Nog de betooging der oud-strijders Hetmea cnlpader Daitscbe socialisten te Genère Eene moorddadige ontploffing Woelingen in Duitschland EENE GOEDE VANGST )3 gemeenteraad van St. Nlkolaas tegen de vervlaamsciilny der Gsnt- sctae Hoogescbool- RECHTBANKEN EERSTE BEDEVAART NAAR LOURDES Erembotlegem - Kapellnkengang pensioeneering uit hoofde van invaliditeit, moet opgemaakt worden door den geneesheer ilie de laatste behandeling, door den belang hebbende onderstaan, heeft voorgeschreven of bestuurd. De Minister van Landsverded ging schrijft voor dat, voorloopig, voor de gedemobiliseerde reserve-officieren en, in algemeenen regel, voor de militairen die bij hun korps niet aanwezig zijn, dit bewijsschrift zal opgemaakt worden, telkenmaal als de plaatsbevelhebbers of provincie bevelhebbers het nuttig zullen achten, door den geneesheer bestuurder van het militair hospitaal, dal naast bij het garnizoen van den 6betrokken militair gelegen is. De ambtelijke mededeelingen aan de militairen. De heer minister van Landsverdediging heeft zooeven de aandacht van alle militaire overheden gevestigd op de verplichting die hun oplegt te zorgen dat de ministerieële aan schrijvingen of snelberichten, evenals alle orders in het algemeen, wezenlijk medege deeld worden aan de militairen onder hun bevel wien de schikkingen erin besloten zou den kunnen aanbelangen. Er blijkt, uit de talrijke aanvragen die bij het Departement van Landsverdediging toe bomen, dat vele officieren tot nog toe geen kennis gekregen hebben van 1. De veranderingen van garnizoen welke hun aanbelangen 2. De vermoedelijke datums op dewelke deze veranderingen zullen plaats hebben 3. De vrijheid die hun gebeurlijk zal toege staan worden om van ambt te verwisselen. Al de militaire overheden zullen onmiddel lijk maatregelen moeten treffen om deze inlichtingen zoo spoedig mogelijk bekend te maken aan het kader hunner officieren en aan het kader der gehuwde militairen van lageren vang. De Belyisohe militairen die in Congo gediend hebben. Daar de heer minister van Koloniën, aan den heer minster van Landsverdediging ge meld heelt dat de militairen van een lageren rang dan dezen van officier die diens' nemen in de Kolonie, bij hunne terugkomst in het Metropolitaansch leger niet altijd de bevor dering bekomen op dewelke zij kunnen aan spraak maken, heeft de heer P. E. Janson zooeven de militaire overheden herinnerd aan artikel 33 der wet van 18 Oktober 1908 op het Beheer van Belgisch Congo. De ambtenaren en de Belgische militairen die de toestemming bekom.n hebben om be trekkingen te aanvaarden in de Kolonie zoowel vóór als na de aanhechting dezei laatste, behouden hunneartoienniteit en hunne aanspraken op bevordering in het bestuur of hel wapen dalzij tijdelijk verlaten hebben, a Daaruit volgt, zegt de Minister van Lands verdediging, dut de militairen van lageren rang dan dien van officier die in'de Kolonie gedetacheerd zijn, gebeurlijk knnn$n ver- heveo, worden, zoohaast'zij terug, in werke lijk en -dienst treden tot de graden die zij •/oujéft bekomen 'nebben' indien zij.nifet afwe zig geweest waren, wel' te verstaan voor zooveel de \ereischtë kennissen ën bekwaam heid bezitten en kunnen vaststellen dat zij aanspraken tol bevordering bezaten op het oogenblik \an hun vertrek naar den vreemde. Nader wordt uit Londen geseind Generaal Lucas verliet Zaterdag Tipperary per auto, geëscorteerd door gewapende autos en een vliegtuig. Bestemming onbekend. Men denkt