5 De conferentie der verbondene Zaterdag «Juli 1920 Allo l Wetgevers DE SIDDER VANO.L. VROUW Dg onderhaMellngsa rast Krasslas Vslsclic geruchten Eene valschmunterszaak Het Dwitscl] vee. Op het Poolsche front Terugtocht der Polen Eons vrijspraak voor tlenSrljgsraap Groote brand te Fontaiüe-l.Evêqae. m, dal ik vrij betw. IVervoIflt) Te Brussel Klokslag 19 ure loopt de trein bestaande uii 4 salonrijtuigen, met de Engelsche afge vaardigden de statie binnen. Deze is prachtig versierd met honderden vlaggen en planten. Op 't perron van spoor 8 waar de trein stil - houdt, liggen tapijten uitgestrekt. Kerkstraat, 9 on 22, Aalst. Tel. 114 ID J&. <Gr XXVI* JAARGANG NUMMER 145 Ij -A- 33 - 1 O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nupfel-De Gendt II. Hjac'enlhua Zoo op 4,04, onder 8,04 I Laatste Kwartier den 9 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tol liet Agentschap Havas, 8, Martelaarplmu, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Zondag had te ftijsal de plechtig heid plaats der uitdeeling der beloo ningen aan de talrijke families. M.i Breton.minister van openbaregezond- heid en maatschappelijk vooruitzicht in Frankrijk, zat de indrukwekkende ceromonie voor. Do minister zegde onder andere Al de wetten, a! de dekreten, al de algemoene maatregelen moeten vooi' taan voordeelige bepalingen inhouden voor de talrijke families. Heel de toe komst van het land is er nauw mede verbonden. Onze innigste wensch is aan de families zedelijke hulp en steun te verleenen, alsook de stoffelijke voor doelen waarop zij lieden meer dan ooit volkomen recht hebben Ziedaar oene gezonde, spraak, die volledige bijtreding verdient, en ook wol oens door onze Belgische wetge vers mag overwogen worden. Inderdaad, in ons gezegend land, dal echter ook opbeuring en barlevin behoeft, boleven wij ganscli liet ver keerde. Do burgerfamilies, voornamelijk in de bediendonworeld, die uit hoofde dor talrijkheid van het gezin verplicht zijn ecne ruimere woning te betrekken die hunne kiudoron ter opvoeding naar eene degelijke school hunner keuzo willen zenden, en allo zorg en moeite hebben om de eindjes aan el kaar te knoopon, die moeten ook als gevolg voor hunnen familietoestand immer zwaardere en meerdere lasten betalen Kan die toestand langer blijven bestaan t Allo wetgevers Ziet naar 't voor beeld van het Zuiden. Niet gewacht tot dat, zooals in Frankrijk, de maat' regelen tot horbevolking dringend en hoognoodig geworden zijn. Ook voor België geldt bet eene levenskwestie. En niets meer dan rechtvaardig is liet dat vaderlandsclie vervulling der burgerplichten erkend worden, zij hol niet door voorrechten, dan toch door vermindering der lasten, die r zwaar genoeg ten huidigen tijde op de talrijke burgersgezinnon drukken. Offioieele logenstraffing In antwoord-op de vraag: van uitlegging aan den Algemcencn Gouverneur, heeft liet Ministerie van Koloniën, gisteren, een tele gram ontvangen, waarbij wordt medegedeeld dat er in Congo geene nieuwe werkstaking van ambtenaren was uitgebroken. Dit bevestigt dus de uillegging door het Ministerie gegeven aan het telegram van Minister Franck uit Smangi. De Algemeene Goevorneur bevestigt dat er werkstaking van zwarte arbeiders in verschil lende Centra was uitgebroken, maar hij kon digt tevens aan, dat de werkstaking te Stanlevpool, waar er bij 4 firmas ongeveer 700 zwarten den arbeid neerlegden, te Ma- tadi en Lukelola geëindigd zijn. Het zwarte personeel, in dienst der Kolonie heeft het werk niet neergelegd, daar heldoor den Aigemecnen Gouverneur een duurtetoe- slag was toegekend. DOOR Mr C. M. BRAME. 