Da boschbranden ia Frankrijk De zaak der professors der Duitsche Koogeschooi te Gent Aanslag op maarschalk Blndanburg Geweldigs ontploffing In Raumsnls Eene erge vergiftigingszaak te EeckereD'bij'Antwerpee NAAR LOURDES van 6 tot 14 September 1920. DE K.ASVIER Incident met don medewerker van Wolff's agentschap Ziehier hoe volgens het onderzoek dei' po- jicie de'feiten zouden gebeurd zijn. De Doitschers SToH!ossa, vertegenwoor diger ten Wolff's agentschap, gehecht aan den dienst der Duiische afvaardiging Eek- bard»,- hoofdopsteller van het Hamburger frwndenblatl Dernburg, gewezen minister, hadden plaats jenoniei» W ieiT3S van eC'n koffiehuis der Pierre Legrandplaats. Zij zaten er ondereen te pralen. In het koffiehuis be vond zich een Belgisch officier der ruiterij, die Duitsch hooiende spreken buiten kwam en met zijn rijzweep de Duitschers verjoeg. Heel de zaak duurde slechts een oogenblik. De officier, een oorlogsverminkte, die ten ge volge zijner verwondingen vijftien maand in 't gasthuis lag, verklaarde dat hij zoozeer opgewonden was bij het hooren der Duilscbc taal, dat hij zijn eigen nitt meester was. Reeds eenige dagen geleden had hij de Duit schers uit een koffiehuis van het center der stad verjaagd. Zoo luidt het officieel verslag. Van andere zijde wordt echter gemeld De groep Duitschers hierboven vermeld, bevond zich op het terras van een koffiehuis, toen het orkest van een naburig koffiehuis het Engelsch national lied God save the King aanhief. Zooals men weet is dit aria hetzelfde van het Duilsche Heil dir in Siegenkranz. De Duitschers zongen mede. Eene groep Belgische officieren die zich op het terras van een naburig koffiehuis bevonden denkende dat de Duitschers hun volkslied zongen, kwamen bij de Duitschers verzet aanteekenen leggende - Gaal zulks ten uwent zingen. Op dit oogenblik naderde een onbekende en bracht een stokslag toe aan Sloklossa, ter wijl een der officieren zijn voet beneden den rug van een der Duitschers plaatste. Amerikaansche en Engelsche dagblad schrijvers kwamen tusscbcn en trokken partij voor de Duitschers, welken zij naar het Rad gesticht vergezelden Zij eischlen daar een auto der Duitsche afgevaardiging op, doch deze kwam niet en de Duitschers moesten te voel naar hun hotel temgkeeren. Alhoewel Sloklossa slechts licht gekwelst is, heeft hij zich te bed gelegd.... De Duitsche dagbladschrijvers hebben bij hunne afgevaardiging eene klacht neergelegd en deze werd aan de Belgische afgevaardi ging overgemaakt. De Belgische eischen tegenover Holland SPA, 13 Juli. Men verzekert dat de Belgische afgevaardigden ter Vredesconfe rentie aan de verbonden afgevaardigden ge vraagd hebben, de Belgische eischen tegen over* Holland te steunen. MM. Millerand en Lloyd George zouden verklaard hebben, be sloten te zijn de Belgische zienswijze voor wat betreft de Schelde en voornamelijk hel nauw van Wielingen te steunen. Vierhonderd hectaren verwoest De brand in de bösschen van St;Cyr, waarover wij over ©enige dagen gesproken nebben, is thans gebluscht. Hij is ontstaan door een vuurtje dat hoveniers in de hovingen van een kasteel hadden aangelegd. Door den wind verspreidden de genster zich over een hooistapel en van daar over de nabijliggende 6osc"streek. Er zijn 400 hectaren verwoest. De bewoners vluchtten tijdens den bi and met hunne meubelen tot op de kust. Hel wee- renhuis Dom Bosco, waar 80 kinderen ver blijven, is urenlang door «et vuur bedreigd jeweest. De oproerbs weging in Ierland. De /ersche policie komt