dat Lucas per vliegtuig naar Engeland zal vertrekken. Nieuwe onlusten Nieuwe onlusten zijn Zaterdag uitgebroken te Cork. Twee bommen werden geworpen en talrijke geweerschoten gelost op eene pa- troelje. Deze schoot terug. In de bijzonderste straat der stad werden alle vitrienen verbrij. zeld. Te Strokesiown was men zinnens bel gerechtshof bij middel eener bom te doen springen. De bom ontplofte echter te vroeg en verscheidene personen werden min of meer erg gekwetst. IN IERLAND Nog de ontvluchting van generaal Lucas De bericMon over de vlucht van generaal Lucas /.iju verward. Ken nieuw bericht uit Dublijn meldt, dat Lucas Zaterdag morgen op bet puliciebureel v. n Paths aankwam, terwijl bet gevecht met den motorwagen op den weg tussclien Lime rick en Tippciary als een afzonderlijk feil gemeld wordt. In dit bericht wordt .verondersteld dal Lucas Jour Sinn-Fein is vrijgelaten, daar don lijd voor zijn gevangenschap door Sinn Fein gesteld, verstreken was. Hel gevecht met den motorwagen is dan een toevallig samentreffen. De aanvallers zouden niet geweten hebben, dal Lucas in was, maar voornemens zijn geweest de militaire post, welke met dezen wagen ver voerd werd, te kapen. De ware toedracht is thans nog onbekend, daar de militaire aulot'iekcn niets willen uitlaten. jen, toen nam ik het besluit 0111 in de nieuwe wereld den zwaren slag van hel lol, dat mij bad getroffen, door arbeid te vergelen, en mij daal- eene plaats te veroveren, die mij cnafoankelijk mankte van de rijkdommen van aom. Slechts van bclkind, van mijn Engeline de scheiden, viol mij zwaar. Ik moest mijn eigon toekomst maken en dan lerttgkeeren om mijn eigen kind terug te halen. Ik nam afscheid van mijn lieveling en ging „aar Ame rika. loeit ik daar golukkig na eene lange reis was aangekomen, begon ik mijne pogin gen, mijne tochten, mijn jacht naar een nieuw tehuis. Na eene inoeitevolle reis, kwam jk onder den naam van Alexander Dulex te Mexico en hiel' vond ik mijn geluk. In eene tijdruimte van bijna negen jaar had ik mij hier eene som verworven, die voor Euro peesol.e toestanden groot wa», en daar ik besloten had om Engeline Ie halen en dan in liet verre land, waarin ik mij een vermogen had te blijven, kocht ik voor dit geld eene groole plantage, waarvan de waarde meer dan honderdduizend franks was. Mijn vermo gen was wel niet groot genoeg cm deze som ineens te heialen, maar ik hoople op voordce- lige oogsten. Toen scheen hel lang gehoopte gelukt te zijn, een jaar wilde ik nog wachten dan was tk elf jaren weg. Engeline was dan vijftien jaren oud geworden. Het laatate jaar gebi utkte ik om een prachtig woonhuis van de pbntage naar de Europeeschc smaak in te richten. Toen hel elfde jaar voorhij was, loen de lijd om af te reizen reeds naderde, ver woeste één nacht de geheele vrucht van lau- fen onvermoeiden arbeid. De plantage lag in te Brussel. Een komplot Onder dien titel meldt l'Etoile Beige dat de belooging der oud-strijders van Dondei dag laatstleden niet te wijten is aan de mis noegdheid der oud strijders, omdat zij lot hiertoe geen voldoeniig kregen, doch dat deze belooging eene eerste vrucht is van een komplot, gesmeed door de leiders der front- partij, dio dagelijks in betrekking zijn met de verraders die naar Holland gevlucht zijn. Zij zouden overigens eerst zinnens geweest zijn, den slag te wagen den dag der begra ving van Van den Reeck, de student die te Antwerpen op U Juli neergeschoten werd in eene botsing met de