De zaak der professors der Duitsche Koogeschool te Gent Het Guldeo-Sporeofeest Duizend Russische soldaten vluchten uit Worte Instorting In eene mijn te Harcinelle Dg Bolschewisten nemen de Engslscbe vredesvoorwaarden aan Staatsgreep in China in gevreesd. met meer onledig houden met dc reclama tion welke zij nog zouden ontvangen en de rechthebbende zullen zelf aan de Fransche militaire Intendentie te Rijssel het schriftelijk bewijs moeten leveren van de gegrondheid hunner reclamatie. Het spreekt van zelf dal bovenstaande in geval toepasselijk is op de zaken welke de fransche militaire overheid reeds in handen heeft. Vervolg van het getuigenverhoor M. Belliard, policiekommissaris ie Gent, peeA inlichtingen over de opeischingen van teerlingen van Seminarie, Normaalschool en Conservatorium. Verscheidene oud-studenten der Hooge- ichool komen verklaren, dal in de leergangen nooit spraak wa6 van politiek of van de Vlaamsche beweging. M. Van der Linden eere-besluurder- opziener der Gentsche Hoogeschool verklaart koe hij geweigerd heeft in dienst te blijven aa de vervlaamsching der hoogeschool. M. Dcieli dokter en hoogleeraar ie Gent, icgt uit, hoe hel kwam, dat er zulke groote misnoegdheid was ouder de Vlamingen. Hij klaagt ook, dat hij zelf om zijne Vlaamsche gedachten is miskend geworden, niettegen staande hij vier jaar aan 't front is geweest. Aitvukaat Leonard Willemsvoorzitter van 't Nationaal Vlaamseh Verbond verklaart dal, toen ter tijde der bezetting de slichting van - De Vlaamsche Post in 't Hotel de la Poste werd besproken onder de Vlaamschge- zinden te Gent, hij van meening was, dal het blad niet moest verschijnen, daarom protes teerde hij tegen het verschijnen van hetzelve Getuige was tijdens de bezetting passivist-an li-activist. Getuige was van oordeel dat in zake vlaamsche beweging niets mocht worden ge daan tijdens de Duitsche bezetting. Wel is waar was hij op gebied van vlaamscbgezind- heid met de Belgische regeering niet 'tak koord doch verzette zich stelselmatig legen alle verzwakking van de goede vlaamsche beweging van vóór den oorlog. Talrijke voetstappen werden bij hem ge daan. pogingen aangewend om hem in de ac tivistische beweging mede te slepen, doch te vergt. fs. t Oogenblik was niet gekomen om te pro- .esleeren ten gunste van de vlaamsche zaak. Ten slotte herinnert de voorzitter aan de door getuige nopens Dosfel beantwoorde vra gen bij diens ondervraging. Gebruiker herin nert zich niet de Bruycker bij de vergade ring voor de stichting van de Vlaamsche Post gezien te hebben- Fan CauweJaert (gewezen soldaat van de 4' leger a fdee ling) heeft bet over den toestand aan t front lol 1916 van de vlaamsche solda ten, die klles behalve goed behanüóld wér den,' de: rechten onzer1 jóngens werden mis* neiKl; Na 1916 is de toestand nog verergerd voor de v!;i:iiVi<ciiej«.nf3s; dje veel vëi'nedèHngen ondergingen »an wege' officieren!Er werd niets gedaan voor onze vlaamsche jongens. Ordonnanties ten bate van de vlaamsche sol daten weiden niet in aanmerking genomen of uitgevoerd. In 1915 werd een studiekring opgericht om de jongens wat op te beuren. In 1917 werd die geschorst, door de Viaamschhatende officieren. Nochtans was 't het meest ideaal werk, •lat men oprichten kon. De Fransche pers berokkende oneindig veel kwaad op 't gemoed van onze vlaamsche joiuena. O waren de officieren wal vriendelijker in inschikkelijker geweest dan hadden onze vlaamsche jongens nog beter en met meer moed gestieden, want ik mag verzekeren, dal de Vlamingen de beste soldalen waren van alle