ZIEKTEN ONZER HUISDIEREN KONING ALBERT TE GENT Sport STADSNIEUWS betooging Laatste Berichten per» Teiefoon Vrije Vereniging der Kath. Burgers M. Jcsepli-Emiel-Egifle Ds Trocö -wv Gemeente Metdert Ministerie vrfn Nijverheid, Arbeid ea Bevoorrading Ambtelijke normale prijzen Eenzeernuttig Boek OPKOOP van ledige flessohen, cbun- paguc, CO fr. de 100 ongeschonden, Porto, 25 fr. de 100. Pierre Waleriockx, Chaussée d'Anvers. 407, Laeken. 5063 demaagd op haren toren geklommen en wan neer de zangers vragen Maget, laat hoo- ren wat gij ziet 1 antwoordt de Maagd Bedekt zijn de banen met juichende scha pen en..\vapprende vanen... Broederen komen tot ons De Provinciën treden achtereenvolgend tl zingende op» verpersoonlijkt door eene Eroep zangers die een plaatselijk lied of ge~ »ng aanheffen en begeleid worden op eigen aardige wijze. Eerst komen Die van Gentzingende op de gekende wijze van het lied De Paling en begeleid door klarinetten, hoboën, baspij pen en bezuinen. Dan volgen Die van Brugge met het lied Jantje uit het Zakje en begeleid door fluiten, strijkinstrumenten en harpen. Dan komt Aarlen met het eeuwenoude jagerslied van Sinl-Huibrecht, door drie jachthorens begeleid. Bergen treedt op met El Doudou door horens en kornetten begeleid. Op dit Jied volgde het volkslied - Gilles de Binche voorgesteld door kleine fluiten, hoboën, kla rinnetlen, triangel, trommel en groote trom. - Namen met liefdesago - La Belle se Biet uit de XV eeuw en 1' Bia Boquel van Nicolaas Bosret, begeleid door klarinet ten, horens cn baspijpen. - Luik met het lied - Valeureux Liè- eeois door fijfers, cornetten en platte trom begeleid. Hasselt met een kempisch veldlied be geleid dooreen nabootsing van doedelzakken. Brussel mei het lied Rond het Oude Braband begeleid door basklarinetten, bas pijpen, basviolen, bazuinen en trompetten. Bij het sluiten van het Brusselsch lied, koort men de stemmen van Noord Neder land en België die het «Wilhelmus van Nas- souwen» aanheffen uit het oratorio - De Schelde waarop Antwerpen volgt met het •Beiaardlied» uit de «Rubens Cantate)). In het derde deel wordt er hulde aan de Vrijheid en aan den Koning gebracht, trom mel cn paukengeroffel, thebaansche trom pelten weerschallen. Samenspel van een volksmarsch en een Vaderlandslied door hel harmonieorkest en de tenors vreugdelied door de basstemmen en fanfaren, samenspel van Vaderlandslied irumpetiengcschal, vreugdelied en volks- jnarsch door al de zangers, de orkesten en de thebaansche bazuinen. Tot slot het Vader landslied eenstemmig door al de uitvoerende krachten. Zooals wij meldden, begaf Koning Albert, rcrgezcld door de Koningin, prins Leopold Sn prinses Marie-José. zich Zondag naar Gent, om er de ontvangst der oud-strijder: ten sladhuize bij te wonen. 