Aan de Vlaaiüïï&eenders! lü de Duifschd keizerlijke familie Belgische gauwui'Jveii aangehouden ts Parijs EENE MODERNE ONTVLUCHTING 03 de ainerikeansche spoorwegen Een lljfevzagea zoek geraakt. OeBolsjgwikl vallen Rumenlë binnen Onderscheidingen- EERSTE BEDEVAART MAAR LOURDES Wellicht zijn er vele VTuamschgësIöflo vl!" «Iers, die niet weten, dat cr in Xfftsyerp^r» hun eene uitstekende gelegenheid geboden is om hunne kinderen, door eene voorname opvoeding lol bekwame christen vlaamsche mannen op te voeden. Vooreerst voor het lager en middelbaar onderwijs best^^fiTAntwerpen de St.Lutgar- (lis-school voor volledige klassieke vorming volgens hel staatsprogramma voorbereidend tot de Hoogeschool voor Vrouwen. Het on derwijs wordt er uitsluitend door gediplo meerde leeraars en leeraressen gegeven, door middel van het Nedcrlandsch als voertaal. In de lagere afdeeling wordt de fransche taal door eene bijzondere leerkracht onder wezen van af het 4de studiejaar. In de mid delbare afdeeling wordt ook engelsch en duilsch door eene bijzondere leerkracht on derwezen. Lezingen, liederavonden en voor drachten houden de leerlingen op de boogie van kunst, letterkunde en maatschappelijke beweging. Hier is een volledige Humaniora leergang ingericht, vooral met het oog op de Hoogeschool voor Vrouwen, gehecht aan hetzelfde OnderwijsgestichtMet een woord olies wat een christen, modern vlaamsch meisje moet welen, om later als ontwik kelde mensch te kunnen optreden wordt er haar onderwezen Wie dergelijke, sterke* gezonde en echt christen-vlaamsehe en vol ledige ontwikkeling voor zijne kinderen wil, die zende ze naar de Lut^ardisschool te Ant werpen, Sanderusstraat, 53, Daarneven staat ook de Hoogeschool voor Vrouwen, een der prachtigste inrichtingen, welke de vrouwelijke vlaamsche jeugd wen- schen kan. Hebben de jongens lot nu toe geen gelegenheid zich in de moedertaal tot hoogere ontwikkeling op te leiden, dat heb ben de vlaamsche meisjes reeds bekomen. De Katholieke Vlaamsche Hoogeschool te Antwerpen gevestigd in de Bomslraat n. 11. heeft thans haar eerste proefjaar doorgemaakt 't Was een echt succes voor Vlaanderen en voorde Vlaamsche jeugd 120 dames volg den de leergangen, of als regelmatige leerlin gen of als toehoorsters. Een nog grooter aan tal wordt a. s. jaar verwacht. Naast de faculteit van Wijsbegeerte en Letteren, rijzen thans twee andere een sociale en een pedago gische. Onze demokratische tijden eischen jonge en geestdriftige en goed onderlegde knechten. Vooral Vlaanderen eischt de ontwikkeling onzer vlaamsche meisjes. Het moet uit zijn met de verdrukking van ons volk Onze Vlaamsche Vrouwen die de roekomst van ons land in handen hebben, kunnen hier door hoogere ontwikkeling de medeverlossers zijn van het arme vlaamsche volk. Eu het mede opvoeden en bekwamen om het een betere sociale stelling te bezorgen om een diepere christene overtuiging te schenken Om toe-; gèng te hebben tot de Hoogeschool vöov Vrouwen moeten de leerlingen 17 jaar zijn en een getuigschrift van middelbaar» onderwijs bezitten Degenen die zi^h wenschen te be kwamen voor Staatsexamen moeten een gebo mologeera humaniora-getuigschrift bezitten Maatregelen zijn getroffen ten einde de dames in slaat ie stellen om mei voltooid academisch jaar, zich aan te bieden tot het examen voor de Controle-Jury. Als leeraren voor de wijsbegeerte werden aangeworven E. 1). Van Winkel, De Rector E. I). Janssens, De Bestuurster, Dr. M° Baers Voor de Letteren