Vrijdag Juli 19^0 Vrijheid van werk IN DE LEGER/COMMISSIE BE RIDDER VAN O.L. VROUW Ter nagedachtenis E. P. Lintelo, s. j. Uitvoer van aardappelen. Ministens van Landsverdediging De gefusiljeerdsn van Rossignsl EENE OUDE MISDAAD XXVI» JAARGANG NUMMER 144 Kferlistraat, 9 en 22, Aalst." Tel. 114 2Z> .A. Gr 13 T T~> - -IQ CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuff el-De Gendt Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zioh le wonden tot het Agentschap Hatas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapaide, Londen. Bezoeking van Maria Zon op 4,03, onder 8,05 Laatste Kwartier den 9 In de Vereenigde Staten van Ame rika bestaan er ook syndikaten, en Wel zeer machtige. Maar daar bestaat ook eene wet, die het inrichten van monopoliën ver biedt en de rechters een wapen ver schaft tegen de trusten en de opkoo pers. In den huidigen veldtocht tegen het duur leven heeft die wet aan de rechtbanken hot middel gegeven om do overgroots samenspanningen te breken die tot stand gekomen waren om aan het publiek booge prijzen op te dringen. Op die wijze werd de trust van bet opgelegd vleesch ontbonden en de bestuurder van eene der grootste krui Öenierderijen in 't groot komt aange houden te worden voor zwendelarij Strijdig met de wet. De kwestie was of die wet ook toe passelijk was op de syndikaten die, bijvoorbeeld, werklieden boycottee- ren of werkstakingen doen uitbersten. Het syndikaat der kleernijverheid van Rochester had eene werkstaking doen uitbreken in de firma Michaels, Stern C° om het personeel onder zijn gezag te brengen, en om een an der syndikaat, dat mindere eischen stelde, te doen verdwijnen. De rechter heeft beslist dat het syn dikaat der kleernijverheid in kwestie, dat do werklieden wilde beletten zich vrijelijk aan te sluiten bij het syndi kaat hunner keuze, eene daad heeft begaan van bemeestering van hel handwerk. De rechter heeft het syndikaat ver boden zich nog verder te bemoeien met de inrichting van het werk bij de firma Michaëls-Stern C° en heeft daarbij het syndikaat verwezen tot betaling van 100,000 dollars frs. 500,000 schadevergoeding aan de firma, som die zal betaald worden door de kas van het syndikaat. De legerkomraissie heeft Woesdag mor- gc-nd eene zitting gehouden, ter bespreking der dotatie aan de strijders. De commissie vernomen hebbend dat de regeering niet zinnens was, hierover eene verklaring in de Kanier af le leggen, dan na de conferentiên van Spa en van Brussel, heeft geoordeeld dat dit feit gelijk stond met eene verdaging voor onbepaalden lijd, en in die voorwaarden heeft do commissie besloten, bij ordemotie eene onmiddelijke verklaring te vragen over de inzcihten der regeering. De minister van nationale verdediging had aan de commissie last gegeven, zich bezig te houden met de zaak De Guise (overgave van Antwerpen) en had haar een vertrouwelijk dossier toegezonden. De commissie, de verantwoordelijkheid van eene eventueele onbescheidenheid niet op zich willende laden, heeft het dossier ongeopend terug gezonden naar het departement van nationale verdediging. De commissie besloot vervolgens aan het ministerie le vragen dat de soldaten, die hun o iderricht geëindigd hebben, toelating zou den krijgen om naar den veldarbeid te gaan. DOOR Mr G. M. BRAME. 7a Vervolg Hebt gij eenige hoop op rantsoen ■vroeg Bertrand. Ilelaas, ik weet het niet. Ik verliet eene vrouw met drie lieve kinderen, om naar het ïl. Land te gaan. Een klein gedeelte van mijn fortuin heb ik ten koste gelegd om mij zelf cri een tiental manschappen tot den oorlog uit te rusten. Mijne vrouw en kinderen liet ik een vrij groot vermogen achter, doch ik zie geane kans daaruit de helft der som, die deze dwingeland mij afperst, af te loosen. Ach, mijn God ging de gevangene voort, wat al «wreedheden en kwellingen hebben zij, sinds 'alle hoop op rantsoen verloren is, op mijn 'hoofd