Stad Aalst - Kermis 1920 Veemarkt op Dinsdag 6 Juli Sport STADSNIEUWS Oplossing van het daar leven Laatste Berichten per Telefoon Prijskamp voor Paarden en Veulens vw Yóor de ondernemers en plafonnenrs Huizen, Ditgemuurde Tuinen, Boom gaarden, Welden en Landen, WIEL RIJD EN O* Bande »an Frankrijk De eerste rit Parijs-Den Haver (388 kim.) Zontfog.morgend, werd het vertseksem gege ven aan de orog van Argenteuih, bij Gofora- hes, aan 31 rijders vsd eerste kategorie en 83 van tweede kategorie. Al spoedig werd er ink doorgetrapt en vele ieders van tweede ategorie weiden gelost, 't Duurde ook niet lang, of de gewone bandbreuken kwamen het getal verminderen. 't Ging nochtans niet lang in volle snel- heid, daar de rijders wind op den kop hadden. Toen Möttial en Christophe bijna gelijktijdig banden moesten herstellen, gin gen de anderen er in volle vaart van door, doch na een zestal minuten zijn zij weer terug bij den hooidgroep. Jean Alavoine, de kam pioen van Frankrijk Iieeft ook bandbreuk, docli hij ook keert terug. In de bevoorradingskontrool van Amiens, 150 kim. bestaat de hoofdgroep nog uit 60 man. Een twintigtal kilometers verder is het peleton gedund tot 36 rijders. Onnoodig te zeggen, dat al de beste er bij zijn. Voorbij Woincourt (219 kim.) begint de eigenlijke s'rijd en weldra zijn er nog elf rij ders in den hoofdgroep, namelijk Thys, Moitiat, Chassoi, Gremo, D'Hèrs, Goelbals, liaison,' Frans Pelissier, Rossius, Hector Heusghem en Van Hecke. Nabij Dieppe moet Grtjmo afstappen, daar hij krampen heeft. Ook Belloni is in den haak niet en te Dieppe geven beiden op. Achtereenvolgens worden Van Hecke, Chassoi, Hector Heusghem en Dhers door ma- chienon^evallcn gelost en de zes mannen die nu no,' het hoofdpelolon samenstellen draaien door. Te Etretal (335 kim.) doet Masson een ergen val. Hij is gekwetst aan handen en boenen, doch spoedig zit bij weer op zijn rijwiel en alhoewel de vijf anderen hem niet wachtten; heeft hij ze weldra ingehaald. Het hoofdpeloton verandert niet meer en de plaatsen worden in den eindsprint betwist. Louis Moitiat toont zieh de vlugste en weel Rossius en Thys met een wiel te kloppen. Masson vergenoegde zich met de 5° plaats, terwijl Frans Pelissier op eenigen afstand van de eindmeet zijn wiel omkeerde en aldus een drietal minuten verloor. Ziehier de uitslag van den eereten rit. 1 L. Motiat, Belg, in 14 u. 50 nu 46 s. ('Gemiddeld ongeveer 26 km. per uur.) 2. J. Rossius, Belg, op 1 wiel. 3. F. Thys, Belg op 1 wiel. 4. Goethals, Fransehman, op 1/2 lengte. 5. Masson. Helg, op 1/2 lengte. 6. Fr. Pelissier, Fransehman. 7. Dhers, Franchsm. in 15 u. 6m. 19 s. 8. H. Peliisier, Fransehman. in 15 u. 7 m. 42 s. 9. Christophe, Fransehman, 10. Scie.ur, Belg. 11. H. Heueghem, Belg. 42. Barthélémy, Fransehman. 13. Jacquinpt, Fransehman. Ï4. Massclis, Belg, in 15 ii. 13 31 s. 15. Bellanger, Fransehman-in 15 u. 19. m. 58 s* 16. De Jönghe, Belg, op 1 lengte. 17. Van Daele, Belg, op 1 lengte. 18. Van Hecke (Belg) in 15 u. 24. 