Een drama te Maffies-ölj-Boornijk DB TOESTAND IN iËS'LAND Arme kleine I OP HET TURRSCHE FRONT wv Doodelijk ongeluk te Brugge Valsche checks, Eene Vlaamsche Hoogeschool ie Antwerpen Laatste ilericSafeii T@!©f©©^a Nog steeds de obussen -V Op straat gestorven Vreeselijke ontpTotfing te Strombeek DE BURGEROORLOG IN CHINA De onmarsch der Fransche troepen In Syrië Een echtelijk drama te Mont-supMarchlenne Eene onderlinge levend verbrand te Parijs. De moord van den politiecommissaris Erge Incidenten te s' Gmenbrakel RECHTBANKEN Krijgsraad van Oost-Vlaanderea Priesterlijke benoemingen -V Sport Algem. klasseer, na de veertien ritten De Pelen hebben manschappen genoeg, doch geen kanonnen of munitie. Le Pelit ParissieH doet opmerken dat de Polen geen gebrek hebben aan manschappen, doch wel aan kanonnen en munitie en dat Jrankrijk en Engeland er zouden moeten lenden. Een aanbod van Hongarie Volgens een telegram uit Budapesth, zou M. Teleki, de nieuwe Hongaarsche kabinets- overste, in eene rainisterieele verklaring aan de Entente aangeboden hebben het Hon- gaarsch leger tegen de Bolschewisten te laten oprukken. Eene Fransch-Engelsche zending naar Warsohow Eene Fransch-Engelsche zending in War- schow vertrokken om er ter plaats den toe- 6land te gaan onderzoeken. De Fransche afgevaardigden zijn generaal Weyand, aide- de camp van maarschalk Foch MM. Jusserand en Véguon. Desaangaande doet Le Journal opmerken, dat het thans misschien reeds te laat is om zendingen te sturen en dat het beter zou zijn tot daden over te gaan. Duitschland vreest. Volgens Le Matin heeft M. Mayer, de Duitsche zaakgelastigde te Parijs, een bezoek gebracht aan M. Millerand, om dezen er op te wijzen, dat Deutsehland gevaar zou loopen ten gevolge van het vooruitdringen der Bol- schewistisehe troepen. M. Millerand antwoorde, dat hij enkel uitspraak kon doen, nadat hij de verslagen zou ontvangen hebben der bevoegde kommis siën welke naar Warschow vertrokken 2ijn. Duitschland wil onzijdig blijven Uit Duitsche bron wordt gemeld, dal Duitschland beslist zal weigeren, dat oorlogs materiaal over Duitschland naar Polen zou gezonden worden. Uhrenie helpt Polen Een blad van Warschow deelt volgende proklamatie mede welke lot het Poolsch leger gericht werd Het Uhreensch volk, daar allen van de Bolschewistische heerschappij verlost, strijd met ons tegen den gemeenschappelijken vijand. Nieuwe Uhreensche legerafdelingen begeven zich thans naar hel 'front, waar zij terzelfder lijd hunne en onze belangen zullen verdedigen. De zesde Uhreensche divisie, die samen met ons leger strijdt, vervult schitte rend hare taak. Wanneer de aftocht bevolen werd, hebben zijden vijand noch paard, noch wagen achtergelaten. Hel leger van den Uhreenschen generaal Pavlenko, dal in de richting van Odessa strijdt, steunt dapper anzen rechtervleugel. De plannen der Sovjet-regeering Kopp, de vertegenwoordiger der Sovjet- regeering te Berlijn zegt, dal het roode legér Oost-Pruisen niet zal binnenrukkend 1* om dat naar economische betrekkingen met Duitschland wordt gestreefd 2® omdat een opman-ch aldaar een nationale reactie in Duitschland zou veroorzaken 3* omdat Li tauen ontruimd werd dat de beste weg naar Duitschland was. De communistische bladen te Weenen melden dut Lenin door een manifest alle Slavische volkren zal oproepen om hun hui dige regeeringeff door