in opstand. Dc Iersche policie begint in verzet te komen. Te Listowel weigerde zij een kazerne te ontruimen. Toen de mannen werden aan gespoord tot een offensief legen Sinn-Fein protesteerde een agent. Het bevel dezen aan te hóuden werd niet uitgevoerd. Zijn makkers namen een drei gende houding aan. De policie bleef in beisi barer kazerne. Vooral de oudere leden willen niet langer de zondebok der regeering blijven. Zij zijn ook tegen de versterking van het korps door jonge gedemobiliseerde soldaten die in Ier land een soort oorlogsfront willen bezetten. Te Ralhmore is de politiekazerne door BO Sinn Feiners aangevallen. In een heftigen strijd van drie uren met bommen en geweren zijn de aanvallers algeslagen. Een agent is gedood. De posttrein is brj Banteer-Cork opgehou den. De postzakken zijn doorzocht door Sinn- Feiners. Feesten te Ulster In heel Ulster is de 12 Juli gevierd. In de voornaamste steden waren sterke afdeelingen soldaten geplaatst. De toegangswegen tot Belfast waren met prikkeldraad afgezet. Ieder die de stad binnenkwam, werd onder zocht. Te Belfast namen 20,000 Oranje- mannèn aan den optocht deel. Te Finaghy sprak Carson voor 50,000 man. Er werd een motie aangenomen, de re geering vragend om krachtig op te treden tegen den veldtocht van misdaad in Ierland. DE DRAMAS DER ZEE Een© Belgische maliboot in aanvaring. LONDEN 14 Juli. De Belgische roail. boot Primes Elisabeth van den dienst Dover- Oostende, is gisteren avond, bij het verlaten der haven van Dover, in aanvaring gekomen met den stoomer Borre van Hnll. Deze be kwam zware avarij en moest naar Dover ge sleept worden. Er zijn geene gekwetsten. De Prinses Elisabeth kon de reis naar Oostende voortzetten. Qasstaking in Lancashire Twee miijosn Engelschen zonder gas In een tiental steden vgn Lancashire slaken ie gaswcrkliedcn, om meer loon, 15 dagen rerlol per jaar en dubbel loon op Zondag. Tegemoetkomingen werden gedaan, doch de werklieden verklaarden er zich niet mede te rreden. Te Manchester is do toestand bijzonder ernstig. Reeds 180 fabrieken met 150.000 werklieden Lebben moeten sluiten. De stad wordt met brood nood bedreigd tengevolge van cokes-gebrek. In 80 0/0 der huizen wordt gas gsbruikt. De leiders der vakvereenigingen trachten het werk tc doen hervatten. Dit lukte slechts up twee plaatsen. (Daar helkarreken bij zijne eerste reis vergeten had, de beschuldigden mee te nemen, begint het verhoor maar om 10 ure.) AI. De SurgelooseGent, was werkzaam in hel labatorium der Hoog-school. Niemand heeft drukking op hem of iemand anders uit geoefend om zijnen post te verlaten. M. De Vlaeminckkoncierge bij de Han delsschool, is binst de bezetting in bediening uebleven. De vergaderingen der professors hadden plaats onder voorzitterschap van den Duitsdien officier yon Dick. De Rruycker heeft hem aangeklaagd de lijst der Vlaamsche studenten te hebben doen komen dat heeft geene gevolgen gehad Volgens getuige wa$ Mees niet Duitsc'ige- zind. Mees heeft gemaakt dat M. Wouter, hoog provinciaal beambte, blieven kon doen toekomen aan zijnen zoon die aan bet front was. AI. Pol fried Alfredhovenier in den plan tentuin, in dienst van De Bruycker is er gebleven tot 4 November 1916 en vertrokken uit eigen beweging. Zijn zoon heeft een brief geschreven om te melden dat getuige zijn ontslag gaf getuige kan niet lezen. M. Jules Braemhovenier in den planten tuin 'heeft zijn ontslag gegeven. De Bruycker heeft eens von bissing ontvangen bij was in burgerkleedij. De Bruycker heeft hem willen