Os'Paus en de Belgische katholieks» Zondag 4 Juli Maandag 5 Juli 1920 De Sijndikaïe Vrijheid. DE BIDDER VAN 9. L. VROUW Mog een woordje aan onze staatswerklieden en bedienden Koning Albert bijna slachtoffer van een automobielongeluk. Dappere aalmoezenier Se Mtscbe oorla^ffiiaör,tijgers. Krassine naar Rusland teruggekeerd De valschmunterszaak te Antwerpen Goed nieuws. EERSTE BEDEVAART NAAR LOURDES van 6 tot 14 September 1920. DE VOLKSSTEM XXVI' JAARGANG NUMMER I4S parkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 33 Gr 13 L 33 4 0 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buitan het Arrondissement Aalst, zich to wonden tot liet Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs on 105, Cheapside, Londen, II. Bertba Zon op 4,0-4, onder 8,04 H. ZoS j Zon op 4,05, onder 8,04 Laatste kwartier den 9 Ten einde de sijndikaïe vrijheid van den werkman te waarborgen, die minister Van- der vel de zui veruit beweert af te schaffen, zon der eenige vervangende formuul, werd door M. WOESTE ten bureele der Kamer een wetsontwerp neergelegd, mede onderleekend door MM. Segers en Brifaut, en waarvan de voornaamste bepalingen luiden als volgt 1. Het sijndikaat is een soort vereeniging, die voor doel heeft de studie, de verdediging en de ontwikkeling der vakbelangen. 2. Oe sijndikaïe vrijheid is de vrijheid voor eiken burger, van deel te maken van een of meer sijndiknten naar keuze. Niemand kan of mag rechtstreeks of on rechtstreeks gedwongen worden van deel te maken of op te houden van deel te maken van een sijndikaat, tegen zijne meening. 3. Al wie zich als lid bij een sijndikaat laat inlijven, onderwerpt zich aan het reglement en de gevolgen van hetzelve, op voorwaarde dat dezelve geene inbruik maken op de bepa lingen van de twee voorgaande artikels, noch op de rechten van derde personen. 4. De sijndikaten kunnen met de werkge vers konlrakten aangaan, die de schorsing van liet werk voorzien, indien de werkgever pen of meer werklieden aanwerft aan voor waarden min gunstig dan deze in het kontrakt bepaald. Die kontrakten mogen aan de werk gevers niet verbinden werklieden aan te 'srerven die tot geen enkel sijndikaat behoo- ren, of tot andere sijndikaten met hetwelk het werk kontrakt werd aangegaan. 5. De reglementen der sijndikaten kunnen voor hunne leden de staking van het werk voorzien, mits verwittiging op voorhand, van zoohaast een of meer werklieden van een sijndikaat, of niet gesijndikeerden, aanvaar den van te werken aan voorwaarden andere dan deze vastgesteld door de leden van het sijndikaat. Deze bepalingen zijn niet toepasselijk voor het go val dat hei gesijndikeerde of niet ge- sijnilikeerdc werklieden betreft, die door ouderdom, gezondheidstoestand of zwakheid van middelen, onmogelijk eenen volledigen werkdag kunnen leveren. De beide laatste artikelen betreffen de straf bepalingen, wegensinbreuk op de voorgaande voorschriften der wet. Ter gelegenheid van het 47® Congres van den Bond der Katholieke Vereenigingen en Kringen van België, had de voorzitter, heer Staatsminister Sogers aan den H. Vader een telegram gestuurd, om diezen te verzekeren van de onverwerkbare kinderlijke liefde en onderwerping van het verbond aan deH. Kerk M. Segers heeft thans antwoord ontvangen en daarin komt onder meer voor Dit vroom huldebetoog van het Verbond is den Paus zooveel te aangenamer geweest, dat Zijne Heiligheid voor Zijn deel ook leven dig de smarten en beproevingen van zijne duurbare Belgische zonen heeft gevoeld.Zijne Heiligheid neemt heden uit ganscher hart deel aan hunne vreugde op het zicht van het vrijgevochten vaderland en verheugt zich bij het bestaligen van den geestdrift met dewelke zij er zich op toeleggen op politiek, ekono- miscli en sociaal gebied, in volkomene in stemming met de katholieke grondbeginselen hunne werkzaamheid te betuigen. Eene steeds nauwere overeenstemming van al de katho lieken en van hunne instellingen zal zonder twijfel medewerken als een voornaam, ja zelfs als een hoofdzakelijk bestanddeel tot het be reiken van het edel doel dat het Verbond zich voorgesteld heeft. Dientengevolge zijn al dezen hoogst lofwaardig, die ertoe bijdragen DOOR Mr C. M. BEAME. 