verbondene legers. Rosa De Guchtenaere herinnersl zich goed dat M. Dc Bruycker als bestuurder van hel Atheneum voor meisjes den godsvrede steeds heeft aangepredikt en zich als ware vaderlan der van zijne taak heeft gekweten. Hij liel sich niet leiden door baatzucht maar enket door voorliefde en een gevoel van plichtbesef voor hel vlaamsche taalonderwijs. Afocm van Dendermonde, aangehouden Neen Lode wijk Monlpillier gij zult Parijs niet bereiken. Niemand heeft u her kend, de oude bedienden zijn niet meer in het slot, niemand weet, wie gij zijt. De weg naar Parijs loopt door het woud, de nacht valt. in, als mijn man niet ter jacht was, was deze man dadelijk verdwenen Een enkel achot op de jacht zou het gevaar afwenden. Maar ik kan hem dadelijk bericht zenden maar dit is toch te laat, en morgen vroeg is alles misschien verloren. Een bediende verscheen in het vertrek en boog eerbiedig voor de gravin. Ik vernieuw mijn bevel, zcide de gra vin met ernst, dat men lieden van zulk een twijfelachtig voorkomen, zooals die vreemde ling, niet in hel kasteel moet laten, mijn ge maal is niet hier, en ik was aan de bedreigin. gen van een bedelaar blootgesteld, die mij een aalmoes wilde afpersen. De bediende boog en vroeg of nog iets van hare orders was, er stotterend bijvoegende dal de boschwachter Judas zooeven op het Hol gekomen was. Laat hem binnenkomen beval de gravin. De bediende verwijderde zich dadelijk. De boschwachter Judas, fluisterde de gra vin en hare oogen schoten vuur, het is, als voert hem zijn goed geluk op dit oogenblik naar l ier, om mij aan hem te herinneren. Deze bo;chwachter en geen ander is de rechte man voor mijn plan. De alleenspraak van Agatha werd door het verschijnen van een man afgebroken, die met pnbebolpón, plompe manieren in het vertrek Irad, heeW hQ jficb ooganscbijnlij» moeite onder belichting van activisme, was destijds student der boogescl.ool. Hij was een der stichters van, Eigen- Leven te Dender monde. Tweemaal gat Dosfel eene voordracht Dendermonde over de vlaamsche beweging, zonder eenige politieke propaganda en eene over Rodehbach. Dosfel gaf steeds aan de studenten den raad zich niet met de politiek He bemoeien Van Dunne gewezen bediende aan de hoo geschool, verklaart, dal hij bij de stichting der vlaamsche hoogeschool op zijn post moes blijven op gevaar af door de Duitschcrs op- geeischl te zullen worden. Niettemin werd hij bij de intrede der bondgenoolen van zijn ambt ontzet. Verder nog hoorde men een paar getuigen van minder belang. De zitting wordt rond 6 ure geheven. ♦- Een afdeeling Lanclers zet ze achterna Donderdag was er reeds gisting ontslaan onder dc Russische soldaten welke nog sleed te Wortel (prov. Antwerpen) werden opge houden. Vrijdag nam de onrust nog toe, want die soldaten verwachten zich aan een bevel om te vertrekken, en te Antwerpen in te schepen dat Zaterdagmorgen nog niet aangekomen was. Het wachten moe, sloegen zij op de vlucht naar Antwerpen, waar zij wisten dat een Russisch stoomschip aangekomen was om hen naar hun vaderland over te brengen. Ten einde ongeregeldheden te voorkomen stnurde de legeroverheid eene afdeeling lan ciers de vluchtelingen achterna. Dezen wer den ingehaald te Wijncghem en in het fort aldaar opgesloten. Later kwamen zij wat tot bedaren, toen onze soldaten hun verzekerden dat hun inscheping aanstaande is. Bankdiefstai te Chicago. Gemaskerde bende bij volle daglicht aan 'i werk Te Chicago hebben zwart gemaakte ban dielen bij volle dag boodschappers van de Community slate Bank overvallen en hen va 20.000 