Db GaldBüsporênvlérttig een demokratiscli feest- Ministerie van Spoorwegen. Het Britsch-Grieksch offensief in Kiein-Azië EENE BENDE WOESTAARDS Werkzaamheden in dan tuin. Jüb DE KAMER EERSTE BEDEVAART NAAR LOURDES Assisenhof van Oost-Vlaanderen Oe zaak der professoren der Vlaamsohe Hoogeschool ;te Gent Binst geheel den duur der zaak die op de rol staat van den bijzonderen zittijd aanvan gende op Maandag 5 Juli 1920, zai de toe gang in de voórbehoudene omheining der pleitzaal slechts toegankelijk zijn aan de hierna aangeduide personen en mits de volgende voorwaarden ;ncn dei' pensioenen en het toekennen der ecreteekenS beeft dus aan het Nationaal Werk :als taak overgelaten De invalieden de herop- jleiding ie verzekeren dis bun gebeurlijk nut- •jjg is, hun prothesis-aparalen en hulp van g^ccsheer en apotheker te bezorgen. Willem?* bel Nationaal Werk toelaten deze tending te Vervullen Gp d.Q w»ze die meest yoordeelig is voor zijne beschermelingen, •itèèft de negeering hem voor 1920, een toe lage van omtrent vier millioen en half ver leend. Met behulp van die eerste geldstorting zal het Werk kunnen voorzien in de onmid- middeiijke en hoogstdringende noodwendig heden der Invalieden, wat betreft de drie hierboven itaiicke gedachtengangen. Maar het streeft met recht om, met de me dewerking der bevolking aau dewelke de invalieden niets hebben geweigerd, meer en teler te doen. Aan den verminkte die uit het gesticht voor Heropleiding zal treden zou het Nationaal Werk het noodige vrerkgerief wil len kunnen bezorgen. Hel Nationaal Werk zou den aankoop van een goedkoope woning willen kunnen gemak kelijker maken voor den Invaliecl die de hoop koeslerd eens eigenaar te worden van het dak waaronder zijn noest streven schuilt. Aan den invaliecl die begeert als eerlijk handelaar achter een toonbank te zitten, en aan dezen die van werkman wil baas worden zou het Nationaal Werk, mits geringen intrest de hem daartoe noodige kapitalen willen kunnen leenen. Eindelijk zou hel Nationaal Werk een be scheiden, helpende band willen reiken tot den verminkte die door de slagen van 't lot ge troffen en door tegenspoed wanhopend teneer- gedrukt wordt. Maar voor dat alles is geld, veel geld noo- dig. Vergeet niet, dat er in België omtrent veertig duizend slachtoffers van den oorlog zijn wier smarten nog dagelijks het rantsoen onzer overwinning betalen. Zonder af te dingen hebben de invalieden, voorde overwinning van het Recht, de opof feringen toegestaan die men van hen vroeg. Nu verwachten zij van dezen die door hun edelmoedig trachten vrijgekocht werden, de vrijwillige bijdrage die hel vizioen hunner toekomst zal verfraaien. Wanneer de an ondissementskomileiten van hun Nationaal Werk bij uwe edelmoedige harten komen aankloppen, schenkt hun een milden steun. Wat gij ook doen moget, nooit zult gij voor de invalieden doen wat zij voor u gedaan hebben. Oe jaarlijksehe storting van 2, 10, 100 frank en meer verleent den titel van gewoon, werkelijk of beschermend lid van het Natio naal Werk der Oorlogsinvalieden.. Al de giften mogen gestuurd worden naar den heer RE1SDORFF, Algemeene Sekretaris Schatbewaarden van het Nationaal Werk der Oorlogsinvaliden, Nr 21, Kanselarijsiraat, 1e Brussel. Iedere gift, hoe gering ook, zal met dankbaarheid aanvaard wórdfe'n. Gemeenteraad van SrusseB En geen antl-F*ansche betooging. In den gemeenteraad van Brussel, Dins- lag heeft M. ANSPAGH de aandacht geroe pen op incidenten die bij de aanstaande Herdenking van den Sporenslag zouden kun nen