Aan onze Lezers. Ds strijd om vijf millioen Oe Goiifërsncie van Spa. Woausdag 7 Jul! 1920 Dinsdag 6 Jail DE RIDDER VANO, L. VROUW HET BELGISCH KONINGSPAAR Geheime Bolsjewistische spion nendienst te Riga ontdekt Al de spionnen aangehouden Antwerpscbs aftruggslaar ts Turijn aangehouden. De Gomeentegocretartesen Nieuwe suiksrzwendel De colli's «eer de militairen vee bet bezettingsleger BolcMsteH in Buigarië Een reiziger aangevallen, beroofd en uit den trein geworpen. DE OPijTN^DrALffA^Ë Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 147 DAGBLAD 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Noffel-De Gendt Publiiltsit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's BuildiDgs Londies E.C.i H. Willibaldua Zon op 4,07, onder8,03 laatste kwartier den d II. Gorloiive Zon op 4,06, onder 8,03 Binnen eenige dagen beginnen wij gon nieuw mengelwerk van een der beroemdste Fransche schrijvers De titel alleen zegt reeds dat bet liior geldt de lotgevallen van een per soon dio bij middel van valsche stuk ken, van zijn rochtmatigon eigendom beroofd word. En deze lotgevallen zullen onze lezers en lezeressen menigen traan van innig medelijden doen storten daarvan zijn wij stellig overtuigd. Zij zullen tevens de hoop on de vrees dee- let; dor dappere dochter van den held van liet verhaal, evenals da moedige en onverschrokken wilskracht bewon deren van den geheimzinnigen redder, die do belangen dor miskenden bnhar tigt on woei te doen zegepralen. Wij kunnen dan ook onze lezers niet genoeg aanraden, de nummers van het mengelwerk bijeen te houden want men zal het lezen en horlezen. 0e eente zitting, Maandag morgend is te Spa de conferencie geopend. De afgevaardigden der verbondenen kvva men eerst aan in de villa van M. Peltzei Eenige minuten voor 11 ure kwamen de Duilsche afgéya^rdigden aan, namelijk kan selier Fehrèiibach en ministers Simons en Wirth. Het was M. Peltier, die als eigenaar van de villa gelast was de Duitschers te verwel komen. Om 11 ure juist werd de zitting geopend Dagbladschrijvers en photografen wachten buiten... Eon incident Het wachten duurt niet lang, want reeds een halt uur later komen de drie Duilsche af gevaardigden buiten,stappen in hunne autos en keeren naar hun hotel terug. Ook de afgevaardigden der verbondenen verlaten weldra dc zaal. M. Hymans omdervraagd over hetgeen gebeurd was, antwoordde Men heeft aan de Duitschers gevraagd wal zij zinnens waren onder opzicht van ont wapening. Dit was overigens het cerate punt dat aan de dagorde der besprekingen stond. De rijkskanselier antwoordde dat de minister der Reichswehr nog niet aangekomen was en hij dus de noodige inlichtingen niet geven kon. Daarop besloten de afgevaardigden der verbondenen te wachten tot M. Gessier, mi-» 'ftistcr der Reichswehr aangekomen was om eene nieuwe zitting te houden. Deze werd bepaald op Dinsdag namiddag, om 2 ure. Ook M. Millerand bevestigde de woorden van M. Hymans. Ilij zegde De Duitschers hebben verklaard dat zij niet mochten spre ken vooraleer de minister der Reichsweh aangekomen was. De officieel© mededeeling. De Konferenoie van Spa werd geopend, jMaandag öJuli, ten 11 ure 's morgends, .in het kasteel van La Fraineuse te Spa, onder het voorzitterschap van M. Delacroix, eersten minister van België. MM. Hymans, minister van Buitcnlandsche DOOR Mr C. M. BRAME. 