Nijvaraars! Bijzonderen! Rond het Parlement DE KAMER Slachtoffer zijner zelfopoffering. h'oy do goiioimzloniye zaak van Zele bij Dendermonde Mijnheer Louie Wesemael Laatste Bsrishten per> Telefoon STADSNIEUWS UITTREKSEL Bank du Brabant GARAGE - - - - - JOSAPHAT 94, Avenue Sleeckx, BRUSSEL den de beioogers in grooten getalle binnen dringen. De soldaten hadden bevel ontvangen met het geweer ter plaats rust te blijven etaan. Zij weken zachtjes achteruit. De betoogers drongen den grooten trap op Een hunner, een echte reus, die bijzonder opgewonden scheen en in burger was, had een grooten spuwbak genomen en na het zand uitgegoten te hebben, wierp bij hem in een pratige spiegelruit, versierd met de wapens van Belgie. Onnoodig te zeggen, dat de spiegelruit in duizend scherven vloog 1 M. De Bue, kwestor, die om zoo te zeggen ooggetuige geweest was van deze brutale en onverschoonbare daad, liep in allerijl de Kamer binnen, roependeZij komen Zij komen De betoogers drongen hem achterna, doch vergisten zich en kwamen in den Senaat terecht. De Senators zeggen echter dat zij mis zijn en de betoogers trekken nu naar de Kamer. Daar ontstond al spoedig een gevecht tus schen eenige Kamerleden die het reglement der Kamer wilden doen eerbiedigen en de betoogers. M. Berloz werd aan den vinger ge kwetst. Naar het sohijnt juichte M. Maes, de Gent- sche gekozene der frontpartij, die nooit het front gezien heeft, de betoogers toe. Eenige hoeden en wandelstokken van volksvertegen woordigers, werden door de betoogers al buit medegenomen. Eene vergadering der oud-strijders Donderdag avond om 7 ure, had in het lo kaal der Oud-slrijdersbond, Groole Markt te Brussel, eene algemeene vergadering plaats. Daar allen niet binnen konden, sprak volks vertegenwoordiger Van Remoortel in open lucht. Hulde werd gebracht aan burgemees- Max, aan de bevelhebbers van troepen, poli- cie en gendarmen, om hun taklvol optreden Aan den Koning werd een telegram gezonden hem verzoekende, de eischen zijner oud-sol daten te steunen. Verontschuldigingen Donderdag morgend hadden drie afgevaar. digden van het inrichtend komileit aan M. Angerhausen, sekretaris van den hoofdpolicie kommissaris de verzekering gegeven, dat buiten de afgevaardiging welke zich bij den Voorzitter der Kamer zou begeven, het onzij dig gebied zou geëerbiedigd worden. Na de incidenten hebben de afgevaardig den zich verontschuldigd met te zeggen, dat t Irijke opruiers of betoogers die niets melde zaak der oud-strijders te maken hadden, hunne gezellen hadden opgehitst, waardoor de komiteitsleden alle overheid over de be toogers verloren hadden. Ook aan gezel Hubin zijn verontschuldigin gen aangeboden, in betrek met het misver stand waarvan hij slachtoffer geworden is. Ministerraad, De ministers, Donderdagavond in het Par lement in ministerraad vergaderd, hebben besloten dat vervolgingen moeten worden in. gespannen worden legen de verantwoorde lijke piegers der gebeurtenissen van dezen namiduag en namelijk tegen het blad Ons Vaderlanddat heeft bij gedragen tot ophit sing der strijders tegen de veiligheid van den Slaat. De procureur-generaal en de procureur des konings woonden de bespreking bij. De ministers zullen Vrijdag morgend op nieuw vergaderen. Het onderzoek. De prokureur-generaal en de prokureur des Konings hebben Donderdagavond hun onder zoek begonnen. Zij hoorden den militairen bevelhebber van liet Natiepaleis, alsook de bedienden en alle personen, die in staat waren aan het gerecht nauwkeurige inlichtin gen te verschaffen. Nieuwe betooging. Vrijdag namiddag zou eene nieuwe betoo ging plaats hebben, doch om bewijs te geven hunner luchtige inrichting was er aan de bc- ïftogers voorgeschreven het onzijdig gebied niet meer te