Sovjet-regeeringen te vervangen. In dit manifest wijst Lenin er op, dat thans, nu Polen ie oVerwonnen, het oogen- blik om zijn Pan-Slavische plannen te verwe zenlijken nooit zoo gunstig is geweest. Eene moeder verdronken toen zij haar zoontje wilde redden Een 8 jarig knaapje was in eene verlaten steengroef te Mailles, welke vol water geloo pen was aan 't spele aren op eene plank Eensklaps klonk de plank om, juist op het oogenblik, dat de moeder, welke op zoek was achter hel knaapje aan de steengroef kwam. Zonder aarzelen sprong zij haar zoontje ter hulp, doch zij kon bet l ind niet bereiken en loen andere personen t) sneiden vonden zij d -g enkel twee lijken. BELFAST 23 Juli. De onluslen <?erbe- gonnen heden avond, opgroote schaal in Cën der wijken der stad. De menigte liep storm; tegen eene katholieke kerk, in wier nabijheid eene afdeeling troepen op wacht stond. Nadat de menigte verscheidene malen beve} ont vangen had uileen te gaan, werd er vu ui gegeven en men zag verscheidene personen tergronde storten. Up verscheidene plaatsen werden maga- Ljnen geplunderd. De unionisten hebben besloten patroeljen in te richten en met de troepen samen te werken om de orde te herstellen. BELFAST 23 Juli. Het hoofdkwartier der vrijwilligers van Ulster, 't is te zegger de Orangisten, gezworen tegenstrevers den Sinn-Fliers, meldt, dat luitenant kolonel Spander het bevel genomen heeft over de vrijwilligerstroepen in het Ulstergebied. Alle loyalisten hebben bevel ontvangen, hunne wederzijdsche bataljons te gaan vervoegen. Sir Edward Carson, oud-minister en aan voerder der Ulsterianen heeft een manifest afgekondigd, waarin hij de hoop uitdrukt, dat alle Unionisten de overheden zullen hel pen om de onlusten te beteugelen en de vrede le herstellen. Gisteren morgend was een 2jarig meisje, Jeanne Hubin, wier ouders eene kamer van het 2® verdiep vaneen huis der Penscnsteeg te Brussel bewonen, op een stoel geklommen om door het open venster te zien. De kleine verloor het evenwicht en viel. op de straat- steenen. Zij werd met gebroken schedel opge nomen en naar het gasthuis gebracht waar zij kort nadien bezweek. De droefheid dei- moeder, die van op de straat ooggetuige was geweest, is onbeschrijflijk. LONDEN 23 Juli. De medewerker van den Times te Constantinopol meldt, dat de voorwacht der Griekscge troepen, welke op de kusten der Marmara aan land gezet wer den reeds de lqn Churlu-Muraldi bereikten. Zij schijnen naar Lnle-Bourgas op te rukken,, van waar zij Dyafer-Tayar in de flank en in den rug zouden bedreigen. Deze zou dan ver plicht zijn ofwel zijne strijdkrachten op de Maritza te verminderen, ofwel gevaarloopen tusschen twee sterkere strijd krach ten ver pletterd te worden. Nieuwe Grieksche versterkingen zijn op weg. Van nu af is het zoo goed als zeker, dat Dyafer-Tayar heel wat werk zullen hebben of tc onsnappen. Men denkt dat hij met heel lijn gevolg zal gedwongen zijn over de Bul gaarsche grens te trekken. Er word bevestigd, dat de Bulgaarsche comitadjes Dyafer-Tayar steunen. Vrijdag rond den middag was Jan Libyn woonachtig te Gent, meestergast-schilder, werkzaam aan een dakvenster der groote statie; bij wilde anderen een handje toeeteken doch mistrapte zich op de hangladder, viel van een tiental meteis hoog op een dwarsbalk van daar op eerie hangende stelling, die door brak, en eindelijk in het trapgat, leidende