Bloeiren- en Reklaam toet Een nachtwaker bij vergissing gedood te Schooten Oe zaak der professors der Duitscha Hoogescbool te Gent De plechtigheden te Rosslgnol Ministerie van Spoorwegen. Laatste Belichten pen Telefoon DE KAMER STADSNIEUWS LEVEND VERBRAND Sport OverschoonenBloemen-Raklaamstoet Het Bankkantoor Georasrd Marlens Verleden nacht werd de gemeente Schooten .door een ordevig drama in opschudding ge bracht. Op ronde zijnde, hoorde de nachtwaker Van beethoven een verdacht gerucht in het huis van den schilder Burki. Hij kwam het huis naderbij. Op heizelfde oogenblik was ook de veldwachter C.., op ronde en het huis naden nde, hoorde hij de stappen van den jachtwaker. Ueze laatste iemand hoorende aankomen loste een revolverschot in de lucht en de veldwachter niet beter wetend en ver moedend met schurken te doen te hebben, loste een revolverschot in de richting van den nachtwaker, die in den buik werd getroffen. De ongelukkige Vap Beethoven, die 38 jaar oud is werd dadelijk naar 't gasthuis der slad gevoerd, maar was bij zijne aankomst reeds dood. Hel slachtoffer laat eene weduwe na met drie kinderen. Het parket is verwitigd. De pleidooien M. VAN CAUWELAERT pleit voor Dos fel. Hij raadt de gezwoornen aan op hunne hoede te zijn voor de beschuldigingsakte, welke geene onomstootbare bewijzen bevat, doch enkel goed uitgezochte stukken om een valschen indruk te verwekken. Het beste bewijs daarvan is, dat het Rekwisitorium reeds een veel lageren toon aanslaat dan de beschuldigingsakle zelf. Men wil hier in deze zaak het proces der aklivisten .maken. Dosfel was en is geen akti- vist. Wellicht heeft Dosfel gefaald, doch hem een misdadiger, een verrader noemen kan men niet. De schuld van het voorgevallene heeft alleen de regeering, om haren moedwil te diaken, Dosfel oordeelde dat men de re geering voor een voltrokken feit moest stellen en daarin heeft hij zich vergist-. Gij hebt hier de getuigen gehoord. Geen enkele heeft Dosfel op zijne meetingen iets hooren zeggen tegen het Vaderland. Inte gendeel, hij predikte vaderlandsliefde aan. Ten slotje zet hij de gezwoornen aan goed te overwegen vooraleer uitspraak te doen. Dosfel is niet zooals anderen op de vlucht gegaan. Bewust van hetgeen hij gedaan had, is hij gebh v.n en nooit poogde hij zich aan hel gerecht te onttrekken, 't Is in volle ver trouwen dat hij thans voor u verschijnt. M. ROUSE pleit voor De Jaegere. Hij ontkent alle plichtigheid van zijn kliënt. 't Is overigens slechts eenige dagen geleden jat men hem ter verantwoording heeft ge- •oejei. De Jaegere heeft nooit uit baatzucht gehandeld en 'tis aan hem te danken, dat de kostbare verzamelingen der hoogescbool ni»t verloren zijn gegaanv De replieken M. LIöY neemt dan. het woord voor de burgerlijke partij en eischt eene strenge ver oordeeling van de betichten» Wie zou kunnen bepalen,*hoe onze andere vakarbeiders leefden en arbeidden Hoeveel uren werken onze kleermakers onze hemden maaksters, onze kantwerksters? Wie zal ons zeggen hoevele jonge borsten in die slaven- fabrieken de kiem opdeden van een vroegen dood De fabrieksarbeid werkt verstompend op den geest. Men wordt levende machine naast de ijzeren machine. De zedelijkheid verliest ermede. \Vat heeft Jjet Vaderland daarbij te winnen en te hopen Niets Dat waren nochtans de vruchten van het vrije stelsel. Ik