policie. Nog eane klaohl tegsn volksvertegenwoor diger Maes. De heer Carpentier, senator, beeft volgend schrijven gericht tol den voorzitter van den Senaat Heer Voorzitter, Vernomen hebbende, dat een onderzoek is ingesteld naar de betreurenswaardige gebeur tenissen, die zich in de Kamer voordeden, denk ik mijn plicht te vervullen met U mede te deelen, dat ik de verschillende gebeurtenis sen heb bijgewoond, die de overrompeling van het Parlement voorafgingen en die er op volgden. Talrijke getuigen zullen U kunnen bevesti gen, dal ik al mijn krachten heb gebruikt om de gemoederen der oorlogsverminkten tot betlaren te brengen, waaronder naar ik veronderstel ik vrienden tel, alsook onder de oud strijders. Toen de meeste betoogers de lokalen van het Natiepaleis hadden verlaten, bevond ik mij met een groep indringers in het salon palend aan de leeszaal. Ik heb volksvertegenwoordiger Maes in een buitengewonen staat van opgewonden- beid gezien, de oud-strjjders die hem omring, den! uitnoodigend,. bevelend de zalen niet te verlaten. De heer minister Anseeie, die zulks kan bevestigen, verzocht vruchteloos volksver-, tegénwoordiger Maes zich le temperen. VruchteloosDe heer Anseeie, integendeel, werd op gemeene en schilderachtige wijze toegesnauwd. Ik oordeel, dat de houding van volksver tegenwoordiger Maes, in dit geval, niel le bestempelen is. Wanneer men. persoonlijk geen gevaar noclt schade oploopt, en men de jongelieden ophitst, die bereid zijn lol het ergste, begaat men, denkt mij, een laffe daad. Meer dan ooit houd ik den heer Maes voor een gevaarlijken gek. Ik heb de eer, heer Voorzitter, U mijn eerbiedige groeten aan te bieden. J. A Carpentier. Oorlogsvrijwilliger. Tweegevechten Volksvertegenwoordiger Van Remoortel zich beleedigd achtend door MM. Colleaux en Matbieu, Vrijdag in de Kamer, heeft zijne vrienden Willy Van Cauteren bestuurder van liet blad Jass en Gastun Van de Wiele, advokaat en plaatsvervangend volksvertegen woordiger, gelast 'tzij eene intrekking der beleediging.'tzij eene eerherstel ling te eischen. Eene geheimzinnige zaak TE PARIJS Zaterdag nacht werd in de Mozastraat te Parijs, rechtover het huis 11. 73, een man gevonden met een revoïverkogel in de borst Een browning lag naast hem. De getroffene werd naar bet gasthuis ge. bracht, doch bij zijne aankomst aldaar had hij reeds opgehouden te loven. In zijn bezit vond men papieren, op naam van M. Maurils Sicoré, 55 jaar oud, advo kaat van het Ilaliaansch gezantschap te Parijs. In het gezantschap verklaarde men dat de dood aan een ongeluk toe teschrijven is. Genève, I Aug. iIn de verantwoorde- lijkheidscommissie van het socialistisch con gres hebben de Duilsclters Braun en Hue erkend 1° dat bet Duitschland van Bismarck 1871 een fout heeft begaan met Elzas-Lotha- ringen in le lijven; 2° dat het keizerlijk Duitschland in 1914 een misdaad heeft begaan tegen bet volken recht met de onzijdigheid van Belgii schenden; 3° dal het republikeinscbe Duitschland de verplichtingen lot schadeloosstelling erkent die voortvloeit uit den aanval door het impe- natitisch Duitschland. De motie moet nu nog door de andere Duilsche congresléden, die neg niet aangeko- men zijn, worden aanvaard. de nabijheid van de verblijfplaats van eenige woeste Indiaansche stammen. Zonder dat ik opeen aanval was voorbereid, overvielen zij ia een duisteren nacht mijne plantage sloe gen alles in stukken, staken alles 111'brand en slechts met moeite en gevaar redde ik mijn