9® Vervolg Vrij riep de gevangene uit, in zijne magere handen klappend vrij, om te gaan waar gij wilt Volslagen vrij, hernam Bertrand over een paar dagen vertrek ik naar Engeland mijn rantsoen is betaald. Groote God riep de ongelukkige vader uit, wees ook mijner genadig I Hij is vrij, hat ook mij hier niet langer wegkwijnen. Bertrand, een ieder noemt u den Ridder van O. L. Vrouw, kom mij ter harer liefde te hulp VIJFDE HOOFDSTUK. Den ganschen nacht klonken die laatste woorden in Bertraud's oor. Hoe kou liij hem helpen wat kon hij doen Zijn rantsoen kon hij niet aflossen, want hij wist dat alle mogelijke hulpbronnen, om het zrjne op te brengen, waren uitgeput. D.e koning had wel is waar beloofd, hem in-allen druk en nood te zullen bijstaan, maar er waaen geruchten in omloop, dat Leeuwenhart in de handen zijner vijanden gevallen en krijgsgevangen gemaakt was. Help mij ter liefde van O. L. Vrouw klonk het hem weder in de ooren, en hij bad: Ach mijne goede Moeder en Koningin, gij weet dat ik nooit iets, wat mij in uw naam gevraagd werd, geweigerd heb. Zeg mij hoe ik de/en ongelukkigen gevangene redden alle redens tot twist uit den weg te ruimen en altijd de eendracht te zaaien. Het aalwoord eindigt met de wenschen die de Heilige Vader koestert voor zijne bemin de Belgische zonen opdat zij doelmatig zouden werken tot het welzijn, dat moet ge paard gaan, van de Kerk en van het Belgisch Vaderland. En als waarborg van deze Godde lijke gunsten, en van Zijne vaderlijke toege negenheid, zegent Hij uit ganscher harte het Verbond, zijnen waardigen Voorzitter, zijne leden, alsook hunne werkzaamheden en hun familiën. Wij hebben in een eerste schrijven aan onze vrienden laten zien dat door de schuld van het Nat. Syndikaat tot op dit oogenblik geene beslissing is gevallen aangaande de duurte toeslag. De berichten die het Nationaal Syndikaat de wereld inzendt bij middel van Le Peuple en andere socialistiche bladen zijn enkel proefballons en niets is ofticiels in die berich ten. Wij mogen op eene beslissing rekenen in het begin der toekomende week en het zal dus voor onze Aulstenaars een kermisgeschenk zijn. Wat wij heden in 't kort willen behandelen is het groote verschil dat er ligt in de voor stellen der beide svndikaten. 31en weet dat het Nationaal syndikaat 150 franken vroeg voor iedereen. Heden stellen ze zich te vreden met 100 franken dus met de 2/3 van hun voorstel en door die handelwijze zijn de extremisten niet te vreden en fluisteren van staken doch de man met de ijzeren arm gin^ naar Haine St. Pierre zeggen dat de stakings gedachte moest prijs gegeven worden omdat de invloed en sterkte van het kristen syndi kaat te groot is en er hoegenaamd op geene goede uitslag kon gerekend worden. Wat geleide nu het kristen syndikaat in zijn voorstel Eene rechtvaardige oplossing tot het be strijden van bet dure leven en het bestendi gen of blijvend maken van de vergoeding van 1 frank per dag en per kind. Wanneer het kristen syndikaat dat voorstel doet, moet men niet denken dat zij de belangen der onge huwde uit het oog verliest, hoegenaamd niot, want worden die ongehuwde geen echtgenoot en die echtgenooten geene huisvaders? Wel zeker. Dan is het ook zeker dal door de be stendiging van kindertoeslag onze ongehuwde in de toekomst door 't voorstel van het kristen syndikaat bevooi'deeligd worden en dat bij de geboorte van elk kind dit voorstel eene rente daarstelt van 1 x 365 X 21 7065 franken per kind. Het kristen syndikaat wil door kindertoe slag dat de kinderen van onze werklieden en bedienden dc plaats kunnen