Dr. GraiUs, de alomge kende en gewaardeerde l). J. Persyn Voor Geschiedenis en Kunsten, Dr. Van de Wccrd, Dr. Van hacker, Adv. Joz. Muls, H. Van der Mueren Voor de Godsdienst Dr. Van Tichelen, Ed. Pauwels en Fr. de Wijels. Voor de Staathuishoudkunde P. Dr. Beilhold Missiaen Cupucie» en Mej. Marie Baers. Met geestdrift wijden deze mannen zich aan de taak der hoogere christene vorming onzer vlaamsche vrouwenwereld. Vlaamsche Vrouwen, gedenkt de grootheid van Vlaanderen Nu wordt u weder de ge legenheid geboden om u op le wekken als Koninginne van christen leven en ontwikke ling die zullen medewerken om ons volk lo veredelen, te verheffen, te verzedelijken tot welvaart van Vlaanderen en roem van Bel- gcnlamlChristen Ouders bewijst door daden dal gij Vlaanderen en de christene ontwikke iVng uwer kinderen jiefhebt en hooghoudt Yoor alle inlichtingen zich te webden tot Mej. Dr. Mt. Racrs, De Bomslraat 11, te Antwerpen. Velleden naehl hebben de agenten der Parijzer veiligheidsbrigade in de Noordstatie le Parijs vier Belgen aangehouden, die er eene specialiteit van gemaakt hadden brieven- lesschen en geldbeugels le stelen. De aangehoudenen zijn de genaamden August Raes, 33 jaar oud, van Anderlecht, zijne vrouw, 27 jaar oud, Antoon Schmits, 28 jaar oud, handelsreiziger van Brussel en zijne vrouw, 32 jaar oud. In hun bezit vond men eene som van meer dan 10.000 fr. in bankbrieijes. Vrouw Schmits bad ook in haar bezit een geldbeugel waarin een goudstuk van 40 fr. stak. Daags te voren had de politie klacht gekregen, dat een geldbeugel, zulk goudstuk bevattende, gestolen was. De aangehoudenen werden naar het po- liciebureel overgebracht. Toen zij zich daar nog bevonden,kwam de vrouw van een groot Parijsch uitgever klacht neerleggen, dat ten haren nadeele eene bandtesch gestolen was, eene belangrijke som inhoudende. Vrouw Schmits werd in 't bezit gevonden dezer tesch. De aangehoudenen zijn opgesloten; Vreeselilk aulomobielongeluk te Auderghem Gisteren avond had op den steenweg van St-Jansbergeen vreeselijk automobieloHgeluk M. Haemackers, wonende, Goudstraat, te Brussel, was uitgereden met zijn auto, waarin ook zijne stiefdochter, «Mej. Van der Eyde, zijn zoon, M. Poot en zijn schoonbroeder, M. Roels, hadden plaats genomen. Het rijtuig reed in volle vaart, toen ten ge volge eener onvoorzichtige zwenking, de auto legen een boom reed. De schok was zeer geweldig, het rijtuig kautelde om en de vier inzittenden wei den op de baan .geslingerd. De drie mannen ontkwamen het met kneu zingen aan hootd, handen en beenen, doch Mej Van der Eyde bleef buiten kennis liggen. Spoedig waren twee geneesheeren ter plaats Het meisje werd naar eene kliniek overge bracht, waar haar toestand hopeloos geoor deeld werd. Men vreest dat zij den schedel gebroken werd. De auto was totaal ontredderd. M. Miren, politieofficier heeft een onderzoek geopend. Het parket is verwittigd. felijke keuken een reebok te leveren, ik moest bet hebben, al zou de wereld zijn vergaan. Hebt gij, vroeg de rechter toen gij den aangeklaagde aangreept en in hechtenis wil de nemen, een document afgenomen. Neen ik heb geen document gezien. Engeline Montpellier, zeide de rechter lot het meisje, erkent gij den beer graaf van Montpellier, die als getuige in het proces hier is, als uw vader Neen, antwoordde Engeline met vaste ^lem. Hij is mijn vader niet. De slem van mijn aart zeide het mij reeds voor twee jaren, cn toen hij naar het kasteel kwam, en Aga tha Leroux huwde. Ilier