Oestrijdom vijf millioen 14 Os Ooiifsreiicie van Spa, Woensdag" Juli 1920 Hationale kampstrijd der hengsten, -V- De slachtoffers der luchtreroveriog Een Serviscb'Itallaau8Ch incident 08 zaak der professors der Duitsche Hoogeschool te 6enl gppgeaaossaasBBCSEea Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 T"> Jï%l. Gr XXVI» JAARGANG NUMMER 153 L A D 7 CENTIEMEN Uitgever; J. Van Nuffel-De Gendt H.Bonaventurus Zon op 4,13, onder 7,38 Nieuw© Maan dan 15 Publiciteit bullen het Arrondissement Aalst, zich le wenden tot tiet Agentschap Havas.8, Martelaarplein, te Brusael8, Place do la Bouree, Parijs en 6, Bream's Buildings Land:ei E.C.4 De voorramjskwestie. Een konfrater verzekert dat de voorrangs kwestie van 2 1/2 miljard, aan Belgie toe te Maan, titans bepaald geregeld is. Ziehier welken zin eene oplossing getroffen werd. Men zal aan Belgie de sommen uitbetalen welke Duitschland in tuk ere landen te goed Iieeft. Zoo bijvoorbeeld moet Denemarken aan Duitschland eene sotn betalen wegens bet afstaan van de eerste strook grondgebied I tan Sleswig. Belgie zal ook betaald worden voor da Duitsche schepen welke in de havens \an Brazilië aangeslagen werden> Verder gullen de sommen voortkomende van liet sekwester der Duitsche bezittingen in Amerika aan Belgie uitbetaald worden. Een deel der kolen, door Duitschland aan bet Groot-Hertogdom Luxemburg geleverd, 'moet ook aan Belgie betaald worden. Belgie zal ook bevoordeeligd worden, in de betaling der kleurstoffen, door Duitschland aan ver-: schillige landen geleverd. Indien de som van 21/2 miljard niet betaald is vóór i Mei 1921 dan zal Belgie het eerste deel der interna, konale leening welke zal ingeschreven wor den ontvangen. Wat de kwestie der uitgewisselde marken betreft, zal Duitschland verplicht worden deze door jaarlijksche afbetalingen over te nemen, ten laatste binnen de 30 jaar. Do officieels medsdosling. Maandag avond werd volgende officieele mcdedeeling gedaan De verbonden afgevaardigden, hadden dezen namiddag van 3 1/2 tot 5 1/2 ure eene vergadering met MM. Fehrenbaoh en von Simons. Achtereen volgens werden de kwestiën der vergoedingen en dor kolen besproken. Voor de kwestie der vergoedingen werd er besloten, dal de loden der vergoedings- kommissie eene samenkomst zouden hebben met afgevaardigden aangeduid door de Ver bonden gouvernementen en dal zij samen met de Duitsche afgevaardigden,de plannen voor- gesteld door de Duitschcrs zouden onder zoeken. Deze gemengde kommissie welke van morgen af cal vergaderen, zal zoo spoedi0 «Ogelijk verslag uitbrengon in de Conference Voor de kwestie der kolen, hebben de afgevaardigden der Verbondenen aan de Duitsche afgevaardigden den tekst medege deeld van het protocool, gisteren opgemaakt na bel verslag der exporten. Van weerskanten werden voorstellen gedaan, zonder nochtans een akkoord te treffen. In die voorwaarden hebben de afgevaar digden der verbondene beslist, zich bij het rijter te houden, door het vredesverdrag bepaald. De Duitsche afgevaardigden hebben daarop geantwoord, dat zij de zaak nogmaals «ouden onderzoeken en hun antwoord in de volgende zitting zullen niededeelen. De afge vaardigden der verbondene hebben verklaart, dal ingevolge bekomen inlichtingen, zij be reid zijn de vocdingskweslie der mijnwerkers nader te onderzoeken. Derhalve hebben zij de Duitsche afgevaardigden verzocht prak tische voorstellen te willen doen. De algemeene indruk Maandag avond was dat de zaken op goeden voet staan en dat men weldra zal 't akkoord zijn over de bij- Mnderste punten. Een incident Maandag avond, rond 11 ure, bevond een medewerker van Wolff's agentschap zich in ecu koffiehuis te Spa in gezelechap van M. Dcraburg, gewezen minister der Duitsche koloniën. Daar