44 sek. 19. Chassoi (Franschm.) in 15 u. 30 m. 42 20. Lambot (Belg) in 15 u. 33 min. 32 s. De andere Belgen plaatsen zich als volgt 21. Sellier Fernand 22. Steux 24. Wynsdau 25. Tiberghien 27. Kopf; 28- Jusert 29. Louis Heusghem 31. Anseeuw; 32. Sellier Felix 34. Defraye 35. Botte 42. Devroye 46. Coomans 47. Hudsyn 50. Claejhout 51. Van Branteghen Aalst, 57. Van Mol 63. Ret lis 65. Serroen. Van Branteghem legde den afstand af in 17 uren 8 miuten 22 sekonden. Wij welen nog niet of Beeckman, van Meerbeke, opgegeven heeft of niet. VOETBAL Gisteren hadden we dus de 2° halve finaal voor de Schaal der Stad Aalst Talrijk was liet publiek opgekomen. We danken het in naam der Teringlijders voor wien de op brengst van den Match is. Om 3 1/4 geeft Lokeren bal in 't spel, en onmiddelijk heb ben doelwachters gelegenheid zich te onder scheiden. Twee hoekschoppen blijven zonder uitslag. Op aanval onzer wit en zwarte zendt buiten links boven de lat. Aalst bekomt een hoekschop welke niets geeft daarop, pas van binnen rechts zendt buiten links nevens, en kort daarop, nogmaals boven. Dan n? eenen algemeene aanval doelt midden voorwaarts na door de verdediging te zijn gekomen. Aalst 1 Lokeren 0. Lokeren valt nu aan doch de wit en zwarte dringen hen weldra terug,' ze bekomen een hoekschop welke binnen links met harde shot binnen zendt Aalst 2 Lokeren 0. Bij 't hernemen zit Aalst weer voor Racing's doel doch kan 't net niet vinden. Midden voor zendt nevens en buiten limks bootst hem kort daarop na. Dan op 15 meters schopt binnen links naar 't doel doch Lokeren's doelwachter red tijdig. Binnen rechts geeft dan een Bchuinschen shot, den bal komt op de lat terecht rolt er langshenen en valt buiten. Kort daarop de rustpoos. Bij het hernemen speelt Aalst wat trager en leeft op zijn vooruitgang. Racing's doel wordt nochtans meermaals in gevaar gebracht en hun doelwachter redt bij tweemaal. Bij aanval van Lokeren redt de verdediging der Eendracht juist op tijds. Dan zendt den bui ten rechti van Eendracht op den doelstaak, en den buiten links juist boven. De rood en zwarte, rukten zich dan los en komen tot voor 't Aalstersch net, doch doel wachter redt. Eene tweede ontsnapping wordt ook door de verdediging gebroken. Nog verscheidene aanvallen van Aalst volgen doch den uitslag blijft onveranderd. Voor Aalst speelden G Spittaels B «aw; Vahcfer Bórghvin Opden- bosch, Brahtegem, Van Rentergen Voonv. Lecompte, Van Sinay, Van Daele, Paelinck. Toekomende Zondag. Eind match tus schen Ass/ Sportive Renaisienne, Ronse, kampioen 2de divisie Oost-VI., en Eendracht F. C. Aalst. Overwinnaar der schaal Racing WeUeren en schaal Gauchy Brussel. De schaal Gauchy gewonnen door Bendracht zal tentoongesteld worden bij den heer De Witte, photograf, Leopold straat. /V/W— HERDERSEM Opens!aandi plaats van tnsschentijdige onderwijzeres bij de Gemeentemeisjessohool. Aanvragen aan 't Gemeentebestuur voor den 5 Juli a. a. 4901 «rs/s/sr*.» Wilt ge met Kennis-Aalst uwe uitgenoo digden goedkoop en wel ontvangen, dien hun dan onze fijne Hesp op I Onze Kcrmishespjes zijn aangekomen. Hunne goede kwaliteit en de bijzondere ver zorgde bewerking welke wij er aan besteden zullen de faam welke ons oud gekend huis Evarist VAN NUFFEL, der Kapelleetraal n. 1 bezit, iu esre bc uden. N. B. Om zekers bediend te geraken waoht niet tot de laatste dagen. Ook bij ons verkrijgbaar, onze eigen ge brande koffies, alsook beste kaas aan 8 en 10,00 de kilogr., extra zoets siroop, speciaal ingedaan voor ds Kermiavlaaien. 4904 KATH. VLAAMSCHEJ MEISJESBOND De Denderlelie Heel belangrijke ver gadering op Dinsdag 29 Juni, om 6 ure, in bet Landbouwershuis. Alle vlaamsche damen wo.'den vriendelijk uitgenoodigd.