8" Vervolg Terwijl de ridder den ongelukkige door deze verheven lessen van gelatenheid en on derwerping trachtte te bemoedigen, drongen vij eiken dag steeds dieper in zijn gemoed Voor de eerste maal gevoelde hij al de schoonheid eener christelijke lijdzaamheid en kwam hij allengskens tot de overtuiging, dat het leven in vergelijking van den Hemel slechts eene schaduwe is. Wel beschouwd, ware ik toch niet te beklagen, al moest ik de laatste mijner vluch tige levensjaren in deze gevangenschap slij ten, mits de Hemel de eindpaal zij dezer moeilijke reis. xeide de ridder dikwijls bij zelven. Hard en bitter was voorwaar de strijd ge weest, voordat de jongeling zulke zelfverloo chenende gedachten bij zich voelde opwellen, llij zag nu duidelijk hoe nietig en verganke lijk krijgsroem heldendaden en aardsche grootheid zijn, in vergelijking van de groot heid eener ziel, die zichzelve overwint, alleen voor God leeft en zich in alles met liefde aan Zijn heiligen wil onderwerpt. Eene ongeken- de vreugde doorstraalde eensklaps zijne jeug dige ziel, eene vreugde, die uit de bron van ware, christelijke onderwerping was voortgesproten, en de stem, die dagelijks ie midden der bloemen zong, werd steeds klaarder en weliuidender. Op een morgen, dat Bertrand volgens Reuter meldt, dat de onderhandelingen, tusschen M. Lloyd George en den gezant eter Sovjets, Krassine, op dit oogenhlik naar alle waarschijnlijkheid voor goed afgespron gen zijn. Gisteren avond had nog eene.samenkomst plaats, daar M. Lloyd GeoVge ee'nige zeker heid wilde hebben, vooraleer naar de confe rentie van Brussel en Spa te vertrekken. M. Lloyd George drong voornamelijk aan op de volgende punten 1°. Vrijstelling van alle Engelsche gevan genen zich thans in handen der Sovyets be vindende. 2* Waarborgen, dat de Russen niets zullen ondernemen dat strijdig is met de Engelsche belangen in Midden-Azië. Krassine kon daar echter niet op antwoor den en M. Lloyd George liet heói daj) klaar en duidelijk verstaan, dat hij weigerde nog verder te onderhandelen. De Pali Mail Gazette schrijft, dat naar alle waarschijnlijkheid, Krassine zal uitge- noodigd worden, zijne mallen op te rollen ZURICH 30 Juni. Een radio telegram uit Moskou meldt, dat Titcherine aan Kras sine volgend telegram heeft gezonden De verbindingen tusschen u en ons zijn vreeselijk slecht, 't ls bijna zoo erg alsof wij geheel van elkander afgezonderd waren. Wij zqn slecht ingelicht en uit <fie,onvol ledige mededeeling spruit voort, dat onze ge dachten nopens den toestand te Londen, in dwaling zijn Gelieve daarentegen krachtig te protes teeren. De onderhandelingen zijn in zulke omstandigheden niet mogelijk. Alle genomen beslissingen moeten ver- daagd worden tot wij van u antwoord beko men hebben op de vragen welke wij u steltëo. Verdaag bijzonderlijk de kwestie 'der Engelsche schuldeischers. Verbind u tot niets, zoolang gij geen nieuwen woordsleutel outvangen hebY. Sedert eenige dagen verspreiden sommige dagbladen weer het gerucht dht Z. H. Paus^ Benediktu* XV erg ziek is/'In de Nuntiatuur' te Brussel wist men daar Donderdag namid dag niet liet eerste woord van. Maar wat men wist is dat de Heilige Vader Dinsdag en Woensdag vee! bezoek ontvangen heeft en dat Hij verscheidene gehooren verleende.Het gerucht der ziekte van Z. II. is ^dus weer eene kwakkel en 't baart ons vreugde dat we die de vlougels kunnen afsnijden. te Antwerpen- Twee Hollanders aangehouden op heeterdaad van uitgifte van vaische Belgische briefjes van 1000 frank. Gisteren, Donderdag, heeft de rechterlijke poücie eene belangrijke aanhouding gedaan, van twee Hollanders, die er op uit waren om de ncringdoeners onzer stad duchtig in de kleeren te steken. Het was 's morgens dat een Hollander, Jan A.., gehccten, woonachtig De Coninckplein, in een tabakswinkel der Carnotstraat ging en daar betaalde met een briefje van 1000 fr. De vrouw van den huize kreeg vermoedens op het briefje dat wel een echt scheen, doch waaraan ze toch iets ongewoons meende op te merken. Zij gal er