Volksbank van Aalst VOOR DE VROUWEN Hei Bankkantoor Geeraerd Martens De Moord te Melle Sport MEDEDEELING AALST GDLDENSPORENFEEST STADSNIEUWS Laatste Berichten per Telefoon Mev. Wed. Liebaut'De Bolster Mevr. Wed. Liebaut-Ds Bolster, Baas-moederontsfeking JOUVENGE van Abbé SOURY EEN 3E3C XJ I S Grooten afslag op Verwen en Vernissen Louis De Bruyn Geeraardsbersschestraat, 21 Immmmmmm M. COUSOT. Nederltindsch Wat is dat voor iets M. BUYSSE. Laat ons Vlaamsch zeggen, niet waar M. K. HUYSMANS. In 't geheel niet, Nederlandfich is het geijkte woord. Ik spreek NeJerlandseh en ken niets anders, buiten vreemde talen. M. MAX. Indien M. Huysmans geen Vlffamscl» kent, dat hij het dan spoedig leere M. K. HYYSMANS. Er bcstaa slechts eene Nederlandsche laai. (Prolestaties). M. DE VOORZITTER. Verschooning Het reglement der Kamer luidt dat er een Fronsehe en een Vlaamsche v tekst is. Er is in het reglement geen kweste van Neder landse h. (Zeer wel op verschillende banken). Wat de feilen betreft, die in het Beknopt Verslag voorkomen, die zullen hersteld worden. Oe ouderdomspensioenen. Dan gaat de Kamer over lot de bepaalde stemming over de ammendementen in eerste Stemming aangenomen op do wet der ouder domspensioenen. M. WAUTERS, minister van arbeid, stelt een amendement voor, waarbij de deelname van Staat, provincie en gemeente wederkeerig wordt vastgesteld op 5/10, 2/10 en 3/10. M. MAX legt een tegenamendement neer, waarbij de Staat 5/8 geeft, de provincie 1/8 en de gemeente 2/8. M. WAUTERS neemt dit amendement aan. Men bis'uit dan het ontwerp betieffcn de de wedden der onderwijzers naar eene bijzondere commissie te verzenden. Dan gaat men over tot de stemming bij naamafroeping over het geheel van het wets- ontwei p betreffende de ouderdomspensioenen. Dit ontwerp wordt met 129 stemmen tegen 2 onthoudingen aangenomen. Nog stemmingen Daarna stemt men over het wetsontwerp houdende schorsing, tijdens den duur van het oorlsgstijdvak, der termijnen van verval voor hypothecaire inschrijvingen en voor overschrijvingen van beslag, alsmede voor inschrijvingen van landbouwvoorrecht. Dit ontwerp wordt aangenomen, alsmede de wetsontwerpen betreffende de vergelding der beroepsvrijwilligers en der wederdienst- nemenden en de vergelding voor de familiën der milicieplichtigen. De achturendag M. WAUTERS, minister van arbeid, ver dedigt het wetsontwerp, dat den achturendag en de ach trén-veer tig urenweek voorziet. De minister tracht dan de argumenten te weerleggen door M. Van Hoegaerde, in zijne nota aan de bijzondere commissie aangehaald en namelijk dat het invoeren van den acht urendag afbreuk zou doen aan de voórt- brengst. Hij zegt dal ondanks den specialen toestand door den oorlog, de mijnwerkers in 1919 meer voortgebracht hebben dan in 1914. Spreker besluit met te zeggen dat de acht. •rendag aan do arbeiders zal toelaten zich zedelijk te verheffen. M. DE BRUYNE verdedigt op zijne beurt bet ontwerp dat, zegt hij, maar de offieieele bekraebtiginh zal zijn van het feit dat de oyn- üikateu den achturendag reeds hebben doen