't Was prachtig weder voor het sluiten der Gentsche feesten en de komst des Kóniiiqs en de feesten der oud-strijders, hadden er° niet weinig toe bijgedragen om heelde stad tc been te brengen. Iri dé straten langs Wagr de stoet straks moet doortrekken, kaft men letterlijk nog voor- noch achteruit. Ook hebben politie, soldaten eh boy sco\its alle moeite om toch een drietal meters vrijen weg te verkrijgen. Om 2 1/2 ure komen de lofautos aan de grensscheiding van den Brusselschen steen- we;-, onlhaald door cene geestdriftige ovatie Na detebreukeiijke begroetingen rijden de Koningin en princes Marie José recht naar het stadhuis, alwaar op wensch der Koningin de moeders, weduwen en weezen van gesneu velden waren uitgenoodigd. Met hare spreekwoordelijke minzaamheid wist de Koningin spoedig aller iaslen lot tich te trekken. Ook de bekoorlijke bevallig heid der princes maakte diepen indruk. De oud.strijders hadden zich opgesteld langs de Brusselsche laan, de Piere Orban- laan, Graaf Van Vlaanderenplaats, Viaande- renslraat, Brabantstraal, Vogelmorki en Kouier. Zij werden door den Koning, prins Leopold, en en de gouverneur en hun 'gevolg in oogenschouw genomen. Op den Kouter bevouden de zware intalieden in bebloemde rijtuigen. De Koning ging hen de band druk ken, en daarna begon de optochleerst een krijgsmuziek dan de Koning met prins leo- pold en de gouverneur, eene schitterende reeks officieren dan de rijtuigen met de oor- lohsvermink ten en dan de cindelooze rangen oud-strijders, enz.j Overal worden bloemen geworpen De geestdrift was onbeschrijfelijk. Op het stad- huis bedankte burgemeester Braun namens de stad Gent, van dén blijk van belangstel ling aan de oud-strijders gegeven. De Koning antwoordde in t VJaamsch en in 't Fransch zegde wat het land aan zijne roemrijke solda ten verschuldigd is, en wijst er op dat het den plicht is van lederen Belg, mede te werken om onze naiionale leus Eendracht maakt België' 'e "rwezenllijken tot den roem van Nadat de burgemeester aan de Koninklijke familie exemplaren der herinneringsmedaUën welke aan de oud-stnjders geschonken wor. femilie afschel "am de Eene oorverdoovende ovalie werd hen nog maals gebracht waarna de koninklijke fanfi- lie en hun gevolg in derithting van Oostende vertrokken. of Van Daele moet reeds eene bandbreuk herstellen. Zulks is spoedig gedaan, doch eenige honderde nieters verder licefi hij op nieuw bandbreuk. Sleoht begin. 't Gaat zeer vlug en achtereenvolgens wor den de tweede klassers achtergelaten. Alleen Dorfeuille en Muller kannen volgen. Te Abbeville komt Goethals in botsing met een auto en ploft ten grondo. Hij ont komt het ongedeerd, doch zijn achterwiel is gepletterd, en 't duurt een lieele tijd vooraleer hij er een ander gevonden heeft. Lambot, Muller en Louis Hensgbem heb ben schier gelijktijdig bandbreuk. Barthelemy wordt gelost, doch kon na eene achlerrvolging van een twintigtalkilomelsrsweer bij komen. Dorfeuille wordt ook gelost en zoo blijven zij nog slechts met zeven in de hoofdgroep de Belgen Thys, Rossius, Scieur Hector Heus- gheni en Masson en de Franschen Dliers en Barthelemy. Iu de laatste vijftig kilometers ondergaat het peleton geene verandering meer en de plaatsen worden in den velodroom van het Prinsenpark te Parjjs" betwist. Rossius wint in den sprint. Ziehier de uilslag 1. Rossius Jean (B) 2. Thys Philippe (B) 3. Housghem Heotor (B), 4. Barthólémy Honoré(F) 5. Masson Emiie Bt, 6. Dhers Eugèue (F), 7. Sciéur León B 8. Ileusghem Louis B., 9. Lambot Firmin B. 10. Muller Joseph Alsao. 11.Vandaele Joseph (B) 12. Wynsdau Théo (B) 13. Amenc Noël (F). 