geld op weer, maar roeg voor alle zekerheid den naam en woonst van den Hollander. Ook verwittigde zij de rechterlijke poücie, Dadelijk had men de zekerheid dat het een valsch briefje was. Men ging op het aange geven adres en zooals men «vel vermoeden ton, was het een valsch adres. Vergezeld van de dame ging de rechterlijke policie op zoele en in Van Wesenbekestraat gekomen had men dezen Hollander te pak ken toen bij juist uit de Griée kwam. Daar had hij ook een valsch briefje van 1000'Tr. uitgewisseld. De kerel op heeterdaad betrapt, kon niet anders dan bekennen, maar deelde verder mede dat hij. briefje per briefje kreeg van een anderen Hollander, aie hem steeds volg'de en die telkens het geld opstreek, waarna de aan gehoudene weer een ander briefje kreeg. De tweede Hollander was natuurlijk gaan vliegen. Hij bekende vandaag eerst met de uitgifte te zijn begonnen, dóch dat hij bij winkeliers reeds 12 zulker briefjes had uitgewisseld. De rechterlijke policie heeft zich gehaast al die vaische briefjes te gaan afimlen. De slacht offers korden met retie er niet tegen lachen toen ze vernamen zoo bedrogen te zijn. In den namiddag is men gelukt den twee den Hollander te snappen, zekeren Adriaan Van der Geest, 33 jaar oud, die met eene vriendin van over den Moerdijk tot ons was gekomen en logeerde in de Statiestraat. In zijn bezit werd natuurlijk niets gevonden. Hij had den tijd gehad zich van alles te ontmaken. Ook loochent hij de briefjes aan den eersten te hebben overhandigd. Het is een kerel die vroeger reeds in onze stad heeft vertoefd en in Holland slecht aan geteekend staat. De vaische briefjes zijn gemakkelijk te her kennen. Vooreerst is het papier dikker. Het- watermerk Banque Nationale 1000 fr. dat in het midden van de briefjes zwpar uit komt, ontbreekt geheel en al. De grdene kleur van den druk is veel donkerder dan bij de echte. De cijfers die zwart gedrukt staan, zijn smal en hoog terwijl bij de echte ze bijna de helft kleiner zijn en platter. De boord van de echte briefjes is geheel bedrukt door streepjes. Bij de vaische ont breekt dit geheel enbebben de briefjes eenen witten boord die wel een centimeter breedte heeft, dus gemakkelijk te onderscheiden. De rechterlijke poHcie zet het onderzoek met den meesten iever voort. X De ziekte die meerendeels -yyordt vastge steld tusschen het uit Duitschland terugge vorderde vee is heunond- en klauwzeer. Tot 10 Juni, was er op een gezamenlijk getal van 48,704 beeslen een sterftecijfer waargenomen van 3.28 t. h. waarvan 3.07 h. veroorzaakt door niohd- en klauwzeer en 0.21 t. h. door vermoeienis van de reis, longontsteking, kalfzlekte en andere kwalen. VVS woonte naar zijn werk ging, liet het Sara ceensch opperhoofd hem bij zich roepen Door zijne voornaamste officieren omringd zat bij in een grooten zetel voor hepi stond een geestelijke mei een eerbiedwaardig voor komen en vreemde kleederdrachtop de ta fel lag een massa glinsterende Engelsche oudstukken uitgespreid. Ridder Talbot, sprak het opperhoofd, uw losprijs is in alle eer betaald. Het staat u rij met dezen edelen vreemdeling, die u hier heeft weten op te sporen, naar uw land te rug te keeren. Ja, gij 7,ijt vrij, zeide de vreemdeling, ik heb voor verscheiden adellijke ridders het ders het rantsoen uil Engeland meegebracht, en beo bovendien in het bezit van een onder- )and voor hunne veiligheid. Eenigen zijn lier, anderen nabij Aleppo gevangen, en ik vertrek nu om hen daar te gaan bevrijden binnen een paar dagen kom ik terug om u af te halen. Maar zeg mij, riep Bertrand, beeft mijn moeder dat geld gezonden, en hoe maakt die goede vrouw het toch Uwe moeder zendt tot u, mijn zoon, antwoorde de vreemdeling ernstig, en zij is zeer wel, want zij is thans onder de Heiligen Gods. Bedoelt gij dan dat zij dood is riep hij verschrikt