dollar beroofd. De boodschappers zaten in een auto. Een der bandieten sprong de auto binnen en maakte zich onder bedreiging van zijn revol ver, van bet geld meester. De bende vluchtte daarop in auto en alles ging zoosnel dat de voorbijgangers slechts te laat zich rekenschap gaven van wat er voor. gevallen was. Gevaarlijke gezel Zaterdag avond bad M. Jacques Eeckhout, wonende Lambertslraat te St-Jans-Molenbeek in een koffiehuis kennis gemaakt met een soldaat, die beweerde tol het 2' gidsen te behooren ,.en te Brasscbaat in garnizoen te zijn. Samev bezochten tij nog verscheidene drankhuizen. Toen het tijd werd om huis- waaflS lei gaan, zétten'zij samen bonnen wég' voort. Op de Jubelleestlaau werd M. Beek houtsciiifilijk door zijp nieuwen vriend ten grond geworpen en van zijne brieventesch eene belangrijke geldsom inhoudende beroofd. Daarna nam de schurk de vlucht. M. Eeckhout kon enkel eene klacht gaan neerleggen. De schurk wordt ieverig opge zocht. Twee dooden In den put n. 11 der mijnen van Marinelle Noord, had Zaterdag namiddag eene instor ting plaats. Drie mijnwerkers werden begra a* Spoedig werd alarm gegeven en de red dingswerken werden aangevangen, 't Was echter slechts na dertien uren zoeken, dat men er in gelukte een der bedolvenen, dien men hoorde om hulp roepen, terug te vinden. De man, Frans Ysenborg, van Marcinelle lag onder een groot stuk hout, waardoor hij edceltelijk gevrij «aard werd en het heel- luids ontkwam. Later werden ook de twee andere mijnwer kers teruggevonden. De ongelukltigen Jules Navez, 46 jaar oud, gehuwd en vader van vijf kinderen en Pietro Celin een Italiaan wonende te Manage, hadden reeds opgeboiT den te leven. gaf, zijne ruwheid zooveel mogelijk te verber gen. Judas, de grafelijke boschwachter, was een man van in de veerlig jaren, niet bijzonder groot, maar breedgeschouderd en zwaar ge bouwd. Hij had Jiaiiden van retisachtigen omvang. Zijn uitzicht zou een roovershoofd- man niet misstaan hebben. Zijn neus was zeer rood en zijne oogen waren klein, en zagen onrustig rond. Deze man genoot sedert zijne aanstelling, bij de joage graaf Montpollier, in zekete male een groot vertrouwen van de gravin. Goeden avond boschwachter, zeide zij, konu gij, om over Engeline te klagen Daarom kwam ik waarlijk niet gravin, ik kom slechts, omdat het de eerste van dé maand is. Om uw maandgeld voor Engeline te halen. Ik zou niet komen, als ik mij niet had bevolen den eersten van elke maand te komen Ik wil hel zoo. Ik gaf het meisje hij u, om u daardoor een ondersleuning te geven, op het kasteel kan bet gehoorzaam kind niet blijven. Zij is eenire dagen geleden vijftien jaar geworden, eo bezit stijfhoofdigheid die tot eiken prijs gebogen moet worden. Spaar haar niet bosch wachter, zij moet zich verbe teren. Maar daar valt mij iels in zaagt gij zooeveu niet iemand liet kasteel verlaten Ja gravin, een man, die zonderling ge kleed is, het was een vreemdeling, maar hel scheen een reiziger ol een Amerikaan. M. Lloyd Georgè heeft te Spa een telegram ontvangen van zM. Tdiilcherine meldende dat de Sovjets de vredesvoorwaarden te Londen aan Krassine overhandigd aanvaarden. Deze voorwaarden zijn 1Herkenning dei4 Russische schulden 2. Invrijheidstelling der gevangenen 3. Staken der Bolsehewistische propaganda in het Oosten 4. Ontruiming Van Perzie. In geval den vrede nu bepaald zou gesloten worden op deze ^róiydslagen, zou m$n dade lijk ondcrhandehrlgeiï 'aanknoopen voor het sluiten van den vrede met Polen. Ben drama der zinneloosheid Een krankzinnige steekt zijn huis in brand