winnen in de sa menleving die ze verdienen. Het wilj dat onze kinderen opklimmen op de maatschappelijke ladder en van bij hunne geboorte niet veroor deeld zijn om loonslaven te worden. Al de staatswerklieden en bedienden die illcn dat het ons gegeven wordt onze lieve telgen eene schoone toekomst te scheppen, al deze] die willen dat in het nieuwe Belgie dat men scheppen gaat het schandig feit zich niet meer zal vernieuwen, dat onze kinderen van hun twaalfde jaar naar de fabriek gezon den worden om mede te werken tot het dage lijks brood zullen zich aansluiten bij 'het kristen syndikaat om mede te werken tot het verwezenlijken van ons ideaal kindertoe slag zoodoende een volk te scheppen dat meer ontwikkeld en verstandiger is en daar door een edeler schooner en welvarend Belgie verwezentlijken. Dirk Martens. moet. Evenals het geluid eener zilverachtige stem, of als het gefluister van een engel hóórde hij het antwoord Geef hem uw rantsoen en laat hem in vrede gaan. Door geene slem werden deze woorden uit gesproken zij klonken slecht8 in de diepte van zijn hart. Het waren zijne eigen gedach ten, en toch sprong de jonge ridder verschrikt op, alsof .iemand naast hem deze woorden overluid uitgesproken had. Dat zou waarlijk een groot offer zijn maar was zijne deugd daartoe sterk genoeg Kon hij voor altijd de hoop, zijn dierbaar vader land, het grat zijner moeder weer te zien, vaarwelzeggen Zou hij bestand zijn tegen het kwijnend bestaan eener hopelooze ge vangenschap, en tegen den zwaren arbeid in die heate luchtstreek Zou hij meester blijven van zijn onstuimig verlangen, om nog eens als held op het slagveld of eiders op te treden om eer en krijgsroem in te oogsten Hoe zou bij kunnen sterven in dat verafgelegen land, waar nooit iemand een gebed voor de rust zijner ziel storten zou Hoe zou hij met zijne jeugdige krachten, zijn levenemoed, zijn vurig, opgewonden karakter aan dit alles kunnen verzaken O, neen, zulk een offer ware te edel, le grootsch voor zijne zwakke deugd. God kon zoo iets niet eischen, zelfs niet verwachten, 't Was slechts een verwil- derde droom, eene dwaasheid, zich aan zulke gedachten over te geven Deze en dergelijke tegenwerpingen bracht hij tegen zich zeiven in maar took kon hij de Donderdag morgehd, Jrond 11 ure, kwam een automobiel langs de baan van Givey te Dinant aangereden, toen hij de baan ver sperd vond door eene driewiellcar. De chauf feur verloor zijne koelbloedigheid niet remde uit alle kracht en kon aldus eene botsing voorkomen. In den auto bevond zich koning Albert, die van zijne reis in Zwitserland terugkeerde. Door het plotseling freinen was het onmo gelijk den auto terug in pang te krijgen. De Koning bleet verduldig wachten tot een anderen auto voorbijkwam. De eigenaar op de hoogie gebracht van het ongeval, ver haastte zich onzen vorst eene plaats aan te bieden in zijn rijtuig waarmede naar Namen gereden werd. l)aar huurde de Konin* een anderen auto om naar Brussel terug te keeren. Uit den Moniteur Art. 1. De adjunct-aalmoezenier der 2e klas Vandermeiren S., van het eerste regiment karabiniers, wordt benoemd tot ridder der Leopoldsorde - Aalmoezenier met uitgezonderde dapper heid en verdienste. Muntte in alle omstandig heden uit door zijnen opofferings- en toewij dingsgeest, voornamelijk in 't offensiet in Vlaanderen. Den 14 October 1918 nabij den Zilverberg gekomen, onmiddelijk nadat zijn bataljon een afsluitingsvuur en zeer moord dadige machiengeweervuren had doorstaan, was de aalmoezenier Vandermeiren overal te gelijk bij de talrijke gekwetsten. Hij zelf gekwetst le Bergraolens, en van vijanden omringd, terwijl zijn bataljonoverste een officier en vijf militairen van den staf van 't bataljon gedood waren, gelukt hij er in te ontsnappen, geraakt in onze liniën en, na een eerste verband, laat bij zich naar den ge- vechtspost van den korpsoversle brengen om nuttige