naar den tnnnel. Zijn schedel was gebroken Dit ongeluk verwekte groote ontsteltenis onder de talrijke reizigers. De ongelukkige werd stervend naar het gasthuis gebracht Eenige dagen geleden werd te Antwerpen in eene danszaal zekere Finette D.., 20 jaar oud, aangehouden onder betichting valsche checks uitgegeven te hebben te Brussel. Be hendigondervraagd door M. Chevalier, onder zoeksrechter, bekende zij, dat zij in gezelschap van eene vriendin, Estella P.., te Antwerpen een Enyelsch officier had uitgeplunderd. Zij hadden dezen onder meer een checkboekje ontstolen. De twee dieveggen hadden het boekje aan een hunner bijloopers gegeven e,n 't was deze die de checks invulde. Zoo had liet drietal in verscheidene Brusselsche banken eene som an 150 pond sterling weten los te maken. Estella P... werd op hare beurt aange houden te Namen. Zij verklaarde dat de bij- looper naar Parijs vertrokken was en deze is aldaar geval geworden. Hij zal uitgeleverd worden. veronderstelt dat zij in den avond de heuvels zullen bezetten die de stad beheerschen, waar zij slechts zullen binnenrukken in geval van militaire noodzakelijkheid. De extremisten hebben Emir Fay^al aan gevallen; beide partijen hadden 20 dooden. De Franschen rukten ook op naar Alep, waar zij Vrijdag avond verwacht worden. Men seint nergens aanvallen tegenover Christenen. - La Flandre Libérale ontvangt uit Brussel volgende nota Wij vernemen uit bevoegde bron, dat het gouvernement, zoo God het in leven laat, zou besloten hebben een wetsontwerp neer te leggen, waarbij zoo spoedig moge lijk eene Vlaamsche Hoogeschool zou inge richt worden te Antwerpen. De tegenkanting der Gentenaars, van tal van Vlamingen en van alle Walen tegen eene mogelijke heroprijzing der Hooge school van von Bissing, op de puinen der Gentscbe Alma Mater, zou naar het schijnt diepen indruk gemaakt hebben op de leden van het gouvernement en hen aangezet hebben, zich op bovenstaande oplossing t'akkoord te stellen. u Algemeen ia men van oordeel, dat het ontwerp van het gouvernement voldoening zou geven aan alle loyale Vlaamschgezinden Men zou eerst de fakulteiten van mede- cynen en van Wetenschap inrichten. Het ontwerp zou ook de goedkeuring hebben van de groote meerderheid van het Parlement. Alleen de eenige schaamtelooze aktivisten welke in de Kamer zetelen zouden tegen stemmen, zooals zij overigens alle wetsontwerpen stemmen, welke de natio nale eenheid moeten sterken. De Banque Transatlantisgue Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraat, (2 Kongresplaats), Brus sel, Telefoon 195*5 en 1956, postcheckreke- ning 15,500, doet aan de voordeeligste voor waarden alle Bank-, Wissel- en Beursver- handelingen. 18456A DE P00LSCH-RUSS1SGHE OORLOG. Warschow 23 Juli. Alle Russische aanval len op Walocpiak worden afgeslagen. Wij behouden heel de lijn. De vijand heeft Krzemienelek bezet. In de streek van Danuo hebben hevige gevechten plaats gehad, lleel de lijn der Styr is ook in ons bezit. De toestand op de lijn Zozana is onveranderd, evenals op de Niemen. De tijding dat BiaiostöCk door den vijand genomen is wordt gelogenstraft, evenals het bericht dal War schow door de burgerlijke bevolking ontruimd werd. LONDEN, 24 Juli. De - Times - verklaart dat gisterèn namiddag de voorstellen der Polen betrekkelijk een wapenstilstand naar Moskou vorzonden werdee. LONDEN, 24 