leven. De bloeiende plantage was in één naclil eene zwart verkoolde woesternij gewor den; en ik was eenen bedelaar, want geheel mijn vermogen was verloren. Ik was in ver twijfeling, ontroofd was mij de hoop, om naar Europa te gaan en mijn kind te kunnen halen, ik was nu ineens armer, dan ik bij mijne komst in Amerika was, maar het gold niet te vertwijfelen, maar in weerwil van dit ongeluk, den strijd om het bestaan opnieuw op te nemen. Ik reisde verder, zocln hier en daar mijn levensonderhoud en kwam eindelijk te New-Orleans. Hier bereikte mij na een langen dwaaltocht op het Fransche consulaat een gewichtig stuk. Het was een afschrift van hel testament van mijn oom en door hem zelf geschreven, daarin werd ik tol zijn uni- verseclen erfgenaam gemaakt. Deze verande ring in zijne meening was vour mij hel beste bewijs dat hij zich eindelijk mot mij hod ver zoend, en loen kreeg ik, na eene bijna twaalfjarige afwezigheid het onweerstaanbaar verlangen, om den grijsaard voor zijn dood nog eenmaal te zien en to spreken, en mijn kind, mijne Engeline weder aan het hart te drukken. Ik zeide, dat zij mij niet weder herkennen zon. Te Parijs vernam ik dat mijn oom reeds twee jaar dood was. Het bedroefde mij en hel trol mij onverwacht, het uitzicht echter 19 dooden. Talrijke gekwetste» Eene geweldige ontploffing had plaats ir de beruchte kanonnengieterijen van èkoda. te Nyrany. Er zijn negentien dooden en tal- rijke gekwetsten. De stoffelijke schade is nog betrekkelijk klein. Onvoorzichtige knaap Door eene leeuwin gegrepen De 14jarige Raymond Seghers was onge merkt door eene zijdeur in de menagerie Dutrieux, te Roubaix, binnengeraakt. Hij wilde er aan eene leeuwin een stuk brood geven, doch de leeuwin sloeg hare klauwen in den arm van den kleine, trok hem tegen de traliën en doorploegde dan borst en bee- nen met de klauwen. Op het hulpgeroep van den knaap kwamen bedienden der menagerie toegesneld, 't Was echter slechts nadat de leeuwin door twee revolverkogels gelroflen was, dat zij hare prooi losliet. De toestand van den onvoor- zichtigen kleine is zeer erg. Zittau, I Oogst. Na eene vergadering der onafhankelijke partij. De menigte bega! zich naar de magazijnen van levensmiddelen en verkocht er ajfles voor spotprijzen. De sicherheltswehr i-.*am tusschen en lalriike vuurschoten werden gelost. Er zijn velege- liwetsten waaronder verscheidene doodelijk. De arbeiders hebben de algemeene werksta king uitgeroepen, 0111 verzet aan le teekenen legen het optreden der sicherheilswehr. te Antwerpen Verleden nacht, rond half twee, werd het omliggende van het krijgsmagazijn, gelegen in den blok der Sanderus- en Solvynsslraten, te Antwerpen, in opschudding gebracht dooi' eene bende inbrekers. Deze waren reeds in bet magazijn gedrongen, toen de wacht hunne aanwezigheid opmerkte. Hij gaf dade lijk het alarm en de policie werd verwittigd. De adjunct De Beuf, van verscheidene agen ten vergezeld, snelden ter plaatse en bij hunne aankomst werden door den portier een zestal revolverschoten gelost. Dit was voor de inbrekers het signaal ook om op de vlucht te gaan en door alle moge lijke middelen te ontsnappen. Langs de deur van het schutsel wildeer een hel hazenpad kiezen, maar zoodra hij de pakmannen zag, keerde hij op zijne «tappen terug en ging zich in de omheining tusschen een wacht huisje verschuilen., In deze schuilplaats werd hij aangehouden, Het was zekere Covneel Baeck, 31 jaar oud' een diamantbewerker zonder