voorvallen. Ik meen te mogen zeggen dal eenige troebelwatervjssehers er eene anti- Fransche" betooging van zullen willen maken. Hel mag niet zijn dat deze slag, die thans werkelijk aanzien wordt als eene overwinning der gemeente-vrijheden, eene anti-Fransche belooging worde, wat de gevoelens onzer bevolking zou kwetsen. Burgemeester MAX zegt dat alle maatre gelen genomen zijn en doet een beroep op den vaderlandschen geest der bevolking. Verleden jaar bad een oploop plaats voor het lokaal der inrichters, ruiten werden ingegooid. Een der personen, die de ruiten ingooide werd aangehouden en bleek een Dnitschers te zijn, die aldus meewerkte om •3 Belgen te verdeelen. M. K. HUYSMANS. 11 Juli is de over winning der demoeratie op de autocratie. M. Anspach wil zekere groepen verdacht maken. M. ANSPACH. Ik Lcn even fier over den Sporenslag als gij. Maar ik heb gezegd dat waarschijnlijk eenige troebclwatervisschers zullen opkomen en daarom vraag ik de be scherming der bevolking. M. MAX. Wij zijn het allen eens om te verklaren dat de Guldensporenviering geen legen Frankrijk gerichte betooging is. M. M. Anspach en Huysmans waren het eens om haareene overwinning der gtm 'entcvrijhcden »p de autocratie te noemen. Dit is overigens door Pirenne en Funck- Brentano bewezen en zoo kan deze gebeurte- ois hei dacht worden, zonder dat onze Fransche rrienden er zich kunnen door gekwetst voe len. Bericht. Er werd vastgesteld, dat op 99 0/o van de brieven uil Frankrijk voor Belgie de bena ming niet voorkomt van de provincie waarin de plaats van bestemming geleden is. Daar vele postalukken uit dien hoofde ver traging ondergaan, gelieve het publiek, wanneer het zijn adres aan briefwisselaars in Frankrijk opgeeft, er den naam der provincie j) te vermelden, Een gevecht in een gevang In het gevang van Bergen, zaten drie ke vels, door het Assisenhof tol gevangenisstraf veroordeeld wegens handel met den vijand, ■n dezelfde cel opgesloten. Gisteren avond ontstond twist tusschen het drietal eo weldra werden zij handgemeen. De bewakers, die op het rumoer toesneldeu kon den onmogelijk de vechters scheiden, en de hulp der gendarmerie moest ingeroepen wor den om ze in verschillige cellen onder te ^brengen. De zaak Doyen*Gaspart. Knoeierijen met ambtelijke stukken Tijdens de ondervraging van Gaspart, Maandag, werd door den voorzitter de vol gende vraag gesteld V. Het stuk dat gij aan den minister hebt overhandigd, om hem medetedeelen dat gij 1300 waggons aardappelen noo'dig hadt, draagt datum 24. Ik stel echter vast dat aan het cijfer 4 geknoeid werd en het stuk in werkelijkheid reeds den 2ien was opgemaakt. Gaspart. Deze datum heeft geen belang. V. Deze datum is van zeer groot belang. Al de pleidooien waren er op gebaseerd. Dit deze verandering blijkt dat, waar het ambte lijk bericht betreffende de vergunningen eerst maar den 22 in de avondbladen ver scheen, gij reeds den 21 een vergunning aan Doyen hebt afgeleverd. Advokaat-generaal SARTINE neemt het woord om zijn eisch uit te spreken. Sedert meer dan 20 jaar leefden Doyen en Gaspart in de beste vriendschap. Eertsge- noemde zond aan Gaspart, tijdens de bezet ting, een zekere hoeveelheid levensmiddelen. Gaspart vergelde hem zulks, toen hij alge meene bestuurder werd, verleende aan zijn vriend bijzondere handelskonlraktenen schold hem 50.000 frank kwijt. Hij maakte zich bij gevolg schuldig aan laakbare feilen, die wor den gestraft door artikel 252 van het Wet boek van Strafrecht. Het is daarbij bewezen dat Gaspart in 1919 