verleenen aan de drie-vierden van de Belgi sche arbeiders. Be zitting wordt om 5 u. 30 geheven. De lijkschouwing van den heer polieie» kommissaris De Meyer heeft uitgewezen dat ie kogel, die den dood veroorzaakte, voort komt van een Browning. Een persoon, aan wie de moordenaars den weg vroegen, is komen verklaren dat ze met den Gentschen tongval spreken. De heer prokureur des Konings heeft ons de volgende mededeeiing gezonden In den nacht van 12-13 Juli drongen dieven in het kasteel van Mad. de Potter d'Indoye, te Melle. De polieie heeft ze achtervolgd en is aangevallen aan de herberg De Hoop van Vrede gehouden door A. De Wilde. Nagenoeg 20 schoten zijn gelost door de bandieten. De heer policiekommissaris Gent. De Meyer werd gedood en zijn adjunkt, M. Ervynck, gekwetst De prokureur des Konings van het Arrondissement Gent verzoekt alle personen die rond 3-4 ure 's morgens twee kerels per veló zouden ontmoet hebben in Tien omtrek van Melle, er dadelqk kennis tan te geven aan het parket, gendarmen of polieie. Een der laffe misdadigers had eene mand op het voorwiel van zijn velo de kerels moeten, gezien het reeds morgend werd, voor- leker door personen gezien zijn. WIELRIJDEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. 9' rit Aix en Provence-Nizza(356 kim.) Daar chaasot het opgegeven had, vertrok ken nog slechts 24 renners voor de negenden rit. Bij 't krieken van den dag snellen zij reeds aan de boorden der Mjddellandsche Zee en slechts drie tweede klassi rs zijn uil de groep weggevallen als deze om 6 u. 19 te Toulon (91 kim.) toekomt. Het tempo blijft traag cn er is reeds heel- wat vertraging op de uurtabel. Masson die een band had moeten herstel len, rent alleen verder en neemt een verkeer den weg. Als hij zijne missing bestatigde bad hij reeds een uur tijd verspeeld. Te Hyéres (114 kim.) komt de hoofdgroep om 7 u. 17 toe. Raboisson, Amenc.en Coutte zij er 10 minuten later en Masson, geheel ontmoedigd, meer dan een uur. De wegen q» hier slecM, aoodat Thy, Tep^ToC. Mottiat, die bandongeval hadden, heelwat moeite hadden om weer bij de leiders te ko men, dièom 10 u. 42te Fréjus(19i km.)zijn. De hoofdgroep bestaat nog uit Lam bot, Barthélémy, Mottiat, Rossius, Thys, Goelhals Dhers en de gebroeders Ileusghem. Óm 10 u. 44 komt Seieur toe; om 10 n. 45 Ferrara, Matheron, Cento, Pelleticr, Wynsdau, Ceche- relli, Hudsyn en Muiier; om 11 u. 21 Amenc en Raboisson; om 11 u. 25 Coütie en om 11 u. 40 Masson. Op den Esterel-berg leidt Lambot het pelo ton, dat door zijn onophoudende sprinten uiteengerukt wordt. In het nederdalen vormt zich evenwel weer eene groep van twaalf renners, die te zamen voor de eerste maal Nizza doorsnellen. Het is 1 u. 47 met 32 mi nuten vertraging) als het talrijk publiek de koene renners toejuicht. De Sospelbergen, twee flinke hoogten, zijn oorzaak dat het peloton uiteengerukt wordt, en Ph. Thys heeft, door eene overwinning zijn plaats aan 't hoofd der algemeene rang schikking verbeterd. De aankomst te Nizza 1. Thys Philippe (B) 1G u. 15 ra. 44 s. 2. Vanduele Joseph (B) 16 u. 21 ra. 00 8. 