist, die de sport bij zijn kunst tracht aan te passen. MILAAN? 27 Juni. Verleden nacht werd uiteen automobiel eene bom geworpen tegen een spijshuis. Een metser en een sol daat werden erg gekwetst. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. lioen ton olieinhoudende vruchten, 3,8 mil— lioen ton veevoeder §n BOO.OOO lórt vigch, gezamenlijk dus 9 millioen ton "móeten invöë- reri. ERG SPOORWEGONGELUK te Roellöfort.Hoyet Zaterdagavond is een erg spoorv. e^onge- luk gebetird nabij de static van Róchefort- Hoyet. Door eene nog onbekende oorzaak sprong een rijhi'g, in 't midden van een. trein, uit d sporen en viel omver. O.ver eene zekere len. c werd het nog meegesleept Het rijtuig was schier gansch bezet door leerlingen van de jongensnormaalschool te Brussel, die de grot van Han bezocht hadden en naar Anse- ronnne reden, waar ze zouden logeeren. Ver scheidene dezer jonge lieden en de twee lee raars,Uie hen vergezelden, werden min of meer eig gekneusd. L. E. uit Vossem, brak zich het rechterbeen op drie plaatsen. Dade lijk werd er hulp geboden door dokters uit de omgevine.} De reis Wt-rd onderbroken en de leerlingen keerden met den posttrein terug en kwamen om 11 4/2 ure te Brussel aan. Het bestuur der school was telegrafisch van het gi-beurde ingelicht en bevond zich aan de 6tatie. De gewonde werd in een opgevorderde ambulance-auto naar liet militair hospitaal gebracht. De schepene van openbaar onderwijs M. Jacqmain, bezocht den patient nog in den nacht, en na yverleg met de geneesheeren, liet hij hem naar hel Sl. Janshospitaal over brengen. Zijn toestand wekt tot nu toe geen onrust. De moord op Bssad Pacha De moordenaar gevaarlijk ziek Aveni Ruskem, die een veertiental dagen geleden; te Parijs, Essad' Pacha met twee re volverschoten doodde, hevond zich sii\ds zijne aankóuding in de ziekenzaal van La Santé, daar hij door de ooggetuigen van ded aanslag nog al duchtig toegetakkeld was. Daar is hij dezer dagen nu erg ziek ge worden en de vvetsdoktors die hem onder zochten, hebben hem naar de ziekenzaal van Freshes doen overbrengen. Maarschalk Foch over het internationalisme De toestand in hot Oosten In een gesprek met den Parijschen corres pondent van de - Dailiy Mail heelt Foch, over hel internationalisme sprekende, gezegd. Het bsginsel van het internationalisme werpt alle nobele, nationale idealen omver en ver strooit heel dat kostelijke erfdeel. Het orga niseert de menschen tot klatsen in plaats van tot naties, en de arme klasse zal dan oorlog voeren tegen de rest. Ik wil graag een sterk Engeland en een Frankrijk zien. Zij zullen elementen van orde in de wereld zijn. Ik wil graag, dat alle naties, die zich hun onafhankelijkheid waar dig hebben getoond, hun hoofd rechtop hou den, zichzeli flen anderen eerbiedigd. Wij hebben een groot erfdeel van nobele, nationale idealen en werpen dif J niet weg, in ruil voor onbewezen theoriëo. Een vliegtuig neergestort. Een doode en een doodelijk gekwetste. MARSEILLE 26 Juni,. Heden morgend was de adjudant-vliegmeesler Lucien Vincen- te van het vliegplein deh school van Istrés opgestegen om onderricht te geven aan luite nant Renucci, van Toulon. Plotselings viel de motor stil juist in eene zw enking, daar door verlopr. het toestel schielijk zijne snel heid en storte r.eder. Oöggetuigén snelden toe en haaldèn de vliegers van onder het verbrijzeld toestel. Luitenant Renucci had reeds opgehouden te leven. De adjudant Vincente was doodelijk gekwetst en moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis gevoerd worden. Gedurende den oorlog wisten de Djiitschers zich op akelige wijze te wreken op de vreed zame burgerlijke bevolking van Reckheim (Limburg), omdat hunne soldaten d-oor de onze afgetroefd werden. Om zioh te vermaken haalden zij ver scheidene malen de lieden uit huune woning, plaatsten ze tegen een muur en schoten dan, nu eens boven het hoofd der verschrikte lie den, dan naast hert in den muur. En wanneer zulks een paar raaien gebeurd was, joegen zij de ongeluKkigen met kolfslagen op ae vlucht. Een jongeling der gemeente, Laurent Tim mermans, stond .zoo verscheidene malen in de rangen. Dientengevolgè kreeg de onge lukkige eene zenuwziekte waaraan hij nu be zweken is. 