en springt dan van liet dak Sinds verscheidene weken gaf M. X..., wo nende Hovenierstrait, te St. Jans Molenbeek teekens van zinneloosheid. Zaterdag avond slak hij de meubels zijner slaapkamer in brand en ging zich dan op den rolder verbergen. Daar de rook echter op den zolder drong, was hg gedwongen op het dak te vluchten. Eensklaps sprong hij in de diepte. Hij kwam op een glazen afdak terecht en plofte van daar op den grortd. Op het gerucht snel den de huisgenooten, die nog niets van den brand bemerkt hadden toe en vonden den ongelukkigen vreeselijk gekwetst liggen. Nu zagen zij ook rook opslaan en het alarm werd gegeven. De pompiers suelden ter plaats en na een kwart uurs was het vuur gebfuscht. De toestand van den armen zinnelooze laat niet de minste hooppop redding. Een conflikt tussohèn drie militaire partijleiders. Reuter verneemt uit Peking, dat de toe stand daar uiterst ernstig is, tengevolge van het feit. dat het geschil lusschen een drietal generaals, partijleiders, een crisis heeft be reikt. Bericht wordt, dat een generaal twee divisies heeft gelast om naar Peking op te ukken. l Het geschil vindt zijn oorzaak in de be straffing van generaal Woe-Pel-Foe, den commandant der noordelijke troepen, die om politieke redenen de troepen, die tegen de zuidelijke stonden, terug trok. Men vreest een staatsgreep. Inmiddels heeft een andere generaal het commando /an Wee-Pel-Foe overgenomen. OP HET POOLSCHE FRONT Heel Poten te been WARSGIIOW, lOiJulLDe eerste dag er aanwerving van vrijwilligers, boden zich 100,000 vrijwilligers voor den legerdienst ajan. »g gg Nieuwe vergaderen der Bolschewisten Uit WarsChow wórdt aan den Times ge hield Het Poolsch leger heeft bevel ontvangen £ich over geheel hel front naar nienwe stel lingen terug te trekken. Daardoor zoo ook Minsk opgegeven wórden. Wanneer de roodèn zich meester maakten van Rowno. scheelde het weinig of de En- gelsche militaire attaché Carton de Wiart viel in hunne handen. Het Oostenrijkse!! blad - Abend meldt dat de ontruiming van Lembei'g reeds begon nen is. Uit Bolsehewistische bron wordt gemeld, dat Letilcheff en tyqhileff, op den Dniester, nabij de Roumeenséhe grens, genomen zijn. Het gebied door de Polen opgegeven, be- raagt meer dan twee' maal de uitgestrektheid van België. WARSCHOW, 11 Juli. (Officieel® me- dedeeling van den sthf van het Poolsche le ger). Op de spoor van Molodeczno-Polock, ten noord-oosten va Rzywice, bij Jania, hebben onze afdeelingen do aanvallen der Bolsche- w)sten afgeslagen. Onder den sterken vijan delijke!) druk hebben onze troepen de Bere- zinulijn opgegeven. Smolowicze werd door de Bolschewisten bezel. De strijd duurt voort in den omtrek van Mensk. De^vijand^is^U^Pny^^ mijn echtgenoot afwezig is op een vervalscht dokumentgeld van mij af te persen. Ha, ha was dat de bedoeling van die man. Een slecht bedrijf gravin maar hel is eveneens waar dat zulke bedriegers dikwijls verder komen, dan menig eerlijk mensch. Ik had reeds bij mij zeiven besloten van hem geld te geven, om hem weg te krijgen maar het viel mij in, dat hij dan zijne bezoe ken zou harhalen. Mijn echtgenoot zou den onbesehaamden indringer overhoop hebben geschoten. De gravin heeft maar te bevelen, of hij gegrepen moet morden, zeide Judas met vlammende oogen. Gij zijt een beraden mensch, bosch- wacnter, ik weet dat ik mij op u kan verlaten. Ten allen tijde ben ik bereid, om u blindelings te gehoorzamen, zeide Judas. Ik geloof, zeide de gravin, dat de man. dien gij zaagt, zich op weg naar Parijs heeft begeven, om van ddar uit zijne