zij Duitsch spraken teekentien eenige andere verbruikers protest aan en een Belgisch officier, die reeds den medewerker 4" Vervolg. Ontkomen /;il hij" mij niet. Judas kwam de dorpsherberg voorbij', •aar hij een trouwe klant was, en trad bin. tal. Hij liet zich een glos wijn brengen, die Juj in eens leeg dronk. De waard scheen de Soest vao zyn gast le kennen, want hij bracht nem dadelijk een tweede glas. De grafelijke boschwachter vertelde aan de kastelein, hij had nog eene opdracht uit te voeren en een vangst moest doen, terwijl hij welgevallig mei zijn geld ramnelde. De vrouw van Judas slak juist de kleine knip aan, toen hij zijne hut binnentrad. Engoline was teruggekeerd en stond in de kuisdeur aij zag dat Judas zeer opgeruimd Ie huis kwam. In de kamer vaudenbosehwacliter, heersch- tede bitterste armoede, maar dit kwam alleen «n gierigheid van de vrouw. Een tafel, eenige houten banken en stoelen, en een oude groo- Ju kast. dat was alles, wat zich in de kamer «cvond. Ëngeline had haar ellendig slaap- «erirek boven in het dakkamerlje. Toen Judas de kamer binnen was getreden »ierp hij het zilvergeld, dat hij van de gravin WO gekregen op de tafel De oude vrouw greep bcgeerig met hare vuile vingers nffar liet geld. Ga slapen zeide Judas, ik moet nog wat gewichtigs doen. Nog weg I'i betch heb ik nog iels te verrioh- van Wolff's agentschap aangeraden had niet in het koffiehuis binnen te treden, verzocht hem nu in nog al hevige woorden, heen te gaan. Eenige verbruikers kwamen tusschen, daar de Duitsclier weigerde de plaats te ontruimen sn hij kreeg een geweldigen stok slag op het hoofd. Het incident werd nog al druk besproken. Vabakgsrijzen. Mededealing van het Ministerie vah Bevoorrading. De prijzen van de inlandscbe labaksteelt blijven dezelfden. Het zijn dezelfden at na de opheffing der vergunningen. Do kweekers, die aarzelden le verkoopen hebben verkocht omdat de Fransche regie geene aankoopen deed. De transacties in inlaudsclt zijn nul. Prijzen in 't klein voor Obourg en Semois statu quo. De prijzen in 't klein voor de sooiien Harelbeke, Roisin (gewone tabak) zijn 0,50 lot 1 fr. per kilo gedaald. Dat komt hierdoor dat Nederlandsch Indië gewone» tabak heeft opgestapeld gedurende vijfjaar en nu verkoOpen moet. Vandaar eene daling van 50 0/q. Daarentegen is de Indische tabak goede soort 20 tot 25 O/o verhoogd. De tabak van goede hoedanigheid, ge kteurd (uitheemsche) klimt in alle teelllanden Zeer veranderlijke klimming. Maryland (cigaretlen) 6-maal den prijs van over een jaar. Virginia.geel (Engelsche cigareltenj is klommen van 0,30 Amenk. centen tol twee dollars. Keizerin Eugenie overleden Keizerin Eugenie was in Spapje te Granada tn 1826 geboren. Haar vader was graaf Manuel Fernandez van Montile, hertog' van Peneranda, Spaansche grande; haar moeder was Maria Manuella KirkpatricU van Close- burn uit Schotland. Zij bracht haar jeugd in Frankrijk en Gnpeland door. Keizer Napoleon III koos haar uit om naast hem keizerin van Frankrijk te worden. Zij was schoon en begaafd en was in 1870 regentos over het bewind. Met de neerlaag van Sedan werd de keizer gevangen geno men-en de keizerin vluchtte weg uit Parijs, over België naar Engeland. Dit land is sedert haar tweede vaderland geworden, waar zij na den dood van haar zoon, haar eenig kind die in 1879 in Zuió-Afrika tegen de 2Jpeloe,s gesneuveld is, teruggetrokken leefde als gravin de Pierrefonds op een landgoed bij Farhboruogh. Enkele weken geleden onderstond de 94 jarige vrouw nog een oogoperatie. Bloedver» giftiging wordt als oorzaak barer dood opge geven. -A/VN Uitslag van de nationale premiën ingesteld ten gunste des eigenaars van hengsten der provincie Oost- en West-Vlaanderen en Ant werpen welke