uit. Ik, die haar van nabij gekend heb, kan haar niet uood noemen. Ik zeg liever dat zij Telegrammen van het Poolsche front be richten een algemeenen terugtocht van de Polen over de geheele linie van voor Wilna tot Kamenets in Podoliê. Een telegram meldt dat de Polen terug gedreven zijn van Wilna naar Kofno, maar dit is niet nader bevesügd. De draadlooze dienst van de Sovjet-rè^ubliek seint over winningen over het geheele front. Volgens een officieel bericht uit Moskou is bij het groote bolsjewistische offensief het twedePoolsche leger builen gevecht gesteld. Het derde werd in de buurt van Kief afge sneden, nadat alle depots waren vernietigd. De terugtocht van het zesde Poolsche leger in de streek van Polewsk is eveneens be gonnen. De Russen zouden 72 divisies langsheen de Poolsche grens samentrekken en hun offensief tegen 't einde der week beginnen, De Krijgsraad van Brabant had gisteren, een zonderling geval te oordeelen Op 26 October 1914, tijdens den.slag aan den IJzer, was de onderluilenant F... van het le artiiïerie gedeserteerd. Hij trok naar Poperinghe en Duinkerke en ten slotte naar Parijs, waar hij dertien maan den onder een valsehen naam verbleef. Toen in 1915 het bijzonder kontigent gevormd werd, kreeg hij berouw. Hij begaf zich naar Lyon en steeds onderzijn valsehen naam, liet hij zich aanwerven. In December 1915 werd hij als eenvoudig soldaat bij het 6e linie in gelijfd. P. keerde terug naar het front en door zijne dapperheid en opofferingen verwierl hij opnieuw den graad van onderluitenant. Na den wapenstilstand slechts meldde hij aan zijne oversten wie hij werkelijk was en de zaak werd voor den krijgsraad gebracht. Deze oordeelde, dat F... zijne fout ruim schoots vergoed had, en sprak hem vrij. DE KOLEN PRIJZEN Naar aanleiding van eene beslissing getrof fen door het Algemeen Nationaal Komiteit der Mijnen, waarbij de dagloonen der mijn werkers van den eersten Juli met 5 ten hon derd moeten verhoogd worden heeft de minis ter van staathuishoudkundige zaken de kolen- prijzen met drie frank per ton ver hoogd zoodat deze prijzen met den ingang van denzelfden datum zullen bedragen. Bri ketten, soort I, fr. 13G de ton id. soort II, 139 id. voor zeeschepen, 143 Eitjes, ma gere, 123 id. half vette, 125 id. bijzonde re soort, 125 Gewasschen cokes, 149 Half gewasschen cokes, 134 Gewone cokes 124 Voor verbrijzeling, bijkomende prijs per ton, 22 Cokegriiis, 118 Coke-afval, 54. Een millioen schade In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een hevigen brand het grootste gedeelte der nagelfabnek Sambre-Escaut vernield. Ten 10 ure 's avonds bomerkle de waker dat vlammen opsloegen uit het magazijn, waar papier en olie was geborgen, en het vuur liep met groote snelheid voort. De pompiers moesten zich bepalen bij het beperken van den brand, die de schroeven makerij, de draadmakerij, en de bureelcn vernielde. Alleen de puntmakerij is aan de vernieling ontsnapt. Oorzaak ongekend. Schade nagenoeg één millioen. niet op de aarde, maar in den Hemel te huis. Van dit oogenblik zljt gij vrij, viel het opperhoofd plotseling in de rede, en zijt dus mijn gevangene niet meerwilt gij echter hier hifi ven totdat uwto lundgenoo'ten tot de terugreis gereed zijn, dat laat ik aan u over. Bertrand maakte eene diepe buiging, en verliet terstond het gezelschap van Solymon en diens officieren. Onder de namen der rid ders, die door losgeld waren vrijgekocht, had hij tot zijne bittere teleurstelling dien van Hubert Dacrenietop de lijst gevonden. Geheel alleen ijlde hij nu naar zijne gelief koosde bloemen, het tooneel van zijn dage- lijkschen arbeid want na het ontvangen dier gewichtige tijding gevoelde hij beho'efte zijn Lait onder den helderen, blauwen hemel dei- vrije natuur lucht te geven, on daar de wer kelijkheid zijner lang gedroomde vrijheid