14. Goethals Félix (F) 15. Matheron Marius, F. 16. Coutte, 17. Dorffeuille, (F) 18. Pelleticr José (F), 19. lludsyn Pierre, Belg 20. Raboi8»on, F. 21. Cocherelli, $2. Ferrara Henri (F). De Algemeens klasseering u. m. t. 14 31 40 )4 31 40 14 31 40 14 31 40 14 31 40 14 31 40 14 31 40 14 36 45 14 36 45 14 52 12 14 56 50 14 56 53 15 18 45 15 50 24 15 51 37 15 55 55 16 01 29 16 09 09 16 09 09 16 40 54 17 38 45 19 04 10 1. THYS PHILIPPE (B) 228 36 13 2. Heusghem Heclur B. 229 23 34 3. Lambot Finniu (B) 230 15 48 4. Scieur Leon B 230 21 11 5. Masson Emll. B. 231 33 16 6. Housghom Louis (B) 232 19 08 - 7. Rossius Jan B. 232 25 08 8. Bartbèlemy Hou, F. 234 11 32 9. Goethals Félix F. 237 51 20 10. Vamlaele Jozef B. 239 21 54 11. Dhers EugeDe F. 239 51 22 12. Pelettier José (F) 248 40 45 13. Wynsdau Tliéo(B) 253 50 15 14. AinencNoêl (F) £62 02 00 15. Muller Joseph, Als. 262 23 16 16. Ferara Henri (F) 263 08 04 17. Ceclierelli Guiilaume, Fr. 277 16 48 18.: Matheron Marius, Fr. 279 47 17 19. Dorfeuille Eftenue, Fr. pl 46 13 20. Coutte Andre, Fr, 2f}4 33 59 21. HMsyh Piërré, Belg 285 12 25 122. Rabolason, Fr. 297 32 18 De elf eersten waren ingeschreven in eer ste klasse; de elf andere in tweede klasse. MELDERT. Vrijdag ging de land bouwer Frans DeTrèfie, der wijk Huizekens, naar zijn hopveld, en bestadigde dat er een twintigtal kuilen hop afgeeueden waren; daar de heeohadigde landbouwer zijn hop had doen verzekeren in de plaatselijke onder linge verzekeringsmaalsoliappij voor doel hebbende de schade to vergoeden welke hare leden zouden lijden in hunne hoppe (ouge- volge liet afsnijden of verwoesten door booze handen, verwittigde hjj onmiddelijk hei bestuur der verzekering, die de ooodige maatregelen genomen heeft om de verwoes ting te gaan bestatigeu en er later de r.oo- dige vergoeding voor le belalen; een onder zoek is onmiddelijk begonnen ten einde de plichtige te ontdekken en hem levervolgen. WIELRIJDEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Thys, van Anderleohlwint voor de 3* maal De laatete rilDulnkerke-Parijs (340 km.) Zondag morgend, om 2 ure werd op de kaai van St. Omer te Duinkerke het vertrek- (em gegeven voor den vijftienden en laatste» ft! van do Ronde van Frankrijk. Nauwelijks zijn «enige kilometers afgelegd van Nationale erkentelijkheid ter eere van Z. E. Kardinaal MERCIER. Aan de inwoners van het ArrondiissoneM Aalst Een Centraal Comiteit, door Provinciale ondercomiteiten volledigd, en samengesteld uit personen tot alle meeningen behóorende, komt te Brussel samengesteld te worden. Het heeft voor doel, door Nationale inschrijving een monument op te richten aan Z. E. Mon seigneur MERCIER. Dit comiteit wil door het marmer het aan denken van dezen groolen Burger vereeuwi gen. Het wil dat een Monument, waardig ter zeiver tijd van den held en van ons België op gericht worde in de Hoofdstad om aan de komende geslachten de misdaad van den overweldiger en den rechter die hem schand vlekte te herinneren. In iedere Gemeente, zullen inschrijvings- hjsten rondgegeven worden, en wij verhopen dat het Arrondissement Aalst door zijne milde bijtreding aan den edelen Prelaat een blijk van zijne bewondering en van zijne dank baarheid zal willen geven. Voor t Comiteit van 't Arrondissement-Aalst: Dc Eere-Voorzitters, Fellx DE HERT, Kanunnik