weet wel dat het nieuwe stel sel ook zijn ongemakken en bezwaren heeft. Wij voorzien echter veel verbetering en hopen veel zeer veel van den achturendag. Het prenciep van de vermindering van den arbeidsduur neeft meer en meer aanhangers gevonden sedert de heeren Bertrand en Helle- putte voor de eerste mual er voor optraden. Door een vermindering van den arbeids duur zal de werkman meer mensch worden, zal geen slaaf der nijverheid meer blijven. Wij kunnen over de toepassing van mee ning verschillen, voor sommige nijverheids takken, althans zal de wet moeten aanpassen naar de tegenwoordige omstandigheden, toch moeten wij akkoord gaan over het prenciep, en zoo kunnen wij samen door deze wet een heerlijk werk verrichten ten voordeele van onze werklieden 1 het te bed gaan heeft gerookt of door een brandend lucifertje het vuur heeft gesloken aan de slaapstede. Zij zullen zich niet meer hebben kunnen redden, verstikt als ze zullen geweest zijn door d$n rook, waarna de vlam men het bed vernielden ep de lijken bijna onkennelijk hadden gemaakt. De vaderlandsche plechtigheden op 18 Juli te Aarlen en op 19 Juli te |Rossignol zullen waarlijk grootsch zijn. De Koning heeft besloten persoonlijk hulde te komen brengen aan de martelaren van Rossignol hij is het die de eerste redevoe ring zal uitspreken, daarna spreken burge meester Ensch, namens de stad Aarlen; Mi nister Jaspar| namens de Regeering, de gewezen Fransche Minister, generaal Mes- simy, namens Frankrijk, en Staatsminister Reuter, namens de Luxemburgsche Regeering Voorts zullen talrijke vreemde personalitei ten aanwezig zijn, waaronder eene afvaardi ging van den stadsraad van Luxemburg, een van de Luxemburgsche Kamer, een van de Regeering, een van het leger en verschil lende van groote Luxemburgsche Vereenigin- gen. H. K. II. de Groot-Ilertogin Charlotte laat zich trouwens vertegenwoordigen door haar grootmaarschalk van 't Hof, baron Col- net d'Huart. Anderzijds heeft de Fransche Minister van Oorlog voorgeschreven dat de verschillende regimenten die aan de bloedige gevechten in de streek deele nemen, een af vaardiging zouden zenden, bestaande uit overlevenden uit die gevechten. Deze ver schillende afvaardigingen zullen voor de plechtigheid te Aarlen door generaal Serot Almeiras Latour,! Fransch krijgsattacbé te Brussel aan den Koning voorgesteld worden. Met het oog op den volkstoeloop ter ge legenheid van deze plechtigheden, wordt de treindienst en nameljik de treinen uit Brussel naar Aarjcn merkelijk versterkt om terug te keeren 's Maandags, zal trein 17, ver trekkende te 14,7 uit Aarlen om te 17,58 te Brussel L>W. aan te komen, bij uitzondering te Marb<»han stoppen rond 14,29 uur. De 21 Juli op de spoorwegen Ter uitvoering eener ministerieele beslis sing, wordt de dag van 21 Juli voortaan, voor al de diensten van het Departement, met de wettelijke feestdagen gelijk gesteld. Bericht aan de verzenders per 9poorweg Veel verzenders schijnen uit het oog te verliezen dat, waniieer de vrachtbrief het wegen der vracht niet vraagt en er valsche opgave van gewicht eu overlading van het materieel is, zelfa wanneer het vast staat dat er zonder inzicht van bedrog werd gehandeld zij zich blootstellen aan de strafbepalingen welke hierin van kracht zijn. Zoo werd onlangs proces-verbaal opgesteld wegens een verzending steenkolen