Bloedzuiverende Pillen Eena geheimzinnige ontgravlng Ministerie van Spoorwegen. DE KAMER Verblijdend nieuws uit HALLE Laatst® pea* TeSefoosn Voor Maagpijn, Verstoptheid, Gal, enz.GBBRUIKT DB van Fr. FAMjK.EBAU'T, Apotheker, Botermarkt, 8, Aalst Voor de Plaag der Kiekens GEBRUIKT de iwullmapoedet Apotheek Fr. Faliekant, 4326 Botermarkt, 8, te Aalst Sport STADSNIEUWS Üuivencachetten wv QELDLEENlNGEy En de onderhandelingen LONDEN 6 Oogst. Volgens de Daily Htfil hebben de Bolschewisien in hun ant- wooi'u °P Engelscte nota, gisteren a3n EameneW gC?e'n^» verklaard, ui', zij voor het pocenblik hunne opniarseh in Poieu niet kunnen slaken en dat OC^nuuU en in internationaal recht, dei? ofijoarsch ge* wettigd is. De Bulschewisten verklaren *ich b?'eld de "Wapenstilstand en vredesonderhandelingen te hernemen, soodra do Poolsche afgevaardig den je Minsk zullen teruggekeerd zijn en dat de vijandelijkheden zullen gesiaakl worden, lóódra zij liet bewijs in handen zullen heb ben, dat de Poolsche afgevaardigden volmacht hebben om den vrede ie bespreken. Zij ver* klaren verder, dat zij bereid zijn aan Polen zijne onafhankelijkheid en eene edelmoedige grens te vericenen, doch willen enkel een afzonderlijken vrede met Polen. Het goouvernemenl van Moskou seint nog, •jat Kamenew en Krassine volmacht hebben -oen den vrede te teekenen met gelijk welke mogendheid der Entente of met Polen, doch afgevaardigden van naburige staten mogen aan eene vredesconferentie geen deel nemen. Eene neerlaag der Bolschewistan Constantinopel 5 Oogst Generaal Wrangêl leinl De tweede poging der Bolschewisien om onze ohmarsc'n legen te houden is op eene totale mislukking uitgeloope». Na hevige gevechten, welke acht dagen duurden, zijn de vijandelijke legers geheel verslagen ge worden. Wij namen 4000 gevangenen en verover den 39 1 anons, 150 machiengeweren, vier gepanbe de treinen, vijf gepantserde autos, eenegroote hoeveelheid oorlogsmateriaal. De vijand vlucht in wanorde, achtervolgd door onze afdeelingen. Wie het gevaar bemint.... De Amerikaansche luitenant vlieger Lock- lear, die heel Amerika door berucht geworden was, door zijne roekelooze waaghalzerijen in de lucht, namelijk door van een vliegtuig in volle vaart, in een ander te spingen, heeft thans zijne dolle daden melden dood bekocht Steeds op zoek naar nieuwe ijzingwekkende toeren had hij met een cinema onderne ming akkoord gesloten, dat hij met zijn vliegtuig opstijgend, in de lucht een vuurpijl zoafschieten en dan den lichtstraal zou volgen. Het eerste deel van hel programma verliep zeer goed cn hel vliegtuig daalde in duizeling wekkènde snelheid in den lichtstraal neer. Eensklaps sloegen echter de sprankels van den vuurpijl op hel vliegtuig neer en dil school in brand. Het vliegtuig plofte van eene hoogte van 200 meters ten gronde en Locklear en zijn mecanicien werden op den slag gedood. Het parket van Lunèville onderzoekt mans Teneeiye zaak. Het geldt de geheime oplieh- «ing van liet lijk van een Fransch officier, in 1914 wegens verraad door den kop geschoten. In September 1914 bevond commandant \V.. aan het hoofd van een bataljon van het 36° koloniale infanterie, zich op de verdedi