werk, wonende Handelsstraat, 83. De andere dieven, want het is eene heele bende geweest, zijn over de aanpalende ho vingen gevlucht en twee er van geraakten ii. het huis n° 26, Anselmostraat. De achterdeur openbreken was voor deze beruchte inbre- kers eene kleinigheid, in huis wilde er een vluohten langs de keldermond en de andere langs de straatdeur, maar zij werden hier ook verrast door de agenten en beiden wei den aangehouden. Beiden zijn gekende mannen in de dievem wereld. De een is Alfons Van Looy, 31 jaar oud, wonende te Schooten, Kromme Deu- zeld, 57 en de andere André Pendoiile, 41 jaar oud, woonachtig Jan Pallijnstraat, 45 Ook zij zijn oudgekenden van moeder justitia, Nadat de aangehoudenen in verzekerde bewaring waren gdbracht, werd in het ma- zijn een onderzoek ingesteld en allerlei aller fijnste inbrekersgereedschappen werden op verschillende plaatsen weergevonden, tot zelfs in de dakgoot van het kleederenmagazijn waar het bijzonder om te doen is geweest. Onder het die vengereedschap bevond zich een soort kattekop dat een kollossaal hefvermogen moet bezitten, hefboomed, ijze ren kuipscharen met verwisselingsohaar, een 30 ta' passe-partouts, enz. enz. Verscheidene deuren waren reeds opengebroken, tot zelfs dedeu,< der smis en dit om eene ladder uit te hale11 noodig om het goed uit het kleederma gazijn af te haken. Op de koer werden drie balen allerfijnste kakistof gevonden, die door de dieven reeds waren klaargelegd om te worden weggevoerd. Er wordt vermoed dat een auto moest komen om den buit weg te voeren. Op den hoek der Solvyns- en Paleisstraten werd een koord gevonden die van het dak hing en langs waar, volgens de voetsporen die men heeft kunnen opnemen, een paar mannen zijn gelukt de vlucht te nemen. Natuurlijk als beruchte inbrekers, weet geen der drie iets van de inbraak. Allen wer den ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Vreeselijke automobielbotsing te IVoasegem Een doode. Versoheidene gekwetsten Zondag avond had op den Leuvenschen steenweg te Nossegem eene botsing plaats tusschen een auto, waarin een heer en twee damen gezeten waren en een taxi, komende van Brussel, waarin vier personen hadden plaats genomen. De schok was zeer geweldig. Beide rijtui gen werden geheel ontredderd. De chauffeur van den taxi bleef op den slag dood. AI do andere personen die zicb in de autos be vonden werden min of meer erg gekwetst. Een onderzoek is geopend. WV Beroeringen in Italië Bommen te Catana De socialisten hielden Donderdag eene vergadering te Catana (Italië), tijdens dewel ke heftige redevoeringen uitgesproken wer den. Na afloop der vergadering, werd een stoet gevormd, die in botsing kwam met de stadswacht en de karabiriiers. Een »e vol verschot uit de rangen der betoo gers gelost, en de ontploffing van twee boml men warenhet sein van eenbloedig gevecht. Er vielen 4 dooden en een30 tal gekwetsten Het hoofd der socialistisch partij werd aan gehouden. WV op bet wederzien van mijn kind, troostte mij. Met welke gevoelens snelde ik naar het slot, en wat vond ik toen ik aankwam Een vreemde indringer had zich met behulp van een testament en de vroegere huishoudster in het bezit van het slot en mijn naam gesteld en mijn kind was bij een ruw mensen gege ven. Ik was nu om mijn naam en om mijne erfenis bedrogen. Maar ik vond Engeline, ik trof haar aan bij hel graf van hare onverge telijke moeder, en toen ik haar toeriep, loen herkende zij mij, loen snelde zij in 'mijne armen, en