Juli. Uit Washington wordt aan de Morning Post gemeld, dat het weinig waarschijnlijk is dat de Vereenigde Staten militaire hulp zou verleeneh aan Polen, daar hel parlement er zich tegen zou verzetten. BERLIJN, 24 Juli. Eone officieuse nota meldt dat aangezien het te vreeze is, dat er eerstdaags gevechten zouden plaats hebben aan de Russisch-Poolsche grens, de Reichs- president de nooflige maatregelen getroffen heeft, om de onzijdigheid te doen handhaven. DE VOLKSTEMMING IN EUPEN-MALMEDY. Brussel 24 Juli. De uitslag der volksstemming in Eupen-Malmédy is thans bekend gemaakt. Van de 33.726 stemrecht hebbende personen, waren er slechts 220 die verzet aanteekenden. OP HET TURKSCH FRONT. LONDEN 24 Juli. De Daily Express verneemt uit Constantinopel, dat volgens vliegerverslagen talrijke branden bemerkt werden te Andrinopel. DE BOLSCHEWISTEN IN PERZIE. LONDEN 24 Juli. Uit Techeran wordt aan den Times gemeld, dat eene afdeeling Bolschewisten, welke te Bauder-Gez, ten Zuid- Westen der Kaspische zee ontscheept waren, door de Perzische gendarmen teruggedreven werden en gedwongen waren terug in te schepen. Verscheidene arbeiders waren voor reke ning van een Brusselsch ondernemer, aan het bouwen eener waterleiding in de metaal- werkhuizen van Henegouw, te Couillet, toeD een hunner een obus vond. Hij riep tot een zijner gezellen, Aloïs Olieslagers, er met een hamer op te slaan, om den kop los te maken. Olieslagers deed zulks, doch op helzelfde oogenblik weerklonk eene vreeselijke ont ploffing. Olieslagers werd letterlijk in stukken ge scheurd en bleef op den slag dood. Twee andere arbeiders moesten erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht worden. Vrijdag namiddag vond men op den dorpel van een huis der Albaniestraat, te St-Gillis, eene vrouw liggep, welke geen teeken van léven meer gaf. De ongelukkige werd inder haast naar het gasthuis gevoerd, waar zij bezweek zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Op bet lijk werd geen enkel papier of iets anders gevonden, dat zou toelaten hare indentileit vast te stellen. Het parket is verwittigd geworden. Donderdag avond is er te Strombeek een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Tegen 11 uur wilde vrouw H... met een brandende kaars in de hand eene kamer binnentreden, om er eetwaren voor het avondmaal te halen, toen een hevige ontploffing haar ten gronde wierp. De muren stortten in, en bedolven het arme slachtaffer. Zekere V.., eene vrouw die op de bovenverdieping woont, werd door den scbok uit haar bed geslingerd en bekwam erge wonden. Op 't^geluid van de gas-ontploffing kwam de echtgenoot van vrouw H.., toegesneld met verscheidene andere dorpelingen kwam hij de twee slachtoffers ter hulp. In weerwil van de duisternis, slaagde men er in de onge- lukkigen van onder de puinen te halen. On verwijld werd een geneesheer ontboden. De toestand van vrouw H.., is uitermate zorg wekkend het andere slachtoffer klaagt over inwendige pijnen. De bij de ontploffing ont- stapA^brand kon nog tijdig gebluscht worden. Dewroffelijke schade is zeer groot. Het onge luk is te wijten aan een lek in de gasleiding. Peking 's plundering wordt gevreesd Naar Reuter uit Peking seint, zijn er meer dan vijfduizend verslagen anjoemanschappen voor de poorten van Peking aangekomen, welke gesloten zijn. De Ghineezen gelooven, dat maarschalk