ROELANDTS Burgemeester der Pastoor-Deken Stad Aalst, t Tan Aalst, De Voorzitter, Jean ROLLIER, Lid der Bestendige afvaardiging De Ondervoorzitter, De Secretaris-Sehatbew. Dr BEHN, Oscar TI8BAUT, Burg. der Stnd Ninove, Notaris te Aals'i. N R. Voor de Stad Aalst zullen de inschrjjvmgslijsten eerstdaags door damen Ion huize aangeboden worden, Do doorlocht der Koninklijke Familie te Aalst. Daar het door De Volksstem geweten was dat de Koninklijke familie Zondag in auto door Aalst zou rijden, waren meest alle hui zen der straten langs waar de doortocht zou gaan, bevlagd. Overal verdrong zich eene dichte menigte. Rond 1 3/4 ure kwamen de autos van het Hof onze stad binnen gereden. Aan de Houtmarkt wachtte de Koninklijke familie eene eerste verrassing. De maatschappij tot opbeuring der Houl- markiwijk had besloten de Koninklijke familie een bloemtuil of gerbe aan te bieden, doch men wist niet goed onder welk voor wendsel, toen een lid yan het komileit, M. Arthur Caliebant met een prachtig gedacht voor den dag kwam in de maand Maart laatstleden, was zijn huisgezin namelijk met een zevenden zoon verrijkt, waarvan de Ko ning het pelerschap aanvaard had. Men zou dus den jongen Callebaut even aan zijn pelei voorstellen. Deze gedachte vond ajgemeene bijtreding, men sprak er van aan den heer burgemee ster, die den Koning by de doopplechligbe- den vervangen had, en de burgemeester stemde er zoo zeer me de in, dat bij er on middelijk bijvoegde dai hij de gerbe zou betalen, vermits hij plaatsvervangend peter geweest was. De leden van hel Ko*i>:teil der Houtmarkt- wijk, vergezeld door hel dochtertje Calle baut met dè bloëmenschöof en door de kraam- bewaarsler of achterwaren, draagster van het petekind, stelden zich midden de baan, toen de hofautos aankwamen! De auto stopte dadelijk, en nadat de bloe- menschoof afgegeven was en de Koning gehoord had er van de kwestie was, werd ook de kleinste CaJleLaul in den auto genomen en door den Koning, de Koningin prins Leopold en prinses Marie-José om helsd. De Koning gaf dan den wensch tc kennen, de ouders van zijn petekind te zien. De echtgenoolen Arthur Callebaut-Phlips kwamen dan vooruit, cinringd door hunne kinderen. Koning Albert vroeg aan vader Callebaut hoeveel kinderen hij had, waarop deze ant woordde, dat zijn cchi met 12 kinderen gezegend werd, waarvan er nog tien in leven waren, en zich daar allen aan Jden auto be vonden. Heel de Koninklijke familie wensch te de gelukkige ouders geluk en drukte hen hartelijk de hand, terwijl de Koning nog aan vader Callebaut op het fcart drukte, goed voor zijn petekind te zorgen. Koning Albert wisselde ook nog band drukken met de leden van het Komiteit, na melijlt met den voorzitter, M Camiel De Backer, waarna de reis voortgezet werd. Nog op verscheidene andere plaatsen, na melijk verder in de Pontstraat, aan het Collegie door de Boy-Scouts, op de Markt, in de Nieuwslraat, enz. weraen bloemen échoven aangeboden'. Ovéral geestdriftig EEN MINIS! ERRAAD Brussel, 26 Juli. Maandag morgend werd een minister, raad gehouden in hel ministerie van finanoen, onder voorzitterschap tan M. Delacroix, 0111 er de kwestiën te bespreken, welke aan de dagorde der Kamér slaan. De raad besloot aan de Kamer voor le