3. Scieur Leon (B) 16 u. 27 m. 10 s. 4. Lambot Firrain B. 16 u. 32 m. 48 s. 5. Heusgbem Hector (B) 16 u* 37 m. 25 s. 6. Rossius Jean (B) 16 u. 48 m. 23 s. 7. Bartbólëmy Honoré(F) 16 u. 52 ra. 30 s. 8. Ferara Henri id. 9. Pelletier José (F) 10. Goethals Fóllx (F) 11. Ileusghem Louis B. 12. Wynsdau Théo (B) 13. Muller Joseph Alsac. 14. Dhers Eugène (F) 15. Masson Eraiie B. 17 u. 07 ra. 57 s. 17 u. 07 ra. 57 s. 17 u. 19 m. 21 s. 17 u. 19 m. 21 s. 17 u. 29 ra. 48 s. 17 u. 45 ra. 17 s. 17 u. 49 m. 17 s. 17 u. 53 ra. 34 s. Mottiat heeft in het Sospelgebergte opge geven. Algemeens klasseering na de negen ritten 1. TI1YS PHILIPPE (B) 139 u. 36 m. 63 3. 2. Ileusghem Hector B. 140 u. 26 m. 48 s. 3. Lambot Finnic (B) 141 u. 13 in. 57 s. 4. Scieur Leon B 141 u. 14 m. 58 s. 5. Rossius Jan B. 141 52 m. 33 s. 6. Heusghem Louia (B) 143 u. 07 m. 19 a. WISSELKOERS van 14 Juli Amsterdam (gulden) Keulen (mm k) Genève Italië Madrid Londen (pond slerl.) Parijs Dollar (New York) 391 1/4 tot 401 1/4 28 1/4 tot 30 1/4 198 Ö/O lot 203 0/0 65,78 tot 69,75 179,00 tol 183,00 43,928 tot 44.175 93 1/2 tpt 94 0/0 11.20 tol 11.30 Medegedeeld door de Banque Centrale de Dendre. SVV- Hel mag openlijk geiegd worden, dat het Guldensperenfeest te Aalst luisterlijk gevierd werd, reeds Zalerdag 's avonds werd bet feest ingezet in den stadsschouwburg dooi een liederavond van kunstzanger Ariën ge volgd door eene voordracht van advoliaat Kretz-zanger en. redenaar worden door talrij ke toehoorders uitbundig toegejuicht. Reeds van den vroegen Zondag morgend was de stad in vlaggetooi, de zon was van hei feest, en deed op gouden veld den zwar ten Leeuw heerlijk klauwen 1 Om 10 uur stroomde de oude golhiache kerk van St Mar- tinus vol geestdriftige Vlamingen, degelegen- heidsaanpraak van den E. P. D°. Berthold, eap. waar bij de erkenning der Vlaamsche rechten voorstond, als eene voorwaarde der eenheid eD der Christene welvaart van Bel- genland ontroerde diep de aanwezigen on maakte diepen indruk op de gemoederen, de jeugd, dc toekomst van Vlaanderen was et- talrijk vertegenwoordigd. 's Namiddags had eene optocht plaats waar aan alle partijen deel namen, enkele vlaamsch gezinde liberalen waren aanwezig, niettegen staande de houding der partijleiding. Vaandeldragers te paard openden den stoet gevolgd door verscheidene muziekmaatschap- pijon, die den opmarch der duizenden be- toogers rythraeerden. Na den volksoptocht werd in openlucht op de GrooteMarkteenegloedvolle aanspraak gehouden door de Heere# Hans en Couvreur de molie voor de vei-vlaamsching der Gent- sche Hoogeschool were luidruchtig toegejuicht 's Aiouds om 8 uur werd een zangconcert met volledig symphonisch orkest gegeten door de koninklijke RedertfkkamerDe Calha- rinisten, onder de leiding van deD heer Jozef De Wilde welke onder grooten toeloop van volk do vlaamsche liederen deden Weergal men en ondet- bazuingeschal de heerlijkheid van het Vlaamsoh verleden in de gemoederen deden herleven. Het Nationaal lied en de Vlaamsche Leeuw waren het slot van dezen heugelijken