GEMEENTERAADZITTING STADSNIEUWS Laatste Berichten per Telefoon Vrije Vereniging der Katholieke Burgers Dringenden oproep aan alle Katholieken GROOTE KEUS Leert FRANSGH eo ENGELSCH I frtam ai 1 EEN VERJAARDAG. Heden, 2 Aug. Opti 7 ure's avonds, zal in al de gemeenten des Rijks hal voor altijd historisch oogenblik van het Overhandigen aan België van het Duilsch ultimatum, door klokkengelui her dacht worden. Programma vanT het Concert dat zal gegeven worden op Maandag 2 Oogst, om 8 1/2 ure, ten kiosk Groote Markt door de Koninklijke Harmonie, onder de leiding van M. ReDÓ Lenssens: 1. Satüt la Bclgiquemarsch Adroit. 2. Hulde aan Conscience, ouvertureVVaelput. Sigurd Jorsalfar Grieg. aj In de Koningshalle b) Borghila's droom c) Huldigingsmarsoh. Danse depetitepoupée, karakterst. Gadenne t>. Caprice sur Ito is melodies Mercadante. Exposition d' ornements et de vases lacrés destines par 1' oeuvre des Eglises pauvres d' Alost a la paroisse sinislrée de Wulvereem prés Ypres. Ces oDjets ct d' autres aeront exposés au local des Dames de Marie, h cóté du Doyen- pé le Dimanche8 Aoüt, de 10 1/2 midi 1/2 et de 15 18 heuies. Le Lundi 9, de 91/2 a midi et de 15 k 18 heures. Le Conscil de 1' oeuvre remercie encore •bien cordialement, Ia population d'Alost de ia générosité et espère que ses nombreux bienfaileurs viendront visiter 1' exposition due k leur grande libéralilé. On n' enveri a pas d' affiches domicile. Tentoonstelling van kerkgewaden en gewijde vaten door het Werk der Arme Kerken te Aalst voor de vernielde parochie van Wulverghem bij Yperen. De tentoonstelling der voorwerpen heelt plaats in het lokaal der Damen van Maria, nevens de Dekenij den Zondag 8 Oogst van 10 1/2 tot i 2 1/2 en van 15 tot 18 uren. Maandag 9 van 9 1/2 tot 12 en van 15 tot 18 uren. De raad van hel Werk bedankt hartelijk de bevolking en hoopt dat de menigvuldige weldoeners der stad de tentoonstelling, welke aan hunne vrijgevigheid te danken is, zullen komen bezichtigen. Er zullen geene bijzondere uitnoodigingen gezonden worden. Avis. La Bauque Centrale de Ia Dendre fermera ses caisses, bureaux et gale ries de Coffi e Forts le Mercredi 4 Aodt 1920 Jour férié légal. La Direction. ESeB'iCiit. De Banque Centrale de la Dendre zal hare kas, winketten en gaanderijen van Brandkofiers sluiten, op Woensdag 4 Augusti 1920. Welelijke feestdag 8104 Het Bestuur He! gemeentebestuur verzoekt de belanghebbenden, dip nog gemeentebelas tingen verschuldigd zijn voor 1919 en, vroe gere jaren deze oinncn de acht, dagen te kouieo betalen, Na den 8* Augustus zal de dwang beveldrager gelast worden ze ten bpiic te gaan innen, ten koste der belastingschul digen. Banque Transatlantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninki ij kastraat, (2, Kongresplaats- Brussel, Telefoon 1955 en 1956, Post) oheokrekeoing 15,500. In bewaargeving vao fondsen voor korte en lange ter- mij»®". 18456B van Zaterdag 31 Juli De zitting wordt geopend om 5 1/2 ure, onder vporzitlerschap van M. F. De Hert, Burgemeester. I. Leeating M. MOYERSOEN, De leening van 250,000 fr. aangevraagd bij het gemeente krediet is goedgekeurd op 1 Juli, dooh men vraagt waarborgen, daar ons krediet uitge put is. Natuurlijk moet daaraan voldaan worden, daar hel eene kwestie is van prin eiep. lit Gemeentebelastingen M. MOYERSOEN. w- Wij moeten ons absoluut nieuwe geldmiddelen zien'aan le lehaffen, daar de gewone uitgaven de ge wone ontvangsten overtreffen. Ik heb in het Ministerie van Binnenland iche Zaken inliohtingen gevraagd, om le weten welke belastingen zouden kunnen ge heven worden, daar de persoonlijke belas ting afgesohaft werd door de belasting op bet inkomen. Ik was voornemens u eene belasting voor te stellen op