gingslijn van Epinal, tusschen Landicourt en Quivaux. Zijn regiment moest oprukken in de richting van Rozebeurres, terwijl de vijand de baan van Lamothe bezet hield. Toen zij uit Tinvaux kwamen, werden de koloniale door de Duitschers op een hevig machiengeweervuur onthaald en vele sneu velden. Commandant W... trok onmiddelijk zijn zakdoek en begon er mee te zwaaien ten tee ken dat hij zich overgaf. Hij werd echter dadelijk door zijne officieren en zijne soldaten achteruitgebrachl. In het hoofdkwartier werd eert krijgsraad samengesteld en commandant W werd ter dood veroordeeld. Hel vonnis werd nog dcnzelfden dag voltrokken. Zijn lijk werd ie Reme.noville in eenen hof begra ven. Daar kwam ieder jaar eene vrouw in vollen rouw, op het verlaten graf, door de inwoners - den vervloekten hoek genoemd, bloemen neerleggen. Pas was dc vrouw ech ter: weg, of de bloemen werden door de in»» woners verlrappeld. Ëenige dagen geleden nu, stelde men op zeieren morgeml vast, dat hel lijk ontgraven en,weggevoerd was. Een onderzoek werd ge- opeiid en daaruit bleek, dat de geheimzinnige dame in het dorp geweest was en dat zij vertrokken was met eene groote reismand. Men vermoedt dat het de vrouw van den terdoodveroordeelde is, die liet lijk is komen weghalen. Bezoek der Slagvelden. Ingevolge eene overeenkomst met de Fran sche Spoorwegen, worden rondreisbiljetten met vasten reisweg afgeleverd, voor hei be zoeken der slagvelden. Voorloopig worden deze biljetten afgcle- veid door lusschenkomst van de Campagnie Fran»;aise du tourisme die voor de reisge- dcelten op Fransch grondgebied, degebruiks- datums dev biljetten en den volledigen reisweg lot aan de Belgische grens regelt, en aan de reizigers eten, slaapgelegenheid en vervoer middelen (auto-cars) verschaft in de streken, die per spoor niet kunnen bereikt worden. Deze biljetten zijn geldig gedurende 60 dagen en geven het recht zich op te houden in eene der plaatsen, die op de verschillende bladen in '1 bijzonder zijn aangeduid. De vaste reiswegen, voor dit jaar aange nomen zijn. Ren I. Brussel, Gent,* Brugge, Zee- brugge, Brugge, Oostende, Yper, Abeele, Dazehrouck, A nas, Albert, Amicus, Parijs, Epernay, Reims, Chalons, Verdun, Mctz, Luxemburg, Klcinbellingcn, Namen, Brussel.' t Ren II. Brussel, Gent, Brugge, Zee- brugge, Brugge, Oostende, Yper, Abeele, HazebroucK, Arras, Albert, Amiens, Parijs, Epernay, Reims, Chèlons, Verdun, Nancy, Avricourt, Sarrebourg, Strasbourg. Metz, Luxemburg, Kleinbottingen, Namen, Brussel. Reis III. Brussel, Gent, Brugge, Zee- brugge, Brugge, Oostende, Yper, Abeele, Hawbrouck, Arraa, Albert, Amiens, Parijs. Epernay, ne'ims, Verdun, ^ahcj, GfcïaTuïïïer, Thann, Mulhouse, Colmar, Strasbourg, Metz Luxembourg. KleinboUi ngenNa menBrussel Reis IV. Brussel, Gent, Brugge, Zee- brugge, Brugge, Oostende, Yper, Abeele, Hazebrouck, Arras, Albert, Amiens, Parijs, Feignies, Bergen, Brussel. Reis V. Brussel, Bergen, Feignies, Parijs, Epernay, Reims, Verdun, Baiilly, Metz, Luxemburg, Kleinbottingen, Namen, Brussel Reis VI. Brussel, Bergen, Feignies, Parijs, Epernay, Reims, Verdun, Nancy, Avricourt, Strasbourg, Melz, Luxemburg, Kleinbottingen, Namen, Brussel. Reis