Hoog dag voor Vlaanderen. Kerk der Zusiers Theresianen. Solemnele oktaaf ter eere van 0. L. Vr. van Carmelua, van den 16 tot den 23 Juli, met vollen aflaat te verdienen op de gewone voorwaarden in de voormelde kerk, te begin nen van den 15 's middags tot middernacht van den 16 Juli. Orde der goddelijke diensten: Donderdag 16 Juli, om 2 uren, uitstelling van het Allerheiligste Sacrament; te 5 ure lot. Vrijdag 16 Juli: De eerste mis te 5 u., met uitstelling van het Allerheiligste. De plech tige mis om 8 urén. 's Namiddags te 5 uren solemneel lof, met sermoen door den Eervr. Pater Hendrik, ongeschoeide carmeliet van Gent. Te Deum. Zondag 18 Juli ten 5 ure te eerste mis, met uitstelling van het Allerheiligste. De solemnele mis om 8 ure, 's namiddags om 6 ure, plechtig lof en vlaamsch Sermoen door Sledeüjke Brandweer Programma van het Concert te geven op Donderdag 15 Juli, om 9 ui*en 's avonds, op Groote Markt, door dé fanfaren der Stede lijke Brandweer, onder het bestuur van den heer Charles De Witte. 1. Marclie desPoilus Teddy Moon. 2. La Dauie de Coeur. overluré XX. 3. Nuitd'Eté, valse de Concert Weyts 5. Coppelia, air de Ballot Delibes. 5. De Balgen in Congo, oorspronkelijke fantasia Ch. De Witte. 6. Brabantjone - De Belgen in Conyo Beschrijvende Fantasia door den heer Ch. De Witte, Bestuurder van de Fanfaar der $tedel. Brandweer 1® Deel: BIVOUAC. t Is nacht. Rondom is alles rustig. De dag breekt aan: men hoort gekweel en gezang der vogels; ook een licht bescheiden deuntje, ge schuifeld door een troepje Belgen dat den op tocht aanvangt. 2® Deel: TOEBEREIDSELEN-FOLTERING. A) De nabijheid van Negers wordt verraden door krijgsgeschreeuw. Weldra wordt do op- tochfe stop gezet bij het zicht van eenige Blan ken, gevangen dóór de Negérs, die ze zingend en dansend omringen. B) Wildo dans. C) Gebed der Blanken, door gemor en bedrei gingen der Negers onderbroken. De Blanken worden gebonden en naar de folterplaats geleid. Daar hoort men in uiterste kracht een laatste gebed. Stilaan vordooven de klanken, naarmate de Negers met de gevangenen verder opgaan. 3® Deel: AANVAL EN VERLOSSING. Het troepje Belgen komt uit zijn schuilplaats te voorschijn en rukt in dolïe vaart ten aanval vooruit. Lonige geweerschoten worden gewis seld; een kort gevecht ontstaat, Da Negers wor den op de vlucht gedreven, hunne krijgegevan- genen achterlatend. SLOT. Als zegelied heffen de gevangenen, samen met hunne verlossers Naar Wijd en Zijd aan. TOEGEKOMEN. In dé Steenstraat 23, is éinds 10 Juli een jonge fox, niet witte neus bruine vlekken rond de oogen en afhangen- gende ooren toegekomen. Aldaar terug te bekomen. AL WIL VERLANGT schoone en sterke luxe-schoenen te koopen in alle models aan buitengewone lage prijzen, wende zich naar het Schoenfabriek Groote Markt, 19, Aalst, bij C. MALLEGO DE COCK. In 7 groot. 4872 In 't klein. GEHEIME STOKERIJ. In een huis der Moorselbaan werd Dinsdag het materiaal eener geheime stokerij aangeslagen. Twee personen werden in hechtenis genomen, doch daar de stokerij naar het schijnt |sinds lang niet meer gewerkt heeft, W2?den zij terug in vrijheid gelaten. 