Toean-Sii-Joei's-zaak verloren is en vreezen, dat Peking zal worden geplunderd. Generaal Tsjang-Tse-Liang valt Sjantoeng aan en generaal Sjang-Sto-Lln zendt hulp troepen. De spoorweg tusschen Peking en Tientzin is weer vrij, maar de opstropping laat nog geen normaal verkeer toe, Op het westelijk front zijn de troepen van Peking naar den tegenstrever overloopen. Op weg naar Damaskus. Daar Emir Fayga) gewacht beeft blijken le geven van uitvoering der punten van het ultimatum zijn de Fransche troepen gisteren opgerukt naar Damaskus. De vijandelijke troepen boden geen weerstand, zij trekken achteruit zonder strijd. De Fransche troepen zijn aangekomen in fit bergengte der Daan van Anlilihan. M*n Dezer dagen vend m^n M. Bartel, beslunr- der der brouwerij Bonne Alliance in zijne kamer op een stoel gebonden. Hij ver klaarde dat vier kerels, waarvan er twee als nachtwakers gekleed waren, binnengedron gen waren en dat zij na hem op eenen stoel gebonden te hebben eene som van 4000 fr. uit eene kas gestolen hadden. In eene aanpalende kamer, vond men vrouw Bariet verhangen aan den bedstoel. Het parket werd verwittigd en na een zorgvuldig onderzoek kreeg men vermoedens dat de zaak niet was, zooals M. Bartel z< verhaald had. Hij werd langdurig onder vraagd en in 't nauw gebracht deed hij wel dra volledige bekentenissen. Zijne vrouw had hem zijn slecht gedrag verweten en hij had haar bij de keel gegre pen en verwurgd, waarna hij het lijk aan het Eed hing. Nadien bond hij zich zeiven op den stoel, om aan eene bandïeterij te doen gelooven. Bartet is in het gevang opgesloten. Gisteren avond ontstond brand in eene kamer der zesde verdieping van een huis der Glichystraat 78, te Parijs, bewoond door de 80 jarige weduwe Cossel. Toen geburen op merkzaam gemaakt door den rook welke uit de kamer ontsnapte binnendrongen stond bijna heel de kamer in laaie vlaoa. De pompiers konden er na eenige minuten in gelukken de vlammen uit te dooven Als dan vond men het verkoold lijk der arme ouderlinge in een hoek der kamer liggen, naast eene gebroken lamp. Men veronderstelt dat het ongelukkige oudje met de brandende lamp zal ge/allen zijn, waardoor deze ont plofte en aldus het vuur aan hare kleederen en de meubelen mededeelde. VAN MELLE. Derde aanhouding. De derde vermoedelijke dader van den moord op den politiecommissaris De Meyer werd aangehouden te Rijsel, het is Leon Ver stuyft, deserteur van het Belgisch leger, zoodat nu drie personen aangehouden zijn voor die moordzaak. VW Hevige incidentön hebben Woensdag laatst de feestelijkheden ingericht ter gelegenheid der overhandiging eener vlag aan de bov- scouts van s' Gravénbrakel gekenmerkt Eene politieke gevangene had voor haar venster het portret van den policiecommissaris in Duitsche kleedij ten toon gesteld. De oud strijders en de weggevoerden bemachtigden het portret en droegen het in stoet naar de groote Markt. De policiecommissaris vluchtte in een la bakwinkel "binnen tot de stoet voorbij was. doch toen hij ta'er hoorde dat zijn portret nu op den kiosk prijkte, klom hij op den kiosk om het weg te nemen. De eigenares van het portret kwam tusschen, alsook de voorzitter van den bond der weggevoerden en werd gestampt en ten slotte werd de policiecommis saris van den kiosk geworpen. Alsdan trok hij zijn revolver, doch tegen over de dreigende menigte vluchtte hij naar het