betreden. De betooging van Vrijdag verboden BRUSSEL 30 Juli. Ten gevolge der incidenten van Donderdag, heeft M. Max, burgemeester van Brussel een besluit onder teekend, waarbij alle samenscholingen en struatbetoogingen tot verder order op het grondgebied van Brussel verboden worden. De oud-strijders te Antwerpen. Vergadering in de zaal Pelikaan. Gisterenavond rond half negen, vergader den de oud-strijders in het lokaal De Peli kaan Slalieplein. Van daar trekken zij naar de statie, waar de trein uit Brussel ter 9 ure 20 aankwam met de afvaardiging der oud-strijders, die aan de betooging aldaar hadden deelgenomen. Ook oud slrijders uit Brussel vergezellen deze onzer stad. Allen begaven zich naar het lokaal - Da Pelikaan waar verder baraad- sJaagd werd. Met de aankomst der afgevaardigden en zoovele anderen die van alle kanten der stad waren toegestroomd bleek het al dadelijk dat de zaal - De Pelikaan veel te klein was. Daarom werd aan de menigte aangemaand zich op het statieplein te vergaderen en van af bet balcon van het café Roi Albert werden redevoeringen gehouden, een in het Franseh en een in het Vlaamsch. Beide sprekers gaven verslag van het ge beurde te Brussel en brachten tevens hulde aan het kalme gedrag van de troepen en de gendarmen. Zij raadden elkeen aau morgen ten 10 ure terug ntar Brussel te vertrekken, om de groote zaak te steunen. Tevens werd er sterk op aangedrongen kalm te blijven, want de rechtvaardige zaak moet gewonnen worden zonder dat er bloed vergoten wordt. Vooruitgegaan door een zevental vlaggen .en vaandels van de verschillende oudï-strij- dersvereenigingeff der stad en "omliggende, werd een stoet gevoV'Rld dooy de stad kruiste. Er werd de Vlaamsche Leeuw gezoii- gen, ook bas Janson aan de Cercle Frangais en het paleis van den Koning werd door de manifesteerders toegejuicht. Incidenten hadden niet plaats. Oe Fondatie der Oud-strijders De afdeelingen der Kamer hebben Donder» dag om 1 ure het ontwerp van M. Janson, betrekkelijk de Fondatie der Oud-strijders onderzocht. In de eerste afdeeling werd met 17 stemmen tegen 2 een voorstel van M. Masson, gunstig aan 't princiep der dotatie aangenomen. M. Mathie» werd verslaggever benoemd. In de tweede afdeeling werd het ontwerp van minister Janson aangenomen, onder voorbehoud dat er amendementen zouden bijgevoegd worden waardoor de vergoeding zou geregeld worden, naargelang de persoon lijke positie of toestand van den Oud-strijder. M. Carlier werd verslaggever benoemd De derde afdeeling heeft het ontwerp naar de legerkommissie verzonden, en den wenscb uitgedrukt, dat het ontwerp zou versmolten worden met andere voorstellen. M. Brugmann werd verslaggever benoemd. De vierde afdeeling verklaarde zich gun stig aan het ontwerp van het gouvernement, doen bevestigde, dat er algeheele vergoeding moet gegeven worden. Verslaggever M. V. Ernest. De vijfde afdeeling heeft het ontwerp Jan son verworpen met 9 stemmen tegen 6 en 1 onthouding. De zevende atdeeling heeft zich met alge meene stemmen voor het princiep der dotatie verklaard. Verslaggever M. Colleaux. Er is dus eene groote meerderheid tegen het voorstel Janson. Zittingen van Donderdag 29 Juli. Morgendzitting, geopend om 10 ure onder voorziterschap van M. Brunei De begrooting voor 1919. Onder de grootste onverschilligheid wordt op enkele minuten tijd het wetsontwerp voor de Regeling en hel verleenen van bijkredieten voor de Algemeene Begrooting van 1919 afgehandeld, nadat een paar opmerkingen werden gemaakt, door M. Mechelynck, die door M. Delacroix werden beantwoord. De artikelen worden aangenomen. De 13e maand. M. VANDER VELDE, minister van Rechts wezen, komt op tegen eene in een vorige zit ting gedane mededeeling. door M. Pirmez, als