VII. Brussel, Bergen, Feignies, Parijs, Epernay, Reims, Verdun, Nancy, Gerardmer, Thann, Mulhouse, Colmar, Stras bourg, Metz, Luxemburg, Kleinbettingen, Namen, Brussel. Al deze reizen mogen voorloopig slechts in de hierboven aangeduide richting gedaan worden. Hun uitgangspunt is in België Brus sel Oostende, in Frankrijk, Parijs. Deze rondreisbiljetten kunnen aangevraagd worden ter statie Brussel (N) die al de aan vragen moei behandelen en er het noodige gevolg aan geven. Namiddagzitting van Donderdag 3 Oogst. De lilting wordt geopend om 2 u. onder voorzitterschap van M. Brunei. De huishuurwet. Dan herneemt de Kamer de bespreking van het ontwerp houdende wijzigingen aanvulling der huishuurwellen van 30 April en 25 Au gustus 1919 (wet door den Senaat terug naar de Kamer gezonden). M. DE BUNNE vraagt dat men dc wijzi gingen door den Senaat gedaan zou verwer pen, daar er door het fgewijzigd ontwerp uil- zettingen in massa zullen gebeuren. M. SOEDAN, verslaggever, is grootendeels 't akkoord met M. Debunne de eigenaar moet niet uit wispelturigheid een huurder kunnen uitzetten, zonder ernstige reden. Maar in geval van ernstige reden mag de uitzetting gebeuren en hier volgt de verslag gever M. Debunne niet. M. DUYSTERS. Alles is gezegd ge worden over dit ontwerp men kan slechts in herhallingen vervallen. Spreker herinnert dun hoe de Senaat het ontwerp terug naar de Kamer verzond. Hij vraagt om geschillen te vermijden tusschen Kamer en Senaat dat men de wijzigingen door den Senaat voorgesteld, zou aannemen. M. MELCKMANS verdedigt het voorstel De Bunue. M. DELACROIX verklaart zich'l'akkoord om de uitzettingen te vermijden, doch vraagt om de verhooging van 50 t. h. op de huur goed te keuren. M. de-KERCHOVE d'EXAERDE klaagt dat in de provincie Antwerpen, de staat aan zijne pachters 100 tot 120 t. h. doet opslaan. Men gaat over tot de bespreking der artikelen. M. HAINAUT, vraagt of de eigenaar slechts dan iemand mag uitzetten, wanneer hij zelf werkelijk het huis gaat bewonen en niet wanneer hij de woning wil veranderen in een winkel, enz. M. SOUDAN, verslaggever. We zijn 'tak koord. Dan ste-nit men dat de noodzakelijkheid voor den eigenaar zeff de verhuurde woning te betrekken de uilzelling wettigt. Hetzelfde indien zijn ouders of die zijner echlgenoole die woning moeten betrekken. Aan art. 5 wordt een amendement aange nomen van M. Duysters waarbij de verkoop van de woning van de afkondiging der wel, den huurder van het recht op verlenging der huur berooft. Dan stemt men over helcijfer30 of 50% der geoorloofde verboojiing. Met rechtstaan en neerzitten wordt 50% aangenomen. Daarna stemt men bij naa maf roeping over een amendement dat de verhooging tot 30% beperkt voor de woningen, die niet meer dan 1200 fr. per jaar verhuurd worden. Dit voorste] wordt aangenomen met 75 stemmen tegen 63. De volgende artikelen tot en met 28 wor den aangenomen. Dan wordt het geheel der huishuurwet bij naamafrocping aangenomen met 90 stemmen legen 43 en 0 onthoudingen. De wedde der onderwijzers M. BUYL heeft een amendement ingediend aan art. 6, waarbij de verhoogingen worden toegestaan volgens dienstjaren en niet volgens