£'t Bestuur. Ban que Transatlantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Konin klijkestraa l, (2, Kongreeplaats- Brusael, Telefoon 1955 en 1956, Post) cheokrekening 15,500. In bewaargeving van fondsen voor korte en laDge ter mijnen. 18456B Prijzenswaardige uitstap - Mxscere utile duld Het nuttige aan het aangename pareu, was steeds eene waar borg van wel luk ken bij bet tot. stand brengen van welke daadzaak ook. De Congregatie van O. L. V. Hemelvaart, om verzekerd te zijn der goede uitkomstdergeaamenlijke uitstapjes dat ze onder haar steeds aangroeiend ledental komt te ontwerpen, heeft zich niet te vrede gesteld er een aangenaam en wittig kenmerk in te prenten, maar heeft er nog een \room karakter bijgevoegd. Gisteren Zondag, werd dit gelukkig plan, dat men aflijnde bij den terugkeer van Ce Bedevaart naar Lede, op L. V. Hemelvaart- dag, voor de eerste maal in praktijk gesteld, en kapten de mannen op naar d'aiöude Abdij van Affligem. Dit vroolijk samenzijn, gaf aan de jongere gelegenheid Zich onderwege deftig to vermaken, joelig en woelig lijk het de uiterste jeugd past aan de ouderen zich meer van dichter te leeren kennen, en al eens te kouten over allerlei aangelegenheden welke den tijd meebrengt, en ook al goede wenken voorden groei en bloei, van dit en dat waar men deel van maakt te verwezenlijken. 't Was oprecht aangenaam en verzettelijk. En dan ginder gekomen in het heiligdom van O. L. V. van Vrede in 't vermaarde Affli gem, werd er daar om zoo te zeggen, een plechtig Lof g'improviseerd, dat gezongen werd door de Congreganisten. En dat was aandoenlijk... Wij zouden hier al 't geestelijk en stoffelijk genot van dit uitstapje meer willen omwikke len, om er het aangename, het nuttige en i.tt vrome van uit te breiden, doch wij mogtn geen misbruik maken van de offervaardigheid van den Uitgever der Volksstem, die zoo goed is, ons een plaatsje voor to behouden om deze instelling bekend te maken. Daarom vergenoegen wij ons, een oproep te doen aan de jeugd van Aalst, zich lid te maken der Congregatie van O. X. V. Hemelvaart, en samen met het reeds groot getal deelnemers, al het heilvolle welke deze insielling tot stand brengt, en bijzonderlijk deze uilslapjes welke zich nog zullen voordoen te komen smaken. iwaeiKsx Het College van Burgemeester en Schepenen kondigen de volgende Feestelijkheden aan ZONDAG 4 JULI te 10 uren voormiddag, in de Schouwbargzaal, Opening van het Eerste Provinciaal Congres der Krijgaverminkten. Te 10 1/3 uren, in de Acsdemielokalen, Opening van de Tentoonstelling van Schilderijen, in te richten door den Aalster schen Kunstkring Te 111/2 uren, op de Groote Markt Concert door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend Te 21/2 uren namiddag, Optocht der aan het Congres deelnemende Maatschappijen. Te 5 uren, Concert te geven door een Muziekkorps van het legör. MAANDAG 5 JULI Te 11 uren, ten Stadhuize (Groote Feestzaal), Prijsuitreiking aan do Leerlingen der Aeademie. In den namiddag, Oefeningen door de Stedelijke Pompierekorps. Ringeteking op den Brusselscbensteenweg. Te 8 uren Concert te geven door de Muziekafdeeling Tot Heil des Volks DIJNSDAG 6 JULI Te 21/3 ure namiddag, Kaatsspel op de Houtmarkt. Te 5 uren, in het Park, Concert door