op een wagon van 20 ton, welke verzending op den vrachtbrief met een gewicht van 20.000 kgr. aangegeven was, terwijl bij onderzoek bet iuisle gewicht 21.470 kgr. bleek te zijn. De bijkomende kosten uil dien hoofde te betalen beloopen Verschil op de geheven taks 10.20 fr. Wegens valsche verklaring 20.40 Wegens overlading van mater.34.CO DE CONFERENC1E VAN SPA. SPA, 17 Juli. M. Lloyd George en de Engelsche' afgevaardigden ter conference, hebben om 9 ure Spa verlaten. M. Paul Hymans, minister van Buiteniandsche Zaken en al de burgerlijke overheden bevonden zich op de kaai, om den Engelschen kabinetsoverste te groeten. De gendarmerie bewees de eer. SPA, 17 Juli. M. Millerand, maarschalk Foch en de Fransche afgevaardigden zijn. om 11 ure vertrokken. Eene ontzaglijke menigte bracht hen eene geestdriftige ovatie toe. NOG EEN AKT1VIST TER DOOD VEROORDEELD. BRUSSEL, 17 Juli. Het assisenhof van Brabant heeft heden morgend bij verstek den genaamdert Everaërts, gewe-. zen bibliolhekaris der stad Oostende, die West-Vlaanderen vertegenwoordigde bij den Raad' van Vlaanderen, ter dood veroordeeld. NOG STEEDS VREDESONDERHANDELINGEN TE PARIJS. Parijs, 17 Juli. Heden namiddag werd het antwoord der verbondenen op de Turksche opmerkingen, be trekkelijk liet vredesvoorstel met Turkije, aan de Turksche afgevaardigden overhandigd. DE LUXEMBURGSCH-BELGISCHE CONFEREMCIE. Luxemburg, 17 Juli. De Luxemburgsen-Belgische Conferenciè, welke heden te Luxemburg wordt geopend, wordt nogmaals uitgesteld. DE DOOD VAN KEIZERIN EUGENIE. Parijs, 17 Juli. Het stoffelijk overschot van Keizerin Eugenie, dat naar Engeland overgebracht wordt, is om negen-en-half uré in de Austerlitzstatle te Parijs aangekomen. Op de kaai bevonden zich de Sjiaansche gezant te Parijs en talrijke leden der Spaansche kolonie. Om lien-en-hali ure deed de hertogin de Moussy in Sint Pieterskerk eene mis opdragen, welke tot lafenis der ziel van de gewezen Keizerin Eugenie zal ge zongen worden. Zegge in 't geheel VW 64.60 fr. Deizitting wordt geopend om 2 vre onder voorziterschap van M. Brunei De achturenarbeld. Verscheidene artikelen worden aangenomen zonder bespreking. Een amendemeit van M. Uytroever, voor stellende dat na acht uren s' avonds in de dagbladen niet zou mogen gewerkt worden wordt verworpen. Dinsdag zal het wetsontwerp in tweede lezing besproken worden. M. P1RMEZ dringt aan op spoedige be spreking van het wetsontwerp der dotatien aan de oud-strijders. M. VAN DER VELDE. M. Delacroix is afwezig. M. P1RMEZ vraagt onmiddelijk de be voegde ministers te interpélfeeren over de vertraging door het bedoelde wetsontwerp ondergaan. M. JANSON, minister van landsverdedi ging. Waarom aandringen Wij beloven u dat het ontwerp ten laatste binnen veertien dagen zal onderzocht worden Ret ihcideht is gesloten. Stemmingen, Bijna een spoorwegramp. Vrijdag morgend kwam een trein uit de richting van Dendermonde naar Aalst gere den, toen aan de onbewaakte barreel, tus- schen Audegem en Gyzegem, en driewiclkar geladen met - sjalotten over de spoorbaan reed. De machinist, Romain Van Lierde, van Aalst, floot dadelijk alarm, daar eene botsing onvermijdelijk was, en sloot de remmen. De geleider der kar nam de vlucht en het naard verschrikt door het gefluit ging op lol... langs den spoorweg. Een persoon die zich op de driewielkar bevond werd door