te Gent heeft plaats gehad 1" premie, 1503 fr. en gouden eeremetaal, aan M. AU'. Tielmpn, te Qualrecht, voor Lion de Flaodre 2" premie, 1500 fr. ouden eeremetaal, aan M. Henri Van den Hende, te Vijve-St-Baafs, voor Piot de Cor. roy 3* premie, 1500 fr. en gouden eereme taal, aan M. Gomar Matton, le Mullem, voor "Jamand 4' premie, 1500 fr. en gouden eeremeiaal, aan M. Alf. Van den Broucke ie Eegliem, voor Robert de Corrov 5" pre mie, 1500 fr. en gouden eeremeiaal, aau M. Jules De Clercp, te Aarseele, voor Lion de Flandre. nacht niet op mij te ten, gij behoeft van wachten. Dat zal wat tnoois zijn zeker in de her berg. - Praat niet zoo dom I als ik zeg eene zaak, dan is het eene zaak en daarmee is het uil. Gij hebt van avond reeds genoeg gedron ken, geloof ik. Hebt gij het betaald hé vroeg Judas, die spoedig toornig werd, vooral als hij met zijne vrouw samen was, wat behoeft gij er u over te bekommeren, of ik mijn part heb of niet. Loop naar den duivel, gij dronkaard riep de oude vrouw, terwijl Engeline vol af schuw, dit bijna dagelijks terugkeerende ge sprek moest aanhooren. Engeline hoorde, dat Judas zijn kruithoorn dichtklapte en omdeed. Naar de herborg gaat het ditmaal niet, zeide Judas, er iswattcaoen, en wel dadelijk Engeline sloop snel van de deur, naar eene donkere plaats in hei portaal. Hier verborg zij zich om zich niet te laten zien. De oude vrouw liep vol woede heen en weer terwijl Judas de kamer uitging. Toen zij zijn slappen niet meer kon hooren ging Engeline snel naar de buisdeur terug zjj zag dat Judas naar het bosch liep en wel de richting van de straatweg. Eene vrees, welke tot nu toe slechts als een duister vermoeden baar hart verontrust had, werd op ditoogenblik bjj haar zekerheid haar vader bedreigde een ongeluk, Judas kwaiu van het"steel. Opgepast Duitsche vuiligheid. Onze gezondheid in gevaar. Vele handelaars voeren sedert eenigen tijd - steenzout uit Duitschland in. Volgens ont leding van het Staatslaborrtorium bevat het schadelijke bestanddeelen, die onze gezond heid benadeelen. Dit zout is van geringe waarde, doch wordt door zeker voortverkoo- pers liefst aan de man gebracht, om hunne winsten aanmerkelijk te vet'grooten, zonder zich om de gezondheid hunner klanten bekommeren. Wij roepen de aandacht der regeling op de to nemen maatregelen, om dit zout voor de voeding te verbieden (zooals het overigens in Duitschland z?lf gebeurt) en aldus dit openbaar gevaar krachtdadig tegen te wer ken. Verbruikers, eischt overal van de winke liers, voor de keuken voor oplegwaren enz het gezuiverd of gekookt zout. Onze gezondheid heeft ruim vier jaren ont bering en vervalsching van levensmiddelen al genoeg geleden, 't is tijd dat die schan delijke uitbuiting ophoudt. Koopt altijd en bij voorkeur gestookt of gezuiverd inlansch zout. Alle Belgen hebben voor plicht onze natio nale nijverheid te steunen en Belgisch /abri kaat te beschermen; vooral wanneer hel behoud onzer gezondheid, zooals in dees geval er mede bemoeid is. EEN WAAGHALS NEW-YORK 12 Juli. Een EJngelsch man, zekeren Stevens van Bristol, had ge web dat hij zich in eene ton door de watervallen van Niagara zou laten drijven. Zondag na middag werd d.e \yeddingschap voltrokken. Stevens zal echter niets optrekken van zijn wedding. De ton werd door den hevigen stroom in de holte gehend,onder den naam van het Hoefijzer inedegesleept qn legen de rotsen verbrijzeld, waardoor waaaghals zelf gedood werd. Eene belangrijke menigte bevond zich ter plaats om ooggetuige te zijn van dat weinig stichtend schouwspel. Op het Pooische front. WARSCHOW 12 Juli.'