ik had ten minste mijn kind weder. Ik deed eene aanklacht tegen den valschen graaf en hoopte, en hoopte, door mijn testa ment gesteund, tol mijn recht te geraken. Maar hel lastement had ik uf veiloren of hel is mij onlroi-fd, en nu werd ik als bedrieger als avonturier, die zich een valschen naam, een titel wilde aanmatigen, tot tienjarige ga leistraf veroordeeld, dat is het einde van den zware» strijd, al den arbeid, van al mijn verlangen, en wat zal Vvan mijne Engeline geworden, nu zij alleen inde wereld staat? Wees onbe/.or .d, Engeline heeft te Pa rijs een beschermer gevonden, was hel ant woord van Antoinette, ik zal den hemel smeeken, dat uwe onschuld aan het licht komt, dat het verloren testament gevonden wordt en dat u recht worde gedaan. Goeden nacht. Goeden nacht 'antwoordde Dulex, de hemel zendt mij als een toeken, dat ik niet wanhopen moetwees gezegend, ik bid voor uw welzijn en lang leven. Tyea Antoinette de boscbjes voorbijliep. De gemeenteraad van St. Nikolaas heeft in zijne laatste zitting een voorstel van den burgemeester, om de stemming van 27 Maart 1911, aandringende op de vervlaamsching der Genlsche hoogescbool, te bekrachtigen, verworpen met 9 stemmen tegen 6 en 1 ont houding. Eene motie waarin aangedrongen wordt op de oprichting van een Vlaamsche hooge- school zonder van Gent te gewagen, werd goedgekeurd, evenals den wensch de ver vlaamsching der bestuurlijke diensten in Vlaanderen te bekomen. die den weg begrensden, die naar de groote Bagnoplaats liep, bewoog zich iets achter de struiken Het hoofd van den opzichter Mercurent verhief zich even boven dit houtgewasch. Een boosaardige glimlach vertrok de hoe ken van zijn mond, toen hij Antoinette zag loopen. Dedochter van dan commandant, mom pelde hij zacht, en algware het de dochter des konings, zij zou toch niét ongestraft blijven. Zij zal dezen gestrafte geen verkwikkingen meer brengen, dat zweer ik, Ik geef haar morgen aan, en ^zal afwachten wal er van komt. Hij verdvyecn stil, zonder dat de terugkee- rende Antoinette iets van hem zag of hoorde. ZEVENDE HOOFDSTUK. Antoinette's straf. De commandant was dcri volgenden mor gen nauwelijks op zijn bureau, loen men hem meldde, dal de opzichter Mercurent gekomen was, en den commandant wenschte te spre ken. Wal wilt gij Mercurent vroeg de com mandant aan den opzichter die binnen was gekomen. Een belangrijk bericht commandant. Laat hooi en, Mercurent, wat bebt gij te melden llc heb den vorigen Burgerlijke Rechtbank van Gent. Pomona togen De Witte Kaproen De uitspraak in zake Pomona tegett De Witte Kaproen en den heer Alton» Sevens, werd geveld. De rechtbank heeft aangenomen dat Hvee artikels verschenen in De Witte Kaproen namelijk op 29 Juni 1919, het artikel ge- liteld Justicie en Openbare Aanklacht versohenen den 21 April 1919, alsmede een aanplakbrief gericht tegen Pomona a waarin gezinspeeld zou zijn op M.M. Van Gindei-achtei- en Verwilghen, als hoonend moeten aangezien worden. Om deze redeo.veroordeelde de Rechtbank Alfons Sevens als verantwoordelijken uitge ver van de Witte Kaproen tot tweemaal het inlasschen van hel vonnis in do Wilts Kaproen jen eenmaal in een blad naar keuze van do belanghebbende partij die ge hoond werd, maar nochtans! zonder dat deze inlasscbing de som van 1000 Ir. te boven gaat. Sewens werd verwezen tot 7 1/2 der kos ten de 5 1/2 die overblijven werden ten laste gelegd van Pomona M.M. Van Ginderachter en Verwilgben. De rechtbank oordeelde ook dat