het schokken len gronde geslingerd, gelukkig zonder zich erg te bezee ren. Het paaad kon met het zware getrek niet ver weg en moest weldra stilhouden. Ook de trein stopte, op een vijftal meiers van de kar. Deze werd op zijde gezet en de trein kon met een vertraging van enkele minuten de reis voortzetten.... Het is dank aan de tegenwoordigheid van geest, van den moedigen machinist Van Lierde, dat een groot ongeluk vermeden wordt. Het drama van Melle Nog aanhoudingen Vrijdag morrend hebben de gendarmen op de wijk Pauwke, te Wondelgem twee gevaarlijke kerels aanhouden en gevankelijk naar Gent gevoerd. De aangehoudenen zullen gekonfronteerd worden met twee personen van Melle met welke zij voor de bareel staan klappen heb ben, eenige oogenblikken voor de moord op den policiekommissaris De Meyer. De lijkplech.tigheden van den vermoorden policiekommissaris zullen Maandag '.morgend plaats hebben. De persoon, deze week te Aalst aangehou den onder verdenking van de moord, is nu naar Dendermonde overgebracht om aldaar onderhoord te worden. ZONDAGRUST. Zondag 18 Juli, zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Ghyselinckx, Molenstraat DE JAARLIJKSCHE BEDEVAART van Aalst naar Leuven, zal plaats hebben Maan dag 18 Augusti aanstaande. Voor alle inlich tingen zich te wenden Keizerlijke Plaats, t.s. HET WEEZENBJLQEMPJE 20 Juni 1920. Opbrengst van de feestelijkheden in bet Park: Inkomkaartenfr- 3430,44 Totaal opbrengst der kramen en aantrekkelijkheden der foor fr. 9145^03 Te lamen *r. 12575,47 Totaal der onkosten fr. 1756,00 Zuiver winstfr-10819,47 Opbrengst der omhaling in de Wenfr- 752,18 Opbrengst der kaarten en verkoop van bloemenfr. 4000.00 Te samen fr. 15571,65 Het Bestuur. N. B. Daar nog eenige rekeningen niet ingediend zijn, is het eindcijfer dus nog niet officieel. In alle geval mag de uitslag voor Aalst schitterend genoemd worden. Kasbons stad Brussel 5 0/0 prijs van uitgifte 95 per honderd of 475 per titelvrij van alle belastingen en uilkcerbaar aan 500 franken den 1 Augusli 1«30. Te bekomen zonder kosten bij Th. STEVENS, Wisselagenty Onderwijsstr16, Aalst. 5012 Programma wan het Conoert De Kamer gaat dan over tot eene reeks'geven door de fanfaren maatscliappy Tot stemmingen bij naam af roeping. Worden,^ ^cZ»3,t «7nnfufiJajhli om aangenomen de ontwerpen betreffende de; August Schollaert, op Zondag 18 J opneming van de nijverheid en den koop- 9 uren 's avonds, op het Yaartplein. handel de vermeerdering van het persom el 1. Le Présideüt, marche Vogsure. f i.r. i 5. 2. LaFête delrane, fantazia van het hof van beroep te Luik de over dracht van binnenschepen een pensioen aan de weduwe van M. Borboux het stellen on der gerechtelijk beheer van de ondernemin gen, die hulp hebben verleend aan den vijand de leeningen toe te staan aan oorlogs- invalieden, de nationalileitskeuze. De zitting wordt geheven om 4 J/2. ure. IN DE KAMER. Redevoering uitgesproken door den heer Van Schuylenberg, volksveitegenwoordiger van het Arrondisseme.nl Aalst. Reeds 23 jaar geleden, vertaalde en ver spreidde ik een werk De Kerk en onze eeuw waarin, naar 's Pauzen leering, de groote lijnen der sociale wetgeving werden getrokken, eu minumum van loon en maxi mum van werkuren op de voorgrond werden gesteld. Wij hebben dus tot heden niet ge wacht om ons gedacht daarover uit tespreken. Thans