overtuigen te blijven, daar, zegde hij, het klein perso neel toch nooit zal verontrust of gestarft wor den. j AI. De Ryck, Gent, is hovenier geworden in plaats van degenen die vertrokken. Heeft De Bruvcker nooit als aktivist aanzien hij zette getuige aan om voorzichtig te zijn en zich niet te laten medeslepen door de akli- vislen. De Bruycker heeft verscheidene werk lieden van den plantentuin die opgecischt waren, doen vrijstellen. M. De Moninbouwmeester. De Jaeger heeft als ingenieur aan de maatschappij Montoyer van Brussel groote diensten bewe zen. Hij is verstandig werkzaam en eerlijk. Na den wapenstilstand heeft hij zich ten dien ste gesteld der En»elsche admiraliteit om de haven van Oostende te ontruimen. M. De Weertschepene te Gent (onder- boord op eigene aanvraag), teekent verzet aan tegen het zeggen van eenen getuige, die ge zegd heeft dat getuige met de Duitschers ging jagen en een vriend was van majoor Heitz. Ziehier wat daarvan waar is en niet waar. Er was bier een Duitsch generaal Jung, een Elzasser, een charmant man. Deze had mijne jacht opgeëischt en heeft mij gevraagd hem die jacht aan te wijzen. Ik heb den heer burgemeester geraadpleegd, en deze meende dat ik, in belang der stad Gent, dat niet mocht weigeren. Ik ben dus medegegaanen heb niet gejaagd hoewel ik een geweer op den schouder had. Wal meer is 's middags aten wij eenen boterham in eone afhankelijkheid. Op hel einde dronken de Duitschers een glas ebam pagne op de gezondheid van den keizer. Ik en mijne twee jachtwachters zijn blijven zit ten, watopschudding verwekte onder dejonge officieren. Generaal Jung^heeft gezegd kalmte, het is zeer wel te verstaan dat M. De Weert als Belgisch ambtenaar weigert op de gezondheid van den Keizer te drinken. Dat getuige bevriend was met majoor Heitz, is onjuist, maar we hadden noodzake lijk veel bestuurlijke betrekkingen. Heitz was anti-aktivistdaarvoor is hij naar Buka- rest gezonden. Hij heeft bij zijn vertrek aan MM. Braun en de Weert gezegd Nu is het uwe beurt. En inderdaad kort nadien werden wij opgeschept en naar Duitschland gestoken. Verscheidene andere getuigen, waaronder de Kamerleden Boels en Maes, komen nog verklaren dat Dosfel een idealist was, die enkel na lang beraad een proffessorszetel aannam, denkende aldus een dienst te kun nen bewijzen aan Vlaanderen. AI. Van Voorenvan Vracene-Waas, oud- krijgsgevangeno in Duitschland, zegt dat de aktivisten in de Duitsche kampen tegen Dos fel waren, omdat deze te veel Belg was. E. H. Van Tichelen, van Brussel verklaart dal de aktivisten dikwijls de woorden der Vlaamsche leiders vervalschten, om aldus de openbare dunkwijze tegen hen op te ruien. Dr Van de Verrespreekt langdurig over defaitisme. Zulks was ten laatste in alle legers op te mekken vooral tijdens het laatste groot Duitsch offensief. Ten slotte zegt hij, dat Dosfel tot alle offers bereid was voor zijn Vlaanderen. Het getuigen verhoor is afgeloopen. Do pleidooien. Al. Ligy, burgerlijke partij in naam der stad Gent, houd staan dat de betichten aan hun plicht als burger te kort gebleven zijn, door de plannen van den vijand te dienen. Hij eisciit ïO.OOO Ir. schadevergoeding met de intresten en desnoods met lijfsdwang. Op het Poolsche front. WAKSCHOW, 13 Jnli. (Mededeeling van het Poolsche hoofdkwartier) Na een ernstig gevecht heeft de vijand Minsk bezet. De strijd duurt voort lén zuiden en ten zuid-oosten van Minsk. Het 66* regiment Bolschewistisch voetvolk dat op onze achterhoede drukte is vernietigd