15.000 fr. ontving van Doyen, alsook 50.000 fr. kommanditaire aandeelen van de maatschappij Slat en Cie. Mrs HIRSCBf, verdediger van Doyen, hield, slaande dat niemand bewijzen kan dat de uitbetaling van de wedde van 15,000 fr. en het overhandigen der kommanditaire aandee len in het geheim geschiedden. De zitting werd te middag opgeheven. De beteakenis van het offensief. Men houdt het ervoor, zegt de «Petit Pari- sien», dat do Brilsch-Grieksche actie een strikt beperkt doel heeft, namelijk het vrij, maken van de zeeëngten. De eerste Grieksche successen, zoo meldt de «Petit Journal., te zamen met de ernstige nederlaag die de Kngeische troepen den na tionalisten toegebracht hebben in de streek van Ismid, hebben reeds tot gevolg gelad, dat Moestafa Kemal van zij n aanval op Con- stanlinopel moet afzien. Voor liet oogenblik schijnt dus hel gevaar, dal deze stad en de Dardanellen bedreigde, afgewend. Indien de Grieken hun opmarsch voort kunnen zetten tot Pandemia, zal de positie der nationalisten onhoudbaar worden en zul-i len de-zeeëngten gered, zijn.. 11 - j Venlzelos heeft aan het Panische blad «Relair. verklaard, dat de huidige oorlog tegen fle Turken aan Griekenland opgedron gen is door de omstandigheden. De operaties sullen geleid worden door de maarschalken Focli en Wilson. Do oorlog is niel1 gericht tegen den Islam,1 maar legen Turkije. Griekenland heeft niet de bedoeling Anatolië te bezetten of bezet te houden. De Turksche bevolking van de bezette streek spreekt er haar vreugde uit van de lyrannie van Moestafa Kemal bevrijd te zijn. te Srqueiinnes In den nacht van Maandag- lot Dinsdag kregen verscheidene mijnwerkers twist in een koffiehuis te Erquelinnes. Weldra waren zij aan 't vechten en dolken en revolvers kwamen te voorschijn. Eenige vechters namen de vlucht, achtervolgd door anderen. Verscheidene woestaards, denkende dat een hunner tegenstrevers in een huis der Statiestraat binnengevlucht was, vielen het huis binnen en sloegen er alles kort en klein. Een kostganger van het huis, de löjarige Remy De Wever, die reeds te bed lag, werd in zijne kamer aangevallen en kreeg ver scheidene dolksteken. Een der lafaards loste hem zelfs een revolverschot in den rug. Daar na namen de schurken de vlucht. Het slacht offer moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis van Charleroi overgebracht worden. De gendarmen openden een onderzoek, doch lot hiertoe kon nog geen der woestaards gevat worden. Men vermoedt dat zij naar Frankrijk gevlucht zijn. De woeiin|;en in Btaiië De algemeene werkstaking verworpen ROME, 29 Juni. Het bestuur der socia listische partij had te Monte Cilorio eone sa menkomst met het bureel der C. G. T. (Ar- beidsvereeniging). De sekretaris van het partijbestuur stelde eene dagorde voor, vragende dat de alge meene werkstaking zou uitgeroepen worden in Italië. Het bureel der C. G. T. verklaarde zich daar echter tegen en verliet de vergaderzaal. De dagorde werd dan met 4 stemmen legen 3 verworpen. Werkstaking te Rome ROME, 29 Juni. De arbeidskamer heeft verleden nacht de algemeene werkstaking uitgeroepen te Rome. Heden morgend reden de trams. niet. Daarentegen zijn de huurrij tuigen op post. liet grootste deel der maga zijnen zijn open. Daar het juist St. Pieiersdag is, heeft de stad het uitzicht als op de feestdagen. Op vele plaatsen wordt niet gewerkt ter gele genheid der St. Pietersfeesten, alles is kalm. In de statie sijn de treinen regelmatig ver trokken en uit alle richtingen komen de trei nen op hei vastgestelde