echter, heerschen de slagwoorden hooge loonen en laagste werkduur die vlakweg opkomen legen de liberale eco nomie welke door niemand meer aangenomen wordt. Ik zal hier niet meer herrinneren aan af de kwalen welke de liberalen economie of onbe perkte vrijheid in het werkersvraagsluk steeds heeft teweeggebracht. Doch thans dat we op het punt staan dat stelsel omverre te werpen, begroetten wij reeds een blijden dageraad voor den arbeider. Weet gij, heeren, dat ik zelf, toen ik 20 jaar geleden typograaf was te Brussel, soms maar 3 a 4 uren slaap kon genieten Welis waar is die toestand verbeterd, doch erg is bij nog genoeg. Een aardewerker van Meire verhaalde mij dat hij te 3 uur 's morgens moest vertrekken om te 7 uur te Bosch voorde op zijn werk te geraken. Rond 10 uur 's nachts kwam hij eerst thuis terug en zoo ging het dag in dag dit. Droevig leven, voorwaar- Eene verloren wedding Eenige vrienden van Lyon waren samen op wandel, toen een hunner, een handelaar Coppuis, genaamd de wedding aanging dat bij van de brug zou duikelen en zwemmend den oever bereiken. Zonder zich zelf den tijd te gunnen zijne vest uit te doen, klom hij op de borstwering, zegde tot zijne vrienden - Ziehier hoe men zulks te Parijs doet en sprong in de Rhone. De ongelukkige, gehuwd en vader van drie kinderen, kwam echter niet meer boven en alle opzoekingen tot hiertoe gedaan om hem terug te vinden zijn vruchteloos geble ven. Wij hebben gemeld, dat twee personen van Balgerhoeke, die te Lens, Frankrijk, aan de opruiming van het front arbeidden, aldaar vermoord werden. Volgens thans bekomen inlichtingen zou er gesne moord in 't spel zijn en vorden de ongelukkigen den den dood in de volgende omstandigheden De twee slachtoffers Kochuyt en Willems, woonden samen in eenen onderstand of schuilplaats. Toen men hun Zaterdag mor gend ontdekte, waren beiden levenloos en bijna onkennelijk. Hunne klee'deren waren verbrand en hun lichaam gedeeltelijk ver koold.. Willems bezat geen geld meer in de zak ken van Kochuyt werd nog zijn werkloon gevonden, doch verscheidene briefjes waren gedeeltelijk door het vuur beschadigd. Op de beide lijken werden geene sporen van geweld vastgesteld, waaruit het gerecht 'neeft besloten dat men voor een ongeluk staat. Men veronderstelt dat een der mannen bij Voetioopen De Marathon der Vlaanderen Woensdag aanstaande, 21 Juli, zal op de Groote Markt, te Aalst, bel vertreksein gege ven worden voor den loopkoers ingericht door de Ass. Roy., Athl. ta Gantoise van Gent, op den volgenden weg VERTREK Aalst-Groote Plaats, Gent- schen steenweg. De groote baan volgen tot aan kilometerpaal 42. Daar, de baan links nemen naar Oosterzeele. Na 2 km., de baan rechts nemen langé Gijzenzeele-Gontrode, on der den viaduc van den ijzeren weg, terug de groote baan vervoegen, Melle, Ledeberg, Gent, Keizerpoort, St-Lievenspoort, Citadel lelaan, Godshuizenlaan, Albertlaan,aankomst op het terrein van deA. R.A. G., waar eene pisteronde van 300 m. te doen blijft. Totale afstand 32 kiloraeterè. De deelnemers vergaderen in het Hólel St- Jean, Statieplaats, te Aalst. Om 2 uren worden de rugnummers afgeleverd- Om 2 1/2 uren zullen ze stoetsgewijze naar de Groote Plaats gaan, waar om 3 uren het vertrek zal gegeven worden. De loopers worden verzocht zich in behoorlijkkostum aan te bieden. De badkostumen zijn