10, Albert Liénartstraat. 4822 nabij de Statie, te Aalst wisselt het Fransch Geld ujt a»n den hoog sten prijs; geeft INTRESTEN aan &B 4 1/2, 5 cn 5 1/2 O/O (volgens den duur hoogsten 3 jaar) op de gelden in loo- pende rekeningen geplaatst. Alle Beurswaarden (Schatkislbons, Kas bons, Belgische Rentenleeningen van steden nijverheidsgestichten, enz.) worden er ver handeld en de intresten ervan betaald zelfs wanneer deze stukken of papieren elder aangekocht geweest zijn. N. R. De klienten worden er vriendelijk ontvangen en met de meeste welwillendheid en IN HUNNE TAAL ingelicht en bediend Bloem enreklaamstoet van 18 Juli 1920 Te koop, aan dpi inkoopprijs, eenige dui zenden weezenbioemtjes, kunnende dienen voor de versiering van uilstallingen, rijtuigen wagens, enz. Zich te wenden tot den zetel van het werk Leopoldstraot 11, Aalst. DOYEN EN GASPART VEROORDEELD. Brussel, 14 Juli. Woensdag morgend heeft het Beroepshof van Brussel uitspraak gedaan in het beroep, ingeslagen door hei- openbaar ministerie tegen de vrijspraak van Doyen en Gaspart. Het Hof heeft de uitspraak van den eersten rechter vernietigd en Doycu veroordeeld tot één jaar gevang en 3000 fr. boete. Gaspart krijgt 6 maand gevang en 1000 fr. boete. DE INCIDENTEN VAN SPALATO. Trieste 14 Juli. Bij eene betooging gehouden om verzet aan tê leekenen tegen de incidenten van Spalalo, waarbij twee Italianen gedood en verscheidene gekwetst werden door Serviërs, werden uit het Nationaal Huis revolver schoten gelost en handgranaten geworpen op de betoogers. Deze drongen in het gebouw en staken het in brand. Er zijn talrijke gekwetsten, waaronder verscheidene zeer erg. DE CONFER EN Cl E VAN SPA. SPA, 14 Juli. Maarschalk Foch is om 8 1/2 ure te Spa aangekomen. Een auto was hem te Pepinstcr gaan afhalen. Om 9 1/4 ure werden deFransche afgevaardigden ontvi ngen door M. Millerand, wien zij hunne g lukwenschen gingen aanbieden ter gelegenheid van den Franschen nationalen feestdag. Om 9 1/2 ure kwamen MM. Delacroix en Paul Hymans", de gelukwensehen van het Be!~ gisch gouvernement en het Belgisch volk aanbieden. Achtereenvolgens kwamen ook de andere afgevaardigden der Verbondenen aan en M. Millerand verzocht hen te blijven en daar onmiddelijk dan toestand verwekt door het antwoord der Dnitschers in de kolenkwes- tie te onderzoeken. De beraadslagiug duurde van 11 lot 13 ure. Daar Maarschalk Wilson nog niet aangekomen was, werd er besloten de beraadslaging 's avonds om 6 ure voort te zetten, ten einde eene gedacbtenwisseling mogelijk te makex tusschen ai dc militaire experten der verbondenen. DE TOESTAND IN HONGARIE. Weenen, 14 Juli. De - Arbeiter Zeitung meldt dat op eene geheime vergadering gehouden door het komiteit der Natiiqnale verdedi ging te Bnda-Pesth, groolendeels samengesteld uit officieren, volgend programma aange nomen werd .