uur toe, uitgenomenj deze der lijn van Ancone, welke in de statie van Fabriono tegengehouden worden. Anarchistische aanslagen ROME, 29 Juni. Te Pessaro hebben eenige anarchisten de wachten van een poer- magazijn ontwapend, zonder echter in het magazijn te kunnen binnendringen, daar de carabinieri en de troepen de geuouwen bezet hebben. Eene groote groep anarefrisién, echte apachen, verzamelden zich voor de artillerie kazerne en trachten er binnen te dringen. Zij werden met vuurschoten achteruitgedreven. Een anarchist werdgedood en twee anderen gekwetst. De bende trok dan naar het l.uis van den kolonel-bevelhebber* der artillerie en stak de woonst in brand. Te Laeerata is de algemeene werkstaking uitgeroepen. In verscheidene attdere steden hadden nog anarchistische aanslagen plaats. Eene bloedige botsing, ROME 29 Juni. De Messagero verneemt uit Terni, dat bij hel eindigen eener meeting vuurschoten gewisseld werden tusschen leden van verschillige politieke partijen. De cara binieri kwamen tusschen, doch moesten van hunne wapens gebruik maken. Verscheidene personen werden gekwetst en vier hunner zijn in den nach over leden. Ook een carabi nieri werd zwaar gekwetst. Zooals gedurende de vorige maand moet er in Juli in de tuïntjés bijzonder veel gehakt worden. Zelfs al is de grond zuiver van onkruid dan nog raag deze bewerking niet achterwege blijven. Door het hakken legt men den grond van boven los. Een losse, snullige grondoppervlakte is noodig om de groenten- qlanten goed te doen-gedijen. Boonen. De ranken der boonen begin nen zich flink to ontwikkelen. Laat ze niet wild door elkaar groeien van den eenen staak naar den anderen. Helpt ze wat, gopdat ze goed tegen den staak zouden opgroeien die voor hun bestemd is. Bindt ze desnoods met een biesje of iets dergelijks doch trekt het bindsel niet te vast. Wacht niet te lang om deze kleine zorgen 'tóe te dienen, want als de ranken fel in elkaar zijn vergroeid, gaat liet ontwarren moeilijk en men loopt dan gevaar de broze uileinden der ranken af te breken. Gedenk dal debooneD rond den staak draaien in de richting - teg$n de zon. Indien gij goede erwtensoorten bezit, tracht dan van uw eigen1 gewin zaad af te doen voor aanstaande jaar. Laat te dien einde eenige schoone peulen hangen. Eerst al dc scboone peulen aftrekken tot er eindelijk niets meer aanhangt als een verneuteld goedje, en dan zeggen «die laat ik hangen,, dat is voor zaad» is ,verkeerd. Neemt uw zaad van schoque, goed volkomen sluimen. Laat ze op de plant redelijk rijp worden. Rijgt ze aan een koord of draad en hangt die dadelijk op zolder te drógen.'Laat ze niet buiten in 'fëllch ^ónhëscbijb ert règèri a'ari den muur 'zwieren. De oogsttijd d,qr yroegeerwten is weldra voorbij. Trekt do dfoog wordende piepten uit. Werkt den grond wat om. Geeft wat vloei- mest en plant er eene tweede vrucht als sel der, porei of andijvie. Plant de poreiplpnlen redelijk diep. Is de grond droog, zoo kan men ze wal aangieten. Bestaat uw tuintje uit kleigrond, drukt dan bij de uilplanlipg de poreiplanljcs niet te vast aan. Het aandrukken moet van onder aan de wortels gebeuren,niet van boven aan de grondoppervlakte. Plant betrekkelijk veel porei, het is een góéde wintergroente die niet bevriest. Waakt voor de 'rupsen welke de kooien aantasten. Zoekt van tijd tot tijd de planten eens af. Van binnen in de plant en aan den onderkant der bladeren zal men de rupsen vinden. Wacht niet tot eenige bladeren zijn verwoest. Zoodra men bemerkt dat er in de koolbladeren