geworden. In Polezie, nabij Ptyon, hebben $ij eene Bolschewistische afdeeling tot den aftocht ge- dwongen. In de streek van Rotne, is de vijand, na zijne neerlaag van 10 dezar niet meer aanvallend ©pgeireden. Oa bolsjewiki en de wapenstilstand Volgens uit Spa gemeld wordt kebben de bolsjewiki op hel Poolsch verzoek, een wa penstilstand te sluiten, in dit verzoek toege stemd op voorwaarde dat de Polen zich achter hunne oude grens terugtrekken enkel offen sief niet hernieuwen. Krassin zou zijn verslag uitstellen tot dat deze kwestie geregeld is. Naar het blijkt wil len de bolsjewiki rechtstreeks melde Polen handelen, zonder tusschenkomst der geal lieerden. Vredesvoorwaarden der geallieerden Volgens een bericht uit Spa hebben de geallieerden aangenomen den vrede tusschen Polen en sovjet-Rusland te herstellen onder de volgende voorwaarden 1. Polen moet van iedere imperialistische politiek afzien 2. Voor alle geschillen, voor deze over Dantzig en Teschen, moet Polen zich tot den oppersten raad wenden 3. Polen moet zijn troepen achter de linie Grodno-Brest-Litovsk terugtrekken op een punt 50 km. ten zuiden van Przemysl 4. Het sovjet-leger mag lot op een lijn 50 km. van deze door de Polen bezet oprukken; 5. Indien de Russen verder oprukken, zul len de geallieerden Polen volledig helpen; 6. De conferentie zal te Londen plaats heb ben waarop de vrede tusschen sovjet Rusland •enerzijds en Polen, Lithauen, Finland en Letland anderzijds zal besproken worden. Vertegenwoordigers von Oost Galicic zul len er ook toe uitgenoodigd worden. Frankrijk en Italië hebben deze politiek goedgekeurd. 't Is nog niet vastgesteld of M. Grabsky hoofd van het Poolsche kabinet deze vredes voorwaarden aanvaardt. Judas is de eenige mensch, op wien ik in zulke zaken kan vertrouwen, hij kan ook riet doorgronden, wat ik hiermede in het zicht heb. Waart gij in het kasteel geweest, had gij niet met uwe leestgenooten in het jachtslot met drinkgelag de tijd doorgebracht. Agatha I^roux, zeide de graaf. Geene bedreigingen mijnheer zeide de gravin met afwerende koelheid, hechts dan, uls wij eensgezind blijvenjen gemeenschappe lijk bandelen, kunnen wij dit gevaar over winnen, waaraan ik niet meer dacht. Ook ik hield het niet meer vo r mogelijk antwoordde hij. De graal liep onrustig als een tijger in zijne kooi, het vertrek op en neder. Een kwartier geleden was hij van de jacht teruggekeerd, en had zich er over ver wonderd, door zijne echtgenoote, op zulk een vroeg uur te worden verwacht. Nu was hem de oorzaak duidelijk, waarom zijne vrouw niet geslapen had. Zij dacht op eeD middel voor dit onverwacht gevaar, dat beide bedreigde. Nodal Agatha en dc graaf ruim een uur te vergeefs naar den uitweg hadden gezocht meldde de bediende den boschwachier. Hij kwam vroeg, het was nauwelijks zeven uur. Zeide het instict van Judas, dat de slolbewo- woners reeds wakker waren De gravin die bel vroege versehunen gunstig beschouwde, beval hem te laten binnentreden. De graaf zette zijne, onrustige wandeling voort, toen Judas oogenschijnlijk met een slecht bericht binrentrad en in afgetrokken houding in de nabijheid randde deur bleef staan. De graaf wierp zich in een zetel en keerde Officieel treinboek Daar sommige onkiescbe verkoopers 1,75 fr. voor hel officieel treinboek vragen, herin- nert het Beheer van Staatsspoorwegen aan het publiek, dat de opgegeven prijs, hetzij 1,50 fr. niet mag verhoogd worden. BERLIJN, 13 Juli. Volgens de Hanover Kurier drong gisteren avond een jonge man in het huis