verboden. De grootste voorzichtigheid wordt aangeraden, daar er waarschijnlijk veel wielrijders zullen volgen. Geheime kontrollen zullen langs de baan ingericht zijn ten einde alle angeregelmatig heden te voorkomen. Talrijke prijzen zijn reeds ingezonden en de beste voetloopers van het land zijn reeds ingeschreven, in afwachting der aankomst der deelnemers van {(Jen Marathon, Athleti sche wedstrijden op het plein der A.R.A.G., Albertlaan, nabij de St-Pietersstatie, Gent Lc6 Frères Siamois, polka voor twee Bugels P. Rousseau. Le val de l'amblève, fantazia Belleflammo. 5. Valse des Amazones Moereman. 6. Willemslied. O. Roels. Ter gelegenheid der feesten zal mor- gen Zondag 18 Juli een prachtig geschenk aangeboden worden voor eiken aankoop boven de tien (ranken in de groote Goud en Zilversmederij, brillen en horlogiema- kerij C. Praet-De Witte, Lange Zout- itraat, 6 Aalst 5014 Belangrijk bericht. De be volking wordt verzocht bij de feestelijkheden op den Dender Zondag 18 Juli, de meesie oplettenheid bij het opendraaien der Bruggen van St. Anna en Zwarten hoek in acht le nemen, als ook geen gedrang le veroorzaken om alle gevaar te vermijden. De overgang der passerel is ook verboden van af 7 uren 's avonds. Het Bestuur der Venetiaansche feesten. Minst. KOMT TE VERSCHIJNEN en verkrijgbaar in dë - Volksstem n RED DE JEUGD door den welgekenden Eerw. Pater Maes S. J. Prijs2,00 fr. Gij allen dus, en Vooral ouders en ziele- zorgers, van wie bet hart klopt voor do be langen en bet welzijn van bet volk, steekt do banden uit de motrtien en werkt mede om van onze kinderen, gezonde, verstandige en reina menseden ie maken. Maakt kennis, met dit boekje, leest en vërspreidl bet. Airam. Kasbons 5 0/0 Stad Brussel De BANQUE CENTRALE DE LA PEN- DRE is met de Société Générale de Belgique van bsden afgelast de inschrijvingen te aan vaarden. Prijs van uitgifte: fr. 475 per titel. Deze kasbons zijn uitkeerbaar den 1 Augustus 1930 en de koepons vrij vair alle tegenwoor dige en toekomende lasten. 5013 AL DIE HET WILT ZIEN. kan bestatigen en moet hel bevestigen dat de werkhuizen voor reparatiën van juweelen en horlogien van het oud gekend huis C. Praet-De Witte, Lange Zoulstraat, 6, Aalst, bezon, der modern en praktisch ingericht zijn. Zoodat er alles met de meeste zorg en aan de laagste prijzen hersteld word. Voor elke reparatie ontvangt ge een bewijs met bet volledig adres. 5016 SCHOENMAKERS van stad en buiten Voor uwe lichen, alsook op maat, alle soorten van leder en alle benoo- dtgheden, wendt u naar het welbekend huis van C. MALLEGO, Groote Markt, 19, Aalst. In 't groot. 4873 In 't klein 'T WAS LANG GELEDEN. Zaterdag morgend heerschte er plotselings eene zekere opschudding op de botermarkt. Een oude wekelijkscbe bezoeker der markt, Petrus Van Geel, van Pamel, bracht er namelijk een stut boter van 10 1/4 kgr. ter markt, 't Duurde dan ook niet lang of bij vond een kooper aan 13,25 fr per kgr. Een hartelijk proficipt aan vriend Petrus en moge lilj veie navolgers vinden KOMT ZIEN KOMT ZIEN 't is het slot onzer kermisfeesten eenen met wedstrijd voor versierde uitstallingen wacht enkel naar 't goed weder en guide zonnestralen. Daar we van nu af kunnen verzekeren dal het eenen stoet zal zijn waardig van eene hoofdstad, zoo raden wij alle buitenlieden aan, dien dag niet te verzuimen naar Aalst te