't Zal wellicht niet te veel zijn, hier nog eens aan de heereri socialisten, die reeds be reid zijn, alles te vergeven en te vergeten, te herinneren, dal nu nog, Belgen lijden en sterven, ten gevolge van misdaden door de Duitschers gepleegd, Jamar en de parlementaire vergoeding Of men het geloove of niet, T is toch de waarheid, dat Jaiüar, die dezer dagen zijn gedwongen ontslag heeft ingediend, zijn solde als volksvertegenwoordiger gaat trekken voor den tijd dat hij gekozen geweest is, 't is te zeggen van 16 Noaember tot den dag van ziju ontslag. Hij'is inderdaad den 16 November geko zen geworden, doch hij heeft in de Kamers niet moeten zetefep, daar hij een paar dagen voorde opening der Kamers naar eene cel der Begijnenstruat le Antwerpen overgebracht werd. Hij is door het assisenhof veroordeeld ge worden doch het bureel der Kamer heeft in acht genomen, dat hij volksvertegenwoordi ger was voor Antwerpen sinds 16 November en dal hij dus recht had op de parlementaire vergooding van af dien dag, tot den dag dat hij zijn ontslag gaf. Jamar zal dus eene ver goeding tiekken voor het werk dat hij gedaan heelt terwijl... hij in 't gevang zat. En daar het nu juist wil lukken, dat de parlementaire vergoeding op 12.000 frank, of 1000 frank per maand, gebraohtis zal bij de bagatel van 7000 frank te trekken hebben. A propos van trekken heeten wij datsterk getrokken Kind levend verbrand to Denderleeuw. Tijdens <Je afwezigheid l^rer rooier, speelde de lQjarige $liza Bovfau met stekjës. De onvoorzichtige kleine stak het yuur aan hare kleederen en toen de moeder thuis kwam vond zij het verkoold lijk harer doch ter, midden in de keuken liggen. De droefheid der arme moeder is pijnlijk om aanzien. Er is in Holland dezer dagen lamg en breed geredetwist of, nu er vrouwenkiesrecht is, de CarmelisteD, ook wel Thèrésiarien genoemd en de Zusters van de Eeuwigdurende aan bidding, beide Ordes, wierlèven voor het leven alscheid van de wereld nemen, van hun stemrecht zouden gebruik maken. De Bisschop van Roermond, hierin geraad pleegd, besliste dat stemrecht stemplicht was en zoo werden de Eerw. Zusters dier beide kloosters te Maastricht in gesloten auto's naar het stembureau geleid, hun gelaat met kloostersluier bedekt. Van de Zuuslers Cnr- melitessen waren er twee, die meer dan veer tig jaren binnen de kloostermuren verwijlden. Dood van een der slachtoffers. Een der slachtoffers van het vreeselijk automobielongeluli Vrijdagavond in de Lor- reinendreef te Ukkel voorgevallen, Eugeen Vanzele, die met eene schedelbreuk naar het St Elizabethsgasthuis overgebracht was, on derging daar de schedelboring. De man is er niettegenstaande overleden. Het parket werd verwittigd en heeft twee wtiskoktors aangeduid om de lijkschouwing te doen. Het andere slachtoffer, M. Martin, bevindt zich nog steeds in bedenkelijken toestand. De Duitschers protesteeren Een Duitsch agentschap meldt dat Dr Landsberg, de Duitsche zaakgelastigde te Brussel, door zijn gouvernement is uitge- noodigd geworden - om bij het Belgisch gouvernement krachtig protest aan te teeke nen teger. de anti-Duitsche betoogingen wel ke in verscbillige Belgische steden plaats gehad hebben Zoo, zoo Het Duitsch gouvernement moet nochtans heel goed weten, waarover het in deze betoogingen gaat. De Belgische bevolking verzet er zich tegen, dat zekere Duitsche onderdanen, die vóór den oorlog in Belgie verbleven, en hier maar al te veel die gastvrijheid misbruikt hebben, nu terug zouden keeren, daar zij ook tijdens den oorlog ons maar al te veel getergd en uitge buit hebben. Die kerels kunnen wij hier best missen en het Duitsch gouvernement heeft groot onge lijk, ons die lieden te willen opdringen. De voedsel \oodin Duitschland De stijging der sterfte De sterfte in de Duiische steden bedraagt nog 25 p. c. en op het platteland nog 10 p. c terwijl het sterftecijfer onder de kinderen tij dens den oorlog 1B p. c. bedroeg, is het thans tot 20 p. c. gestegen. Groot i§ vooral de stefte van personen tusschen de 20 en 30 jaar, de oorzaak daarvan is de nog steeds toenemende tering en de ondervoeding bij vrouwen, behoorende tot den werkenden stand. Hier is de sterfte 30 p. c. hoogerdan in vredestijd. Ten slotte zij nog vermeld; dat de stijging der sterfte van personen boven de 60 jaar op 33 tot 35 p. c. ia berekend. Om de ondervoeding te bestrijden zou ELLENDIGE KERELS De Antwerpse!^ policie zoekt thans ver scheidene kerels wier signalement gekend :s en zich bij oorlogsweduwen aanbieden onder voorwendsel dakzij,bedienden zijn van het ministerie van oorlog. Zij beweren dat zij in slaat zijn de uitbetaling der pensioenen te doen bespoedigen, en weten op die^ manier aan de weduwen eene geldsom te ontfutse len. Naar het schijnt hebben zij reeds vele slachtoffers gemaakt. Oppassen is dus de boodschap. De geschiedkundige stoet in Poitiers De eene stad na de andere wedievert om de H. Jeanne d'Arc te vieren. Zaterdag was Poitiers aan de beuri, dat geheel versierd was. Den avond te vören doorliep een heraut le paard, omringd van bazuinblazers en ruiters, de stad om in oud Fransch de bevolking de komst van Jeanne d'Arc en koning Karei II aan te kondigen. Den dag daarop werden beiden plechtig ontvangen aan ae Parijzer Poort door den burgemeester en .de schepenen en door de leden van het koninklijk parlement in de schiedkundige kleédij. De stoet begaf zich te midden der grootste geestdrift naar de kathedraal. Op de trappen aldaar werd hij ontvangen door de bisschop, pen Mgr DurfoM, van Poitiers, Mgr Marty, van Mautauban en Mgr Quebriant, van Can ton. Een„koor van 300 stemmen zong de hymne aan Jeanne d'Arc die in 1429 Poitiers door trok. Lijk opgehaald te (Jent Maandag morgend, rond 7 ure, werd uit de Lei op de Lindelei, het lijk opgetrokken van zekeren Adolf De Pauw, 18 jaar oud metsersknaap, van Bavegbem, dit? verleden Vrijdag bij de herstellingswerken aan den achterkant der Bank de Gapd, in de Schelde aan de Ketelvesl gevallen en verdronken was. De verdronkene werd na schouwing naar hel doodenhuis der Bijloke overgebracht. puitschland 4 millioen toa broodgraan, 1 mil* ^al 'het congres zelf. uitspraak doen. RECHTBANKEN Assisenhof van Oost Vlaanderen. Het léveren van graensel, eieren en fruit aan den vijand Heden verschenen voor het Hof van Assi sen Jozef Union, oud 40 jaar, bandelaar te Hansbeke Jules De Prest, oud 51 jaar, kloefmakker, wonende te Adegem Hilaire De Prest, oud 43 jaar, hofbouwer, wonende te Adegem Serafien Longueville, oud 32 jaar, hande laar, te Adegem Beschuldigd van in den loop der jaren 1916-17 en 1918 handel met den vijand dreven te hebben, door het leveren eenér groote hoeveelheid groenten, eieren en fruit Uif den bescbuldigingsakt blijkt dat Jozef Union de beide De Prest overhaalde om groenten en fruit voor hem op te koopen bij de boeren, koopwaren welke Longueville ging halen met een wagen. Deze ging ook zelf opkoopen doen en leverde ook eieren aan de kommandantur van Eekloo. De feiten, ten laste gelegd van Union werden bevestigd door het onderzoek. Op verschillige oogenblihken werd hel ge meentebestuur van Hansbeke verwittigd, dat het Union was, die voor zending had, fruit, groenten, enz. te koopen voor de Duitsche overheid. REDEVOERING VAN M. de SAÖELEER. Onzen achtbare Senator en Staatsminister M. de Sadeleer, die voorzitter is der .com- irtissiën van Financiën in 't Senaat, heeft in zitting van Donderdag eene redevoering uitgesproken, die bij de hooge vergadering den grooten bijval heeft genoten. De heer de Sadeleer, de grondbegiijnen der wet besprekende, heeft klaarlijk bewezen dal zij door sommige lieden verkeerd onder staan is, dat de nieuwe belasting alleenlijk