hier en daar een gat is gevre ten, is hei meer dan tijd dat de jacht begint. In de tuintjes kan men de kooien gemakke- lijk van rupsen zipver houden, maar men moet zich natuurlijk wat moeite geven. DE TOESTAND IN IERLAND Oe ontreddering op de spoorwegen Tc Dublijn hebben tachtig aanhoudingen plaats gehad wegens verbod om na negen uur op straat te komen. Gewapandeu hebben wapenen en munitie geroofd van een schip op de Lilly. De voorlkruipende verlamming van de Iersche spoorwegep, als gevolg van de muni- tieslaking, gaat voort. Vier spoorwegnetten, welke hun eindstatie te Dublijn hebben, wer ken nagenoeg niet meer. Het geheele Zuidelijke en Westelijke ge bied is nu zonder- passagiersdienst op een enkele uilzondering na een algemeene stilstand schijnt onvermijdelijk. Te Maloin Cork, werd de statio-chef weg- gevoerd. Zijn verblijf is onbekend. De onlusten in de steden. Te Fermoy is hei tot.een opstand gekomen. Veel schade werd aangericht. De ruiten der winkels werden ingeslagen. De bewoners beschuldigen de soldaten er van, die volgens hen, zich hebben willen wreken over de ge vangneming van gefieraal Lucas. Te Belfast werden 15 winkels van kathe- lieken geplunderd. In een hotel van Limerick werd met granaten geworpen. Het geval van generaal Lucas. LONDEN,29 Juni. Sinds generaal Lucas Zaterdag avond door de Sinn-feiners opge licht werd in de omstandigheden welke wij meededen, doorkruisen 20.000 man troepen en politie, geliolpen door vliegtuigen onop houdend dc streek' om de plaats op sporen waar de generaal gevangen gehouden wordt. Tot hiertoe is echter alles vruchteloos geble- rfr-.MuBPrra trm mi ^TL-sr=aF?sgaEssïai5^a^aMBM Deze opzoekingen hebben aanleiding gege ven tot erge wanordelijkheden. De soldaten waren woedend over de oplichting van hun nen generaal en lieten geen enkel hoekje der stad onderzocht. Zij ontdekten echter den generaal niet en vierden dan hunne woede bot op de bevolking. Winkels en handelshui zen werden bestormd, en vitriens verbrijzeld, de koopwaren geplunderd of vernield. Een goudsmid, de bijzonderste ingezetene der stad, werd als gijzelaar gevangen genomen en zal slechts tegen de in vrijheid stelling van generaal Lucas los gelaten worden. Na de handelshuizen was het de beurt aan de partikuliere woningen. Deze werden be stormd, muren ingebeukt, huisraad vernield en de bewoners opede vlucht gedreven of gevangen. Vijf-en-dertig villas werden aldus verwoest. Verscheidene huizen werden in brand gesto- ken. Van het lokaal der Sinn-Feiners blijlt slechts een puinhoop over. De soldaten verwittigden de Sinn-Feiners dat zij gansch de stad met dynamiet in de lucht zullen doen springen, indien generaal Lucas niet in vrijheid gesteld wordt. De overheden van Fermoy hebben een naamloozen brief ontvangen, meldende dat de generaal aanzien wordt als krijgsgevange ne, dat hem geen kwaad zal geschieden en dat hij zal behandeld worden met de heer van zijn hoogen graad verschuldigd. Gisteren avond ontvingen de overheden een brief van den generaal zelf, waarin hij liet weten dat hij goed behandeld werd en vroeg, dat men zijne briefwisseling in zeker magazijn zou bestellen, waar hij het zou doen afhalen. De generaal voegde er bij, dat alle pogingen aangewend om zijn spoor te vinden vruchteloos zooden zijn en alleen zouden kunnen beletten, dat zijne briefwisseling hem toekomt. Zitting van Dijnsdag 29 Juni. De zitting wordt geopend om 2 ure, onder voorzitterschap van M. Brunét. De redevoering van-M. Vandervelde te Luik M. DEVEZE, herinnert