komen. De Jury ep bestuurleden van den Bloemen en Reklaamstoel verzoeken heel vriendelijk het geacht publiek die zich op de vergader plaats, op den den doortocht, en op de ont bindingplaats van den stoet zouden bevinden, plaats te nemen op de bijgangen ten einde zijne taak te vergemakkelijken en de werk zaamheden in hun ambt niet te hinderen. Zij tellen ten zeerste op den goeden wil der deel nemers en de gansche bevolking. Versiert en bevlagt uwe huizen, werkt mede als één man 't is 't sluiten onzer Kermisfeesten. REKLAAM IS HOOFDZAAK Handelaars, Winkeliers en gij allen dit deel neemt aan den prijskamp voor versierde uilstallingen komt zien prachtig prachtig i allerprachtigst De prijzen voor de bekroon de uitstallingen staan ten toon bij den Heer Ach. Vermeiren, Korte-Zoutstraat, Gij kunt er zien hoe smaakvol en met ho vjel kunst gevoel de Heer Ach. Yermeiren een goede vérsieripg heeft opgevat. \Vij ïuoe.tén eerst en vooral onze bewonde ring uitdrukken over onze achtbare en werk- zamige Heeren Schepene van openbare wer ken en stadsbouwiundige, die zooveel initia tief aan den dag hebben gelegd, in het aan knopen van deze prachtige kunstvoorwerpen! wij twijfelen er met aan of deze inrichting zal al de andere handelaars aansporen om jaar lijks deel te nemen aan dezen prijskamp. Zoo zal iedereen in ruime mate het zijne bij gedragen hebben tot vooruitgang van den Burgersstand en tot zijnen bloei van handel en nijverheid. Namens het. Bestuur van den Blocmenstoet De Schrijver Ferd. CALLEBAUT WEGWIJZER VAN DEN STOET Vergaderplaats Damkaai, Brabantstraat, Brusseischestraat, Kerkstraat, Groote Markt. (Jury). Lange Zoutstraat, Korte Zoulstraat, Keizerlijke Plaats (links), Nieuwstraat, Markt Leopoldstraat, Esplanade, Statiestraat, Sta tieplaats. (Jury). Albert Liénarlstraat, Vaart- straat, Bierstraat, Molenstraat, Kapellestraat, Graanmarkt, Esplanadestraat, Esplanade, Jury). Dirk Martensstraat, Schoolstraat, Nieuwslraat, Kat. (Jury). Vrijheidstraat, Dendermondsche steenweg, ontbinding. Na het uiteengaan van den stoet Concert te geven door de Fanfarenmaatschappij St-Cecilia van Erembodegem. 's Avonds te 6 ure uitreiking der prijzen voor de deelnemers aan den Bloe- menstoet, op liet Stadhuis-Belfort. Volledig programma met deelnemers van stoet en uitstallingen zullen heden avond ver- kocht worden aan den spotprijs van 0.25 cm. 10, Albert Liónartstraat. 4823 nabij de Statie, te Aalst wisselt het Fransoh Geld uit aan den hoocsten prijs; geeft INTRESTEN aan 4, 4 1/2, 5 en 5 1/2 O/O (volgens den duur hoogslen 3 jaar) op de gelden in loo- pende rekeningen geplaatst. Alle Beurswaarden (Schatkistbons, Kas bons, Belgische Rentenleeningen van sleden nijverheidsgestichten, enz.) worden er ver handeld en de intresten ervan betaald zelfs wanneer deze stukken of papieren elders aangekocht getoeest zijn. N. B. De klienten worden er vriendelijk ontvanaen en met de meeste welwillendheid en IN HUNNE TAAL ingelicht en bediend. BIJ VERANDERING VAN DRIJFKRACHT twee Gasmotoren een Mening 12-14 IIP en een Fourmi 3 HP te koop, in slaat van wer king bij Frans Pauwels. 51, Lange Ridder straat, Aalst. 6015 VERLOREN. Zondag avond op de Botermarkt of omtrek een armband in argent- niclé, lerug te brengen tegen goede beloo ning Kapellestraat 27, Aalst.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2