het mobilier, welke rond de 200,000 fr. zou kunnen opbrengeD, dooh io het Ministerie zegt m en dat zulks voor het oogenblik niet kan goedgekeurd worden. Wij hebben nochtans geld noodig, want de stad kan niet betalen. Het sohepenkollegie stelt voor, zekere kleine belaslingen le stemmen op een deel der ouroerende goederen. Deze zullen overi- f;ens niet veel zwaarder zijn dan de vooroor- ogsclio,daar|de opcentiemen ook eene zekere som vertegenwoordigden. Ik hoop, dat de voorstellen welke ik zal doen eene som van 60 tot 70,000 fr. zullen opbrengen. A)Eene belasting van 5fr. op de rijwielen. Ambtenaars, poliole, enz. zouden van den taks ontslagen zijn. M. DE WINDT. Wordt er een onder scheid gemaakt voor dezen die een rywiei noodig hebben en dezen dio het enkel hebben oit m luxe M. MOYERSOEN. Dat versohil heeft bestaan, dooh de provincie heeft het afge schaft. B) De xeinigheidsdionst kost thans veel geld aan de stad. Het schepenkollegie stolt dus voor, eene belasting op de wegenis le heflen, voor do gebouwen langs den open einde verdeeld in drie reeksen, volgens het belang der stralen. In de eerste reeks zou men 2,25 fr. per vierkante meter gevel be talen, in de tweede reeks 1,50 fr. en in de derde 0,75 fr. Do belasting treft den inwoner, daar het de inwoner en niet de e.igenaar van het huis, die van de reinigheidsdienst geniet. M. DE WINDT. Die belasting zal veel opbrengen, zal men dan ook de werklieden betalen in evenredigheid van de andere arbeiders M. MOYERSOEN. Hoe meer uitgaven er moeten gedaan worden, hoe meer gold er moet samengebracht worden. C) Ten derde zouden wij een taks heffen van 10 fr. per balkon en 13 fr. per logia. Deze lasten treffen den eigenaar van 't huis. D) Ten vierde eene belasting van 10 fr. per jaar op de pianos, uitgezonderd deze welke in bezit zijn van onderwijsgestichten, pianohandelaars, enz. E) Ten vijfde eene belasting op het bou wen en herbouwen. De sohepene stelt voor hierin bet regle ment le volgen van Antwerpen, natuurlijk mits wijziging der taksen welke te Antwer pen geëischt worden. Hier ook wordt de stad in drie reeksen verdeeld, naar het belang der straten. M. DE SOMER klaagt dat liet altijd de zelfden lijn, die belastingen moeten betalen en vraagt om ook de landbouwers, die op het grondgebied Aalst wonen te treffen. M. MOYERSOEN. Er zijn belastingen onder wélke zij vallen. Natuurlijk niet voor wat betreft'den reinigheidsdienst, dooh ik geloof dat er bij de landbouwers nog al eeuige pianos zijn. M. DE WINDT. Ja pianos a queue in hunnen stal. (Algemeen gelach). Ik meen toch dat men niet zal denken aat ik eene belasting vraag op de koeien. Spreker vraagt nogmaals eene kalseide voor den Paddeuhoek. M. A. EEMAN. Ik meende dat ze er lang lag. De veraohillige belastingen worden goed gekeurd. Punten III lot VII der dagorde betrek hebbende op de aflossing van grondlasten, grondafstand op het kerkhof, rekening van St Jozefschool, rekening der Waag, begroo ting der teelten- en muziekschool worden zonder opmerkingen goedgekeurd. Punt VIII. M. MOYERSOEN. Wij hebben een verslag onlvangeu van het Minis terie van Binnenlandsohe Zaken, betrekke lijk de gaskweslie. Het verslag is te uitge breid om er bier lezing van le geven, doch ziehier beknopt waarvan er spraak is. Volgens de gestemde wet zouden de prijzen der vergunning nagezien worden en zou de Minister de prijs vaststellen. Er is eene kommissie geraadpleegd. Deze kom. missie was samengesteld uit een vertegen woordiger van het gemeentebestuur, een vertegenwoordiger van de gos en een derde export. Ret verslag komt hierop neer, dal inge volge de löónsvorhoogingen en de duurte der kolen, de prijs der gas 35 centiemen meer zou moeten zijn dan voor den