de Koninklyke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend' Te 8 uren op de Groote Markt, Concert door de Koninklijke Fanfaren -Les Vrais Amis Constants»met tueschenepel van Beiaard WOENSDAG 7 JULI Te 2 1/2 ure namiddag, Kaatsspel op de Houtmarkt. Te 8 uren 's avonds, op de Statieplaats, Conoertdoor de Fanfaren Hand aan Hand DONDERDAG 8 JULI Te 8 uren 's avonds, op Keizerlijke Plaats, Concert door de Fanfaren Eendracht en Vooruitgang ZATERDAG 10 JULI In den voormiddag op de Esplanadeplaats Paarden-en Veulen markt met Prijskamp. Op de Houtmarkt, Veejaarmarkt. ZONDAG 11 JULI Vieren van den Verjaardag dos Gulden- sporenelays Te 10 uren Plechtige Mis in Sint Martinuskerk. Te 111/2 uren op de Groote Markt Concert door de Fanfaren Handjaan Hand In £den namiddag, Prijskamp met den BaSboog, in te richten door de Koninklijke Maatschappij Sint Servatius ter gelegenheid van de 75* Verjaring harer stichting. Te 3 ure Concert. Uitvoering van Vlaamsche Liederen- Te 8 uren, op de Groote Markt, Concert door het Muziekkorps der -Brandweer*. MAANDAG 12 JULI Te 8 uren 's avonds, op de Varkensmarkt, Concert door de Fanfaren Eendracht en Vooruitgang Cinemavoorstelling in opene lucht. ZONDAG 18 JULI Te 11 1/2 uren op de Groote Markt Concert door de Koninklijke Fanfaren Les Vrais Amis Constants 's Namiddags te 2 uren Grooten Bloemen en Reclaamstoet. Tc 9 uren op den Dender Prachtig Vuur werk en Venetiaanech Feest* De inwoners worden aaneooht op de Kermis dagen hun huis te bevlaggen. 1 Ds Burgemeester en Schepenen De Secretaris, F. DE HERT. Oscar REYNTEN8. DE LEVENSDUURTE BETOOGINGEN IN DUITSCHLAND. - BERLI JN, 28 Juni. De levensduurte betoogingen in Duitschland duren voort. Te Heck-H.ide, bij Duisburg beeft het publiek zich op de markt meester gemaakt van de uitgestalde waren en deze ver kocht aan 1/4 van den prijs door de handelaars gevrdagd. DE STRIJD TEGEN DE TURKSCHENATIONALISTEN. LONDEN 28 Juni. De" - Times verneemt uit Gonatanlinopel dat de Turken nog steeds eene /eer aanvallende hou ding aannemen, niettegenstaande een wapenstilstand gesloten is. Een Fransch oorlogsschip heeft Mersine gebombardeerd, daar de Turken de Fransche aangevallen hadden. Deze wa penstilstand is nu voor zes dagen gesloten. Te Adana zijn Turken en Armeniërs handgomeen geworden. DE OPMARSCH DER POLEN. Londen 28 Juni. Daily Telegraph verneemt uit Kopenhagen, dat de troepen van generaal Wrange], Militopol bezet hebben. DE BOLSCHEWISTEN EN PERZIE Londen 28 Juni. De Bolschewisten hebben een officieelen afgevaardigde naar Perzie gezonden om er met het gouvernement te onder handelen. TWEE DUIZEND PERSONEN VERDRONKEN. LONDEN 28 Juni. Uil Helsing- fors wordt aan den Daily Telegraph gemeld, dat een schip, w aarmede 2000 personen over gezet werden, op de Neva gezonken is. Allen zijn omgekomen. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN CHILI. Londen 28 Juni. Uit Valparaiso wordt aan den Dailly Mail gemeld dat M. Luiz Barros Borgono mer 10 stemmen meer derheid president der republiek gekozen is. IN DEN MINISTERRAAD. BRUSSEL, 28 Juni. Maandag morgend had in het ministerie van financen een ministerraad plaats onder voorzitterschap van m! Delacroix. Lezing werd er gegeven van de dagorde, in den kclonialen raad opgemaakt betrekkelijk d* werkstakingen in Congo. Deze dagorde is