er aan dat hij eene vraag heeft ingediend betreffende de rede voering te Luik uitgesproken door M. Van dervelde. Spreker zegt dat hij om redenen, die hij zal ontwikkelen zijne vraag verandert in inlerpallatie op Donderdag vast te stellen. (Aangenomen). De huishuurwet. De Kamer neemt in overweging het wets ontwerp dat art. 223 wijzigt van het wetboek van strafvordering en herneemt dan de be spreking van de huishuurwet. Men is gekomen lot art. 9. M. DUYSTERS, verdedigd zijn amende ment'dat art. Öaldus doet tuiden Dè voor het in werking'trbden dozér wet, dóch nd 1 Augustus 1914'gesloten huurover eenkomsten kunnen voor de toekomst, over eenkomstig art. 7, herzien worden op verzoek van een der belanghebbenden, binnen drie maanden na de bekendmaking dezer wet ingediend. Dé betaling en de vrijwillige aan vaarding van den huurprijs na deze bekend making gelden als afstand van het verzoek tot herziening. De verbuurder kan desvoorkomend vragen om hei voordeel te genieten van de bij art. 7 voorziene verhooging. De krachtens voorgaande bepalingen ver minderde en verhoogde huurprijzen gelden, behoudens toepassing van art. 7, pat'. 2, voor gansch den duur der verlenging. M. WOESTE. In dit artikel bevindt zich een der hoofdgebreken der wet. Terwijl de huurovereenkomst eene vrijelijk aange- gane.'overeenkomst is, zal thans de herziening van die overeenkomst kunnen geschieden op aanvraag van een dor partijen slechts. En er wordt zelfs niet gezegd door wien die herziening zal worden gedaan. Indien een der partijen niet toegeeft aan den wil van de andere, wie dan zal zich in de plaats stellen van de weerspannige partij De rechtbank Dat is waarlijk een der eerste grondbeginselen van het miskennen. M. VANDERVELDE. Het is de gewone rechtbank die het geschil zal beslechten, i MM. CARTON de VVIART en WAUMER- MANS, steunen het amendement van M. Duysters. M. VANDERVELDE, minister van rechts wezen'; bestrijdt het amendement. M. DUYSTERS licht andermaal zijn amendement toe en bewijst hegronde er van. M. SOUDAN verslaggever, tracht de Ka mer te owerreden om het amendement Duys ters te verwerpen. Het eerste alinea van het amendement van M. M. Duysters wordt aangenomen met 71 stemmen legen 68 en 4 onthoudingen. Het tweede aliena wordt verworpen, als mede het derde aliena. Een amendement van M. Crick wordt aan genomen, waarbij vastgesteld wordt dat de wet zal ophouden van kracht te zijn op 1 Januari 1920. Bij naamafroeping wavdt over artikel 9 in zijn geheel gestemd. Het artikel wordt aan genomen met 75 stommen tegen 58 en 2 onthoudingon. Bij de bespreking over artikel 10, drukt M. WOESTE de meening uit. dat het voor- gestold artikel tot willekeur zal aanleiding geven en dat de rechtbanken duidelijke tek sten moeten hebben, Artikel 10 wordt verworpen met 77 stem men legen 58 en 1 onthouding. Artikel 11 valt weg artikel 12 wordt aangenomen evenals artikelen 13 14. Na eenige opmerkingen van MM. Woeste, Max, Mecselynck en Carton de Wiart, no pens de opeisching \an woningen en gebou wen, worden ook de overige artikelen aan genomen, Dc middenafdeeling zal Donderdag bijeen* geroepen worden. De zitting wordt om 5 3/4 ure geheven. van de bewoners der Denderstreek van 6 tot 14 September 1920. onder het Eerevoorzitterschap van den Zeef Eerw. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 Sep. in den voormid. Aankomst te Lourdesop 7Sep. 's namiddags. Vertrek uit Lourdes op 13 September. Terugkomst te Aalst op 14 Sep. 