inlichtingen aan te schallen. Van 't begin af op 't front. Den 9® April 1918 in den Redan te Nieupoort door gas ver giftigd. Drager van het kruis van ridder der Kroonorde en van het Üorlogskruis en hou der eener vermelding bii 1. D. D. O. en bij R. D. O. - Over dozes terechtstelling zal te Spa beraadslaagd worden. Bonar Law heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat het dc bedoeling is der geallieer den om te^Spa, ook de kwestie van de terecht stelling van hen, die door de geallieerden op de zwarte lijst zijn geplaatst te bespreken. In antwoord op tot hem gerichte vragen zegde hij, dat van de 27 duikbootcomraan- danten, die door Engeland krijgsgevangen waren genomen en beschuldigd werden van schennis der regelen voor de oorlogsvoering er nog een zich in Engelsche gevangenschap bevindt. De andere zijn ontslagen en naar Duitschland teruggezonden. Wat hen betreft, zij zullen terechtstaan voor het hof te Leipzig, waarvoor de datum nog niet is vastgesteld. De geallieerden heb ben zich het recht voorbehouden te beoor- deelen of de behandelingen voldoende is geweest. DE TOESTAND IN IERLAND. Generaal Lucas nog steeds niot teruggevonden. DUBLIJN, 2 Juli. Wij hebben gemeld, dat de overheden der plaats, waar generaal Lucas-door de Sinn-feiners opgelicht werd, een schrijven ontvangen hadden van den generaal, waarin deze verzocht hem zijne stem zijns harten nietsmorren. Maar wat zou in den Hemel de belooning zijn voor zulk eene edelmoedige daad Daar stond zijn geest voor stil. Wat zou 0. L. Vrouw antwoorden aan iemand, die zich uit liefde voor haar zulke offers had willen getroosten Den ganschen nacht deed hij geen hoog toe, en lag voortdurend met de pleitende stem van zijn hart te worstelen. Zijn landgenoot, Hubert Dacre, daarente gen, sliep, doch onrustig, fn zijne wilde droomen zat hij weer aan zijn huiselijken haard Bertrand hoorde hem lot zijne dier bare vrouw spreken, en zijne kinderen lief- koozen dan werd de ongelukkige weer met een diepen zucht wakker en bad al snikkend Toon mij uwe barmhartigheid, o mijn God, en geef mij de lang verloren vrijheid weder Wat zou hij, in vergelijking van dien ar men vader, in Engeland terugvinden Geen treurende echtgenoot, geen teederminnende kinderen, die jaren lang met smachtend ver langen tevergeefs naar zijne terugkomst uit zagen. Hij was door niets ter wereld gebonden had zich om niemand te bekommereh en daar bij zich voor altijd aan de H. Maagd had gewijd, zou hij haar misschien nog beter in voortdurende gevangenschap kunnen die nen. Bracht hij eenmaal uit diefde tot haar dit groote offer, dan kon zij daarfiit al de vurigheid van zijn kinderlijk haft beseffen. In deze overwegingen verzonken, brak een verdyvaalde zonnestraal door zijne enge traliën en de vleugelen \an het mórgénroo^ briefwisseling te zenden in zeker magazijn, ilwaar zij zou afgehaald worden. Het is thans gebleken, dat dit schrijven niet van de hand van generaal Lucas is. Tot hiertoe bleven alle opzoekingen om hem terug te vinden, vruchteloos. Het aantal dooden bij de bloedige botsir.g te Londonderry is thans tot 20 gestegen,da ar eene vrouw aan de bekomen verwondingen overleden is. Heden morgend werd het postbureel van Dundalk door eene bende gewapende Sinn- feiners aangevallen en geplunderd. Al de briefwisseling der policie werd meegenomen. Te Dublijn hoorde men verleden ~nacht vuurschoten langs den kant der statie van Kingsbridge. De troepen verlieten in auto hunne kazerne, om aan de bevolking te ver bieden zich in 't gevaarlijk gebied te wagen. In de politieke kringen te Londen is men zeer verrast geworden over de plotselinge afreis van Krassine naar Rusland. Daardoor liep schier dadelijk het gerucht, dat de onderhandelingen tusscben den gezant der Russische sovyets en het Engelsch gou vernement bepaald afgebroken waren. Daar is niets van. De onderhandelingen zijn enkel geschorst, Krassine heeft te Londen zijne vrouw en de leden van zijn gevolg achterge laten en is enkel naar Moskou vertrokken om er met Lenine en Trotsky te beraadslagen en te trachten deze te overhalen om de waarbor gen, door Engeland formeel geëischt. toe te staan, daar het onmogelijk geweest is deze toestemming langs telegrafischen weg te beko men. In zekere kringen denkt men evenwel dat Lenine niet zal toelaten^jlat Krassine nog naar Engeland zou terugkeeren. Nog drie aanhoudingen. 