verdiensten. M. WOESTE. De Kamer werd er toe gebracht gisteren avond laat uitspraak te doen over sommige amendementen, waarvan ik de verwerping zou hebben gevraagd, in dien ik hier ware geweest. Ik kan slechts spreken over den stand van het vraagstuk wij vragen de splitsing bij het eerste deel van art. 10. Wij hebben steeds aangenomen dal de vrije scholen die .toelagen krijgen, zich moeten onderwerpen aan liet toezicht der Regeering, maar voor hunne inwendige inrichting moe ten zij volstrekt vrij blijven. De tekst die ons wordt onderworpen maakt inbreuk op de vrijheid. Wij vragen dat de stemming zou betrekking hebben op de zinsnede die beroep op den Koning toelaat. Wat de gemeentescholen betreft, moet be roep bij de Regeering toegelaten zijn wat echter de vrije scholen betreft, moet. 'van de tuchtmaatregelen genomen door-de commis sion, in beroep kunnen gegaan worden over eenkomstig artikel 26 der wet tot inrichting van het onderwijs. Mijn Voorstel strekt tot hel bekomen van een vergélijk en komt overeen met den geest der wot die wij behandelen en met de inzicht.t-Tfaer regeering. M. MsSTREË, minister van kunsten en wetenschappen, belooft tegen den tijd dei- tweede lezing een amendement voor te bren gen, dat /oldoening zal geven aan M. Woeste. M. DOMS Stelt de inrichting voor van een scheidsraad om uitspraak te doen over de onderwijzers, die onwaardig zijn eene ver. hooging te ontvangen. M. HEYMAN verslaggever, zegt dat de regeering zelfs dooi' de huidige wet gewa pend is tegen de onderwijzers, die hun plicht n»et zouden vervallen. M. DESTREE. Ja indien de schoolo- verheid eene klacht indient. Zoo zij den on- waardigen onderwijzer steunt, kan ik niets. Ik vraag de u de wet in den zin aan te vullen. M. WOESTE. In beginsel schijnt het heel redelijk te spreken van diensten die meer dan middelmatig zijn.0 Maar hoe zal deze middelmatigheid worden vastgesteld. Het Staatsopzicht gaat in de vrije scholen na, of deze het programma der Regeering nale ven, doch hoe zal dat opzicht zich uitoefenen op de onderwijzers der vrije gestichten. Met andere wooren, welke waarborgen zullen wij hebben dat de diensten bewezen, door een onderwijzer tot het vrije onderwijs hehooren- de, volkomen onpartijdig zullen onderzocht worden Ik zie in de voorgestelde bepaling geenzins waarborgen, welke de minister noodig acht. De vrije scholen ook hebben recht op onpar tijdigheid en wij mogen den minister geen recht toekennen, dat aan alle toezicht ontsnapt. In die voorwaarden, kan ik mij niet aanslui ten bij den tekst van den minister. Het amendement van M. Buy! wordt aan genomen. Het is wel verstaan dat slechts de onder wijzers, die meer dan middelmatige diensten bewijzen, van de vcihoogingen zullen genie ten. Dan besluit men dat de bijzondere meeeters voor wie M. Buyl 4 0/o vraagt aan de wedde der onderwijzers voor elk uur klas door hen gegeven door koninklijk besluit zullen wor den aangeduid. De stemming in tweede lezing over het ontwerp betreflende de wedde der onderwij zers wordt verzonden tol morgen. Stemmingen Bij naamafroeping worden verscheidene wetsontwerpen goedgekeurd. Vlaamsoh in 't Bestuur. üc bespreking der artikelen van het wets ontwerp wordt voortgezet. De artikelen wor den aangenomen. Bij artikel 6, luidend als volst Art. 6. 