- de post en telegraaf bureclen en de redaktiebiireelen van zekere dagbladen, zullen door troepen bezet worden; de polieie wordt ontwapend; de politieke gevangenen ei> de geïnteerneerden worden weggevoerd; de Joden zullen uitgeroeid worden. Dit programma zal ook aan de Komiteiten der provinciën medegedeeld worden. SAMENWERKENDE MAATSCHAPPIJ GESTICHT IN 1885 GEVESTIGD Leopoldsfraatp 25, AaSst Aanvaardt geld in bewaring aan A 1/21, h« 'b jaars, uitkeerbaar Op zicht. 5 t. h. 'a jaars, op 3 maanden. OPENING VAN LOOPENDE REKENINGEN. Disconto van Wissels en Schuldbrieven. Bureel open alle werkdagen van 9 tot 12 uren voormiddag. 4874 ERGE FEITEN.Een persoon der Zoul- sfraatpoort werd Dinsdag namiddag voor erge feiten aangehouden. Wiensdag mórger.d werd hij naar nel gevang van Dendermonde overgebracht en er ter beschikking van den prokureur des koning6 opgesloten. Wedstrijd voor versierde uitstallingen op 18 Juli 1920 DOEL Een wedstrijd voor versierde uitstallingen Wordt ingericht op 18 Juli 1920 ter gelegenheid van don bloemen en reklaamstoet. Ongetwijfeld tal dit werk nuttig bijdragen tot den heropblo> van nering en handel. Bewoners van de stad en omliggende, door puik uitgestelde waren en smaakvol versierde uitstallingen aullen er toe besluiten bunDe aan- koopen hier ter plaatse te doen, tn stsde van die te gaan zoeken in steden van grooten omvang ook nog het algemeen uitzicht onzer straten zal er aanzienlijk door verfraaien. REGLEMENT Art. I. De prijskamp wordt verdeeld in kategorlön. 1. Kategorie voor winkels met een vitrien. 2 voor winkels met twee of meerdere vitrienen. Art. 2 De Jury zal enkel rekening houden met de wijzo waarop de waren in de uitstallin gen zullen tentoongestelt zijn, dén aard der vi trienen op hun eigen genomen komt.niet in aan merking aldus zal de kleinste zoowel als de grootste inrichting met kans vandukken kunnen deelnemen aan dien wedstrijd. Art. 3 Aangezien dien dag Aalst een bloe* menfecst viert worden de deelnemer» uitgonoo- digd, de bloemen als motief van versiering ii> hunne uitstalling toe te passen, het zij echter gezegd dat dit enkel een wénsch is, en het feit van geen bloemen voor de versiering te gebrui ken kan geen aanleiding geven tot uitsluiting met den prijskamp. Art. 4 Deze prijskamp is jaarlijks de winner bekomt de Zilveren rijk versierden Be ker geschonken door het stadsbestuur, waarvan hij houder blijft tot het jaar daaropvolgondo verder wordt hem een medalie met diploma toe gekend. 5. Voor de volgende bekroonden zijn er nog tien eeremetalen en diploma's ter beschik king van de Jury gesteld. Den prijskamp neemt aanvang op Zaterdag middag 17 Juli 1920. 7. Alle betwistiugen zullen onwodorroepelijk door het oordeel van den Jury beslist worden. Ten bureel van inlichlingenjis ingerijht op hel Belfort, beneden zaal. Ópen allo dagen van 5 tot 7 uur, inschrijvingon worden aanvaard ten laétate tot Wdehsdag avond* N. V. MERCATOR. Algemeene Verzeke- ringmaatsohappij. Em. Jaoqmainlaan, 125 Brussel. N. V. MERCATOR hoeft de eer u tor kennis te brongen dat zij heeft aangesteld tot Hoofd agent van «Mercator» voor Aalst en omliggende MERCATOR beschikt over oen waarborg kapitaal van 5,000,000 frank, in enkele maanden tijd voor