strijd om vijf millioen Ce Centerende van Spa. Ministerie van Spoorwegen. feasor,» Jiili 1020 jESESST vlas Vier en twintig gevangenen ontsnapt. Oe zaak der professors der Duitsche Hoogssciiool te Geo! XXVI* JAARGANG NUMMER 150 Kerkstraat, 9 en 22," Aalst. Tel. 114 33 .jA. Gr 13 X_j 33 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas.8, Martelaarploin, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en C, Bream's Buildings Londres E.C.4. IJ. Fulicita Zon op 4,09, onder 8,01 Nieuwe Maan don 15 (Vervolg) De oogst zal dit jaar meestal 8 of 10 dagen Vroeger geschieden dan naar gewoonte. Ook iet vlas zal vroegtijdig rijpen en zal weldra mogen geoogst worden. Reeds op 3 Juli hebben wij in sommige gewesten, getrokken vlas aaugetroffbn. Gewoonlijk gebeurt het vlas oogsten, in België, rond half Juli Waar men behalve de vezel, ook veel be lang aan zaad opbrengst bechtr trekt men ■wat later, d. i. waanneer de zaaddoozen bruinkleuren. Vroeger trekken komt aan de hoedanigheid, bijzonder aan de kleur ten goede. Legerig vlas wordt zoo vroeg mogelijk getrokken. De lcoopers eischen gewoonlijk het vroeg oogsten, wanneer de stengels alleen beneden beginnen te verkleuren en de zaad- doosjes enkel geel worden. Het vlas wordt bij handen vol uit den grond getrokken. Zeer korte stengels en on kruid laat men zooveel mogelijk staan. Eeni- ge handen vol vormen eene schoof. De losse sehooven laat rncn eerst ecnige uren 12 tot 24 u. op den grond liggen. Dan wor den ze met een paar vlasstengels gebonden en in hoepers of hokken gezet, om voort te droogen. De sehooven worden ook veel in liagen gedroogd. Om in hagen (e droogen worden de sehooven paarsgewijze tegenover elkander, in lange rijen geplaatst. Zoodoende kan men bij voordeelig weder, op 10-14 dagen bet vlas droogen. Om het droogen te verhaasten keert men soms eens het binnen ste der hagen naar buiten. Daarna wordt bet vlas eens geschud en in bundels gebonden. Deze worden in schuren onder afdaken, in schelven en z.ru. Lewaard. De schelven zullen desgevallend, met zorg gedekt worden. Vervolgens wordt het vlas gerepeld en geroot. Het repelen geschiedt meestal, bij den landbouwer alswanneer deze bet vlas na den winter rooi of levert. Het gebeurt na het droogen. Men gebruikt daartoe een soort van stevige kam of repel, vervaardigd uit lange, vierkante, ijzeren tanden die dicht en over- hoeks naast elkander slaan. Bij het repelen worden de stengels zoo goed mogelijk ge rangschikt, hel onkruid of wied verwijderd. Hel rooien. Men onderscheidt het dauw- roten en het waterroten. Het waterroten ver deelt zich in rooien in stilstaande waters en in rooien in slroomende waters. Men heeft ook nog het damproten. Het dauwroten is, hier te landen, meest in voege. Het verschaft vlas van tweede hoe danigheid, de eerste kwaliteit zijnde voort gebracht bij het roten, in zacht slroomende waters. Het beslaat hoofdzakelijk in de werking der lucht verschijnsels, d. i. licht, lucht, regen, dauw en afwisseling van warm tegraad, op de vlasstengels. Daartoe wordt het vlas in dunne regelma tige naast elkander loopende lagen gelegd, 't zij op stoppels of beter op dc weide. Men vermijde lage, ijzerachtige gronden alsook degene waar veel ongedierte woekert. Een kleine regen na het openleggen is voordeelig. Het nat bevordert de gisting en de zwaardere stengels worden door den wind moeielijker voortgerukt. Soms gebruikt men zelfs kunstmatig gieten. Sommige lieden keeren bet vlas zoodra het begint te róten, anderen beginnen le keeren toen het halfge- root is. Zekere vlastelers keeren alle dagen, andere maar 2 of 3 maal gedurende de roling Wij denken dat 3 maal een minimum is. Het keeren gebeurt met zweepen die men onder de vlaslagen schuift; deze worden eerst, op den onderkant, recht gezet, dan omgeklonken Men zorge dat de rijen lumne regelmatige richting en dikte bewaren. Warm en