groote en buitengewone winsten zal treffen en dat de wet rechtveerdig en gematig is. Ter zelvertijd heeft hij in naam der com missie, talrijke verbeteringen gevraagd aan 't wetsontwerp door de Kamer gestemd en de heer minister van Financiën heeft ver klaard dat hij het ten vollen eens was met den achtbaren spreker. Hier volden eenige uiltreksels dezer merk waardige redevoering. M. DE SADELEER. Ik verlang in naam der commissie den minister eenige vragen te stellen. Vooraf echter breng ik hulde aan mijne medeleden der commissie, die het wetsont werp met de meeste zorg hebben onderzocht: de besprekingen waren van langen duur en gij kent het volledig verslag, opgemaakt door den heer Lepreux. Wat in de eerste plaats het wetsontwerp verweten wordt, is zij ie terugwerkende kracht. Welnu reeds bestaan de fiskale wet ten hebben terugwerkende kracht. Zoo b. v. in zake patent wordt de belasiing geheven op het afgeloopen boekjaar. Wij beleven abnormale tijden. Gedurende den oorlog hebben de groote mogendheden ons plechtige beloften gedaan, welke zij niet nagekomen zijn. Wij hebben wreede ontgoo chelingen ondergaan. Desondanks hebben wij nooit prijs gegeven aan ontmoediging, maar hebben wij bewezen dat wij een dapper volk bleven. Zoo noodig, zullen wij ^elf ons herstel bewerken, ons zelf redden. (Van ver schillende zijden Zeer wel Nog hoop ik dat de verbondene groote mogendheden ons zullen geven wat zij heb ben beloofd en wat ons verschuldigd is. Zeer wel! In afwachting laten wij.ons niet al te nauw gezet zijn in zake de bestuurlijke rechtskwes ties, wanneer het maatregelen geldt die aan den Staat de noodige middelen moeien ver schaffen. Al de sedert den wapenstilstand gestemde fiskale wetten werden toegepast op vroegere jaren wet op de oorlogswinst, wet op het inkomen, wetten op de huishuur, wet op cie intresten, enz. Derhalve vieet ik niet waarom de thans besproken wet niet op het in welk doen vooraleer de belasting mag geheft wcr' den. Ik wil die altrekking hier opsommen j Van de in 1919 behaalde winsten trekt metf af.: 1° hetzij het dubbele van het gemiddelds bedrag der winsten van vóór den oorlog, hetzij 10 t. h. van het aanvang 1919 afgelost! kapitaal, hetzij in elk geval ten minste 10,000 frank. 2° De verliezen aan huishuur en de be« drijfsverliezen, gedurende den oorlogstijd geleden 3° De verliezen aan bedrijfsinkomsten (gemis aan winsten) gedurende den oorlog geleden en geschat in verband met de nor» male winsten van vóór den oorlog. Van dit overschot wordt bovendien afge trokken 1® 10,000 frank vrggestelde winst 2® 1000 frank voor elk kind beneden dfl 21 jaar ten laste van den belanghebbende. De bijzondere belasting wordt alleenlijk toegepast op de winst die £de som der aldus afgetrokken bedragen overtreft. Op de eerste 50,000 frank wordt 10 t. b. geheven, enz. De heer Halot zei, dat men ongelijk had de wet op uitzonderlijke winsten gelijk te stellen met de wet op oorlogswinst. Men heeft inderdaad ongelijk gehad, geen twee gansch onderscheiden wetten te maken. Doch tusschen die twee wetten is er een groot verschil te weinig gekend. De wet op oorlogswinst voorziet het aftrekken der be- dnjfsinkomsten, doch de wet op uitzonder» lijke winst laat bovendien toe, het gemis aan winst gedurende den oorlog af te trekken. De afgetrokken som is belangrijk. Het recht voor den schatplichtige om het gemis aan winst in rekening te brengen, is van zeer groot belang. Hier stel ik eenige vragen aan den minister. Het eerste ontwerp was slechts van toe passing op 1919. De middenafdeeling der Kamer heett echter voorgesteld ze ook toe té passen op 1920,1921, 1922 en 1923. Een lid links Zij had ongelijk. M. DE SADELEER. Te meer daar zij ook verklaard heeft, dat de wet telken jare terug dient besproken. Dit was overdrijving,. Nu rijst de vraag, of de belastingschuldige een globaal cijfer van oorlogsschade mag in dienen, en wordt de wet hernieuwd, of hij dan dit totaal bedrag raag verdeelen ovei? verschillende boekjaren. Op dit vraagpunt als op talrijke andere door den Heer de Sadeleer voorgedragen heeft de Heer Minister van Financiën een bevestigende antwoord gegeven, verklarende, dat hij het eens was mei den achtbaren spre ker. Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorradlnf RAADGBVKNDB K.OMM1S6IE. Ambtelijke normale prijzen Onbederf bare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevend© koippiissijs van den Minister van JNijVèrheid, Arbeid ©n Be voorrading, om de deskundigen van het parket in de mogelijkheid tg stellgu, het besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919,/óp de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid toe te passen. leder handelaar is er toe gehouden navolgende lystder artikels metnaam en prijs aan toplakkeu. Do fabrikanten handelaars en verbruids zija er toe gehouden deze prijzen niet te boven tfl gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze Insgelijks voor de fabrikanten eip handelaars de sluiting van hun werkplaats of handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima prijzen rpoeten niet verward wer» den met de normale prijzen, die enkel voor doel hebben hoi publiek in te lichten nopens den gé- middelden prijs, die redelijker wijze kan prac tise!) zijn op het oogenblilr zelf der bekendma king, do verkoopprijs kan dus met den normaln prijs verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van de hoedanigheid dér koopwa ren zonder den verkooper of don kooper aait vervolgingen bloot te stellen. MAXIM APRIJZEN Bevrozen vleesch De schoonste stukken De overige naar verhouding, der bevriezingsdionst). Boter door de regoering ingevoerd Kaas Canadeesche Chedder, 1* hoedanigheid volkomen zuiver per kilo Canadeesche Chedder, 2* hoedanigheid Verduurzaamd vleesch Corned Beef 2,45 Verduurzaamde Visch. Portugeesche sardienen l/4 22m|i|i Fr. 1,50 id. 1/4 club 30 m/m (de beste) l.óö Roze zalm van Alaska (hooge doo») 1 pond 2.10 Zout Geraffineerd zout voor boter per ki\é 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken 0,50 Rijst ameldonck per 1/2 kilo 2,60' Belgische lucifers (wit hout) het pak 0,50 Voedingedeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (inlandsch) per 1/2 kilo 2. Macaroni (inlandsche) 2. Buitenlandsche voedingsdeeg per kilo 4,2.. Gewone rijst 2,25 De Presidentsverkiezing in Chili Zondag zijn de presidentsverkiezing ii Chili begonnen. Er, hadden geene incidenten plaats. Om middernacht waren volgende uitslagen gekend M. Barros Bórgono, 124 stemmen M. Arthuro Alessaudri, 104 stemmen Er ontbrakenrttfe 126 uitslagen. De mèest bevoordeeligde kandidaat moet moet 178 stemmen behalen om gekozen te zijn. Volgens de laatste berichten zou er eene balloteering zijn tusschen de twee kandidaten MM. Barros Borgono en Arthuro Alessandri. !jaap 1919 zou worden toegepast. uitslagen vair' 4 departementen waren Jaar immers de grootste winsten werden be De nog niet ingekomeA en kunnen denj toestand nog wijzigen. Indien de baloteering blijft. haald. Met al de leden der commissie zijn wij het eens over de grondregels der aftrekking te per kilo 7,50 (Zio aanplakbiljet 14,00 11,--? 0,- 8,sa 8,00 6,50 tot 7,50 tot Vet en pekelwaren Amerikannsch spek per kilo Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens boedanigheid) Margarineboter Allerlei OA Petroleum ,d©nligr 1,20 Groene smeerzeep per kilp 9,7o tot4,50 Olijfolie den liter 0,00 Grondnootolie (sla-olie) 10,QO Chocolade (wettelijk) per kilo 0,-£> Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Miniate rie van Bevoorrading, het pak vaö 500 grammen netto fr. 0,00. Ruwe koffie - Santos beste per kilo 9,25" n gewone goede 8,45, gewone 7,85 Gebrande koffie Santos besjjé ge\V..eoed? WOJIP i 10,3? Kinderopijjzetv» Havervlokken in pakjes Aardappetbloem* Onverpakt In pakjes van 1/2 kilo Gecondenseerde, melk Verdampte melk gewd] 3,00 het pak p -v kilo 3,0$ 3,7S do doos 2,4u tjlU

De Volksstem | 1920 | | pagina 2