10® Vervolg Alle kommer, arbeid en lontberingen die louden voortaan in vreugde en overvloed voor hem veranderen, en hij zou zich als een bevoorrechte ridder gelukkig achten, dit alles voor zijne Koningin te mogen lijden, 't Was geen wonder dat 0. L. Vrouw glimlachend neerzag op dit scboon gebed, dat haar door de handen der engelen werd opgedragen. Bel trand liet zich echter geen woord van zijn besluit ontvallen, voordat de vreemdeling in het paleis teruggekeerd was. In korte woor den vertelde hij hem toen, dat hij vast beslo ten was daar te blijven en Hubert Dacre, die reeds vijftien jaar in de gevangenis gekwijnd had, in zijne plaats de gekochte vrijheid te schenken. Dergelijke voorbeelden van heldhaftige, verheven deugd waren destijds niet zeldzaam. De vreemdeling zeide weinig alleen gaf hij hem nog den wenk, dat hij dit plan, alvorens daartoe over te gaan, nog eens rijpelijk in overweging moest nemen, daar hij wist, dat 't vervolg aan geen rantsoen meer te denken viel. De jeugdige ridder antwoordde, dat hij zijn plan ernstig had overwogen, en zich ter cere van O. L. Vrouw dat groote offer wilde getroosten. Ilier zweeg de vreemde geestelijke tranen van aandoening rolden langs zijne wangen, en zijue handen boven het hoofd van 'den edelen jongeling uitstrekkende, zegende hij zaken, en Jaspar, mipister van Binnenland- scliezaken, voiledigden de Belgische afvaar diging. Waren nog tegenwoordig voorde geallieer de landen Voor Engeland MM. Lloyd George, lord Curzon en sir Worthington Evans voor Frankrijk MM. Millerand, Francois Marsal. minister van financies, Le Troquer, minister van openbare werken voor Italië graaf Sforza en koromandor Bertolinivoor Japan M. Chinda. Duitschland was vertegenwoordigd door den kanselier Fehrenbach, M. Simons, mini ster van buitenlandsche zaken, en M. Wirth minister van financies. Na de vaststelling der dagorde, voorname lijk de uitvoering der militaire, schqep- cn luchtvaartbepalingen van get Traktaat, de kwestie der vergoedingen, deze der kolen- levering en de strafbepalingen betreffend, heeft M. de kanselier Fehrenbach, namens het Duijsche volk, zijn voornemen Uitgedrukt van rechtzinnig deel te nemen aan het treffen van de maatregelen voor de uitvoering van het Vredestraktaat. Hij heeft daarbij de aankomst aangekon digd van M. Gessier, minisjer van Reicli- wehr, en van M. von Seckt, bij fiSogdrin gendheid ontboden. De Konfcrehtie heeft besloten de aankomst dezer hoogc personifies af te wachten om hare volgende zitting te houden, die, volgens den wensch van de verbondene Mogendheden en in overeenstemming met de gDuifsché af gevaardigden, besteed nïoet vvörden aan de uitvoering der militaire, zee- en luchtvaart- bepalingen. Er werd ook nog besloten dat de Duitschi minister van justicie van Berlin komen zal om eene zitting bij te wonen waarop de kwestie van de uitvoering der bepalingen vau het Traktaat en nog verschillende schikkin gen aangaande de maatregelen zullen bespro ken worden. Duitschland «kan» betalen Een Amerikaan, die onlangs, na geruiraen tijd in Duitschland verbleven te hebben, te Parijs aankwam, las in verscheidene Fran sclie bladen dat er getwijfeld weid aan de mogelijkheid dat Duitschland de oorlogsver goeding zou kunnen betalen. Daar hij zich van het tegenovergestelde had kunnen overtuigen, schreef hij aan Le Petit Parisien» Doe eene omreis in Duitschland en gij zult zien, dat de spoorwegen er in beteten ~taat zijn dan bij u. Overfft ziet gij de schou- en der werkhuizen en fabrieken rooken.De inwoners zijn ruimschoots voorzien vin koten en in de groote steden kan men in alle hotels zooveel warm water hebben als men verlangt Het leven in Duitschland is niet alleèn ge makkelijk, doch men heeft heter zeer breed, "n de steden krioelt het van kinderen. Op het veld staat alles naar wensch. De ramp- spoedige gevolgen van deh oorlog, waar. mede Duitschland zoo schermt, zijn er ner gens te zien. Van den anderen kant zullen de leemten door den oorlog veroorzaakt onder oogpunt der bevolking weldra aangevuld ziin. Duitsch land heeft vele dooden en gekwetsten gehad, doch voor den-oorlog groeide de bevolking gedurig aan. Rekening houdende van de ver (oren gebieden, is er nog een merkelijk hoo' r per cent ten voordeele van den aangroei. De voortbrengstmiddelen