pogingen om af te persen, voort ie zetten, ik heb daarom alle reden, om hem te vreezen. Dat zal niet gebeuren, zeide Judas, zoodra u liet slechts beveelt, zal alles tot stil zwijgen worden gebracht. Hij is een gevaarlijk mensch, tot alles staal, die een bedrog of zoo iets tegeu mijn echtgenoot en mij in het schild voert. Dan moet hij onschadelijk worden ge maakt dat spreek van zelf. komen, doch door eene behendige zwenking werd de vijand gedwongen terug te fêéeren na gevoelige verliezen ondergaan te hebben Ten zuiden der Pripet hebben onze troepen zich over Horyn teruggetrokken. De vijand heeft Sarny|bezet. Onze afdeelingen onder bevel van gene raal Raszewski hebben tijdelijk Rovno, een honderdtal kilometers ten Oosten van Lem berg bezet en er al het oorlogsmateriaal weg gebaald. Te Antwerpen Daar de Guldensporenhelooging te Ant werpen verboden wa6, begaven de béloegers zich naar Borgerhout, om darr aan den stoet deel te nemen. Toen de optocht geëindigd was, kwamen een driehonderdtal frontmannen toch naar Antwerpen afgezakt. Zij drongen door de rangen der policie. Op de de Keyserlei had een kort opstootje plaats voor de Bass Tavernedaar er in dG koffiehuis geschui feld werd. Aan de Van Wezenbekeslraat had eene botsing plaats mei de policie. De be toogers sloegen met stokken en de policie bezigde sabels en revolvers. Verscheidene schoten werden gelost en een agent werd zijn sabel ontrukt. Zoo kwam de stoet op de Groote Markt, waar een sterke policiemacht het Stadhuis bewaakte. De policie wilde de menigte uileen drijven, doch al dadelijk gingen de stokken in de hoogte en de sabels kwamen ook weer te voorschijn. Verscheidene agenten werden gekwetst en daar er gevreesd werd dat de policie ander maal zou overrompeld worden, werden de revolvers te voorschijn gehaald en er werd ;eschoten. Zekeren Herman Van der Eeck, lerk, 19 jaar oud,wonende Goedendagstraal te Borgerhout, kreeg een kogel in de zijdeen moest weggedragen worden. In het Sinte Elisabethgasthui6 stelde een geneesheer vast, dat de kogel in de libkerlong gedrongen was en er weinig hoop was het slachtoffer te redden. Ten slotte kon de policie tocb debeloogers uiteendrijven. Een twintigtal betoogers wer den aangehouden. In 't bezit van een hunner vond men een Duitschen revolver, geladen met ontplofbare kogels op een andere vond men een dolkmes, op een derde eéh ijzeren staaf van 60 centimeters lengte. Een onbekende waaghals had een leeuwen vlag vastgemaakt boven de hoogste gaande rij van den O. L. Vrouwtoren. Een policie- agent is de vlag gaan afdoen. Te Brussel Te Brussel waar de stoet ook verboden was is alles kalm voorbijgegaan. In de Vlaamsche lokalen was er veel drukte. Nergèns hadden incidenten plaats; Te Brugge In de O. L.' Vrouwkerk hield de E. P. Van Mierloo een gq)enheidssennoen, waarin hij op den plicht wees, zonder voorbehoud hel eene en onverdeelbaro Belgisch vaderland te beminnen. Nadien werd een stoet gevormd en men ging bloemen neerleggen op het gedenkteeken der Vlaamsche leiders Picler De Coninck en Jan Brevdel. De kinderen zongen de Brabagonne welke in koor door de menigte herhaald werd. Te Gent Ook te Gent hadden geene meldenswaar dige incidenten plaats. De frontparlij hield een stoet, gevolgd door eene meeling in den Apollo, Oudburg. Alles verliep kalm. Te Aalst Ondanks de onthouding der liberale leiders nam een groot deel der bevolking aan de feeslelijkheden deel. In St Martenskcrk hield de gevierde redenaar E. P. Dr Berlhold een gelegenheidssermoen, dat diepen indruk maakte op de talrijke aanwezigen. De