naar Congo gestuurd geworden. Daarna kwam de kwestie der Rhynbooten welke te Antwerpen onder sekwester liggen ter bespreking. Eene nationale maatschappij zal gesticht worden om deze schepen uit te baten. Ook de kwestie der dotatie aan de oud-strjjders kwam ten berde. De minister van 's lands verdediging zal desaangaande eene verklaring doen in de Kamer. OPROEP. Het College van Burge meester en Schepenen der stad Aalst doet een dringenden oproep tot de hooge-burgerij, ten einde ze welwillend te verzoeken hunne opene rijtuigen of automobielen ten dienste te stellen van af 2,30 u. tol 5 ure namiddag voor het vervoer dar groote verminkten in den stoel van Zondag 4 Jnli. Deze stoet zal gevormd worden op hel Statieplein. Alle aanbiedingen zullen welwillend aan vaard worden bij M. F. De Loozè, Hopmarkt, alsook bij den Eere-Voorzitter der invalieden M. Breckpot, Statiestraat. PAARD OP HOL. Hel paard van been houwer Spanoghe was op hol gegaan en erge ongelukken waren te vreezen, toen zekeren De Ruysscher van de Moorselbaan er kon in gelukken het lot staan te brengen. De moe dige jongeling werd daarbij gekwetst. GEHEIME STOKERIJ. Dezer dagen werden op verschillige plaatsen in onze stad geheime stokerijen ontdekt. Er werden ook nog in verscheidene andere huizen opzoekin gen gedaan. Twee personen werden aange houden en naar Dendermonde overgebracht. BEDEVAART naar het vermaard Heilig dom van O. L. Vr. van Lourdes, te Oostacker onder het bestuur der Derde Örde, op Dins dag 6 Juli 1920. Alle godvruohtige per sonen kunnen zich laten inschreven in het Klooster der Paters Cspucienen, St Job, en ook bij de Raadsleden der Vergadering. De inschnjvingslijst zal (kn Zaterdag 261. Juni gesloten worden. f. Bestuurder. Het College van Burgemeester en Schepenen steld de volgende schikkingen vast: Op ZATERDAG 10 JULI 1920, te 8 ure 's voor- middags, op de Esplanade, nabij de Statie voor het zwaar Snlandsch trek ras voor gansch het land. Kostelooze inschrijving in het Belgisch Paar denstamboek. Schatting der één en tweejarige Veulens alsook der^volwassenen Paarden. I. Merriën van ten minste 4 jaar. 1* prijs gouden prachtmetaal ea 30 fr.; 2* pr. idem en 25 fr.; 3* pr. zilveren idem en 20 fr.4* pr. idem en 15 fr.; 5*pr. idem en 12.50 fr.; 6* pr. bronzen idem en 10 fr.; 7® pr. idem en 10 fr.; 8* pr. idem en 7,50 fr.; 9«pr. id. en 5 fr;,; 10* pr. id. en 5 fr. II. Driejarige Merriënl*pr. gouden praeht- metaal en 25 fr.; 2* pr. zilveren idem en 2G fr. 3* pr. idem en 15 ft.; 4* pr. idem en 10 fr., 5* pr] idem en 10 fr. III. Tweejarige Merriën. 1* pr. gouden prachtmetaal en 20 fr.2* pr. zilveren idem en 15fr.3* pr. bronzen idem en 10 fr.; 4« pr. idem en 5 fr.; 5* pr. idem en 5 fr.; 6® pr.idem en 5 fr.; 7* pr. en 5 fr. IV. Hengsten Jaarlingen. 1* pr. gouden prachtmetaal en 15 fr. 2*pr. zilveren idem en 10 fr.; 3* pr. bronzen idem en 7,50 fr.; 4* pr. idem en 5 fr.; 5* idem en 5 fr. V. Merriën Jaarlingen. 1* pr. gouden prachimetaal en 15 fr.; 2* pr. zilverefl idem en 10 fr.; 3* pr. .bronzen idem èn 7,50 fr.; 4* pr. idem en 5 fr.j 5* pr. idem en 5 fr. VI. Hengsten Zuigelingen. 1* pr. gouden praihtmetaal en 20 fr. 2*pr. zilveren idem en 15 fr.; 3e pr, bronzen idem en 10 fr.; 4*pr. idem en 7 fr.; 5* pr. idem en 5 ff.; 5* pr. idem en 5 fr.; 7* pr. idem en 5 fr.; 8® pr. idem en fr. 9® pr. idem en 5 fr.; 10* pr. idem en 5 fr. VII. Merriën zuigelingeh. 