staat mijn echte lieve vader, ging zij voort en wees op Duïex deze alleen is* mijn vader, ik erkende hem dadelijk, toen hij terugkeerde. Aan het graf van mijne lieve moeder vond hij mij, toen hij mij zocht. De bewoners van het kasteel ver moedden niet dat ik mijn vader had herkend en gesproken, want zij wilden hem in de gevangenis laten zetten. Zijjiwamen toen ik tiek aan de wond lag, om naar mij te zien, i*ts wat vroeger nooit gebeurd is en ik ge voelde, dat zij mij in dit proces voor zich wilden winnen, door vleiende woorden. Hij die thans het kasteel Montpellier bewoond is niet mijn vader, hij is vreemd aan mijn hart, geheel vreemd. Ik ben zijne dochter niet. De graaf was door deze zware aanklacht van Engeline bleek als een lijk geworden. Wat hebt gij daarop te antwoorden beer graaf Monipellier vroeg hem de rechter. De graaf kon nauwelijks cenige woor den uitbrengen, maar beklaagde zich zoo DE TOESTAND IN IERLAND Bommen en bandgranaten Vijf millioen schade. Londen, 21 Juli. Gisternacht kwam een, auto, waarin enkele politiemannen plaats hadden genomenuaar de stad Tuam terug, na op patroelje geweest ïe zijn. Op 3 mijl,van de siad-merkte de bestuur der da*-de baan versperd wasjnet boomsuun- men eusleeneD. Hij stapte van zijn rijtuig af en wou, met een zijner gezellen, den weg vrijmaken. Op dat oogenblik weerklonken geweer schoten en de twee mannen stortten levenloos le gronde. De sergeant die de patroelje aanvoerde en i een ander politieman vuurden dadelijk terug. Maar, bij gebrek aan munitie, moesten zij ten slotte zich overgeven. Zij werden ontwa pend, in vrijheid gesteld en konden zich te voet terug naar Tuam begeven. Een groole bedrijvigheid werd door het garnizoen der stad betoond bij* het vernemen van den aanval, maar hel bleef toch kalm tot 's morgends 5 uur. Toen daverden geweldig^ ontploffingen, bommen en granaten sprongen in verschil lende wijken, wat van. een lievig schieten werd gevolgd. Eindelijk werden talrijke gebouwen, o. a. het stadhuis en de kazerne in brand gesto ken. Do schade bedraagt ongeveer 5 millioen frank. Het onderzoek te Cork Het onderzoek dat gisteren moest plaats hebben met het Oog op den moord op den goed doenlijk over zijn ongehoorzaam kind. Waarom hebt gij uwe dochter in het buis van Judas gegeven, heer graaf vroeg de eerste rechter, ik verzoek u mij deze vraag te versciioonen, maar zij behoort bij de op heldering over toestanden. Ik. was daartoe door den wil van mijn oom genoodzaakt, antwoordde den graaf, bovendien gebood haar karakter een streng toezicht en voornamelijk een verblijf, om onderdanigheid te leeren. Wat hebt gij over de verhouding lus- schen Engeline Montpellier en den heer graaf te zeggen, boschwachter vroeg de woordvoerende rechter. De heer graaf en de gravin zijn de goedheid zelve voor het kind, zeide de bosch- achter. Engeline echter is verschrikkelijk ondankbaar, leugenachtig en hatelijk, geen mcnsch weet hoe men het met haar heeft. Zij heelt hare boosheid ook dikwijls legen mij en mijne goedige vrouw gericht en ons bij hare ouders verdacht willen maken. Engeline kromp ineen bij het hooren van deze schandelijke leugens, zij voelde dat de zaak van haar vader verloren was. De belee- cUging welke men haar met deze aanklachten cn verdachtmakingen deed, krenkte haar niet, maar dal men haren vader voor een bedrieger en fortuinzoeker uitmaakte, dat men hem van zijn goed recht wilde berooven, trof haar als een doodelijke slag. Dit had zij niet voor mo