[Mededecliug van den siaf.) De vijandelijke aanvallen in het Noorden en in de streek van Vilezka hebbea de Polen gedwongen de lijn der Vilja pp te geven. De vijand heeft Pi'zialyèse en Viasnyn bezet. Ten Oosten van Minsk heeft de vijand zijne aanvallen voortgezet en de rechtstreeksohe versterkingen van Minsk bereikt. De strijd duurt hardnekkig voort. Ten Noorden van Polezie werden vijande lijke aanvallen afgeslagen. In de streek van Pripek is het leger van generaal Balachiewicz er in'gelukt achter het ront der Bolschewisten door te dringen en heeft Owruze bezet. De Bolschewisten werden overhoop geworpen. Zij hadden 400 dooden en lieten 2Q0 gevangenen en een aanzienlijken buit in onze banden. De legergroep vah generaal Baswiski heeft de strijdkrachten van Budieny gevoelige ver liezen toegebracht en de groote en kleine Zycin bezet. Dan richtte generaal Baswiski zich naar Rovno, waarheen Budieny met eenige afdeelingen gevlucht was. De Bols chewisten hadden zware verliezen en lieten acht kanonnen achter. De brigade Bolschewistische ruiterij welke nabij de Zycin streed is geheel vernield. Vijandelijke aanvallen in de streek van Dubno werden afgeslagen. De aftocht der legergroep van Generaal Bomers wordt zeer bemoeilijkt doordien de Engeline nam dadelijk een besluit, dat zij zonder vertragen wilde uitvoeren. Zij sidder de voor haren vader. Zij moest hem waar schuwen. Tegen de oude vrouw had zij geen woord van het wederzins baars vaders gezegd, zij had het geheim diep bewaard. Stil sloop zij uit het donkere huis, van Judas was bij de heerscheade duisternis niets meer le hooren of te zien in de verte rolde de donder, er scheen een onweder op te komen. Engeline kende elk voetpad, zij had g< vrees -voor het duistere woud, noch voor de ruwe woede van Judas en zijne vrouw, zij had slechts een doel en liep tusschen vrees en hoop zwevende naar de verre weg, waarop haar vader het woud door moest. Toen zij het bosch bereikte, weergalmde van den kerktoren de doffe slagen der klok. Engeline bleef staan en telde elf uur I üp dit afgesproken uur zou Louis bij het kerkhof komen, om haar af te halen, om met haar te vluchten maar zij kon thans haar woord niet houden, eene stem riep haar toe, dat anders haar vader verloren was. En de handeu vouwende, als smeekte zij de bescher ming van God af, liep zij het duistere bosch in. Toen Lode wijk MontpeUier van Engeline afscheid had genomen, om naar Parijs te en daar den volgenden dag de hulp van iet gerecht in te roepen, lag het gehéele net van onverwachte omstandigheden, welke hij bad gevonden duidelijk voor hem. Agalha Leroux, de huishoudster van den ouden, overleden graaf had dezen in zijne plaatste jaren meer en meer trachten te be* Bolschewistische ruiterij hem op de hielen volgt. Het Ukreensch leger heeft vijandelijke aanvallen afgeslagen. De geallieerden dreigen Polen te zullen helpen Uit Spa wordt gemeld dat M. Grabzky van aan generaal Pidsuleky de nooilige inlich tingen gegeven heeft om oogenblikkelijk on derhandelingen over een wapenstilstand te beginnen. Uit Spa wordt aan Reuter gemeld dat de geallieerdeo aan de Sovjetregeering hebben voorgesteld een wapenstilstand met Polen voor te bereiden op grond van het terugtrek ken dor Polen binnen hunne grenzen Deze wapenstilstand zou gevolgd worden door een vredesconferentie waaraan al de randstaten zouden deelnemen. In geval de Sovjet-regeering dit voorstel zou afwijzen door de Polen binnen hunne grenzen aan te vallen, zouden de geallieerden Polen hun vollen en algeheelen steun verze keren. Eene ongelukkige proefneming LONDEN, 12 Juli. Heden, vond den middag, was kapitein Rellande, in geselschap •an den mecanicien Braidwaite, van het viiegplein van Henley opgestegen om een nieuw- toestel te beproeven. Het vliegtuig bad pas eene hoogte bereikt van 2 tot 3QÖ metere, toen de motor stil viel en het toestel ten