gestapeld Ik werd tot den zwaardsten arbeid gedoemd, van het noodige voedsel be roofd en aan de ongehoorste mishandelingen prijs gegeven. Nu kan ik mijn lot niet langer 'meer dragen lèg mij neer, mijn broeder, en laat mij sterven. Voorheen vreesde ik den dood, maar thans ben ik blij dat het oogen- blik van verlossing is aangebroken. Mijn le ven is mij tot een last geworden De Ridder van 0. L. Vrouw legde de kla gende op den grond neder, en liep in allerijl ;iiaar zijne cel om de rijpe, zeldzame vruchten jdie Lij den vorigen dag ten geschenke gekre- jfcad, te halen en daarmede zijn oogelukkigen lotgenoot te verfrisschen. Het heerlijke, koe le sap druppelde hij tnsschen de bleeke lip- Jïen van den ziékè, die zich weldra verkwikt VAN Den 30 in H. Harteniaand (Juni) 1919, overleed te Brussel in de Kliniek der Ascb- straat, waar hij sinds eenige weken, wegens eene slepende ziekte, verzorgd werd, de Eerw. Pater Lintelo, s. j. Met hem verdwijnt een der grootste apostels van Jesus' H. Hart en van de Dagelijksche Communie. De over ledene oefende eerst het leeraarsambt uit in verscheidene colleges der Jesuiten, onder andere te Aalst en legde zich naderhand op zijn geliefkoosd apostolaat toe. In April 1905 vatte hij een pennestrijd aan met E. P. Godtsen E. H. Chatel, wegens de vereischte gesteltenissenvoor de veelvuldi ge H. Communie. Naderhand kwam het Decreet van Pius X, de zienswijze van den schrijver bevestigen. Zijne leus was Hij moet heerschen Hij, dat was Jezus H. Hart. In de menige priesterretraiten welke bij predikte, in zijn veelbezochlen biochtstoel, waai hij gepaste leiding gaf, in het stichten der Eucharistische Bonden, in zijn Euchari stische Triduum, in veel onderwijsgestichten, in de Congressen van het H. Sacrament, als lid van het Bestendig Comiteit en in zijn bij honderd duizend verspreide vlugschriften, werkte hij onverpoosd en met een branden den zielenijver tot het verwezenlijken zijner geliefde leus «Het H. Hart moet heerschen door de dagelijksche H. Communie Men behoeft slechts zijn laa'ste vlugschriften: België aan het H. Hart te doorlezen, om er grondige godsvrucht tot het H. Hart op te vatten. Hij stichtte een tweemaandelijksch tijd schrift L'Action Eucharistique dat in alle landen van Europa veel bijval verwierf, en tot de priesters gericht, de heilvolle gedachtenstrooming ten gunste van de dage lijksche H. Communie verwekte. Een redenaar was hij nietredenaarsta lent wordt van een apostel niet gevergd, doch doordringend en doorslaande was zijn woord. Zoo diepgevoeld en kernachtig sprak hij van den God der Eucharistie o. m. bij mijne weet is hij de eerste die de H. Com munie, het «régime normal» genoemd heeft. Onverdroten werker als hij was, vond hij midden zijne menigvuldige bezigheden nog tijd om menig boek te schrijven, ten bate der priesters en der geloovigen. Zijn propagandaboekjes, ter verspreiding van de dagelijksche communie, tot alle klas sen en standen gericht, hebben ontzaglijk veel bijgedragen om liet heilzaam Decreet van Pius X tot de massa te doen doordringen. Ongetwijfeld moet het een troost en eene op beuring voor zijn apostolaat geweest zijn, op het congres te Melz de kardinaal-legaat luid op te booren verklaren, dat hij, Pater Lintelo, de getrouwste vertolker was van 's Pauzen gedachte. Het was bij hem eene diepe overtuiging dat Let rijk van Jezus Hart door dit van Maria moet voorafgegaan worden. Zijn laatste vlugschrift waarvan hij de drukproef verbeterde daags vóór de ziekte hem voor goed neervelde, noodigde alle ge loovigen uit om een kruistocht aan te van gen van gebeden en eerbetuigingen tot bet Onbevlekt Hart van Maria ter eerc om den grooteren zegepraal. Het H. Hart van Jezus in wien het goed is te sterven, als men zijne godsvrucht beoefend heeft, scheen een openlijke goedkeuring te willen geven aan het apostolisch streven van zijn dienaar. Twee dagen