gelijk gehouden. Hij zou verliezen, en het onrecht zou zegevieren. Wat hebt gij nog te antwoorden, aan geklaagde zei de de rechter lot Dulex. politiekontmissaris van Cork, kon niet door gaan, daar het aantal juryleden onvoldoende was. De.rechter was in een pantserauto, met een sterk militair geleide, naar de verhoor- zaal gekomen. Goederentrein in brand gestoken Londen, 20.Juli.: Te Dublijn hebben Sinn-Feiners in eene statie de militaire wacht aangevallen, die opgesteld was bij een goe derentrein nmet krijgsvoorraad, hebben de soldaten in een ledigen wagen opgesloten en dan den goederentrein in brand gestoken, na hem met petroleum begoten te hebben. De soldalen waren 14 man sterk, de Sinn- Feiners waren 50, allen met revolvers ge wapend. De Parijzer veil?gheidspolicie zoekt een Engelschman, die er in gelukt is, in zonder linge omstandigheden uit Engeland te ont snappen. Deze kerel, zekeren John Lysle, bestuurder van verscheidene kompagmën was op het punt aangehouden le worden, wegens be drieglijk bankroet. Hij had echter lont gero ken en maakte zich uit de voeten. Toen hij vernam dat zijn; signalement naar alle havens en statiën gezonden was, begaf hij zich naar Croydon, alwaar de vliegtuigen van den Dienst Londen-Parijs geloodst zijn. Een vliegtuig was juist naar Parijs vertrok' ken. De kerel bood echter eene flinke som aan, zeggende dat Hij kost wat kost den zelf den avond te Parijs'moest zijn. De bestuurder van het vli.egplein 'liet zich bepraten en een uur later vertrok een bijzonder vliegtuig met den bedrieger. Men weet echter niet waar hij aangeland is, daar men tot nu toe geen berient ontvin; van het landen. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat de spoorwegkompagri;ë van Pensylvania beslo ten heelt 10 per cbnt van haar personeel af te danken Deze spaarzaamheid is volgens de kompagnie noodzakelijk, daar sinds verschei dene maanden, de uitgaven de ontvangsten overtroffen. Alleen in de Ooststreek zullen 12.000 ar beidersdoor dezen maatregel getroffen worden. Dinsdag moesten te Aurillae (Frankrijk) de lijkplechtigheden plaats hebben van M. Lintilhuc, senator. Het lijk sou om 8 ure 40, met den trein uit Parijs aankomen. De fami lie, de gekozenen uit de streek en tal van overheidspersonen en kennissen bevonden zich-in de statie om het lijk af te halen. Toen de trein 'echter aankwam, stelde de de statieoverste vast dat er geeu lijk wage1 aan den trein whs. Men télcfortëei'dc naar Bórtcn Neussargues, daaik de trein le Boil in twee gesplitst wordU een deel ervan naar Neussargues rijdenden het ander deel naar Aurillae. Men had echter ook nergens eert lijkwagen gezien en tot hiertoe weet mén nog niet wat et van hem gö-vorden is. Natunrlijk zïjii de lijkplechtigheden uitge steld worden. Nog de zelfmoord van prins Joachini De ex-keizer ontvangt de doodstijding Hel bericht omtrent het overlijden van Prins Joachim is eerst Maandagmorgend vrij laat op Het Huis Dóorit ontvangen. Toen den cx-këizer met eenige omzichtig heid was medegedeeld, dat zijn zoon ten gevolge van een val van zijn paard om het leven was gekomen, toonde deze groote ver slagenheid. De juiste beschrijving van zijn dood werd pas latbr gegeven. Na de instructie te hebben gegeven dat men de keizerin niets mocht laten bemerken uit vrees dat de schrik haar wegens haar hartkwaal zou schaden, begaf de ex-keizer zich naar zijne dochter prinses Victoria, die met baar gemaal sedert eenige dagen op het Huis Doorn logeert. Zeer lang