zijn onaange* oerd gebleven. In het Roergebied is de ont ginning der koolmijnen bijna het vooroor --;sche normaal cijfer. In geheel Westfalen t nergens eene fabriek of werkhuis stil. Voor wat betreft de buitenlandsche schuld Duitschland, deze is zoo goed als nul, ten gevolge van den bloktis, Duitsch- 1 geene gelegenheid had in den vreemde schuld te maken. loL ligt i n van daar land hem. Toen men het Saraceensch opperhoofd verlof vroeg tot deze verwisseling van rant soen, scheen hij hier niets tegen te hebben, en dit valt lichtte begrijpen. Hubert Dagre was tengevolge van zijn langdurig kwijnend beslaan, ziekelijk en uitgeput Bertrand Talbot daarentegen was jong en opgewekt en niemand had Solymo's geliefkoosde bloemen nog ooit tot zulk een volmaakten bloei ge bracht. Toen hij hoorde dat iemand zijne vrijheid vrijwillig aan een ander afstond begon hij eens hartelijk te lachen. Wat zijn de Christenen toch dwaas en onverstandig riep gij spottend uit. Onbeschrijflijk was Hubert |Dacre*s onstui- mige vreugde, toen hem de blijde tijding gebracht werd. Hij wierp zich in geestvervoe ring voor den jongen ridder neder, kuste diens voeten en noemde hem zijn redder en erlosser. Hij greep de hand die ziek vrij- willg met zijne ketenen belaadde, drukte ze dankbaar aan zijn hart en bevoehligde ze met een stroom van oprechte vreugdetranen. Alle denkbare zegeningen smeekte hij op het hoofd van den edelen jongeling af, trachtte nog eenig.e woorden van dsnk uit naam zij ner vrouw en zijner kleine Maria uit te bren gen, doch diepe aandoening verstikte hier zijne stem i hij wierp zich plat ter aarde en weende luid. Dronken van vreugde, verviel hij voor eenige oogenblikken in een soort van zinsverbijstering en kon zijn geluk schier niet gelooven. Tot kalmte en bewustzijn te ruggekeerd, verklaarde hij Bertrand, dat zoo alle andere hulpmiddelen waren uitgepu^ Tèn Duitschland tracht enkel eene wijzigiog te zien brengen aan het vredesverdrag ten einde alle voordeel te kunnen trekken uit de voorwaarden waarin hét zich bevindt. Deze voorwaarden zijn voor'toverwonnen Duitsch land veel beter dan deze der overwinnaars. De Duitschers hebben met alle mogelijke zorg deze bedriegerij op touw gezet. Duitschland kan betalen. - xxx Brazilië Men is te Rio de-Janeiro reeds volop be zig met de toebereiding voor de ontvangst van het Belgisch koningspaar, zoo b. v. met het leggen der electriscfie verlichting der openbare gebouwen. Er worden wegen naar de baan aangelegd die alleen reeds millioenen kosten. Gedurende hun verblijf te Rio zullen de Koning en de Koningin eén onderkomen vin den in het paleis van Guanabara, de prach tige verblijfplaats van de gravin d'Éu, doch- tèf van Dom Pedro. Men is bezig dit palels gansch nieuw in de meubels te steken, terwijl ook een weelde rige-koninklijke trein viordt bereid voor "het vervoer der hooge bezoekers. De andere steden in Brazilië wedievelen om de ontvangst minstens zoo prachtig te maken als de hoofdstad. Agenten van den militairen -Lettischen contte-spionnf'ndienst zijn er :n de lantsle dagen in geslaagd om te Riga een uitgebrei de bolsjewistische organisatie te vernietigen genaamd twaalfde communistische sectic Er zijn in die sectie"vljf onder-afdeelingen met een verfijnd werkplan. Enkel de afdee- lingsleider kende de andere leden. Er bestond ook een zoogenaamd bo'lsjje wislisch Bood Kruis. Dit deelde het gëid uit Sovjet Rusland uit voor de bolsjewistische spionnage. De'geheel© geheime organisatie is thans ontdekt en vernietigd. In één nacht zijn op twee verschillende plaatsen alle leiders van de onderafdelingen, hun helpers van het Roode Kruis, met alle financieel® bescheiden het meerendee! der propagandisten en ver scneidene leden van de centrale commissie gevangen genomen. Uit de bescheiden blijkt dat er