stellen op 15 Oktober te vergaderen 0111 do kwestie van artikel 310 en do voorstellen betrekkelijk het gebruik van Vlaamsch in diensttaken te bespreken. Daarna kwam de jaarwedde der onderwijzers ten berde. Eenige wijzigingen aan het onh werp van het gouvernement werden aangenomen, namelijk voor wal betreft de kwestie def terugwerkende kracht. Deze tou op 1 Mei 1.1. bepaald worden. Verder beeloot de raad in zijne houding nopens artikel 47 van het grondwet nopena arti. kei 47 van het grondwet (vrouwenstemreebt) te volharden. Het gouvernement zal aan de' Kamer overlaten eene oplossing voor die kwestie le vinden. Ten slotte stelde de raad zicb 't akkoord over de verklaringen welke zullen gedaan worden door den kabineisoverste em door den minister van oorlog, in zake de dotation der oud-strijders. DE MIJNWERKERS VAN HET ROERGEBIED. BERLIJN 26 Juli. De mijn werkers van bet Roergebied hebben eene conferentie gehouden, waarop 265.000 mijn» er-, kers vertegewoordigd waren. M. Hugg, die te Spa de mijnwerkers vertegenwoordigde suf1 er uitleg over de beraadslagingen der .conferentie van Spa. Hij verklaarde onder meer, dat hij geenszins met de zienswijze van Skinnes 't akkoord is. Nadat nog verscheidene redenaars bet woord gevoerd hadden, werd eene dagorde aangc. nomen verklarende, dat de vergadering de houding van den afgevaardigde der mnnverker» le Spa goedkeurt. Verder wordt in de dagorde nog gezegd, dal de mijnwerkers bereid zijn de kolenvoorl- brengst te vermeerderen en dat zulks alleen afhaogt \ande voedingskweslie. Wordt dez» teregeld, dan zal Duitschland aan de kolenleveringen kunnen voldoen, Zoowel voor wal de menie als de neutrale koopers betreft, DE BELGISCff-LEXEMBURGSCHE ONDERHANDELINGEN BRUSSEL 26 Jpli De Belgische-Luxemburgsclie onderhandelingen werden heden onderbroken ten einde aai» de Luxemburgscbe algevaardigden toe te laten de laatste parlements zittingen van dezen zittijd bij te wonen. VËLDDlEVEN GEKNIPT."Daar sinds geruimen tijd-aardappelen gestolen werden ten nadeele der landbouwers Aug. Sotick en Ph. Waulers, legde de politieagent De Smet zich in hinderlaag. Hij gelukte er in een man -n een meisje op heeterdiiad te betrappen. Proces verbaal is opgemaakt. Lokaal Groote Markt, 24, Aalst. Dringende oproep aan alle Katholieken Wij doen een hoogst dringenden oproep aan alle katholieken, zonder uitstel de kie zerslijsten te komen nazien. Dit nazicht is vooral noodig voor de Vrouwenlijsten. 'T is de eerste maal dat die opgesteld zijn. en bijgevolg zullen er onver mij de! ijk missingen in beslaan, er zijn 9957 mannen en 10608 vrouwen ingeschreven. De lijsten liggen ler inzage van alle katho lieken, ten lokale den Dijnsdag, Donderdag en Zaterdag van iedere week vnn 5 tol 7 ure 's avonds, bij uitzondering Zondags na de oif ure mis. De lijsten der mannen en vrouwen liggen dus ter inzage op hoogergemelde dagen ten lokale der Vrije Katholieke Burgers - Groote Markt 24, Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaal der Christene Vakvereenigin- gen, St. Jorisstraat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor selbaan Mijlbeke. In den Katholieken Vulkskring St. Jozef, Meuiesclrettesiraat. In den Katholieken Burgerskring, Korte Zoulstraat. Dat dus niemand nalate te komen zien, of hij, zijne echlgenoote, ofvrienden en kennis sen op de kiezerslijsten staan. Het is de plicht van alie katholieken dien naam waardig I VLAAMSCH NIEUWS. - De personen die verlangen de uitvoering van hel Oratorio Oo Muzie der Geschiedenis bij le wonen le Antwerpen op 1 Oogst öm 4 ure, worden vriendelijk verzocht-zich te laten inschrijven op het VI. Secretariaat Statiestraat 14 vóór Woensdag avond .