vochtig 1* Vervolg. Neen mijnheer, die is niet in het slot, zij wordt bij den boschwachler Judas bene den ir. het dorp opgevoed, want zij moet... ik weet het niet naar men zegt moet zij niet gehoorzaam voor de nieuwe gravin zijn ge* weest, ook moet de graaf liet zoo hebben bepaald, maar ik weet dal niet zeker mijn heer. En de jonge graaf is thans niet op slot? vroeg de vreemdeling. Hij is heden morgen met eenige voor name heeren uit Parijs op jacht gegaan, en keert zeker niet voor morgen terug, maar de gravin is op het slot. -— En sedert twee jaren is de jonge graaf op hel kasteel Dadelijk na den dood van den ouden graaf is de jonge graaf teruggekeerd, om dit kasteel te betrekken, antwoordde de tuinman. Ik dank u mijn vriend, zeide de vreem deling. Wie mag dat toch zijn zeide de tuin man bij zichzelven. En wat is dat voor eene kleeding. Die man moet uit vreemde landen komen. De vreemdeling verkeerde in groote opge wondenheid na zijn gesprek met den tuinman. Wie is deze erlgenaam, deze Lodewijk Montpelher, zeide hij bij zichzelven, wie heeft mijne erfenis bestolen en zich in mijne afwezigheid in hel bezit van het slo gesteld Welk een geheim of welk ongehoord bedrog mag hel wezen weder past 't best voor 't roten. Indien het roten wat lang duuPt neemt het vlas dikwijls eene slechte kleur, Bij droQg, koud, ongun stig weder kan het 7-8 weken duren. Als wanneer de vezels goed van het bout en van elkander scheiden is het roten ten einde. Daarna wordt het vlas in hagen of in sehooven van boven vast gebonden gezet, zoodoende slaakt de gisting en het vlas droogt. Het drooge vlas wordt in bun dels gebonden en in drooge, wel verluchte plaatsen bewaart. (morgen vervolg) D. Bp.icout Da voorwaarden aan Duitschland opgelegd Helleger moettegen I Januari op 150,000 man gebracht zijn. Duitschland zal toegeven De Duitsche afgevaardigden, vergezeld door generaal von Sekt zijn om 3 ure 25 m. in de villa - La Fraineuse aangekomen. Al de afgevaardigden der verbondenen bevonden zich reeds daar. MM. Fehreubach en Simons konden moei lijk hunne ontroering verbergen. De zitting werd uilsluitend besteed aan de mededeeling aan de Duitsche afgevaardigden van het antwoord der. verbondenen op den uitleg en de voorstellen der Duitsche afge vaardigden voor wat betreft de ontwapening en demobilisatie, bepaald door hel vredes; verdrag van Versailles. Lloyd George heeft den vasten wil der Geallieerden uitgesproken om eindelijk uit voering te krijgen van de uitlevering van de verntctiging van het krijgsmateriaal en van de vermindering der effectieven Hij heeft aangegeven in hoeverre de geal- lierden rekenen wilden met de opmerkingen en de door de nieuwe Duitsche Regeering voorgestelde moeilijkheden van welke regee- ring hij den goeden wil en de oprechte be doelingen niet wil in twijfel trekken. Hij heeft terzelfdcrtijd gezegd dat het nieuwe toegestaan uitstel dit maar alleen was op be paalde voorwaarden waarvan de uitvoering zou worden gecontroleerd en gewaarborgd door nauwkeurig omschreven overeenkom sten. Daarna werd lezing gegeven van het vol gende antwoord der geallieerden op de Duit sche voorstellen. Schikkingen a) op voorwaarde dat Duitschland onmiddelijk overgaat-tot ontwa pening der burgerwacht en der veiligheid- politie. b) Een proclamatie bekend makend dat on middellijke levering wordt geëischl van al de wapens die in banden zijn van de burgerbe volking en in welke proclamatie ook strenge straffen worden bepaald legen de overtreders. Voor gevai de macht die de regeering in deze heeft, onvoldoende zou zijn, zal onver wijld eene nieuwe wetgeving moeten komen die de macht van het uitvoerend gezag uit breidt. c) Onmiddellijk in uitvoer brengen van heel de reeks noodige maatregelen om den verplichten dienstplicht af te schaffen en om het leger te organiseeren op de basis van den militairen diensttijd op lang tijdperk