1® pr. gouden prachtmetaal en 20 fr.; 2® zilveren idem en 15 fr. 3* pr. bronzen idem en 10 fr. 4*pr. idem en 7 fr.; 5® pr. idem en 5 fr.6® pr. idem en 5 fr.; 7® pr. idem en 5 fr. 8* pr. idem en 5 fr.; 9® pr. idem en 5 fr.; 10* pr. idem en 5 fr. Aan ieder Veulen-zuigeling, ter markt ge bracht en in den prijskamp niet bekroond, wordt 3 fr. toegekend. De markt is toegankelijk voor alle paarden en veulens. Tusschen de loten van minstens 6 paarden, door kooplieden voorzien van een patent van koopman, ter markt gebracht, zullen zes geld- premiën afgelot worden. ALGEMEENS" SCHIKKINGEN: 1. De inschrijving voor 4en prijskamp kad van nu af genomen worden tólop den dag der Jaar markt, tot 8 uren 's morgens, ter herberg -Café de l'Espl&nade by M. Jozef Herte, Esplanade, 14. 2. De Jaarmarkt'begint om 6 ure, de Prijskamp ten 8 ure stipt voormiddag. 3. De ▼oornaamde kooplieden van het land en den vreemde zijn uilgenoodigdL 4. De ten toon- of te koop geatelde dieren zijn vrij van plaatsgeld. Zy moeten ter plaats blijven tot op het uur der prijsuitteiking. —5. Do premien van den prijs kamp worden toegekend door een gansch vreemde Jury, benoemd door het Stadsbestuur. De Jury beschikt vrij en on wedcrroepelijk over de premien. De uitreiking der premien ge- ■cbied onder toezicht der besturende Commissie te 12 uren juist, ter herberg Café St Eloi bij M. Jozef Snels, Esjdanado, 5. De Besturende Commissie. Het College van Burgemeester en Sohepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de gewone Hoorvee-Jaarmarkt dezer stad zal gehouden worden op Dinsdag 6 Juli en dat er te dezer gelegenheid de volgendo Premiën zullen uitgereikt worden 1. Voor het grootste getal magere Beesten,ten minste 6 I*pr. 30 fr.; 2® pr. 20 fr.; 3® pr. 10 fr. 2. Aan den verkooper die het grootste getal volle Vaarzen zal hebben ter markt fgebracht, ten minste 6 1* pr. 30 fr.; 2® pr. 20 fr. 3. Aan den verkooper die de schoonsto be- kalfde Vaars met 2 tanden zal hebben ter markt gebracht1® pr. 30 fr 2* pr. 20 fr.; 3* pr. 10 fr. 4. Aan din veeverkooper die de schoonste bekalfde Vaars met 4 tot 6 tanden zal hebbon ter markt gebracht1* pr. 40 fr.; 2® pr. 30 fr.; 3* pr. 20 fr.: 4® pr. 10 fr. N. B. Deze prijskamp is uitsluitelyk uitge schreven voor voeverkoopers en vervangt de buitengewone markt van Zaterdag 3 Juli. VOORWAARDEN: De voorgeschrevene premiën zullon eeniglijk toegewezen worden na vaststelling en bewijs dat het daartoe vereischte getal vee ter markt zal ten toon gesteld, verkocht en geleverd geweest zijn. Nochtans zal do levering der verkochte dieren slechts mogen geschieden na de uitrei king der premiën. In geval van gelijk getal, zullen de premiën toegekend worden aan den verkooper die de schoonste verzameling zal hebben ter markt gsbracht. De verkoopers die verineenen frecht te hebben tot een der voormelde premien, zullen gehouden zijn zich te doen inschrijven op gemelde dag, voor het begin der markt, van 7»tot 8 uren, by de Jury, die zich ter plaats zal bevinden. De Jury zal voor elke sooit van beesten de beesten de belooningen mogen inhouden, indien zij oordeelt dat geen der aangebodene dieren een prys verdient. De uitreiking dor premien zal plaats hebben denzelfden dag, met den klokslag van 10 uren 's voormiddags en dit op verslag van eene dóór het College van Burgemeester en Schepenen aangestelde Jury,samengesteld uit heeren Land bouwers, Stokers, Vleescbhouwers, enz., die over alle schikkingen zullen beslissen zonder beroep. Er zal alle hulp aan koopers en verkoopere verleend worden. De Veemarkt zal gehouden worden aan de Brusselschepoort, op de Houtmarkt. Het Vee ter Markt gebracht is vry van plaats geld. De Besturende Commissie. 