Tan" maarschalk Hindenburg Toen deze een bediende wilde roepen, wierp de indringer zich op den veldmaarschalk. Tijdens het gevecht loste de aanrander een revolverschot op den maarschalk, echter zonder hem te troffen. De aanvaller kon ten slotte de vlucht nemen, zonder herkend zijn. Men denkt ecliter dat hij deel maakt van eene bende inbrekers. Langsheen de forten van Bucharest, op een 10 lal kilometers van de staJ, had de leger dienst ODgeveer 3S0 waggons obussen opge stapelt]. Door eene lot hiertoe onbekende oorzaak is een deel dezer munitie ontploft. Ondanks de pogingen der troepen, duurden de ont- plofllngen onafgebroken voort, van 11 1/2 ure s' morgends tot 7 ure s' avonds. In een omtrek van 10 kilometers werd een verschrikkelijke verwoesting aangericht. Tot hiertoe weet men van 450 gekwetsten en 2 dooden. zijn bleek gezicht naar den boschwachier. aan wien do gravin bevel gaf, nader Ie komen. Hebt gij den verdachten vreemdeling ge (angen, boschwachier vroeg zij. Met uw verlof gravin, antwoordde Ju das stotterend, de vreemdeling bezit eene groote macht, die moet met den booze in verband slaan, Wat baieekent dat Zijt gij in den den nacht bevreesd geworden vroeg de gra vin half spottend. Voor niets vrees ik, dan voor u, anl woordde de boscbwachter. Zeg mij maar alleen, of gij den vreem deling ontmoet hebt, en mijn bevel hebt uitgevoerd. Ik kwam nog bijtijds, on ontmoette hem, boven in het bosch op den straatweg. Ik wilde hem gevangen nemen, en greep hem aan maar hij verdedigde zich. Toen deze vreemdeling zich werdedigde cn trachtte uit nwe handen te ontkomen, school gij dien ellendeling dood, niet waar boschwachter vroeg de gravin vol verwach ting. Gij schiet toch anders zeer juist, bracht de graat met moeite uit. Ik mis nooit hel doel, mijnheer. En ditmaal Ook niet. Ik school naar den vreemde ling en trof Entreline. Engeline riepen beiden gelijktijdig Ik weet niet boe hel gebeurd is, ik ben half dolzinnig, ging Judas voort, maar ik ben onschuldig, dat zweer ik ik ben onschuldig. Engeline? Was die bij den vreemdeling op weg naar Parijs J vroeg de gravin. DoodeBijke val Werklieden waren bezig aan het herstellen van den toren der kerk van Grand-Reng, welke gedeeltelijk vernield werd bij hel bombardement van Manbeuge. Op een gegeven oogenblik is eene stelling ingestort, eender werklieden, Felix Dewerde van Pepinghen bij Holle medeslepende. De ongelukkige viel van eene hoogte van 20 me ters op de straatsleeaen. Hij werd opgenomen met schedel, armen en beenen gebroken en moest in hopeloozen toestand naar bet gasthuis van Bergen overgebracht worden. Het parket van Antwerpen begaf zich gis teren naar Eeckeren Donck, om er een on derzoek te doen betrekkelijk eene erge ver giftigingszaak. Een dertigtal personen zouden er ziek geworden zijn na'bet eten van worst. De toestand van verscheidene zieken zou zelta bedenkelijk zijn. Al de geneesheeren uit den omtrek hebben de banden vol om van den eenen zieke naar den andere te gaan. Het onderzoek wordt voortgezet-Reeds zijn verscheidene deelen van de verdachte worst aangeslagen. EED! AKELIGE V0SÜ03T TE NEDER- OI/ER-HEEMBEEK Dinsdag morgend vonden policieogenten nabij de Van Baelbrug, aan de grensscheiding van Laken en Neder-over-Hecmbeek een pak kleederen. In de zakken vond men drie brieven en in een dezer brieven, verklaarde de schrijver, zekeren Pieter Van den Eynde, soldaat bij het 3* artillerie, in garnizoen te Etterbeek, dat hij zich zelfmoordde omdat men hem be tichtte van een feit waaraan hij onplichtig was. Peilingen werden gedaan in de vaart, doch lot hiertoe werd nog niets gevonden. EERSTE BEDEVAART der Denderstreek, de arme zieken vergezellende onder het Eerevoorzitterschap van den Zes9 Eeno. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 September rond 9 uren. Aankomst te Lourdes op 7 September ia den namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op 18 Sep tember in den voormiddag. Aankomst te Aalst den 14 September in den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt m bijzonderen trein, in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder omstijgen of veranderen onderwege. Het Belgisch spoorwegbest uur kan voor de reis enkel over 2® en 3® klas rijtuigen laten beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerderd zijn; alsook de hotel prijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de maand is van den groolsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen zijn vastgesteld als volgt Trein alleen 2* klas fr. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrepen (10 t. h.) fr. 475. Trein alleen 3* klas fr. 195. Met 6 dagen hotelkosten van tweeden rang (drinkgeld inbegrepen) fr. 845. Aan iederen bedevaarder zal 5 t. h. terug gekeerd worden indien men met Fransen geld zalmogen betalen. Hel groot getal inschrijvingen, tot nu toe reeds ontvangen, laat onze bedevaart een weergaloos succes tegemoet zien. Aangezien er niet meer dan 500 inschrijvingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zou den verlangen aan de bedevaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun vol ledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaar der J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. Voor alle inlichtingen wende men zich tot de Heeren van het uitvoerend komiieit. HET UITVOEREND KOMITE1T E.Heer De Witte, onderpastoor, St Martinus, MM. Modest Cercelet, Leopoldstraat, 11. F. De Hert, burgemeester van Aalst F. De Loose, Botermarkt, 11. V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Moens de Hase, Keizcrl. Plaats. Arih. Van Ertvelde, Moorselbaan. Pol. Van Gysegbem, Dirk Mariensstr. Jan Van Nuffel, Kerkstraat,>22 VVS-. Neen toen ik wegging, was zij boven op hare kamer, en op eens, toen ik schoot, lag zij voor mij op de straatweg ik smeek om genade. Dat is mij onbegrijpelijk, mompelde Agatha. Is zij dood vroeg de graaf opgewonden. Neen, stotterde Judas, zij zegt niet, hoe zij daar gekomen is, zij is,zeer stijfhoofdig. Mis schien heeft zrj het buis verlaten om... Spreek, het is uw plicht oin alles te zeggen, bosch wachter riep de gravin. Om den jongen Louis te spreken. Wie is deze jongen vroeg de graaf. De zoon van een pachter. Wat heeft Engeline met dezen pachters- zoon voor Ik weet het ook niet, ik heb haar een paar maal met hém zien spreken, zeide Judas. De gravin scheen door dit bericht wal ge rustgesteld te zijn, daar alles er maar op aankwam, of Engeline ract den vreemdeling had gesproken. En den indringer hebt gij dus niet ge troffen, niet vastgehouden? vroeg zij. Ik verwed er mijn hoofd onder, dat ik naar hem geschoten heb, die man. Dwaasheden, viel de graaf hem in de rede, gij hebt dus het testament niet Ik heb van den vreemdeling niets meer gezien, bromde Judas. Dus bij is te Parijs aangekomen, zeide de gravin halfluid tot den graaf. Gaat en verpleegt Engeline. Ik maak u er verantwoordelijk voor, dal zij blijft leven, riep deze deo boechwachter toe, wjj aullei^ Zitting van Dinsdag 13 Jitli. De sitting wordt geopend om 2 