zooals dit ia het vredestraktaat is voorzien. d) Geef aan de Entente opdat 't zou vernie tigd worden ook het krijgsmaterieel dat Duitschland bezit en dat het toegestane cijfer overtreft. r 'De geallieerden besluiten 1. Om tot 1 October de voor de vermin dering van de effectieven der rijksweer voor ziene periode te verlengen. Op dien datum zal bet leger tot op 150.000 man moeten Er bestaat geen verwanten, geen lid uit eenige linie der Montpellier, die dezen naam draagt. Zekerheid moet ik hebben, opbelde ring, wat hier is gebeurd. Waarom is Enge- iine niet in het slot Waarom is Engeline bij een boschwachter io het dorp besteed. Terwijl de vreemdeling dit gesprek tegen zichzelven voerde, was de gravin Mo.itpellier uit haar met verkwistende weelderigheid in gericht boudoir in eene groote salon getreden waarvan de hooge, in den voortuin uitziende ramen door zware zijden gordijnen waren bedekt, waardoor het zonnelicht gedempt zou worden. Er heerschte in deze salon daarom een mat, geheimzinnig half duister. De gravin was eene trolsche dame, wier scherpe trekken en gestalte verrieden, dat zij niet meer in den eersten bloei der jeugd was. Toen vielen de hoogen van de gravin op den vreemdeling, die beneden op oen grint, weg van den voortuin liep, zij wist zelf niet, wat haar er toe bewoog om naar het venster te loopen was het een duister vermoeden Zij verscluikte toen zij den vreemdeling zag. Waarom schrikte zij zoo plotseling. Wie was die man, die het portaal naderde Kende de gravin hem. Haar gelaat werd bleek zij stond een oogenblik bewegenloos, als uit steen gehou wen. Toen echter liet de band het voorhang sel weder vallen, en een kouden glimlach vloog om baar mond. Zojtin zuchtte zij, gij ziet spoken Welke mogelijkheden stelt gij u voor I Een vreemdeling verschrikt u Dooden staan niet op. verminderd zijn, omvattende ten hoogste 10 brigaden Rijksweertroepen. De geallieerden staan nog een ander tijdperk toe, dat op 1 Jan. 1921 vervalt en waarop de effectieven tot 100.000 man moeten verminderd zijn met de juiste, door het vredestraktaat voor ziene samenstelling. 2. Om de Duitsche regeering toe te staan tot 1 Oct. in de onzijdige zone mede te wer ken aan de inzameling der wapens van de effektieveu, waarvan het cijfer ter kennis van Duitschland zal worden gebracht doorde in- tergeallieerde militaire toezichtcommissie. 3. Om aide noodige maatregelen te nemen ten einde het smokkelen van wapens uit be zette gebieden nasr andere gedeelten van Duitschland tegen te gaan. Als op gelijk welken datum voor 1 Jan. 1921 de geallieerde toezichtcommissie in Duitschland waarneemt, dat de termen van de huidige overeenkomst niet loynal worden uitgevoerd, b. v. als op 1 Sept. de voorziene gonvernemenleele en wetgevende maatrege len nog niet getroffen zijn en niet de grootste publiciteit hebben gekregen en als de vernie tiging en de uitlevering van krijgsmateriaal niet regelmatig geschiedt, als op 1 Oct. liet Duitsche leger niet is teruggebracht tot op 150.000 man, met een maximum van 10 bri gaden Rijksweertroepen, dan zullen de geal lieerden overgaan tot de bezetting van een nieuw gedeelte Duilsch gebied hetzij de Roer streek of alld andere en zullen zij deze niet eerder ontruimen dan op den dag waarop alle voorwaarden van bovenstaande schikking zullen zijn nagekomen. Dr Simons constateerde, dat men in de nota 's, beslissingen en voorwaarden'oplegde zonder de Duitsche delegatie in de gelegen heid te stellen daarover te discuteeren. Hij besprak verdea de verschillende punten en verklacrde dat de Duitsche regeering al het mogelijke zou doen om de voorwaarden uit te voeren en zij de verantwoordelijkheid voor de gevolgen zuflen moeten dragen indien men niet tot de uitvoering zou komen. -Lloyd George antwoordde dat alvoor de conferentie hare werkzaamheden zou kunnen voortzetten, de Duitsche regeering officieel