1. Nremand kan worden benoemd tot een ambt van den Staat in het Vlaamsche gedeelte van het land, indien hij niet de Vlaamsche taal kent; in het Waalsche gedeel te, indien hij niet de Fransche taal kent. 2. De ambtenaren van het centraal bestuur en die van de Brussetsche agglomeratie, móeten, bij hun toelating, het bewijs leveren, dat zij beide landstalen kennen. 3. De bepalingen van de eerste twee alinea's van dit art. treden slechts in werking vijfjaar na de afkondiging der wet. 4. De ambtenaren belast met een bijzon dere technische studie, kunnen, mits eene met redenen omkleede machtiging dóór den minister, tot iet opstellen van hun verslagen gebruik maken van de taal, waarin zij hun studiën hebben gedaan. Er ontstaat eene langdurige bespreking, tengevolge waarvan de stemming tot morgen verdaagt wordi. Er zal dan ook over bet ge heel van het wetsontwerp gestemd worden. M LEMONIER. Het is de eerste stap naar de besluurlijke scheiding. De zitting wordt om 7 3/4 ure geheven. Het heropvoeren van - Maria's Leven het edel mysteriespel dat in 1910, 11 en 12 tienduizenden toeschouwers naar Halle deed stroomen, zal voor allen pen verheu gend nieuws zijn. Was de genoten bijval in vroeger jaren ten volle verdiend, de opvoeringen van dees jaar beloven er nog meer te zullen inoogsten. 350 op voerders met orkest zullen het heerlijke Mariaspel uitvoeren, in de ruime Lieve Vrouwzaal daarvoor gebouwd. De opvoeringen gebeuren op Zondagen 8, 15 en 22 Augustus; op Maandag 6 en Zondagen 12, 19 en 26 September, telkens van 2 tot 6 uur. Kaarten werden reeds bij honderden aangevraagd. Zij worden besteld aan het adres Mariaspel, Hal en betaald op voorhand op postchekreke- ning 23611 Mariaspel Hal. De prijzen der plaatsen zijn 10, 7, 5, 3 en 2 fr. 20 0/0 korting wordt verleend aan groepen van minstens 25 personen, ook 20 0/0 afslag voor familién van min stens 5 personen, kaarten nemend van 10 of 7 fr. Deze verminderingen gelden slechts voor Augustus. Het treinverkeer laat toe de H. Mis te ll,30u. te Hal bij te wonen, en bij de afreis is men te 7 uren te Brussel. 5113 Banque Transatlantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninkiijkestraat, (2, Kongresplaats- Brussel, Telefoon 1955 en 1956, Post) checkrekening 15,500. Iii bewaargeving van fondsen voor korte en lange ter mijnen. 18436B NOG DE BEGIFTIGING DER OUD-STRIJDERS. BRUSSEL 6 Oogst. Het ont werp der Kommissie gelast met het onderzoek der verschillige voorstellen werd heden mor- gend in de Kamer uitgedeeld. Volgens dat ontwerp zouden de oud-strijders 75 fr. trekken voor iedere maand werkelijken dienst aan het front, tusschen 1 Oogst 1914 en 11 Novem ber 1918. De frontdienst wordt hier in aanmerking genomen zooals voor het toekennen der frontstrepen. De andere oud-strijders, die geen werkelijken frontdienst deden, zullen 50 fr. per maand trekken. Voor de krijgsgevangenen en geïnterneerden wordt ook 50 fr. per maand voorzien. VALSCHE BANKBRIEFJES. TWEE AANHOUDINGEN TE BRUSSEL. - Brussel, 6 Oogst. Sinds eenigen tijd stelde men in de Brusselsche banken