zouden de Ministers de 13® maand hebben getrokken. Het is juist tegen dat bedrag dat aanvan kelijk in de begrooting voorkwam, dat M. Delacroix is opgekomen om het van de Be grooting te verwijderen. De wedde der gemeentesecretarissen. De Kamer zet de bespreking voort van het ontwerp, betreffende de jaarwedden der meentesekretarissen Een amendement wordt aangenomen dat grooter verhoogingen voorziet dan de toe- zichtskommissie deed. Een amendement verbiedende dat de nieu te benoemen sekretarissen zouden bandel drijven, of dat de in functie zijnde sekreta rissen zouden een drankhuis houden wordt aangenomen. Al de artikelen worden goedgekeurd. Dan bespreekt men de wijziging van aan vulling van de postwet van 30 Mei 1879. M. PIERARD vraagt dat de dagbladen zouden ontlast worden van den dubbelen taks voor hun vervoer. M. HEYMAN steunt dit voorstel. De zitting wordt geheven om 12 u. 10 Namiddagzitting geopend om 2 l/2u. onder voorzitterschap van M. Brunei. De jaarwedde der gemeenlesekretarissen De Kamer stemt met bijna algemeene stem men de wet op de verhooging der jaarwedde der gemeentesekretarissen. Posttarleven M. POULLET deelt mee dat er tueschen nu en Nieuwjaar geen verhooging der posl- tarieven voor de dagbladen zal intreden. Ik aanzie de dagbladen als een openbaren dienst. Tegen toekomend jaar zullen wij zien hoever het staat met de papiercrisis, om dan te weten wat wij moeten doen. MM. VANGAUWELAERT, PONCELET en PIERARD ondersteunen. De Kamer neemt de verhooging der postta- rieven aan, met uilzondering voor de dagbla den. De ïnoidenlen Het gerucht van den optocht der oud-strij ders dringt tot in de Kamer door en de volks vertegen woordigers praten ondereen over deze zaak. M. MATHIEU verklaart dat hij, in tegen woordigheid van de betooging der oud-strij ders, de dagorde terugtrekt, die bij met MM. Pirmez en consoorten had neergelegd, ten voordeele der oud strijders. Hij wil niet beïnvloed worden door bedrei gingen, zegt hij. Op dit oogenblik dringen de betoogers de aal binnen. De zitting wordt om 4 ure 40 heropend. Ordemotie. M. HUBIN vraagt aan den eersten minister welke maatregelen hij denkt te nemen tegen degenen die de verantwoordelijkheid dragen van de incidenten van daareven en om de hernieuwing te voorkomen van de schande aan het Parlement aangedaan. Er zijn verantwoordelijken te beginnen met den minister van binnenlandsche zaken langs hooge ambtenaars om, tot aan den burgemeester van BriiSseL - M. CARTOM de WIART. Het bureel zal onderzoeken welk gevolg er aan deze vraag moet gegeven worden. M. HUBIN. Indien ik geene voldoende uitleggingen bekom, zal ik hier niet meer verschijnen, zoolang het Parlement niet gevrijwaard is tegen den terugkeer van der gelijke incidenten. M. LEMONNIER vraagt dat men ten min ste aan M. Max den tijd late om uitleggingen te verstrekken. M. HUBIN verklaart zich 't akkoord De grondwethorziening Dan bespreekt de Kamer artikel 49 van de grondwet. (Aantal volksvertegenwoordigers per kiesomschrijving.) De Kamer stemt de bijkomende bepalingen bij art, 47 (stemrecht voor de moeders der gesneuvelden, enz.) De zitting wordt geheven te 5 uur 30. Ministerleele krisis Het gerucht loopt, dat M. Jaspsr, minister van Binnenlandsche Zaken zal moeten altre den, daar hij geen maatregelen heeft geno men voor het handhaven der orde. Anderzijds is men van gevoelen, dat M. Janson, door de vei werping van zijn wetsont werp ook zou gedwongen zijn af te treden. Het lijk van den ongelukkige Goedemond is gisteren te Dendermonde opgevischt, en zal morgen ter aarde besteld worden. Om het lijk van Goedemond op te zoeken had men het water van den Dender, binnen de stad afgelaten. Aldus kwamen verscheidene obussen bloot, die door de Duitschers in