bovenstaande voorwaarden aannemen moet. M. Simons verklaarde dan, dat hij Vrijdag morgend het antwoord van het Duitsch gou vernement zou doen kennen en tevens zou antwoorden op de kwestiün der vloot en der vliegtuigen. De zitting werd om 5 ure 15 geheven. Het is dus Vrijdag morgend, om 10 1/2 u. dat de Duitsche afgevaardigden deze overeen komst zullen moeten teekenen. Onnoodig te veronderstellen, dat Duitschland zou kunnen weigeren Duitschland zal zich onderwerpen. M. von Simons liet het ten andere duide lijk hooren bij het verlaten der conferencie- zaal. De kolenlevering Voor de Conlerentie over het kolenvraag- sluk, die eerstdaags moet plaats hebben, zijq reeds de leiflers der christeneen socialistische mijnwerkersvereenigingen aangekomen. De geallieerdeu zullen voorstellen te Berlijn eene kommissie te vestigen, die toezicht houdt of» den uitvoerder kolen. Daarentegen is het zoo goed als zeker, dat de Duitsche afgevaardigden zullen voor den dag komen met voorstellen en bewijzen, dat de huidige kolenvoortbrengst niet toelaat de hoeveelheid kolen, welke volgens het vredes verdrag moet uitgeleverd worden te leveren. De Duitsche ministerraad besluit de voorwaarden der Entente aan te nemen Na het verlaten der conferencie, waren de Duitsche afgevaardigden naar hunne villa teruggekeerd. Zij wilde naar de kostbare schrijftafel gaan maar halverwege stond zij stil. De bediende van de gravin verscheen op den drempel en bleef, zich buigende, staan. Waarom stoort gij mij vroeg de gravin. Ik verzoek u verschooning een vreem de heer verzoekt om u te spreken. Wie is deze vreemdeling Hij wil zijn naam slechts aan u noemen. Mijn echtgenoot is niet in het slot, en ik ontvang geen heeren zonder naam, zeide de gravin met koude trots, ge, meldt hem dal. De bediende boog zich en wilde jnist het vertrek uitgaan, toen hij, zich ornjteerende, den vreemdeling reeds op den drempel zag staan. Daar is de heer reeds, stamelde hij vol schrik naar de gravin ziende. Verlaat ons beval de vreemdeling den bediende, op zulk een vasten, gebiedenden toon, dat deze dadelijk gehoorzaamde. De gravin scheen op dit oogenblik onbekwaam tot een bevel of tot een besluit te zijn. De aanblik van dezen man, die als een heerscher binnentrad, verlamde haar. Zij stond bleek als een doode tegenover den vreemdeling wiens herkulische gestalte met een vernietigenden, doorborenden blik de gravin beschouwde. Zooals men, door onoverv»innelijken schrik vervuld, tegenover een spook, een doodge- loofde slaat, zoo stond de gravin als een pilaar. De vreemdeling trad eenige schreden nader Gij zijt Agalha Lcrouxde huishoudster van mijn oom, herkent gij mij ook niet Aga tha Leroux ■»- Gij een vreemdeling dringt in mijn. KanselierFehrenbach stelde er zich onmid delijk in telefonische belrekkiiigen met de ministers welke te Berlijn gebleven waren en deed hen de voorwaarden der Entente kennen. Een kabinetsraad volgde en de ministers kwamen ten slotte overeen, dat er niet anders te doen bleef dan zich te onderwerpen en te teekenen. M. Rolin-Jacquemijns, sekretaris der con ferencie, heett zich om 9 1/2 ure 's avonds, naar de villa der Duitsche afgevaardiging be geven en had er een onderhoud met Mijn- lieeren Fehrenbach en Simons. Dezen ver klaarden, dat het Duitsch gouvernement besloten had de voorwaarden der Entente aan te nemen. De Belgische eischen De medewerker van den Daily Telegraph te Spa verneemt, dat Engeland en Frankrijk, Belgie zullen steunen in de kwestie van Wie lingen. Dezelfde dagbladschrijver voegt er nog bij, dat het aandeel van Belgie in de Duitsche oorlogsvergoeding op 8 p. h. bepaald blijft, doch dat Belgie daarentegen zou moeten al- zien van zijn eiscl» de 8 miljard uitgewisselde marken aan pari terugbetaald te worden. Wedstrijd voorde bediening van aangestelde In September a. s. beeft in het Beheer van Spoorwegen een vergelijkend