duizend Vlamingen onderschreven. Op verzekeringgobied wil deze maatschappijdie onmiddelijk een grooten bijval genoot, een ge- zonderen economiachen toestand scheppen, dpor de premièn der Vlaamsche menschen in het Vlaamsche land té doen blijven. Hare Afdoelingen zijn Brand, Ongeval- !er?, Leven, Spaarkas, Hypotheken en Lijfrente. De voorwaarden en tarieven van MERCATOR i kuunen gerust de vergelijking onderstaan met diegene van om't even welke soüede Verzeke ringsmaatschappij. MERCATOR worde de Verzekeringmaat schappij van alle Vlamingen I Haar Beheerraad bestaat o. m. uit deheeren Dr Van de Perre, oud volksvertegenwoordiger K. de Leusnay, scheepvaartagent F. Van Cau- welaerfc en G. Sap, volksvertegenwoordigers; M. J. Hoste, Jr; L. Govaert; D. H. Poelmans. Alle inlichtingen te bevragen bij 4974 Rüaanstraat, 18, Aalst Exiger ce portrait Elke vrouw, wier maand stonden onregelmatig en pijnlijk zijn,vergezeld van kolieken, lendenpijnen, pijn in het onderlijf; zij die on derhevig zijn aan witte vloed, bloedstorting, maag pijn, brakingen oplappen, zuur, gebrek aan eetlust en altijd zware gedachten heeft, moet de BAARMOEDER ONTSTEKING vreezen. De vrouw die daarvan is aangetast zal zeker genezen, zonder operatie, door ge bruik te maken van de Dit geneesmiddel is oufeilbaar op voor waarde dat bet bijtijds gebruikt worde. De Jouvenco van Abbé Soury geneest de Baarrnoederonts'ehing zonder operatie, om dat zij samengesteld is uit bijzondere plan ten, die voor eigenschap hebben den bloeds omloop te bevorderen, van de kranke lichaamsdeelen bloedopdrang te weren en ze te genezen. Het is goed iederen dag inspuitingen te doen mot de HYGIENITINE des DAMES de doos 4 fr. 00, plus belasting 0 fr. 30, totaal 4 fr. 80. De Jouvence van Abbó Sourry is de rege laar der maandstonden bij uitnemendheid en alle vrouwen moeten er bij regelmatige tus- schenpoozen gebruik van maken om: ge zwellen, kanker, vezel gezwellen, kwade ge- yolgen der bevalling, witte vloed, aambeien, 'aderspat, bloedaderontsteking, zwakheid, moedeloosheid, de ongevallen van 'tkeeren der jarenverhittingen, vapeurs, bedrukt heid, enz., te voorkomen en te genezen. De 10UVENCE van Abbé SOURY bevindt zich in al de apotheken van Belgie aan don prijs van 7 fr. 50 de flesch 8 fr. 50 vrachtvrij. De 4 flesschen vrachtvrij tegen postbon30 fr. gestuurd aan 't algemeen depotApotheek VIRARIO, rue de l'Université, Luik 21596 Eischt wel de echte jOUVENCE van AbbéSOUflY mol het handteeken Mag. DUMOHTIEft. (Kostelooze met nota inlichtingen) SCHOENMAKERS van stad en buiten Voor uwe tichen, alsook op maal, alle soorten van leder en alle benoo- digheden, wendt u naar het welb- kend hois van C. MALLEGO, Groote Markt, 19, Aalst. In 't groot. 