den Dender gewor pen waren. Men heelt deze gevaarlijke speel dingen opgepikt. Het is zelfs een Dendermondenaar, Baetens die geduikeld heeft om deze groote sigaren boven te halen, daar op het gepast oogenblik er terug anderhalve meter water was. -N/W In deze als geheimzinnig aangegeven, en fel besproken zaak is thans klaarte gekomen. De heer Eerebont, onderzoeksrechter, met het onderzoek belast, was tol de overtuiging gekomen dat de eerste verklaringen van De Laay Alfons als oneoht moesten worden afge- wezen. Na een langdurig onderhoor bekende De Laay, gisteren aan den onderzoeksrechter dat hij niet was aangevallen,1 maar dat hij zelf gepoogd had zich de keel af te snijden. De Laay vertelde daarop dat hij van Antwerpen gekomen was, met eene som van omstreeks 9ü0 fr. op zak, dat bij veel verteer had ge maakt en aldus al zijn geld kwijt geraakt is. Te Lokeren had bij zich een scheermes aangeschaft, en gekomen lusschen Zele en Dendermonde, niet meer wetende van wat hout pijlen te maken, had hij zich' drie ge weldige sneden in den hals toegebracht. Veel bloed verliezende was hij ten gronde geval len in het boschje en was er van den Donder dag avond tot den Zondag blijven liggen. Toen hij terug tot het bewustzijn kwam, bond hij zich eenen zakdoek over de wonden, en geraakte dan met alle moeite tot in de herberg alwaar hij gevonden werd. De toestand van De Laay die in het hospi taal van Zele verblijft is altijd even erg, doch niet hopeloos. RECHTBANKEN Assisenhof van Oost-Vlaanderen. Zitting van 30 Juli Het proo8S der leeraars aan de Vlaamsche Hoogeschool Heden werd uitspraak gedaan in de zaak ten laste van de 33 professors der Vlaamsche Hoogeschool, die veroordeeld werden bij verstek. Jozef Cantré 5 jaar gevangzitting René Claeys, 8 jaar opsluiting Jan Eggen, 25 j. buitengewone hechtenis rEdmond Fabri, 10 jaar dwangarbeid Ernest Haerens, 15 jaar dwangarbeid Ben°dikt Huybrechls, 20 jaar dwangarbeid Maroel Minnaert, lo jaar idem Frans Stöber, 10 jaar id.; Raymond Spe- leers 12 jaar id. Jacob Semey, 5 jaar op sluiting Petrus Tbibau, 10 jaas dwangar beid Rerai Tristmans, 3 jaar gevang Re- r.aat van Sint-Jan 10 jaar dwangarbeid Er- nest Van den Berghe, 12 jaar id.Buitenrust Ettema Forke, 12 jaar id. Reilingh De Vries, 12 jaar id.Max Ischag, 12 jaar idem J. A. Jolles, 15 jaar dwangarbeid; Johan Labberton, id.; Ernest Lacqueur, id.; Rich, Kortmulder, 12 jaar dwangarbeid; Karei Ten Horn, id.; Jean Van Binsbergen, id.; Josué Valeton, id.; Jan Versluys, id.; Adrien Volgraff, id.; Emiel Witsenburg, id.; Willem Baerèns, id.; Walter Fischer, 10 jaar dwang arbeid; Edmond Forster, id.; Menzerath P. id.; Ernest Kossman, id.; Zij moeten gezamenlijk 80.000 fr. schade vergoeding betalen aan den Belgischen Staat. Men verzoekt ons liet overlijden te melden van weduwenaar van Mevrouw Pelagle Van der Schueren echtgenoot van Mevrouw Rosalia Hoeboke geboren te Lede den 16 December 184] en over leden te Aalst den 29 Juli 1920. Lijkdienst en begrafenis Zaterdag 31 Juli, om 8 uren, in de St-Martiouskerk. Vergadering ten sterf huite Brusselsche steen weg, 22, 0^71/2 uren. OUD-STRIJDERSBETOOGINGEN. BRUSSEL 30 Juli. Niettegenstaande het be-p sluit van den burgemeester Max, waarbij alle betoogingen of samenscholingen op het grond'» gebied van Brussel verboden waren, stonden Vrijdag morgend vanaf 10 ure talrijke-groe* pen oud-strijders op de Uzerplaats. Vele oud-strijders waren in uniformen. Men bemerkte ook eene groote groep verminkten. Rond ló 1/2 ure klommen verscheidene redenaars op kamions en predikten kalmte aan. De oud-strijaers, die dan ten getalle van verscheidene duizenden waren, ontplooiden hunntf vlaggen. De policie verzocht hen uiteen te gaan, waarop zij het grondgebied van