voor zijnen dood vernam hij dat de vrede geteekend was, op den feestdag van Maria's Hart (daags na den feestdag van Jezus Hart). Des anderendaags moet zijn afgemat hart van vreugde gejubeld hebben toen de ontelbare volksschaar het Hart van Jezns de plechtige dankbetuiging bracht op de hoogvlakte van Koekelberg. Rustin vrede moedig soldaat van Christus! Uw werk sterft niet gij hebt gezwoegd voor de toekomst uw bewonderaars en navolgers zijn een macht geworden I Eenfc komt de dag waarop Maria's onbe vlekt Hart, het rijk van haren goddelijken Zoon op de wereld bevestigt. Dit weze overwogen bij den eersten ver jaardag van Eerw. Pater Linteio's zalig en voorbeeldig afsterven. gevoelde, zöodat Bertrand het nu durfde wa gen hem naar zijne cel te vervoeren. De gevangene Vroeg nu een der groot-officieren des oppei hoofds verlof zijne cel met die zijns landgenoots te mogen deelen, welk* varzoek Solymonmeteenverachtelijken glimlach werd toegestaan. Die toestemming waarvoor liet opperhoofd mét minachting de schouders op haalde, was voor Hubert Dacre als het begin van een nieuw leven. Ook Bertrand gevoelde zich veel minder ongelukkig doch wanneer hij den uitgeputte gevangene do namen zijner vrouw en kinderen in zijne nachtelijke droo- men hoorde stamelen, hepen hem onwillekeu rig do tranen van medelijden langs de wangen. Ach, ik was zoo gelukkig in mijn hui- selijken kring placht hij den jongen ridder dikwijls te zeggen. Wij woonden vrij Afge zonderd op een groot kasteel, dichtbij de zee. In mijne droomen zie ik de muren van mijn slot geheel met bloemen en klimop begroeid, en verbeeld ik mij mijne lieve kinderen in de omliggende groene, donkere bosschen en gouden korenvelden, zooals voorheen te zien spelen, 's Morgens werd ik door de vriende lijke zonnestralen uit mijn slaap gewekt, en als ik dan mijn venster opende, kwam een stroom van heerlijke geuren mij als een bode des Hemels te getnoet. Ik had mijne vrou.w zoo innig lief, en mijne kinderen waren dé lust en vreugde mijns levens. Maar toen de kreet uit het Heilige Land mij a|k de stem Gods in de oorep klonk, ging de k'rijgsmah met flikkerende oogen voort, liet ik hem tfiet diepe soïart en weemoed als wëduvfe en.' Het ministerie van bevoorrading heeft be sloten dat de uitvoer van aardappelen te rekenen van 1 Juli toegelaten is zonder ver gunning, dit tot nadere besluiten. De toelating zal echter onmiddelijk inge trokken worden, indien de prijzen de 30 en 35 frank de 100 kilos, volgens soort en hoe danigheid, overtreffen. Weeral een goede maatregel om het leven voor de Beigen zeiven goedkooper te maken Hoelang zal men nog een ministerie dulden dat zuiveruit niets doet dan de belangen van het volk met de voeten te treden, ten bate van opkoopers en officieele en andere zakken vullers Openstaande betrekkingen. Stad Antwerpen. De oud-strijders mogen van nu af en met het oog op het be geven der eerlang openstaande plaatsen hunne aanvraag sturen aan. het gemeentebe stuur der stad Antwerpen, voor de volgende betrekkingen 1. Stielmannen, aanvangsloon 13,65 fr. Paswerker, vuurwerker, draaier, smid, hoef smid, keteimaker, loodgieter, loodgieter voor gezondheids-ontsmetter toestellen, zinkbe werker, elektriekbewerker, blikslager, met ser, steenhouwer, schaliedekker, glazen maker, sieraadschilder, schilder, behanger schrijnwerker, timmerman, wagenmaker, kasseier, duikelaar, werkman-magazijnier, hulpmachinist-schouwburg, zadelmaker, zeil maker, automobielvoerder, hovenier, werk man-gezondheidsdienst, monteerder van ver warmingstoestellen, rieger, glasbewerker, plafonneerder, grafmaker, wagensraid. 