20 valsche bankbriefjes aangeslagen De zaak der valsche bankbriefjes heeft eene onverwachte uitbreiding genomen en dank aan het onvermoeibaar optreden der policie is men er in gelukt nog eene goede vangst te doen. Donderdag ayond had de Antwerpsche po licie reeds vernomen dat de twee aangehou den Hollanders van Zondag tot Donderdag, 12 valsche briefjes van 1000 fra. uitgegeven hadden. Acht dezer briefjes werden nog terugge vonden, de vier anderen waren reeds ter goe der trouw verder uitgegeven. De vriendin der aangehouden Hollanders, zekere Wilhelmina Klapwijk, 27 jaar oud, van Ovcrschie (Holland) werd op hare beurt aangehouden. Zij beweert echter van niets te weten. De policie zette evenwel hare opzoekingen voort en zoo kwam men te weten, dat de val sche bankbriefjes van Aarschot kwamen. Vrijdag morgend werden te Aarsckot ver dere opzoekingen gedaan. De policie be gaf zich eerst bij zekeren Denis Michaux, bij. genaamd Tistje Verbeeck, paardenkoopman. Al dadelijk bleek het dat men een goed spoor voor had. In het bezit van Michaux vond men niet min dan 20 valsche bankbriefjes. Loochenen was hier onmogelijk en door vragen in 't nauw gebracht, bekende hij, dat hij de briefjes ontvangen had van een ander inwoner van Aarschot, zekeren Evarist Thys, herbergier. Weinige oogenblikken later werd deze ook geknipt. Hij loochende eerst doch deed daarna bekentenissen. Hij verklaarde dat een onbekende hem 40 valsche bankbriefjes had gegeven met ver zoek ze aan den man te brengen, aan gelijk welken prijs. Later zou hij dan wel eens ko men afrekenen. stroomden de heerlijkste geuren der Ooster- sche bloemen binnen de sombere cel. Die zonnestraal en die geuren deden hem aan den Hemel denken. Wat was al de schoonheid der aarde, vergeleken bij de hemelsche glo rie En zoo hij dit offer kon brengen, wat al stralen van die'glorie zouden dan zijn deel worden Men had hem in den naam van Maria om hulp gesmeektaan die roepstem wilde hij gehoor geven, al ware het ten koste van zijn leven. Eenige jaren meer of minder, }ja zelfs een gansch leven in gevangenschap te slijten was immers niets in vergelij king van de hemelsche belooning, die hem, daarvoor te wachten stond Hier rees hij van zijne harde legerstede, waar hij zich tevergeefs Ver ruste had gelegd op, knielde neer en bad. In deze waardige houding met zijn edel besluit in het hart, viel de zonnestraal op zijn glinsterend gelaat, en de H. Maagd nam het offer, dat hij haar uit zuivere liefde aanbood, met hemelsch welgevallen aan. Met weinige eenvoudige, diepgevoelde woorden legde hij zijn leven en zijne vrijheid aan de voeten zijner H. Moeder neder en bad Heilige Moedermaagd, slechts een weg staat oiis open, om de mij afgesmeekte,hulp te verleenen ik doe dvs afstand van mijne vrijheid cn belaad mij met de boeien des ge vangenen. Nu hij alles ter barer liefde, ging lijden, zou geene klacht meer zijne, lippen ontvlieden en de last der ketejtenlipu hem zoet enjtangónaam worden, \\hr volgt.) Thya liet de briefjes over aan Micnautf aan 500 fr. per briefje. Hij had daags te vo ren de 20 laatste briefjes aan Michaux gege ven. Micbau-x verkocht ze bij deelen aan een der Hollanders, zekeren Van der Geest, aan' 000 fr. per briefje en won dus op ieder briefje 100 fr. Hij had Donderdag nog vijf bricfje3 aan Van der Geest gegeven cn wachtte in eene herberg te Antwerpen naar zijn gdd, doch daar