in Letland zes honderd communisten georganiseerd zijh, waarvan 200 te Riga. Hij deed zich doorgaan ale gewezen Belgisch officier. De genaamde Guslaaf Hullebroeck, ge boren te Antwerpen in 1893, is in Italië aan gehouden voor aftruggelarij. De kerel bood zich te Rome aan bij een juwelier, voorzien van een voorstellingskaart, afgeleverd dooi den Belgisehen consul, wiens goede trouw verschalkt was, en verkocht er twee paarhn voor de som van 10.000 fr. Eenige dagen later bemerkte de juwelier dat de paarlen va'lsch waren, maar Hulle broeck was reeds uit Rome weg. Hij werd te Turijn, waar hij andere aft rogge la rjjeu ge pleegd had aangehouden. De Antwerpenaar, die zich deed doorgtyan voor gewezen Belgisch officier, was er in ge lukt lid te worden van de militairen kring te Turijn, en hij had er (alrijke personen be drogen. hij van deur toltdeur zpu gaan bedelen om het rantsoen voor hem bijeen te zamelen. O, wat al zaligheid doorstroomde zijne lang be proefde ziel, toen hij een laatsten blik op het paleis, den tuin en zijne akelige cel wierp Van af dat oogenblik af losten Hjubert tfe? cre's rampen en wederwaardigheden zich jin een nieuw vreugdevol leven op. Toen hij, pa eene lange, moeilijke reis, zijne woning be reikte, had hij het geluk zijne vrouw en drie kinderen nog in leven te vinden zijn zoon was tot een schoonqn, flinken jongeling op gegroeid Emma wachtte op de toestemming barer moeder om religieuse te worden en zijne blondlohkige Maria was, hoewel reeds een volwassen meisje, nog zoo lieftallig en eenvoudig als een kind. Ach, had Bertrand eens geweten- hoe zij allen hem beminden, en hoe dagelijks uit hun midden de vurigste gebeden voor hem ten Hemel stegen Doch neen, hij heeft zelfs nooit kunnen vernemen koevele duizende hij in Engeland door zijn menscltiievend, zelfop offerend voorbeeld gesticht heeltde eenige belooning en voldoening, die hij heeft ge smaakt, is de goedkeuring zijner H. Moe der en Koningin. Deroemzijnar raenschlie- ver.de heldendaad strekte zich zelfs tot Da mascus uit. De Saracenen lachen en spotten, maar de Christenen achten zich gelukkig zulk een edelen menschenvriend in hun midden te bezitten. Toen döze daad ook Solvma ter oore kwam, steeg hare bewondering over den jongeling ten top en zij zeide weer als te vo- De Algemeene Raad van het Verbond der Gemeentesckretarissen van België, ^vergader de Zondag te Brussel, en stemde eene dag orde iteo voordeele der stemming, in den tegenwoordigen zittijd nog, van het wets voorstel Maenhnut, Poncelet, Troclet, Melckmans, Neujean en Jourez, dat volle vol doening zou geven aan de wenschen Jvan de gemeentesekrotarissen, met hunne jaarwedde vast te stellen op een minimum van 1.500' tot 12.000 fr.volgens de bevolking der gemeenten en met de verplichtende verhoo gingen, overeenstemmend met de tweejaar lijksche 5, 4 en 3 ten honderd, toepasselijk met terugwerkende kracht op 1 Januari 1920 Ten gevolge de ontdekking van valsche suikerbons heeft de policie na onderzoek een half dozijn personen, wonend" in de Brus selsche omgeving, aangehouden. Zij zijn allen ter beschikking van den on derzoeksrechler opgesloten. Mon verwacht nog andere aanhouding in de provincie. Men heeft bjj de betichten en bij een groot aantal winkeliers reeds ltO.OOO valsche' kaarten in beslag genomen. Een groote voorraad is rfpg in omloop De zes aangehoudenen zijn opgesloten in de gevangenis van Vorst. Zij hebben bekentenissen afgelegd. Een hunner, een bakker, had er reeds een pi'ach tig gespan op gekocht en reed zijn deftis persoontje ataoo door de straten der hoofd stad rond. Al de militaire overheden ontvingen van wege het beheer van het Voorwezen bij het Ministerie van Landsverdediging een bericht, waarbij in het vervolg al de private colli's, bestemd voor de militairen van hel bezet, tingsleger, dienen