2. Niet-stielmannen, aanvangsloon12,50 fi Helpers van alle ambachten metserdien der, kasseierdiender, sjouwer, grondwerker, sluizenier der ruien, machinist, stoker, kraan drijver, ketelkuisscher, voerman, werkman baggerdienst, schipper-baggerdienst, werk man van de waterpersgeleidingen, stoker der scholen, pontwaker, machinist-stoker bij den reinigheidsdienst, stalgast, magazijnwerkman, nachtwaker, keerderbijden reinigheidsdienst. werkman bij den reinigheidsdienst, ruimer bij den reinigheidsdienst, tonvoerman bij den reinigheidsdienst, machinist-stoker, waker der beplantingen, keerder op de Beurs, werkman op de Beurs, werkman-slachthuis, nachtwaker-slachthuis, werkman-vischmijn, lampist. De diensttijd in het leger, De gemengde commissie, belast |met het bestudeeren van den diensttijd bij het leger vergaderde op 29 dezer. Generaal Maglinse, overste van den alge» meenen legerstaf, vervolgde de uiteenzetting der ophelderingen door verscheidene burger lijke leden gevraagd nopens de ras3e vorming der Britsche en Ameriltaansche legers ge durende den oorlog, alsook nopens de vreemde inrichtingen. Hij heeft de gevolgen eener verkorting van diensttijd bestudeerd. De commissie heeft besloten de verslagen weezen in mijn vaderland achter. Ik wist dat grodte gevaren, misskhien de dood, te wach ten stonden, toch deinsde ik hiervoor niet terug maar nooit heb ik mij in mijne on- sluimigste droomen een lot zoo donker en afgrijselijk als het mijne thans is kunnen voorstellen. Vijftien jaren lang verzucht ik hier in deze kwijnende, hoopelooze gevan genschap, en het is mij, alsof mijn hart iederen dag een nieuwen dood sterft. Toch heb ik, met Gods hulp, mijn slavenarbeid en mijn lot in stilte en gelatenheid leeren dragen maar die nachtelijke, hartyerscheurende droombeelden vervolgen mij altijd en overal, en zullen mij nog krankzinnig maken. Soms zie ik in den donkeren nacht het zachte, lief lijke gelaat mijner vrouw, met haren wee- moedigen glimlach voor mijne oogen, en hoor ik haar mij toeroepen Gbd zegene u, zooals zij mij bij het afscheid voor vijftien jaren ook toesprak. En dan mijne drie kinderen ach Bertrand, die zie ik -eiken nacht iu mijne droomen i- zweven. Oswald was een lieve, schoone jongen van dertien jaar toen ik hem het laatst zag Emma was jongerzij had een frisch open gelaat en sprekende lieve oogen maar de schoonste en dierbaarste van allen was mijne kleine lieveling, mijne blonde Maria. Toen ik haar bij mijn afscheid in mijne armen klemde, sloeg zij hare zachte handjes om mijn hals, kuste ifiijne wang met Hare, teederè ljpjes en bevochtigde mijn aangezicht met ha^e kindertonen. «Kom spoedig'te rug lieve vader, fluisterde zij mij In'bet oor, zijner vorihe zittingen en, naarmate zijne werkzaamheden vorderen, de verslagen zijner toekomende zittingen bekend te maken. De Koloniale dag. Dit feest zal plaats hebben op 4 Juli eerst komend, zijnde de eerste Zondag na de ver jaring van den dag waarop onze Congo aan Belgie werd toegestaan. De Koloniale Dag, onder de Hooge Be scherming van Z. M. den Koning wil dat de hooge burgerdeugden en de zelfverloochening onzer eerste baanbrekers door allen herdacht worde. Op dezen datum zal op alle plaatsen een herkenningsteeken verkocht worden. Concerten en inzameling-uitgangen, tooneel- en cinema vertooningen, verschillende feeste lijkheden zullen ook ingericht worden ten voordeele van De iCongoïeesckc Mutualiteit, De Onderlinge Hulp voor Kolonialen en Het Belgisch Bureel voor Kolonisatie in Congo, drie der meest verdienstelijke inrichtingen die al hunnen tjver wijden aan de mensch- lievendheid en de propaganda op koloniaal gebied. Op 4 Juli zal de nationale vlag op alle krijgsgebouwen gehescken worden. De plechtige overbrenging van de over blijfselen der 117 inwoners van Rossignol, op 2G Augustus 1914 in de statie te Aarlen gefusiljeerd op last van generaal von Tess- mar, bevelhebber van het Duitsche bezet tingskorps in het Groot-Hertogdom-Luxem burg, is thans bepaald vastgesteld op 18 en 19 Juli aanstaande. Zondag 18 Juli, van af 's morgens, zullen de doodkisten der martelaren, die lot dusver op Let kerkhof te Aarlen begraven