oorlog, 't is te zeggen waar 15 centiemen den kubieke» meier betaald werd, zou het nu 50 centiemen zijn, waar 12 betaald werd 47 en waar 8 betaald weid zooals in de stad nu 43. Wij hadden kostelooze verlichting voorde stad, voor 700 tot 750 lantaarns, nu zouden wij die 35 centiemen moeton betalen. Van den anderen kant moest de gas aan de stad eene zekere vergoeding betalen, het is te zeggen 7 per honderd voor de ontvang sten bovon de 400,000 fr. Deze ontvangsten bedragen thans meer dan een miljoen. Zijn die cijfers juist dan zouden wij eene flinke som te ontvangen hebben. Ik ben Donderdag naar Brussel geweest, dooh heb den algemeenen bestuurder der gaz niet aangetroffen. Ik weet niet of wq ver mindering zullen kunnen krijgpo voor den prijs der gas, dooh wij zullen in alle geval aandringen voor wat betreft de koste'looze verliohliDg der straten. M. DE WINDT vraagt of de gas nu reeds de facturen heeft ingediend. Hij heeft nog maals zijne rekening geweigerd. Wij hebben steeds vertrouwen gehad in de gas en ik be grijp niei waarom de gas in ons ook geen vertrouwen heeft. Het ingediend verslag is een algemeen verslag voor alle gasmaatschappijen van Belgie. Dat is onmogelijk. Waarom niet mot de Maatschappij zelve onderhandeld en onderzocht. Wij zullen de rekeningen der gas niet op straat uitbellen. Wij vragen niet dat de Gas geld zou ver- lieten, dooh wij willen aan hare willekeur niet onderworpen zijn. Wil de minister de verantwoordelijkheid op zich nemen, hij moet het welen. Ik neem te op mij niet. HET ÖCHEPENGOLLEGIE EN DE RECH TERZIJDE. Wij ook niot. M. DE WINDT alelt voor, aan den minister te laten weton. dat wij zullen trachten ons met de gasmaatschappij te ver staan. M. MOYERSOEN. Dat is niet noodig. Wij zijn kontraktanten en wij mogen samen beraadslagen. Wij zullen samen zoeken wat wij kunnen winnen. M. DE WINDT. De Gas wil kaatsen nooh keeren Gij moet deze zaak ten besto zien le beredderen. IX Garnizoen M. MOYERSOEN. Wij hebben een schrijven ontvangen van hei ministerie waarin ons gemeld wordt, dat wij een garnizoen kunuou krijgen, mits hel leveren van den grond, tusaohenkomst van 250,000 fr. voor den opbouw der kazerne en'een dan voor den oorlog denk ik wel dat er geen verzet tegen zal zijn. X. Wensch betreffende de Vlaamsche Hoogeschool M. DE HERT geeft lezing van een schrij ven van het Vlaamsch Verbond, afdeeling Aalst, waarin het gemeentebestuur van Aalst aangezet wordt eene motie te stemmen voor de vervlaamsching der Gentsohe Hoo- geschool en der besturen. Nog verscheidene andere vereenigiDgen zonden brieven in den zelfden zin De heer burgemeester vradgt dat dezen wensch zou voldaan worden, daar het Vlaamsche volk reoht heeft op hooger on derwijs in eigen taal. t' Is tijd dat er vol doening gegeven worde aan de Vlamingen. M. DE WINDT in eene lange redevoering verklaart dat hij de reohten der Vlamingen ten volle herkent, dooh niet kan aannemen, dat de Gentsohe hoogesobool zcu worden vervlaamsen. Men zou er eene andere moe ten inriohten 't is gelijk waar, ai ware hel (e Aalst. Hij legt eene dagorde in dien zin neer en drukt ten slotte de vrees uit, dat de ver- vlaamsohing der Genlsche Hoogeschool de eerste stap zou kunnen zijn naar de ver deeldheid van Belgie. M. BOSTEELS in eene gloedvolle rede, verdedigd het Vlaamsoh minimumprogram- ma. Hy wijst er op, hoe alle kleine volkeren, in eigen taal onderwczoD worden en groote mannen voortbrengen. Het Vlaamsohe volk moet leven, daar het eeuwig is. Reeds vóór den oorlog was de zaak rijp. Zijn er tijdens den oorlog misstappen begaan. M. De Windt kan ons zulks niet ten kwade dulden. De Gentsohe Hoogesohool Fransch houden is eene onrechtvaardigheid. Willen we België leefbaar