geen lijfsdwang moest uitgesproken worden. der Denderstreek, de arme zieken vergezellende van 6 tot 14 September 1920. onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Kanunnik BOELANDTS, Pastoor-Deken van Aalst. Verlrck nit Aalst op 6 September rond 9 uren. Aankomst te Lourdes op 7 September in len namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op 13 Sep tember in den voormiddag. Aankomst te Aalst den 14 September in den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt m bijzonderen trein in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder omstijgen of veranderen onderwoge. Het Belgisch spoorwegbes'uur kan voor de reis enkel over 2° en 3® klas rijtuigen laten beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerderd zijn; alsook de hotelprijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de maand is van den grootsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen zijn vastgesteld als volgt Trein alleen 2® klas fr. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrèpen (10 t. h.) fr. 478. Trein alléén 3® klas fr. 195, Met dagen hotelkosten van tweeden •ang (drinkgeld inbegrepen) fr. 345. Aan iedéren bedevaarder zal t. h. terug gekeerd worden indien men met Fransch geld zalmogen betalen. Aangezien er niet meer don 500 inschrij vingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zouden verlangen aan de bede vaart deel te nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun volledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaarder J. Van Nuflfèl-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. De Geestelijke Bestuurder E. II. DE WITTE, Onderpastoor J3t-Mariinus. De Voorzitter van hel Komiteit Mod. CERCELËT Voor onze arme zieken Naamloos, Aalst Fr. 50,00 Naamloos, Aalst 2,00 NIEUWE INSCHRIJVERS Mevr. C., Wieze. Mej. Elivine Schouppe, Denderhautem. Mej. Elisa Baes, Moerbeke. M. Roseleth Hendrik, Heke^em. Mej. Roseleth Marie, Hckelgem. Mej. Roseleth Estelle, Hekelgem, M. De Schryyer Jan, Hekelgem. M. De Voghel Joseph, Hekelgem. M. Roseleth Jan, Hekelgem. Mej. Roseleth Zoë, Hekelgem. Mej. Van Roy Clothilde, Denderbelle. M. Heyndrickx Ernest, Wieze. Mej. De Bolle Maria, Esschene. M. Verbassclt Emiel, Grimberghen. M. Verhasselt Jules, Grimberghen, Van den 4 tot den 15 Oogst is het aldaai do vermaarde bedevaart naar O. D. V. tei Muren. Woensdag avond wordt de plechtigheid angekondigd door het geluid der klokken. Ten 7 1/2 ure Sol. Lof iu de Kapel, waar onder Sermoen en daarna Lofzang ter eere van O. L. V. Dezelfde oefeningen de drij vol0eude dagen. Zondag 8 Oogst, ten 2 ure, Vespers io de parochiale kerk, ten 8 ure Sol. Lof,Sermoen Lofzang in de kapel van O. L. V. ter Muren. Maandag 9 Oogst, Gedurige Aanbidding de parochiale kerk. De Sol. Hoogmis ten ure, waaronder Sermoen, 's Avonds ten ten 7 1/2 ure Sol. Lof, Rozenkrans, Litapia van alle Heiligen en Lofzang in de kapel. Dezelfde oefeningen 'e avonds de 5 volgende dagen. Van den 5 tot den 14 Oogst, ter uitzonde. i)g van den Zondag, geschieden al de Missen jin de kapel van O. L. V. ter Muren, ten 6, avond in dc latten- 7 en 8 ure. kamer, waarin zich N° 73 bevindt, een appel I De Sermce: en zullen gepredikt worden avonden commandant, zcide t'e opzieiiler. jdoor eenen Eerw. Pater der Sooieleit Jesu- In dc laltcnkamer Hoe kan die appel j Zondag 15 Oogst, de godsdienstige plech- komen. (Wordt voortgezet)jtigheden in de kapel, 's namiddags ten o ure« daa

De Volksstem | 1920 | | pagina 2