vast, dat er valsche bankbriefjes van 20 frank in omloop waren. Deze waren zeer goed nagemaakt doch hadden geen watermerk. De rechterlijke brigade, na lange opzoekingen heeft heden morgend een slotmaker en een rondleurder aangehouden, doch na verhoord le zijn geworden voorloopig vrijheid gesteld, DE POOLSCH-RUSSISCHE OORLOG. Londen, 6 Oogst. Het Hongaaisch gou- verment heeft officieel aan het Poolsch gouvernement twee division infanterie en eene divisie ruiterij aangeboden om in de Poolsche rangen te strijden tegen de bolschewisien. De groote kwestie is echter le weten, hoe deze troepen naar het Poolsche front zouden kunnen gezonden worden. HET ANTWOORD DER BOLSCHEWISTEN AAN ENGELAND. - Londen, 6 Oogst. De Times is van oordeel dat de Bolschewisien dus alle voorstellen van het Engelsch gouvernement hebben van de hand gewezen, en dat men thans den toestand met moed en eendracht het hoofd moet bieden evenals in de groote dagen van 1914. g GENEZING IN DRIE DAGEN OOK REMED1EN VOOR DUIVEN EN ALLE IIOFDIEREN O I I DCT Naar wij vernemen zul- uU MO I len er den 1 Zondag van September, aldaar groote feestelijkheden plaats hebben, ter gelegenheid der plechtige wijding der nienwe kapel, opgericht ter eere van het H. Hart. Deze kapel in Romaansche stijl, naar het plan van den heer E. Goethals, leeraar van bouwkunst aan de Hoogeschool van Leuven, is gebouwd door M. Emiel Rombaut, onder nemer, Aalst. Meer dan 18 parochiën met hunne geeste lijkheid hebben reeds hunne bijtreding be loofd. 's Namiddags plechtig Lof in open lucht vóór de kapel. Meer dan 230 zangers en zangstera der parochie leeren sodert 'weken een prachtig Lof, dat zal begeleid worden door de Har monie van Herzele. Later geven wij het volledig programma. WIELRIJDEN VELODROOM VAN LIEDEKERKE. Zondag 8 Augusti, om 3 1/2 uur, een extra- programme 1) 20 km. op eigen krachten; 2) 80 km. per ploeg op Amerikaansche wijze mot volgende deelnemers Het machtigste koppel van het oo enblik Jules Van Hevel Rilten Van Leerberghe» de wonderploeg Cesar De BaetsAlois Persyn de goede fondman-recordman der uur Alb. De Smedt van Assche met Pietje Rielens den rappon sprinter het gekende Brusselsche koppel Verheyleweghen G. 1 hys eindelijk de vermaarde Walenploeg DurayVlasschaerl van La Louvièro. Wie van sport houdt, gaat zien want liet zal de moeite waard zijn. WISSELKOERS van 6 Oogst Amsterdam (gulden) 427 1/2 tot 437 1/2 Keulen (maik) 27 1/4 tot 29 1/4 Genève 214 1/2 tol 218 1/8 Italië 63 1/2 »oi 67 1/2 Madrid 188,50 tot 192,50 Londen (pond sterl.) 47.125 tot 47.375 Parijs 93,25 lot 93 3/4 Dollar (New York) 12 975 tot 13.075 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendie. GASPRIJS. Na de laatste prijs- verhooging van de kolen, zooals deze is geregeld door het Ministerie van Huishoud kundige Zaken, en tengevolge van de ver meerdering van de vervoorkosten, wordt de prijs van het gas te beginnen van de maand Juli vastgesteld op 45 centiemen per liubie- ken meter. Aalst, 5 Augusti 1920. De Burgemeester en Schepenen, De Gemeentesecretaris, F. De Hert. Oscar Reyntens. Onafhankelijk Syndikaat van Bedienden en Reizigers van Belgie. - Afdeeting Aalst De Hceron Leden worden uitgenoodigd de algemeene verplichtende yergadering bij le wonen op Zondag 8 Oogst, om 10 ure zeer slipt, ten lokale Landbouwershuis, Keizer lijke Plaats. Dagorde I) Bespreking over den toestand der Bedienden door den he«r Ajoux, alge- ineenen Secretaris; 2) Mededeelingen Mutu aliteit. Namons het Bestuur* De Schrijver Robert Van der Vorst. N. B. Nieuwe leden worden aanvaard. 