houden en grootmuken, dan moeten er grondige hervormingen gesohiede». Er zijn te vee! onrechtvaardige toestanden. Er moet Voi'viaarusohing komen, van laag tot hoog. Gent is de eigendom der Vlamingen en niet van eeuige rijke familiën. De Vlaamsche Hoogesohool te Gent, zal bloeien en oen grooten invloed uitoefenen op geheel Vlaamsch België. Vrijheid komt hier niet te pas, want waar onrechtvaardigheid heerscht, kan van geen vrijheid spraak zrjm. Het moet uit zijn met de voorrechten van eenige Genlsche burgers. Zij hebben daar geen reoht op. Wiilon zij een hooger onderwijs voor hunne kinderen, dat zij gaan waar zij willen of zelf eene hoogeschool slichten. Wie hooger onderwijs wil genieten, dat hij bet belalc. De Vlaamsohe beweging heeft in de Ka mers bijna eene meerderheid voor zich ge wonnen. Wij willen Gent of niets. Dat zij oppassen, indien men het ons mot geeft. Wij willen niet langer de les gespeld worden. Zie maar naar Ierland. De siun- feiners zullen den ondergaDg zijn van Enge- laud en dat is de sonuld van sommige En- gelsohe teuoliouuairen, die hun vaderland al te zeor verdedigen, zooals W. De Windt. Zij dia de rechten weigeren het Vlaam- sciie volk, zullen schuld zijn, dat er zelf standigheid en splitsing komt. 't Is een ge vaarlijk spel en die eraan- meêwerkt moet er de gevolgen van dragen. Gent vervlaamscht is voor ons alles. Gent niet vervlaamscht, is de voortzetting de ver- fransching onzer jongens. Ten slotte drukt M. Bosteels de hoop uit, dat M. De Windt zal inzien, de lange jaren verdrukking waaronder Vlaanderen geleefd heeft, en uit levens den wensch, dat de ge meenteraad van Aalst, op leven en dood de Vlaamsche zaak zou behartigen. M. MOYERSOEN stelt voor dat de ge meenteraad volgende dagorde zou stemmen De Gemeenteraad van Aelst drukt den wensch uit dat de Gentsohe Hoogeschool algeheel zou vervlaamscht worden Deze dagorde werd den 29 December 1910 gestemd met eenparigheid en ook M. De Windt stemde er dan voor. (Gelaoh). De Vervlaamsching der Gentsohe Hooge sohool is de eenigste mogelijke oplossing. Hadde men het over 20 jaar gedaan, er zou thans al dat gewoel niet zijn. 't Is hoo" tijd dat er oen eiude aan kome. De eenheid van België vereisoht dat aan de Vlamingen voldoening gegeven worde. M. DE WINDT. Het is waar dat ik over 10 jaar die motie gestemd Heb, doch thans is er verschil van opvatliDg. Ik ben van oordeel dat Gent vervlaamscheu een groot gevaarj zou opleveren, daar het ons leiden zou naar de bestuurlijke scheiding. M. de BETHUNE in naana der rechterzij de, verklaart dat deze met genoegen het voorstel van het sohepenkollegie zal stem meu, in de overtuiging, dat zulks de toe komst en den roem van Belgie zal bevoor- DE P00LSCH-RUSS1SGHE OORLOG. Warscbow 2 Oogst. Verscheidene bladen melden, dat achter het Bolschewistisch front, in Uhranie een opstand ontstaan is. De Bols- chewisten werden door de bevolking aangevallen. De veertiende en zestiende division moesten ijlings van het Poolsche front naar Uhranie gezonden worden. De gekende aanvoer der der opstandelingen, Machno is te lekalerinoslaw aangekomen en heeft zich bij bet leger van Wrangel aangesloten. WARSCAOW, 1 Oogst. De stafoverste van het Poolsche leger verklaarde aan dag bladschrijvers, dat eene Russische overwinning eerst en vooral eon Duitsche overwinning zou zijn. Men mag echter alle vertrouwen hebben. Na de tegenslagen der eerste dagen, it de toestand'verbeterd en kunnen wij thans' siand houden. DE VREDE MET TURKEY. Parijs, 2 Oo:st. Men denkt dat de onderteekening van den vrede met Turkey Donderdag namiddag zal kunnen plaats hebben. EENE SAMENZWEERING IN OOSTENRIJK. Weenen 2 Oogst. De Arbeiler Zeitumj meldt, dat de policie verleden nacht