in alle stilte te genieten. Even vrij als de wind, die op het gebla derte speelt, kon hij nu weer den wijden oceaan oversteken en y^in zijn vaderlijk erf goed, bet kasteel De Hóldus, bezit nemen. Wel zou hij zgne dierbare moedêr nooit we derzien, hare zachte, lieflijke-stem niet meer booren doch -liij troostte zich me,t het vaste bewustzijn dat zij thans in hpre zalige woon plaats de eeuwige ru$t gen,iot. Den ganschen dügVeptehij?gèen woord van de gelukkige gebeüHetiis aaf» zijoen zieken landgenoot, aie ip zijn nachtrieken droom weer onophoudelijk, den naam zij tier vrouw N DUITSCHLAND Bloedige onlusten te Llibeck. De levensmiddelen onlusten duren in vel schillende plaatsen nog voort. Te Wuerzburg is de staat van beleg afgekondigd, evenals overeen der Saksische krelsen. Ook in het Noorden des lands hadden nog opstootjes plaats. Ook te Lübeck zijn levensmiddelen onlus ten uitgebroken. Nadat de markthallen warcu bestormd, werd een belangrijke prijsdaling van groenten, fruit en aardappelen afgedwon gen. Een aanval op het warenhuis-Karstadt werd door de Sicherheitswehr belet. Toen de menigte het warenhuis-IIoloten- haus, dat gesloten was, wilde binnendringen, beeft de policie geschoten. De menigte sloeg daarna de ruiten in bij een wapenhandel in de buurt plunderde deze en voorzag zich zelf van wapens. In de Breitestrasse werden alle schoenwinkels geplunderd. Er zijn reeds dooden gevallen, ook zijn er licht- en zwaargewonden bij de Sicherheits wehr. De toestand is kritiek. Op de markt van Keulen zijn de vruchten- kweekers weg gebleven. Zij zenden hun vruchten naar 't industriegebied. Getracht wordt hun te beletten dat zij daartoe wagens naar hare ware woonplaats is gegaan. Zul4i«n zijne, 'Wonde Sarta gèstamcïl'ï.aden j^ene edele ziel als de hare was. UMbert den .glQns 'vati vreugde-op zjja jïlaat bemerkte, vroeg hij lachend, wal hem overkomen was doch de fijngevoelige ridder kon 't niet van zich verkrijgen, den kwijnen den gevangene de blijda tijding zijner vrij heid mede te deelen. Toen 's avonds de twee Christenen voor hun avondgebed neerknielden, kon Bertrand zijne vreugdetranen niet langer inhouden. Weldra dacht hij, zal ik in Engeland de wel bekende klok van den grijzen kerktoren hoo* ren weergalmen ik zal weer neerknielen voor bet altaar, waar de Heer mijn God wer kelijk tegenwoordig is de geuren van den wierook on de gezangen der H. Mis zullen mij weer, evenals ih mijne kinderjaren, in de heilige gewelven in verrukking brengen. Hij' kon geen woorden vinden om God te danken, en toch stroomde zijd hart van dankbaarheid over en tranen van onbeschrijfelijke vreugde biggelden langs zijne wangen. Hóe komt dat toch, Bertrand vroeg Hubert op zachten toon. Gij zijt toch lang zoo ongelukkig niet als ik de slaap met zijne pijnlijke droomen is eiken nacht eene ware niartcling voor mij. Ik stierf van vreugde als ik mijne kinderen nog eens voor eene halve minuut weer kon zien. O, wat een benijdens waardig lot ware het, hunne vriendelijke ge zichtjes nog een oogenblik te aanschouwen en dan mijne oogen voor ecuwig te sluiten. Ach Hubert, antwoordde de jonge kruisvaarder, ik hadde 't zoo gaarne voor u verzwegen, maar'tis onmogelijk. Gij zult niet meer vei wonderd zijn dat ik schrei, als ik u vinden. De spoorwegbeambten zijn vast be sloten om zoo noodig zelf in ie grijpen. Te Berlijn zijn veiligheidsmaatregelen ge troffen. Er heerscht i ast. De meeste warcc zijn iels goedkooper. Lübeck. i Juli. De botsingen te Lübeck hebben eene groote uitbreiding genomen. Ongeveer 100 winkels werden leeggeplunderd. In het centrum deri stad werden alle schoenwinkels leeggehaald.! De schade bedraagt verscheidene miljoenen] mark. In talrijke winkels stelde het publiek) zelf de prijzen der waren vast. De staat van beleg is afgekondigd. te Brussel De aankomst dar