Brussel! verlieten om zich op bet grond gebied van St. Jans Molenbeek te gaan plaatsen. Rond li ure kwamen de gendarmen de grensscheiding van Brussel-Molenbeek bezetten. De betoo gers kwamenGdan naar de Amwerpsche plaats, op het grondgebied Brussel. Daar zij aan de bevelen om uiteen te gaan niet willen gehoorzamen, doen de gendarmen eene charge. De boulevard is weldra geheel ontruimd. IN IERLAND. LONDEN 30 Juli. De sinn-feiners hebben te Kilmanet in het graafschap Cork twee militaire automobielen tegengehouden en de 25 inzittende soldaten gevangen genomen. Na hen hunne wapens, munitie en kleederen ontnomen te hebben, werden de soldaten vrij gelaten. De autos werden in brand gestoken en geheel vernield. TE TURKSCHE VREDESAFGEVAARDIGDEN. Parijs, 30 Juli. De Turksche afgevaardigden die het vredesverdrag moeten komen teekenen, senator Riza-Terufik Pacha, generaal Hamid-Pacha en Rechad Alibey, zijn heden morgend le Parijs aangekomen. De juiste dag voor het onderteekenen van het vredesverdrag is nog niet bepaald vastgesteld] IN DEN VOLKERENBOND. San Sebastien, 30 Juli. Meest al de afgevaardigden van den Volkerenbond zijn reeds aangekomen. M. Balfour is reeds te San Sebastien. M. Bourgeois wordt morgen verwacht. St"Martinuskerk Bond van het H, Hart Zondag aanstaande, 1 Augustus om 7 ure maandelijksche Communiemis, voor al de leden van Bond. Maandag aanstaande 2 Augustus* maan delijksche vm'dadering der H. Famihe. Al de christene huismoeders worden drin gend verzocht aanwezig te zijn. Men gelieve de lidkaart mede te brengen. WISSELKOERS van 30 Juli Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond sterl.) Parqs Dollar (New York) 418 1/2 tot 428 1/2 28 0/0 tot 30 0/0 208 1/4 lol212 1/4 64 1/2 tot 68 1/2 185.00 tot 189.00 45.775 tot 46.025 93 13/16 tot 94 5/18 12 375 tol 12.475 Kerk der Eerw. Paters Capuoienen. Feestdag van Portiuncula. Zondag om 51/2 ure rozenhoedje, plechtig Lof met ser moen door den E. P. Beraad us. Maandag om 5 1/2, rozenhoedje plechtig Lof en te Deuin. Heft gem©eiaft©lï©®ftuisp verzoekt de belanghebbenden, die nog gemeentebelas tingen verschuldigd zijn voor 1919 en vroe gere jaren deze binnen de acht dagen te komen betalen. Na den 8® Augustus zal de dwangbeveldrager gelast worden ze ten huize te gaan innen, ten koste der belastingschul digen. Natlonalen Bond der Krijgsverminkten Op Zondag 1 Oogst, om 7 uren 's avonds, zal er een vriendenfeest plaats hebben, in de prachtige zaal Skating.Ring Lan^e Rid derstraat, gegeven ten voordeele der kas den Nationalen Bond der Krijgsverminkten Gereformeerden, afdeeling Aalst, met volledig en uitgelezen orkest. IngangsprijsO,99 fr., taks niet inbegrepen. Namens het Bestuur: De Schrijver, Ch. De Witte. De Banque TransaHantaqeie Belg©, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkeslraat, (2 Kongresplaats), Brus sel, Telefoon 1955 en 1956, postcheckreke ning 15,500, doet aan de voordeeligste voor waarden alle Bank-, Wissel- en Beursver- handelingen. 18456A BOERENBOND AALST-MIJLBEEK.. De leden worden uitgenoodigd lot de maan delijksche vergadering, Zondag aanstaande, 1 Oogst, na de Hoogmis, in de Jongenspatro nage, Moorselbaan. Dagorde 1) Betaling der waren; 2) Aan koop van bloem, veevoeder en meststoffen. Het Bestuur. VORLOREN, Een sacoche inhoudende geld, gaande langs den omtrek van het Caoutchouxfabriek. Belooning aan den terug brenger bq M. BuysjPhilemon, Hoogcvetsen, 30, Aalst. 