ure, onjet voorzitterschap van M. Brunnet. De Guldensporensteet te Antwerpen. M. DE VOORZITTER deelt mede dal hij eene vraag lot interpellatie on Ivan een heeft vanwege M. Van Cauwelaerl betreffende het verbod lot het vieren van den Guldensporen slag te Antwerpen. Deze interpellatie zal plaats grijpen zoodra M. Jaspar van Spa terugkomt. Voor dé •gemeentesekretarissen M. CATTEEUW dringt nogmaals aan op lotsverbetering voor degemeentesekrelarissen M. de VOORZITTER. Het wetsontwerp wordt thans in de afdeelingen onderzocht. Arl. 47 M. de VOORZITTER meldt dat de bespre king over art- 47 der Grondwet erdaagd is lot den terugkeer van M. Delacroix uil Spa, daar de eerste minister en de leden van hel goevernement aan deze bespreking wenschen deel te nemen. Nederlandsch of Vlaamsoh 7 M. K. HUYSMANS vraagt hel woord voor eene opmerking. In de Nederlandscbe ver- laling van het Beknopt Verslag komen talrij ke vergissingen voor. heden of morgen naar haar komen zien. Judas was zeer verheugd, dat bij er zoo goedkoop van afkwam. De graaf stond haastig op en liet de bel hevig klinken, die op de tafel stond. Wit wilt gij doen vroeg zijne vrouw vol verwachting. Er is nog niets verloren, antwoordde de graaf koelbloedig. üe bediende trad binnen. De lichte wagen, zeide Monlpellier tegen de bediende, die ik voor groote ritten ge woon ben te gebruiken, moet ingespannen worden, begeef u dan dadelijk in mijne kleer- kamer, en wacht mij daar. De bediende boog en ging, om het gegeven bevel uit te vorren. Waarheen wilt gij gaan vroeg de gravin met beangste stem, terwijl hare oogen en gelaatstrekken aan haren medeschuldige hingen. Naar Parijs I Ik zal daar den bedrieger dadelijk in hechtenis laten nemen, voordat hij verdere stappen kan doen. Dal is een gewaagde stap, zeide de g pjjy j G.waagd of niet, op djt oogenblik geldt het, alles op het spel ie zetten, om daardoor, alles te winnen ik ken den policiecommis> saris van Parijs. Dat doet mij ruimer ademhalen, seide Agatha. Maar, als Eogeline de vreemdeling gezien on gesproken, als zij hem herkend heeft. Dal is niel gebeurd. En bpl testament, dat bij oezil Zouden wij iets te vreezen hebben, wij zullen bewijzen dal het testament dal deze gelukzoeker bezit, vervalsch is. Ik twijlcl er niet aan, of gij zuil alles goed maken, zeide de gravin opgetogen van vreugde, hel betreft alles, wat wij verkregen hebben meer nog; maar Engeline vrees ik. Gij meent, dat men baar verhooren kon! Hij zal bel voor het gerecht verlangen. Er is nog een middel om hem tijdig te voorkomen, wij moeten Engeline tot eiken l ijs aan ons binden, en beproeven tot ons te okken. Gij kent haar onwil en verstand, ant woordde de gravin, en uil hare oogen straalde die onuilwiscbbare haat, dien zij legen Enge line gevoelde, ik vrees haar meer dan den vreemdeling, en wij mogen baar zelfs niel vertrouwen, als zij zich schijnbaar met ons verzoend. Als zij ons dan nog gevaarlijk schijnt— dan moet zij sterven, voordat zij iels vertelt heeft, fluisterde de graaf met diepe nauwe lijks hoorbare stem, en Judaa moet de ver- antwoording drogen, al» de wond plelsebng den dood veroorzaakt. Binnen drie uren ben ik te Parijs, en dan zal alles beslisl zijn. De gravin groette baar gemaal met ver trouwen. pe gedachte, aan het gewioht der zaak, zeide de gravin, mobe u die koene beslist heid en zekerheid geven, die in dit uur nog allel vermag met koortsachtige spanning zie ik daarom uw terugkeer te gémoet. jV er volgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2