13* PRIJSKAMP. Voor den schoonsten en talrijksten versierden Groep Ruiters 1* prij» 50 fr. met diploma en ceremetaal; 2® prys 15 fr, en eeremetaal; 3r prijs 10 fr, Ondet de Muziekmaatschappijen van minstens 25 deelnemers, 300 fr. premiën te verloten. N. B. Bypryzen kunnen nog toegekend wor den aan deelnemers, wiens voorstelliog niet zon voorzien zijn in bovengenoemde kategoriën. Inschrijvingen te zenden voor 24 Juni aanstaande naar het bureel van Openbare Werken ten Stadhuize alhier. Het inrichtingskomiteit van den Bloemen- stoet heeft in zitting van heden beslist dak er 750 Franken Premiën zullen uitgeloten worden tusschen de deelnemende Muziekmaatschappijen vreemd aan de stad. Deze worden verdeeld als volgt 1* premie 250 Fr. 4* premie 100 Fr. 2® premie 150 Fr. 5® premie 100 Fr. 3® premie 100 Fr. 6® premie 50 Fr# 7® premie 50 Fr Allen naar AELST op Zondag 18 Juli. WISSELKOERS ▼an 28 Juni Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond slerl.) 406,00 tot 416,00 30,00 tot 32,00 208.50 tot 212,50 68,75 tot 72,75 192,00 tot 196,00 46.37 1/2 tol45.62 1/2 Parijs 95.00 0/0 tot 95,50 O'/O Dollar (New York) 11.451/2 tot 11.550/0 Medegedeeld door de Banque Centrale ae Dendre. Bloemen en Relclaamstoet Op ZONDAG 18 JULI, zijnde den derden Zondag van Aalstkermis, zal een prachtige bloemen en reklaamstoet de straten onzer stad doorkruisen en tevens zal er ook een wedstrijd voor versierde uilstallingen zijn, hetgeen niet weinig zal bijdragen tot de heiv leving van handel en nijverheid alhier. Er worden 3000 fr. prijzen uit geloofd voor de verschillige prijskampen, waarvan hier de lijst volgt 1® PRIJSKAMP^. Voor de schoonste en rijkst versierde Automofiiel: 1® prijs 100 fr. met diplo ma en eeremetaal; 2* prijs 50 fr. en eeremotaal; 3® prye 25 fr. 2® PRIJSKAMP. Voor het schoonst eo rijkst versierde Rijtuig op vier wielen met 2 of 4 paar den bespannen 1®prijs ICO fr. met diploma en eeremetaal; 2® prys 50 fr. en eeremetaal; 3® prijs 25 fr. 3® PRIJSKAMP. Voor het schoonst en rijkst versierde rijtuig op vier of 2 wielen met één paard bespannen 1* prijs 50 ie. met diploma en eeremetaal; 2® prijs 25 fr. on eeremetaal 3* prijs 10 fr. 4® PRIJSKAMP. Voor het sohoonst versierd Karretje bespannen met schaap, geit of hond 1® prijs 50 fr. met diploma en eeremetaal;!® prijs 25 fr. en eeremetaal; 3* prys 10 fr. 5e PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels- voertuig (auto-vrachtwagen): 1* prijs 100 fr. met diploma en eeremetaal 2® prijs 50 fr. en eere metaal; prijs 25 fr. «5® PRIJSKAMP. Voor het schoonst Handels-t voortuig met paard bespannen: 1® prijs 100 fr. met diploma en eeremetaal2* prijs 50 fr. en eeremetaal; 3® prijs 25 fr. 7® PRIJSKAMP. Voor het schoonste ver sierde Motorrijwiel met of zonder zijdekar: 1® irijs 30 fr. met diploma en eeremetaal; 2* prijs 5 fr. en eeremetaal; 3® prys 10 fr. 8' PRIJSKAMP. Voor den