-- Dinsdag 27 Juli 1920, om 8 1/2 ure. zal erin de kerk van Erembociogeui, een plech tige dienst gedaan worden lot lafenis der zielerust van I zoon van wijJen Aifons en Helene VAN OEN WYMGAEAT geboren tc Kreinbodogem don 16 December 1889. en heldhaftig gosneuveid te Stepn- straete den 17 April 1918, begraven te VVes'. YJfj! IT»». Dut ven nieuws Duivenliefhebbersmaatsebappij «Het Land van Aalst Lokaal «Paviljoen», Aalst Uitslag van de prijsvlucht uit Creil van Zondag 26 Juli. 1. Willookx, Lede; 2. Corthals, Lede; 3. Meuleman, Érpe 4. Trog, Erondegem; 5. Meganck, Erpe 6. Van de Maele, Her- derseni; 7. Christiaen, Erpe; 8. De Geyter, Erpe; 9. Van der Vorst, Aalst; 10. Verleysen Niewerkerken; ens. Lokaal Ed. Goromerman. Uitslag van de prijsvlucht uit Quiévrain van 25 Juli. Oude duiven. 1. D. Praet, Welle; 2. R. Van der Meerssehe, NieuwerkerkeD; 3. A. D'haera, Erembodegem; 4. J. Yac der Biest, Aalst; 5. P. Van Moezieke, Moorsel; 6. L. Loeinan, Aalst; 7. L. Adam, Nieuwerker ken 8. De Saedeleer, Welle9. L. D'haese, Moorsel; 10. B. Aeibreoht. 1. R. Van Mulders, Aalst; 2. P. Van Moezieke, Moorsel; 3. O. Steenhout, Aalst; 4. L. Boiman, Moorsel; 5. Aeibreoht, Moor sel, 6. P. Rueiandt, Nieuwerkorken j 7. A. Elooi, Terjoden 8. S. Van den Broeck, Haeliert; 9. P. Slaos, Aalst; 10. B. Van Eseoho, Herdersem. Oplcering Zaterdag, Idegem; Maandag, Lessen; Dijnsdag, Quiévrain De plaats van Gemeenteontvanger is oper). Wettige jaarwedde. Voorkeur voor gedemo biliseerde soldaten. Aanbiedingen aoor den 1 Angusti 1920, 5064 RAADGEVENDE KOMMISSiB. Ga bederf bare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van den Minister van .Nijverheid, Arbeid On Be voorrading, om de deskundigen van het parket in.de mogelijkheid te ^teilen, het besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eersto noodiakeJijk heid toe te passen. Ieder handelaar is er toe gehouden navolgende lystder artikels met naam en prijs aan te plakken. De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn er toe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze Insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats of handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. Demaiim* pryzen moeten niet verward wer" den met de normale pryzen, die enkel voor doel hebben hei publielj in te lichten popens den ge middelde® prijs, die redelijker wyzo kan prac- tiech zijn op het oogenblik zelf der bekeudraa- king, de verkoopprys kan dus met den normale prijs verschillen om reden van nieuwo omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van de hoedanigheid der koopwa ren zonder den verkooper of den kooper aan vervolgingen bloot te stellen, MAXIMAPRIJZEN Bevrozen vleesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige «aar verhouding. (Zie aanplakbiljet