gronde plofte. Het vliegtuig bolste op eene elektrieken kabel, onderzeer höogedrukking en schoot in brand. Het vliegltjig botste op een elektrieken kabel, onder zeer hooge drukking en schoot in brand. Ooggetuigen snelden toe, doch de twee vliegers lagen onder- het brandènd toestel en konden niet gered worden. Toen de vlammen na verscheidene minuten uilgedoofd waren, vond men slechts de ijselijk verkoolde lijken der beide slachtoflers. De levensduurte in Italië. ROME 12 Juli. De Temps meld. dat gisteren avond le Corleto-Perticara eene be tooging plaats had tegen de levensduurte en de rantsoeneering van het brood. Eenebotsing had plaats met de gewapende macht. Ér zijn drie dooden, waaronder een klein meisje en eenige gekwetsten. Versterkingen zijn ter plaats gezonden. ROME 12 Juli. De dagbladen ontvangen uit Zara bericht, dat gisteren avond te Spa- lato, bij het eindigen van eene nationalistische Servische voordracht gehouden door Kapitein Lovricoff, officieren van het Ilaliaansgh schip Puglia die eene wandeling deden in de stad aangevallen werden. Servische officieren bevonden zich onder de aanvallers. Van het schip werd eene boot uitgezonden om de officieren af te halen, doch men sclioot met revolvers naar de boot en deze moest naar boord terugkeeren. Dan werd eene mo torsloep afgezonden. Deze werd door de Serviërs bij middel van handgranaten en vol verschoten aangevallen. De bevelhebbende officier der sloep en de mecanicien werden gedood en zes raatrozen gekwetst. Admiraal Willo heeft een onderzoek bevo len en Contre-admiraal Ressio naar Spalato gezonden om vergoeding te eischen. heerschen. Dat was haar ook ten deele gelukt. Terwijl hij bij zichtelven overlegden hoe hij in deze omstandigheden zou handelen ver haastte hij zijn stap om het einde van zijn reis spoedig te bereiken. Het werd spoedig donker toen hij het dorp verliet en de straatweg be reikte. In korten tijd had de gebeele hemel zich na een zwoelen dag in grauwe wolken gehuld. Een gloeiende wind waaide over de velden, en spoedig scheen het den eenzamen wandelaar toe, als vernam hij reeds in de verte het eerste rollen van den dondert De lucht vulde zich met opgewaaid stof en groote regendroppels begonnen plassend op den straatweg te vallen. De duisternis nam zoo snel toe, dat men nauwelijks tien schreden er kon zien. Lodewijk,er aan gewoon om het weder en de elementen te trotseeren, zette zijn weg onbekommerd voort. Hij had in het woeste Amerika zoo dikwijls tegen storm en woede gekampt, dat hg' het naderkomende onweder nauwelijks bemerkte. In geheel den omtrek scheen geen wezen te zijn, zelfs de vogels waren in hunne schuilhoeken gevlucht. De eenzame wandelaar bereikte het bosch waardoor de straatweg omtrent een uur ver loopt en hier tusschen de eeuwenoude hoo rnen heerschte eene duisternis, die dikwijls zoo groot was, dat Lodewijk den weg niet kon zien. Alleen het flikkeren van den blik sem wees hem van tijd tot tijd weder de rich ting aan. Toen Lodewijk ruim twee schreden in het bosch had gedaan en het onweder juist boven hem was, toen de donderslagen bijna gelijk Een® TurkscSse neerlaag, SMYRNA 12 Juli. (Medcdeeling van hei hoofdkwartier.