4873 In t klein. Burger lij lren stand Geboortfn Manneliik goslacht 20) „0 oeboorten Vrouwelijk 12) Huwelijken J. Vernimmer, drukker, met M. De Paepe, z. b. E. De Decker, workm. metE. Van do Maele.z.b. L.V.d. Mcersseho, beh. mot C. Heir man, kleorm. Il.Van den Brempt, bed. met A. Schoonjans, z.b. A. Cnockaert, werkt, met E. Van der Eist, tw. J. Sedeyn, reiz. met J. Eylenbosch, kleerm. J. Thomas, bed. met J. Singelyn, bed. P. Claessens, stofbow, met C. Verhoeven, br. A. Weyn/eis, werkmrn, met M. Schollaert, str. OVERLIJDENS. E. Hendricks, we Guns, z. b. 70 j. Nieuwe Beekstr. M. Van den Bergh, vr. De Cock, z. b. 33 j. Papestr. E. Coeseens, we De Geyter, b, 71 j. Bisschopstr. M. Possé, z. b. 17 j. Pioter Coockestr. M. Do Wit, wr Rumbaut, landb. 78 j. Botermelkstr. M. Willems kloos terzuster, 69 j. Kapellestr. A. Lammens, kloosterl. 73 j. Brusselschestr. C. |DeNeef, m. Everaert, stoibew. 60 j. Moorselb. - L. Di- naut, m. Thiers, 1® sergeant 30 j. Mooraelbaan. 3 kinderen onder de 7 jaren. Duivennleviws Duivenliefbebborsmaatschappij: De Eendracht Lokaal bij Leopold Boin, Kerkstraat, Aalst. Prijsvlucht uit Noyon van Zoödag II Juli. 341 jongo duiven. 1. H. Priem, Aalst; 2. Th. Van der Vorst, idem; 3. L. Heudrickz, idem; 4. H. Van der Hulst, idem; 5.P. Schollaert,idem 6. M. Van Oost, idem; 7. C. Van der Vorst, idem; 8. P. De Leeuw, idern 9. O. Bombeeck, idem; 10. A. Van der Hulst, idem. 184 oude duiven. Jl. C. Van der Vorst, Aalst; 2. P. De Leeuw, idem; 3. A. Do Lattre, idem; 4. C. Van der Vorst, idem 5. P.Schollaert, idem; 6. P. Cooman, idem 7. M. De Beul, ideg)8, F. De Proost, idem 9. J. Jonsegers, idem, 10. J. Seghers, Welle. Studie van den Notaris MOYERSOEN, te Lede Bij Licitatle. OPENBARE VERKOOPING VAN te Lede, Overimpe De Nolaris MOYERSOEN, te Lede, daartoe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg, zetelende te Dendermonde, zal, ton over staan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Een schoon Huis, met twee verdiepen, stal ling, bakoven en verdere afhangen, te Lede, wijk Overimpo gekend bij kadaster (seolie D, n. 1194, groot in grond volgens meting 95 con« tiaren. Bewoond door Franciscus Standaert. ENKELE ZITDAG Zaterdag 24 Juli 1920. om 1 uren namiddag, bij d'heer Victorien Buys, herbergier, te Lede, Rammelstraat. 4979 BERICHT Ik ondergetekende Celesticn Van de Velde hotiogieniaker, neejnt de eerbiedige vrijheid het geacht publick kenbaar te maken dat ik mij geplaatst heb voor het herstellen van alle uunoerken. Hopende door mijne goede en verzorgde bediening de gunst van eenieder te winnent bied ik Ued. wijne beleefde groeten. 4983 Celestien Van de Veldef Horlogiemaker, Molenstraat, 41, Haelten. WORDT GEVRAAGD, goede werkman kunnende roet het paard rijden voor vervoer van bier en limonade, bq Fr. De Leeuw- JDe Windt, DorppUats, 10, Mooriul. 4984 Lijnolie gewaarborgd zuiver de liter fr. 4,00 Zuivere Amerikaanscho Terpentijn 6,00 White Spirit, eerste kwaliteit. 3,0(f Siccatief extra sterk6 00 Siccatief tweede kwaliteit 4.50 Universel-vernis voor blokken 4.00 Binnenvernis6.00 Planchervernis (beste)7,00 Buitenvernis (beate)8,00 Blanc iixe Indiana per kilo G.7& Witten email Colorin en Plienix 7 50 Loodwit gewaarborgd zuiver lood. &,(C Bette witte Olieverf (gansch bereid) &,0f Beste gekleurde Olieverf idem 4,00 IN DEN ROODEN BOL neven de Brouwerij van KL Cammu AALST 498*

De Volksstem | 1920 | | pagina 3