WISSELKOERS van 26 Juli Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond sterl.) Parijs 414 1/2 tot 424 1/2 27 3/4 tot 29 3/4 205 0/0 lol 209 0/0 65 0/0 tot 69 O/O 186,00 tot 190,00 47.725 tot 46.975 93 7/3 lot 94 3/8 - -j" v« /ij tvti w-1 >Jj O Dollar (New York) i?.92 1/2 tot 12.02 Medegedeeld doordeBanque Ceutrale de la Dendre. g «oor alle bezitters van paarden on vee door A. SANSON Hoogleeraar iu dierenteolt bij de Nationale Landbouw- school van Grignon. In dit werk zijn beschreven: alle in- e» uitwendige ziekten der Paarden, Rundere^ Varkens, Schapen, Hoenders, Konijnen, enz. met de oorzaken, de kenmerkende ver schijnselen en de geoeeakundige behandeling: van ieder byzonder geval; de gebreken en verwondingen der boeven, de kneuzingen en gezwellen der borst door tuigdrukking bi) de paarden en de trekossen de geneesmid delen welke de landbouwer zelf kan toedie nen en de gewone heelkundige kunalbewer- kingen of opera lies. Het boek bevat talrijke gravuren ter opheldering van den tekst. Prijs fr. 4.00. Te Aalst, bij M. J. Van Nuflël-De Gendl, Kerkstraat, 9. KOMT TE VERSCHIJNEN en verkrijgbaar in de Volksstem RED DE JEUGD door den welgekenden Eerw. Paler Maes S. J. Prijs2,00 fr. Gij allen dus, en vooral ouders en ziele- zorgers, van wie het hart klopt voor de be langen en het welzqn van het volk, steekt de handen uit de mouwen en werkt Jy»»de om van onze kinderen, gezonde, verstandige en reine menschen te maken. Maakt kennis mei dit bi ekje,' leest en verspreidt bet. Airnm. 14,00 lï» 0,- 2,-15 der bevriezingsdicbo.,. Boter door de regeorlngr ingevoerd Kaa® Canadeesche Chedder, 1* hoedanigheid volkomen zuiver por kilo Canadeesche Chedder, 2* hoedanigheid Verduurzaamd vleesch Corned Beef Verduurzaamde Viech. Portugeesche sardienen l/4 22m/m Fr. 1,50 id. 1/4 club 30 m/m (de beste) 1,60 Roze zalm van Alaska (booge doo»> 1 pond 2.10 Zout Geraflineerd zout voor boter per kilo 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken o 50 Rijst ameldonck per 1/2 kilo 2'60 Belgische lucifers (wit hout) het pak 0,50 Voedingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg finlnnile/ih) n». 1 In i.:u QQ 2l25 4*20 2,25 per 1/2 kilo per kilo (inlandsch) Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voedingsdeeg Gewone rijst Vet en pekeliearen Amerikaansoh spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanighoid) Margarineboter Allerlei .Petroleum Groene smeerzeep Olijfolie Grondnootolie (sla-olie) Chocolade (wettelijk) Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Ministe rie van Bevoorrading, het pak van 5Ó0grammen netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per kilo gewone goede gewone Gebrande koffie Santos beste per kilo 8,50 8,00 8.00 6 50 tot 7,50 tót den lier 1,20 per kilo 3,75 tot4,50 den liter o,00 10,00 per kilo 0,— Kandcrspijzen. Havervlokken tn pakjes Asrdappelbloertt. Onverp:»kl I'. pa:.j. s van 1/2 kilo 'v-ondcuseerdé mefk Verdampte melk g$w. goedo gewone 9,25 8,45 7,85 11,35 10,35 9,35 3,00 het pak p. t kilo 3,00 3,75 de doos 2,40 2,10 CYRILLE ARYS Metser- Annnsm.r, Leuïonslr.nt, 100, Erem- fcodegem, AaiiTaard alle werk wat den stiel betr ft. 5062 GROOTE KEUS VAN AALST KERKSTRAAT- 22

De Volksstem | 1920 | | pagina 3