liede- renavond, ter Groote iMarkt ingericht door de Koninklijke Rederijkkamer De Calhari- nistenverwierf een buitengewonen bijval. De Braban$onne welke de liederen vooraf ging en sloot, werd met ontdekten hoofde aanhoord. Dit waren de twee hoofdpunten van de feeslelijkheden, welke den besten Nieuwe onrust in Mexico Twaalf bruggen opgeblazen Een Reuter lelegramvan 7 Juli uit iNcw- York zegt, dat aldaar een nog onbevestigd bericht is acngekonien uit Eagle Pass in Te xas, dat meldt, dat er ten Zuiden van Mon- clova in Mexico, twaalf bruggen zijn verbrand wat aanleiding geeft tot geruchten over eer; nieuwe revolutie in Mexico. Gevechten tussohen troepen'en oproerlingen Al de Mexieaanscbe generaals blijken het sedert eenigen tijd niet meer eens te zijn met het nieuw bewind. Uit MexicO'Stad wordt gemeid dat de re- geeringstroepen in botsing zijn gekomen met de oproerlingen. De eersten zijn zegevierend de stad Toman- lispas binnengerukt. Het revolutionnair proces Het proces tegen de generaals Urquinze Murguia, Monesen Bargan is te Mexico be gonnen. Zij worden besbhuldigd te hebben deelge nomen aan" de moord op president Carranza. alsook zich geld te hebben loegeeigend dat dt vroegere regeering toebehoorde. Mlnlstsrle im Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading RAADGEVENDE KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbederfbare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van den Minister van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading, om de deskundigen vau hot parket in de mogelijkheid te stellen, het besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid toe te passen. Ieder handelaar is er toe gehouden navolgende lystder artikels met naam en prijs aan teplakkeu. De fabrikanteii handelaars en verbruikers zijn ertoe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor zo insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats o» handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima prijzen moeten niet verward wer den met de normale prijzen, die enkel voor doel hebben hei publiek in te lichten nopens den ge middelden prijs, die redelijker wijze kan prac- tisch zijn op hel oogenblik zelf dor bekoudma- king, de verkoopprijs kan dus met den normale prijs verschillen om reden van nieuwe on stan- digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van do hoedanigheid der koepwa- ren zonder den verkooper of den kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIM AP RIJZBN Bovrozen vleesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bevriezingsdicust). Boter door de regeering ingevoerd 14,60 Kaas Canadeesche Cheddor, 1* hoedanigheid volkomen zuiver por kilo 11,— Canadeesche Chedder, 2® hoedanigheid 0,— Verduurzaamd vleesch Corned Beef 2(4Ö Verduurzaamde Visch. Portngeësche sardienen 1/4 zö ih/m indruk hebben nagelaten. ze man iieeft een document hij zk;;\ dat -- Een stoutmoedige gelukzoeker was hel,noodzakelijk voor mij is, om zijne plannen te die in aaijne vertrekken drong, om dewyl jjtunoon doorzien. Dan zal ik het hem afnemen gravin. Hij zul het niet zoo gemakkelijk gever, hij zal zich verdedigen. Zou hij dat durven, als ik hem in het bosch staande houd waarik boschwachter ben Neemt het hem desnoods met geweld af Judas. Tot uwen dienst gravin, dat zal gebeu ren. En moest hij opgesloten worden. Gij kunt doen wat gij wilt, gij zult gee gemakkelijk spel met hem nebben. Als de bedrieger zich verdedigt gravin, dan kan ik voor niets instaan, zeido Judas, de gravin ondervragend aanziende, als ik in woede