heeft de ex- keizer zich daarop met deze afgezonderd. Prins Eilel Friedrich, die le Berlijn woont, wordt te Doorn verwacht. Ik zie, dat ik door deze valsche verkla ringen zonder bewijsmiddel, zonder andere hulp, dan het bewustzijn van mijne rechtma tige aanspraken, alles zal hebben verloren en toch roep ik den hemel aan, terwijl ik pleehtig verklaar dat ik Bodewijk Montpel lier ben en geeu ander. Hel testament zal, en moet gevonden worden. God belpe mij, Amen. Hij zonk op dc bank terug. Snikkend verborg Engeline het gelaat in hare banden. De graaf beschouwde de ware Lodewijk Montpellier met hëlsche glorie. De rechters trokken zich terug om onder ling le beraadslagen. Er verliep een uur van hevige spanning, waarvan de stilte slechts door het weenen van Engeline werd afgebroken. Toen keerden de rechters ernstig en met afgemeten slappen naar hunne plaatsen inde zaal terug, en de voorzitter stond op om het vonnis nit te spreken. Een doodscbe stilte heerschte in de zaal. Na een streng onderzoek, aldus begon de rechter, en na rijpe overweging wordt hier mede in naam des Konings rechtgesproken, en wel, dat Alexander Dulex van bedrog on der verzwarende ^omstandigheden, en het aannemen van een valschen naam, aange klaagd, met tien jaren gevangenisschap ge straft zal worden, en dat hij deze straf moet ondergaan in het bagno te Toulou. Ben gillende schreeuw, van het liefheb bende meisje klonk door de zaal, een schreeuw die alle aanwezigen deed huivoren, en Engeliue zonk op den grond. Een schoondochter van dan gewezen keizer huwt haar autobestuurder Berlijn, 20 Juli Na den zelfmoord van prins Joachim van Pruisen, heeft zich nu een nieuw schandaal voorgedaan. De gade van- prins August-Willem, vierde zoon van den gevvezen keizer, is van haar echtgenoot ge scheiden, om in het huwelijk le treden met haar autobestuurder, zekeren Fritz Meyer. Haar eenig kind, de 7 jarige prins Alexander Ferdinand, wordt door zijn tante, prinses Cecile, echtgenoole van den kroonprins opgevoed. Rumenlë mobiliseert. Uit Berlijn wordt gemeld dat de bolsjewiki vorderingen blijven maken. De Rumeenscheregeering heeft met het oog op het dreigend gevaar der opdringende bols jewistische troepen afgekondigd. Reizigers, die in de Rumeensche grens plaats Tskija zijn aangekomen, vertellen, dat de bolsjewiki de Rumeensche grens in Bessa- rabië hebben overschreden en het binnenland in trekken. Het Staatsblad deelt eene lange lijst van personen mede, die onderscheidingen be kwamen voor döden van moed en zelfop offering. Daaronder treffen wij aan Médaille der le klasse MM. Buys Jan, twijnder, te Aalst Delcart, Desideer, kleermaker, Dendermonde Minne Frans, sigarenmaker, Geeraardsbergen. Medaille van 2e klasse MM. Biebaut Dominicus, policieag, Aalst Cammu Albert, handelaar, Aalst Grosenski Renaat, brouwersgast, Geeraardsbergen De Geest Frans, tabakfabrikant, AalstDe Smedt Alfons, wever, Dendermonde D'hoo- ge Willem, paswerkcr, id. Ganzeman Do minicus, fabriekwerker, Aalst Hoogstoel Kamiel, Geeraardsbergen Lenain Frans, policieagent, Aalst Pion Arthur, fabriekw., GeeraardsbergenRuysseveldt Leopold, vel- Ier, Denderleeuw Schockaert Edward, post bode, AalstSylva Kamiel, bediende, Gee raardsbergen Van de Wiele Amedee, fa briekw., AalstVan Gaever Oscar, ponton nier, id. Medaille der 3° klasse MM. Alderweireld, Julius, wachtmeester der gendarmerie, Meire Biva Karei, fabriekw., Dendermonde Clotmun Frans, bed., Aalst D'Haen Jan-Baptist, tiandel., Erembodegem Gits