's namid. VOORWAARDEN DER REIS Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeelig gekende Reis-Agentie van Londen. De reis geschiedt in bijzonderen trein, in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder omslijgen of veranderen onderwege. De bijzonderste hotels te Lourdes zijn aan onze bedevaarders voorbehouden, namelijk Voor de reizigers van 1# en 2* klas Grand Hotel Heins Hotel d'Anglelerre Hótel Royal Hólel de la Chapelle. Voor de reizigers van 3* klas Ilötel Beige Villa Ste-RoseCroix de Lorraine. De prijzen zijn bepaald als volgt IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug alleen l*klaslr,400 2°klasfr.28o 3eklasfr. 190 IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes l*klasfr.550 2" klas fp. 410 3eklasfr.275 Het groot getal inschrijvingen, lot nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succes tegemoet zien. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. Voor alle inlichtingen wende men zich tot ,de Heeren van het uitvoerend komiteit. HET UITVOEREND KOMITEIT E. Heer De Witte, onderpastoor, St Martinus, MM. Modest Cercelet, Leopoldstraat, 11. F. De Hert, burgemeester van AalsL F. De Loose, Botermarkt, 11. V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Moens de Hase, Keizerl. Plaats. Arlh. Van Ertvelde, Moorselbaan. Pol. Van Gyseghem, Dirk Martensstr. Jan Van Nuffel; Kerkstraat, b. i 11 t t i 0j n(»J Voor onze arme zieken. Ovèrdi-aCbt vaii do vorige lijsten fr. 6091.IC Naamloos, Aalst 5,00; Naamloos' 'jDender- leeuw, om eene genezing te bekoViïën 2,00. Totaal fr^ 0098,10 VW 1. Aan de heeren Advokaten, Avoués en aan de Heeren Professors bij de Universiteit van Gent mits vertoon hunner eenzelvigheids- kaart K. B. van 6 Februari 1919 art. 2 bovengemelde hoedanigheid vaststellende. Het dragen der toga is niet voldoende. 2. Aan de heeren Dagbladschrijvers, mils vertoon hunner kaart van het Syndicat Jde la Presse d'information Ganloise. De Gendarmerie heeft van den heer voor zitter van het Assisenhof bevel den toegang tot de voorbehoudene omheining te weigeren aan degenen die zich in de hierbovenstaande voorwaarden niet bevinden. Lijst der gezwoornen welke aangeduid zijn voor hel Hof van Assisen der provincie Oost- Vlaanderen voor de eerste reeks van den derdeif zittijd, van het jaar 1920 en waarvan de opening vastgesteld is te Gent, op 12 Juli 1920, om 9,30 ure s morgens, onder voor zitterschap van raadsheer Leon baron d« Pelichy. TITELVOERENDE GEZWORENEN De Wispelaere Kamiel, landbouwer e» schepen, Adegem Van der Eecken, Paulust notaris, Gent Van Darame, Jan, landbouw, en gemeenteraadslid, BuggenhoutVan Hoecke, Prosper, landbouwer en gemeente raadslid, Calcken De Smet Jacobus, landb.$ Assenede Verbeke Edmond, brouwer en schepen, St-Gillis-Waas D'Hont Edm. eigej naar, Maldegem Lampens Joris, adv. Gent;: Duez Jules, ingenieur, Gent Dias Omer, bandelaar. Nevele Van Ortroy Fern, staals- gepensionneerde, Gent De Gandt Jules, landbouwer, Elsegem Ramlot Rober.t, bijz. Gent Huyghe Karel-Lodewijk, landbouwer Eekloo De Mulder Nestor, landbouwer, St-< Maria-Lierde Delacroix Maurice, zonder be^ roep, GentMorel de Bouclé, St-Denisjj Eugène, fabrikant, GentVan Da mme Jözefj brouwer, Buggenhout; ClaeysBouüacrt, Jozjt notaris, Gent Roete Auguste, landbo.uwe* en schepen, Oostacker De Bruycker Cesarr^j geneesheer, Gent Delespaul, Constant, ban delaar, Gent Bouché Theophiel, handelaar^ Gent biederiekx Leon, apotheker,. Sint-Ni^ klaas Van Ghyseghera Polidoor, fabrikant en gemeenteraadslid, AalstDe Bock, VicldP

De Volksstem | 1920 | | pagina 2