policiebureel en van daar naar zijne wo ning. Onnoodig te zeggèn, dat deze incidenten in de ht; k heel wat opschudding verwekt hebberi. Boetstraffelijke rechtbank van Gent. Ernest Vergucht, veekoopman, en dezes vrouw, Jeanne Roels, wonende te Deinze, moesten eene som betalen wegens oorlogs winsten. De deurwaarder, de heer Malfait, van Deinze, was gelast geworden met deze oor- logstaks te ontvangen, doch dit liep hem niet goed af, want hij werd gesmaad en bekwam zelfs slagen bij 'l uitoefenen zijner bediening. Do rechtbank veroordeelde Vergucht tot 200 fr. boel of 2 maand gevangenisstraf, en Roels tot 100 fr. of 15 dagen en 200 fr. of 2 maand gevang. Zaak van activisme Dé zaak ten lapte van Prosper Geerts, aan gehouden, hetichta) van activisme; b) hulp aan den vijand; c) verklikking.' Betichte was gedurende den oorlog krijgs gevangen in een, der kampen van Duitschland én zou daar activistische propaganda hebben gemaakt; ook zou hij personen hebben aan geworven om vrijwillig le werken voor de Duitschers. Niet min dan 30 getuigen werden gehoord. Op vraag van Mr fulien Van den Bossche, die Geerts verdedigd, bijgestaan door M. Van Durme, werd de zaak verdaagd om twee getuigen ten laste te doen komen getuigen. Overigens de zaak zal voor een anderen krijgsraad verschijnen, daar de zaak nu op geroepen werd voor een raad, bestaande uit officieren der karabiniers en nu dit regiment de stad heeft verlaten. BISDOM VAN GENT Z. H, de Bisschop heeft benoemd Bestuurder van hel Werk der Vlamingen in Frankrijk, de eerw. heer Serraris. onderpastoor van St. Pieterste Gènt. KERKIVIkuws KERK DER ZWARTE ZUSTERS. - Maandag aanstaande, 26 Juli, Gedurige Aan bidding. Te 7 ure H. Mis metZang en Alge meene' Communie. Te 5 ure plechtig Lof waaronder Fransch Sermoen door den Eerw. Meer Deken. WERK DER MEISJESRETRAITEN.z Zondag 23 dezer, te 7 uren, maandelijksche vergadering voor al de leden. Relangrijke mededeelingen. Niemand ontbreke Te Longnyon (68 kim) telt het hoofdpolo- ton nog 16 man. Lambot schijnt niet in den haak te zijn en komt met een minuut vertra ging aan. Hij gelukt erin evenwel in weder bij te komen, in gezelschap von Cecherelli en Wynsdau. Nabij Montmédy(95 kim.) heeft Thys band breuk en onmiddeiijk gaan de anderen er in volle vaart van door, zoodat ie Sedan (139 kim.) hij reeds vier minuten achter is. Hij geeft echter al wat hij kan en nog vooraleer de bevoorradingskontrool van Charieville (163 kim.) bereikt is, heeft hij hen achter haald. De gang vertraagd nu weer. Amenc en nog twee andere tweptle klassers worden dooi bandbreuken achtergelaten. In de vaste kontrool van Maubenge telt do hoofdgroep nog steeds een veertiental renners waaronder al de eerste klassers. Louis Heus- hem heeft wat verder bandbreuk en weer ?ord er sneller gereden, zoodat Dorfeuille achtergelaten wordt. Ook Masson heeft band ongeval. Hij hersteld en wil den tocht voort zetten, wanneer zgn band opnieuw springt. Geen geluk. Wat verder is Barthelèmy aan de b«urt. Te Valencienne f307 kim.) telt het hoofdpeleton nog 8 rijders Thyi, Goethals, Hector Heusghem, Dhers, Lambot, Van Daele, Rossuis en Scieur. Dortefouille en Barthélémy komen er aan met twee minuten vertraging, Masson met 6 minuten en Louis Heusghem met 16 minuten. Geen enkele échter geeft mped verloren, Barthélémy lost Portefeuille en loopt al spoedig de hoofd groep