afgevaardigde te Oostenda De Engelsche regeeringsleider M. Lloyd! George en de overige Engelsche afgevaardigd den zijn Donderdag namiddag, ten 3 ure,; aan boord der paketbootPrinses Elisabeth in de haven van Oostende aangekomen. Zij' werden op de kaai verwelkomd door M. Mo- reaux, burgemeester var. Oostende. M. Rolm- Jacquemyns, den gouverneur M. Jansscns dei Bisthoven, door de leden van den gemeente raad en andere overheden. Het siadsmuziek- speelde de - God save iLe King. Na de gebruikelijke welkomgroeten em voorstellingen vertrokken de Engelsche staatslieden naar Zeebriigge, en brachten er een bezoek op den pier, waar de Engelsche troepen zoo heldhaftig gestreden hebben in eenaer stoutste waagstukken van den oorlog Ten 5 ure vertrokken zij uit Zeebragge per bijzonderen trein naar Brussel. Aan de Fransche grens Toén de bijzondere trein uit Parijs, waarin M. Millerand, maarschalk Foch en de andere leden der Fransche, Italiaansche eu Japan-' sche afgevaardigingen hadden plaats geno men, aan de grens kwam werden zij verwel komd door M. Ramaix, door den minister van Buitenlandsche Zaken gezonden om hen af te halen. Enkele minuten nadien zette de trei.1 zijne reis voort naar Brussel. De klaroenen blazen en de militaire muziek van 't le carabiniers speelt het n God save the King terwijl de troepen de wapens presenleeren. Lloyd George in grijs kostum en grijze vilten hoed stapt bet eerst uit en wordt on»- vangen -door de Belgische overheden, MM. Delacroix, Hymans, burgemeester Max en vele anderen. Lloyd George en zijn talrijk gevolg verla ten de statie om zich naar bet Palace Hotel - te begeven. Buiten staat eene overgroote menigte, met veel moeite door de agenten in bedwang ge houden, de hooge gasten af te wachten. Eene ovatie wordt de Engelsche afvaardi ging' gebracht. Om 19 u. 22 komt de 8 rijtuigen lange Fransche trein met de Fransche, Italiaansche on Japaneesche afvaardigingen de statie bin nen gereden. Trompetgeschal, Marseillaise, waarna de Italiaansche en Japansche natio nale liederen. Mijnheer Millerand, voorzitter van den ministerraad, maarschalk Foch, M. Marchal, minister van financiën, M. Lé Tropuet, mi. nister van openbare werken, generaal Wej- gand, admiraal Levasseur, graaf Sfouza, minister van buitenlandsche zaken van Italië, burggraaf Chinda, gezant van Japan te Lon den en al de andere Fransche, Italiaansohe en Japansche afgevaardigden stappen uit. Zij drukken de hand van do Belgische over heden. Allen groeten bij 't voorbijgaan de vlag van het regiment. Toen maarschalk Foch onze troepen in oogenschouw neemt en voor 't vaandel zijn kepi afneemt cn eene diepe buiging maakt gaat er in het statiegebouw een oorverdoovend hoera-geroep voorFrank- rijk op. 't Is al Vive Ia France en Vive Foch dat men hoort. Ook buiten de statie is het enthusiasm groot. M. Millerand is in auto naar het Fransche gezantschap gereden, terwijl al de andere alge vaardigden naar het Palace Hotel gingen. Geen incidenten. De afgevaardigden kwamen hier aan met enorm veel reisgoed, want zooals men weet blijven zij een paar dagen te Brussel om dan naar Spa te reizen. Ook veleschrijfmachienen hebben zij medegebracht. Eene verklaring van M. Millerand M. Millerand aanvaardde welwillend eenige dagbladschrijvers, die zich in liet Fransch gezantschap, alwaar hij afgestapt is, welkom gingen wenschen. Hij verklaarde hen, dat er eene belang- qkezaak te beschouwen was: de volstrekte eendracht der verbondenen. Dat is, zegde bij het feit dat alles overtreft. Ongetwijfeld zou Duitsohland gewenscht hebben ons aarzelend en verdeeld te zien, om daar profijt uit te trekken. Doch tegenover den stevigen blok der verboudenen zal Duitschland zich reken, schqg kunnen geven van de werkelijkheid^ puitscjtad ij^ft ev aUe bslsmg bij eerlijk

De Volksstem | 1920 | | pagina 1