rechtstreeks gezonden aan het Agentschap der colli's te Akèn, die voor het doorzenden aan de belanghebbenden zal zorgen. Het agentschap der colli's te Antwer pen zal voortaan enkel de verzendingen voor de korpsen op zich nemen. De soldijen bij het legor. Zekere caiegoricn bezoldigde militairen genieten, hetzij een beroepsvergoeding, hetzij werk premien. Deze premi.cn en vergoedingen werden op zulke wijze vastgesteld dat zij den betrokken militairen een toestand verzekeren ongeveer gelijkwaardig met dezen der werklieden-bur gers van dezelfde categories De vroegere soldijen hebben als basis ge diend om den maatstaf der premiën en ver goedingen vast te stellen. Daar het stelsel der soldijen sedert 1® Juli gewijzigd is, dringt zich dus een terechtwijs zing op om te vermijden dat het beoogde doel voorbij gestreefd worde tot groot nadeel der Schatkist en der goede verhouding die voor de regelmatige werking der diensten vereischt wordt. ïn afwachting dat deze te rechtwijzing ktinne bewerkstelligd wordén, heeft de Minister van Landsverdediging voor geschreven dat de beroeps vergoedingen en werkpremien, die te betalen zijn van af 1® Juli, moeten berekend worden op zulke wijze dat hef totaal der dagelijksehe vorgóedingen van diegenen die er voordeel uit trekken ide som niet overtreffe die zij om gelijke redenen ontvingen op 30® Juni. Dezelfde regel zal toegepast worden optie boefsmeden. Openstaande betrekkingen. Stad ANTWERPEN. De volgende be trekkingen rijn te begeven 1Bij den dienst der stadsgebouwen vraagt men een tiental metsérdiènders en hand werklieden. 2. Bij den dienst der haven werken vraagt men een zeker aantal handwerklieden. Deze werklieden moeten kunnen lezen, schrijven en rekenen, een onberispelijk gedrag hebben, zoowel in hot leger als in liet privaat leven, kloek gebouwd zijn en vrij van lichaamsge breken die hun kunnen beletten hun werk op degelijke wijze te verrichten. Zij rasgsn niet meer dan 35 jaar oud zijn (deze ouder dom mag met 5 jaar verhoogd worden voor de oud-strijders). Zfj moeten de stad bewo nen of zie'» verbinden er hun woonst te vesti gen. Dagolijksch'loon 12.50 fr. (8 urei^pei* dag), berekend aar. 312 dagen pe»' jaar. Voor Juni, Juli, Augustus en September, zal er een duurtëloeslag uitbetaald worden deze bedraagt 30 fr. per maand voor elk kind be neden de 18 jaar dat ten laste van het huis gezin is. Dc aanvragen dienen zoo spëedig mogelijk bij het College van Burgemeester eti Schepenen te geworden. Paardenrit Brussel-Spa Het Departement van Lands\erdediging deeld ons mede dat hét vbor niets tusschen komt in het Optouw zetten van dien wed strijd. Ten andere, het werd den officieren verboden eraan deel te nemen. Inhuldiging van hot gfcdankteeken aan da gevangenen der 4C L. A, Het Departement van Spoorwegen cn de Maatschappij van Buurtspoorwegen zullen dc vermindering van 15°,» toeslaan aan de oud-strijders die zich in soldaicnkleedij-naar WULPEN zullen begeven op 11 Juli. De plechtigheid zal er om 13 ure plaats hebben. O, wat beminnen die Christenen elkaadet- Jaren en jaren verliepen zonder dat de Ridder van O. L. Vrouw zijn offer een enkel oogenblik betreurde. Het Saraoeensch op- aerhoofd,. wienfoij het leven had gered, gaf hem nooit eenig bewijs van dankbaarheid noch vriendschap. $o|yma placht noch dik- wijlp op den kalmen nachtelijken hemel te staren, en zich dan allerlei vreemde denk beelden over de Koningin van daarboven te vormen. De gevangene ging dagelijks rustig aan zyn tuinarbeid voort, en begon zijne door hem gekweekte bloemen zoo lief te krij gen alsof het levende wezens waren. Van dag tot éeg scheen de lieflijke slem, die den lof van Maria zoo eerlijk bezong, meer en me<?r, op die van een engel te gelijken. Intus- schen wisselde het eene jaargetijde het andere af; de i bloemen