zekeren Kugler aanhield, die gelast was met de aanwervingen voor het Oostenrijksch legioen. Tijdens zijne ondervraging bekende Kugler, dal het Oostenrijksch legioen, Oostenrijk moest binnenvallen en het huidige gou vernement omverwerpen. EENE VERKLARING VAN M. VON SIMONS. Berlijn 2 Oogst. De Duitsche minister van Binnenlandsche Zaken M. Simons, verklaarde aan de medewerker van de - Ncue Freie Presse van Weenen, dal hij zeer verwonderd was, dat Duitschland niet naar de conferentie van Londen genoodigd werd. Het komt hem ook onbegrijpelijk voor, dat Rusland zich door Engeland laat opdringen, met wie het mag onderhandelen en met wie liet niet mag onderhandelen. Eindigende, zegde M. Von Simons nog Londen mag al beslissen wat het wil, men zal toch Duitschland niet kunnen beletten te herleven. DOOR DE BOLSCHEW1STEN GEVANGEN GENOMEN. BERNE, 2 Oogst. Men heeft hier vernomen, dat een Zwitsersch onderdaan, M. CupeKn, naar Teheran gezonden om er het lelefoonbeheer in te richten, aldaar door de Bolschewisten aangehouden :s. Da federale raad heeft bij hoogdringendheid inlichtingen gevraagd. KOMT TE VERSCHIJNEN en verkrijgbaar in de Volksslem RED DE JEUGD door den welgekenden Eerw. Pater Maes S. J. Prijs2,00 fr. Gij allen dus, en vooral ouders en ziele- zorgers, van wie het hart klopt voor de be langen en het welzijn van bet volk, steekt de handen uit de mouwen en werkt mede om van onze kinderen, gezonde, verstandige en reine menschen te maken. Maakt kennis met dit boekje, leest en verspreidt het. Airam. M. DE WINDT zal zich in de stemming onthouden. Hij stemt niet tegen, omdat men hem niet zou verdenken tegen de Vlaamsche reohten te zijn. Hij stemt niet voor omdat bij de Vervlaamsching der Gentsohe Hooge school als een dwaling beschouwt. Bij naamafroeping wordt de wensoh, voorgesteld door M. Moyersoen namens het schepen col legie aangenomen met 13 slem- men en 1 onthouding. De zitting wordt geheven om 8 1/2. WISSELKOERS van 2 Oogst baren w% waarde reinig!,«idsdienst^.I- liVf^Sk LC ingoriobt. De .lad wordt tSdienj fiaa/deze voorwaarden Tog beier X Amsterdam (gulden) Keulen (mark) öenève Italië Madrid Londen (pond steri./ Parijs Dollar (New York) *112 0/0 tot"422 0/0 28 1/11 tot 30 1/16 207 314 tol211 3/4 64 1/4 tol 68 1/4 186,50 tot 190,50 45.475 tot 45.725 93 15/10 lot 94 7/16 12.25 tol 12.33 Medegedeeld door de Banque Ceotrale de fa Dendre. Lokaal Groote Slarkt, 24 Wij doen een hoogst dringenden oproep aan alle katholieken, zonder uitstel de kie zerslijsten le komen nazien. Dit nazicht is vooral noodig voor de Vrouwenlisten. 'T is de eerste maal dat die opgesteld zijn. en bijgevolg zullen er onver mijdelijk missingen in beslaan De lijsten der mannen en vrouwen liggen ten lokale der Vrije Katholieke Burgers Groote Markt 24. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaül der Christene Vakverenigin gen, St: Jorisstraat (Groen Kfuis). Jr- den KiUi.olieken Werkmanskring, Mooi' selbaan Mijlbeke. Tn den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meuleschettestraat. In den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat. Bij uïtzondnring zal het Bureel der Vrije ftatholijke Burgers, 24, Groote Markt, (ingang langs de middendeur), zich DAGELIJKS ter beschikking hou den van alle katholieken, voor het toe zicht der kiezerslijsten (mannen en vrouwen) van 5 tot 7 ure avonds. Het noodige zal kosteloos gedaan worden om alle missineen of weglatingen le her stellen. De Wel zegt dat de hoedanigheid van kie zer vastgesteld wordt door de inschrijving op de lijsten. Die niet ingeschreven is, is geen Kiezer Dat dus niemand nalalr, zonder uitstel te komen zien of hij, zijne echtge noot©, familieleden, vrienden cn kennissen op de