Pieler, politieagent, Aalst Gribbe Arthur, touw er, Dendermonde Lenaine Kamiel, politieagent, Aalst Van Cauwen- bergh Lodewijk, handelaar, id. Ysebaert Desideer, adjuncl-policiekommissaris, id. Eervolle vermelding MM. Pauwels Seraphin, schoenmaker, Dendermonde Van Gucbt Raymond, werk man aan de,stad, Dendermonde. Mijnheer Prosper Keppens, sekreiaris der commissie tot beheer der Godshuizen te Aajst, bekomt de inedalie van le klasse voor ruim 25 jaren dienst. Aan allen hartelijk proficiat. De vrede met Rusland Het antwoord der Sovjets op de Engelsche voorstellen De Engelsche kabinetsraad is Maandag avond bij hoogdringendheid bijeengeroepen om hel Russische antwoord op de nota van Lloyd George le bespreken. Dit bolsjewistische antwoord, zegt de Times is een lang document. De regee ring van Moskou verwerp* in hoofdzaak de Briische voorstellen. Zij weigert aan een conferentie te Londen deel te nemen, voorgevend dat Engeland in de hangende kwestie niet onpartijdig is. Moskou is er ook tegen dat de Baltische Stalen totdeconferentie worden uitgenoodigd. De Sovjet-regeering wijst er verder opdat de aangegeven grens voor Polen niet recht vaardig is. Zoo Polen ïcchtstreeks met Rus land onderhandelen wil, zouden veel voor- deeliger grenzen worden aangeboden. In zake het leger van generaal Wrangel en de vluchtelingen van Zuid Rusland wil Moskou niet onderhandelen. De Sovjetregec-j ring eischt van deze laatsten een volledige' capitulatie. f Mijn kind mijn dierbaar kind I riep Dulex en wilde naar Engeline snelle, om haar in zijn armen te nemen maar een gerechts dienaar sprong vooruit en sloot het hek, dat de bank der beschuldigden omgaf. Toen deed de valsche graaf moeite om naar Engeline te gaan, om haar bij te staan. Maar nauwelijks raakte hij Engeline aan of zij deinsde sidderend als door den beet van een adder genfakt terug. Zij richtte zich wankelend op. Mijn vader riep zij met halfversiikte stem en wilde naar den veroordeelde... maar bet hek scheidde haar van hem. - Het testamentriep zij radeloos, ik moet het testament vinden nog is alles niet verloren. Nog is niets verloren, het testament zal gevonden worden. Welaan dan, nog is de zege niet aan u, valsche vader, nog laat ik de hoop niet varen, voor mijn waren, goeden vader. Voor alles het testament De hemel zal mij helpen Ik bezorg het testament. Terwijl Engeline deze laatste woorden sprak werd Alexahder Dulex weggevoerd en viel Engeline machteloos in een. VIJFDE HOOFDSTUK. In het dagno te Toulon. Het vonnis, dat over Alexander Dulex jeveld was, werd zonder verzachting door het joogste gerechtshuis bevestigd. Men had dadelijk dit vonnis uitgevoerd en zoo werd de ware graaf Montpellier met an dere misdadigers naar Toulon gezonden. ^Ule zijne pogingen om aan te wijzen, dat hij De onlusten in Spanje BARGELONA 21 Juli. De reeks aan slagen duurt voorL Heden morgend had eeno botsing plaats tusschen werkstakers en ar^ beiders. Talrijke vuurschoten werden gelost.' Er zijn vier erg gekwetsten, 's Namiddags werd de eigenaar eener ijzergieterij door on bekend gebleven personen aangevallen en gedood. der Denderstreek, de arme zieken vergezellende van 6 tot 14 September 1920. onder het Eerevoorzitlerschap van den Zeer Eeno. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op. 6 September rond 9 uren. Aankomst te Lourdes op 7 September in den namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op 13 Sep tember in den voormiddag. Aankomst te Aalst den 14 September in den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt m bijzonderen trein ir< Belgische rijtuigen, met doorgang en W. G., zonder omstijgen of veranderen onderwege. Het Belgisch spoorwegbest uur kan voor de reis enkel over 2®en 3* klas rijtuigen lalon beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerderd zijn; alsook de hotelprijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de maand is van den groolsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen zijn vastgesteld als volgt Trein alleen 2® klas fr. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrepen (10 l. h.) fr. 475. Trein alleen 3® klas fr. 195. Met 6 dagen hotelkosten van tweeden rang (drinkgeld inbegrepen) fr. 345. Aan iederer» bedevaarder zal 5 t. h. terug gekeerd worden indien men met Fransch geld zal mogen betalen. Aangezien er niet meer dan 500 inschrij vingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zouden verlangen aan de bede vaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun volledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaarder J. Van Nuftël-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. De Geestelijke Bestuurder E. H. DE WITTE, Onderpastoor St-Martinus. De Voorzitter van het Komit&it Mod. CERCELET NIEUWE INSCHRIJVERS M. Hip. Steurbaut, Gent. R. G. A. P. G. V. I. M. V. V. C. V, d. V. L. V. d. V. Mej. Palmyre Muylaert, Herdersem. Mej. Sylvie Van der Poorten, Aalst. M. Willem De Groote, Oostacker. M. Benoit Van den Bruelle, Haeltert. Mev. Benoit Van den Bruelle, Haeltert. Mev. Florent De Cannière, Aalst. M. J. Van de'Veldg Schellebelle. Mev. Cyr. Van Heddegem, Schellebelle. Mev. Van Bleynberghe, Gent. Mev. Van Assche-D'Hondt, Gent. Mev. Bauwens-Van de Voorde, Gent. Mev. Gh. Lebyn-Michiels, Audenaarde. Mej. Jeanne Leramens, Denderwindeke. M. Henri Goolens, St Maria-Audenhove. Kasbons stad Brussel! 5 0/0 prijs van uitgifte 05 per honderd of 475 per titel, vrij van alle belastingen en uitlceerbaar aan 500 franken den 1 Augusti 1930. Te bekomen zonder kosten bij Th. STEVENS, Wisselagent, Onderwijsstr., 16, Aalst. 5012 werkelijk de ware erfgenaam van het kasteel Montpellier was hadden schipbreuk geleden alle smeekingen en tranen van Engeline hadden het oordeel der rechters niat kunnen veranderen. De sombere vertwijfeling van Dulex de vreeselijkste folteringen door dezen vernede renden, wreeden slag van het noodlot, die hem en zijn ongelukkig kind onschuldig trof en vernietigde, waren na dagen en weken van zwaren ianerlijken strijd, tot een ernstig nadenken veranderd. Dulex hed zich met zijn sterken geest, met zijne door tallooze beproevingen gelouterde ziel in zijn lot geschikt. Zijn gramschap, zijn twijfel aan de rechtvaardigheid des hemels hadden voor het vaste geloof plaats gemaakt, dat God zijn onschuld eenmaal aan het licht zou brengen, en hem van elke schuld zou vrijmaken. Hij zou in ketenen woi-den geklonken, maar deze ketenen waren in zijn oog licht tegenover die, welke de huishoudster Agatha en den valschen graaf met zich droegen de ketenen der misdaad. Toen Dulex met de andere veroordeelden te Toulon aankwam, was het reeds donker. Men bracht de gevangene onder bewaking van eene afdeeling soldaten, met geladen ge weren, naar het bagno. Paarsgewijze naast elkander liepen de aan gekomen veroordeelden, en spoedig stonden zij voor de hooge, met plompe steenversierin-; gen voorziene poort die naar het bagno voerde. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2