waren, op artilleriewagens tentoongesteld worden op het Leopoldsplein te Aarlen. Te 13.30 uur in 't hotel van den gouverneur der provincie, ontvangst van de talrijke Belgische en vreemde overheden. Te 14 uur, op bet Leopoldsplein, groote vaderlandsche betoo ging, waaraan deelnemen al de troepen van get garnizoen, de schoolkinderen, de maat schappijen uit de provincie en uit de gemeen ten aan de .Fransche en Luxemburgsche rens na de toespraken en het défilé doet een grootsche optocht den lijkstoet uitgeleide tot buiten de stad, naar Slockem toe. De overbrenging naar Rossignol geschiedt langs de baan van Florenviile en in al de dorpen waar de lijkstoet doorkomt, wordt Lij begroet en uitgeleide gedaan door de plaat selijke bevolking. De doodswake geschiedt terkerk te Etalle, waar de lijkstoet den nacbt doorbrengt. De overblijfselen komen 's Maandags, om streeks 10 uur 's morgens te Rossignol aan. Een lange optocht, omvattend namelijk al de afvaardigingen uit de omliggende dorpen, alsmede afdeelingen Belgische, en Fransche troepen, komt den lijkstoet tegemoet nabij Breuvanne, een gehucht waar, evenals le Rossignol, i.i 1914 bloedige botsingen plaats hadden tusschcn Franschen en Duitschers. Een plechtige dienst wordt dan gehouden in open lucht, door den Vicaris-generaal van het bisdom Namen, met toespraak door Pater Hénusse, gewezen krijgsaalraoezenier Men voorziet een grooten volkstoeloop ter gelegenheid van deze plechtigheden te Aarlen en te Rossignol. Een millioen valsche nijverheidsaandeelen De overste der Parijzer opsporingsbrigade is te Rijsel aangekomen, om den medeplich tige op te zoeken van een kerel, die te Parijs aangehouden werd om voor meer dan zes honderd duizend frank valsche aandeelen van een nijverheidsgesticht van Douai verhandeld te hebben. Opzoekingen werden gedaan in banken van Rijsel en Valenciennes, daar men ver moedt, dat de bedriegers 't zij titels, 't zij geld in banken neergelegd te hebben. Men veronderstelt dat de schurken een millioen valsche titels gemaakt hebben. Gansch de streek door worden de opzoekin-» gen voortgezet. In de baikommissie Da Hoogeschoolkwestie De Kommissie gelast met het onderzoek van het Taal-vraagstuk vergaderde Woens dag avond. Zij begon hare besprekingen over de vervlaamscning van het hooger on der .vijs. M. Mechelynck gaf eene toelichting van het wetsontwerp Mechelynck-Buysse. Dl. Rovers leidde de eigenlijke bespreking' in. Hij gaf eene zeer klare en zaakrijke uit eenzetting van de argumenten die pleiten ten gunste van de vervlaamsching van de Gent- sche Hoogeschool en welke deze oplossing de eenig aanneemelijke maken. M. Fischer verklaarde zich voor het behoud van de Fransche Universiteit van Gent, of-, schoon hij partijganger was van Let slichten van eene Vlaamsche Universiteit en hij deze zou kunnen aanvaarden onder den vorm van ontdubbeling der bestaande van Gent. De bespreking beperkte zich verder tot de vraag of het ontwerp Mechelynck-Buysse de, basis zou vormen van de debatten. Algemeen' was men van oordeel dat zulks onmogelijk was en de kommissie stelde zich akkoord om het vraagstuk ineens in zijn vollen omvang te bespreken en dus het ontwerp Van Gauwe- laert-Huyshauwer gelijktijdig te onderzoeken met dat van de heeren Mechelynck-Buysse en eventueel met ieder ander voorstel dat in den loop der besprekingen zou kunnen ge daan worden Daar de Kommissie volmacht heeft ont hare besprekingen naar goeddunken te rege len, is Let daarom niet noodig de Middenaf- deeling voor dewelke het ontwerp Van Cau- welaert-Huyshauwer thans hangende is, voorloopig te ontbinden, noch haar van ver der onderzoek te ontslaan. Aan de besprekingen namen o. m. nog deel de heeren Helleputte, Huysmans, Neu- jean, Van Cauwelaert. want ik houd zooveel van u. Ach, Ber trand, altijd voel ik nog in mijn slaap den kus dier onschuldige lippenmijn aangezicht brandt nog