Kiezerslijsten staan. Het is de plicht van alle katholieken dien naam waardig Opgepast icant binnen enkele dagen is het te laat Diiivenn&euws Lokaal Ed. Commerman. Alle weken Woensdaags Prijsvlucht en leerdracht uil Quievrain. Inbrengst Dijnsdag namiddag van 4 lol 6 1/2 heel stipt. Gevraagd om te lossen om 11 u. 30 tot 40 minuten om eenieder te kunnen mede spelert zonder werk verlet- Het Bestuur AALST KERKSTRAAT, 22 Ministerie «en Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading RAADGEVENDE KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbederf hare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van den Minister van Nijverheid, Arbeid on Be voorrading, om de deskundigen van het parket in de mogelijkheid te stellen, het besluit vaa 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid toe te passen. leder handelaar is er toe gehouden navolgende lijst der artikels met naam en prijs aan teplakkem De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn or toe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze Insgelijks voor de fabrikanten en bandelaars de sluiting van hun werkplaats oI handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima pryzen moeten niet verward wer den mot de normale prijzen, die enkel voor doel hebben bei publiek in te lichten nopens den ge- middelden prys, die redelijker wijze kan prac- tisch zün op hel oogenbliir zelf der bekendma king, de verkoopprijs kan dus mot den normale pr^js verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van do markt die zich zouden kunneft voordoen, of vao de hoedanigheid der koopwa ren zonder don yerhoopwof don boopcr aait vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPRIJZEN Bevrozen vteesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bevriezingsdienst). Boter door de regeering ingevoerd Kaas Canadresche Chedder, 1* hoedanigheid volkomen zuiver per kilo Canadeesche Chedder, 2' hoedanigheid Verduurzaamd vieeoch Corned Beef Verduurzaamde Visch. Portugeesche sardienen 1/4 22m/m id. 1/4 club 30 m/m (de beste) Roze zalm van Alaska (hooge doos» 1 pond Zout Geraillneerd zout voor boter per kilo 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken o 50 Rijstameldonck per 1/2 kilo 2^60 Belgische lucifers (wit hout) het pak 0,60' Voedinyedeeg Vermieelle, noedols, gewonen voedingsdoeg (in,la?d3cb) per 1/2 kilo 2.0C Macaroni (ïnlandsche) 2,25 Buitenlanasohe voedingsdoeg per kilo 4*20 Gewone rijst 2 25 Vet en pekelwaren Amerika-.nsch spek per kilo 8,50 Hesp picnic met borax g oO Reuzel Zuiver (ingevoerd) 8!g0 Rundvet (volgens hoedanigheid) 6 50 tot 50 Margarineboter tot Allerlei Petroleum den lier 1,20 Groene smeerzeep per kilo 3,7ö tot4,50 Olijfolie den liter ü,00 ürouduootolie (sla-olie) 10 00 Chocolade (wettelijk) per kilo o'— Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Ministe i rie van Bevoorrading, hel pak van 500 gram men netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos - beste per kilo gewone goede gewone Gebrande koffie Santos beste 14,00 U,— 0,- 2,45 Fr. 1,50 1,00 2,10 Kindcrapijzon. Havervlokken in pakjes Aardappeïbloem. Onverpakt In pakjes van 1/2 kilo Gecondenseerde melk Verdampte melk gew. goede gewone 9.25 8,45 7,85 11,35 10,35 9,35 3,00 het pak 1 r kilo 3,00; 3,75 de doos 2,40 2,10 DAME en MANSVELO te koop, zoo goed als nieuw aan 300 fr. ieder. Diepestraat 2 Aalst.3107 GEVRAAGD goede kindermeid, Lange Zoulstraat, 30, Aalsl. 3108 Te verkrijgen len bureele en bij onze voorlverkoopere zonder meester Vlaamsch-Fransoh l®en2Mee!, per deel 6 fr. 3® deel 7 fr. Vlaamsob-Engelsohprijs 6 fr. Verzameling van BritoenSmeekschriften en aanvraoen in 't VI, en in 'tfr. fr. 0,00

De Volksstem | 1920 | | pagina 3