5086 Bij vonnis uitgesproken den 28 Juni 1920, door de 2e Kamer dor Rechtbank van eersten aanleg, zetelende in boetstraffe lijke zaken te Dendermonde, is de genaamde B1CKÉ Jozef-Jacob, kolenhandelaar, wo nende te Aalst, Boudewrjnkaai, 2, geboren te Aalst, den 9 Maart 1892, zoon van Frans van Vermeulen Leonie, plichtig jyer- klaard van A) Kolen te hebben verkocht aan woe kerprijzen j B) Geen regelmatig boek te hebben ge houden te Aalst, in Januari 1920 en tegensprakelijk verwezen A) In eene geldboete van duizend frank; B) In eene geldboete van zes en twintig frank, en in de kosten bepaald op aoht frank 20 centiemen. De Reohtbank beveelt A) Dat een extrakt van dit vonnis zal worden aangeplakt, en gedurende vijftien dagen aangeplakt blijven zal aan of op de deur der woning van den beklaagde, dit alles ten zijnen koste; B) Dat een extrakt van dit vonnis zal worden ingelasokt in bot dagblad De Volks stem van Aalst. Dit zelfde vonnis zegt dat bq gebrek van betaling binnen den tijd door de wet bepaald, de boelen zullen mogen vervangen worden door*eene gevangenzitting van drie maan den voor die van duizend frank; van acht dagen voor die van zes en twintig frank. Eensluidend uittreksel, Afgeleverd aan het Openbaar Ministerie, De Griffier, 5087 O. BRGEGKAÏÏRT. Medegedeeld dook de Bauque Centrale de la Den'dre. J3 DE3 JFt I G 3E-3I T De bewoner van het huis nr 8, Keizerlijke Plaats, Aalst, doet aan de eventueele koo- pers opmerken dat het huurtermijn van bovengemeld huis niet vervalt op 1 Juli 1920, maar wel verlengd is tot 1 Juli 1921. Bovendien, krachtens het ontwerp der nieuwe huishuurwet, zal om te beginnen verlengenis geëischt worden tot 1 Juli 1923. 5084 MEN VERLANGT TE KOOPEN een kleine mansvolc (lage kader). Schrijven bureel van het blad onder de letters F. W. ON DÉSIRE ACHETER D'Oi öASION, vélo pour gar^onnet. Faire offres sous S. S. bureau Journal. 5085 EERLIJK EN DEFTIG PERSOON biedt zioh aan voor naohtwaker, ziekenoppasser, of iets dergelijks. Zioh te bevragen Tlieofiel Van Dorps, Binnenstraat, 100, Aalst. WORDT SEFFENS GEVRAAGD een leersuijder, bij Cumiel Boterbergh, schoen* fabrikant, De Gheestatraat, 10, Aalst. 5074 ONMIDDELIJK GEVRAAGD, eene meid voor een kind van 5 maand te verzorgen, loon 70 tot 80 fr. Schrijven bureel van hel blad, onder de letters N. B. 5038 WERKVOLK GEVRAAGD voor het Noorden van Frankrijk om vlas te bewer ken, kost en slapen en goed loon volgens overeenkomst. Adres Emiel Grypelaus,Bous- sierres par Hautmont, France. 5030 GEVRAAGD eene meid gewoon met een klein kind om te gaan. Te bevragen Keizer lijke Plaats, 55, Aalst. 5037 ERNSTIG JONGELING vraagt plaats als bediende (boekhouder). Schrijven ten bureele dezer onder de letters F. H. 5034 HOLLANDSGHE KOEIEN en VAARZEN zijn aaDgokomen, gekalf en ongekalf, goede gezonde soort, in alle prijzeo. iedereen kan koopen bij R. De Meyst, Varkensmarkt, 23, Aalst. 5081 Olmen Hout te koop, bijzonder diens, tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraat, 47, Aalst. TE BEKOMEN bij E. Rumbaut, Gent- sche8traat, wafels voor crème a glace 6,50 fr. de doos, grof zout, 25 fr. de 100 kgr.5079 te Brussel In de Palelzenstraat, 8. Agentschap te Heke!gemgAff!igent)g70 herinnert aan hare blienten van Hekelgem en omliggende dorpen, dat M. Cl. BELLEMANS- DE CNOP, kassier dezer bank, gelast is met alle soorten van geldplaatsingen, aankoop en verkoop van actiën en obllgatiën, kostelooze uitbetaling van koepons en voorts alle andere bankbewerkingen. Hij neemt ook aan, geldplaatsing op de bank. Rekeningen op zichtOp 1 maand 3,75 t. h., op 3 maand 4,50 t. li., op 1 jaar 5,00 t. h. op 3 jaar 6,00 t. h., zonder belasting. Voor verderen uitleg wende men zich tot hem Hekelgem (Affligem), 70, Cl. BELLEMANS, allo dagen van 7 tot 8 uren 's morgens en van 6 tot 8 uren 's avonds. 5051 voor den aankoop uwer Automobielen en Autocamione wendt u tot do Eigenaar August Van Stesnwiniier Talrijke aanbevelingen oóh in Aalst. HUIS VAN VOLLE VERTROUWEN. 4998 Telefoon-Brussel 10185

De Volksstem | 1920 | | pagina 2