daar, waar hare traantjes neer- druppelden, en als ik door haar zacht stem metje Kom spoedig terug, lieve vader, uit mijn onrustigen slaap gewekt word, dan wenschie ik op dat zelfde oogenblik van wan hoop te kunnen sterven. Vijftien jaar zijn verstreken sinds ik dat lieve kind aan mijn vaderhart klemde, en steeds is zij dezelfde voor mij gebleven ik kan mij niet voorstel len dat zij veranderd en een volwassen meisje geworden is, ofschoon ik weet, dat zij geen kind meer is dag en nacht slaan mij de goudblonde lokken en de lachende oogjes van dat kind voor den geest op dat aandoen lijk beeld ontroolt mij schier alle rust. Ach, ongelukkige, die ik ben, nooit zal ik mijne dier bare vrouw en kinderen op aarde wederzien Bij het hoorën dezer jammerklachten smolt het hart des jongen ridder telkens van mede lijden weg, en eiken dag was hij steeds die per en dieper met het lot des ongelukkigen vaders bewogen. Ik heb vannacht een verkwikkenden droom gehad, zeide Hubert Dacre op zekeren morgend tot Bertrand ik zag de kleine Ma ria voor de deur onzer cel staan en mij met haar handje vriendelijk toewenken. -7- Scbep goéden moed mijn vriend; God is jjoed, en gij weet niet welk geluk nog voor u is weggelegd .(jlod laat "nooit in edelmoedig heid door zijne tröuwè diénaren.ovörireffen. "(Vervolgt) Eene misdaad. Zondag laatst had te Bergheim (Opper Rhyn) de inhuldiging plaats van een gedenk- teeken opgericht ter nagedachtenis van den zeventien jarigen Theofiel Jacquot, die op bevel van generaal Bcnzino, van het Beyersch leger door den kop geschoten werd. De omstandigheden der dood van Jacquot verdienen wel vermeld te worden. Op 22 Oogst 1914 was de jongeling in hel veld aan 'r werk, toen eene patroelje Duitsche ruiterij voorbijreed. De aanvoerder der pa troelje vroeg aan den jongen of er Fransche soldaten in de buurt waren. Jacquot geen Duitsch verstaande, antwoorde ontkennend. De patroelje zette haren weg voort en werd eenige minuten later door de Franschen be schoten De Duitschers keerden in der haast terug, wierpen zich op Jacquot, mishandelden heiu en brachten hem daarna bij generaal Benzino. Deze gaf bevel hem door den kop te schieten en eenige oogenblikken later werd het on- menschelijk bevel ten uitvoer gebracht. 7 Was dus eene vuige moord. Een meisje levend verbrand "te Antwerpen. Gisteren avond was de 20 jarige haarkap- sler Marie Thuvs, wonende Luxemburgstraat, in dienst bij M. Lavain, Coiffeur, Boulastraat te Antwerpen, bezig eene streng haren te reinigen bij middel van naphte, toen zij bij onoplettendheid de flesch brak en de naphte over hare kleederen liep. Onvoorzichtig ge noeg naderde zij Let vuur en in een oogwenk had de naphte vuur gevat en stond het meisje in laaie vlam. Toen men er kon in gelukken de vlammen uit te dooven, had de ongelukkige reeds zulke erge brandwonden bekomen, dat zij in hope- loozen toestand naar het gasthuis moest over gebracht worden. VVV Sids een drietal dagen wordt er te Hasselt en omstreken van niets anders meer gespro ken, dan van eene geheimzinnige zaak, welke heel de streek in opschudding bracht. Aarde werkers, die op een braakliggenden grond der Broekstraat aan 't delven waren, vonden er een zeer goed bewaard gebleven geraamte. Men dacht eerst, dvt men hier mot eene oude begraafplaats te doen had, doch dezé veronderstelling moest al dadelijk vah kant gelaten worden, daar het lijk slechts een' veertigtal centiemeters diep stak. Geijecshee- ren onderzochten het geraamte èn verklaarden dat de beenderen slechts 15 tot 20 jaar in den grond verbleven hadden. Het geraamte scliijat dat te zijn van een manspersoon van 30 tot 40 jaar oud, die be7 graven werd met het aangezicht naar onde r. gekeerd. Het parket heeft een onderzoek geo pend, daar men hier naar alle waarschijnlijk^ heid te doen beeft met eene oude vergeten; gebleveu misdaad..

De Volksstem | 1920 | | pagina 1