geraak, dan kan ik mij niet tegenhou den. De gravin liet Judas niet uitspreken. Ik laat het geheel aan u over, om den mensch onschadelijk te maken, zeide zij, maar doet het krachtens uw ambt. hoort gij wel Ia begrijp u gravin. En meldt mij hoedat alles is afgeloopen. Tot uwe orders gravin. H;er iiebi gij het geld voor Engeline's onderhoud, tooschwachler, ging de gravin voort, en nam u.i eene lade van haar sshrijf- tafel een paar vijffrankstukken toen legde z;j daarb^ nog een biljet van honderd frank. Judas liep naar dc schrijftafel en nam met zijne groote dikke vingers de geldstukken weg, en zag het biljet, dat de gravin hem per kilo 0,60 det <^4ö 0,50 1/2 kilo 2,60 het pak 0,50 per kilo ■Ff. 1,50 id. 1)4 club 30 m/m.(de best®) 1,60 Roze zalm van Al&eka (hoogp <ioo»> 1 p9pü 2,10 Zout Geraffineerd zout voor botér Geraffineerd zout Soda in brokken Rijst ameldonck Belgische lucifers (wit hout) Voedingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (inlandsch) per 1/2 kilo 2,00 Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voedingsdeeg Gewone rijst Vet en pekeluraren Amerikaansch spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanigheid) Margarineboter Allerlei Petroleum den lier 1,26 Groene smcerzeep per kilo 3,75 tot4,56 Olijfolie den liter u,0fl Grondnootolie (ela-olie) 10,06 Chocolade (wettelijk) p#r kilo 0,— Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Minists rie van Bevoorrading, het pak van 500 grammen netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per kilo 9,25 gewone goedo 8,45 gewone 7,85 Gebrande koffie Santos beste .11,35 gew. goede 10,35 gewone 9,35 2,26 4,20 2,25 per kilo 8,50 8,00 8.0C 6.50 tot 7,50 tot Kinderapijzen. Havervlokken in pakjes Aardappelbloem. Onverpakt In.pakjes van 1/2 kilo Gecondenseerde melk Verdampte melk 3,00 het pak 1' r kilo 3,00 3,75 de doos 2,40 2.10 Ik stol vn trohwen in u, bosch «achter, toeschoof, een loerende blik schoot uit zijn - - "oogen op hel geld en op de gravin, terwiji waarvoor zij hem bad gehuurd, bij merkte op dat een ongelukkig toeval den vreemde uit de wereld moest helpen. Steek dit in uwe zak zeide de gravin. Mijn onderdanige dank, gravin, bromde Judas vezgenoegd, daar het vele geld hem toelachte. Het document wil ik hebben, vergeet dal niet, zeide de gravin, toen liet zij den door het geld vergenoegden man gaan. De moordenaar was gehuurd. Do'odde Ju das den vreemdeling in het woud, dan kon zij zeker van zijn stilzwijgen zijn. Als hij het lijk in het bosch verborg, was de ware Lodewijk Monlpellier voor altijd uit den weg geruimd, en elk gevaar overwonnen. Judas zeide de gravin bij zichzelven zal hem het testament afnemen en het haar brengen. Hij kan lezen,.noch schrijven en daarom niet doorgionden wal hel betreft. De boschwachter snelde, uit het kasteel. De duisternis viel snel in, inweerwil daarvan bleef hij buiten bij hel hek staan, en lelde nog eens zijn geld. Toen hij hel biljet van honderd francs beschouwde werd hij dol van vreugde. Honderd francs, ha, ha, zeide hij, zich vergenoegd de handen wrijvende, en dat is maar een voorschot, ik heb het wel be merkt. Breng ik haar het document, dan krijg ik nog tweemaal zopveel. Judas sloeg een smallen veldweg in, die naar zijn hut in het bosch voerde, die geld gevende vreemdeling moet een omweg op de straatweg maken, zcide hij, als ik dadelijk eon lielsi tie iacb over zijn gezicht vloog. Dujbo"en door het bosch ca, moet hij in de ar- j|rayin beloonde hem wto'Qit voor een daad, [men Joopen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2