5127 ONDERSCHEIDING. Wij vernemen, dat M. Gaston Beeckman, 19 jaar oud, zoon van M. Alfons Beeckman, Denderstraatalhier, komt vereerd te worden met de medalie van le klas, voor lal van belangrijke diensten aan 't Vaderland bewezen gedurende de bezetting. Proficiat 1 VERLOREN. Heden morgend, in de Brusselsche straat, of in de St-Marlinuskerk, kapel van den H. Anlonius, onder de mis van 7 1/2 ure, eene sacoche, in zwarte zijde, met sluitstuk in gedreven zilver, inhoudende eene som van ongeveer 2000 fr., sleutels, zakdoeken, visietkaarlen op naam van M. en Mevr. Lippens, adressen te Gent en te Beernem, Belooning aan terugbrenger, bij M. baron de Béthune, Brusselsche straat 35. T./S, 5129 te bekomen, ten bureele dezer, in doosje met fleschje Inkt. PRIJS 4,20 Fr, VERLOREN jonge schapershond, vos, zwart gespokeld, 3 maand oud, lange staart, maunelijk geslacht. Terug te brengen tegen belooning, bij Alfred Neckermans, Dompel- straat, 11, Aalst. 5125 MARKTPRIJZEN Woensdag Vrijdag Totaal Ossen 10 1 11 Vaarzen 10 10 Koeien 164 11 175 Stieren 14 14 Kalveren Magererund.— Varkens 450 23 473 Jonge id. 37 13 50 Schapen 13 1 14 Geiten 2 2 Viggens 432 432 Lammeren 4 4 Melkvee 78 Amerikaansche beesten. BO VENMEID GEVRAAGD kunnondo naaien. Zioli le wenden Dirk Martensstraat, 34, Aalst. 5128 DRINGEND GEVRAAGD. Bekwame meisjes voorden fijnen witten naad. A. Van den Sype, 13, Lange Zoutstraat, t. s. 5126 MEN VRAAGT meisje van den buiten om in het huishoudeu te helpen. Zich* be vragen bij M. Em. Van Langenhove, Hove- viersstraat, 8, Aalst. 5119 SEFFENS GEVRAAGD Coiffeursgast. Schrijven ten bureel dezer onder de lettere B. B. 5118 MEN VRAAGT eene meid een weinig de keuken kunnende. Te bevragen Keizerlijke Plaats, 31, Aalst. 5117 WORDT SEFFENS GEVRAAGD een leersnijder, bij Camiel Boterbergh, schoen fabrikant, De Gheeststraat, 10, Aalst. 5074 KLEIN HUISGEZIN vraagt eene goede keukenmeid en eeue goede bovenmeid, loon volgens kennis van 75 tot 90 franken in de maand, ofwel een huwelijk vrouw als keu» kenmeid en man als huisknecht. Schrijven bureel van 't blad onder de letters A.D. 5124 TE HUREN magazijn dienstig vooralle bedrijven. Te bevragen Nieuwbeekstraat, 45, Aalst. 5121 UIT TER HAND TE KOOP twee persen, snijmachien voor karton en doreergerief. Zich wenden Denderstraat, 12, Aalst. TE KOOP PRACHTIG BUFFET, mas sieven nolelaar voor herberg of winkeltoog. Esplanadestraat, 20, Aalst. OUDE DAKPANNEN te koop, Statie straat, 21, Aalst. 5(15 op waarden ter Beu tb gekwoteerd 80 t. h. tot 90 t. b. der laatste beurskwoteering. Intrest 6 t. h. 's jaars. De ontleener ihag de titels doen verkoopen vóór den vervaldag. Schrijven of zich wenden 5049 Wisselkantoor L. BERNARD. 79, Van Arteveldestraat, Brussel (Beurs)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2