schoousten en rykst versierden Groep Wielrijders, minstens 10 deelnemers: 1® prijs 70 fr. met diploma en eeremetaal; 2* prijs 40 fr. en eeremetaal: 3° prijs 20 fr. 9® PRIJSKAMP. Voor het schoonst afzonder lijk Rijwiel: 1® prye 25 fr. met diploma en eere metaal; 2® prijs 10fr. en eeremetaal; 3® prijs 5 fr. 10* PRIJSKAMP. Voor bet schoonst versierd Kinderrijtuig: 1* prijs 15 fr. met diploma en eeremetaal 2® prijs 10 fr. en eeremetaal 3® prys 5 fr. 11® PRIJSKAMP. Voor de schoonst gekostu meerde (iroopen, minstens 20 deelnemers: le prys 150 fr. met diplsma en eeremetaal, 2® prijs 75 fr. en eeremetaal; 3® prijs 30 fr. 12® PRIJSKAMP. Voor de schoonste of rijkst versierde Praalwagen: 1* prijs 150 fr. met di ploma en eeremetaal2* prys 75 fr. met eere metaal; 3® prijs 30 fr. Te bekomen van heden, allerbeate acberpo bruine zavel. Zioh te wenden bij Aloia Rom- baat, ondernemer Damkaai, 6, die hem zal gelasten met het vervoer. 4902 AALST-KERMIS Burgers, Herbergiers! Wie goed en sma kelijk bier wil drinken, vrage zijn bier aaa Willems, Binnenstraat, 128 of 184, Aalst- Mijlbeek. Depot der Brouwerij Callebaut, Wieze. Zware bieren Stout, Janneke, Flan- dria aan prijs door de brouwerij gesteld.4903 Studie van den Notaris DE VIS, le Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN TE NINOVE (met eene totale grootte van 23 heet. 43 aren) Dc Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen le koop Tuin te Ninove aan de straat naar Herlin -khove, groot 38 aren. 2e koop Een huis, stallingen en boomgaard aan de baan van Ninove naar Denderhautem, groot 1 heet. 5 aren 58 cent. Gebruiker Feiix De Vriendt. Verdeeld in 2 loten. 3ekoop: Land en Weide aan de baan v&xx Ninove naar Denderhautem, groot 2 hectaren- 4 aren. Gebruikers Wed. Husselinckx en Felij Van Geem. Verdeeld in 4 loten. 4o koop Land aan de Lindestraat, groot 2' heet. 50 aren 80 cent. Gebr. wed. Valckenier en consoorten. Verdeeld in 5 loten. 5e koop Land op Hinnenwinkel, gr. hect^ 49 aren 10 cent. Gebruikers Remi De Meyer en/ consoorten. Verdeeld in 5 loten 6e koopLand op Rysbroeckveld aan de( Lindestraat, groot 2 heet. 17 a. 80 c. Gebruikers Desiro Goubert en Charles-Louis Cobbaert. Verdeeld in 4 loten. 7o koop Land en Weide op Blasineersch, aan de Lindestraat, gr. 2 heet. 48 aren 49 cent. G«4 bruikers weduwe Valckenier en Felix Van Geem* Verdeeld in 4 loten. 8e koop Huis met stallingen, tuin en boom* gaaad, omringd met hooge muren, in de Dreef4 straat, gr. 87 a. 70 c. Gebruiker Victor Blon4 diau. 9e koop Een grooten tuin, omringd met mu*' ren, nevens voorgaanden koop, groot 1 heetst 58 a. 21 c. In gebruik bij verscheidene. Verdeeld in 5 loten. 10e koop Groote vette weide, aan den Ijzeren* weg. gr. 2 heet. 16 70 c. Gebruiker Renó Com pens. Boomprijs 2300 frs. 11e koop Huis met stallingen, boomgaardj en groote weide, aan de baan naar Herlinck^ hove, gr. 5 heet. 87 a. 60 c. Gebruiker RenAf Coppens. Verdeeld in 2 loten. Boomprijs voor het 2® lot frs. 500, j ENKELE ZITDAG: Maandag 12 Juli 1920, ter Estaminet In den Café Richo, bij M. Fff lix Van l.anduyt, Groote Markt, te Aalst, on* 2 1/2 ure stipt, na aankomst van den trein vex^ trekkende uit Ninove om 1,41 uren. Er zal geen tweeden zitdag plaats halHI ben. GELD Groote en kleine kapitalen te beko4 men mits hypotheek.

De Volksstem | 1920 | | pagina 3