^ Na een korten tegenstand dos vijands op 8 kilometers van de stad, is Brousse dooi onze troepen bezet geworden. Overal heerschf de volmaaktste orde. De vijand trekt in allerijl achteruit, gevan genen, kanonnen, machiengeweren en oor. logsmateriaai in onze handen achterlatende. In de streek van Aidin, hebben onze troepen Nazli, de oude basis der Turkse lts nationalisten, bezet. Daodelijk tramsngeltak TE LEDEBERG Zondag namiddag had op de lijn van den buurttram Gent-Meirelbeke, ter hoogte var» den tramstilstaud, Bergsleaat, een verschrik kelijk ongeluk plaats. Mad. Servais, wonende Langcstraat, 37, le Ledeberg, viel op het oogenblik, dat detrain zich wederom in gang stelde, van het rijtuig en werd door de voettrede in voile bomt getroffen. De geneesheeren Collaert en Vande Velde, van Meirclbeke, in allerhaast ontboden, stel den vast dat het slachtoffer talrijke inwendige kneuzingen had bekomen. Stervend werd de ongelukkige naar har< woning overgebracht. ONEERLIJKE BEDIENDE Sinds een zestal maanden was zekeren H.., 22 jaar oud, van Etterbeek, in dienst.in eene Verzekeringsmaatschappij der Wetstraat, te Brussel. H.., toonde zich zoo vlijtig, dat hij weldra het vertrouwen won van den bestuur der, die hem met een deel der boekhouding en de ontvangsten belastte. Zoo kon H.., in de kas der maatschappij putten zooveel hij maar wilde. Na zijne bureeluren bezocht hij geregeld speel- en vermaakhuizen, alwaar hij maar verteerde zonder tellen. Zoo was er ten langen leste een groot gat in de kas en H.., ziende dat hij geen uitweg meervond, ging niet meer naar zijn bureel en kwam ook naar huis niet meer. De bestuurder verwonderd over de afwe zigheid van zijn bediende zag de boeken na en stelde al spoedig schriftvervalschingcn vast. Eene klacht werd neergelegd en H... werd Maandag in de woning zijner vrienden aangehouden. Hij bekende alles en werd daarna in 'l gevang van Vorst opgesloten. Nog steeds getuigen. Pastoor Hugo Yerriest verklaart dat Dos fel enkel gehandeld heeft uit liefde voor Vlaanderen en voor het Vlaamsche volk. Verscheidene getuigen komen verklaren dat betichte De Jaegcre eiken Zondag te Antwer pen was. Andere getuigen komen verklaren, dat Dosfel te eerlijk was om wetens en willens de plannen des vijands te dienen. E. H. Verschacve is van oordcel, dat het Verweerschrift van Dosfel enkel voor de ontwikkelden bestemd is, daar die len minsts het vóór en het tegen kunnen overwegen. Getuige weet niet of er exemplaren var. verweerschrift-achter hel front geweest zyn. M. Clae* opsteller, bij het beknopt Kamer verslag, Brussel, verklaart dat hot defaitism het Belgisch leger veroorzaakt werd door sommige gazetsch rij vers, die al wat Vlaming was verdacht maakten. Dan komt er nog eene heele reeks getuigen vet klaren, dat Dosfel tegen de bestuurlijke scheiding was. met het licht van den bliksem vielen en da geheele hemel scheen te kraken en te dreunen was het hem plotseling, als hield hem eer. 'eestenhand van verder voortloopen terug, lij dacht onwillekeurig aan de woorden van zijne Engeline maar toch liep hij, zonder aar zelen verder. Op dit oogenblik hoorde hij dat een mensch hem tegemoet trad, en voor dat hij kon den ken, pakten twee vuisten met de hem eigen beradenheid, aannam. Wie zijt gij riep Lodewijk, hebt gij het op den inhoud van mijn zak gemunt Een brommend geluid was het eenige ant- woord, terwijl de aanvaller alle krachten "nspande om Lode* ijk tegen den grond te slingeren. Laat mij ongestoord verder gaan, riep Lodewijk, terug, wanneer u uw leven lief is. Weder volgde geen antwoord. De breed geschouderde, plompe, sterke aanvaller ierp-zich met verdubbeld geweld op Lode wijk, die trachtte hen terug te stooteu en van zich af te weren. Hij pakte den arm van zijn aanvaller, die met een wapen zwaaide, en hield den pols zoodanig geklemd dat de aan valler het wapen moest laten vallen. Er ont stond nu een woedend, vertwijfeld gevecht. Lodewijk moest den arm van zijn tegenstan der loslaten, die toen als een woedend dier ar zijn hals ^reep. Maar hij had niet kun nen denken dat Lodewijk zulke groote li chaamskracht bezat. Twee ongewoon sterke mannen waren het die hier in de diepe duis ternis van het woud op leven en dood met elkander streden (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1