in. Masson doet evenzoo en vooraleer dé bevoorradingskonfrool van Rijsel bereikt is, kan ook Louis Heusghem bekomen. Te Chapelle-d'Armentier.es heeft Thys op nieuw bandbreuk en een weinig verder Van Dae]e? Masson tracht te ontsnappen en de gang wordt wederom zeer snel, doch de bar- reel van Armentières is gesloten, daar er twee treinen in aantocht zijn. De renners moeten er zeven minuten blijven staan en Van Daele en Thys komen weer bij...» Hier komt men in de streek van Goethals en op zijne beurt tracht hij te ontsnappen. Alleen Scieur heeft de poging tijdig gezien en zet hem achterna. Beiden hebben reeds 200 meters voorsprong vooraleer de anderen de achtervolging beginnen. Masson gaat zoo geweldig te werk, dal hij weldra zelf 200 me ters voor de groep der achtervolgers is Hier is Thys aan de leiding en 't gaat zoo vlug, dat Louis Heusghem en Barthélémy moeten ach-» terblijven. In gezelschap van Hector Heus ghem en Van Daele, kan Thys er in geluKkei Masson in te halen en samen komen zij ein delijk bij de twee vluchtelingen Scieur en Goethals. Een paar kilometers verder ziin ook Rossius en Lambot weer bij de hoofd groepen, voorbij de Casselberg is het do beurt aan Louis Heusghem en Barlhélémy, om de hoofdgroep te vervoegen, zoodat zij weer met 10 zijn. Het einde \an den koers verloopt kalm, uitgenomen de laatste 500 meters. Daar schiet Goethals eensklaps verwoed uit, neemt eenige lengten voorsprong en wat de anderen ook doen, zij kunnen hem niet inhalen en hij wint met vier lengten Thys klopt de anderen terwijl Louis Heusghem en Masson eenige meters achter gebleven waren. WIELRIJDEN AALST. Op Zondag 25 Juli, Koers voor alle Begin nelingen, bij C. Verbciren, Zonnestraat, 95. Vertrek om 2 1/2 ure. Inschrijving tot 's middags allerlaatst 5039 DE RONDE VAN FRANKRIJK. De veertiende ritMeiz Duinkerko (433 kim.) 't Is aan de poort van Thionville, dat Vrij dag morgend, om 2 ure het vertreksein gege ven werd voor dezen belangrijken rit. Voor velo rijders is deze rit vroeger gevaarlijk ge weest in 1913, toen Petit Breton nog alle kans had om Thys en Garrigou te kloppen brak hij in dezen rit zijn machien en moest opgeven verlenen jaar brak Christophe, die in de algemeene klasseering een voorsprong had van van bijna een half uur in dezen rit zijne vork en verloor te veel tijd aan 't her stellen om nog aan overwinnen le denken De rit is niet te groot, doch slechte banen en daarna de zoo zeer gevreesde kalseiden van Noord-Frankrijk schrikken er velen af. In alle geval vertrekken de 22 overlevenden met veel moed. Ziehier de uitslag Uv m. f. 1. Goethals Félix (F) 18 33 51 2. Thys Philippe (B) 18 33 51 3. Rossius Jean (B) 18 33 51 4. Vandaele Joseph (B) 18 33 51 5. Scieur Leon (BJ 18 33 51 6, Heusghem Hector (B)# 18 33 51 7. Barthélémy Honoré(F) 18 33 51 8. Lambot Firmin B. 18 33 51 9. Heusghem Louis B., 18 34 15 10. Masson Emlie B., 18 34 15 11. Dhers Eugène (F), 18 38 50 12. Wynsdau Théo (B) 19 05 35 13. Dorffeuille, (F) 19 05 35 1. THYS PHILIPPE (B) 2. Heusghem Heolor 3. Lambot FirmiD (B) 4. Scieur Leon B 5. Masson Emil# B. 6. Heusghem Louis (B) 7. Rossius Jan B. 8. Barthélémy Ilon. F. 9. Goethals Félix F*. 10. Vandaele Jozef B. 11. Dhers Eugene F. u. m. 3. 214 04 33 2)4 51 54 215 39 03 215 49 31 217 01 36 217 40 23 217 53 28 219 39 52 2g2 08 56 $24 25 04 226 19 42

De Volksstem | 1920 | | pagina 2