bloeiden en verkwijnden weder, maar geen tijding kwam uit de verre Westerwereld* waartee ook Bertrand Talbot eenmaal behoord had, ópdagen. Zooals dik wijls met sterke menschen het geval was, kwijnde en stierf het oude opperhoofd zeer langzaam, weg eb en vloei! wisselden elkan- deugeregeid af, zon en maan gingen op en onder, de sterren volgden de haar 'voorge schreven baan, maar hej lot van den jeugdi gen ridder bleef altijd éven pal en onveran derlijk tusschen Scdvmon 's ijzeren hapd geklemd. Toch was dié toestand een middel, waardoor Berlrand's edele ziel allengskens schooner werd voor de hemelsche belooning Mftnwfïïu d'e hem no^aan,het aardSch0ge- gunste der AlÉaneezan'keeren, wie? strijd- hielden, waren nu verbroken. tVery. jj^krachten dadelijks toenemen» Een schouwburg in do lucht gevlogen Meer dan 150 dooden Een telegram uil Berne, te Sofia ontvan gen, meldt dat Philippopoli door een aanslag in opschudding is gebracht geWorden. In den schouwburg werd eene voordrecht gehouden ten voordeele der slachtoffers der Bolsjewistische dwingelandij. De zaal was dicht bezet, toen eensklaps verscheidene bom men geworpen werden. De schouwburg stortte in, talrijke perso nen werden onder de puioen begraven. Men schat dat minstens 1'50 personen gedood werden. Bijna op hetzelfde oógcnblrk hadden op verscheidene plaatsen in de stad '(botsingen plaats tusschen de policie cn benden Boi se he wis ten. Verondersteld wordt, dat de aanslag ge munt werd tegen den eei-sten minister, die zijne tegenwoordigheid beloofd had. Door een onvoorzien toeval had hij echter op hél laatste oogenblik de inrichters verwittigd dat hij niet kon komen. Een zeer brutaal stukje heeft zich 's avonds ongeveer 9 uur, afgespeeld in den trein Es- schen-Rooscndaal. Een Zwitser, horlogemaker van beroep had te Esschen in een kompartiment derde klas plaats genomen, toen twee kerels binnen stapten. Deze spraken tot elkander een vreemde taal. Halverwege Roosendaal vroeg een der kerels vuur. De Zwitser wilde dit geven, doch kreeg een geweldige slag op het achterhoofd, en 'steek met een mes in den hals. In de nuvolgende vechtpartij kreeg hij nogmaals een verwonding in de linkerzij waarop bij bewusteloos ineen zeeg. De kerels vutten hem nu aan en smeten hein buiten. Hier bleef de ongelukkige tegen den spoor dijk liggen. Na eenige uren kwam hij tot hët bewust zijn, doordat hij in de verte een torenklok hoorde luiden. Hij'strompelde in die richting en belandde in Nispen oiider Roosendaal. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingefoe- Den, terwijl het gerecht met de beroovlng op- ae hoogte werd gesteld. De man vermiste een portefeuille met 800 fra., horloge met ketting en vingeringen, dasspeld cn valies met kieeding. Aanstonds stelde de overheid van 'Roosen daal, bijgestaan door eenige speurders, een uitgebreid onderzoek in. Men vermoedt, dat tie daders, welke Rus sen moeten zijn, Nederland ingevlucht zijn. De Zwitser is per auto naar het gasthuis Charitas, te Roosendaal, overgebracht. Valona door de Alhaneezen bezet. Offiicieel wordt uit Belgrado gemeld-dat Valona door de Alhaneezen bezqt is. De meer derheid van het Itaftaansch garnizoen zou door de Iudiaansche oorlogschepen opge nomen zijn. Een kléin aantal Iiaüaansch soldaten rijn op Kosano teruggetrokken. De anderen zou den krijgsgevangenen gemankt zijn. De Italianen hadden, Volgpns.de vt Politica eerst een aanval van uit Valona gewaagd. Zij verloren bii dezen uitval 2&y dooden en 45 gewonden. Onder bescherming hunner vloot zouden de Italianen begroefd hebben Valona te heroveren, wat hun, volgens berusten uit Belgrado, niet gelukte. Zij hadden, 4&o doo den en gekwetsten en verloven 36 offieren van hoogeren graad. |Dc"Strijd gaat voort, zeggen de telegrammen, maar- zou zich tea

De Volksstem | 1920 | | pagina 1