Van der Geest en zijn Hollandscha medeplichtige gevat werden moest hij zonder geld naar Aarschot terug. In de woning van Thijs werd eene som van 23.000 fr. aangeslagen, daar hij bekende dat deze som grootendeels voortkwam van den verkoopder valsche briefjes. Bij Michaux werd 4750 fr. aangeslagen. Thijs en Michaux zijn naar Antwerpen overgebracht en er ter beschikking van den onderzoeksrechter opgesloten. Vragen gedaan door den heer Van Schuy lenbergh, Volksvertegenwoordigeraan den heer minister van spoorwegen Onze vrienden ijzerenwegbedtendon van Hof stade en omliggende, sukkelen dagelijks om op uur in Brussel, waar ze werkzaam zijn, aan te komen. Ondanks hunnen beste wil, gelukken zij er zeer weing in op tijd daar te zijn, zoo dat ze steeds in gevaar vorkeeren hunne plaats te verliezen. En nochtans is het heel gemakke* lijk te verhelpen. Ziehier hunne begeerte In Dendermondo vertrekt 'smorgens een treii om 4 u. 2D, aankomst in Brussel 5 u. 36. Maai ons kofliemolekcn van Aalst-üendermonda komt daar 21 minuten te Iaat voor de aanslui ting. Kon de trein om 4 uur of eenige minuten vóór 4 uur uit Aa'i6t vertrokken, alles ware effen. Het zou geene nieuwe uitgaven vergen, geene verwikkelingen verwekken, twee hoedanigheden van prijsbaar belang. En onze menschen zouden dagelijks niet te voet naar Aalst moeten loopen door goed ea slecht wederom er den trein over Denderleeuw to nemen en op 't einde der rekening nog te laat te zijn op hun werk. Kan de heer minister die verandering niet toestaan Antwoord Van af I Juli e. k. wordt da dienstregeling van trein 4741 gewijzigd. Deza trein /.al te 4 u. 20 te Dendermondo aankomen en aldaar aansluiten met trein 3440 welko ta 4 u. 25 uit die statie naar Brussel (N) vertrekt. De gemeente Erpe is eigenaardig ingedeeld in zake postdienst. Hot eigenlijke dorp het deel rond de kerk heeft twee postdeelingen per dag, wat zeer goed is doch een belangrijke be volking, wonende langsheen den steenweg vau Aalst op Gent, heeft er maar één. Kan de heer minister daar geene postbu* plaatsen en dit deel van het dorp ook tweemaal per dag laten genieten van den postdienst Antwoord De vraag wordt onderzocht. van de bewoners der Denderstreek onder het Eerevoorziltersehap van den Zeer Eerto. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst Vertrek uit Aalst op 6 Sep. in den voormid. Aankomst te Lourdes op 7Sep. 's namiddags. Vertrek uit Lourdes op 13 September. Terugkomst te Aalst op 14 Sep. 's namid. VOORWAARDEN DER REIS Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeelig gekende Reis-Agentie van Londen. De reis geschiedt in bijzonderen trein, in Belgische rijtuigen, met doorgang en W, C., zonder omstijgen of veranderen onderwege. De bijzonderste hotels te Lourdes «ijn aan onze bedevaarders voorbehouden, namelijk z_ Voor de reizigers van 1* en 2® klas Grand Hótel Heins Hotel d'Angleterre Hotel Royal Hótel de la Chapelle. Voor de reizigers van 3® klas Hótel Beige Villa Sle-RoseCroix de Lorraine. De prijzen zgn bepaald als volgt IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug alleen l'klas fr. 400 2® klas fr.285 3'klas fr. 190 IJzerenwegbiljet Aalst-Lourdes en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes l®klasfr.550 2fklasfr.4i0 3®klasfr.275' Het groot getal inschrijvingen, tol nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succés tegemoet zien. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. NIEUWE INSCHRIJVERS Madame D'Haene, Aalst M. Eugène D'Haeyer, Maria-Audenhove; Mw Jos. Vander Linden, Maria-Audenh.;' Jufter Laura De Cock, Erembodegem M. Marcellinus De Brauwer, Erwetegem; Mad. Roelant, dorpplaats, 25, Lede Mad. Jambon-Van Langenhove, Wieze Mej. Agnès Van Langenhove, Wiezè Mej. Bertha Temmerman, Schellebelle M. J. Van de Velde, Overmeire M. Maiia De Schaapmeester,Schellebelle; M. Karei Status, tem

De Volksstem | 1920 | | pagina 1