examen plaats voor het begeven van II00 bedieningen van aangestelde, voorbehouden aan de strijders en daarmee gelijkgestelde catcgoriën. De vragen om er aan deel le nemen dienen uiter lijk voor 26 Juli a. s. bij den Minister van Spoorwegen in te komon. è^De candidaten gelieven, voor het opmaken hunner aanvraag, de berichten te raadplegen welke in de statiën alsmede in de post en telegraafkantoren zijn aangeplakt en waarop de voorwaarden tot aanneming en. dc op te geven inlichtingen aangeduid zijn. Oe DsiiSsche wreedheden Akelige vondst to Aken. 20 lijken van Belgische gefusiijeerden ontdekt De Express van Luik meldt dat men le Furst bij Aken, twintig geraarntens van Bel gische gefusiijeerden ontdekt heeft, tengevolge van onthullingen gedaan door eenen beambte van de Duitsche policie. De slachting dezer ongelukkigen heeft plaats gehad, in de eerste dagen van den inval der Duitschers te Luik in 1914. De slachtoffers, die voorzeker afkomstig zijn uit de provincie Luik, werden aangehouden en naar Duitschland gevoerd, waar zij na eenige dagen opsluiting en na de schandelijkste mis handelingen te hebben ondergaao, ter dood werden veroordeeld, onder beschuldiging op de Duitsche troepen te hebben geschoten. Zonder eenig bewijs van plichtigbeid wer den die ongelukkigen naar het schietplein van Furst gesleurd en daar doodgeschoten. Daarna werden de lijken zonder eenige plechtigheid in eene kuil geworpen en onder eene laag aarde bedolven. Groot was de ontroering onzer Belgische soldaten, toen zij de verklaringen van den Duilschen policieambtenaar vernamen. Onmiddellijk werd eene afdeeling van de genie ter plaats gezonden om tot de ontgra- ving der lijken over te gaan. Op eene diépte van 80 centimeters ontdekten zij een twintig tal geraarntens en overblijfselen van kleede ren. Hoogst waarschijnlijk zal nooit hunne eenzelvigheid kunnen vastgesteld worden. Op die plaats zullen de opzoekingen wor den voortgezet, daar men. vermoedt dat daar nog gefusiljeerde burgers begraven liggen. kasteel, riep de gravin die thans haar zelfbe- heersching terug bad gekaegen, welke onge hoorde daad Wie zijt gij, gij die zoo tot mij durft spreken. Ik beo de ware Lodewijk de Montpel- lierik kom, om mijn erfdeel te aanvaarden en vind een erfgenaam mij vóór die u zijne hand beeft gereikt, ging de man voort. Gij hebt mij dood gewaand, omdat sedert twee jaren geen bericht van mij ontvangen is maar nu ben ik hier. Welk een grof bedrog riep de gravin in de grootste ontsteltenis. Weg van hier Gij hebt, zooals het schijnt, naar zekere na men en toestanden geinformeerd, en wilt hier de rol van verdrongen erfgenaam spelen maar..., zij trad dreigend naar de tafel waar op een gouden bel stond, en wilde die in beweging brengen. Houdt op, gewone huishoudster, beval den vreemdeling, geen bedrieger en geen waanzinnige is het die voor u staat. Herkent gij mij als den rechtmatigen erfgenaam als Lodewijk Montpellier niet, dan zal dit docu ment u overtuigen, dit geschrift van het testament door mijn oom met eigen hand geschreven, en mij in Amerika toegezonden, en haalde geluijktijdig uit zijn zak een stuk papier. Een testament vroeg de gravin ver- bleekende. Gij wiest zeker niet dat mijn oom dit afschrift maakte en mij toezond, en gij ge- voeldet u zeker van liet bedrog omdat gij bijna twee jaren ongehinderd in hfet bezit van dit kasteel zijt, (y«volgt.) Gcneesheeren hebben vastgesteld dat d«. geraamten allen sporen van kogels droegen De krijgsoverheid heef4 een streng onder zoek ingesteld naar deze ophefmakende ont dekking. De lijnchwet Twee negers die te Paris, provincie Texas, Noord-Araerika, aangehouden waren onder verdenking van moord op twee landbouwers, werden door de menigte uit dc gevangenu gehaald en levend verbrand. s' Anderendaags bleek, dat de twee negers geen de minste schuld hadden in de moord... Naar de Daily Mail uil New-York ver neemt hebben 24 gevangeneu in de gevan genis te Indianapolis de vlucht genomen, pa eerst staven van hun cel te hebben doorge zaagd en een gevangenbewaarder bewusteloos tc hebben geslagen. Van de vluchtelingen bevinden er zich zestien nog op vrije voeten. Het doorzagen van de tralies moet een Jdag of drie hebben geeischt. De It alics moeten met zeep ingesmeerd zijn om bet gekras van de zaag te voorkomen. Medeplichtigen heb ben de zagen de gevangenis binnenge smokkeld. Verhoor van Donderdag 8 Juli. De zitting begint om 9 ure 20 minuten. Bij den aanvang der zitting zegt dc hcei Prokureui'-generaal dat hij de brocbuut Vlaanderen door de eeuwen heen p van den heer Dosfel, verschenen in 1913, waarir een zin voorkomt, die aanleiding kan gege ven hebben tot den uitleg door majoor Magc gegeven, ontvangen heeft. Ik maak, zegt hij, daaruit geene gevolgtrekking. M. Borginon. Ik roep de aandacht van de gezwoornen op het feit dat het boek waari» die zin voorkomt, door de Belgische censuur ingehouden werd. Dat zegt genoeg in welken zin die cencuur werkte. M. de Voorzitter. De gezwoornen heb ben den zin hooren lezen. Zij zullen oordec- len M. Bclliarcl Leopold, policiekommissaris te Gent, werd gelast te onderzoeken of de leerlingen van het Seminarie, hetKonserva- torium en de Normaalscholen vrij zijn ge weest van de opeischingen. M Drubbel, generaal, geeft inlichtingen over de werking van bel aklivism in 't leger. De aktivistische-Duitschc propaganda deed zeer veel kwaad. In Mei-Juni liepen eenige mannen naar den vijand op zekeren mor gend liep een heele post van 22 mannen over. Op 80 overloopers zijn er maar twee Walen geweest al de overloopers waren jonge sol daten, die van achter het front kwamen. Het brandpunt van de beweging was ach ter het ftont. Op zekeren dag heeft een heel bataljon van 110 man geweigerd aan het werk te gaan. Op het bevel van eenen leider, die zeer veel invloed op zijne mannen gekregen had, begaven ze zich naar een boscli waar zij een dag gebleven zijn. Ze zijn dan teruggekeerd, en hebben later hunne fout op schitterende wij te weer goed gemaakt. De leider in kwes tie moet nog voor het gerecht verschijnen. Dc heer Prokureur-GeneraalHoeveel Vlamingen cn Walen waren er in het leger.' Getuige. Voor mijne afdeeling wellicht 75 °/o Vlamingen en 25 Walen. Voor andere afdeelingen kan ik bet niet zeggen. De aanwerving wordt gewestelijk gedaan. Beschuldigde Dosfel, vraagt dat opgezocht worde, welke schriften verderfelijken invloed hebben gehad. Wij kunnen niet verantwoor delijk gesteld worden voor schriften van anderen. Dc heer Generaal zegttot einde 1917 was cr geene besmetting. En de Hoogeschool bestond van 1910. Indien de aktivistische propagande in de afdeeling van getuige zulken kleinen invloed heeft gehad dan is het misschien wel omdat ze onder bevel stonden van zulken uitsteken den generaal, die met hen over hun lief en leed kon spreken. De teer Prokureur-Generaal. Wel mogelijk Dokter Amand Verstraetengeroepen, logen straft dat hij apotheker De Zeine zon aange moedigd hebben om een leeraarstoel bij de Vlaamsche Hoogeschool te aanvaarden. Beiden houden hunne verklaringen staande. M. Torrekens, Appelterre, is opgeësoht geworden, heeft eene inschrijving bij de Hoo geschool genomen, om niet meer opgecscht te worden. i De Bruycker heeft in zijne lessen nooit van politiek gesproken. M. Grootaert, Gent, beeftook eene inschrijf ving genomen om niet opgeëisebtte worden.; Van Hculenbergh Joris, is ook leerling van St-AmandsgesticUt, evenals Grootaert, is; ook opgeëscht gewordeu. Een Duitscher heeft hem gezegd Ofwel naar de Hoogeschool ofwel opgeëtscht. Hij is dan raad gaan vragèn aan den over-*' ste van St-Amandsgesticbt. Deze heeft gezegd ga er naartoe maar onthoud u van de aktivistische beweging <1 Vaiidm Brotyke Emestt St-Amands-*

De Volksstem | 1920 | | pagina 1